PDA

Pogledaj cijelu verziju : Statistika prodavanosti



Valtiel
20-08-2006, 13:45
Malo statistike koju smatram dosta zanimljivom :)

Top PC sellers by genre
Sim - The Sims (16 million)
Adventure - Myst (11 million)
RTS - Starcraft (9 million)
FPS - Half-Life (8 million)
RPG - Diablo II (4 million)
Action/Adventure - Tomb Raider II (2.24 million)

PC

This is an incomplete list. PC games (including Macintosh, Microsoft Windows, Linux) that have sold more than one million copies.
The Sims (16.08 million)
Myst (11 million)
Starcraft (9 million)
Half-Life (8 million)
The Sims 2 (5.21 million)
Medal of Honor: Allied Assault (4 million)
Theme Hospital (4 million)
The Elder Scrolls III: Morrowind (4 million) (includes Xbox release)
Rollercoaster Tycoon (4 million for the original in North America alone)
Unreal Tournament (4 million)
Diablo II (4 million)
Half-Life 2 (4 million)
StarCraft: Brood War (3 million)
Warcraft II (3 million)
Warcraft III (3 million)
Age of Empires (3 million)
Diablo (2.5 million)
Civilization III (2.5 million)
Battlefield 1942 (2.44 million)
Microsoft Flight Simulator (2.3 million)
Tomb Raider II (2.24 million)
Battlefield 2 (2.09 million)
Ragnarok Online (2 million)
Riven (2 million)
Baldur's Gate II (2 million)
Baldur's Gate (2 million)
Guild Wars & Guild Wars Factions (2 million)
Tomb Raider (1.89 million)
Doom II (1.81 million)
Quake (1.8 million)
The Elder Scrolls IV: Oblivion (1.7 million) (includes Xbox 360 release)
Age Of Empires III (1.5 million)
Unreal (1.5 million)
Tomb Raider III (1.49 million)
Doom Shareware (1.36 million)
Battlefield Vietnam (1.34 million)
Tomb Raider: The Last Revelation (1.04 million)
SimCity 2000 (1.02 million)
Empire Earth (1 million+)
Civilization IV (1 million)
Age of Mythology (1 million)
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth (1 million)
Neverwinter Nights (1 million)
Return to Castle Wolfenstein (1 million)
Warcraft III: The Frozen Throne (1 million)
Age of Empires: The Rise of Rome Expansion (1 million)
F-15 Strike Eagle (1 million)
American McGee's Alice (1 million)
Imperivm III: Great Battles of Rome (1 million) (Distribuited only in Italy and Spain)

Franchise

Mario (275 million)
Pokémon (143 million)
Final Fantasy (68 million)
The Sims (58 million)
The Legend of Zelda (47 million)
Donkey Kong (46 million)
Tetris (45.2 million)
Sonic the Hedgehog (44 million)
Grand Theft Auto (40 million)
Gran Turismo (38 million)
Dragon Quest (40 million)
Crash Bandicoot (39.2 million)
James Bond (30 million)
Madden NFL (30 million)
Resident Evil (30 million)
Tomb Raider (28 million)
Tony Hawk's Pro Skater (27.9 million)
Street Fighter (27 million)
Mega Man (24 million)
Tekken (22.7 million)
Command & Conquer (21 million)
Mortal Kombat (20 million)
Kirby (20.9 million)
FIFA (20 million)
Metal Gear (19.4 million)
Yugioh (17.5 Million)
Halo (14.2 million)
Warcraft (14 million) - February 2005
Harry Potter (13.2 million)
Tom Clancy's Splinter Cell (12.5)
Half-Life (12 million)
Driver (12 million)
Super Smash Bros. (11.6 million)
Metroid (11.3 million)
Battlefield (11 million)

It should also be noted that The Legend of Zelda series does not include Four Swords Adventures for GameCube and all of the CD-i games.

*Fila*
20-08-2006, 13:50
Veoma zanimljivo! :)

Valtiel
20-08-2006, 13:57
Ah da, jos samo da dodam da nema najnovijih igara... dakle, nema Tomb Raider Legend, Final Fantasy XII etc. etc. nazalost, ali izasli su nakon liste :(

Wizard
20-08-2006, 14:49
Nema WoW-a :D

Systematic Reverse
20-08-2006, 14:52
Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:

Kibo
20-08-2006, 15:56
kako Mario rastura :rotfl:


Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:

ne samo Rollercoaster nego i theme hospital :shock:

dabl eM
20-08-2006, 16:42
Nema WoW-a :D
prodano minimum 6.5 milijuna primjeraka...

Valtiel
20-08-2006, 17:18
CItao sam i da je Lara Croft najveca ikona ikada iz svijeta gaminga... i da je pretekla Maria sa tim statusom. Dakle, mislim mario kao ikonu, ne kao igru. :D cool

Ali opet, MGS bog i batina :pray:

Tri66a
20-08-2006, 18:08
kako Mario rastura :rotfl:


Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:

ne samo Rollercoaster nego i theme hospital :shock:
Pa u to vrijeme su to bile top-notch igre i nije bilo Morrowinda

Wizard
20-08-2006, 19:17
Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Systematic Reverse
20-08-2006, 19:21
Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Ma nije da ih podcjenjujem ali... To su igre za djecu... Ja milslim da su swi tycooni zajedno nula nasprem Morrowinda :pray:

Wizard
20-08-2006, 19:31
[quote="Systematic Rewerse":2jo1yzar]Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Ma nije da ih podcjenjujem ali... To su igre za djecu... Ja milslim da su swi tycooni zajedno nula nasprem Morrowinda :pray:[/quote:2jo1yzar]Sneki to nemisle, ja to nemislim, tajkuni su jedne od tezh igara i mislim da su to igre koje bas djeca i ne igraju, po meni su to odlicne igre, i Morrowind je odlicna igra, ali bit je u tome ako ti volis neku vrstu igara vise od ostalih, to neznaci da drugi isto tako razmisljaju

Systematic Reverse
20-08-2006, 19:39
[quote="Systematic Rewerse":2ekwc9hk]Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Ma nije da ih podcjenjujem ali... To su igre za djecu... Ja milslim da su swi tycooni zajedno nula nasprem Morrowinda :pray:Sneki to nemisle, ja to nemislim, tajkuni su jedne od tezh igara i mislim da su to igre koje bas djeca i ne igraju, po meni su to odlicne igre, i Morrowind je odlicna igra, ali bit je u tome ako ti volis neku vrstu igara vise od ostalih, to neznaci da drugi isto tako razmisljaju[/quote:2ekwc9hk]

Imaš prawo. Ali fora je u tome da ja tako razmišljam. Ali nemožeš mi reči da je igra teška zato što sam takwe igre ko klinac igrao bez problema! Kužiš? Meni je OSOBNO tycoon u qurcu!

Trima-gamer
20-08-2006, 22:17
[quote=Wizard][quote="Systematic Rewerse":b13fjw1o]Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Ma nije da ih podcjenjujem ali... To su igre za djecu... Ja milslim da su swi tycooni zajedno nula nasprem Morrowinda :pray:Sneki to nemisle, ja to nemislim, tajkuni su jedne od tezh igara i mislim da su to igre koje bas djeca i ne igraju, po meni su to odlicne igre, i Morrowind je odlicna igra, ali bit je u tome ako ti volis neku vrstu igara vise od ostalih, to neznaci da drugi isto tako razmisljaju[/quote:b13fjw1o]

Imaš prawo. Ali fora je u tome da ja tako razmišljam. Ali nemožeš mi reči da je igra teška zato što sam takwe igre ko klinac igrao bez problema! Kužiš? Meni je OSOBNO tycoon u qurcu![/quote:b13fjw1o]

o ukusima se neraspravlja :wink:

Dark Saruman
20-08-2006, 22:35
LOL kolko je ovo staro..LOL

Valtiel
20-08-2006, 23:26
who knows, wikipedia je pa sad... :rotfl:

Systematic Reverse
21-08-2006, 01:04
[quote="Systematic Rewerse":5rmz9eau][quote=Wizard][quote="Systematic Rewerse":5rmz9eau]Rollercoaster Tycoon prodan u isto primjeraka ko i MORROWIND :o :shock:podcjenujes tajkunske igre, ne bi trebao, one su jako prodavane, pogotovo Rollercoaster Tycoon koji je jedna od najpoznatijih igara toga tipa

Ma nije da ih podcjenjujem ali... To su igre za djecu... Ja milslim da su swi tycooni zajedno nula nasprem Morrowinda :pray:Sneki to nemisle, ja to nemislim, tajkuni su jedne od tezh igara i mislim da su to igre koje bas djeca i ne igraju, po meni su to odlicne igre, i Morrowind je odlicna igra, ali bit je u tome ako ti volis neku vrstu igara vise od ostalih, to neznaci da drugi isto tako razmisljaju[/quote:5rmz9eau]

Imaš prawo. Ali fora je u tome da ja tako razmišljam. Ali nemožeš mi reči da je igra teška zato što sam takwe igre ko klinac igrao bez problema! Kužiš? Meni je OSOBNO tycoon u qurcu![/quote:5rmz9eau]

o ukusima se neraspravlja :wink:[/quote:5rmz9eau]

Tako je! :roll: :wink: