PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop baterija



loo
16-09-2012, 16:52
Kupio sam novi laptop (Toshiba Satellite L870-11W (http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/iznad-17-ekran/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l870-11w-pskble-00600ly4-core-i5-2450m-25-8gb-750gb-dvd-rw-dl-173-windows-7-home-premium-64-bit_-_CX00224FF5?bPar=2)). Nisam nikad prije imao laptop pa ne znam kako se "postupa" sa punjenjem i pražnjenjem baterije. Dosad (zadnja ~3dana) ga napunim do kraja, ištekam dok se ne isprazni (da ostane manje od 10%baterije) i onda ga opet uštekam.
Čitao sam po netu, no sve je puno kontradiktornih informacija. Negdje piše da se mora radit tako kao što ja radim (stalno praznit i punit do kraja, tj. da ne smije predugo ostat na punjenju), a negdje da ga se može stalno držat na punjenju i svaki tjedan-dva ispraznit do kraja pa opet napunit. Mislim da sam ovako nešto zadnje pročitao i u uputama, no nikad ne znaš. Nadam se da bi netko tko ima iskustva s laptopima mogao odgovorit na ovo pitanje :)

marijanovic
16-09-2012, 18:05
-Ne valja prazniti na manje od 30%. Na manje samo ako je nužno ili ako ideš formatirati/kalibrirati bateriju.
-Ako je laptop stalno na struji, onda držati bateriju izvan nije loše. Baterija ako dugo stoji van laptopa nije preporučeno da stoji napunjena više od 30-40% i preporuka je u suhom hladnom mračnom prostoru da stoji.
-Ako je baterija u laptopu i dok je on u struji - tada u slučaju nestanka struje laptop ostaje raditi. To je dobro. No može smanjiti vijek baterije.
- Nekome baterija uz najvišu njegu ode nakon pola godine, nekom drži dobro i nekoliko godina. Ovisi o samoj bateriji.
A da ti laptop radi stalno na samoj bateriji - to nikako nije dobro.

loo
16-09-2012, 19:27
Uh, dobro da sam pitao :D Hvala na odgovoru :)