PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dungeon Boss - ROLEPLAY



Sonic_Moronic
06-08-2012, 22:44
Uhvaćen kako luta hodnicima, Godrona je svladao par goblina koji je patrolirao okolo. Ruku vezanih lancima, vodili su ga do ćelija. Putem je udisao ustajali zrak tamnice i slušao prijetnje i dernjavu drugih zarobljenika.


Desmond je dolazio do svijesti. Pogleda oko sebe i nakon par trenutaka, prisjeti se scene u gradiću. Oštra bol ga brzo razbistri. Dobio je pošten udarac u glavu.
U ćeliji je bio mrak. Dok su mu se oči privikavale na tamu, čuo je korake izvan ćelije. Uskoro su doprijeli i glasovi - činilo se kao par goblina koji su imali konverzaciju... Ako se tako mogu zvati odvratni piskutavi glasovi koje ta bića proizvode. Desmond je znao nekoliko fraza iz svojih istraživanja, ali zvukovi su bili previše prigušeni da išta raspozna.

Ustane se. Trebalo je nešto poduzeti - možda dolaze po njega.

Delirium
07-08-2012, 07:27
Desmond se osvijesti i ogleda po ćeliji... Kako je čuo nekoga vani on tapkanjem u mraku pokuša pronaći mjesto na koje se može sakriti.
Ili barem nešto čime se može braniti.

GDra
07-08-2012, 11:36
Godron se pokušava osloboditi, ali ne može. Zaključuje da je bolje da štedi snagu i proba pobjeći nakon što ga goblini stave u čeliju.
Možda nađe nekog čovjeka spremnog na suradnju...

Sonic_Moronic
14-08-2012, 10:58
Desmond raspozna neki oblik u mraku i približi se da ga provjeri. U kutu ćelije ležalo je tijelo nekog starca. Bio je mrtav, vjerojatno ne preživjevši udarac neke beštije. Pored njega je bio štap.

U međuvremenu, koraci izvan ćelije se sasvim približe i Desmond čuje zveket ključeva.

Delirium
14-08-2012, 11:44
Desmond podiže tijelo starca i sakriva se tako da sjedne u kut, a onda prebaci tijelo preko sebe, nadajući se da će ga to možda sakriti u ovom mračnom kutu.

GDra
14-08-2012, 11:49
Godrona su goblini stavili u ćeliju. Tišina je bila skoro potpuna i čuo je samo korake goblina i kapljanje vode negdje u daljini.
Sjeo je uz zid i pokušao se odmoriti i razmisliti o trenutnoj situaciji.
Primjetio je mrtvog čovjeka u kutu. Učinilo mu se da čuje njegovo disanje. Iako nije vjerovao u to, došao je do čovjeka i prevrnuo ga...

Delirium
14-08-2012, 11:50
Kada su prevrnuli tijelo s njega Desmond vrisne i vikne "NEMOJTE ME UBITI! SURAĐIVAT ĆU! MOLIM VAS!"

Nakon toga prekrije lice rukama i sklupča se u fetusni položaj.

Sonic_Moronic
14-08-2012, 12:10
Ćelija se polako otvori. Zakoračivši unutra, jedan od goblina promotri ćeliju. Primijeti nepomično tijelo u kutu i približi se da ga provjeri.

PERCEPTION CHECK!S(10 da otkrije Desmonda) = rollao 6

Zadovoljan, izgovori par nerazumljivih riječi i drugi goblin gurne Godrona u ćeliju.

Kay, nastavite.

GDra
14-08-2012, 12:14
Godron se preplaši i malo odskoči, a kada je shvatio što se dogodilo, vrati se i mirnim glasom kaže:
"Ne, ništa ti neću. Stišaj se, doći će goblini. Pretpostavljam da su i tebe oni odveli ovdje. Možemo
zajedno pobjeći. Reci mi malo o sebi i što znaš o ovom mjestu pa ću ja tebi ispričati svoju priču."
Godron sjedne u drugi kut i počne slušati.

Delirium
14-08-2012, 12:19
Tko?
Ah da. Oprosti zbog ovoga. To je bila moja taktika, samo što nisam zgrabio onaj štap i napao te.
Da si goblin. Ali nisi. Uglavnom oprosti.

Zgrabili su me na cesti. I odvukli... To je zadnje čega se sjećam prije no sam se probudio ovdje...
I to je to.

GDra
14-08-2012, 13:12
"Ja sam sam došao ovdje, ali su goblini bili prejaki za mene."
Godron stane malo, pogleda ćeliju malo bolje, razmisli, pa kaže:
"Imaš li koju ideju? Kako pobijeći ili ubiti gobline...?"

Delirium
14-08-2012, 13:13
Err...
Ja mogu baciti koju čaroliju. Ali uglavnom za liječenje... Nema puno praktične primjene u žaru borbe.
Našao sam i ovaj štap...

GDra
14-08-2012, 13:40
"Ja se mogu boriti bez oružja, ali sam bolji s lukom i strijelom. To nam ništa ne vrijedi ako ne nađemo izlaz."

Delirium
14-08-2012, 13:42
Onda pričekajmo. Nema smisla da tražimo batine.

GDra
14-08-2012, 13:49
"Da, slažem se."