PDA

Pogledaj cijelu verziju : Preporuka dobrih horor filmova



IgGy
30-07-2012, 00:36
Puklo me gledanje horora, pa sam u zadnjih mjesec dana pogledao svega i svačega, no glad još uvijek traje :)

Uglavnom, trebao bih preporuku za dobre, kvalitetne horor filmove.

Evo malo filtera:

- molim da izbjegavate prastare uratke tipa Nosferatu iz jednostavnog razloga jer sam ih podosta pogledao, ali i zato što mi se ne daju gledat.
- izbjegavajte sve Hitchcockove jer sam ih sve pogledao
- izbjegavajte smeća tipa von Trierov Antichrist i krv i meso poput À l'intérieur, Martyrs i slično.
- trenutno me pale horori tipa utvare, poltergeist, hauntinzi i slična govna (gledao sam Egzorcista, Egzorcizam Emily Rose, Poltergeista i Paranormal Activity), no može i nešto totalno nevezano uz to ako je dobro
- može japanski, španjolski i honkoški horor
- može o serijskom ubojici
- uglavnom nešto moderno, da se pošteno usereš, ali da je film ujedno i pošteno snimljen

Eto, puno hvala.

skitkid
30-07-2012, 00:50
ILS (_fk_b-hKpHc)/IMDB (http://www.imdb.com/title/tt0465203/)

Marvin OCX
30-07-2012, 02:23
Od svih zanrova najmanje je kvalitetnih i originalnih hororaca. Ali zadnja dva sto sam ja pogledao da imaju ono bas "boze sacuvaj" scena su spanski REC i REC2. Mislim da REC ima americku verziju,Karantina.

The Boz
30-07-2012, 02:38
Najbolji koji sam gledao u zadnjih par godina je Descent i njegov nastavak.

Windwalker
30-07-2012, 02:54
Devil's Backbone, Orphanage, Insidious, The Awakening, Stir of Echoes, The Skeleton Key,... neki su bolji, neki malo manje, no svi su mi dobri.

A onda, za osvježenje - Troll 2.

MILF hunter
30-07-2012, 06:29
Pretpostavljam da nema smisla navoditi The Shining, Alien, Halloween, The Thing i takve i s obzirom na to što je sve navedeno, evo par iz glave:

Prince of Darkness, uz The Exorcist najdraži horor uopće.
The Mist, nije toliko strašan, koliko je atmosferičan. Jedan od kvalitetnijih u zadnjih par godina.
Jacob's Ladder, po meni, bliži je Silent Hill ugođaju nego li je to Silent Hill iz 2006.
The Haunting, solidan horor koji se bavi paranormalnim pojavama.
Dead of Night, par likova prepričava svoje iskustva s paranormalnim, solidno.
Onibaba, možda mi je čak i najdraži od svih azijskih horora. Nema nadnaravnog.
Rogue, za jedno gledanje sasvim solidan horor koji ne ostavlja neki trajni dojam, al' ono, ne možeš vječno reprizirati Ralje.
Picnic at Hanging Rock, atmosferičan, mada mi nije baš legao, al' eto, ljudima se sviđa, pa nek se nađe...
1408, gledljivo, svima koje poznajem se svidio više nego meni, pa nek se nađe i to.
30 Days of Night, pretpostavljam da može poslužiti za jedno gledanje.
Splinter, isto tako, pogledat i obrisat.
Night of the Living DeadSiz 1968., te istoimeni remake iz 1990., ukoliko voliš zombie horore.
Dawn of the DeadSiz 1978. ima jebene kritike, mada je meni tek gledljiv i mnogo mi je draži Snyderov remake iz 2004.
28 Days Later...Si 28 Weeks Later, nisu baš strašni, ali su najsličniji Romerovim klasicima i što je najbitnije, kvalitetni su.
Invasion of the Body Snatchers, te remake. Dobri SF horori.
The Hills Have EyesSi The Hills Have Eyes 2, podnošljivi slasheri i to je to.
Wrong Turn, isto kao i The Hills Have Eyes. Eventualno još i 2. nastavak, ali ne bih ga preporučio.
No Country for Old Men, nije baš horor, ali je zbog određenog lika napetiji i strašniji od svih koji su izašli u zadnjih nekoliko godina.

Death By Sexy
30-07-2012, 07:05
The Woman in Black od novijh, sasvim je solidan do zadnjih pola sata, nije glup ni dosadan.

Aerial
30-07-2012, 10:13
Jel gldao tko Cabin in the Woods? Čujem da je mini-revolucija, ali nisam stigao pogledati u kinu :(

Dreamer Deceiver
30-07-2012, 10:48
Shutter (http://www.imdb.com/title/tt0440803/)S- Odličan tajlandski horror, jedan od rijetkih koji me prestrašio.
The Changeling (http://www.imdb.com/title/tt0080516/)S- možda najbolji haunted house tip horrora. Također jedan od rijetkih zbog kojih su me srhi prošlo. Nemoj se zabuniti sa Changeling iz 2008. u režiji Clint Eastwooda i Angelinom Jolie koji je sasvim deseti film (za kojeg čujem da je ful ok)

I još jedna prepouka, besramna samopromocija, evo i mog kratkog horrora ^^

SUEX3lZjOns

Death By Sexy
30-07-2012, 10:53
Zaš je na engleskom : (((((((((((((((((((

Dreamer Deceiver
30-07-2012, 10:58
Jer sam želio napraviti film za veće tržište. To je lekcija koju sam naučio prilikom snimanja filma, uvijek snimaj na materinjem jeziku. Ako Angelina nije našla glumce sa dobrim engleskim, ja ću još manje. Koliko vidim, ljudi ili vole ili mrze njegov naglasak.

Devil Dog
30-07-2012, 11:08
+1 za Shutter (ORIGINALNI).

IgGy
30-07-2012, 18:49
Od svih zanrova najmanje je kvalitetnih i originalnih hororaca. Ali zadnja dva sto sam ja pogledao da imaju ono bas "boze sacuvaj" scena su spanski REC i REC2. Mislim da REC ima americku verziju,Karantina.

Gledao sve.


Najbolji koji sam gledao u zadnjih par godina je Descent i njegov nastavak.

Gledao oba, drugi mi je sranje.


Devil's Backbone, Orphanage, Insidious, The Awakening, Stir of Echoes, The Skeleton Key,... neki su bolji, neki malo manje, no svi su mi dobri.

A onda, za osvježenje - Troll 2.

Gledao sam sve osim Devil's Backbone, a po ocjeni Trolla 2 na IMDB-u ne želim ni probat :)




Prince of Darkness, uz The Exorcist najdraži horor uopće.
Jacob's Ladder, po meni, bliži je Silent Hill ugođaju nego li je to Silent Hill iz 2006.
The Haunting, solidan horor koji se bavi paranormalnim pojavama.
Dead of Night, par likova prepričava svoje iskustva s paranormalnim, solidno.
Onibaba, možda mi je čak i najdraži od svih azijskih horora. Nema nadnaravnog.
Rogue, za jedno gledanje sasvim solidan horor koji ne ostavlja neki trajni dojam, al' ono, ne možeš vječno reprizirati Ralje.
Picnic at Hanging Rock, atmosferičan, mada mi nije baš legao, al' eto, ljudima se sviđa, pa nek se nađe...


Ove nisam gledao, vgg!



The Woman in Black od novijh, sasvim je solidan do zadnjih pola sata, nije glup ni dosadan.

Gledao. Vrlo dobar.



SThe Changeling (http://www.imdb.com/title/tt0080516/)S- možda najbolji haunted house tip horrora. Također jedan od rijetkih zbog kojih su me srhi prošlo. Nemoj se zabuniti sa Changeling iz 2008. u režiji Clint Eastwooda i Angelinom Jolie koji je sasvim deseti film (za kojeg čujem da je ful ok)


Mnogo thx

Duke of Earl
30-07-2012, 18:51
MILFova lista je najbolja dosad. I to dolazi od nekog tko niti ne voli horrore :) Jednostavno se radi o (većinom) dobrim filmovima.

Jedino bih još nadodao Herzogov Nosferatu (http://www.imdb.com/title/tt0079641/)Siz 79. Možda i najbolji film o vampirima uz orginalnu verziju istog i norveški Let the Right One In (na to isto preporuka).

Aerial
30-07-2012, 19:20
norveški Let the Right One In

definitivno <3

IgGy
30-07-2012, 19:22
norveški Let the Right One In

definitivno <3

Ovo (http://www.imdb.com/title/tt1228987/)Sje remake?

Dreamer Deceiver
30-07-2012, 19:24
jep. I nemoj slučajno nekim sučajem nabaviti norvešku verziju sinkroniziranu na engleski.

IgGy
30-07-2012, 19:27
Thx. Gledao sam remake i jako me se dojmio. Neusporedivo bolje od drugih filmova američke produkcije.