PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s instalacijom printer drivera na Win7 64-bit



IgGy
28-07-2012, 19:40
Imam pomalo čudan problem s instalacijom drivera za HP LaserJet 3050 na laptop od stare. Ima 64-bitne Win 7.

Prilikom automatske instalacije s Windows updatea, instalira sve potrebite PCL5 drivere osim zadnjeg, "LaserJet 3050 driver". Pokušao sam instalirat PCL6, pokušao sam zasebno skinut PCL5 drivere s HP-ove stranice, no ništa nije pomoglo. Neće instalirat zadnji driver.
Što je interesantno, u Devices and Printers nakon instalacije drivera postoji HP LaserJet 3050 PCL5, no kada želim nešto printati, ništa se ne događa.

Uglavnom, "čudna" strana ovog problema jest ta da se printer savršeno instalirao na moj komp, na kojem također imam 64-bitne Win 7. Trebalo ga je samo spojit USB-om i driveri bi se automatski instalirali s Win updatea i sve je radilo.

Ono što me muči jest to što je printer preko mog kompa bio raspoloživ u mreži, te da ga je komp moje stare (nakon što sam instalirao windowse) vjerojatno prepoznao i postavio kao default printer. No, na to nisam obraćao pozornost sve do onog dana kad mi je stara rekla da joj printer ne radi.

Stvar je u tome da sam u međuvremenu svoj komp preselio u svoj stan, te kada mi je stara rekla da joj printer ne radi, skužio sam da joj se komp zakacio na printer na mreži do kojeg sad ne može jer printer nije spojen USB-om u moj komp, a nije bio spojen ni u komp od stare.

I rekoh hehe, riješio sam problem spajanjem USB-a printera u komp, ali kita. Od onog početnog problema instalacije zadnjeg drivera se nisam pomakao.

Pokušao sam obrisati sve postojeće drivere za taj printer, restartat spooler, deaktivirat antivirus (navodno blokira instalaciju nekih drivera), premjestit u drugi USB utor... Ništa.

Je li možda problem da je komp od stare još uvijek negdje zakačen za nepostojeći printer u mreži i da zato blokira instalaciju zadnjeg drivera?

croat1gamer
28-07-2012, 20:27
Jesi probao otic na Devices and Printers, maknuti taj printer opcenito, kao i sve ostale drivere i rucno instalirati osnovne drivere za laserjet sa auto updaterom ugasenim i printerom iskopcanim?

Tako je barem meni bilo sa jednim deskjetom.

IgGy
28-07-2012, 22:09
Mislim da sam otkrio u čemu bi mogao bit problem. Pošto se radi o AIO uređaju, možda ne dobiva dovoljno struje. Kad je moj komp bio u istom stanu, printer je bio spojen na malo bolji produžni s prenaponskom zaštitom, no taj sam produžni uzeo sa sobom, a staroj sam uzeo drugi. Moguće da ne daje dovoljno napona.

Sickmanno1
29-07-2012, 17:47
Ako želiš u potpunosti maknuti drivere od printera morat ćeš nažalost u regedit.

Postoji još jedna šema ali radi samo ako imaš "jače" windowse od Home. Onda se logiraš kao Admin, uđeš u Microsoft Management Console (mmc.exe), i tamo kroz Print Management makneš Driver Package.

Inaće HP ima najgore drivere ikad valjda :(

IgGy
29-07-2012, 22:50
Već sam ja prtljao po mmc-u, ali nisam po regeditu. Po tutorialima na netu navodno nije potrebno. Bez obzira na mmc, nije ništa pomoglo.

Još nisam promijenio kabel, tak da printer će malo pričekat.

Uglavnom, fala na odgovorima.