PDA

Pogledaj cijelu verziju : Half-Life drek



Stranica : [1] 2

W3DR4N
28-07-2012, 15:50
Opet neka rasprava kako je Half-Life najbolja pucačina ikad. Odma se spominje najbolji lik ikad (Gordon Freeman), najbolja priča ikad, najbolji gameplay ikad. Tu pričamo o jedinici.
Možemo li jednom za svagda argumentirati zašto je Half-Life najbolji?

Jer ja do danas mislim da sam igrao neku totalno drugu Half-Life igru. Onu u kojoj je Gordon Freeman beživotna mutava ruka na ekranu. Onu u kojoj je 20 000 hodnika bez ikakve promjene u dizajnu, tempu igre ili raznolikosti. Onu s bolesno iritantnim zvukovima iritantnih neprijatelja i koju ni po život više nikad ne bih upalio.

Devil Dog
28-07-2012, 15:53
U pravu si.

Delirium
28-07-2012, 15:55
Malčice se slažem s Wekyem. Igra sama po sebi? Solidna je. Al glavni junak je nijem. Gameplay i priča su ok, nisu ništa posebno.
Mogu nabrojat 10 boljih FPSova. Zašto svi žele ustima ljuljuškat Gabeove genitalije i tvridt da je ovo najbolja stvar ikad ne znam.

Blue Shift je bio najbolji dio, i sam po sebi on spada u viši prosjek, a ne u bogove i stupove modernog gaminga.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 15:55
Jedinica je bila revolucionarna kad je izašla, a i danas je prokleto dobar šuter. Dvojka je i dalje primjer kako napraviti skriptirani FPS koji te uvuče u svoj svijet i ne popušta, odlični likovi, dijalozi i lokacije, eventualno jedina zamjerka što Gordon i dalje ne priča. U jedinici je možda pasalo, u dvojci je trebao imati bar pokoju za reći.

Cijeli serijal mi je fantastičan, 9.5/10 would play again.

W3DR4N
28-07-2012, 16:03
Jedinica je bila revolucionarna kad je izašla, a i danas je prokleto dobar šuter. Dvojka je i dalje primjer kako napraviti skriptirani FPS koji te uvuče u svoj svijet i ne popušta, odlični likovi, dijalozi i lokacije, eventualno jedina zamjerka što Gordon i dalje ne priča. U jedinici je možda pasalo, u dvojci je trebao imati bar pokoju za reći.

Cijeli serijal mi je fantastičan, 9.5/10 would play again.

Udarit ću te, ali prvo ću komentirati post.

Jedinica je bila revolucionarna kad je izašla - imala je dobru grafiku i to je manje više sve što je bilo revolucionarno
a i danas je prokleto dobar šuter - lol ne. Praktički je neigrivo loš.
Dvojka je i dalje primjer kako napraviti skriptirani FPS koji te uvuče u svoj svijet i ne popušta - Oke je, ali te uopće ne uvuče u svijet jer nema nikakvu atmosferu.
odlični likovi, dijalozi i lokacije - nula, nula, nula. Toliko retardirane likove nema ni Warhammer, ni Game of Thrones, a to su savršeni primjeri nultog ukusa.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 16:05
Ajde mi onda preporuči toliko superiorne FPS-ove kad ti je Half-Life sranje, posebno prije jedinice kad već nije ništa specijalno.

croat1gamer
28-07-2012, 16:07
Bas mi se nesto koristi ova slika:
http://i.imgur.com/dg0NK.png
Pametno cu komentirati neki drugi put.

Devil Dog
28-07-2012, 16:08
Trebao si onda stavit onaj s Palpatinom.

Aral
28-07-2012, 16:56
Opet neka rasprava kako je Half-Life najbolja pucačina ikad. Odma se spominje najbolji lik ikad (Gordon Freeman), najbolja priča ikad, najbolji gameplay ikad. Tu pričamo o jedinici.
Možemo li jednom za svagda argumentirati zašto je Half-Life najbolji?

Jer ja do danas mislim da sam igrao neku totalno drugu Half-Life igru. Onu u kojoj je Gordon Freeman beživotna mutava ruka na ekranu. Onu u kojoj je 20 000 hodnika bez ikakve promjene u dizajnu, tempu igre ili raznolikosti. Onu s bolesno iritantnim zvukovima iritantnih neprijatelja i koju ni po život više nikad ne bih upalio.
Možda danas. Kad je izašla, svršavao si po ekranu...ak si bio dovoljno star za to naravno.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 17:02
Implying da je Half Life zastario, lol.

Delirium
28-07-2012, 17:17
Osim što je sam sors engine progutalo vrijeme lol

Arbiter of Change
28-07-2012, 17:18
Vedran kao da nikad nije igrao FPS-ove prije Half-Lifea. Baka.

SharpDressedChevap
28-07-2012, 17:20
Zašto je najbolji? Mislim da je to savršeni primjer tipičnog FPS-a, kad mi netko kaže FPS prvo na što pomislim su Half-Life, CoD i Medal of Honor. Baš onaj fini, stari sustav napucavanja, bez ovih tričarija tipa zaklon i sl. A igra sama po sebi je super, i da se prelaziti opet. Atmosfera je baš pogođena, grafika mi je idealna, level dizajn uopće nije repetitivan i ima malo i usputnog mozganja. Da ne spominjem Blue Shift i Opposing Force, pa baš primjer jedne super igre. Malo aliena, malo ljudi, platformerski dijelovi (skakanje mi je uvijek bilo fora u ovakvim igrama). Baš bi je mogao opet i skinut.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 17:22
Osim što je sam sors engine progutalo vrijeme lol

Meni je muka vas kojima je tehnologija valjda super važna u igri. Pa jebemu :'(

Delirium
28-07-2012, 17:33
Osim što je sam sors engine progutalo vrijeme lol

Meni je muka vas kojima je tehnologija valjda super važna u igri. Pa jebemu :'(


Nije mi super važna, al neću ni igrat tetris do kraja života. Da, neke stare igre imaju šarm i mnogo drugih lijepih stvari koje više danas nisu prisutne u igrama, ali 90% svega toga što ljudi govore da je to prije bilo bolje = Nostalgija.

Kako mi zvuči kad mi netko kaže da su stare igre bolje od novih i da sam đubre sa nimalo ukusa jer volim i odigrat nešto tehnološki u koraku sa današnjicom

NOVE STVARI SU LOŠE, PRIJE JE TO BILO PUNO BOLJE, DOOM II, PRINCE OF PERSIA I TAKVE IGRE SU 1000X PUTA BOLJE OD OVIH NOVIH!!!!!!!!!!! LAJKUJ AKO SI HARDCORE GEJMER OD MALIH NOGU!!!!! LJAKUJ AKO SU STARE IGRE BOLJE OD NOVIH!!!!! FALI MI JUGOSLAVIJA : '(

Sonic_Moronic
28-07-2012, 17:37
Uopće nema veze sa jebenom nostalgijom kad sam hrpu "klasika" igrao u zadnjih nekoliko godina, a kad sam prvi put dobio kompjuter tamo 2003. ili tako nešto, neke od prvih igara su mi bile Max Payne, RTCW, originalni Prince of Persia i Prehistorik 2, sve odlične igre u kojima sam uživao bez obzira na jebeno doba u kojem su napravljene.
Pa ne znam, ja često imam osjećaj kao da sam najveći hipster ovdje, kako sam mogao toliko uživati u Doomu kad sam ga prvi put igrao i prešao prije 2 godine ;(

Neznam, fenomen mi je to, obično mislim da je grafika najvažnija samo nekim casual igračima koji ponekad zaigraju neku igru, ne interesira ih duboko taj medij i to je sasvim u redu, ali onda sretnem neke full-time gamere kojima je instant minus što je igra starija od 5 godina. Ne razumijem to niti ću ikada razumijeti, NO ETO NOSTALGIJA ROFL.

Općenito "igra je zastarila" je najgori mogući argument koji nema nikakvog smisla. Nije zastarila nego nikad uopće nije ni valjala ili ti se jednostavno ne sviđa.

Delirium
28-07-2012, 17:44
Volim se furat na iskusnog i starog gamera pa igram samo igre izašle koje su iz prije 91. Odigrao si nešto a da tome nisi dao nekoliko godina da ostari kako ne bi potkopao svoj old-timer-wisdom status? Get the fuck away casual.S

I dalje smatram Morrowind najboljim TESom. Bolji je od Daggerfalla. Unatoč tome što Daggerfall ima više random contenta, gro veću mapu i tonu drugih stvari. Jer je kvalitetniji. Jer grafički stil i rudimentarni 3D savršeno prikazuju depresivni Vvanderfel.

INB4 Morrowind = POKIDANO HURR DURR

Sonic_Moronic
28-07-2012, 17:45
Morrowind je čisti mediokritet bio i ostao. Combat je čisto sranje, balans je nepostojeći i hrpa skillova je jednostavno broken. Jedino što te drži je taj lijepi svijet i setting, no i to slabo znači kad su mehanike totalno u kurcu.

I čemu takvo djetinjasto mijenjanje postova, ne bih to očekivao od takvog džentlmena.

Herr Schnitzel
28-07-2012, 17:48
Morrowind je čisti mediokritet bio i ostao
FopyRHHlt3M

Delirium
28-07-2012, 17:51
Morrowind je čisti mediokritet bio i ostao. Combat je čisto sranje, balans je nepostojeći i hrpa skillova je jednostavno broken. Jedino što te drži je taj lijepi svijet i setting, no i to slabo znači kad su mehanike totalno u kurcu.

I čemu takvo djetinjasto mijenjanje postova, ne bih to očekivao od takvog džentlmena.


Tvoj djetinjasti pogled na sve ovo me frustrira. Ne bih to očekivao od nekog tvojih godina.


No, da je sve to sa Morrowindom istina, to samo dokazuje moju teoriju o Nostalgiji.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 17:55
Ali ja ti govorim da je nostalgija nemoguća jer sam ja još slagao legiće ili još nisam bio u planu dok su te igre izlazile. Da sam bio hardkor gejmer od 90-ih prihvatio bih tvoje mišljenje, ovako ne.
Dobra igra sa dobrim mehanikama, dizajnom i vizualnim stilom će uvijek biti dobra. Prove me wrong.

Delirium
28-07-2012, 18:06
http://www.ausbcomp.com/~bbott/cars/oldsgas.jpg

Ovaj auto je svojevremeno bio dobar. Dobro je ležao na cesti, mehanički je bio nevjerovatan, a i bio je vrhunac ondašnje tehnologije. Bio je revolucionaran. Želi li ga danas voziti itko osim nostalgičnih kolekcionara? Ne.

Danas da netko napravi ovakav automobil, bio bi ismijan, jer budimo iskreni, vremena su drukčija, nije se samo tehnologija promjenila, svijet se promjenio. Mislim, okej mi je što želiš uživati u starim igrama, i mislim da bi svatko trebao, sviđalo mu se ili ne, vidjeti kako je to bilo prije. Ali ne možeš mi reći da vrijeme toga nije prošlo?

Odnosno, sve stare igre su ok. Ali Prince of Persia, kolko god on dobar bio za ono doba, ne može zadovoljit moje apetite. Leveli su jednolični, igra repetitivna, tehnološki zastarjela, priča nepostojeća.

Sorry, radije ću igrat Overlorda i uživat u lijepoj grafici, priči i gejmpleju koji nikad nije dosadan.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 18:09
Nemam komentara.

SharpDressedChevap
28-07-2012, 18:09
To mi je isto kao i sa stripovima; slatko naivni, ali i ona stara ukočena mehanika pucanja gdje vidiš neku čudno modeliranu pušku kako puca mi je bolja od ovog danas, bez obzira da li je to tehnički bolje. Valjda volim maštat i stvarat neke ideje u glavi dok igram, a danas mi je sve na pladnju servirano, nema potrebe za tim. Bilo je to negdje i u PCP-u napisano, kad bi igrali Pong zamišljali bi svemirski brod koji odbija neke projektile o ogroman zid neprijateljske baze ili nešto slično... u tome je i čar :)

Devil Dog
28-07-2012, 18:10
Overlord ima loš gejmplej i kontrole. A ni grafika nije nešto.

Delirium
28-07-2012, 18:12
Ispričavam se. Očito sam bezobrazan i pohlepan jer želim sve što mi tehnologija i moj hardver mogu ponuditi. To je valjda jer sam tako puno potrošio na komp pa mi je žao ne koristit ga do maksimuma.

Zato što si igro s tipkovnicom. Pad je puno bolji. A Gameplay... eh, svako svome...

Hexfire
28-07-2012, 18:16
Ispričavam se. Očito sam bezobrazan i pohlepan jer želim sve što mi tehnologija i moj hardver mogu ponuditi. To je valjda jer sam tako puno potrošio na komp pa mi je žao ne koristit ga do maksimuma.

Zato što si igro s tipkovnicom. Pad je puno bolji. A Gameplay... eh, svako svome...

Mislio sam da je igra automatski konzolaško smeće ako ju je zabavnije igrat s gamepadom.

Xero
28-07-2012, 18:23
Takve igre ne postoje.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 18:26
Čujem da je Prototype 2 neigriv na PC-u. Ali hej, moderni gaming.

Xero
28-07-2012, 18:26
Prototype 2 je neigriv opčenito.

Delirium
28-07-2012, 18:31
"Moderni gaming sucka." Od nekoga tko je počeo igrati 2003. ovo je poprilično hrabra izjava.
Gaming je suckao i prije 2000. Ne brini.
Siguran sam da će za dvadeset godina netko voditi istu ovu raspravu, samo što će biti "igre koje su koristile miševe su bile toliko puno bolje, ovaj novi sustav za kontrolu je očito lošiji" ili "Igre su bile tako puno bolje prije ove tehnologije virtualne stvarnosti, jednostavno se ne mogu udubiti u nešto što je toliko stvarno"

Neven <R>
28-07-2012, 18:33
Ovaj auto je svojevremeno bio dobar. Dobro je ležao na cesti, mehanički je bio nevjerovatan, a i bio je vrhunac ondašnje tehnologije. Bio je revolucionaran. Želi li ga danas voziti itko osim nostalgičnih kolekcionara? Ne.
.
slab

Nijemi/crno bijeli film je zaostao medij, pa je nedavno dobio oscara. LEL

Delirium
28-07-2012, 18:36
Ovaj auto je svojevremeno bio dobar. Dobro je ležao na cesti, mehanički je bio nevjerovatan, a i bio je vrhunac ondašnje tehnologije. Bio je revolucionaran. Želi li ga danas voziti itko osim nostalgičnih kolekcionara? Ne.
.
slab

Nijemi/crno bijeli film je zaostao medij, pa je nedavno dobio oscara. LEL

Slabiji. Prije toga 40 godina su vladali filmovi u boji.

Neven <R>
28-07-2012, 18:38
Ali još uvijek možeš pogledati crno-bijeli film i uživati u njegovoj radnji iako si rođen godinama nakon što je uvedena boja. Nema veze sa snobizmom ili nostalgijom, dobar film će preživjeti test vremena. Same for vidya

Sonic_Moronic
28-07-2012, 18:39
Gdje sam ja rekao da moderni gaming saka? Samo se pitam otkad je prihvatljivo da igra zahtijeva gamepad za ugodnu igru.

Herr Schnitzel
28-07-2012, 18:40
Nijemi/crno bijeli film je zaostao medij, pa je nedavno dobio oscara. LEL
Artist je nekakav tehnički retro gimmick i na tome je ponio puno bodova (opravdano), ali čisto sumnjam da je napravljen s namjerom da crno-bijeli nijemi filmovi ponovno vladaju kinima.

Neven <R>
28-07-2012, 18:43
Nije bitno, poanta da se unatoč tehnološkim zaostacima još uvijek može uživati u starim filmovima ako je gluma/skripta/režija odlična

Delirium
28-07-2012, 18:50
Gdje sam ja rekao da moderni gaming saka? Samo se pitam otkad je prihvatljivo da igra zahtijeva gamepad za ugodnu igru.

Zašto ne bi bio? Pad imam već godinama. I radije bih igrao igru sa padom na način kako je zamišljeno nego trpio loš port zbog elitista poput tebe koji prvo viču za port i promjenu kontrola na tipkovnicu i onda se žale što je to ispalo loše.

Sonic_Moronic
28-07-2012, 18:53
Lol jebote. Sve može biti igrivo na tipkovnici, u suprotnom je to lijenost developera. Bokte igram SF4 na tipkovnici trenutno, ako je to moguće napraviti onda je moguće sve.

Delirium
28-07-2012, 18:56
Okej PC master race osobo.

Devil Dog
28-07-2012, 18:58
No moar arguments?

Neven <R>
28-07-2012, 18:58
Ne kužim za kaj će ti gamepad osim za neke arkadice/vožnju/tabačine?

Sonic_Moronic
28-07-2012, 18:59
Baš si loš. :(
Nije da sam nedavno počeo igrati PS2, poanta je da ako izdaš nešto za PC, treba valjda biti igrivo na PC-u bez dodatnih sranja.

Delirium
28-07-2012, 19:06
Well... This is encroaching on my play time.
Ima nekog ko bi igro HOMMIII samnom ovdje?

Xero
28-07-2012, 19:18
Ne. Ta igra je bolja sa gamepadom, a trenutno nemam nijedan koji funkcionira.

Deadwalker
28-07-2012, 19:56
Ali još uvijek možeš pogledati crno-bijeli film i uživati u njegovoj radnji iako si rođen godinama nakon što je uvedena boja. Nema veze sa snobizmom ili nostalgijom, dobar film će preživjeti test vremena. Same for vidya

Isto vrijedi i za igre, zato je Half-Life kul za odigrati i dalje. Normalno da neće biti jednaki utisak kao prije 10 godina pošto su igre znatno napredovale na dosta aspekata (što god pojedini članovi ovog foruma punog nenormalnih ljudi rekli), no "that old familiar feeling" biti će tu.
Recimo Rome: Total War. To mi je bilo epic strateško iskustvo kada sam ga prvi puta odigrao, no u međuvremenu se pojavio Shogun 2 koji Rome pojede za doručak. No, igra mi i dalje ima jebenu atmosferu, najbolje simuliranu rimsku vojnu mašineriju, solidnu gameplay mehaniku i kada se zaželim toga, i dalje će mi biti gušt. Ne jednak kao prije 10-ak godina, al sasvim dovoljan da budem happySkada igram i da me lupi lagana nostalgija.

Ista stvar je i s Half-Lifeom.

Aral
28-07-2012, 20:27
Upravo to.

Mirko L
28-07-2012, 21:24
Delirium <3
Slažem se sa svime što je čovjek rekao.

Pokušavam još nešto dodati, ali all has been said.

weird1
28-07-2012, 22:00
Jedinica je bila revolucionarna kad je izašla, a i danas je prokleto dobar šuter. Dvojka je i dalje primjer kako napraviti skriptirani FPS koji te uvuče u svoj svijet i ne popušta, odlični likovi, dijalozi i lokacije, eventualno jedina zamjerka što Gordon i dalje ne priča. U jedinici je možda pasalo, u dvojci je trebao imati bar pokoju za reći.

Cijeli serijal mi je fantastičan, 9.5/10 would play again.

Udarit ću te, ali prvo ću komentirati post.

Jedinica je bila revolucionarna kad je izašla - imala je dobru grafiku i to je manje više sve što je bilo revolucionarno
a i danas je prokleto dobar šuter - lol ne. Praktički je neigrivo loš.
Dvojka je i dalje primjer kako napraviti skriptirani FPS koji te uvuče u svoj svijet i ne popušta - Oke je, ali te uopće ne uvuče u svijet jer nema nikakvu atmosferu.
odlični likovi, dijalozi i lokacije - nula, nula, nula. Toliko retardirane likove nema ni Warhammer, ni Game of Thrones, a to su savršeni primjeri nultog ukusa.

@ W3DR4N
u vezi
a i danas je prokleto dobar šuter - lol ne. Praktički je neigrivo loš.

ja sam half life odigrao prvi puta krajem 2008, tamo nedje 9, 10 mjesec OK nije to bas danas, ali svejedno daleko nakon izlaska i definitivno nije neigrivo losa igra cak naprotiv izvrsna igra i pored svih ovih novih i modernih.

Sgt. Bull
28-07-2012, 22:12
Dvica je ubibože drek. Žao mi je što se moram složiti sa W3D... ali dvica je užas igra. Monotona igra sa lošim likovima i lokacijama...

Deadwalker
28-07-2012, 22:26
Udarit ću te...

McPingvin_v2.0
28-07-2012, 23:58
Hvala Šnicli koji mi je ovo linkao, baš sam se trebao naživcirati prije spavanja ^^

System
29-07-2012, 00:21
Hvala Šnicli koji mi je ovo linkao, baš sam se trebao naživcirati prije spavanja ^^

E jebote stvarno, dodjem na forum malo prije spavanja i dzaba se iznerviram. Jebote ne znam cije je misljenje retardiranije. Delirium pobjedio si.

Maloki
29-07-2012, 00:22
Baš si loš. :(
Nije da sam nedavno počeo igrati PS2, poanta je da ako izdaš nešto za PC, treba valjda biti igrivo na PC-u bez dodatnih sranja.
Hurr, ako radiš igru za PC onda napravi da je igrivo i na računalu sa intergriranom grafičkom, zašto bi trebao imat dodatnu karticu, to je sve samo sranje.


Jebote ne znam onda kaj da velim na ljude koji na pc-u koriste printere, skenere, mikrofone, zvučnike, tablete za crtanje, miksete, sintiće i ostalu periferiju, sve je to nepotrebno dodatno sranje i treba napravit da se sve može izvodit mišem i tipkovnicom.


Jebote.




Osim što je sam sors engine progutalo vrijeme lol

Source Engine se redovito nadograđuje i njegove mogućnosti su ogromne, ne znam o kakvoj zastarjelosti pričaš. Također treba uzeti u obzir da se u industriji redovito cilja na to da bude pristupčanije svima. Oprosti što nemaju svi novaca i živaca da svakih par mjeseci nadograđuju računalo i budu "u korak s vremenom".


Vedran kao da nikad nije igrao FPS-ove prije Half-Lifea. Baka.
U biti najbolji post u cijeloj temi ali iz nekog čudnog razloga ignoriran. Evo citirat ću ga više puta


Vedran kao da nikad nije igrao FPS-ove prije Half-Lifea. Baka.


Vedran kao da nikad nije igrao FPS-ove prije Half-Lifea. Baka.


Vedran kao da nikad nije igrao FPS-ove prije Half-Lifea. Baka.

Sonic_Moronic
29-07-2012, 00:59
Kako si fulao poantu i napao strawmena sad, bravo.

Hurr pazi, ovaj TP action/adventure/kojigodkurac nije igriv sa mišem i tipkovnicom zbog vrlo kompleksnog gejmpleja, mislimo da je opravdano tražiti da igrači imaju gamepad, flight simulacije nisu toliko kompleksne kao igre u kojoj upravljaš jebenim likom u trećem licu.

Electromaster
29-07-2012, 02:41
Sonik vs. the world.

Osobno me gamepadi ne nerviraju, al me nervira izdrkavanje Microsoftovog gamepada u nekim igrama, jebo vam kevu developeri, što je bilo tak teško ubacit mogućnost bindanja keyeva? ;(
Kakogod i dalje ne mogu zamisliti ništa iz prvog lica ni ikakav ozbiljniji shooter na gamepadu, tko kaže suprotno jede govna.
No s druge strane pak, ne mogu ni zamisliti Burnout na tipkovnici...

Po pitanju starih igara, iako uvijek lagano jizzam na lepu igru, rado ću odigrat i nešto totalno ispikselizirano ako je dobra stvar, ono što me puno više smeta je nedostatak nekih osnovnih funkcionalnosti u starim igrama koje danas uzimamo zdravo za gotovo. O prehistorijskim sučeljima da ne govorim.

On topic, nisam nikad igrao nijedan Half-Life lol.

Horny Devil
29-07-2012, 11:08
Weky ostavio 2 posta i ljudi se svadaju sljedecih nekoliko strana. All hail master troll!

W3DR4N
29-07-2012, 11:14
Predo, zašto nije dobro da igre imaju univerzalne kontrole? Xbox gamepad je najjeftiniji i najkvalitetniji Gfw gamepad i odmah ti složi kontrole, a ne da se svaki put fukaš s bindanjem. Umri.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 11:16
Ne bih uspoređivao trajnost filmova i igara .Osnova filma je pričanje priče koja može biti uspješno ispričana i zastarjelom tehnologijom .U filmovima i zastarjela tehnologija može povezati gledatelja sa likom u filmu i stvorit empatiju u gledatelju .Igra je mediji u kome je priča sporedna dok je doživljaj na igrača naj važniji .Igrina zadaća nije da priča priču nego da uspješno uvuče igrača u središte zbivanja .za to su je najzaslužnija tehnologija i atmosfera .Samo rijetki se mogu vratiti deset i više godina starim naslovima .Ogromna većina igra svježe igre jer jednom kada probaju nešto tehnološki napredno sve ostalo uspoređuju samo sa time .Zato igre treba promatrati isključivo u duhu vremena kada su i izdane .

HL je u trenutku izlaska bio vrh fpsa.

Aerial
29-07-2012, 11:20
Weky ostavio 2 posta i ljudi se svadaju sljedecih nekoliko strana. All hail master troll!

Jelda? Fascinantno nešto ^^

http://i.imgur.com/EGo8e.gif

Bartuc
29-07-2012, 11:33
Mogu razumjeti silan hype oko HL-a pošto je igra (serijal) jednostavno genijalna... ali ne mogu razumjeti hype oko Gordona koji je apsolutno najretardiraniji lik u povijesti igara i tu se moram složiti sa Vedranom - "beživotna mutava ruka na ekranu"... To je upravo i jedina mana HL serijala (i činjenica da još nema treće epizode :().

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 11:45
Gordon je lik koji miče mišom i stišće po tipkovnici .Upravo to i stavlja igrača u središte radnje , slično kao portal ili neke druge igre .In game filmovi samo remete tu iluziju .

mravojed20
29-07-2012, 12:04
Mogu razumjeti silan hype oko HL-a pošto je igra (serijal) jednostavno genijalna... ali ne mogu razumjeti hype oko Gordona koji je apsolutno najretardiraniji lik u povijesti igara i tu se moram složiti sa Vedranom - "beživotna mutava ruka na ekranu"... To je upravo i jedina mana HL serijala (i činjenica da još nema treće epizode :().

O konji jedni. I ti i Weky. :D

Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.

Nemoguće je postići to ako lik priča jer automatski imaš osjećaj da 'igraš nekog'. Recimo Master Chief iz HALO-a. Duke Nukem također. Nisi ti Duke, nego ga vodiš kroz igru i slušaš šta priča.

A u Half Lifeu ti se svako obraća s 'Hey Gordon!', ' Dr. Freeman!' 'It's you..Gordon Freeman!'

Doslovno te igra tretira kao da si u njoj ti glavni lik, ne da upravljaš glavnim likom.

Dakle, da nema šutnje i direktnog obraćanja likova kad te oslovljavaju s imenom, NIKAD ne bi nastala ta fama oko Gordona Freemana.

Kako nikad onaj marinac iz Doom-a nije postao tako popularan? Jer nije ni blizu odrađen psihološki aspekt tog komuniciranja igre s igračem ko u Half Life serijalu. A oba lika šute.

Mnogi su pokušali kasnije u igrama nešto slično i nije uspjelo nikome.

A što se tiče toga da Half Life ima lošu priču il neš..ima neoriginalnu priču možda, ali prekrasno prezentiranu, iako je recimo G-man jedina prava zanimacija meni.

I to da nema atmosferu...lol. Ja se sjećam da sam bio doslovno začaran kad sam prvi put igrao Half Life 2, nema jednog istog levela, kad ima glazbe savršena je, Ravenholm je grozno spooky, gotovo svaki level ima nešto posebno i malo zlosutno u sebi, one napuštene kuće uz obalu recimo.

Electromaster
29-07-2012, 12:08
Predo, zašto nije dobro da igre imaju univerzalne kontrole? Xbox gamepad je najjeftiniji i najkvalitetniji Gfw gamepad i odmah ti složi kontrole, a ne da se svaki put fukaš s bindanjem. Umri.

Nemoraš se fukat s bindanjem, već bi trebala postojat opcija bindanja. Nemaju svi jebeni Xbox gamepad. Ak ga nemaš, bindaš i sve 5. Uostalom što ako si netko želi drugačije rasporediti gumbove? Zamisli da su u svakoj igri bindovi na tipkovnici i mišu fiksni, popizdili bi ljudi.

Sonic_Moronic
29-07-2012, 12:12
To što je rekao mravojed, igra je nevjerojatni ego-trip. Slavan si, svi civili te štuju, Combine te se užasavaju i traže te po cijelom gradu, kul žena hoće tvoju alatku. All those feels.

loo
29-07-2012, 12:16
Imam to i u pravom životu, ne treba mi igra za to.

Sonic_Moronic
29-07-2012, 12:18
Pobunjenik si protiv autoritarne vladavine?

W3DR4N
29-07-2012, 12:50
Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.


Ako je to poanta, kako Gordon Freeman može biti najbolji lik? To znači da si ti Gordon Freeman i da je šćer Gordon Freeman.
Meni šćer of save bačića nije i ne može biti najbolji lik iz neke igre.

Duke of Earl
29-07-2012, 12:51
:rotfl:

Delirium
29-07-2012, 12:55
:pray:
Ne mogu. Kolko god se trudio, ne mogu tolko trollat i živcirat ljude ko on. On je prirodan talent. :pray:

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 13:08
Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.


Ako je to poanta, kako Gordon Freeman može biti najbolji lik? To znači da si ti Gordon Freeman i da je šćer Gordon Freeman.
Meni šćer of save bačića nije i ne može biti najbolji lik iz neke igre.

Ha , ha :(

Nisi skužio tj. jesi ali se praviš glup .To je isto OK .Vjerojatno si došao u fazu kada si shvatio trivijalnost života pa to ublažavaš konstantnim sarkazmom.Malo amaterske psihoanalize ako ne zamjeraš :D .

Bartuc
29-07-2012, 13:13
@Mravojed, sve to stoji, ali ja ne želim biti glavna faca u FPS-u, želim voditi lika sa njegovim, unikatnim karakterom. Nije to RPG, nema odabira ili slobode pa da mogu stvarati lika na "svoju sliku".


I zašto su onda policajac iz Blue Shifta i marinac iz Opposing Forcea bili nijemi? I zašto onda i oni nisu najbolji likovi ikada, a svi NPC-i se direktno vama iza monitora obraćaju :D Meni je njihova perspektiva događaja bila i zanimljivija od Gordonove, pa ih nitko ne spominje!? :P

Sonic_Moronic
29-07-2012, 13:28
Oni nisu slavni.

mravojed20
29-07-2012, 13:55
@Mravojed, sve to stoji, ali ja ne želim biti glavna faca u FPS-u, želim voditi lika sa njegovim, unikatnim karakterom. Nije to RPG, nema odabira ili slobode pa da mogu stvarati lika na "svoju sliku".


I zašto su onda policajac iz Blue Shifta i marinac iz Opposing Forcea bili nijemi? I zašto onda i oni nisu najbolji likovi ikada, a svi NPC-i se direktno vama iza monitora obraćaju :D Meni je njihova perspektiva događaja bila i zanimljivija od Gordonove, pa ih nitko ne spominje!? :P

Po mom mišljenju, da Gordon Freeman priča...igra ne bi bila toliko posebna, evo stvarno to mislim.

Koliko glavnih likova iz čistokrvnih pucačina uopće danas možemo nabrojati da su baš ono..zanimljivi razrađeni likovi s dubokim karakterom? Sve karikatura do karikature..

I upravo si mi potvrdio point s ovim zašto Barney i onaj marinac nemaju status Gordona Freemana.

Jer dok igraš s njima igra te jednostavno ne hrani, ne gradi konekciju s tobom kroz dijaloge, ni blizu koliko je to učinjeno s Gordonom,što sam i rekao - baš kao ni u Doomu ili nekoj sličnoj igri s nijemim likovima.

Nije niko igračima rekao: Ej vi sad morate ovog našeg Gordona Freemana voljeti iako ne priča.

Developeri su namjerno išli tim pristupom da se igrač osjeća kao da je zaista on tamo,da je on Gordon, i uspjeli.

Budući da je Gordon sam po sebi ko Gandalf u Lotr-u, lik koji se iznenda pojavljuje i često nosi loše vijesti, tj. loše stvari se počnu događati netom nakon njegovog pojavljivanja, a u isto vrijeme budi nadu u ljudima, nije ni čudo da se kroz igranje zaista razvije neki posebni osjećaj. Nisi supervojnik, nisi cyborg, nisi marinac..samo čovjek koji eto 'ima ono nešto', ili kako bi G-man rekao:

''The right man in the wrong place can make all the difference in the world.''

Delirium
29-07-2012, 14:02
Ne znam, meni se čini da oni nisu znali kako da naprave uvjerljivog lika pa su išli na silent-mysterious type, nakon čega je hrpa Hipstera došla i rekla "SO DEEP" i nastavljali raspredati svoj teorije o tome kako igra time uvlači igrača u svoj svijet.

LOL NOPE.

Prije ću se povezati sa dobro izgrađenim karakterom nego sa 1000 bezimenih, nijemih ruka na ekranu.


http://i.imgur.com/luOnH.jpg

W3DR4N
29-07-2012, 14:09
To je to. Skupila se ekipa 1997. i rekla ajmo napraviti kakvo-takvo smeće od pucačine da nahranimo Gabea. I tako nastade Half-Life.

mravojed20
29-07-2012, 14:37
Ne znam, meni se čini da oni nisu znali kako da naprave uvjerljivog lika pa su išli na silent-mysterious type, nakon čega je hrpa Hipstera došla i rekla "SO DEEP" i nastavljali raspredati svoj teorije o tome kako igra time uvlači igrača u svoj svijet.

LOL NOPE.

Prije ću se povezati sa dobro izgrađenim karakterom nego sa 1000 bezimenih, nijemih ruka na ekranu.



To nema smisla uopće, znači sposobni su dizajnirati odličnu igru koja uživa legendarni status kod gamera, ali 'nisu znali' napravit lika koji priča. Ma kam on.

Mogo je bit neki marinac obični koji stalno govori 'roger that', 'yes sir, 'affirmative' i slične gluposti, one -linere poput duke nukema ili serious sama, ali odluka je bila svjesna, napraviti lika s kojim će se igrači moći saživiti kroz druge likove, koji mu se direktno obraćaju. Nema tu puno mudrosti, ili kužiš, ili ne kužiš.

Ko ona scena iz 'American Beauty' kad vrećica leti na vjetru, ljudi se često znaju oko toga prepirati - ili osjećaš bit scene, ili vidiš samo komad najlona kako leti na vjetru, niko ti ne može objašnjenjem ugurati u um taj osjećaj.

Delirium
29-07-2012, 14:43
I sad sam ja malouman jer ne mogu skužit neke hispterske "2DEEP FOR U" gimmickse?

Sonic_Moronic
29-07-2012, 14:44
To je to. Skupila se ekipa 1997. i rekla ajmo napraviti kakvo-takvo smeće od pucačine da nahranimo Gabea. I tako nastade Half-Life.

Ajde mi onda preporuči toliko superiorne FPS-ove kad ti je Half-Life sranje, posebno prije jedinice kad već nije ništa specijalno.

Ako mi ne odgovori na post od sada ga ignoriramo, može?

W3DR4N
29-07-2012, 14:46
Ja mislim da je Half-Life slučajno postao kult. Jednostavno nedostatak pucačina u to vrijeme. Jer igra je sama po sebi smeće, a Valve je dovoljno nesposoban da ne može napraviti dobru igru i lika.


Sonic, Blood je dovoljan.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 14:47
Misliti je drek znati .

Sickmanno1
29-07-2012, 14:47
Reci da je Half-Life drek je u najmanju ruku retardirano. Jedno je imati svoj pogled na svijet i svoje neko mišljenje ali kad ideš blatiti jednu od najboljih igara svih vremena onda si, well, jednostavno tužan. Šta će ti iduće biti na repertuaru? Legend of Zelda? Mario?

Zašto je Half-Life tako dobar?

Pa uzeo je sve što je dobro do tada bio u FPSovima i učinio to 20 puta boljim.

Za to doba zaista dobra grafika, AI kojeg se ne bi posramile ni današnje igre (zapravo bile bi bolje kad bi imale takav AI, gdje imaš osječaj da AI igra timski, gdje bježi od granata, gdje tebi baca granate, itd), dozu kakve takve realnosti (healt packovi, oružija, ammo i ostale stvari nisu razbacane po levelu kao u igrama prije HL, već imaju nekog smisla, u vidu da neko novo oružije dobiješ kad skineš neprijatelja koji ima to oružije, a ammo dobiješ na isti naćin ili se nalazi u nekom ormaru, a ne na sred hodnika bez ikakve logike šta tamo radi). Tu pomaže pametno stavljeno u igri odijelo sa svojom energijom gdje ima po cijeloj igri na zidovima punjaća za isto to odjelo, što je onak logićno. Leveli imaju pregršt puzzli kakvih se ne bi posramio ni Jedi Knight serijal, s tim da nisu frustrirajuće kao spomenuti. Leveli isto tako daju dojam kao da je sve jedan veliki level, a ne kao u prijašnjim igrama gdje je ono doslovno bilo jedan level = jedna mapa.

Ali ono što je zapravo najbolji dio Half-Life jest njegov engine i 116 tisuća Modova, tj. igara koje si mogao igrati ako si kupio Half-Life. Drugim riječima možda i najisplatljivija kupnja do HL2 i orange box-a ikad.

I da zbog njega je izašao najbolji MP ikad, CS 1.6 :>

Sonic_Moronic
29-07-2012, 14:49
E baš to. Kao da pljuješ po Doomu jer je monoton.

Delirium
29-07-2012, 14:50
Jedina razlika je u tome što Doom nije monoton. lol

Sonic_Moronic
29-07-2012, 14:54
Jednoličan je, objektivno gledajući. Igra je super zabavna, ali mogu zamisliti da nekome može biti dosadna nakon tridesetog levela u kojemu tražiš ključeve u labirintskim hodnicima.
No ono što je bitno je da šutera takvog kalibra još nije bilo, inspirirao je nebrojene klonove i mission packove, a njegove mehanike napucavanja su osnova svega što je slijedilo, i još se odlično drže.

mravojed20
29-07-2012, 15:04
I sad sam ja malouman jer ne mogu skužit neke hispterske "2DEEP FOR U" gimmickse?
Ne, nisi, no to također nisu nikakvi hipsterski gimmicki.

Jednostavno, neki ljudi imaju a neki nemaju mentalni sklop koji im omogućuje da nešto prepoznaju i iskuse kako je zamišljeno.

Prilično sam siguran da svi imamo takvo razmišljanje samo u različitim stvarima. Nešto što bi ti cijenio i što bi te se jako svidjelo, možda bi kod mene prošlo skroz nezapaženo.

Jednom sam probao nagovoriti staru da pročita Gospodara Prstenova i Hobbita, ili bar filmove da pogleda.

Znaš što se dogodilo?

Sve što je ona vidjela je 'aaaaa sve neki duhovi lete, vrište, majmuni skaču, neki zmajevi ovo ono, samo ubijanje bla bla'

Ona vatra koju ti Tolkienove priče probude u srcu, kad poželiš iskusiti nešto nevjerojatno, nepoznato, opasno, vidjeti svijet, pustolovine, bar sanjarenje o njima, sva prijateljstva koja možeš ostvariti na tom putovanju, sve te doživljaje...neki ljudi to ne osjete, njih ništa 'ne dirne' dok čitaju ili gledaju filmove, prazni su.

Oni, kao moja stara, samo vide što se događa, onako crno na bijelo. I to je to.

Ja sam takav kad je umjetnost u pitanju, pogotovo moderna, recimo, zato kažem da svi mi nešto ne kužimo, ne zato što ono ne valja ili je pre komplicirano i duboko, nego jednostavno, ne kužimo. ne razmišljamo na način koji bi nam to dozvolio.

Babitz
29-07-2012, 15:07
E al jedno je način na koji se koristi Gordon Freeman u igri, a drugo kad svi svršavaju na to kak je on najbolji lik u igrama ikad jer... nije.

Mirko L
29-07-2012, 15:08
SJedno je imati svoj pogled na svijet i svoje neko mišljenje ali kad ideš blatiti jednu od najboljih igara svih vremena

:)))))))))))))))))

Sickmanno1
29-07-2012, 15:10
To nije moje mišljenje već prosječno mišljenje metacrica i gamerankinga, kao i hrpe njih koji ga stavljaju u top naj naj...

Bartuc
29-07-2012, 15:14
Obožavao sam i Doom i Blood i Hexen i Duke Nukem, ali Half Life mi je bio neusporedivo bolji od svih njih zajedno :D I dan danas znam odigrati sve nastavke i svaki put uživam kao da prvi put igram, jednostavno genijalna igretina. Meni je Gordon zbilja retardiran, ali mi niti najmanje ne narušuje ukupan dojam ili kvalitetu igre.

Danas imam i dražih FPS-a (hibrida), ali sve jedno mi je HL pri vrhu...

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 15:14
I sad sam ja malouman jer ne mogu skužit neke hispterske "2DEEP FOR U" gimmickse?
Ne, nisi, no to također nisu nikakvi hipsterski gimmicki.

Jednostavno, neki ljudi imaju a neki nemaju mentalni sklop koji im omogućuje da nešto prepoznaju i iskuse kako je zamišljeno.

Prilično sam siguran da svi imamo takvo razmišljanje samo u različitim stvarima. Nešto što bi ti cijenio i što bi te se jako svidjelo, možda bi kod mene prošlo skroz nezapaženo.

Da jednostavno je čudno ne osjetiti što je pisac želio reći .Igra ti praktički to crta .Istom logikom su išli i u Portalu .TI si centru zbivanja i prolaziš kroz priču bez da ti itko narušava tu iluziju .Koliko su života samo udahnuli u ona dva robota i onda W3DR4N piše kako "Valve je dovoljno nesposoban da ne može napraviti dobru igru i lika".Svašta :D .

mravojed20
29-07-2012, 15:17
Baš to.

Zato mi WEDRAN uvijek djeluje nekako ko trol jer jednostavno ne može čovjek povjerovati da on išta zaist voli igrati, i ako voli, što, i zašto?

Ja kad nešto volim, mogu reći 100 stvari o tome, također i ako mi se ne sviđa, mogu dati točne argumente zašto.

Od početka foruma sam tu i nikad ga mislim nisam vidio da se izrazi onako..normalno.

Da kaže, ok volim ovu igru jer ima ovo ovo i ovo, ovo mi je super zato i zato, a ovaj glavni lik me obuzeo svojim humorom i šta ti ja znam. Bilo bi daleko lakše pričat s njim onda.

Sgt. Bull
29-07-2012, 15:21
Pa rekao vam je čovjek. Njemu se ne sviđa HL pristup gdje ima osjećaj da mu je lik mutav.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 15:22
Onda nije ni osjetio igru kako treba.Njegov problem .

Kid A
29-07-2012, 15:23
Baš to.

Zato mi WEDRAN uvijek djeluje nekako ko trol jer jednostavno ne može čovjek povjerovati da on išta zaist voli igrati, i ako voli, što, i zašto?

Ja kad nešto volim, mogu reći 100 stvari o tome, također i ako mi se ne sviđa, mogu dati točne argumente zašto.

Od početka foruma sam tu i nikad ga mislim nisam vidio da se izrazi onako..normalno.

Da kaže, ok volim ovu igru jer ima ovo ovo i ovo, ovo mi je super zato i zato, a ovaj glavni lik me obuzeo svojim humorom i šta ti ja znam. Bilo bi daleko lakše pričat s njim onda.
U admin podforumu je dobio zeleno svjetlo i podrsku od IgGya da otvara takve teme, steta sto nisam sacuvao screenshot tog topica a i nemam vise pristup toj sekciji foruma (a inace nisam nikad i imao huehue). Ono, IgGy je cak i otvorio topic tamo u kom ga hvali, smijesno
EDIT
Mislim da sam cak i poslao screenshot na par forumasa ali cisto sumnjam da to vise itko od njih ima sejvano. Iako postavlja se pitanje koja mu je svrha raditi to dalje kad casopisa vise nema a i forum nije vise aktivan kao prije

Sgt. Bull
29-07-2012, 15:25
Onda nije ni osjetio igru kako treba.Njegov problem .
Znači ipak je caka u tim "2Deep4u" fazonima?

Bartuc
29-07-2012, 15:29
U admin podforumu je dobio zeleno svjetlo i podrsku od IgGya da otvara takve topice

Sjećam se toga, ali evo dajem ruku u vatru ako to on radi samo da forum živne. Otkad ga "znam"/čitam, uvijek zvuči kao ogorčeni frik kojega su zlostavljali u školi i mislim da sam svega par njegovih postova vidio u kojem je ostavio dojam da se radi o ljudskom biću, a ne o panjini :(

mravojed20
29-07-2012, 15:30
Pa rekao vam je čovjek. Njemu se ne sviđa HL pristup gdje ima osjećaj da mu je lik mutav.
Baš ovo što šćer ispod reče.

No, ajde nek kaže za neku igru koja je pucačina, zašto je odlična, detalji, zašto je lik u njoj odličan itd.

Ovako mi djeluje ko neki bot.

Ova igra boguje.
Smeće.

Ko može voditi normalan razgovor, ili ga poštovat ko kolegu gamera s ovakvim izražavanjem.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 15:34
[quote="šcer od SAVE BAĆIĆA":32hxc2wv]Onda nije ni osjetio igru kako treba.Njegov problem .
Znači ipak je caka u tim "2Deep4u" fazonima?[/quote:32hxc2wv]

Ne .Caka je u


Nema tu puno mudrosti, ili kužiš, ili ne kužiš.

Ko ona scena iz 'American Beauty' kad vrećica leti na vjetru, ljudi se često znaju oko toga prepirati - ili osjećaš bit scene, ili vidiš samo komad najlona kako leti na vjetru, niko ti ne može objašnjenjem ugurati u um taj osjećaj.

Bartuc
29-07-2012, 15:35
Možda posta sa MacBook Pro-a, jebeno teško je pisati po tom govnu, pa mu se valjda ne da!?

Xero
29-07-2012, 15:37
Vi ste gledali American Beauty?
http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/004/403/Girls.png
Sad ću ispast gej, ako mi slika ne radi :(

SharpDressedChevap
29-07-2012, 15:38
Evo opet igram Half Life. Nameće mi se zaključak da je vedran gej i da nema pojma.

Sgt. Bull
29-07-2012, 15:41
[quote="Sgt. Bull":12iv9vxd][quote="šcer od SAVE BAĆIĆA":12iv9vxd]Onda nije ni osjetio igru kako treba.Njegov problem .
Znači ipak je caka u tim "2Deep4u" fazonima?[/quote:12iv9vxd]

Ne .Caka je u


Nema tu puno mudrosti, ili kužiš, ili ne kužiš.

Ko ona scena iz 'American Beauty' kad vrećica leti na vjetru, ljudi se često znaju oko toga prepirati - ili osjećaš bit scene, ili vidiš samo komad najlona kako leti na vjetru, niko ti ne može objašnjenjem ugurati u um taj osjećaj.[/quote:12iv9vxd]

Ništa što si ti sada rekao ne demantuje moju izjavu. Stvar je u tim "2Deep4u" fazonima.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 15:42
Sjećam se toga, ali evo dajem ruku u vatru ako to on radi samo da forum živne.


Znači W3DR4N je forumski Batman :D

_qmK3lpkgVo

Babitz
29-07-2012, 15:45
To nije moje mišljenje već prosječno mišljenje metacrica i gamerankinga, kao i hrpe njih koji ga stavljaju u top naj naj...
Gaming jurnalizm je smeće korumpiranije od hrvatske birokracije te prepuno nekompetentnih amatera bez ikakvog kapaciteta za kritičko razmišljanje. Prosjek njihovih ocjena danas ništa ne znači. Nemoj samo da ulazim u Gamespot K&L fijasko.
Pazi ovo
http://www.metacritic.com/browse/games/ ... &sort=desc (http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/all?view=condensed&sort=desc)
Barem pola ovih igara s 90+ mogu secirat i oderat im nekoliko novih šupaka koliki su promašaj u dizajnu i zašto zaslužuju gotovo dvostruko manju ocjenu.
Usput, zašto svaki naslov koji ima 90+ danas utroši stotine milijuna na promociju godinu dana prije izlaska igre? I sve te igre još imaju reklame na velikim mainstream sajtovima.
Korištenje metacritica i gamerankingsa kao argument daješ do znanja da ne razmišljaš za sebe, već skačeš na neki hype bandwagon. Naposlijetku, da si vjerovao njima, jel bi se zabavio tolko uz Alpha Protocol?

Delirium
29-07-2012, 15:46
Mislim da je vrijeme da svi pogledamo dva slona u sobi.

Netko je prije nekoliko mjeseci na ovom forumu napisao



Nove igre su bolje od starih. U svakom elementu. Sve je uznapredovalo.

Pretpostavljam da je to bio sarkazam, ali je i istina.
U starim igrama se može uživati, ali nove su jednostavno kvalitetnije. Uznapredovale su skoro u svakom mjerljivom području. U scenariju, tehničkoj izvedbi, trajanju, raznolikosti gejmpleja i svemu ostalome.


A-ali stare igre su zabavnije... I imaju bolju priču...

Možda vama. Svatko ima svoj ukus. Nekome možda odgovara igrat nepoznatu shovelware igru odprije 20 godina sa sučeljem koje izgleda kao da je prošlo kroz probavni trakt krave. To je vaš izbor. Sviđa li se nekom priča ili ne subjektivan je pojam.
Twilight mi je osobno najveće smeće ikad pa opet ima onih kojima se sviđa i koji tvrde da je najbolje djelo od izuma vatre. Šta to dokazuje? Ništa.


Drugi slon je averzija pri korištenju dodatne periferije pri igranju. Ako je neka igra dijaznirana za jedan kontroler, uvijek ću je radije igrati s njim nego se patit sa tipkovnicom. To što neki konstantno viču "HURRR Lijeni devsi, zašto" ovo ne bi moglo na tipkovnicu, to bi moja baka mogla napravit" može biti iz dva razloga.
A) Glume try hard edgy gamere koji ne pristaju na kompromise jer ono EDGY XD
B) Nemaju novaca za dodatnu periferiju.

W3DR4N
29-07-2012, 15:57
Ne znam sad više koga citirati, al to je i tako tema za drugi topic.

Postoje kripli koji tvrde da su neke igre bezvremenski klasici, uključujući među te igre i Half-Life. Igra ne može biti bezvremenska, jer za razliku of filma, prebrzo zastarjeva, osobito igre poput Half-Lifea. Igre prelako pojede vrijeme i tehnologija.

Npr. Curse of Monkey Island je bezvremenski klasik. MI1, MI2 i Escape nisu i pojelo ih je vrijeme. Baš sam ovih dana pokušao igrati Silent Hill 2. Neigriv. Kontrole bolesno spetljane i nepraktične. Voice acting totalno nezainteresiran. Priča totalno rendom i besmislena. Igru je potpuno pojelo vrijeme. Isto kao Half-Life.

Babitz
29-07-2012, 15:59
Nove igre nisu bolje od starih. U mnogočemu su nazadovale. VA je sjebao izbore u RPG-ima i sveo ih na trivijalne. Potražnja za high end grafikom je isto sjebala dosta toga. Usporedi samo Deus Ex i nedavno izašli prequel.
Prvi dio ima više fičra, duže traje i općenito je mnogo "mesnatija" igra.
HR je uglavnom bolji isključivo u grafici, mnogo stvari je izbačeno radi nedostatka vremena, a zadnji nivo je komatozno rushan.
Prvi dio su radili mnogo kraće s manje ljudi i napravili sadržajno bogatiju i trajniju igru koja je preživjela test vremena (osim ako si retard koji pati na grafiku toliko).

S današnjom tehnologijom uopće nije sumnjivo da igre mogu nadmašiti stare u apsolutno svemu samo tako, no do toga ne dolazi iz nekoliko razloga. Em radi nove mainstream publike, em radi izdavača, em radi masivnih, masivnih troškova.


U starim igrama se može uživati, ali nove su jednostavno kvalitetnije. Uznapredovale su skoro u svakom mjerljivom području. U scenariju, tehničkoj izvedbi, trajanju, raznolikosti gejmpleja i svemu ostalome.Da, zato današnje igre traju duplo kraće, mnogo su skriptiranije i ukočenije. No hej, imaju bloom! To je bitno. Raznolikost gempleja? Ozbiljno? Jel ti pratiš tržište? Sve je prokleti cover based šuter s regenom zdravlja. Svaku franšizu koju dignu iz mrtvih pretvore u neku smećastu abominaciju a la Fallout 3. Bioshock je dvadeset i osam puta gori od System Shocka 2. Da ne govorim o hodnik - cut scena - hodnik - cutscena level dizajnu koji se danas fura. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put pomislio da neka mainstream igra ima genijalan level dizajn ili dobru šutersku mehaniku.

Da ne spominjem tek indie igre koje su isti drek ko mainstream naslovi. Osim dvije ili tri koje pokazuju neku ambiciju, sve ostale su hrpa generičnog dreka ravnog mainstream naslovima, samo na drugom kraju spektra.

Sgt. Bull
29-07-2012, 16:04
Rofl, smiješno je kako zaboravljaš da postoje nove generacije i kako nije sva bit u tome da porediš igre koje se ne mogu porediti. DE I i DE:HR se ne mogu porediti. Imaju isto ime, sličnu priču ali to je to što se poređenja tiče. Sve ostalo je drugačije, zašto? Zato što je DEI igra stare generacije dok je HR nova generacija. I 'test vremena'? Kod koga je to tačno izdržala 'test vremena'? Kod fanboya (poput tebe) sigurno bi izdržala i da je najgori užas koji postoji. Kod drugih? Pa i ne baš.

Duke of Earl
29-07-2012, 16:05
S današnjom tehnologijom uopće nije sumnjivo da igre mogu nadmašiti stare u apsolutno svemu samo tako, no do toga ne dolazi iz nekoliko razloga. Em radi nove mainstream publike, em radi izdavača, em radi masivnih, masivnih troškova.
Jep, ovo je apsolutna srž problema.



Rofl, smiješno je kako zaboravljaš da postoje nove generacije i kako nije sva bit u tome da porediš igre koje se ne mogu porediti. DE I i DE:HR se ne mogu porediti. Imaju isto ime, sličnu priču ali to je to što se poređenja tiče. Sve ostalo je drugačije, zašto? Zato što je DEI igra stare generacije dok je HR nova generacija.
Sereš gluposti. Što znači nova generacija ? Samo bolja tehnologija, gameplay koncepti su u igrama isti već desetljećima tako da bez problema možeš uspoređivati DE i DE: HR ili Bioshock i SS.

Delirium
29-07-2012, 16:06
Nove igre nisu bolje od starih. U mnogočemu su nazadovale. VA je sjebao izbore u RPG-ima i sveo ih na trivijalne. Potražnja za high end grafikom je isto sjebala dosta toga. Usporedi samo Deus Ex i nedavno izašli prequel.
Prvi dio ima više fičra, duže traje i općenito je mnogo "mesnatija" igra.
HR je uglavnom bolji isključivo u grafici, mnogo stvari je izbačeno radi nedostatka vremena, a zadnji nivo je komatozno rushan.
Prvi dio su radili mnogo kraće s manje ljudi i napravili sadržajno bogatiju i trajniju igru koja je preživjela test vremena (osim ako si retard koji pati na grafiku toliko).

S današnjom tehnologijom uopće nije sumnjivo da igre mogu nadmašiti stare u apsolutno svemu samo tako, no do toga ne dolazi iz nekoliko razloga. Em radi nove mainstream publike, em radi izdavača, em radi masivnih, masivnih troškova.


U starim igrama se može uživati, ali nove su jednostavno kvalitetnije. Uznapredovale su skoro u svakom mjerljivom području. U scenariju, tehničkoj izvedbi, trajanju, raznolikosti gejmpleja i svemu ostalome.Da, zato današnje igre traju duplo kraće, mnogo su skriptiranije i ukočenije. No hej, imaju bloom! To je bitno. Raznolikost gempleja? Ozbiljno? Jel ti pratiš tržište? Sve je prokleti cover based šuter s regenom zdravlja. Svaku franšizu koju dignu iz mrtvih pretvore u neku smećastu abominaciju a la Fallout 3. Bioshock je dvadeset i osam puta gori od System Shocka 2. Da ne govorim o hodnik - cut scena - hodnik - cutscena level dizajnu koji se danas fura. Stvarno se ne sjećam kad sam zadnji put pomislio da neka mainstream igra ima genijalan level dizajn ili dobru šutersku mehaniku.

Da ne spominjem tek indie igre koje su isti drek ko mainstream naslovi. Osim dvije ili tri koje pokazuju neku ambiciju, sve ostale su hrpa generičnog dreka ravnog mainstream naslovima, samo na drugom kraju spektra.


Prvi Deus Ex je bio zbuggana igra kojoj se nije dalo prići bez ekstenzivne pripreme, povraćanja i raznih patcheva i fixova.
Nastavci samo produljuju tradiciju mediokriteta.

Razlog zašto svaka igra koju dignu iz mrtvih očekujući "HEJ OVA IGRA JE BILA SUPER PRIJE 500 GODINA SIGURNO ĆE BIT DOBRA I DANAS" ispadne loše je taj što je vrijeme takvih igara prošlo. Ne možeš nešto tako dugo držat u frižideru i očekivat da je jestivo kad izvadiš.

Kid A
29-07-2012, 16:07
DE I i DE:HR se ne mogu porediti. Imaju isto ime, sličnu priču ali to je to što se poređenja tiče.
Ovo ti bas i nema smisla, ili sam ja nesto propustio?

Sgt. Bull
29-07-2012, 16:08
Ne i ti... d'oh.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 16:09
Ne znam sad više koga citirati, al to je i tako tema za drugi topic.

Postoje kripli koji tvrde da su neke igre bezvremenski klasici, uključujući među te igre i Half-Life. Igra ne može biti bezvremenska, jer za razliku of filma, prebrzo zastarjeva, osobito igre poput Half-Lifea. Igre prelako pojede vrijeme i tehnologija.

Npr. Curse of Monkey Island je bezvremenski klasik. MI1, MI2 i Escape nisu i pojelo ih je vrijeme. Baš sam ovih dana pokušao igrati Silent Hill 2. Neigriv. Kontrole bolesno spetljane i nepraktične. Voice acting totalno nezainteresiran. Priča totalno rendom i besmislena. Igru je potpuno pojelo vrijeme. Isto kao Half-Life.


prvi normalni post sa kojim se slažem.Zato sam i rekao da igre treba gledati u duhu vremena kada su i izašle .Ako ju nisi igrao u tom trenutku nisiju ni mogao doživjeti u duhu tog vremena .

HL je u svoje vrijeme bio igretina .

Babitz
29-07-2012, 16:10
@bull
Kako se dopalo Chupacabri i masi drugih koji su prvi put igrali igru prošle il pretprošle godine? Pričaš idiotarije, ali to me ne iznenađuje. Naposlijetku, Deus Ex nisam ni odigrao 2000. kad je izašao, al ne daj da te to spriječi od pisanja idiotarija.
Igre je sasvim u redu za usporediti, tim više što su developeri ciljali na istu + novu publiku i govorili o očuvanja duga igre. Naposlijetku, ostale stvari stoje. Da je 11 godina starija igra napravljena za manje para, s manje ljudi te uključuje više fičra, traje duže i nema rushan kraj.

edit
Ok, vidim da je Delirium neki konzolaški shitposter kojem je prva igra Halo 3. Samo nastavi nizati svoje non sequiture.

Sonic_Moronic
29-07-2012, 16:11
Ne znam sad više koga citirati, al to je i tako tema za drugi topic.

Postoje kripli koji tvrde da su neke igre bezvremenski klasici, uključujući među te igre i Half-Life. Igra ne može biti bezvremenska, jer za razliku of filma, prebrzo zastarjeva, osobito igre poput Half-Lifea. Igre prelako pojede vrijeme i tehnologija.


Da, zbog toga je baš svatko koga ja znam, a da je ikad dotaknuo komp, igrao prvog Super Maria. Ljudi ga i dalje igraju, natječu se i prelaze iz čiste nostalgije, a ne zbog dobrih gameplay mehanika jer eto, to više jednostavno nisu dobre mehanike jer je prošlo dosta vremena. Veliki dio tih ljudi je prvi put zaigralo Maria u zadnjih nekoliko godina, ali i dalje je to čista hipsterština ili nostalgija valjda iz prošlog života.
Svaki drugi medij ima klasike u kojima ljudi i dalje uživaju, ali u gamingu je to nemoguće, i samo je oznaka elitizma.

Ja ovako shvaćam ovaj argument.

Sgt. Bull
29-07-2012, 16:12
@Babić: Što bi rekao Bartuc, ti sereš kvake, ali ni mene to ne iznenađuje. I smell hipster. EOD.

Babitz
29-07-2012, 16:12
U njegovu obranu, Soniče, nije reko da ni jedna igra ne može bit bezvremenski klasik, već da igre lako pregaze vrijeme, kao što se, prema njegovim riječima, dogodilo HL-u.


Ja sam retardiran.Kužim ja to. Kad kažeš "EOD" znači da si u pravu.

Marvin OCX
29-07-2012, 16:13
Mravojed je naveo sposobnost nekoga da nesto osjeti(nevezano za inteligenciju da se neko ne bi uvrijedio) onako kako je zamisljeno od strane autora i apsolutno se slazem. Sposobnost da osjetis ono sto je on osjecao.
Filmofil sam i kao takav volim filmove Tarantina zato sto imaju ono nesto,onaj neki smek koji ja detektujem svojim receptorima za detekciju tog x faktora kog on ima u svojim filmovima. Imao sam priliku da pricam sa likovima koji znaju vise o filmu od mene i koji mi iznesu hrpu cinjenica na stol zasto su objektivno njegovi filmovi sasvim prosjecni nekome kome jednostavno njegov fazon nije zanimljiv ili ga ne vide.
Tesko je to objasniti,jer kad malo prokontamo svima nama je tesko objasniti zato nesto ili nekoga volimo ako za to nema opipljivih i objektivnih razloga,a vecini se to desilo.
HL ima nesto sto je cini toliko posebnom onima koji to vide. Znaci ima ono nesto sto ne treba imenovati jer se ne moze imenovati ali kad to osjetis bit ces uvucen u taj svijet i bit ce ti nevjerovatno zanimljivo igrati dobacivanja lopte sa robotom-psom npr :)

HL je kultna igra.

Delirium
29-07-2012, 16:13
@bull
Kako se dopalo Chupacabri i masi drugih koji su prvi put igrali igru prošle il pretprošle godine? Pričaš idiotarije, ali to me ne iznenađuje. Naposlijetku, Deus Ex nisam ni odigrao 2000. kad je izašao, al ne daj da te to spriječi od pisanja idiotarija.
Igre je sasvim u redu za usporediti, tim više što su developeri ciljali na istu + novu publiku i govorili o očuvanja duga igre. Naposlijetku, ostale stvari stoje. Da je 11 godina starija igra napravljena za manje para, s manje ljudi te uključuje više fičra, traje duže i nema rushan kraj.

edit
Ok, vidim da je Delirium neki konzolaški shitposter kojem je prva igra Halo 3. Samo nastavi nizati svoje non sequiture.


Ok, nizanje mojih logičkih pogrešaka je puno bolje od argumentiranja. Samo nastavi. :D

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 16:14
Što ga sereš gluposti.

Ajde pročitaj još jednom što je čovjek napisao.Postoji razlika od igre do igre i vrijeme kada će skroz zastariti .Nije isto jedan tetris i Crysis .Tetris će se igrati i za deset godina , Crysis neće .

Sgt. Bull
29-07-2012, 16:15
U njegovu obranu, Soniče, nije reko da ni jedna igra ne može bit bezvremenski klasik, već da igre lako pregaze vrijeme, kao što se, prema njegovim riječima, dogodilo HL-u.


Ja sam retardiran.Kužim ja to. Kad kažeš "EOD" znači da si u pravu.

Bravo. Samo pokazuješ svoju nezrelost. Ja sam retardiran jer se ne slažem sa tobom? Ne čudi me nimalo takvo rezoniranje.

Babitz
29-07-2012, 16:18
Vau, ne znaš logički razmišljat niti čitati s razumijevanjem. Kako šokantno.




@bull
Kako se dopalo Chupacabri i masi drugih koji su prvi put igrali igru prošle il pretprošle godine? Pričaš idiotarije, ali to me ne iznenađuje. Naposlijetku, Deus Ex nisam ni odigrao 2000. kad je izašao, al ne daj da te to spriječi od pisanja idiotarija.
Igre je sasvim u redu za usporediti, tim više što su developeri ciljali na istu + novu publiku i govorili o očuvanja duga igre. Naposlijetku, ostale stvari stoje. Da je 11 godina starija igra napravljena za manje para, s manje ljudi te uključuje više fičra, traje duže i nema rushan kraj.

edit
Ok, vidim da je Delirium neki konzolaški shitposter kojem je prva igra Halo 3. Samo nastavi nizati svoje non sequiture.


Ok, nizanje mojih logičkih pogrešaka je puno bolje od argumentiranja. Samo nastavi. :DDa počnemo?
-Deus Ex nije bio bugovit pri izlasku (ništa više od prosječne igre, a sasvim sigurno manje od bilo koje Beth ili Bioware igre ikad).
-zato što je neka igra prije 15 godina imala grafiku koja je za današnje pojmove zastarjela, ne znači da cijeli taj žanr danas više ne vrijedi; još uvijek postoji interes za old skul avanture ili RPG. Možda si čuo za nedavne kickstartere koje su započeli Tim Schafer i Brian Fargo, a bome i masa drugih

Delirium
29-07-2012, 16:20
Vau, ne znaš logički razmišljat niti čitati s razumijevanjem. Kako šokantno.




@bull
Kako se dopalo Chupacabri i masi drugih koji su prvi put igrali igru prošle il pretprošle godine? Pričaš idiotarije, ali to me ne iznenađuje. Naposlijetku, Deus Ex nisam ni odigrao 2000. kad je izašao, al ne daj da te to spriječi od pisanja idiotarija.
Igre je sasvim u redu za usporediti, tim više što su developeri ciljali na istu + novu publiku i govorili o očuvanja duga igre. Naposlijetku, ostale stvari stoje. Da je 11 godina starija igra napravljena za manje para, s manje ljudi te uključuje više fičra, traje duže i nema rushan kraj.

edit
Ok, vidim da je Delirium neki konzolaški shitposter kojem je prva igra Halo 3. Samo nastavi nizati svoje non sequiture.


Ok, nizanje mojih logičkih pogrešaka je puno bolje od argumentiranja. Samo nastavi. :DDa počnemo?
-Deus Ex nije bio bugovit pri izlasku (ništa više od prosječne igre, a sasvim sigurno manje od bilo koje Beth ili Bioware igre ikad).
-zato što je neka igra prije 15 godina imala grafiku koja je za današnje pojmove zastarjela, ne znači da cijeli taj žanr danas više ne vrijedi; još uvijek postoji interes za old skul avanture ili RPG. Možda si čuo za nedavne kickstartere koje su započeli Tim Schafer i Brian Fargo, a bome i masa drugih


-"Ništa više od prosječne igre", dobro da se taj pojam ne mijenja svakih cca.6 mjeseci zbog užasne mainstream publike od 2000. pa na dalje
- Hipster-nostalgija

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 16:21
Deus Ex je u vrijeme izlsaka bila najlošije optimizirana igra u povijesti , gore i od prvog Crysisa .postao je igriv tek kroz nekoliko godina .Bugova je imao tonu što je u ono vrijeme bilo više manje normalno .Da , igra je odlična i bolja od svih nastavaka ali danas totalno zastarjela i neigriva .Ima zasluženo mjesto u povijesti gaminga.

System
29-07-2012, 16:22
Ja samo ne znam koje je igre delirium igrao ako su mu ove danasnje igre bolje od starih.
Sve se zaglupljuje do bola, evo na primjer TES serijal gde se od Morrowinda igra zaglupljuje i vadi joj se sadrzaj. To je valjda do samih igraca koji su u proslosti imali taj anti-konzumeristicki stav a sad se ne razlikuju od bilo kojih potrosaca. Jebo ti ja grafiku u reflekcije u vodi kad nemam sta da radim, kad je igra dosadna i nezanimljiva i ima milion istih takvih u svakom trenutku.
E da hipster sam rofl, odo se ubit.

Sto se tice Gordon Freemana, u prvom djelu mi je i ok sto ne prica ali u drugom djelu je to bas glupo. Jebote lik bez rijeci i pogovora ide da se bori sam protiv drzavnog sistema, ma daj. U 1984. po kojoj je i baziran drugi dio lik vecinu knjige provodi u kontemplaciji da li treba da uradi nesto ili ne, dok ovaj "Gordone idi sjebi sve lol" bez pogovora ide.

Aerial
29-07-2012, 16:22
9 stranica lol

Babitz
29-07-2012, 16:23
@delirijum
-Pa nije bio neigrivo bugovit i ne sjećam se ni jedne recenzije iz tog doba koja spominje bugove
-Da, to je argument na sve. Hipster - nostalgija. Ne zato što žanr ima neke svoje vrijednosti. *baca ruke u zrak*

@šćer
Ne. Deus Ex ej bio u redu s optimizacijske strane. Problem je bio kaj je imao MASIVNE nivoe i draw distance, naročito za ono doba. Crysis isto nije bio neoptimiziran, nego je jednostavno bio gladan resursa iz istih razloga. Nauči nešto o tehnologiji prije nego kreneš radit budalu iz sebe.

SharpDressedChevap
29-07-2012, 16:23
Ma pričate sranja. Kako moj brat može igrat onaj loši, zastarjeli, zbugani Deus Ex godinama a ne igra ništa od ovog novijeg? Dao sam mu da igra svašta, Half Life 1 i 2, Deus Ex, sve NFSove koje sam imao, CoDove, Oblivion... ma sve i svašta, a on se vraća tim "zastarjelim i smećastim" igrama, a odrasta u dobu kad ima milijun pizdarija koje su navodno bolje. A eto, ne igra, kaže da mu je zabavniji DE. Ni prijatelji. Ni svi koje znam. Normalno da tuku sate u CoD MP, Diablo itd. ali kad igraju nešto SP za zabavu uvijek se igra Titan Quest, prvi CoD i Medal of Honor, pa čak i Half Life, ma i Super Mario, flash igre... sve samo ne ovo danas. Ako vam je teško priznati da ono, gutate nove igre i da vam se sviđa onda okej, ali ne serite da je nešto zastarjelo. Igra je uvijek ista, ako ti je tada bila muka upravljat onda će i danas.
Nek mi netko nađe igru poput Spyra. Jel on zastario? Je kurac. I dalje je jedan od najjačih platformera i sto puta ZABAVNIJI od tisuće novijih igara, a stariji je od mene ffs. I dalje upravljaš gore-dolje-lijevo-desno, nije ništa drukčije od današnjih igara.

System
29-07-2012, 16:26
Ne zaboravi, brat ti je hipster.

Babitz
29-07-2012, 16:28
Prodaj svog hipster brata.

Bartuc
29-07-2012, 16:29
Deus Ex je u vrijeme izlsaka bila najlošije optimizirana igra u povijesti , gore i od prvog Crysisa .postao je igriv tek kroz nekoliko godina .Bugova je imao tonu što je u ono vrijeme bilo više manje normalno .Da , igra je odlična i bolja od svih nastavaka ali danas totalno zastarjela i neigriva .Ima zasluženo mjesto u povijesti gaminga.

Zar opet moram ponoviti da sam Deusa igrao nedugo nakon izlaska na tada sasvim prosječnoj, možda čak i ispod-prosječnoj konfiguraciji bez ikakvih problema. Prijatelj je direkno po izlasku igre imao također nešto bolji komp od moga (znači malo bolji od prosječnog) i derao igru na max postavkama pri pristojnom framerateu. Priče da je bio neoptimiziran su mi toliko besmislene, imam dojam da se vodite po principu rekla/kazala, ste uopće krenuli u osnovnu školu dok je igra izašla, bili dovoljno stari da znate upaliti komp i podesiti igru!? :D Ili ste možda još bili na 486-icama pa nije niti čudo zašto igra nije radila!?

Delirium
29-07-2012, 16:31
Ja samo ne znam koje je igre delirium igrao ako su mu ove danasnje igre bolje od starih.
Sve se zaglupljuje do bola, evo na primjer TES serijal gde se od Morrowinda igra zaglupljuje i vadi joj se sadrzaj. To je valjda do samih igraca koji su u proslosti imali taj anti-konzumeristicki stav a sad se ne razlikuju od bilo kojih potrosaca. Jebo ti ja grafiku u reflekcije u vodi kad nemam sta da radim, kad je igra dosadna i nezanimljiva i ima milion istih takvih u svakom trenutku.
E da hipster sam rofl, odo se ubit.

Sto se tice Gordon Freemana, u prvom djelu mi je i ok sto ne prica ali u drugom djelu je to bas glupo. Jebote lik bez rijeci i pogovora ide da se bori sam protiv drzavnog sistema, ma daj. U 1984. po kojoj je i baziran drugi dio lik vecinu knjige provodi u kontemplaciji da li treba da uradi nesto ili ne, dok ovaj "Gordone idi sjebi sve lol" bez pogovora ide.

Morrowind mi je najdraži nastavak TESa.
Igro sam ga sigurno 300 i više sati. Možda i 400.
Kad bi posjeo buraza koji se rodio poslije toga pred Morrowind. Ne bi izašo iz Seyda Neena.
Starci se mogu žalit "HURR SVE JE BILO BOLJE PRIJE, OVO SU INTERAKTIVNI FILMOVI A NE IGRE!!!"
Al što nam to donosi?
Ništa. Niko neće našravit nešto kao morrowind, jer za to jednostavno nema publike. Svi su prestali gejmat ili kao ja još gejmaju u tišini šta im dođe.

Ja uzimam svoja zadovoljstva kako dolaze. Igro sam Oblivion - uživo sam u njemu. Igro sam Skyrim - uživo sam u njemu.
Buraz koji je igro samo ova dva, stalno govori "Oblivion je tolko bolji od skajrima..."
Vremena se mjenjaju, nas je pojelo vrijeme. Moežmo do kraja života ostat i valjat se u toj žabokrečini ili popustit ponos i odigrat s vremena na vrijeme i neki interaktivni film, popustit predrasude o njima i njihovoj publici, i jednostavno se zabavit.
Ako će mi poglupljivanje igre donijet više zabave, samo hajde. Poglupite sve.

Neven <R>
29-07-2012, 16:37
Veki vas zajebava, on se odavno prestao igrati na ovim pizdarijama i koristi platformu budućnosti - tablete

W3DR4N
29-07-2012, 16:38
Igre koje se zasnivaju na tehnologiji u trenutku izlaska zastarjevaju do granice neigrivosti. Da ne bi zastarjele, moraju imati unikatnu grafiku koja se ne oslanja prvenstveno na broj poligona.
Zastarjevaju igre koje petljaju s kontrolama ili se povode za starim sustavima upravljanja.


Recimo uz Silent Hill, kontrole su potpuno uništile tzv. bezvremenski klasik Metal Drek Solid 2. Sad kad grafika više nije ništ spešl, priča je oduvijek kanta, tak da igra više nema ništa ponuditi.

U međuvremenu je delirium postao o TES-u. TES je oduvijek očajno užasan serijal. Svaki brije na grafiku u trenutku izlaska bez ikakve igrivosti. Bez obzira na nabrijavanje, Morrowind je i danas najgori nastavak.

System
29-07-2012, 16:40
Morrowind mi je najdraži nastavak TESa.
Igro sam ga sigurno 300 i više sati. Možda i 400.
Kad bi posjeo buraza koji se rodio poslije toga pred Morrowind. Ne bi izašo iz Seyda Neena.
Starci se mogu žalit "HURR SVE JE BILO BOLJE PRIJE, OVO SU INTERAKTIVNI FILMOVI A NE IGRE!!!"
Al što nam to donosi?
Ništa. Niko neće našravit nešto kao morrowind, jer za to jednostavno nema publike. Svi su prestali gejmat ili kao ja još gejmaju u tišini šta im dođe.

Ja uzimam svoja zadovoljstva kako dolaze. Igro sam Oblivion - uživo sam u njemu. Igro sam Skyrim - uživo sam u njemu.
Buraz koji je igro samo ova dva, stalno govori "Oblivion je tolko bolji od skajrima..."
Vremena se mjenjaju, nas je pojelo vrijeme. Moežmo do kraja života ostat i valjat se u toj žabokrečini ili popustit ponos i odigrat s vremena na vrijeme i neki interaktivni film, popustit predrasude o njima i njihovoj publici, i jednostavno se zabavit.
Ako će mi poglupljivanje igre donijet više zabave, samo hajde. Poglupite sve.


Jebote pricas o predrasudama ljudi prema modernim igrama a ne govoris o tome kako ljudi pljuju stare igre jer su govna. Malo licemjerno, zar ne. Najnovija igra koju sam igrao je DE:HR igra mi se stvarno svidjela. Ali to ne znaci da sad moram da pljujem igre koje su starije. Evo bas trenutno igram igru iz '93 koja me je zaprepastila svojom dubinom kako pricom story tellingom tako i samom mehanikom, jebote u kojoj novoj igri moras misliti na fenjere, konopce, hranu, satore i svemirske dildoe ako ides iz grada u grad. Igre su se promjenile ali na stetu sadrzaja a meni licno to smeta i to je to. Pa i sam primjer DE, HR koliko god da je dobra igra opet ima brdo manje sadrzaja nego prvi dio. HR je za ovu generaciju kao sto je kec bio za onu.

Bartuc
29-07-2012, 16:42
Veki vas zajebava, on se odavno prestao igrati na ovim pizdarijama i koristi platformu budućnosti - tablete

Ma on već godinama zvuči kao da je na tabletama :(

Mirko L
29-07-2012, 16:43
Ja više ne znam tko je protiv koga, a tko s kim u ovom topicu. Clusterfuck.

W3DR4N
29-07-2012, 16:44
Gle, i danas i prije je bilo smeća. Generalno igre napreduju. Uzmi najgoru pucačinu unazad 2-3 godine i sigurno je 10x igrivija i bolja od prvog Half-Lifea. Jer je Half-Life užasna igra. No to ne znači da u to vrijeme nije bilo dobrih igri.

Delirium
29-07-2012, 16:45
Morrowind mi je najdraži nastavak TESa.
Igro sam ga sigurno 300 i više sati. Možda i 400.
Kad bi posjeo buraza koji se rodio poslije toga pred Morrowind. Ne bi izašo iz Seyda Neena.
Starci se mogu žalit "HURR SVE JE BILO BOLJE PRIJE, OVO SU INTERAKTIVNI FILMOVI A NE IGRE!!!"
Al što nam to donosi?
Ništa. Niko neće našravit nešto kao morrowind, jer za to jednostavno nema publike. Svi su prestali gejmat ili kao ja još gejmaju u tišini šta im dođe.

Ja uzimam svoja zadovoljstva kako dolaze. Igro sam Oblivion - uživo sam u njemu. Igro sam Skyrim - uživo sam u njemu.
Buraz koji je igro samo ova dva, stalno govori "Oblivion je tolko bolji od skajrima..."
Vremena se mjenjaju, nas je pojelo vrijeme. Moežmo do kraja života ostat i valjat se u toj žabokrečini ili popustit ponos i odigrat s vremena na vrijeme i neki interaktivni film, popustit predrasude o njima i njihovoj publici, i jednostavno se zabavit.
Ako će mi poglupljivanje igre donijet više zabave, samo hajde. Poglupite sve.


Jebote pricas o predrasudama ljudi prema modernim igrama a ne govoris o tome kako ljudi pljuju stare igre jer su govna. Malo licemjerno, zar ne. Najnovija igra koju sam igrao je DE:HR igra mi se stvarno svidjela. Ali to ne znaci da sad moram da pljujem igre koje su starije. Evo bas trenutno igram igru iz '93 koja me je zaprepastila svojom dubinom kako pricom story tellingom tako i samom mehanikom, jebote u kojoj novoj igri moras misliti na fenjere, konopce, hranu, satore i svemirske dildoe ako ides iz grada u grad. Igre su se promjenile ali na stetu sadrzaja a meni licno to smeta i to je to. Pa i sam primjer DE, HR koliko god da je dobra igra opet ima brdo manje sadrzaja nego prvi dio. HR je za ovu generaciju kao sto je kec bio za onu.


Generacijski jaz. Kompanije su shvatile da ima više smisla ugoditi 2000 plus publici kojoj mama i tata sve kupuju.
Za nas nikoga više nije briga. Nemamo novca, piratiramo, ljutimo se kad nešto ima DRM, imamo prohtjeve za kompliciranim igrama...

Hoće li me to natjerat da odustanem od gaminga? Nope. Lagano ću plutat i dalje po struji i igrat šta mi se svidi.
Nijedna igra nije toliko dobra da ju igram ostatak života.

Neven <R>
29-07-2012, 16:53
Mislim da je problem sa nama koji smo igrali starije igre, da je prilično očito da su moderne igre 1248329082390 regurgitacije svega već viđenog (tu i tamo se pojavi iznimka). S druge strane novijim gejmerima je dosadno igrati neku staru igru jer su odigrali 893 igre koje su kopirale i regurgitirale taj neki stari klasik koji je u to vrijeme bio revolucionaran. Pa FPS žanr se valjda temeljno nije ni promjenio od tog half life-a o kojem je ovaj topic

Delirium
29-07-2012, 16:55
Ja više ne znam tko je protiv koga, a tko s kim u ovom topicu. Clusterfuck.

Sve je relativno i mijenja se od trenutka do trenutka :D

Deadwalker
29-07-2012, 16:56
Recimo uz Silent Hill, kontrole su potpuno uništile tzv. bezvremenski klasik Metal Drek Solid 2. Sad kad grafika više nije ništ spešl, priča je oduvijek kanta, tak da igra više nema ništa ponuditi.

U međuvremenu je delirium postao o TES-u. TES je oduvijek očajno užasan serijal. Svaki brije na grafiku u trenutku izlaska bez ikakve igrivosti. Bez obzira na nabrijavanje, Morrowind je i danas najgori nastavak.

Ovo boldano stoji. Nabavio za X360 Metal Gear Solid HD reizdanje i dvojka mi je neigriva. Kontrole su očajne, kao i cijeli gameplay dizajn.

Što se tiče TES-a, za Morrowind nikada nisam nešto zagrizao previše, dok su Oblivion i Skyrim bili čisti prosjek za moj ukus.


Za nas nikoga više nije briga. Nemamo novca, piratiramo, ljutimo se kad nešto ima DRM, imamo prohtjeve za kompliciranim igrama...

Ako pogledam Steam račune na ovom forumu, ne bih baš rekao :)
Štoviše, igre nikada nisu bile pristupačnije s nikada boljom podrškom. Problem su očekivanja.
Ona su uvijek problem zapravo.

Sickmanno1
29-07-2012, 17:37
Korištenje metacritica i gamerankingsa kao argument daješ do znanja da ne razmišljaš za sebe, već skačeš na neki hype bandwagon. Naposlijetku, da si vjerovao njima, jel bi se zabavio tolko uz Alpha Protocol?

Jesi li ti uopće pročitao cijeli moj post? Nabrojao sam "par" stvari zašto mislim da je HL igretina i pol. Metacritic i gameranking nisam koristio kao argument vlastitog mišnjena. To sam napravio u drugom postu. Njega sam koristio samo prilikom objašnjavanja svog citata "Jedno je imati svoj pogled na svijet i svoje neko mišljenje ali kad ideš blatiti jednu od najboljih igara svih vremena onda si, well, jednostavno tužan.".

Doduše govoriš nešto o novinarima i sličnim stvarim, a na navedenom postanom linku igra ima 9.1 score od strane usera. Sad više ni to nije mjerodavno?

Što se tiće zabave uz Alpha Protocol, prošao jednom, oko 10 sati gameplaya i to je to, vjerovatno ga neću nikad više igrati. Dao sam 2€ za igru i nije mi žao. Ne bi mi bilo ni 10-15€ žao. Sasvim pristojna igra koju su pa recimo to tako bezrazlogno razapeli, jer ono ima puno gorih igara.

Recimo meni se osobno od GTA serijala povrača. Za mene preloša i neigriva igra. Si vidio mene gdje da otvaram topic o toj igri i da serem. Ekipa ju voli. Mogu i skužiti zašto, ali za mene nije i to je to.

Za razliku od EYE za kojeg smo se svi valjda složili da suxxa osim tebe. Nice ^^

Marvin OCX
29-07-2012, 17:51
Konzole su nekako oduvijek bile broj jedan u gamingu. I kad dodje do zasicenja identicnog gameplaya i identicne grafike PC nakratko preuzme gaming i digne ga par stepenica. Tad izadje nova generacija konzola podjednako konkurentna PC-u i krene se sa novom erom identicnih igara.
Problem je sto trenutna generacija konzola u trenutku izlaska nije bila konkurentna PC-u i nije ni bilo potrebe da bude jer je nova generacija gamera prihvatila nove trendove da se igre poglupljuju sve dok se dobro reklamiraju i imaju visoku ocjenu kritike. Gaming je trenutno na prelaznom periodu kad ce PC ponovno bit glavna platforma i malo izdici gaming(bar na tehnickom nivou jer trend pravljenje igara za djecu je permanentan bojim se) ili ce se sacekati nova generacija konzola koja ce imati identican gemeplay,igre ce biti podjednako suplje ali ce imati bolju grafiku. Trece opcije nema.

SharpDressedChevap
29-07-2012, 18:06
Zašto je Half Life užasna igra? Ajde molim vas nek mi to netko objasni, kako to? Evo ja sam glup, ne razumijem, objasnite mi molim vas?

Devil Dog
29-07-2012, 18:08
Mene su natjerali da ga opet prijeđem.

hansi
29-07-2012, 18:16
ja igram doto

Mirko L
29-07-2012, 19:41
Sad ozbiljno.

Slažem se s Deliriumom da su današnje igre općenito uznapredovale u odnosu na stare: opširnost, mehanika, priča, grafika etc.
To ne znači da nove igre moraju nužno biti bolje od starijih, ali imaju puno veće mogućnosti i prema njima bi i trebale, ali što mi ne ide nikako u glavu su vaše usporedbe.

Vi usporedite jednu od najboljih igara tada (govorim kako je općenito smatrano, jer nisam igrao HL2 ni DE) s nekom vama lošom danas. Tko spominje one koje su bile loše tada, a takvih je bilo mnogo više od dobrih, a također i više od loših danas. Uzmimo - koja vam je najbolja, Dragon age, Skyrim, batman, diablo 3? Nebitno - i amo naći neko smeće iz 1997. da ih usporedimo. Danas izlazi mnogo više hit igara nego ikad prije.

Dakle, što hoću reći da je da ima dobrih starih igara, naprimjer UT99 još uvijek igram jer je action-packed i traži 100% skilla, a diablo 1 sam nedavno zaigrao i ostao sam duboko iznenađen kako je jednostavno zabavna bila u odnosu na neke danas koje mi pre brzo dosade...te mi igre jesu bezvremenske, ali općenito su nove igre masu uznapredovale u odnosu na njih; moglo bi se napraviti nešto slično diablu 1 s boljom grafikom, mnogo opširnijom pričom, questovima, lokacijama, mehanikom i RPG elementima, ali to što je većina danas nesposobna da to napravi a da uz to igri zadrži ono ''nešto'' bez da zasere je druga stvar.

SharpDressedChevap
29-07-2012, 20:09
Zašto je Half Life užasna igra? Ajde molim vas nek mi to netko objasni, kako to? Evo ja sam glup, ne razumijem, objasnite mi molim vas?

Još čekam odgovor.

Duke of Earl
29-07-2012, 20:20
Zašto je Half Life užasna igra? Ajde molim vas nek mi to netko objasni, kako to? Evo ja sam glup, ne razumijem, objasnite mi molim vas?

Još čekam odgovor.




Jer ja do danas mislim da sam igrao neku totalno drugu Half-Life igru. Onu u kojoj je Gordon Freeman beživotna mutava ruka na ekranu. Onu u kojoj je 20 000 hodnika bez ikakve promjene u dizajnu, tempu igre ili raznolikosti. Onu s bolesno iritantnim zvukovima iritantnih neprijatelja i koju ni po život više nikad ne bih upalio.


PRVI POST.

SharpDressedChevap
29-07-2012, 20:25
Okej, hvala.

McPingvin_v2.0
29-07-2012, 21:09
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici dobiju je jednostavno šablonizirano govno.

Aerial
29-07-2012, 21:13
Svako govno ima tragove nutritivnih sadržaja pa tko i šablonizirano!!

Duke of Earl
29-07-2012, 21:15
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici dobiju je jednostavno šablonizirano govno.
Da, ako gledaš isključivo top liste. Danas ima čak previše dobre elektronike, ne stignem poslušati ni 10 % od onoga što bih htio.

Situacija s igrama nažalost nije ni približno ista :)

Babitz
29-07-2012, 21:37
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici želeSje jednostavno šablonizirano govno.fixed

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 22:03
@šćer
Ne. Deus Ex ej bio u redu s optimizacijske strane. Problem je bio kaj je imao MASIVNE nivoe i draw distance, naročito za ono doba. Crysis isto nije bio neoptimiziran, nego je jednostavno bio gladan resursa iz istih razloga. Nauči nešto o tehnologiji prije nego kreneš radit budalu iz sebe.

Ajme jesam li ja to pogodio bolno mjesto :rotfl: .Deus EX je bio i ostao neoptimizirani , zbugirani drek :fof: .

Babitz
29-07-2012, 22:18
:fof: .
Filter za retarde. Nikad ne fejla.

Sickmanno1
29-07-2012, 22:20
Mene je kod deus exa smetala veličina save fileova. Bili su izrazito veliki za to doba.

SharpDressedChevap
29-07-2012, 22:22
Pa i sad su, prije nego što sam čistio komp imao sam 6 gigabajta samo sejvova otprije.

šcer od SAVE BAĆIĆA
29-07-2012, 22:38
:fof: .
Filter za retarde. Nikad ne fejla.

Tebi ništa drugo ni ne ostaje osim vrijeđanja na osobnoj razini . Čovječe ohladi .Ova tema je zajebancija ,ne moraš se spuštati toliko nisko .

Ps1ho
29-07-2012, 22:48
Opet neka rasprava kako je Half-Life najbolja pucačina ikad. Odma se spominje najbolji lik ikad (Gordon Freeman), najbolja priča ikad, najbolji gameplay ikad. Tu pričamo o jedinici.
Možemo li jednom za svagda argumentirati zašto je Half-Life najbolji?

Jer ja do danas mislim da sam igrao neku totalno drugu Half-Life igru. Onu u kojoj je Gordon Freeman beživotna mutava ruka na ekranu. Onu u kojoj je 20 000 hodnika bez ikakve promjene u dizajnu, tempu igre ili raznolikosti. Onu s bolesno iritantnim zvukovima iritantnih neprijatelja i koju ni po život više nikad ne bih upalio.

Ne.

Babitz
29-07-2012, 22:51
Mene je kod deus exa smetala veličina save fileova. Bili su izrazito veliki za to doba.
E ovo je istina. Kolko imaju, jedno 25+ MB?
Sjećam se da je prvi Vičer bio još gori po tom pitanju, tim više što nisi mogao igrat na samo jednom sejvu. Oh ne, svaki autosave i save idu na drugi slot. Mislim da sam imao nekoliko giga sejvova samo tak, a nisam ni prešo dalje od trećeg chaptera.

Sonic_Moronic
29-07-2012, 22:56
Ja imam 125 mb-a sejvova trenutno. Wow.

Deadwalker
29-07-2012, 23:07
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici želeSje jednostavno šablonizirano govno.fixed

Babitz opet owna topic.

Marvin OCX
29-07-2012, 23:10
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici želeSje jednostavno šablonizirano govno.fixed

True. Ovo je uistinu najveci i jedini problem. Zakon ponude i potraznje oblikuje potrosac.

Aerial
29-07-2012, 23:12
S obzirom da ste u manjini, onda niste normalni, zar ne? O_o

Deadwalker
29-07-2012, 23:13
"Normalno" je strašno subjektivan pojam.
Nažalost.

Mirko L
29-07-2012, 23:35
Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici dobiju je jednostavno šablonizirano govno.

Ti kažeš.
To što je tebi naprimjer cod smeće, a milijardi drugih ljudi je vrh oduzima smisao tvome postu.
Ako se većem broju gamera sviđa, onda općenito govoreći ne dobiju smeće, nego uspješan proizvod. Isto kao s muzikom.

Isprintaju developeri svakav takav komentar na A6 listu papira i obrišu šupak njime.

Maloki
30-07-2012, 01:21
Meni idu na kurac "lol hipster", "hipsterska preseravanja", "i smell hipster" i ostala izdrkavanja na hipstere.

Umrite ono, ne znam ugušite se ili nešto.

šcer od SAVE BAĆIĆA
30-07-2012, 07:44
True. Ovo je uistinu najveci i jedini problem. Zakon ponude i potraznje oblikuje potrosac.

Nije to nikakav problem nego realno stanje .Problem bi bio kada bi bilo obrnuto , igrača industrija bi tada umrla kao i svaka druga .



Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici želeSje jednostavno šablonizirano govno.fixed

Stvar ukusa a o ukusu baš i ne vrijedi raspravljati.

Aerial
30-07-2012, 10:17
Prekasno, već ste napunili 12 stranica ukusa :D

Deadwalker
30-07-2012, 10:27
Meni idu na kurac "lol hipster", "hipsterska preseravanja", "i smell hipster" i ostala izdrkavanja na hipstere.

Umrite ono, ne znam ugušite se ili nešto.

Da, ovo je postalo nekako standarno. Ako tražiš nekakvo konkretnije iskustvo, onda si hipster. Ako sereš po nekakvom govnu, onda si hejter

weird1
30-07-2012, 14:31
Netko je wedranu rekao da je pcplay forum mrtav i on se kladio da ce otvorit temu i u 2 dana ce nepunit 10+ stranica sa 1500+ views. Izgleda da je dobio okladu :)

Delirium
30-07-2012, 14:42
I tko onda kaže da je forum mrtav? Lol.

Devil Dog
30-07-2012, 15:29
Onaj koji je izgubio okladu.

Systematic Reverse
31-07-2012, 19:53
...

W3DR4N
31-07-2012, 20:02
Neven <R> mi je dužan stotku.

Neven <R>
31-07-2012, 20:21
Priznajem, bio si u pravu

Systematic Reverse
02-08-2012, 20:22
[quote="McPingvin_v2.0":3o7szucc]Problem s današnjim igrama je isti kao i s elektroničkom glazbom: tehnologija ima mogućnosti za proizvodnju veličanstvenih djela, no sve što krajnji korisnici dobiju je jednostavno šablonizirano govno.
Da, ako gledaš isključivo top liste. Danas ima čak previše dobre elektronike, ne stignem poslušati ni 10 % od onoga što bih htio.

Situacija s igrama nažalost nije ni približno ista :)[/quote:3o7szucc]

baš to..

DelPiero
03-08-2012, 11:09
Ni meni Half Life nije bio ništa specijalno.Imao je dobar dizajn nivoa,sjećam se kako je bilo teško ubiti one marince i ninđe.Ostali neprijatelji mi nisu nešto,kao ni glavni lik i grafika.Koliko se sjećam Unreal je izašao u skoro isto vrijeme i imao je dosta napredniju grafiku.

Sonic_Moronic
03-08-2012, 11:18
Unreal i Half-Life su oba imali odličnu grafiku za svoje vrijeme, samo je Unreal imao puno eksterijera.

Aerial
03-08-2012, 11:31
I također lika koji nikad ništa ne progovori.
2 : 0 za šutljivce.

SharpDressedChevap
03-08-2012, 11:33
Unreal ima neku predobru sterilnost koja me baš tjera da ju igram.

The Fury
05-08-2012, 20:48
Uspoređujete igru koja je stara 10 godina sa novijima ... Da, cool.

Sonic_Moronic
05-08-2012, 20:48
I to je loše jer...?

The Fury
05-08-2012, 20:56
Bolje da se uspoređuje sa igrama tog vremena, ne sa novim.

SharpDressedChevap
05-08-2012, 20:59
Ma stare igre su zakon. Pogotovo sad kad ne mogu ni Minecraft igrat jer se gasi, pa šta ću onda igrat nego neku stariju igru?

Mirko L
05-08-2012, 21:10
''Stare igre su zakon jer nisam nikad igrao novu igru'' :)

Sonic_Moronic
05-08-2012, 21:14
"Nove igre su zakon jer su mi stare ružne i ne volim ih gledati"

Delirium
05-08-2012, 21:48
''Stare igre su zakon jer nisam nikad igrao novu igru'' :)

Slon u sobi: Svi koji govore da su stare igre zakon su siromašni i nemaju love za dobar komp.

Deadwalker
05-08-2012, 21:50
Stare igre igraju samo hipsteri.

Babitz
05-08-2012, 21:51
''Stare igre su zakon jer nisam nikad igrao novu igru'' :)

Slon u sobi: Svi koji govore da su stare igre zakon su siromašni i nemaju love za dobar komp.
UOYBWwmcXeg

Kao da ti treba dobar komp danas kad je sve na tehnološkoj razini 2005.

Delirium
05-08-2012, 21:54
"Neki" nemaju ni za to. :eyebrows:

U takvoj državi živimo. Od sad će mi default response na "STARO>NOVO" argumente bit "Javi mi se kad skupiš dovoljno boca da kupiš novi komp"

SharpDressedChevap
05-08-2012, 21:57
Pa mogu gotovo sve pokrenut danas.

Bartuc
06-08-2012, 06:04
Ja mogu sve nove igre vrtiti na FullHD pri max detaljima pa su mi stare igre opet bolje, prokleti sam hipster očito :P U moru prosjeka i ravnodušnog meh-a ima i novih igara koje rulaju svemirima, ali na kapaljku.

Devil Dog
06-08-2012, 07:36
Kako možete govorit da su stare igre bolje od novih i obrnuto? Ima dobrih starih i novih igara, isto je i s lošima. Generalno ni jedna skupina nije bolja ili lošija.

SharpDressedChevap
06-08-2012, 07:46
Pa da, ali kad neki lik uleti s tim da je HL zastarjelo sranje onda ne mogu a da se ne zapitam šta taj lik igra da je toliko dobro, a novo.

W3DR4N
06-08-2012, 10:29
Da među današnjim igrama pronađeš zbilja kapitalno FPS smeće, vjerojatno je u usporedbi s Half-Lifeom najbolja igra ikad.

Devil Dog
06-08-2012, 11:04
A HL2?

Aerial
06-08-2012, 11:13
Smeće na kvadrat, zato i ima onaj "2" napisan kao potenciju.

Babitz
06-08-2012, 14:01
Vjerojatno zato HL3 još nije izašo. Ne znaju kako ubacit još smeća da mogu opravdat još jednu potenciju.

@Delirium
Kao i Bartuc, imam komp koji vrti sve igre na high.
Nez, il bijedno trolaš il ti jednostavno nije jasno kako netko cijeni dizajn iznad grafike.

W3DR4N
06-08-2012, 14:09
Ne kužim ovo zadnje. Želiš reći da su stare igre imale dobar dizajn?

Sonic_Moronic
06-08-2012, 14:10
Ne, želi reći kako artstyle =/= graphical fidelity

W3DR4N
06-08-2012, 14:13
Da, ali stare igre su imale i smeće grafiku i smeće art.

SharpDressedChevap
06-08-2012, 14:14
Ne.

Deadwalker
06-08-2012, 14:14
Baš vam rula ova crno-bijela rasprava - staro je smeće, novo owna sve.

Babitz
06-08-2012, 14:30
Nisam govorio o grafičkom dizajnu, idioti jedni. Osobno mogu podnijet sve što nije ASCII.

Ako već idemo o grafici...
Realno, estetski dizajn je uvijek bio hit or miss. Baš čisto tehnološki danas je skoro svaka igra jebeni gabor jer je rađena za hardver iz 2005. Današnja "OMG VAU GRAFIKA" igra je ekvivalent grafici GTA: SA na PC-u u ono doba. A tek kad vidim Bioware il Bethesda mocap, počnem se križat lijevom rukom. Valve, Crytek i Rockstar su valdja jedini koji znaju neki vražji mocap napravit kako spada.
Nezz, iz tehnološke perspektive, sve današnje igre imaju smeće grafiku. Ne shvaćam zašto ljudi kupuju gtx 680 i slične grafe kad im je 8800 gt ili ekvivalent dosta za ama baš sve kaj nije Arma, Crysis ili neko neoptimizirano smeće.
inb4 neki needucirani idiot bez ikakvog znanja o takvim stvarima krene govorit kako su Arma 2 i Crysis neoptimizirani jer ne može renderat 10km draw distance na svojoj mid end grafi iz 2006.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 14:41
Rasprava je nepostojeća, samo hranimo trola. A mogu i blebetati usput.

Igra koja ostavi dojam svojim vizualnim stilom i dobro ga integrira u gameplay i setting će uvijek predivno izgledati, nema nikakve veze sa starošću.
Okami, Sonic the Hedgehog, Secret of Mana, Torchlight, NOLF su par igara s vrha glave koje me konstantno očaravaju dizajnom.

Delirium
06-08-2012, 14:42
Torchlight u istoj rečenici sa dobrim dizajnom.
HOHOHOHOHO

Sonic_Moronic
06-08-2012, 14:44
Yup, igra izgleda savršeno za ono što želi postići.

Delirium
06-08-2012, 14:45
Ako joj je cilj da bude apsolutno monotona i dosadna nakon 20 minuta igre, onda se slažem s tobom.
Odusto sam nakon prvog nivoa u tom dungeonu jer u igri ima 0 raznolikosti.

Deadwalker
06-08-2012, 14:48
Ne vidim kako Torchlight i dobar dizajn mogu u istu rečenicu.
Dvojka bi trebala tu napraviti određene pomake.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 14:51
Dobrodošli u svaki hack&slash. Meni igra paše.
Ali jebo vas, ovdje govorim s čisto estetske strane. A ako ćete sada reći da igra nema dosljedan i dobro odrađen art style, onda živimo u drugačijim svemirima, nema poante.

Neznam, od nekih ljudi na ovom topiku imam dojam da bi rekli kako VVVVVV loše izgleda. Smiješno.

Delirium
06-08-2012, 14:53
Jedno je kad je igra kao VVVVV i bazirana na nekom zastarjelom grafičkom stilu kojim postiže atmosferu, i preuzima neki profinjeni štih.
Drugo je kad zbog jebene lenosti dobijem igru koja se odvija u rudniku, u kojem su zidovi jednaki, samo dručije obojani kako se spuštaš dolje.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 14:56
Neznam, mi smo igrali potpuno drugačiju igru. Taj žanr i njegove mehanike su baš za određenu sortu ljudi, ali dizajn dungeona mi je najbolja stvar u toj igri. Ulazak u novi tileset me je svaki put impresionirao.

Deadwalker
06-08-2012, 15:00
Drugo je kad zbog jebene lenosti dobijem igru koja se odvija u rudniku, u kojem su zidovi jednaki, samo dručije obojani kako se spuštaš dolje.

Blaža verzija Dragon Age 2 recepture.
Ali ako ćemo pravo, većina igara pati od tog problema - stvar je samo u tome koliko mnogo developer koristi copy-paste. Nije problem u lijenosti, problem je u preskupoj produkciji. Torchlight je imao to što je imao jer bilo je veliko pitanje koliko će im se opravdati investicija. Sada kada su generalno uspjeli s jedinicom, vjerujem kako će dvojka biti uvelike bogatija kada je u pitanju dizajn, no i očekivanja su veća.
DA 2 imao je katastrofa dizajn jer je većina novaca, karikiram, potrošena na VA i marketing. A i produkcijski rok bio je sramotno kratak za role-playing naslov.

@Sonic
Ako te Torchlight oduševio u tom pogledu, onda bi ti D3 valjda izazvao srčani udar :)

Delirium
06-08-2012, 15:00
Inače volim H&S
Ali tu repetitivnost i ukalupljenost nikako nisam mogo pretrpit. To mi je ogadilo igru i odusto sam.

Inače, primjer kako treba raditi indie igru u kojoj cijelo vrijeme provodiš unutra: Dungeons of Dredmor
To se zove dizajn. Artstyle je rudimentaran, a opet tako ugodan i komičan.
Pokraj DoDa mi se čini da TL tryharda da bude Full-Blown-Bloom-18xAA naslov kao DIII.
U čemu fejla žestoko. Ako ne možete napravit jednako dobru igru za male pare, napravit par koraka unazad, pojednostavite stvar i izdajte pristojan proizvod.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 15:05
Ako te Torchlight oduševio u tom pogledu, onda bi ti D3 valjda izazvao srčani udar :)

D3 me na prvi pogled totalno odbija svojim izgledom.

Deadwalker
06-08-2012, 15:09
Jedno je prvi pogled, drugo je doživjeti igru :)

W3DR4N
06-08-2012, 15:11
Nisam govorio o grafičkom dizajnu, idioti jedni. Osobno mogu podnijet sve što nije ASCII.

Ako već idemo o grafici...
Realno, estetski dizajn je uvijek bio hit or miss. Baš čisto tehnološki danas je skoro svaka igra jebeni gabor jer je rađena za hardver iz 2005. Današnja "OMG VAU GRAFIKA" igra je ekvivalent grafici GTA: SA na PC-u u ono doba. A tek kad vidim Bioware il Bethesda mocap, počnem se križat lijevom rukom. Valve, Crytek i Rockstar su valdja jedini koji znaju neki vražji mocap napravit kako spada.
Nezz, iz tehnološke perspektive, sve današnje igre imaju smeće grafiku. Ne shvaćam zašto ljudi kupuju gtx 680 i slične grafe kad im je 8800 gt ili ekvivalent dosta za ama baš sve kaj nije Arma, Crysis ili neko neoptimizirano smeće.
inb4 neki needucirani idiot bez ikakvog znanja o takvim stvarima krene govorit kako su Arma 2 i Crysis neoptimizirani jer ne može renderat 10km draw distance na svojoj mid end grafi iz 2006.

To što si napisao nema nikakvog smisla. Normalno da GTA 4 izgleda bolje od San Andreasa, kao i bilo koja druga nova igra. To što hardver nije napredovao ne znači da nisu enginei i da danas igre ne izgledaju puno bolje nego prije dvije ili pet godina.

Previše se družiš sa svojim prijateljem Hexom i zato si izgubio percepciju o realnosti. I ukus.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 15:11
Ne planiram igrati taj drek, očito je da nema veze sa prošlim nastavcima. TL2 će biti moja OCD loot droga.

Hexfire
06-08-2012, 15:12
Previše se družiš sa svojim prijateljem Hexom i zato si izgubio percepciju o realnosti. I ukus.

:(

Sonic_Moronic
06-08-2012, 15:14
Wedran me je prisilio da spoznam istinu. Sad mi je jasno da je svaki generičan brown modern šuter boljeg izgleda od svih starijih igara. Jer je novi.

Deadwalker
06-08-2012, 15:17
Sere po Half-Lifeu, a nekakav Resistance 3 je loša kopija istoga.

Xero
06-08-2012, 15:23
Soniče idemo Street Fighter igrat.

Devil Dog
06-08-2012, 15:30
Lol Street Fighter smeće, izišao prije 4 godine.

Xero
06-08-2012, 15:31
Ovaj novi je stoput bolji.

Devil Dog
06-08-2012, 15:37
Pa je. Čujem da ima likove iz Tekkena čak. Neato.
I grafika je super.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 16:38
Najbolji je 3rd Strike.

Devil Dog
06-08-2012, 16:54
SSF4 die beste.

Xero
06-08-2012, 17:46
SSF4 ne valja. Nerfali su Sagata.

Sonic_Moronic
06-08-2012, 17:53
Možda je sad balansiran.

Bartuc
06-08-2012, 21:31
C4yIxUOWrtw&feature=relatedS:pray: :thumbs2:

Babitz
07-08-2012, 14:10
Ovaj je bolji.

W1ZtBCpo0eU&feature=related

Bartuc
07-08-2012, 14:56
A ne, drito problem 99% novih igara :D Čast izuzecima koje možeš nabrojati na prste jedne ruke.

Sonic_Moronic
07-08-2012, 15:01
Fast-paced FPS-ovi gdje je strafing bio potreban skill su bome umrli.

Aerial
07-08-2012, 21:06
Ovaj je bolji.

W1ZtBCpo0eU&feature=related

kakva stenjačina :pray: :pray:

System
08-08-2012, 19:03
Lik ko da je znao za ovu temu.

http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... -Half-Life (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/6126-Half-Life)

Niko Bellic
08-08-2012, 19:30
Duuuule Savić

Vedro
08-08-2012, 19:38
Da,taj Yahtzee je bog inace lol.

Niko Bellic
08-08-2012, 19:39
So not true.

Devil Dog
09-08-2012, 17:05
So not true.

+1
Najgori ikad.

Sonic_Moronic
09-08-2012, 17:07
Yahtzee kralj.

Devil Dog
09-08-2012, 17:09
So not true.

Delirium
09-08-2012, 18:05
cijeli escapist je smeće.
Smeće.

Xero
09-08-2012, 19:17
Bog(Yahtzee) će vas kaznit. Ako vam on nije smješan treba vam profesionalna pomoć.

Delirium
09-08-2012, 19:20
Ne, smiješan je. Smeće su zato što hajpaju dosta AAA šrot naslova.

Devil Dog
09-08-2012, 20:06
Nije smiješan.

Xero
09-08-2012, 20:08
Ti si Backburner Pyro. Nemaš pravo glasa.