PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s rezolucijom



Magnus
25-07-2012, 15:03
Ok, normalna rezolucija ekrana na laptopu mi je 1600 x 900... e sad, u zadnje vrijeme se pojavio sljedeći problem kad mijenjam rezoluciju:


Ako promijenim na npr. 1366 x 786 (ovo vrijedi ako promijenim unutar bilo koje igre i na desktopu isto) neće mi slika biti 'proširena' preko cijelog ekrana, nego će se jednostavno smanjiti, tojest sve će biti u malom 'prozorčiću' a ostatak ekrana izvan će biti crn. Znači, što je manja rezolucija to je manji taj ''prozor'', a slika se ne širi na cijeli ekran.. ne znam kako da objasnim to, kao da npr nešto nije namješteno na 'full screen' nego na 'windowed' ali nemam pojma gdje bi uopće tražio opciju da ovo namjestim.

Što trebam napravit da to bude normalno?

weird1
25-07-2012, 20:11
Znam na sto mislis dobro si objasnio.

Ako se dobro sjecam to isto sam imo s jednim laptopom ali grafika je bila intel integrirana.
Ugl.
imao si malu ikonicu dolje desno za graficku i mogo si to podesiti.
Stvar je u tom da sam ja zapravo zelio da mi prikazuje sliku te rezolucije s toliko piksela a ne da je rasteze na cijeli ekran pa sam si ja namjestio upravo kako je tebi sada. Razlika se vidi poprilicno i mislim da ce ti biti ruzno i mutnjikavo, ali eto.

Mora ti biti negdje u opcijama graficke.

Sonic_Moronic
25-07-2012, 20:22
Idi desni klik - graphics options i pod scaling stavi full screen, tako bi ti barem trebalo biti na sedmici.

EnGuardian
25-07-2012, 22:07
da si malo potrazio po forumu, taj problem je rijesen vec sto puta za intel, ati i nvidia. u nekim temama imas i slike gdje sta kud

Magnus
26-07-2012, 01:25
Problem je što nisam znao di uopće počet tražit.


Anyway, našao sam jedan takav guide ali nešto mi nije uredu sa catalyst control centerom, jer ovo je slika kako treba izgledat:

http://support.amd.com/PublishingImages/Support/GPU-68/gpuscaling2.jpg


A ovo je slika kako moj izgleda, znači fali mi jedno 560 opcija, točnije za riješit problem je potreban ovi tab ''My Digital flat panels''.. I da, updejtao sam ga na zadnju verziju:

http://s14.postimage.org/4ygax510f/heh.jpg






Je li moguće nekako ovo izvan Catalyst Control Centera riješit?

@Sonic hvala na reply-ju, ali nemam takvu opciju na desni klik

EnGuardian
26-07-2012, 15:45
podeseno ti je na simple, podesi na advanced opcije