PDA

Pogledaj cijelu verziju : P2P problemi.



Feanor
24-07-2012, 18:06
Svaki puta kad koristim neki P2P downloader, uTorrent, BitTorrent ili čak Blizzard downloader sa uključenim p2p postavkama cijeli internet mi se uspori bez obzira na brzinu downloada/uploada i konfiguraciji programa. Znači doslovno treba stranicama po 10 minuta da se učitaju maklar brzina downloada u uTorrentu bila 24 kb/s. Štoviše, ako sve pustim na miru brzina downloada u Torrentu je 500-600 kb/s, no cim ukljucim operu da upalim tipa google.com, tih par minuta sta mu treba da ga ucita brzina u torrentu ce pasti na 10-15kb/s.

PRetpostavljam da nije do torrenta nego do neke nekompatibilnost (loše konfiguriranosti) mog DSL modema, i da tu nastaje usko grlo. Treba otvarati peereve, ovo ono, staj e za mene nuklearna fizika.

Uglavnom, imao tko silčan problem, pomagajte. MOdem je Speed Touch Tompson. Hvala.

Xero
24-07-2012, 18:11
Imam ja samo što meni ne pada brzina , ako surfam samo je surfanje ubitačno sporo.

Delirium
24-07-2012, 19:10
Svaki puta kad koristim neki P2P downloader, uTorrent, BitTorrent ili čak Blizzard downloader sa uključenim p2p postavkama cijeli internet mi se uspori bez obzira na brzinu downloada/uploada i konfiguraciji programa. Znači doslovno treba stranicama po 10 minuta da se učitaju maklar brzina downloada u uTorrentu bila 24 kb/s. Štoviše, ako sve pustim na miru brzina downloada u Torrentu je 500-600 kb/s, no cim ukljucim operu da upalim tipa google.com, tih par minuta sta mu treba da ga ucita brzina u torrentu ce pasti na 10-15kb/s.

PRetpostavljam da nije do torrenta nego do neke nekompatibilnost (loše konfiguriranosti) mog DSL modema, i da tu nastaje usko grlo. Treba otvarati peereve, ovo ono, staj e za mene nuklearna fizika.

Uglavnom, imao tko silčan problem, pomagajte. MOdem je Speed Touch Tompson. Hvala.

Osobno najbolje bi ti bilo kupit novi modem. Thomson modemi su šrot da nema većeg.

Jesi probo ograničit brzinu u P2P programu? Stavit max brzinu skidanja?

EnGuardian
27-07-2012, 05:39
stari torrent programi su puno bolji nego najnoviji tako da nemam tih problema, ali u glavnom je to zbog broja konekcija tocnije zbog pinga. ovisno o routeru moras podesiti konkcije, ja primjerice kad skidam masu toga ping mi poraste za nekih +50ms ali brzina surfanja je realno ista. ali da valja napomenuti i da imam vlastiti modificirani firefox koji je brzi od najbrzeg danasnjeg web browsera.

sto se tice torrenta, kod mene se podeseno max 1024 konekcije po jednom torrentu, i max aktivnih torrenta je 1024 istovremeno, za upload je 128 po torrentu.
sto se tice web browsera, opce je poznato da sto je vise konekcija otvoreno browser ce brze surfati, brze loadati, imati manji ping, itd. a samim time postaje i ranjiv, pa zastite moraju biti vece, u kombinaciji s torrentima visak konekcija u browserima dovodi skoro do blokade i nemogucnosti otvaranja web stranica

danas je po defaultu da web browseri imaju 256 konekcija i samim time su brzi, a kod starih browsera je to bilo 30.
dopustite mi da pojasnim sustinu..
svaki server ili host, npr rapidshare ima max 32 konekcije prema useru sa paralelnim downloadima, ako user skida samo jedan file, max konekcija moze biti 16, medutim free useri imaju samo 8 i manje, a boost downloaderi rade upravo to da otvaraju jos konekcija i dobijete znatno brzi download.
dakle podesite max konekcije u svom browseru na 32, a max konekcije po serveru na 16, jer kada vam npr rapid share salje fileove, uvijek su to razliciti serveri

rapid share sam dao za primjer, ali to moze biti net.hr ili bilo koja web stranica. max je 32 tj 16, nema potrebe da otvarate stotine konekcija jer ce srot modem to blokirati kao i browseri zbog zastita. svakako kada se spajate na svaku danasnju web stranicu, realno se spajate na barem 10 server istovremeno
kada se u to uracunaju tabovi, 32 konekcije max po tabu, po serveru max 16 konekcija, realno ce vam dva do pet tabova letiti, a ako podesite na stotine ili tisuce konekcija i otvorite npr 15 tabova istovremeno, na kraju vam nece otvoriti ni jedan tab i biti ce jebeno sporo cak i na najboljim modemima danasnjice. i naravno, vazno je za napomenuti da windows ima limit konekcija od max 20, tocnije 1000 konekcija po 50 programa (max 1000/50), a routeri mogu puno vise, tako da npr u linuxima ili lindowsima nema limita jedini limit je router

pokusaj za pocetak podesiti na 32 i 16 pa vidi meni radi savrseno tako. ako bude opet problema onda u torrentima smanji konekcije i tada je stvar routera