PDA

Pogledaj cijelu verziju : ploca, cpu, ram, case 1.5k kn



Nexus21
06-07-2012, 21:44
Znaci, treba mi maticna, procesor, ram i neko kuciste sve ukupno u rangu 1000 - 1500 kn

Gpu imam 430 gt nvidia, i sve ostalo, mozda bi i hdd mogao ali cijena im je ogromna jos uvijk. Naime imam stari pc, nekih 5, 6 godina, prvo sm ga htio nadogradit, pa uzet sve osim kucista, pa imam sad sve, ali kuciste mi je sje*ano... Ne zelim kupit novi komp jer sam ima 2 mj kupio novi i potrosio puno love u samo kuciste i sve unutra.. sad bi uzeo samo da imam doma za neke igrice..

Treba mi amd opcija i intel opcija. U splitu uzimam, pa cu ic preko linksa i (ili) hgspot-a
pa da mi sastavite nesto.

proc samo da nije celeron ili sempron, da ima barem 2 jezgre, rama bi uzeo 2 gb za sada, kuciste normalno, ne treba mi neko glomazno i sa led lampicama i tako to. u novom kompu imam 16 gb rama, pa bi mogao izvadit jedan keks ok 4 gb pa stavit u taj sta cu kupit.. to je ono opcija..

Eto, hvala.

golfw12
06-07-2012, 22:42
10. Ukoliko želite da vam forumaši sastave konfiguraciju molimo vas da u topicu sa postavljenim pitanjem odgovorite na sljedeća pitanja:

1.Koliko novca maksimalno možete izdvojiti za računalo/komponente/periferiju(ako treba recite koliko biste izdvojili samo za kučište i komponente a koliko za periferiju(zvučnici,miš,tipkovnica,monitor itd.)?
2.Namjeravate li overklokirati(podešavanje frekvencije rada procesora, grafičke kartice ili neke druge komponente našeg računala iznad tvorničkih postavki u svrhu dizanja performansi i dobivanja maksimuma iz naših komponenti) svoje računalo?
3.Iz kojeg dučana/shopa biste željeli kupovati svoje komponente?
4.Obavezno navedite ukoliko imate kakvu želju za osobnim odabirom neke komponente,pa če ostali forumaši imati na umu da to bude na popisu, a ukoliko nije isplativo naći zamjenu sa dobrim objašnjenjem zašto ne bi bilo pametni uzeti dio koji vi želite/preferirate.
5.I posljednje ali bitno za što čete koristiti svoje računalo(igre,multimediju,internet itd)?

1.Ajd to jesi
2.Ovo nisi
3.Jesi
4.Djelomično
5.Nisi

Nexus21
07-07-2012, 11:25
Hahahhha, samo sam cekao takav odgovor...

1. 1000 do 1500 kuna, kuciste, maticna, cpu, ram.
2. Ne namjeravam radit OC. Ko zna koliko ce bit stabilnost.. moze riknut kad tad.
3. HG Spot, Links.hr , Lokacija Split.. Mozda ima jos koji ducan, ali mi ne odgovaraju, ne znan, vi recite.
4. Oa, htio bi verziju amd-a i intela. Da vidim sta nudite, maticna da je neka standardna, do nekih 400kn, cpu 2 jezgre, nesto oko 2.6, 7 ghz, ne treba mi neka mrcina. 2gb rama

Primjer.
ploca- ECS A75F-M2, AMD A75, s.FM1
CPU- AMD Athlon II X4 641 BOX
RAM- 2 GB, G.SKILL
CASE- LC POWER 604B, MIDI, crno, 420W ATX
ukupno 1.436 kn

ovo je za amd sta bi uzeo mozda, da vi prepravite
ili za intel
ploca- GIGABYTE GA-H61M-S2PV, iH61
CPU- INTEL Pentium G630 BOX, s. 1155
RAM- 2 GB, G.SKILL
CASE- COOLERMASTER Elite 360
ukupno 1.306 kn


Ovo je iz linksa, pa molio bi da mi od tu i hg spota pogledate, nesto da valja jel.
5. Namjena igrice, surfanje, gledanje filmova.

Graficku imam 430 GT nvidia, napajanje 400W, uzet cu novo uskoro.

Eto jel sad ispunjenije? Hvala

Nexus21
08-07-2012, 19:27
bump