PDA

Pogledaj cijelu verziju : zdravstvena iskaznica



EnGuardian
02-07-2012, 01:22
ukrali su mi sve dokumente i to nije probelm, nova osobna, bankovne kartice itd. ali odem da napravim novu zdravstvenu, pojasnim joj na salteru da su mi dokumenti ukradeni i da vadim sve na novo, a ona mi kaze zao mi je ali nemate nikaka prava i ne mogu imati vise zdravstvenu iskaznicu, za badava sto sam drzavljanin, placam osiguranje, zivim u hr od rodeja i sve pizdarije kada mi ova kucka na salteru kaze da novu zdravstvenu ne mogu izvaditi, a sve drugo mogu bez problema. sta sada da radim? zdravstvena mi sada trenutno ne treba ali ce mi trebati sigurno nekada

McPingvin_v2.0
02-07-2012, 11:59
Traži njenog šefa.

Aerial
02-07-2012, 12:44
Nemoguće da ti odbijaju to srediti... vjeorjatno ženska ima loš dan/posao pa je boli racku. Tipična šalterska djelatnica hrvatske administracije.
Ako imaš papirologiju rješenu (a očigledno imaš kad već imaš osiguranje) ne vidim u čemu je bed. Nek jednostavno izvade novu karticu i to je to O_o

Maloki
02-07-2012, 13:31
Možeš izgubit zdravstveno ako si nezaposlen i ne školuješ se, a nisi se u određenom roku prijavio na zavod za javno zdravstvo.
U tom slučaju te netko od tvojih mora prijavit da ti on plaća zdravstveno. Dovoljno da si preko njega samo jedan dan, nakon toga te može odjavit i ti se sam javiš i opet imaš zdravstveno.

EnGuardian
02-07-2012, 14:32
ok otici cu opet a nad tipicom na salteru cu izvrsit nasilje nad zenama ako ne bude to sredila jer zasto tu sjedi i radi posao koji ne zna raditi. ispada kada izvadis zdravstvenu imas je, a ako ti ju netko ukrade, ili je polomis ili izgubis, gubis sva prava sto se tice zdravstva i ne mozes dobiti novu

Mirko L
02-07-2012, 14:58
Ne znam stvarno je li trollaš ili ne, ali ne može učiniti puno lošega ako pokušam pomoći :)
Ja sam također bio izgubio zdravstvenu i dok nisam drugu napravio, imao sam zamjensku koja je nekakav list. Imaš je sve dok ne obnoviš onu, a sad, ako si izgubio sve dokumente, ne znam kako.

Uostalom, kakve veze ima zdravstvena s ostalim dokumentima, nije da ti treba išta od toga što si izgubio?
Nestanak osobne si prijavio, jelda?

Maloki
02-07-2012, 15:00
A i zdravstveno ti je sad cijelo umreženo i praktički možeš doć bez iskaznice na pregled.
Jedino ti je problem ako već neki period nemaš zdravstveno, onda moraš napravit ko kak sam ti gore rekao.

EnGuardian
02-07-2012, 17:52
nisam izgubio zdravstveno, imao sam sve dokumente regularno, i sve sam ih na novo povadio nikakvih problema nije bilo, samo od zdravstva kao nemam nikakva prava i evo vec 6 mjeseci sam bez zdravstvene, u meduvremenu sam imao operaciju i nije mi trebala, i participacija preko racunala interneta umrezeno i sve, znaci sve je i dalje regularno a ova na salteru mi veli da nemam nikakva prava

Aerial
02-07-2012, 19:48
Kakvo ti je stanje po pitanju ključnih stvari?
znači: godine, status učenika/studenta/zaposlenika, da li si osiguran preko roditelja ili samostalno (kao student recimo)?

W3DR4N
02-07-2012, 21:57
Ja bi ti na šalteru rekao da ubuduće pripaziš na svoje stvari. I ne bi ti dao novu zdrastvenu lol.