PDA

Pogledaj cijelu verziju : Biciklizam



Stranica : [1] 2

Death By Sexy
29-06-2012, 08:48
Ovako, nemam bic već kojih 5 godina od kad su ga ukrali, vozim se na poniju i burazovom bicu. I sad sam htio kupiti bicikl jer hej jeftinije je od auta, a i rađe ću se vozit bicom neg autom.
Gledam ja bicikle i to su astronomske cijene, gledam preporuke po forumima, ljudi kažu da ne gledam ispod 3k kn!! Pa koji kurac pa to su bicikli!
A tebao bi mi bic za posao svaki dan i za izlete... Naravno nemam 3k kn, al imam 1k.. Sad gledam neke rabljene biceve i skupi su pun kurac.

Uglavnom jel istina to da bicikli ispod 3k kn ne vrijede za intenzivnu upotrebu? Bavi li se netko biciklizmom (tipa vozim se svaki dan i u druge gradove sranja)?

(Ako netko prodaje bic, nek se javi.)

Ova tema će poslužiti za sve vezano uz bicikle i biciklizam.
http://www.jokelibrary.net/images/sc_xA-bike.gif

Sonic_Moronic
29-06-2012, 08:49
Lol bicikli od 3k, to je valjda poziv za krađu, dovoljno ih i ovako drpe već ;(

Bulšit, dobar bajk možeš dobit za recimo 800 kuna.

Delirium
29-06-2012, 08:58
Zašto ne voziš ponija?
God tier bicikli.

Shaka
29-06-2012, 09:24
Ovako, nemam bic već kojih 5 godina od kad su ga ukrali, vozim se na poniju i burazovom bicu. I sad sam htio kupiti bicikl jer hej jeftinije je od auta, a i rađe ću se vozit bicom neg autom.
Gledam ja bicikle i to su astronomske cijene, gledam preporuke po forumima, ljudi kažu da ne gledam ispod 3k kn!! Pa koji kurac pa to su bicikli!
A tebao bi mi bic za posao svaki dan i za izlete... Naravno nemam 3k kn, al imam 1k.. Sad gledam neke rabljene biceve i skupi su pun kurac.

Uglavnom jel istina to da bicikli ispod 3k kn ne vrijede za intenzivnu upotrebu? Bavi li se netko biciklizmom (tipa vozim se svaki dan i u druge gradove sranja)?

(Ako netko prodaje bic, nek se javi.)

Ova tema će poslužiti za sve vezano uz bicikle i biciklizam.
http://www.jokelibrary.net/images/sc_xA-bike.gif

istina je ispod 2k kn za bajs(i to ako su na popustu pred sezonu) ne vrijedi ti kupovati...to ce ti svi koji se imalo kuze u bicikle reci

croat1gamer
29-06-2012, 10:05
Sve ispod 1.5k bi bila konzum/pevec kvaliteta koja jedva prezivi jednu godinu u komadu, posebice pri intenzivnijoj upotrebi, tako da ako zelis kupovat novu svaku godinu-dve, slobodno.

Usput, bacam hejt na turiste-bicikliste koji se voze nasred ceste tako da ih je nemoguce zaobic.

McPingvin_v2.0
29-06-2012, 10:53
Lol bicikli od 3k, to je valjda poziv za krađu, dovoljno ih i ovako drpe već ;(

Bulšit, dobar bajk možeš dobit za recimo 800 kuna.
Lolne.

Realno gledano, 3k kuna je entry level za zbilja kvalitetan bajk, bilo da ti je za downhill ili vožnju po gradu. Uz malo sreće i frenda koji radi u dućanu možda za nešto iznad 2k.

Osim toga, bicikl bi trebao na servis nakon svakih ~150 kilometara. U Zagrebu je takav servis oko 180 kuna.

Sad pogledaj... Isplati li ti se više kupiti neki bicikl za 800 kuna koji će ti izdržati godinu dana prije nego mu pukne rama, ili dati 3k kuna za kvalitetan bicikl koji će ti uz redovite servise trajati 10 godina. Ako ne i više.

Death By Sexy
29-06-2012, 10:55
150 km? Pa to izvozim za manje od thedan dana :/

A znam... Brijem da ću sad kupit nekog polovnog za 600/700 kn pa ga dotjrat pa onda kad ušparam kupim nekog ozbiljnog.
Najviše se bojim da mi ne ukradu novi bic, mislim staviš ti sajle i U-lokot, al jebeš to kad prepili sve ;(.

Azer
29-06-2012, 10:56
Da pitam ove koji se razumiju, Scott Aspect 60 za 900kn mogu uzet? Jel isplativo? Nemam nikakav bicikl trenutno

hacker
29-06-2012, 10:57
Ma ne treba svakih 150 km, ja imam bic evo već 5 godina nije bio na servisu (sam sam mijenjao gume i te pizdarije) i funkcionira kao nov.

Oko pet hiljada je došao čini mi se.

Sonic_Moronic
29-06-2012, 10:57
Ja ne znam šta vi radite s tim biciklima, ljudi voze smeća od bajkova godinama i još im služe.

mortician
29-06-2012, 10:58
[quote="Sonic_Moronic":1v57q7wt]Lol bicikli od 3k, to je valjda poziv za krađu, dovoljno ih i ovako drpe već ;(

Bulšit, dobar bajk možeš dobit za recimo 800 kuna.
Lolne.

Realno gledano, 3k kuna je entry level za zbilja kvalitetan bajk, bilo da ti je za downhill ili vožnju po gradu. Uz malo sreće i frenda koji radi u dućanu možda za nešto iznad 2k.

Osim toga, bicikl bi trebao na servis nakon svakih ~150 kilometara. U Zagrebu je takav servis oko 180 kuna.

Sad pogledaj... Isplati li ti se više kupiti neki bicikl za 800 kuna koji će ti izdržati godinu dana prije nego mu pukne rama, ili dati 3k kuna za kvalitetan bicikl koji će ti uz redovite servise trajati 10 godina. Ako ne i više.[/quote:1v57q7wt]
Upravo to kaj veli.
Za 800 kn, a da je dobro, možeš eventualno uzeti zasebno djelove, npr. Deore Xt pogon (dakle sva ona mehanika na bajku). Plus još onda da je neka rama za minim 500, vilica, sic, gume/felge, pakne, pa sve to sam sklepati, i mogao bi imati vrhunski bajk od '3k' ta trećinu do pola cijene manje - ovisi kako i ako naletiš.
Ali ugl. da, ako želiš da sve to šljaka glatko i na nekoj duljoj vremenskoj bazi, moraš izdvojiti malo više - 2k je neka donja granica. Stoga ti je možda najbolja opcija da ciljaš na rabljene (Njuškalo), pošto se stvarno da naletiti (prijatelj prije par mjeseci uzeo stvarno odličnog, praktički ne voženog Scotta, i to za 1200 kn ako se ne varam - ženi hitno trebala lova il nešt).

hacker
29-06-2012, 11:02
I btw to kaj se bojiš da ti ga ukradu ti je samo zato kaj su ti ga već ukrali, samo pazi da ga ne vežeš negdje di ima puno ljudi ili ako ima puno ljudi ga vežeš tamo di svi vežu pa onda koje su šanse da baš tvoj prerežu...evo ja i stari dosta često koristimo bic i vežemo ga sa onim šrotnim lokotom i nakon pet godina je još uvijek tu :D

Maloki
29-06-2012, 11:02
Luka di si počel delat?

Death By Sexy
29-06-2012, 11:32
Još nisam, al od 9. mjeseca delam u Zgu, al prek SCa... Uzet ću apsolventsku da imam prava i da mogu radit prek SCa. NEMA POSLA ;__;.

Tak da sad ide neka starudija i onda dok ušparam ide nekaj kvalitetnije.
@hacker: Ma nije do toga, nego živim u Zgu već skoro 6 god. i viđao sam svašta i par frendova je ostalo bez bica sam tak. Frend uđe u dućan i izađe za 3 min i nema bajka, jebene nindže kradu. Bajk mi ukrali u Čikagovcu :pray:

McPingvin_v2.0
29-06-2012, 11:40
Ma ne treba svakih 150 km, ja imam bic evo već 5 godina nije bio na servisu (sam sam mijenjao gume i te pizdarije) i funkcionira kao nov.

Oko pet hiljada je došao čini mi se.
Naravno da ne treba, ali onda kad jednom zbilja odeš na servis, ostavit ćeš 100€ za novu kazetu, lanac, osovinu... Ista je stvar kao i s autima. Ne moraš na servis svakih x tisuća kilometara. Stvarno ne moraš. Onda kad ti nadomak Josipdola pukne zupčasti remen požalit ćeš što nisi bio.

Azer
29-06-2012, 12:00
Da pitam ove koji se razumiju, Scott Aspect 60 za 900kn mogu uzet? Jel isplativo? Nemam nikakav bicikl trenutno

mortician
29-06-2012, 12:17
Za 900 kn apsolutno da.

hacker
29-06-2012, 12:35
Ma ne treba svakih 150 km, ja imam bic evo već 5 godina nije bio na servisu (sam sam mijenjao gume i te pizdarije) i funkcionira kao nov.

Oko pet hiljada je došao čini mi se.
Naravno da ne treba, ali onda kad jednom zbilja odeš na servis, ostavit ćeš 100€ za novu kazetu, lanac, osovinu... Ista je stvar kao i s autima. Ne moraš na servis svakih x tisuća kilometara. Stvarno ne moraš. Onda kad ti nadomak Josipdola pukne zupčasti remen požalit ćeš što nisi bio.

A po meni ti to dođe na isto, il si kupiš skuplji bic pa ga furaš neko vrijeme bez beda, ili si kupiš jeftiniji pa daješ pare na servis. Imam i drugi jeftiniji bic koji isto nije bio na servisu dosta vremena pa mi je otpala pedala dok sam se vozio xD

McPingvin_v2.0
29-06-2012, 13:16
Kad ti pukne rama na jeftinijem biciklu nema ga misla servisirati :)

Carp
29-06-2012, 14:43
Ja sam pljunuo 3100kn za Treka. Nikad nije bilo vecih problema, samo se nekad brzine sjebu pa ga odvezem da mi to srede. Inace su mi ture po 55km mjesovite voznje (makadam+cesta). Prosle godine sam, ako se dobro sjecam, imao jako blizu 1900km odvozeno. Promjenjeno par zadnjih guma i sajla prednjeg siftera. Cak mi se na ciklokompu upalila lampica da bih ga trebao na servis odvest. :D

@pingu Servis svakih 150 km? Zbog cega? Sta se to ima istrosit u 150 km voznje?

McPingvin_v2.0
29-06-2012, 15:15
U pravilu trebaš skinut lanac i oprat ga (benzin+ ulje, naravno), kao i ostatak mehanike za šaltanje. Ovisno gdje i kako se voziš, jasno ti je kakvih problema ima. Prašina prlja lanac, ako se voziš po kiši ili po jezeru mazivo se ispire itd.

Naravno, preporuka je 150km, ali pošto to znači servis od jednom tjedno za one koji se fakat voze do svaka dva mjeseca za one koji nisu nešto aktivni ne moraš se toga striktno držati, ali probaj čim češće. Kažem ti, imao sam i ja povijest ne odlaska na servis ikadSi nije to zdravo za bicikl.

Carp
29-06-2012, 15:23
Vidiš, znao sam da se lanac prlja i cistim ga, ali ne svakih 150 km. Morao bih nekako ocistit kazete, jer su dosta sad prljave, ali ni sam nemam ideje kako.

McPingvin_v2.0
30-06-2012, 02:23
Pojmanemam :)

Death By Sexy
03-07-2012, 07:31
Ipak ću kupit neš kvalitetnije, čitao sam i stvarno mi se ne isplati šrot kupovat.
Ajde ako se ko razumije, koji bi mi bio bolji?

Head Icon PRO (http://www.headbike.com/models/large/ICON_Pro_Sport_FX.jpg)
28", 24 brzine, Shimano Deore/Acera/Alivio, Alexrims, Maxxis
3k kn

ili
Scott Sportster 50 (http://arragons.com/sites/arragons.com/files/imagecache/product_full/221838_14794_png_raw_1.jpg)
28", 24 brzine, Shimano Acera, Suntour, V-brake, Scott Urban Kit
3k kn

Head bi me izašao nešto jeftinije na kraju..

mortician
03-07-2012, 10:20
Ako je vjerovat ovome kaj piše, Head ima mjenjač kvalitetnije izrade, i to za duplo. A to je po meni podosta bitno. S druge strane, Scott ima tu nekakvu vilicu s amortizacijom, kaj je opet prednost, ako misliš malo offroad. No, i ne mora biti slučaj, možda prvi ima kvalitetniji headset... Ugl, tu su negdje, nijanse, pa da sumiramo - ako misliš samo cestovno, definitivno prvi. Ako misliš i na drugačije staze, Scott.

Death By Sexy
03-07-2012, 11:36
Hvala! :*

Carp
03-07-2012, 12:51
Ako je vjerovat ovome kaj piše, Head ima mjenjač kvalitetnije izrade, i to za duplo. A to je po meni podosta bitno. S druge strane, Scott ima tu nekakvu vilicu s amortizacijom, kaj je opet prednost, ako misliš malo offroad. No, i ne mora biti slučaj, možda prvi ima kvalitetniji headset... Ugl, tu su negdje, nijanse, pa da sumiramo - ako misliš samo cestovno, definitivno prvi. Ako misliš i na drugačije staze, Scott.

Offroadat s takvim gumama nemozes. Jedino ga gurat. ;)

mortician
03-07-2012, 13:25
Pravi offroad naravno da ne :) Mislil sam na lagani šljunak, park/šuma staze i to, eventualno odvoziti.

Death By Sexy
03-07-2012, 14:01
Dajte koje bicove imate i to, zanima me, UFURAVAM SE!!

beba nema zvečku
03-07-2012, 14:30
meni mojeg maznuli iz podruma. sad pošto sam sjebal gležnja ponovno mislim si odustat od hardcore šicanja i prebacit se na bicikle, bumo vidli kaj bu od toga.

Lord Jambrek
03-07-2012, 18:11
U pravilu trebaš skinut lanac i oprat ga (benzin+ ulje, naravno), kao i ostatak mehanike za šaltanje. Ovisno gdje i kako se voziš, jasno ti je kakvih problema ima. Prašina prlja lanac, ako se voziš po kiši ili po jezeru mazivo se ispire itd.

Naravno, preporuka je 150km, ali pošto to znači servis od jednom tjedno za one koji se fakat voze do svaka dva mjeseca za one koji nisu nešto aktivni ne moraš se toga striktno držati, ali probaj čim češće. Kažem ti, imao sam i ja povijest ne odlaska na servis ikadSi nije to zdravo za bicikl.


Bullshit alert!!! Po toj teoriji da svakih 150km mora na servis, onda bi ga ja trebao svaka 3 dana vozit? hhahaha

Gledajte ovak, te spike za servis su upravo tu da vam maznu pare i ništa više, a sve se to može doma napravit za jedan dan i to još bolje nego što ekipa u servisu radi. Ima par stvari koje moraju na servis jer oprema za to radit je skupa tipa promjena bottom bracketa, kazete ili odzračivanje kočnica te centriranje felgi.

Bužire, sajle i te stvari treba jednom godišnje mijenjat i podesit, a za to vam treba imbus od 5mm, križni i ravni šarafciger te baš par youtube videa ako niste baš talent za uočavanje problema na stvarima, ali je jako jako jednostavno, ne kužim kaj ljudi kompliciraju oko toga. Ako sajle malo popuste ili mašinica više ne šalta kak treba, 5 minuta posla i ko nova je. Ja svaku zimu odnesem bajk na tavan, napravim kompletni "overhaul", dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno, a ovak sam gotov za 2 dana i napravim više nego što bi oni "tamo" napravili.

Najbitnija stvar je samo da se kupi dobro ulje za lanac i onda se problemi smanjuju na minimum, prije sam stavio obično mehaničko ulje i došlo je do toga da sam morao drugi lanac stavljat, sada imam pravi chain lube i već 3 mjeseca nema potrebe za novim podmazivanjem, suho ulje rula, nit se prljavština hvata, ništa :D

Kaj se tiče istrošenosti kazete i lanca, to sve ovisi od vozača do vozača, imam 3 godine shimano HG-50 kazetu i nikad problema s njom, nije ni istegnuta niti zupci polomljeni. Ako idete uz brijeg od recimo 46-60 stupnjeva i onda ga naglo bacite u nisku brzinu i lanac/kazeta počnu pucat ko čak noris po kinezima, onda normalno da će otić. Treba naučit pravilno i lagano šaltat brzine, onda oprema traje godinama. Najbolja promjena brzine je ona koju ne čuješ :)


Sam da još napomenem. Frend je uzeo Jamisa u markoprojektu prošle godine i nakon njegovog prvog servisa smo se išli vozit. Dečki su napravili taj servis tako dobro da su mu quick-release zadnjeg kotača zategnuli "tek toliko da drži" i liku je na kraju ispao zadnji kotač pri 35kmh niz makadamski brijeg. Natučena rebra, ostao bez zuba, razbijena arkada, dalje da ne nabrajam.

McPingvin_v2.0
03-07-2012, 20:03
Jambrek, tebi je jasno da od sada vozim svoj bic tebi na popravak?

Carp
03-07-2012, 20:18
dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno

Meni je ovo lik radio za 50 kuna u servisu, predamnom, gotov je kroz dan. :D
Inace ne volim sam raskopavat takve stvari. Uvjek je ono u glavi, sjebat cu, necu znat vratit, ima cu vise djelova nego kad sam poceo radit i takve spike. Radije ja odem da mi za 50 kuna napravi totalku i ajbok.

Lord Jambrek
04-07-2012, 00:54
dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno

Meni je ovo lik radio za 50 kuna u servisu, predamnom, gotov je kroz dan. :D
Inace ne volim sam raskopavat takve stvari. Uvjek je ono u glavi, sjebat cu, necu znat vratit, ima cu vise djelova nego kad sam poceo radit i takve spike. Radije ja odem da mi za 50 kuna napravi totalku i ajbok.


Al nema niš, u tom je stvar :D puno ljudi znam kaj se boje to radit. Zadnji mjenjač se sastoji od svega 2 šarafa!!!!!!!!!!!!!!

Drugo je ak ideš komplet shiftere raskapat, malo ih je zajebano složit dok se ne prokuži. Vilica je isto jako zeznuta i treba pazit s čim i kako i ono na najteže (ako se nema dobra oprema) je podesit zatvarače lagera nazad 100% na centar No znaš kak se kaže, na greškama se uči :)

I btw. čisto sumnjam da lik za 50kn raskopa i šiftere te ih očisti od prašine, nanovo namasti, raskopa i promjeni ulje na vilici, stavi mast na oprugu (ako je opružna naravno), ali inače za 50kn ak je tak kak kažeš, skroz dobar posao :D potplaćen naravno :)

Carp
04-07-2012, 01:43
Mene je uvjek najvise zivciralo sto kad skinem siftere onda ih nikako, ali nikako ne mogu namjestit nazad da budu savrseni i da mi laanc ne struze negdje.

Je 50 kuna je, jer je pravilo trgovine bilo da u prvih godinu dana nakon sto kupis bike, ti je servis 50 kn, bilo kakav. A posto sam ja doslovno unistio bajk na utrci, cinilo mi se kao najpametnije. Utrka je bila nakon 3 tjedna kise u sumi di traktori jedva idu. To nije cak ni blato bilo, nego jebena glina. Vilica mi je bila kompletno blokirana, sifteri i kocnice da ne pricam.

Lord Jambrek
04-07-2012, 14:37
Mene je uvjek najvise zivciralo sto kad skinem siftere onda ih nikako, ali nikako ne mogu namjestit nazad da budu savrseni i da mi laanc ne struze negdje.

Je 50 kuna je, jer je pravilo trgovine bilo da u prvih godinu dana nakon sto kupis bike, ti je servis 50 kn, bilo kakav. A posto sam ja doslovno unistio bajk na utrci, cinilo mi se kao najpametnije. Utrka je bila nakon 3 tjedna kise u sumi di traktori jedva idu. To nije cak ni blato bilo, nego jebena glina. Vilica mi je bila kompletno blokirana, sifteri i kocnice da ne pricam.

Na shifterima imaš onaj "fine tuning" za zatezanje i otpuštanje sajle, kada idu nove sajle, te vragove staviš točno na polovicu, ne ih skroz opustit, jer kada sve poštimaš, ali oćeš malo bolje, imaš mogućnost stezanja i otpuštanja, ako skroz otpustiš, jasno je kaj se dešava.

Kaj se tiče podešavanja samih mjenjača. Prednji i zadnji imaju L i H oznaku na sebi pokraj 2 šarafa. Ti šarafi služe da bi se odredila granica dokle će mašinica ići kada je na najmanjem, odnosno najvećem kolutu. Low staviš na najniže (na prednjoj mašinici) i H staviš također na minimum (na zadnjoj) i onda zategneš sajlu i lagano štelaš i dotežeš, treba malo prakse da se prokuži, ali je fkt jednostavno.

Carp
06-07-2012, 06:42
Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. :D Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

Btw. kakav bajs imas?

Karlo_from_Bjelovar
06-07-2012, 14:15
eo kupio jučer novi bajk... nema posebnu namjenu osim svakodnevne vožnje sim tam... htio sam bajk koji nije pevecikl i da ima bar nekakve amortizere da ne umirem na bankinama.

ovog sam uzeo: http://www.gtbicycles.com/2012/bikes/mo ... ressor-1-0 (http://www.gtbicycles.com/2012/bikes/mountain/trail/2012-aggressor-1-0)

bio je jedini bajk u prihvatljivom cijenovnom rangu, a da je dostupna veca rama... nije mi se svidjelo jedino što ima diskove, do sad sam imao v-brake na kellysu (ukrali su mi ga prošle godine) i radile su perfektno, a o diskovima (bar ovim jeftinijim) sam uvijek slušao nekakve probleme..

Carp
06-07-2012, 15:12
Pristojan točak. :)

Death By Sexy
06-07-2012, 17:29
Kul bajk! Kolko si ga platio?

Ja uzimam Scotta uskoro, najvjerojatnije...

Karlo_from_Bjelovar
06-07-2012, 18:17
2700 na keš..

Death By Sexy
06-07-2012, 18:57
Nije loše! Lijep je (bijela verzija mi je naj)!

Carp
07-07-2012, 02:47
Kojeg Scotta za koje novce?
Btw. ovo je moja zvijer:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/578654_3857698045343_664601861_n.jpg

Super zadovoljan, nikad vecih problema, osim pune vilice blata. :D

Death By Sexy
07-07-2012, 08:11
Kaj niko nema cestovnjaka? Vidim svi MTB furaju...
Scott Sportster 50 (http://arragons.com/sites/arragons.com/files/imagecache/product_full/221838_14794_png_raw_1.jpg)Sza 3000 kn, al dobit ću ga za puno manje. Htio sam Head Icon pro, al ga nema više nigdje :/

McPingvin_v2.0
07-07-2012, 11:31
Imam MTB zato jer kad se vozim oko Jaruna često skrenem kroz one dvije preostale šume, a poznajuć sebe - cestovni bicikl bi strgao tome. Bolje furat MTB onda i više se mučiti dok se vozim po cesti (bar više kalorija trošim) nego s čežnjom u očima gledati obližnje brdašce :)

Death By Sexy
08-07-2012, 10:52
A sve jasno, zato ja uzimam hibrida! Al rijtko tko ima čisto cestovnog bica.

Karlo_from_Bjelovar
08-07-2012, 17:42
Nije loše! Lijep je (bijela verzija mi je naj)!
ja sam se dvoumio između bijele i crne i na kraju se odlučio za crnu jer bih morao cekat 1 dan bijelog pa mi je to prevagnulo. :P

Death By Sexy
11-07-2012, 10:06
NOVI BIC DANAS!!!!!!

46mqCCoxJfA

Niko Bellic
11-07-2012, 11:07
Nabavio sam bic za cestovnu voznju u crno bijeloj boji, odnosno rama i blatobrani su bijeli, a gume, felge, lulica, guvernal, stanga od sica i sic crni.

Problem je u tome sto mi je neudoban trenutni sic i htio bi naci neki super udobni (sto jeftiniji) sic za takav tip bajsikla (classy cruiser), a da nije u sportskom (visebojnom) fazonu. Full crni bi bio idealan.

Gdje toga ima?

Death By Sexy
11-07-2012, 16:36
A u bajk šop odi, al nisu baš jeftini...

Kupio bic!!!!!!!!!!!! (Pasji) Scott. Vozio sam ga samo do doma kojih 2 km i nevjerojatan je (nije da sam imo neki bolji bic s kojim ga mogu usporedit, al ono!). Jedva čekam da se makne sunce!

Lord Jambrek
12-07-2012, 08:24
Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. :D Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

Btw. kakav bajs imas?

Kona Blast 2009

http://www.kona.cz/img/bikes2k9/large/2k9_blast.jpg

Sve je stock, osim druge kazete, novog lanca, nove gume, druge pedale i stavio sam Avid Juicy 5 hidrauliku :)

Bartuc
12-07-2012, 13:57
Vozio sam ga samo do doma kojih 2 km i nevjerojatan je (nije da sam imo neki bolji bic s kojim ga mogu usporedit, al ono!).

Ljudi često ne vjeruju da postoji razlika između "Pevec bicikla" i pravog bicikla... dok ne probaju :D


Prije par tjedana sam u rukama imao bicikl od carbon fibera, vrijedan oko 60'000 kuna (ne sjećam se koji brand, na servisu je bike bio). Ljudi moji :shock: :pray: Čitav bicikl je lakši od moje rame, možeš ga objesiti na pimpek i raditi Kegelove vježbe koliko je lagan :pray:


Volio bi jednog dana imati nešto u razredu od 7 do 10 tisuća kuna pošto obožavam bicikle i vožnju na njima, ali jebiga, za sad sam još uvijek na entry/budget levelima (od 2 do 4k).

Carp
12-07-2012, 18:56
Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. :D Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

Btw. kakav bajs imas?

Kona Blast 2009

http://www.kona.cz/img/bikes2k9/large/2k9_blast.jpg

Sve je stock, osim druge kazete, novog lanca, nove gume, druge pedale i stavio sam Avid Juicy 5 hidrauliku :)

Daaayuum. Svidja mi se kona, sve kone mi se svidjaju. :D
Ja sam napravio najvecu pogresku ikad jer nisam uzeo Wheelera sa zracnom vilicom i hidraulikom, snizen na 4.5k kn, nego sam uzeo ovoga. U buducnosti bi se volio vidjet na nekom Fuelu, ili Yetiu. :D

Death By Sexy
12-07-2012, 19:27
Napravio danas 18 km, bilo odlično. Zadovoljan bajkom!

Lord Jambrek
15-07-2012, 19:57
Ja sam napravio najvecu pogresku ikad jer nisam uzeo Wheelera sa zracnom vilicom i hidraulikom, snizen na 4.5k kn, nego sam uzeo ovoga. U buducnosti bi se volio vidjet na nekom Fuelu, ili Yetiu. :D


Eeee tu si se dobro zeznuo :) Eh sad ovisi kaj i kak voziš, uvijek moraš gledat svoje potrebe. Najviše mi je zlo kad vidim ekipu sa DH biciklima po gradu, razumijem ima onih koji nemaju drugi, ali ima onih koji kupe takav bic i nisu ni prismrdili blatu, a kamoli nizbrdici. Fkt moraš bit pacijent da voziš bic od 25kg po gradu i dat oko 25000kn za to :/


Inače ekipa kakve rute radite? Koliko kilometraže napravite u prosjeku?

Death By Sexy
19-07-2012, 15:22
Ja po Međimurju za sad malo vozikam, niš posebno. Danas 10 km s burazom, lagano, čil. Al namjeravam duže staze probat, al želio bih naći neke puteve uz prirodu!

Ono, htel bi 100 km u budućnosti vozit, rad ise ka tome!

hacker
19-07-2012, 15:58
Obično napravim 4-5 krugova oko Jaruna bez problema, to je oko 25 km čini mi se. A za koju godinu ili možda čak već slijedeće ljeto bih volio otići biciklom na more!

Carp
19-07-2012, 17:07
EVO RUTE. (http://www.sports-tracker.com/#/workout/tihi/d3mj9ls9bfcc02gg)

Ovo je uglavno to, svaki dan. Ganjamo sad max speed 70+. Ovaj zadnji je na 67. :D

Death By Sexy
19-07-2012, 17:21
Ček to na naizbrdici max speed? Čini se puno! Evo baš pogledao sad, meni max speed 40 danas.. Nije da sam se nešto trudio, ono..

Carp
19-07-2012, 17:51
Yep, nakon pola sata bicikliranja dolje-gore po sumi, ovo je "kruna" cijelog puta. Nekad se spustimo makadamom, pa bude max speed oko 40-45. Ovo je cesta, sto je 67, da ne bude zabune. :D

Death By Sexy
19-07-2012, 18:12
Ahaaa ;). Da, ja tražim nekakvu kvalitetnu nizbrdicu!

Paran0a
19-07-2012, 19:27
@Bartuc:
Nesto ovakvo?:D
http://imgur.com/Q3jZG,xcpKl
Inace meni cijelo ljeto ovako ide: Svaki drugi dan vjezbam i svaki drugi dan 34km odvozim. ( naravno uz odmore tu i tamo :D)

Lord Jambrek
21-07-2012, 17:47
Yep, nakon pola sata bicikliranja dolje-gore po sumi, ovo je "kruna" cijelog puta. Nekad se spustimo makadamom, pa bude max speed oko 40-45. Ovo je cesta, sto je 67, da ne bude zabune. :D

U najs, kombinirane rute su najzabavnije, osobno poludim kad je samo makadam ili samo cesta.

Kod mene stagnacija zadnjih par dana, slabo se vozilo, zadnje sam išao na mrežnicu i nazad, što je bilo 94km, dan prije tog zagreb i nazad (63km) i tak. Sad sam više na box vreći i benchu :D

Death By Sexy
21-07-2012, 18:25
Laganih 30 km danas, malo nas kiša pratila, al bilo je super!
Zadovoljan što sam kupio trekking! Planiram u životu imat 3 bica, po jedan za sve xD.

Carp
03-08-2012, 02:24
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/155045_1726467999665_259504_n.jpg

68. God dang it. Mora ic ove godine preko 70.

Karlo_from_Bjelovar
17-08-2012, 14:51
oke, dok lagano stiščem kočnicu diskovi proizvode totalno haj pič iritantni zvuk... oke je dok baš zakočim, ali to je dosta rijeđe neg lagano kočenje pa ono.. kak to mogu riješit?
ovo je bajk: www.gtbicycles.com/2012/bikes/mountain/ ... ressor-1-0 (http://www.gtbicycles.com/2012/bikes/mountain/trail/2012-aggressor-1-0)

beba nema zvečku
17-08-2012, 15:49
pošpricaj diskove s WD-40. (nemoj)

Carp
17-08-2012, 16:24
Nemoj ni slucajno!

beba nema zvečku
17-08-2012, 17:35
da nemoj ni slučajno :wink:

hacker
17-08-2012, 20:34
Ček sarkazam ili ne?

Sgt. Bull
17-08-2012, 21:59
Mislim da više ne bi kočile nakon WD-a... :D

Karlo_from_Bjelovar
17-08-2012, 22:17
Rekao mi je i prodavac dok sam ga kupio da to ne radim.. Ajde nesto konstruktivno, fakat me nervira!

Lord Ragnarok
18-08-2012, 15:23
pa fala bogu da neces pdomazivati sa wd40 diskove i kocnice. nebi onda stao sve do prvog iznenadnog stabla/zgrade.
nebi mogao ostvariti trenje da ti se kotac zaustavi/uspori...

hacker
18-08-2012, 15:49
It all makes sense now.

Lord Jambrek
27-08-2012, 07:11
pa fala bogu da neces pdomazivati sa wd40 diskove i kocnice. nebi onda stao sve do prvog iznenadnog stabla/zgrade.
nebi mogao ostvariti trenje da ti se kotac zaustavi/uspori...

GT Agressor 2012 koliko vidim ima mehaničke diskove.


Prvo skini kotače i dobro počisti diskove alkoholom, zatim izvadi pakne i njih isto počisti, nemoj alkoholom, nego samo nekakvom suhom četkicom da se prašina skine.

Zatim napravi ovo


Dkp2WFjuqYg

Feanor
04-07-2013, 11:01
Nakon godina tandrkanja po biciklima iz kucne i garazne radinosti mene i mog starog kupujem sutra ovu ljepoticu

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mo ... s/8_2_ds/# (http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain/dual_sport/ds_series/8_2_ds/#)

Sta velite? Jeli oke entry bike za 3,2K kuna?

flander
04-07-2013, 11:04
mora bit

ja isto planiram bic uzet sljedeći tjedan, al to mi je previše

iznad 2500kn nedam, 100-200 kn se još rastegnem

Death By Sexy
04-07-2013, 11:36
To je odličan entry bike, ispod te cijene nemoš dobit nekaj kaj previše valja ak misliš stalno bit na bajku.

Daj samo reci gdje se misliš voziti, zapravo po čemu?
I pazi an veličinu, al to budu te valjda tam upozorili u dućanu, ak kupuješ u dućanu.

Paran0a
04-07-2013, 11:44
Nakon godina tandrkanja po biciklima iz kucne i garazne radinosti mene i mog starog kupujem sutra ovu ljepoticu

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mo ... s/8_2_ds/# (http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain/dual_sport/ds_series/8_2_ds/#)

Sta velite? Jeli oke entry bike za 3,2K kuna?

Je. Osobno znam da ce TREK izdrzat sto godina.

Ja sam si prije jedno 5 godina uzeo jednog za 2k kna. Dan danas sve drzi ko novo, stari ga vozi po sumama , ja po gradu.

Ulozit pare u bicikl je nesto najbolje :D

Feanor
04-07-2013, 11:55
Gradska i vangradska voznja ali po biciklistickim stazama, tu i tamo da i na neki makadamic zalutam, ali gradska voznja u 98% slucajeva. Velicina je vec odabrana uz pomoc trgovca, 21 necega (cola?). Ipak sam 192cm visok

Death By Sexy
04-07-2013, 12:10
Gradska i vangradska voznja ali po biciklistickim stazama, tu i tamo da i na neki makadamic zalutam, ali gradska voznja u 98% slucajeva. Velicina je vec odabrana uz pomoc trgovca, 21 necega (cola?). Ipak sam 192cm visok

Uf, ja bih na tvom mjestu uzeo 23-25'' (XXL) iliti iznad 60 cm ramu. Jer ja imam L (20''), a visok sam nešto preko 180 cm. Ali realno ne mora biti. Traži ih da ti daju da probaš te veličine i napravi krug oko kvarta da vidiš koji ti je udobniji. Znam ljude koji su dosta požalili kaj nisu pravu veličinu uzeli.

A taj bajk ti je savršen za to kaj ti hoćeš, na cesti će ti biti predobar, a možeš s njim i po šumi (ne baš preskakat korijenje i to, al može se bez beda).

Feanor
04-07-2013, 12:36
U izlogu je 18" i vec mi se taj cinio kao ok velicina, no kad mi je pokazao 21" skuzio sam da je razlika nebo i zemlja. Mislim da postoji jos samo jedna velicina iznad toga u trgovini. Reci cu trgovcu da izvadi i tog. Ima da se za 3.2K kuna oko mene jebacki potrude :)

Jos jedno politanje 8.1 je indentican bajk samo bez prednjih amortizera za 3K kuna. Ovaj ih ima ali je 3.2K kuna. Jeli dugorocno isplativije da ih ima ili ne. Ne mislim divljat s bajkom i to, ali spisrit se niz koju bankinh tu i tamo, da.

Death By Sexy
04-07-2013, 12:47
Slažem se da se za te pare treba potrudit prodavač, samo im budi naporan, ja sam bio :D
Ja sam si uzeo s prednjima amortizerima jer u gradu ima dosta visokih rubnika i ovako nemaš puno straha u šumi (i općenito offroad), a i ugodnija je vožnja s njima ako se puno koči (ko npr u ZGu :/).
Sad kad razmislim ne znam bih li se mogao priviknuti na rigid vilicu... To ćemo vidjeti kad kupim specku :D

croat1gamer
04-07-2013, 12:51
E, dobro da ste me sjetili. Ne bi mi bilo lose da nabavim novu biciklu sad kad odem u zgb, ova moja ima jedno 5 godina i pol toga skripi. Plus vozim ju dnevno nekih 30ak km tokom posla.

Kako se uopce vozi u zgb? Sve po pravilima ili vlada anarhija?

Death By Sexy
04-07-2013, 12:56
Ja vozim po cesti i biciklističkima, pokušavam poštivat pravila... A to je teško jer nema dovoljno bic staza i vozači uopće ne paze. Treba pažljivo, ja sam baš neki da skužio da sam se previše razbahatio. Moram se smirit malo.

flander
04-07-2013, 13:00
ja si mislim neku nakamuru uzet

2600-2800 max, pretpostavljam da su dobri bicikli

Feanor
04-07-2013, 13:02
Slažem se da se za te pare treba potrudit prodavač, samo im budi naporan, ja sam bio :D
Ja sam si uzeo s prednjima amortizerima jer u gradu ima dosta visokih rubnika i ovako nemaš puno straha u šumi (i općenito offroad), a i ugodnija je vožnja s njima ako se puno koči (ko npr u ZGu :/).
Sad kad razmislim ne znam bih li se mogao priviknuti na rigid vilicu... To ćemo vidjeti kad kupim specku :D

Onda Trek 8.2 DS it's is, evo čitam neki review da se nemože lockati ta prednja suspenzija, ali da nije premekana pa da nema veze. Iako bi mi iblo draže da se može no sve ok. E tko ce spavati večeras od uzbuđenja, odmah nakon kupovine idem baciti đir od kojih 40-ak kilometara da ju testiram :)

Inače bila je ljubav na prvi pogled. Tražio sam po dućanima i kad sam naletio na nju, nisam ni vidio cijenu ni išta samo sam se zaljubio. Točno je ono što sam tražio, estetski i funkcionalno. :) Onda kad sam vidio da mi ne probija buđžet sam bio oduševljen. Skoro sam šefa tražio da mi da predujam, ali sam se evo nekako strpio do plaće. Sad mi za cijeli mjesec ostaje još samo 2K kn za preživit. Gladovat će se, ali će se isplatit :) Hvala ljudi na podršci :D

Death By Sexy
04-07-2013, 13:08
Hehe, tak je i meni bilo, al ja sam htio jednog headaa predivnog kupit, na kraju ga nije bilo pa sam uzeo Scotta. Prezadovoljan sam za sad. Sljedeće bih htio Konu upiknut. :)
Imaš možda specifikacije za bajk? Zanima me kakvu opremu imaš gore.

Uživaj u vožnji sutra! :)

@flander: Dobre su Nakamurice, ima buraz jednu; jedno kaj je kupio MTB i naporno mu ga je vozit po cesti... Naravno sve ovisi o opremi. Al možeš za te pare i druge bajkove čekirat.

Feanor
04-07-2013, 13:12
Frameset

Frame
Alpha Gold Aluminum
Front suspension
SR Suntour NEX, preload adjustable, 63mm travel
Sizes
15.5, 17.5, 19, 21, 22.5"
Wheels

Wheels
Formula alloy hubs w/Bontrager AT-750 32-hole rims
Tires
Bontrager LT1, 700x38c
Drivetrain

Shifters
Shimano EF51, E-Z Fire 7 speed
Front derailleur
Shimano Tourney
Rear derailleur
Shimano Altus M310
Crank
SR Suntour XCC, 48/38/28 w/chainguard
Cassette
Shimano TZ31 14-34, 7 speed
Pedals
Wellgo nylon platform
Components

Saddle
Bontrager SSR
Seatpost
Bontrager SSR
Handlebar
Bontrager Riser, 25.4mm, 30mm rise
Stem
Bontrager Approved, alloy, 15 degree
Headset
Semi-integrated, semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset
Tektro alloy linear-pull brakes w/Shimano Altus levers
Accessories

Grips
Bontrager Satellite Gel

Pa dao sam link. Doduše ovo meni ništa ne znači, jer se ne razumijem pol prozora, ali ajd, ak ima kakav stručnjak nek me prosvijetli :D

flander
04-07-2013, 13:14
@flander: Dobre su Nakamurice, ima buraz jednu; jedno kaj je kupio MTB i naporno mu ga je vozit po cesti... Naravno sve ovisi o opremi. Al možeš za te pare i druge bajkove čekirat.

a gledal sam one Nakamure po Intersportu, ima dobrih modela (vizualno lijepo izgledaju), mada imam dva šopa tu u Klc, Golf Aurora i Štraus, oboje su kao neki bivši bicikljisti pa cu se prvo kod njih zaletit i vidit kaj preporučaju

McPingvin_v2.0
04-07-2013, 13:19
E, dobro da ste me sjetili. Ne bi mi bilo lose da nabavim novu biciklu sad kad odem u zgb, ova moja ima jedno 5 godina i pol toga skripi. Plus vozim ju dnevno nekih 30ak km tokom posla.

Kako se uopce vozi u zgb? Sve po pravilima ili vlada anarhija?
Ovisi. Jedan dio glumi da su ulovili boga za bradu i ne diraju ih semafori itd, ali imaš i dio koji se stvarno vozi OK. Reci od kud do kud se najviše planiraš vozit (doma-faks) pa ti kažem rutu.

Death By Sexy
04-07-2013, 13:21
@Feanor: Ne vjerujem baš da će ti biti ta oprema gore, al ko zna. Ovaj Altus shifter mi se ne sviđa baš, al ono, to zamijeniš lako za par godina ak ode. Pazi s njim pa će dulje trajati, nemoj mijenjat brzine uz napor i sl. Imaš dosta manuala kak održavat bajk, googlaj malo.

Feanor
04-07-2013, 13:24
@Feanor: Ne vjerujem baš da će ti biti ta oprema gore, al ko zna. Ovaj Altus shifter mi se ne sviđa baš, al ono, to zamijeniš lako za par godina ak ode. Pazi s njim pa će dulje trajati, nemoj mijenjat brzine uz napor i sl. Imaš dosta manuala kak održavat bajk, googlaj malo.

Ma ja sam navik'o vozit u jednoj brzini hahaha, sa vlastoručno sklepanim bajkovima na kojima nista ne valja ako ga malo upregnes, a i Zadar nije prestrm grad. neka šesta, osma brzina za po gradu je sasvim fajn i neka osamnaesta, dvajsprva van grada. Bude to bilo ok, nisam freak za mjenjanjem brzina.

Čux
04-07-2013, 14:23
Ja bi reko da je šteta da nije više za brda, ali kak misliš 98% vremena po cesti vozit, bude just fine :) Tanje gume će tu pomoć za razliku od mojih sa kojima imam dojam ko da traktor imam kad po cesti vozim xD A za frame je teško napamet reć, moraš sjest na sve veličine koje imaju i vidjet kak ti leži. Ovak iz glave bi reko 21", al probaj svejedno sve što imaju.

Nego, kad ste već temu povratili nazad malo, neko raspoložen za kakve vožnje kojim slučajem po ZGu i okolici ? Šuma uglavnom, tipa Maximir/Dotrščina/Sljeme i slične pizdarije :P

Feanor
04-07-2013, 14:39
Zadarsko zaledje i nema neke fine sumadije di bi se dalo fino downhillat ili vozikat po sumskim stazama, sve je to ljuti krs , a ova okolnja seoceta su fino povezana cestama sa biciklistickim stazama tako da mi napravit 50-ak km po cesti nebi trebao biti problem. No na tako neke voznjice bi se islo sa frendovima koji vec imaju fine brzinke. Plus treba uzet u obzir da ce mi vecinom sluzit na relaciji kuca-poso- stan od staraca, sta je kojih 10-ak kilometara dnevno gradske voznje.

Death By Sexy
04-07-2013, 14:41
Nego, kad ste već temu povratili nazad malo, neko raspoložen za kakve vožnje kojim slučajem po ZGu i okolici ? Šuma uglavnom, tipa Maximir/Dotrščina/Sljeme i slične pizdarije :P
Ja sam čak i za, al kad radim do 4, 5 nemam baš volje poslije previše jer mi ionako teba 10km do stana. Al za vikend bi se dalo. Mogli bi se probat skupit pa napravimo đir neki po ZĐBu.

Čux
05-07-2013, 09:29
Ima nas par koji vikendom znamo na sljeme zapičit. Mene se da ulovit tokom tjedna da se po Maksimiru i okolici zajebavam, nekad i na nekim noćnim mini runovima po šumi (iza ponoći). Al svašta se vozi inaće, jučer malo ceste za promjenu, ošli do Samobora i dolje kroz selendre nazad u Novi Zagreb.

pimp
05-07-2013, 10:25
ja sam si isto prije mjesec dana upiknuo konu cinder cone, naprijed rock shox u turn 85-130mm hoda, shimano slx komplet oprema, full kratka lulica truvativ i sad se trgam po sljemenu, lovim kondiciju, jebe me najvise do sljemena (idem iz dugava) jer imam schwalbe 2.35 traktorske, pa ko konj se napedaliram do tunela, ali zato od tunela pa do vrha dusu daju po blatu, soderu itd

Feanor
06-07-2013, 13:05
Evo danas sam je kupio. Da se podsjetimo ovu ljepoticu:

http://s7d4.scene7.com/is/image/TrekBicycleProducts/87433?wid=1490&hei=1080&fit=fit,1&fmt=png-alpha&qlt=80,1&op_usm=0,0,0,0&iccEmbed=0

Dosao u trgovinu u 10, sastavili mi je do 10 i 30. Imam besplatan potpuni servis kroz 6 mjeseci, pa cu to iskoristit. Malo dojmova. :)
Bicikla vozi kao san, uzeo sam 21'' ramu i baš mi paše, sve drugo bi bilo preveliko ili premalo, ono kad sjednem na nju baš je komad bicikle, a i kraj drugih bicikla izgleda impozantno. Cura mi je probala sjest na nju i izgleda blagorečeno smiješno, a cura mi je 175cm.

Ovo mi je prvi puta da vozim ovako nekakvu biciklu i moram priznati da sam oduševljen, sve je glatko, mjenjanje brzina gotovo nečujno bez šuškaranja metala ili nekih trenja nečeg od nešto. :D Prednji amortizeri su pun pogodak i drago mi je sta sm uzeo DS 8,2 naspram 8,1, uopce nema stresa za ruke prilikom prelaska preko blago neravnih podrucja ili uspinjanja uz trotoar.

Sad ono najvažnije. Brzina. Bicikla je brza u vražju mater. Cura se vozila pokraj mene na mojoj staroj Jumpertrekici i u istoj brzini me jedva pratila dok sam ja bio možda na 30% sprega( neznam kako da napisem, ali valjda znate sto ocu rec, ja sam vozio ono nonšalantno, a ona se jebački trudila da me prati), i onda ja zapedalam desetak puta malo brže i već je ona 100m iza mene. Presexi nešto. Uglavnom vozili smo se cijelo jutro, evo sve do sad. I ono, jedva čekam sjest natrag na nju i odvest se u neki lijepi sumrak :D

Death By Sexy
06-07-2013, 13:10
Baš mi je drago! Uživaj :)

cham3leon
07-07-2013, 19:07
Uživaj, tako je i meni bilo kad sam se prešaltao na novi bajs nakon 15 godina starog limexa koji je u usporedbi s ovim teretana.

Imam kveščn za malo bolje znalce. Kad pedaliram s više snage i stavljam pedale pod opterećenje, u određenom dijelu hoda pedale osjeća se i čuje kuckanje. Sjećam se da se tako na ovom starom čulo kad su se pedale već bile totalno razlabavile i kad je lijeva počela otpadati. Je li to kakav znak da imam fuš pedale ili nešto?

Death By Sexy
07-07-2013, 19:25
Brijem da je do pogona... Možda je lager otišo ili tak nekaj. To je najbolje da odpelaš na servis kad počne jače kuckat jer će se ubrzo sjebat do jaja ako je do pogona.


Inače...
Htio bih si kupiti nekog touring bajka.
Na ova 3 trenutno svršavam:
Kona Sutra (http://cog.konaworld.com/wp-content/uploads/2010/09/sutra.jpg)
Trek 520 (http://recklesscognition.files.wordpress.com/2008/09/520_rootbeer.jpg)
Surly LHS (http://cdn.velospace.org/files/surly2.JPG)

Carp
07-07-2013, 22:41
Moze bit da je do pogona, a moze bit da ti se neki kamencic ili nesto zavukla unutra. Meni je isto tako bilo, pa sam ga isprao i rijesio sekuckanja.

croat1gamer
07-07-2013, 22:54
Isto tako moguce da pogon nije dobro podesen pa ti svakih toliko malo rub lanca okrzne o ono za prijenos brzina.

cham3leon
08-07-2013, 06:06
Znači trebalo bi skinuti lijevu pedalu pa izvaditi tu osovinu iz ležaja da bi se počistilo, ili kako? I da li postoji šansa da ako sam to radim sjebem nešto?

Death By Sexy
08-07-2013, 07:29
Ja ne znam kak to ide, skidao sam na jednoj staroj specki i to uz veliku muku. Ja se s time više neću igrat jer nemam volje ni znanja, a ni volje za učiti.
Jedino kaj bi se moglo desiti da ti popadaju kuglice iz lagera, ak ti je on sjeban.

mortician
08-07-2013, 11:58
Inače...
Htio bih si kupiti nekog touring bajka.
Na ova 3 trenutno svršavam:
Kona Sutra (http://cog.konaworld.com/wp-content/uploads/2010/09/sutra.jpg)
Trek 520 (http://recklesscognition.files.wordpress.com/2008/09/520_rootbeer.jpg)
Surly LHS (http://cdn.velospace.org/files/surly2.JPG)

Toruing bajk, kaj je to točno (neda mi se googlat, ni razmišljat lol)?
Ovaj Trek baš forica izgleda...

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1017684_601442426552809_1844452722_n.jpg
jest da je domaći humor ali :)

Death By Sexy
08-07-2013, 13:09
To su ti uglavnom jaki (željezni) bajkovi za duge staze, tipa takav bajk bi furo da ideš obić Europu il neki cijeli svijet nešto. Možeš ih natovarit s robom i stabilni su na cesti kad imaju dosta nisko težište (posebno ova Kona) i tijelo nije u agresivnom položaju na njima. Tak da nisu baš za jurnjavu. Mislim, ko da ima mjesta za jurnjavu po ZGu... Jedino di mogu jurcat je Jarun i Hebrangova di je biciklistička.

Ja bih ga koristio za do posla i do čka par puta mjesečno. Kasnije se nadam na more i sl. furke.

Čux
08-07-2013, 13:09
hahahahahhaa, nema veze kaj je domaći, na mjestu je :D

StormCr0w
08-07-2013, 13:10
Iz kojeg filma je ovo s pevecom?

Sgt. Bull
08-07-2013, 13:24
Finding Neverland. Forster i Depp. Gud muvi

Death By Sexy
08-07-2013, 13:38
Haha, nisam ni ubrao spolier, tek sad vidim :D

mortician
08-07-2013, 15:15
To su ti uglavnom jaki (željezni) bajkovi za duge staze, tipa takav bajk bi furo da ideš obić Europu il neki cijeli svijet nešto. Možeš ih natovarit s robom i stabilni su na cesti kad imaju dosta nisko težište (posebno ova Kona) i tijelo nije u agresivnom položaju na njima. Tak da nisu baš za jurnjavu. Mislim, ko da ima mjesta za jurnjavu po ZGu... Jedino di mogu jurcat je Jarun i Hebrangova di je biciklistička.

Ja bih ga koristio za do posla i do čka par puta mjesečno. Kasnije se nadam na more i sl. furke.

Vidiš vidiš, primamljivo mi sve ovo zvuči... Kak se vrte cijene novih/rabljenih ak si informniran?

W1k1n6
08-07-2013, 23:32
Evo moj bajk - Trek 3700, točno u tim istim bojama. U Rog Jomli u Vlaškoj ulici u Zagrebu košta 2999.99 kn. Ja sam ga kupio prije nešto manje od dvije godine, bio je nešto ispod 2700 kn. Vozim se svaki dan oko 15 km, cijelu godinu, po bilo kakvom vremenu i bilo kakvoj temperaturi, osim kad zapada dubok snijeg. Uglavnom po asfaltu, vrlo rijetko po terenu. Imam V kočnice i ne bih nikada disk jer sam ispizdio s njima po kiši.
Dobijete doživotnu garanciju na ramu što mi je jako važno jer sam prije imao Wheelera 800 a pukla mi je rama blizu osovine i goodbye.
Evo jedan savjet - kad vam se potroše pakne na kočnicama koje dobijete uz bajk nabavite si "kool stop supra 2" pakne. Mislim da nema boljih, koče fantastično čak i kad se ostavi dosta lufta od felge. Naravno to govorim u vezi entry level bajka kao što je ovaj moj. Ima boljih (i skupljih) pakni, ali ove su par oko 80 kn.
A što se tiče krađe bicikla, zaboravite na sve sajle bez obzira kako debele bile i nabavite si U-Lock, što glomazniji to bolji. Od milja ga zovu "ustaša". Nije bez veze, ne vole se lopovi zajebavat s njim. Provjereno u IV. policijskoj postaji u kojoj kažu da nisu imali niti jednu krađu bicikla s ustašom. I da, OBAVEZNO kupite U-Lock s ključem koji je "ravan" kao za protuprovalna vrata. NIKAKO ne uzimati onaj sa šupljim ključem, taj se otvara starim flomasterom :)

http://fanaticmtb.com/images/bikes/trek/3700_white.png

BTW, ovo je moja svakodnevna ruta na posao i s posla [action cam video]:

N_VgWeZ2jCg

Čux
09-07-2013, 00:18
Čuo sam za jedan slučaj krađe U-lockanog bicikla, al to je bilo kad su prepilili ogradu za koju je bike bio vezan xD Jesu možda malo više para, ali skurit 10-20% vrijednosti bicika na lokot nebi trebalo nikome bit žao.

Death By Sexy
09-07-2013, 07:44
Da, U-Lock pod obavezno. Al treba ga znati i vezati. Uvijek se da za nešto fiksno zavezat, al ljudima se neda malo pogledat okolo i onda vidim bajkove di je ustaša svezan samo za kotač... A takve više ne pile na mjestu nego trpaju u kombije i doma sređuju.

@Viking: Gdje ima tih kool stop supra 2 pakni za kupiti?

@Mortician: Nema baš puno tih rabljenih na prodaju... Bar ja nisam vidio. ;( Novi su oko 7k kn.

W1k1n6
09-07-2013, 08:45
S@Viking: Gdje ima tih kool stop supra 2 pakni za kupiti?


Imaš u DSG dućanima i servisima - http://www.dsg.hr/prodajna-mjesta.asp

Evo to su te pakne - 87 kn: http://www.dsg.hr/proizvod.asp?sifra=5546&cate=2


Nazovi na telefon prije nego odeš tamo da te ne šetaju.

Vedro
27-07-2013, 17:33
N_VgWeZ2jCg

20:55 na videu,dolje niz stepenice pa treca kuca desno, od tuda ja startam pa sve do Velpro centra na Jankomiru vec par godina sa ovim Fuji-em :

http://i.imgur.com/onEFng4.jpg?1

Mozda se sretnemo W1k,ako vec nismo :D

Bartuc
27-07-2013, 17:54
Imam V kočnice i ne bih nikada disk jer sam ispizdio s njima po kiši.

V je dušu dao za tu pitomu gradsku vožnju, koče savršeno, minimalno održavanja zahtijevaju i jeftine su. Inače, sexy su mi ti Trekovi, dizajnom su zbilja fenomenalni i ne plaćaš previše ime kao kod npr. Scotta i sl.

Trek, Wheeler, Author i Nakamura mi se čine kao best buy brandovi.

beba nema zvečku
11-08-2013, 10:17
nakon skoro 2 godine bez vlastitog bajka odlučil sam kupit Cubeovog AIM 29 (http://www.cube.eu/hr/hard/cross-country/aim-29/)S(ko da to ikome ikaj znači). 23'' rama zato jer je to super.

Slike:
velka pro slika (http://www.bikesngps.de/img/cube-aim-29-black-n-white-2013-b.jpg)
dvije moje mutne od danas ujutro (http://imgur.com/a/HWHlq#1)

Bicikl ful lagano ide. Tempo od kojih 20-25 km/h ide bez problema s ovim širim profilom guma na koji se moram još naviknut pri skretanju. Kraća tura po šodru je dobro prešla. Trebal bi uskoro probat nekam u šumu da vidim kak do ide.

Bartuc
11-08-2013, 10:28
nakon skoro 2 godine bez vlastitog bajka odlučil sam kupit Cubeovog AIM 29 (http://www.cube.eu/hr/hard/cross-country/aim-29/)S(ko da to ikome ikaj znači). 23'' rama zato jer je to super.

Slike:
velka pro slika (http://www.bikesngps.de/img/cube-aim-29-black-n-white-2013-b.jpg)
dvije moje mutne od danas ujutro (http://imgur.com/a/HWHlq#1)

Bicikl ful lagano ide. Tempo od kojih 20-25 km/h ide bez problema s ovim širim profilom guma na koji se moram još naviknut pri skretanju. Kraća tura po šodru je dobro prešla. Trebal bi uskoro probat nekam u šumu da vidim kak do ide.
Vrlo sexy, Cube mi je inače među naj sexy brandovima, fenomenalni bicikli.

Death By Sexy
11-08-2013, 10:41
Lijep je!


Ja sam prošli tjedan napravio turu Zagreb - Čakovec, al u 2 dana jer sam stao kod žene u zagorju. Sveukupno 135 km (100 + 35). Stara cesta je ok, malo napor zbog prometa, al kad sam skrenuo kod brezničkog... nešto savršeno. Kupujem touring bajk makar jeo paštetu 5 mjeseci i touram po svetu.

McPingvin_v2.0
11-08-2013, 13:22
Noice! Koliko novaca, BNZ?

@DBS - frend uboo ovo na njuškalu za 1250 kn, star 4 godine, fakat je ko novi :D
http://www.bikepedia.com/QuickBike/Bike ... cqn95xLH1Z (http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?year=2009&brand=Scott&model=Sportster+P6#.Ucqn95xLH1Z)

p0ky12
11-08-2013, 13:25
Odličan Cube!
Baš si sad planiram neke rute, mislim one koje još nisam odvozio. Čekam da mi stignu neke stvari koje sam si uzeo, onda mogu komotno otić na kraj svijeta i ne okrenut se. :))

Death By Sexy
11-08-2013, 13:30
@DBS - frend uboo ovo na njuškalu za 1250 kn, star 4 godine, fakat je ko novi :D
http://www.bikepedia.com/QuickBike/Bike ... cqn95xLH1Z (http://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?year=2009&brand=Scott&model=Sportster+P6#.Ucqn95xLH1Z)

Uuuu, ak je bajk u redu - dobro je prošao! Jako je bitno održavat bajk ako ga se dosta vozi, nisam mislio da je tako, ali vidim sad na svojem. Al ima dosta tih bajkova kaj ekipa kupi pa se voze 5 puta na godinu do zadruge i doma - bicikli ko novi.
Ja sam sa svojim pasjim Scottom prezadovoljan. Sad konačno imam nekakav steady income pa ću ga moddat malo po malo. :)


@Planovi: Planiram se odfurat do sljemena jedan dan, sram me priznat, al nikad nisam bio gore, a 6 godina sam u zgu. Za sad radim rute do posla i natrag, što je oko 16 km. I onda par puta na tjedan 3 kruga na jarunu. Šteta kaj nisam doma, jer Međimurje ubija Zagreb.

p0ky12
11-08-2013, 13:36
Tako sam i ja tek nedavno počeo sa moddanjem čisto dok se ne priviknem na bicikl i dok ne uspostavim rute i planove, a i naravno novačnik je imao prste u tome. :D
Sad kad sam praktički i to sredio, treba mi još jedna prava kaciga za ozbiljnije vožnje i action cam, ne mogu niti bicikl voziti bez snimanja, jače je od mene. :(

beba nema zvečku
11-08-2013, 14:00
Noice! Koliko novaca, BNZ?

s popustom od 20%, 3200 krznenih životinja.



ne znam kak vama, al meni je najveći gušt po nekim bregima se vozit. dinamičnije je, a i lakše se je motivirati jer ako se pomučiš i popneš se gore onda uživaš u l00dom spustu.

p0ky12
11-08-2013, 14:10
[quote="McPingvin_v2.0":2cber42c]Noice! Koliko novaca, BNZ?

s popustom od 20%, 3200 krznenih životinja.



ne znam kak vama, al meni je najveći gušt po nekim bregima se vozit. dinamičnije je, a i lakše se je motivirati jer ako se pomučiš i popneš se gore onda uživaš u l00dom spustu.[/quote:2cber42c]

Dobra cijena. :))

Je, kakvim god sportom se bavio uvijek sam se volio namučit. Onda lijepo dođem doma, znam da sam lijepo odradio rutu, najedem se i odmaram. Još na kraju radnog tjedna. Nema boljega.

Carp
11-08-2013, 14:25
Nije izazovno vozit po cesti (pogotovo ovdje u Slavoniji). Krug oko jezera, 55km sve skupa, po sumama itd, cijeli dan voznje. "Maraton" kad sam vozio, ciste ceste, oko 4 sata sa pauzama.

Bajk mi je place za servisom, al nemam love ni za sta. :(

Dania
11-08-2013, 14:30
Yep, zavidim vam na bregima :D

Bartuc
11-08-2013, 17:01
ne znam kak vama, al meni je najveći gušt po nekim bregima se vozit. dinamičnije je, a i lakše se je motivirati jer ako se pomučiš i popneš se gore onda uživaš u l00dom spustu.

Bad je samo što se mučiš 30 minuta za spust od minute :D

Čux
11-08-2013, 17:06
najs, al bokte i 23" frame, to je za divove xD

slažem se, šume, bregi i planine su the stuff za biciklirat i ta minuta je vrijedna bilokakav uspon :)

hacker
11-08-2013, 17:21
Ja sam prošli tjedan napravio turu Zagreb - Čakovec, al u 2 dana jer sam stao kod žene u zagorju. Sveukupno 135 km (100 + 35). Stara cesta je ok, malo napor zbog prometa, al kad sam skrenuo kod brezničkog... nešto savršeno. Kupujem touring bajk makar jeo paštetu 5 mjeseci i touram po svetu.

Kolko ti je trebalo da pređeš 100 km? I jel si vozio po lijevoj ili desnoj strani? Meni bi isto bilo fora da otiđem na neki duži put sa bicem, al me jebe ta stara cesta i auti.

McPingvin_v2.0
11-08-2013, 18:12
Vozi se po lijevoj strani i doći ću ti plesati na grob.

croat1gamer
11-08-2013, 18:24
Ma, samo neka zauzima vise od 1.5m od ruba kolnika i pridruzujem ti se.

W1k1n6
11-08-2013, 23:40
20:55 na videu,dolje niz stepenice pa treca kuca desno, od tuda ja startam pa sve do Velpro centra na Jankomiru vec par godina sa ovim Fuji-em :

http://i.imgur.com/onEFng4.jpg?1

Mozda se sretnemo W1k,ako vec nismo :D

Ja tamo prolazim oko 8:15 - 8:30 i oko 17:15 - 17:30 pa se možda vidimo. Fora ti je bajk, ima dušu :)

McPingvin_v2.0
12-08-2013, 00:22
Jaroon 5 (http://goo.gl/maps/80Ka6)

Grafovi i statovi:
http://i.imgur.com/D4Bcsi7.png
http://i.imgur.com/JmkjYvg.png

Čux
12-08-2013, 02:16
danas bio baš, računajte polazak i dolazak iz đubrave na sve ovo :P

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... ssjte9ng57 (http://www.sports-tracker.com/#/workout/tejohr/ttqsr3ssjte9ng57)

Death By Sexy
12-08-2013, 07:13
Ja sam prošli tjedan napravio turu Zagreb - Čakovec, al u 2 dana jer sam stao kod žene u zagorju. Sveukupno 135 km (100 + 35). Stara cesta je ok, malo napor zbog prometa, al kad sam skrenuo kod brezničkog... nešto savršeno. Kupujem touring bajk makar jeo paštetu 5 mjeseci i touram po svetu.

Kolko ti je trebalo da pređeš 100 km? I jel si vozio po lijevoj ili desnoj strani? Meni bi isto bilo fora da otiđem na neki duži put sa bicem, al me jebe ta stara cesta i auti.

Trebalo mi je 4h, s time da sam imao pauze od sveukupno 30ak min jer sam stao jesti. I ono, svako malo sam slikao. Realno da sam se forsao malo stigao bih za cca. 3h. S time da je u Zagorju jedan megabreg iza kojeg je spust 4 km kroz šumu i pokraj izvora. :D

Nemoj nikad voziti po lijevoj strani. A dosta je široka ta stara cesta od Sesveta do Vža, tak da i nije tolko bed promet koji je gadniji prema jugu. Al kad sam čuo da ide šleper, a u zavoju sam, stao bih uz rub, jer nikad ne znaš kakvi su vozači. Neki te mrze, nekima je svejedno, a neki su super i stvarno paze (moram priznati da većina).

Bartuc
12-08-2013, 09:06
@MC, koji je to app? I jel bolje to ili ovaj Sports Tracker od Čuxa?

Death By Sexy
12-08-2013, 09:14
Ja koristim SportsTracker i dobar je.. Al tražim neki sigurniji, na ovom mi se workouti gube.. :/

EDIT: na kompu koristim ovo - http://ridewithgps.com/

McPingvin_v2.0
12-08-2013, 15:51
@MC, koji je to app? I jel bolje to ili ovaj Sports Tracker od Čuxa?
Google Tracks. Ne znam jel bolji pošto nisam isprobavao druge. Čini mi se da mu elevacija nije baš najbolja kad trčiš s njim, ali za bicikl mi se čini OK. Sve ide na tvoj Google account pa nema bojazni od nestajanja podataka, samo zamoliš NSA da ti pošalje backup.

Bartuc
12-08-2013, 16:10
Hvala, bum probao, možda oba, fora je kojput to uključiti i vidjeti kaj si odvozio.

Death By Sexy
12-08-2013, 16:29
Eh, da bar to ima za iOS...

Dania
12-08-2013, 16:43
Ja sports tracker koristim, meni ne briše workoute i ok mi je :)

Death By Sexy
12-08-2013, 17:09
A lako moguće da sam bio retardiran pa par puta obrisao... Endomondo je navodno isto dobar.

Carp
12-08-2013, 18:30
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/65774_1722276614883_605180_n.jpg

Ovo je jedna standardna ruta koju sam vozio svaki vikend predprosle godine. Ove godine svi rade pa nemam s kim ic :(

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/39455_1722267374652_3211238_n.jpg

U najboljim danima. :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/155045_1726467999665_259504_n.jpg

Oficijalni top speed. :D Iako je na ciklo kompu bilo 71. :/

StormCr0w
12-08-2013, 18:47
Dobar bajk.

pimp
12-08-2013, 19:53
evo i jedna starija slika moje kone, sad su druge kocnice gore

http://www.pohrani.com/?Y/XQ/2CPfZ2zd/f ... 873922.jpg (http://www.pohrani.com/?Y/XQ/2CPfZ2zd/fbimg13356227134873922.jpg)

Carp
12-08-2013, 19:57
Jel to 120mm naprijed shock?

croat1gamer
12-08-2013, 20:16
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/155045_1726467999665_259504_n.jpg

Oficijalni top speed. :D Iako je na ciklo kompu bilo 71. :/

Tsk.
Moj rekord je ~80 na ravnoj cesti. :eyebrows:

Death By Sexy
12-08-2013, 20:16
https://www.youtube.com/watch?v=Vn29DvMITu4

p0ky12
12-08-2013, 20:52
I kaj je najbolje, sve što je reko je istina :D

McPingvin_v2.0
13-08-2013, 03:24
Čux, ti na Jarun, a ja na Sljeme xD

Čux
14-08-2013, 01:15
:P

pimp
14-08-2013, 11:44
Jel to 120mm naprijed shock?


Rock shox coil u-turn 85-130mm je

Death By Sexy
14-08-2013, 12:19
Naručio gripove preko ebaya, jedva čekam da stignu jer ovi koje imam su klizeće smeće koje stalno hoće pasti... Vjerojatno ljudi misle da sam retardiran kad izgleda ko da turiram kad ih vraćam gore :D

Dania
14-08-2013, 12:37
Brm - brm :D

Carp
14-08-2013, 18:12
Jel to 120mm naprijed shock?


Rock shox coil u-turn 85-130mm je

Jebi se :/

pimp
14-08-2013, 20:12
bolje onda da ne čuješ ostatak :P šiftere, mjenjače, kočnice, rotore :P

Carp
14-08-2013, 21:58
Nemoj boga ti.

Dania
14-08-2013, 23:59
Lolwut, baš sam hvalila sports tracker i danas idem bezveze uključiti na povratku kući i izbaci mi workout od 0 km i 0 max i 0 average speed :o
Bitno da je uredno očitao 16 minuta i kalorije. Oko 6 i nešto kilometara je trebalo biti. Ne kužim.

Carp
15-08-2013, 01:01
Vjerovatno se nije spojio.

Dania
15-08-2013, 01:50
Moguće :/

Death By Sexy
15-08-2013, 08:53
Potrošile mi se pakne i kupio sam nove - Supra Kool Stop (tnx Wik :wink: ). Prvi put mi je bilo da sam baš mijenjao pakne, do sad sam samo tuneao kočnice. Bilo je malo više muke nego što sam očekivao, ali moram si priznati da sam vrlo solidno to obavio. Kako mi je ostala loša navika iz djetinjstva da kočim sa zadnjom potrošio sam pakne na stražnjoj kočnici. Sad sam one s prve stavio na zadnje, a na prve sam stavio nove (odučio sam se kočiti samo sa zadnjom). I fakat su dobre!

http://i.imgur.com/1AjoruDl.jpg

http://i.imgur.com/s38Yo1Fl.jpg

Na jednom izvoru u zagorju. :)
http://i.imgur.com/IvKhpTDl.jpg

...i specka koju ću jednom srediti za najminimalnije para moguće jer se ne isplati inače.
http://i.imgur.com/OHQVfLvl.jpg


S ebaya mi stigle bicke, al baš gaće jer su mi one baš kratke hlače pregadne, mislim, neću se utrkivat pa mi se jebe. Stiže bisaga koja ide na ramu, dosta je mala, ali dovoljno za knjigu, novčanik, mob, ključeve, novčanik i ručnik mali. Također, stižu novi gripovi! I dobio sam aluminijski bidon za ročkas.
U planu su još paktreger iliti nosač bisaga stražnji (jednom će i prednji) i naravno bisage neke.

McPingvin_v2.0
15-08-2013, 18:43
Unatoč vjetru u prsa...

http://i.imgur.com/7EudxFM.png

Death By Sexy
15-08-2013, 18:50
Pingu, moramo jednom zajedno baciti vožnjicu po Jarunu..
Kolko je to krugova?
I koji bajk imaš? Digni malo taj avg. speed, jer je poptuno ravna cesta i tako ćeš puuuuuno više kalorija samljet.

Bartuc
15-08-2013, 18:53
5 krugova. Ili 4 plus lunjanje okolo :D 6km je krug.

McPingvin_v2.0
15-08-2013, 18:56
Pingu, moramo jednom zajedno baciti vožnjicu po Jarunu..
Kolko je to krugova?
I koji bajk imaš? Digni malo taj avg. speed, jer je poptuno ravna cesta i tako ćeš puuuuuno više kalorija samljet.
Pet krugova.

Har har. Ovo vozim: http://www.biker.hr/mtb/bicikli-i-oprem ... -2009.html (http://www.biker.hr/mtb/bicikli-i-oprema/bicikli/cross-country/hardtail/haro/haro-flightine-sport-ltd-2009.html)

Death By Sexy
15-08-2013, 19:01
U, pa mnogo lijep bajk!
A da, imaš dost široke gume, pozna se to dosta na ravnom.

McPingvin_v2.0
15-08-2013, 19:06
Budem jedan dan ukrao burazu njegov cestovni i napravio usporedbu :)

Death By Sexy
15-08-2013, 19:08
Ja sam isto uspoređivao s burazovim koji ima ful široke gume i fakat mi je dosta teže išlo. Nije sad da je neka astronomska razlika, ali dovoljno da osjetiš.

Čux
15-08-2013, 19:23
A nije ni tak strašno, 2.1 još i ide po cesti relativno dobro :)

32 km skoro pa napravim do Jaruna i doma xD

McPingvin_v2.0
15-08-2013, 19:46
Ti si malo lakši i u malo boljoj kondi :P

Bartuc
15-08-2013, 20:49
Bome, ja sad imam 2.1 i preporodio sam se. Prije toga sam imao 2.45, koji je to pakao za cestu, nevjerojatno :D

@Pingu, jel imaš neke biciklističke hlače ili nešto? Meni međica umre, doslovno mi pimpek pretrne, ko da imam feder u gaćama :pray: Zato i vozim samo 3 kruga, lol :D

Death By Sexy
15-08-2013, 21:01
A kupi si ili bicke (imaš često u Lidlu akcije), ili si kupi sic (ak imaš para - brooks, svi se kunu u njih). Bicikli uglavnom imaju loše default siceve, ja sam se dobro priviknuo na svoj, tak da ni nakon 100 i više km nema bolova, a bez bicki vozim. Kupio sad te gaće biciklističke prek ebaya za siću pa javim kak je s tim.

McPingvin_v2.0
16-08-2013, 02:59
@Pingu, jel imaš neke biciklističke hlače ili nešto? Meni međica umre, doslovno mi pimpek pretrne, ko da imam feder u gaćama :pray: Zato i vozim samo 3 kruga, lol :D
Donji dio trenirke ftw. Boli te jer: a) imaš loš sic ili b) sic ti nije dobro namješten. Mora malo visiti prema dolje, na što se treba naviknuti. Sic je na mom bicu sasvim OK, difoltni: http://www.biker.hr/media/images/Haro_F ... G_5982.JPG (http://www.biker.hr/media/images/Haro_Flightline_LTD_2010/IMG_5982.JPG)

Čux
16-08-2013, 17:55
Ima ko ambicije do Dotrščine koji krug odvozit u neko skorije vrijeme? Voziko bum se tamo relativno često kroz sljedeće dane pa mi se slobodno i pridružite :)

IGoR_2803
16-08-2013, 22:38
tek sad vidim ovu temu, znači ima na ovom forumu onih koji se i maknu tu i tam van, a ne samo za kompom.. :) zajebavam se... ;)

ugl. evo, baš danas bio na laganoj vožnji (http://www.sports-tracker.com/#/workout/MiseEire/1263tut563ft7ci6)Ss frendovima... vozili se po okolici Varaždina, Podravini i tak... Sreli na kavi zakon tipa koji nas je pozvao u klet na vino... bilo je teško reći da moramo krenut nakon par čaša... :P

nego, ima nekog da vozi malo dalje inače? tipa na more ili nekamo van?

McPingvin_v2.0
16-08-2013, 23:59
Moj buraz je otišao u Međugorje biciklom, ak' se to računa :P

Dania
17-08-2013, 02:21
Najdalje što idem je do grada ili sela pokraj. Nisam se još odvažila na dalje jer nemam dovoljno kondicije iako bih željela; prvo na more, a jednog dana možda i oko europe koji đir.
Anyhow, meni ovaj sports tracker opet jede govna. Idem 8 km u jednom smjeru, on očita samo vrijeme i kalorije. Vraćam se natrag kojih par sati kasnije, drugom rutom, on očita sve. Ne kužim šta ga spriječi. I isto tako, uredno mi računa ono kad stanem da si namjestim glazbu, pročitam poruku ili tak nešt glupo...u avg speed. Tak da umjesto 20 i nešt' bude 14 il' tak' neki drek.
Trebat' će mi neka alternativa za android, ak' ne skužim kak ovo srediti.

McPingvin_v2.0
17-08-2013, 03:02
Google tracks. Pokazuje ti average speed i average moving speed ^^

Čux
17-08-2013, 03:48
Za average speed i distance je ciklokomp čist dobar :P

Dania
17-08-2013, 11:41
Probat ću danas Google tracks. Cicklokomp mi ne crta udaljenost na karti :D

edit: ne želi mi instalirat :(

beba nema zvečku
17-08-2013, 12:24
http://www.strava.com/

probaj ovo. ima još takvih aplikacija...

Dania
17-08-2013, 12:26
Budem, thanks. Očito je neki update u pitanju kod Googlea, našla sam tonu foruma s istim problemima.

McPingvin_v2.0
17-08-2013, 14:14
Jarunska offroad tura: http://goo.gl/maps/0WdHA

Stajanja su posljedica balvana na šumskom putu.

http://i.imgur.com/QcjMYGdl.png

http://i.imgur.com/pvn7HTWl.png

Čux
17-08-2013, 16:51
uuuuuu, lajkam

Duke of Earl
17-08-2013, 18:19
Jel vi vježbate za sebe ili zato da se pokažete drugima ? Nisu mi jasne ove slike zadnjih par strana. Ajde tu još na forumu kužim, al kad mi debili po fejsbuku stavljaju kolko su km pretrčali/odvozili smuči mi se.

Čux
17-08-2013, 18:36
Ne mislim da se itko tu kurči sa kilometrovima i time kak su super awesome. Ja tu primarno gledam rute i veseli me kad neko neš novo ubaci jer mi daje inspiraciju za izvozit neš novo koji put :)

Duke of Earl
17-08-2013, 18:47
Ma više seruckam jer su me naživcirali trogloditi na fejsu, ovdje vas je ionako 3-4 aktivnih oko ove teme tak da je to skroz drukčija spika, jasno :D

McPingvin_v2.0
17-08-2013, 21:38
Ja to zbog žena.

'Sup girl... How you livin'?

p0ky12
17-08-2013, 21:56
Ma više seruckam jer su me naživcirali trogloditi na fejsu, ovdje vas je ionako 3-4 aktivnih oko ove teme tak da je to skroz drukčija spika, jasno :D
Briši FB, što čekaš?

W1k1n6
17-08-2013, 23:00
Moj buraz je otišao u Međugorje biciklom, ak' se to računa :P

Priznaje se ako je išao na koljenima i vukao bicikl po podu vezan za nogu :)

Death By Sexy
18-08-2013, 08:50
Danas idem na izlet do Pisarovine - sveukupno 70-ak km.

Dania
18-08-2013, 14:17
Najs, javi kak' je prošlo :D

McPingvin_v2.0
18-08-2013, 22:23
http://goo.gl/maps/lv1NE

Total distance: 17.40 km (10.8 mi)
Total time: 56:31
Moving time: 52:31
Average speed: 18.47 km/h (11.5 mi/h)
Average moving speed: 19.88 km/h (12.4 mi/h)
Max speed: 29.58 km/h (18.4 mi/h)

Puno stajanja na semaforima.

Death By Sexy
19-08-2013, 07:38
Najs, javi kak' je prošlo :D

Dobro je bilo, 90% ceste je super, al ima dosta rupa inače i uništenih tih rubnih dijelova. I iznenadili su me neki bregovi, al malo da razbe monotoniju. Inače krajolik je dosta lijep - nema baš puno naselja. :)

Evo s ciklokompa:
Total distance: 87.73 km
Total time: 3:57:18
Average speed: 22.18. km/h
Max speed: 54.55 km/h

cham3leon
19-08-2013, 10:08
Odvozio sam jučer cca. 30 km kombiniranog asfalta i makadama, mnogo elevacijskih promjena i dosta naporno na momente, i to sve jutro nakon fešte, što je bila itekako otežavajuća okolnost. I ne računajući još 7 km koliko mi je trebalo do doma. Smartphone nemam pa ne mogu bacit nikakvu statistiku ili nešto.

@Duke - meni je to samo da se hvalim pred drugima jer je ionako ovo jedino vrijeme u godini kada sam fizički aktivan.

p0ky12
19-08-2013, 13:16
Danas ću ići odvoziti neku rutu da isprobam aplikaciju na mobitelu, tj. da se odvozim, ovo prvo je sporedno.

Inače, stigle neke komponente poštom maloprije.

http://i.imgur.com/drvEJNT.jpg

Death By Sexy
19-08-2013, 13:26
Kolko si platio lampu?

p0ky12
19-08-2013, 13:32
Od 7 dolara nadalje, ja sam svoju uzeo za 10.
Linkam ti u PM ako hoćeš.

Vedro
19-08-2013, 13:48
Skinuo sam si My tracks, pa me zanima ako netko zna koliko potrosi prometa u sat vremena,posto sam na simpa bonovima ? :D

Death By Sexy
19-08-2013, 13:52
Ja ne znam, al ja ne bih, GPS zna pojest masu.

Čux
19-08-2013, 13:54
Od 7 dolara nadalje, ja sam svoju uzeo za 10.
Linkam ti u PM ako hoćeš.SCree ili neka druga ? btw isti china komp ko i moj, radi vrhunski :P

Vedro
19-08-2013, 13:59
Ja ne znam, al ja ne bih, GPS zna pojest masu.

Da, brijem da GPS puno trosi. Hvala!

Death By Sexy
19-08-2013, 14:00
@poky: linkaj :)

McPingvin_v2.0
19-08-2013, 15:16
Ja ne znam, al ja ne bih, GPS zna pojest masu.

Da, brijem da GPS puno trosi. Hvala!
AFAIK GPS komunicira s GPS serverom i nema veze s data transferom. Upali GPS, upali tracks, ugasi data transfer i vidi.

Dania
19-08-2013, 15:24
Yep, meni je tracks radio bez obzira imala ja na računu ili ne, nije trošio ništa, a ja sam da budem sigurna isključila AGPS (koji troši data), tak' da je sve free.

NINJA EDIT: skoro 90 km u manje od 4 sata?? Not bad, not bad at all :)

Vedro
19-08-2013, 15:28
Super 8)

Vedro
19-08-2013, 17:47
Radi !
https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&m ... 161b9d9b2a (https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=205392286973775237208.0004e44f99c161b9d9b2a)

Ime: Od Doktora
Aktivnost: biciklizam
Opis: -
Ukupna udaljenost: 1,07 km (0,7 mi)
Ukupno vrijeme: 02:59
Vrijeme kretanja: 02:53
Prosječna brzina: 21,35 km/h (13,3 mi/h)
Prosječna brzina kretanja: 22,05 km/h (13,7 mi/h)
Najveća brzina: 27,00 km/h (16,8 mi/h)
Prosječan tempo: 2,81 min/km (4,5 min/mi)
Prosječan tempo kretanja: 2,72 min/km (4,4 min/mi)
Najbrži tempo: 2,22 min/km (3,6 min/mi)
Najveće povećanje visine: 161 m (528 ft)
Najmanje povećanje visine: 158 m (518 ft)
Povećanje nadmorske visine: 4 m (13 ft)
Najviši stupanj: 2 %
Najniži stupanj: -2 %
Zabilježeno: 19.8.2013. 18:28

:D

McPingvin_v2.0
22-08-2013, 22:18
Malo sam proširio rutu...
http://goo.gl/maps/bqTTs

Total distance: 35.73 km (22.2 mi)
Total time: 1:42:45
Moving time: 1:40:44
Average speed: 20.86 km/h (13.0 mi/h)
Average moving speed: 21.28 km/h (13.2 mi/h)
Max speed: 26.59 km/h (16.5 mi/h)

Death By Sexy
23-08-2013, 06:19
Dobar avg speed! :)

McPingvin_v2.0
23-08-2013, 18:48
Odlučio sam ići do Šestina... Malo mi je falilo. Da se jučer nisam vozio, vjerojatno bih uspio.
http://goo.gl/maps/7Rxg7

Total distance: 17.04 km (10.6 mi)
Total time: 58:12
Moving time: 53:11
Average speed: 17.56 km/h (10.9 mi/h)
Average moving speed: 19.22 km/h (11.9 mi/h)
Max speed: 46.48 km/h (28.9 mi/h)
Max elevation: 224 m (734 ft)
Min elevation: 154 m (506 ft)
Elevation gain: 157 m (517 ft)

beba nema zvečku
31-08-2013, 18:21
danas sam odvozil zanimljivu rutu iznad Jagnjedovca. bilo je uspona na kojima sam moral gurati bicikla, jednostavno duljina me izmorila. također podosta rute po šljunčanim putevima, nije bilo pretjerano strašno osim jednog velikog spusta po kojem sam se vozil s kočnicom priljubljenom uz kotač cijelo vrijeme. također krivo sam skrenul na jednom mjestu, al sam bil nagrađen s odličnim pogledom.

W1k1n6
02-09-2013, 12:18
BTW, kakvo je stanje s biciklističkim stazama u vašim gradovima/mjestima?

U Zagrebu je što se mene tiče relativno solidna situacija, mada bi u široj jezgri grada toga trebalo puno više jer je recimo vožnja po ulicama kojima prolazi tramvaj stavljanje glave na panj.

S druge strane, Rijeka koja mi predstavlja drugi dom je totalna katastrofa, tamo životna osiguranja vjerojatno ne isplaćuju odštetu za poginule bicikliste, jer se vožnja po tom gradu može kvalificirati kao pokušaj samoubojstva.

cham3leon
02-09-2013, 12:52
U Rijeci na cestama ponekad nema mjesta ni za pločnik, a kamoli neku biciklističku stazu. Imao sam neke fiks ideje o tome da idem na fax sa bajsom, ali budući da i ovako po ljeti dođem znojan ko piva iz frižidera, brzo sam odustao.

Inače mi je bic u gorskom kotaru cijelo vrijeme i jedino se tamo vozim. Ne samo da tamo ima sva sila solidnih puteva i cestica (asfalt/makadam) za napraviti lijepu rutu, nego mi je kad je vrijeme lijepo dobro prijevozno sredstvo za potegnut 8km do centra općine. Jedno tri-četiri puta prošli mjesec sam tako prevalio tih 8km bicikliranjem da bih došao na nogomet, i onda odmah biciklom natrag. Lijepi combo.

Čux
03-09-2013, 08:55
Ja sam imo neku ideju inatit se svim usponima u Rijeci i popet se iz centra gore, ali promet jer nešto posebno i mislim da nebum to probo tak skoro. Tam se ne usudim cestu pretrčavat a kud još pedalirat po njoj. Dolje za centar je čist ok imat bike, al dalje od toga je banana baš.

Dania
03-09-2013, 16:24
Da, Rijeka je odličan grad po svemu osim za bicikl. Užas. Osijek je odličan za vožnju, tu i tamo neli lagani uspon/spust i svugdje biciklističke.

Carp
03-09-2013, 20:23
Biciklizam u slavoniji = gg. :D
U rijeci se nemas di vozit na biciklu. Cuo sam da iznad Kostrene imaju neke stazice, ali opet, dok dodjes do tamo, poginut.

W1k1n6
04-09-2013, 14:57
Da, iznad Kostrene imaš fora ceste/staze, asfaltirane i za offroad, koje idu na ono brdo, mislim da ga zovu Solin, no to je čisto za fitness. Dovedeš do tamo bicikl autom, ali ne pokušavaj se dovest na biciklu iz grada. Posebno je "lijepo iskustvo" kad se od Viktora Lenca dižeš prema Kostreni, ima jedan jako inspirativan zavoj na kojem je znalo biti vijenaca posvećenih hrabrim biciklistima.

Čux
28-09-2013, 20:45
Oće ko sutra do Maksimira neki noćni run možda? Ja bum se vjerojatno voziko negdje nakon 21:00 ak vrijeme nebu usrano :)

McPingvin_v2.0
29-09-2013, 15:55
Bar vrijeme nije usrano :))

Dania
29-09-2013, 16:00
10 stupnjeva vani i kiša, počinje biti pre fuj za bicikl :(

Čux
29-09-2013, 16:04
10 stupnjeva mi ne smeta, al nebum se močil bome :D

Vedro
19-10-2013, 19:09
Montirao sam Shimano Nexus sa 3 brzine na svoga kruzera. Kotac, zupcanik i mjenjac= 500 kuna. Sad budem brze do posla :D

http://i.imgur.com/r0GKaE3.jpg?2

cham3leon
20-10-2013, 08:59
Nemoj me jebat da u toj škatulici imaš brzine?

Vedro
20-10-2013, 09:22
Yep, ja takoder nisam do nedavno znao da to postoji. Inace prije 3 mjeseca sam kupio obican jeftini kotac sa torpedo kocnicom, medutim ubrzo su popucale zbice, pa sam reklamirao i dobio u zamjenu ovaj uz nadoplatu. Evo kako se montira ako te zanima:

OcGYC97ZqFo

Onaj tanki feder sto se gurne u rupu je najbitniji i on mijenja brzine u mehanizmu.
edit: razlika izmedu prve i trece brzine je stvarno velika tako da je cijela stvar prejebena i fakat se isplati uzeti.

Vedro
20-10-2013, 11:05
Istekao edit.@Cham:
Ako mozda nisi dobro shvatio, ta Nexus Shimano felga se mora kupiti da bi mogao namontirati mjenjac, jer se u njoj glavni mehanizam nalazi. Felga i mjenjac nisu u kompletu nego se uzimaju zasebno, a takoder i zupcanik sam morao posebno kupiti. Felga kosta neki 430 kn a grip mjenjac sa skatulicom je 80kn. Zupcanik je jeftin, nekih 20 kuna.

cham3leon
20-10-2013, 13:01
Yup, tako sam i mislio. Ali dobar koncept, pogotovo za obične city bikeove.

Vedro
20-10-2013, 13:04
Je, stvarno je odlicna stvar. Sad kao da drugi bajk imam. :D

W1k1n6
21-10-2013, 20:10
Mater baba!

vozi se biciklističkom stazom u kontra smjeru, pogledam je u oči i vidim smrtni strah u njima. Ja krenem desno, ona na moju stranu, ja lijevo ona opet na drugu stranu, ja stanem ona se zabije ravno u mene. Onda umjesto da se ispriča pita zašto sam stao jer je mislila da ću se maknut. Reko sam joj da za njene godine više nije bicikl i bio sam ponosan na sebe što sam joj fino odbrusil. Poslije sam skužio da mi je razbila lampicu.
Poruka svim babama na biciklu: Ne usporavam, ne mičem se sa svojeg pravca i ne zovem hitnu poslije!

Čux
21-10-2013, 20:34
http://users.kymp.net/feuer/etcomic/030.jpg

W1k1n6
24-10-2013, 13:03
Dobra usporedba. I kad ti njubare tako zasmetaju na pubu imaš ih pravo pobit ko zečeve, jel tak?

Čux
24-10-2013, 15:29
Nego, barem teamkill sa panzerom :P

Lord Ragnarok
24-10-2013, 16:30
"sry lag"

Gu$ht3r
24-10-2013, 21:40
O9YL04v-J5U

Vedro
05-05-2014, 00:16
Ako bude sreće uskoro si uzimam KTM Ultra One 27,5

http://www.bim-bike.hr/images/ultra-one-27-5-48-orange-black-f-black.jpg

Vilica Suntour SF14 XCM HLO 100mm
Prednji lančanik Shimano M361 42-32-22 w/o CG
Kotači KTM Line 27,5
Mjenjač zadnji Shimano Alivio M430
Ručice mjenjača Shimano Altus M310 3/8
Mjenjač prednji Shimano Altus M311
Kočnice Shimano M395 Hydr. disc
Rama Alloy 6061
Glavčine kotača Shimano RM35
Lančanik zadnji Shimano HG31-8 11-34
Gume Continental X-King 2.2
Cijev sjedala KTM Line SP-612
Upravljač KTM Line HB-FB flat 680
Pedale Welgo C127
Težina 14,3
Veličina rame 15/38,17/43,19/48,21/53
Osovina pogona Shimano UN26

W1k1n6
05-05-2014, 12:12
Djeluje cool kombinacija, to je malo više od entry modela "ozbiljnijih" bajkova. Kolika je cijena? Nekih 5-6 somova kuna?

Vedro
05-05-2014, 20:33
4000kn za keš u dućanu u Zagrebu.
Za tu lovu se da stvarno dobrih bajkova kupiti.
Pogle ovog Wheelera http://www.markoprojekt.com/shop/bicikli/wheeler/mtb-ht/protron-320-2013

Čux
06-05-2014, 20:32
njas, KTM zgleda dobro na papiru.

FaTaL_mRkvA
08-05-2014, 17:12
Potakli ste me da sredim bicikl i nakon 3h popravaka eto, sve riješeno - iz potpune katastrofe u vozno stanje i čak sve brzine rade od 1 do 24, prije je samo 1,2,3,4 radilo :D. Još samo možda sic kupit.


A sad kaj se tiče tlaka u gumama, imam Scott bicikl i gume su one normalne široke ko na 90% bicikala.
Napumpo sam na 3 atmosfere.
Vozit ću se pretežno po asfaltu; recimo 80% asfalt, 15% makadam, 5% zemlja. Jel to u redu?

Vedro
08-05-2014, 20:30
Ti si ko marjanović.
:)

FaTaL_mRkvA
08-05-2014, 20:33
Sumnjam. Why? :D

Pročito sam sad na gumama piše 2.5-4.5, nisam mogo pročitat dok nisam opro jer je bilo preprljavo :D

FaTaL_mRkvA
08-05-2014, 20:36
Nije da pričam o mehaničkoj tipkovnici :*


:rotfl:




De sredite ovaj EDIT time bar 10min, hebemu.

pimp
08-05-2014, 21:25
je, dobar ti je to pritisak

Vedro
14-05-2014, 19:55
Na kraju ipak uzeo ovog Cubea :):):)


https://www.youtube.com/watch?v=O8g3DO4zfPs

Vedro
14-05-2014, 20:00
specs


Ime proizvoda: AIM SL 29" 2014
Proizođač: Cube
Godina: 2014
Okvir: Aluminium Lite, AMF, 29" RFR-Geometry
Vilica: SR Suntour XCT MLO 29", 100mm
Ležaj vilice: FSA No.10 semi-integrated, 1 1/8
Lula volana: CUBE Performance, 31,8
Volan: CUBE Rise Trail Bar, 700mm
Gripovi / Traka volana: CUBE Performance Grip
Prednji mjenjač: Shimano Altus FD-M310, Top Swing, 34.9mm
Stražnji mjenjač: Shimano Alivio RD-M410, 8-speed
Ručice mjenjača: Shimano Altus SL-M310 Rapidfire-Plus
Kočnice: Shimano BR-M395, hydr. Discbrake (160/160mm)
Pogon: Shimano Acera FC-M361, 42x32x22T, Shimano BB-UN26
Obruči / Kotači: CUBE ZX24 Disc 29
Glavčine: Prednja: Shimano HB-RM35, Stražnja: Shimano FH-RM35
Vanjske gume: Schwalbe Smart Sam 2.25
Pedale: MTB Aluminium
Sjedalo: Scape Active 8
Cijev sjedala: CUBE Performance Post, 30.9mm
Veličina: 15", 17", 19", 21", 23"
Težina: 13,5 kg
Boja: blue`n`white
Obujmica cijevi sjedala: RFR Varioclose 34.9mm
Materijal: Aluminij

Čux
14-05-2014, 20:29
uuuuu 29er, to bi htio probat vozikat jednom iz znatiželje, nisam nikad 29 imo prilike jahat.

The Boz
15-05-2014, 08:08
Svi bi skakali na 29-inčni... bicikl.