PDA

Pogledaj cijelu verziju : Restartiranje laptopa



Azer
23-06-2012, 18:07
Imam jedan problem sa laptopom koji mi uopće nema logike. Normalno radi kad browsam ili izvodim nešta sa programima (Photoshop, Qbasic i sl.), ali kad gledam filmove ili igram igre jednostavno se slika zamrzne i proizvodi nekakav retardirani zvuk.
Zvuk je čudan pun kurac, ono, ko kad trzne u igri nekoj pa proizvede nešta tipa "zrr" :D, ali ovo stoji jednostavno dok ne restartiram laptop.

Rijetko kad se događa sa filmovima, dosad mi se 2 put dogodilo samo, ali u igrama redovno, nekad nakon 2 minute, a nekad nakon sat vremena. I da, ne događa se to kad stari igra Pauka ili nešta, ali u svim ostalim igrama da. Mislio sam da je laptop slab pa zato, ali ne mogu normalno igrat manje zahtjevne igre tipa Terrarije ili WoG. A nekad se jednostavno dogodi da igram B:AA ili PES12 1-2h prije nego što zašteka, nikako mi nije jasno.

I sad još jedna zanimljiva stvar, samo kod mene kod kuće se to događa :D. Znači kad igramo nešta preko LANa ili kad na poslu igram te iste igre koje štekaju, sve normalno radi, ali kod mene doma sranje nastane. Jedino da je zbog struje, jer laptop nema bateriju, a na kuću su spojeni malo jači strojevi koji vuku struju, no nikad se nije desilo da nestane struje zbog toga ili nešt. Ne znam, ne razumijem se u to xD.

I nije do utičnice/produžnog, jer sam isprobao tisuću kombinacija već

edit, radi se o Asusu X59GL
edit2, da još malo zakompliciram :D. Nikad se ne restartira u menu-ima (?) igara, nego kada krenem igrat. Npr FIFU07 menadžera igram bez problema, jer nema igranja utakmica nego samo navigacija po menuu (??), ali ako započnem tekmu nerijetko se sjebe sve

marijanovic
24-06-2012, 01:03
Temperature?

Azer
24-06-2012, 01:41
S čim da to najbolje provjerim?
I imam dva manja ventilatora kao postolje

marijanovic
24-06-2012, 08:48
HWMonitor, Aida64 (pod računalo - senzori), SpeedFan, ...

Bitne su temperature u idle radu (dakle bez opterećenja, samo upaljeno računalo) i u loadu (dakle kada je računalo opterećeno; npr procesor putem OCCT programa, grafička putem FurMarka, ...).

Uglavnom, prvo provjeri temperature procesora idle i load pa grafičke isto idle i load.
U biti opteretiš, nadzireš temperature i kad temperatura prestane rasti to je gornja temperatura.

Azer
24-06-2012, 11:16
Ok, provjerit ću tokom dana, kad dođem kući, pa javim.

Carp
30-06-2012, 00:34
Everst? :)

Kostolomac
30-06-2012, 00:50
Aida64 je nasljednik Everesta.

EnGuardian
04-07-2012, 20:19
laptop ti ne valja baci ga daj ga meni ti sebi kupi novi