PDA

Pogledaj cijelu verziju : PES 2013



flander
05-06-2012, 20:15
dakle kao i svake godine, tko zna do kada, dolazi nam novi PES 2013

nnNmEtZMUH4&feature=g-u-uSA0DjK7DDJNI

novi nastavak donosi izbalansiraniju i realističnu igru, kao da to ne cujemo svake godine :D

ali eto sto ocekivati ? osobno gledam svake godine ono prvo, a to je sudja :D ako mi počne sudit nebuloze gasim igru jerbo neam što više igrat ako mi svira glupost ili recimo jo jedan biser kad je neki Bjelo Koščanin brži od Messia na pro težini i tako ^^

Systematic Reverse
05-06-2012, 20:21
recimo jo jedan biser kad je neki Bjelo Koščanin brži od Messia na pro težini i tako ^^

to je vjerovatno zato sto kompjuter nemoze igrati bolje od covjeka i moraju kompenzirati tezinu sa necim.

btw nemam nikakva ocekivanja.

PES je isti vec godinama :/

Edi Sm187
05-06-2012, 20:22
neki Bjelo Koščanin brži od Messia

Pa Drogba i je brži od Messija. A sudža je bio dobar u prošlom nastavku.

flander
05-06-2012, 20:23
a jebemu baš pogodim državu, zaboravio na Drogbu xD

neznam, meni je sudac bio ubitacan, svairao takve nebuloze za popizdit, cak kad sam i girao "lijepo" isti klinac, tak da sam 2012 preskocio veoma mnogo puno :D

Windwalker
05-06-2012, 20:36
Uuuuuuuuu... kako ću to igrat.
Baš me zanima jel će biti bolji od FIFE 2013?
Morat ću utuć 50 sati u svaki da ih usporedim.
Moji snovi su ispunjeni.

cham3leon
05-06-2012, 20:48
Teško da će bit bolji od FIFE, iako bih to volio, jer kako god FIFA bila dobra u svim svojim manijakalnim detaljima, PES i dalje ima 3 puta bolji sistem selekcije ekipe i sastavljanja formacije i bolji mod za igru s jednim igračem.

Windwalker
05-06-2012, 20:55
A ne znam ni koje sve igrače da si kupim.
Kolko ih mogu dobit za 100 kuna?
Trebam vikinga da uletava i mlati druge po nogama, crnca na golu da prima udarce loptom i muslimana ekstremista za... ekstremne situacije.

Edi Sm187
05-06-2012, 21:03
Windwalker- oličenje nebuloznosti i nesmiješnosti.

MasaKrisT
05-06-2012, 22:40
Ne očekujem ništa. Iz ovog trailera se već vidi da golmani i dalje rade parade tako da skoče 20cm u zrak, skvrče noge i imaju metlu kroz kičmu. Trčanje igrača i dalje ukočeno. Dok ne poprave suce i šuteve, ostajem na fifi. Od trojke sam igrao svaki ali 2012 je jednostavno preloš, fifa je napravila znatniji pomak i mislim da će i ove godine biti ispred pesa ako nešto ne useru.

Systematic Reverse
06-06-2012, 00:02
A ne znam ni koje sve igrače da si kupim.
Kolko ih mogu dobit za 100 kuna?
Trebam vikinga da uletava i mlati druge po nogama, crnca na golu da prima udarce loptom i muslimana ekstremista za... ekstremne situacije.


:(

flander
06-06-2012, 20:42
ucS3Dr00 ... e=youtu.be (ucS3Dr00Dhc&feature=youtu.be)

evo prvi gameplay trailer


nekako kao da je ništa novo, istu stvar su i prošle godine prezentirali i ništa sa time nisu dobili, nadam se da bu demo brzo

Sonic_Moronic
07-06-2012, 01:17
Mene bi već bilo sram najavljivati ovakve igre, kamoli intervjui.

cham3leon
07-06-2012, 11:29
Zašto?

Sonic_Moronic
07-06-2012, 11:31
Pa ono, zamisli da imaš redovni patch svake godine, samo što se svaki patch prodaje po punoj cijeni. Super za fanove, ostalima je smiješno već :)

cham3leon
07-06-2012, 12:01
Kako kada. Razlika između zadnja dva PES-a bi mogla biti kao jedan patch, ali razlika između zadnje dvije FIFAe je dan i noć, jedino što dijele isti UI i grafički engine. Ni ja baš ne znam kome se isplati davati punu cijenu za to baš svake godine, ali nije to ista igra sa drugim igračima. Da je tako, modding community bi već besplatno riješio taj problem iz sezone u sezonu.

U biti, ponekad community to i radi. Nekima je iz nekog razloga zastarjeli PES 6 i dalje najbolja nogometna igra ikad, pa je bar prošle godine bio dostupan mod koji ažurira staru šesticu na nove ekipe i igrače.

keko
07-06-2012, 13:44
Ne očekujem ništa novo, a ako nešto poboljšaju: može. U svakom slučaju, igrat će se s frendovima :D

crnisokol
07-06-2012, 14:36
Ja pak očekujem nekakav napredak jer sam 2012 preskočio..valjda su nešt napravili u 2 godine 8)

Hexfire
07-06-2012, 14:47
Po dosadašnjim trailerima i gameplay videima se ne vidi da su se baš pretrgli od posla.

flander
25-07-2012, 21:34
DEMO je vani, evo zaigrajte i javite dojdmove

http://www.konami-pes2013.com/eu/en/201 ... ror-links/ (http://www.konami-pes2013.com/eu/en/2012/07/download-the-pes-2013-pc-demo-mirror-links/)

Hexfire
25-07-2012, 21:52
Bolje od 2012, ali golmani su još uvijek srednja žalost.

la50
26-07-2012, 07:49
Flanderu jedini držiš do PESa xD.

Hexfire čekaj jesmo mi zaigrali istu stvar,golmani nikad bolji bili nisu.Brane sve živo i neživo,ja kresnem loptu iz slobodnjaka sa 25 metara u rašlje i ostanem stuned kad sam vidio da je golman vrhom prstiju dotaknuo loptu i to je bilo dovoljno da ju skrene na prećku i da ne završi u golu.Evo još jedna situacija u kojoj pucam na gol sa Rooneyem s nekih 17 metara,lopta se odbije od obrambenog igrača i slabašno ali sigurno putuje u gol a golman koji je vidljivo na krivoj nozi pokušava loptu obranit i lik se baci i vršcima prstiju je skrene.

Neda mi se nabrajat šta mi se sve sviđa.Odigrao sam sinoć u šutu 10ak tekmi i oduševljen sam,neznam kakva je FIFA jer ju nemogu ni pokrenut ali došao je napokon jedan "novi" PES i iskreno me zanima dal će potaknut one stare PES-ovce(koji su otišli na FIFA-u)da se vrate.

Hexfire
26-07-2012, 08:26
Znam da mene neće osim ako će FIFA 13 bit smeće. Da si vidio golmane u FIFI ne bi bio uopće oduševljen, vjeruj mi. To što si nabrojio za golmana je standard u FIFI, a u PES-u još dobiš golmana koji si sam zabije gol nakon kornera, golmana koji ne obrani udarac 2 na sat nego gleda loptu 5 minuta kak ide u kut itd. Nema šanse da igram online ako se prije svake tekme moram pomoliti da golman nije debil.

A i nikako da se naviknem na još uvijek robotsko kretanje kod vođenja lopte, novi engine u PES 2015 će valjda to promijenit.


Da ne ispadne da pljujem bezveze.

3aYBeGdAMqo&feature=player_embedded

Systematic Reverse
26-07-2012, 09:35
u PES-u još dobiš golmana koji si sam zabije gol nakon kornera, golmana koji ne obrani udarac 2 na sat nego gleda loptu 5 minuta kak ide u kut itd. Nema šanse da igram online ako se prije svake tekme moram pomoliti da golman nije debil.


potpis. :(

*Fila*
27-07-2012, 15:06
Ne...ovo je kao neki patch 2012. Sporo, trzavo, nerealno. Lopta ima masu od 30kg, pa onda 300kg, ugl. random je kao kraftanje u diablu. A golmani su...neki minisupermeni kad boksaju lol.

Žao mi je kako je pes jadan postao, morat ću odustat od nogometa na pcu...nadajm o se boljem demu novom i igri jer ovo je.... :|

Edi Sm187
27-07-2012, 19:18
PES 6 2

Wizard
28-07-2012, 11:06
Ja san odigra jednu tekmu, nisan vidia nijednu prednost u odnosu na fifu, jednako loša igra kao i zadnja dva bojim se, možda zeru bolja, al nema je smisla instaliravat pored fife :(

flander
03-10-2012, 18:27
i eto...igra je izašla nešto više od dva tjedna, po razno raznim stranicma igra je dobivala i po 9.1/10 ocijenu !!!

vaša mišljenja ? jel igra itko ?

krenuo sam igrati master ligu sad prije par dana jer jedino to i ima smisla igrat kod PESa, jedina prednost napsrem FIFAe

a što reci, koju poruku porati :D igra je i dalje loša, narednih 5 godina oni nisu ustanju popravit glavne stvari

znam da sam to vec xy puta naveo ali sudac je i dalje PUŠIONA i to velika, još k tome crn je, svaku tekmu sudi crnac :D ne kužim kaj su sa time htijeli postić xD po tekmi imam omjer faulova onak +10-0, linijski sudci su jako spori u donošenju odluka, desi se da nakon što je igrač u zaleđu pusti igru dalje i nakon cirka 2-3 sekunde sudi zaleđe/faul...

moram dodati da je i glazba očajno loša ove godine, ima nekih cirka 5 pjesama koje se konstantno vrte u krug što nakon dva sata igre postaje iritantno, komentatori su i dalje isti i dosadni, mute u roku odma

dodavanja su mi u početku nekako cudna ali opet stvar navike, golmani previše istrčavaju na loptu, neznal dali se to može nekako kontrolirat na gamepadu ?

ove godine su se kao hvalili sa nekakvim famoznim utrčavanjima u for od suigrača, moram priznat da to i nisam primjetio, i dalje kad dodate loptu igrač ili ostane stajat na mjestu ili se vrati u obranu

ostalo je više manje na razini ostalih verzija, nikakav pomak, dva koraka nazat, ne kužim te recenzente koji su davali po 9.1 LOL

forsiranje Kiki Gaynalda na cover igr eje isto komedija, nakon prve sezone u ML ode u Juve xD sad se nadam da nije to tak skriptirano, pa da ce svaki put otic u Juve ^^

Hexfire
03-10-2012, 18:44
Ak te tješi, i FIFU su usrali ove godine.

cham3leon
03-10-2012, 18:47
Ozbiljno? Nisam uopće pratio šta je s FIFom. Šta su napravili?

flander
03-10-2012, 19:32
pa kolko sam cital jedan od razloga što nisu stavili našu repku xD al mislim da to ne utjece previše na balans igre xD

Edi Sm187
03-10-2012, 20:08
i eto...igra je izašla nešto više od dva tjedna, po razno raznim stranicma igra je dobivala i po 9.1/10 ocijenu !!!

vaša mišljenja ? jel igra itko ?

Eto, ja igram.


krenuo sam igrati master ligu sad prije par dana jer jedino to i ima smisla igrat kod PESa, jedina prednost napsrem FIFAe

Meni gameplay i dinamika igre leže puno bolje nego u FIFA-i, pa mi ML nije jedina stvar koja je bolja u PES-u.


znam da sam to vec xy puta naveo ali sudac je i dalje PUŠIONA i to velika, još k tome crn je, svaku tekmu sudi crnac :D ne kužim kaj su sa time htijeli postić xD po tekmi imam omjer faulova onak +10-0, linijski sudci su jako spori u donošenju odluka, desi se da nakon što je igrač u zaleđu pusti igru dalje i nakon cirka 2-3 sekunde sudi zaleđe/faul...

Za suca se slažem da je, hm, čudan. Ali ništa što bi mi baš pokvarilo doživljaj igranja. Sličan omjer faulova se i meni događa, ali nisam u potpunosti savldao novi sustav upravljanja obranom (koji je, btw., nova stvar u PES-u, koliko god ti trubio da ništa nisu novog uveli).


moram dodati da je i glazba očajno loša ove godine, ima nekih cirka 5 pjesama koje se konstantno vrte u krug što nakon dva sata igre postaje iritantno, komentatori su i dalje isti i dosadni, mute u roku odma

Slažem se.


dodavanja su mi u početku nekako cudna ali opet stvar navike, golmani previše istrčavaju na loptu, neznal dali se to može nekako kontrolirat na gamepadu ?

Dodavanja su mi najveća boljka u FIFA-i (valjda mi zbog toga PES više paše), a ove godine su uveli "on demand" manual dodavanja (ništa taj PES novog ne uvodi 5 godina). Za golmane ne znam.


ove godine su se kao hvalili sa nekakvim famoznim utrčavanjima u for od suigrača, moram priznat da to i nisam primjetio, i dalje kad dodate loptu igrač ili ostane stajat na mjestu ili se vrati u obranu

Ne, time su se hvalili prošle godine kad su to i uveli i taj segment radi kako spada. Da ne govorim o tome kako možeš sam narediti igraču da ti utrči u prostor.


ostalo je više manje na razini ostalih verzija, nikakav pomak, dva koraka nazat, ne kužim te recenzente koji su davali po 9.1

Grafika je ista. AI unaprijeđen. Golmani unaprijeđeni. League modea nema (mater im). Dodane neke finte i detalji. Ukinut PES-shop (bio mi je dobar element). Dodani nekakvi itemi u ML i neke COD gluposti.
Dva koraka nazad? Ne. PES svake godine isti? Ne. Neke promjene (pogotovo one koje se tiču gameplaya) su svakako na bolje, ostale off-the-field promjene su u pravilu na gore. Po meni je ovaj PES korak naprijed (doduše ne veliki) jer me samo gameplay i zanima.

Hexfire
03-10-2012, 21:17
Ozbiljno? Nisam uopće pratio šta je s FIFom. Šta su napravili?

Iz nekog razloga su odlučili ubrzati gameplay. To u kombinaciji sa assisted kontrolama stvara pravi kaos. FUT mod je praktički neigriv. Klasični online je još koliko toliko ok.

Ali ako igraš na manual protiv nekog tko je isto na manual, onda je ovo bez konkurencije najbolja nogometna igra dosad uopće.

Ali općenito gledano, bar što se mene tiče, korak unazad u odnosu na 12. Priča se da bude neki patch ali tko si ga zna. Vidjet ću da li će prije EA složit fifu ili Blizz Diablo.

MasaKrisT
03-10-2012, 23:54
Fifu nažalost cijelu čekam da skrpaju pa da se može igrati, dotad s frendovima 1v1 demo prašim. Ušminkana prošlogodišnja igra sa bitnim pomacima, dok me pes ponovo razočarao i obrisao sam ga nakon provedenog cijelog dana na demu. Jednostavno pri samom pokretanju je par godina iza fife, od kretanja igrača, golmana, sudaca, reakcije, šuteva apsolutno svega. Bio sam fan od pesa 4 i to veliki, winning eleven isto prašio, ali dok ne promjene igru iz korjena fifa je na tronu. Samo da skrpaju cijelu igru(zašto bi EA izdao igru koja radi jelda) pa da krene full uživancija.