PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako spojit?



mravich
26-05-2012, 18:21
Ovako nedavno sam odlucio na svoju nesrecu ocistit kompjuter od prasine posto nije ciscen vec nekih 5 godina i poceo se gasit i pregrijavat jer su svi dovodi zraka bili zacepljeni. Ono na moju nesrecu je zbog toga sto sam nakon sto sam rastavio kompjuter i izvadio svaki ventilator i napajanje i sve da ocistim(IZGLEDA SVE KO NOVO), zaboravio kako sve povezat :/ sve sam vratio na svoje mjesto samo su mi kabeli problem... Ovako znam da u maticnu od napajanja ide samo 1? onaj dugacki odnosno primarni mislim da pise na njemu. u graficku ide jedan onaj crni koji je spojen na 2 pluga za napajanje jer je jaka graficka i brijem da ne radi sa samo jednim(gts8800), u hard ide onaj HDD iz struje i jedan kabel koji je spojen na maticnu. I u dvd ide isto kao u hard :/ sve sam tako povezao no kompjuter se upali nista sve se vrti i nista se ne dogadja na ekranu se nista ne pojavljuje :/ prije sam prilikom paljenja mogao cuti onaj zvuk beep ali sada toga nema :/ jel moguce da na maticnu idu dva kabela ili da sam spoji hard krivo pa mozda njega ne ocitava.( ali ako ne ocitava hard trebalo bi bios barem sa maticne pokrenut) pitanje je moje koliko plugova iz napajanja ide u maticnu jer meni se cini da idu dva veliki i neki mali samo ne znam koji mali i gdje :/ jel moze pomoc? ako treba nesto dodatno objasnit recite.

cham3leon
26-05-2012, 18:45
U matičnu ti još ide jedan 2x2 kabel.

mravich
26-05-2012, 18:54
a di bi ga trebao spojit? sa pise na mjestu za spajanje? i kakav je to 2x2?

cham3leon
26-05-2012, 19:02
Pa sa 4 pina, posložena u četvrtast oblik, kvadratnog presjeka. Na matičnoj mora bit jedan takav konektor, a gdje, zavisi o matičnoj. Kod mene je blizu CPU-a.

EnGuardian
26-05-2012, 21:16
ne mora biti neke stare maticne imaju samo 20 pinski prikljucak novije 24 ili 20 ÷ ta 4. a ta 4 mozda ima mozda nema ovisi i gdje ide nekada direkt u cpu

accursed
28-05-2012, 00:58
ako mu nije ostalo kabela viška onda nije do toga..meni se to dogodilo na starom kompu a problem je bio taj što nisam dobro umetnuo radnu memoriju..

weird1
28-05-2012, 13:49
Nije spominjo da je memoriju vadio ako je onda treba provjerit i to.

hard, dvd, i graficka su ti nebitni komp bi morao palit ventilatore cak i beep napravit i bez njih. Znaci u tvom slucaju je vjerovatno napajanje u pitanju tj da nisi sve kablove pokopcao od napajanja u maticnu.

npr

http://www.zaslike.com/files/88lt400eve3qg0tq27.jpg (http://www.zaslike.com/)

imas standardni 20 pin, 2x2 pin i jos jedan? 2x2 pin hmm

ugavnom provjeri da nije koji mali ostao ne utaknut. a hdd dvd i slicne sitnice mozes i otpojit za pocetak dok ne utvrdis sto te koci u samom startu prije nego ih uopce zatrebas .

ako si vadio memoriju onda definitivno provjeri i to. Bez procesora, memorije, napajanja i naravno ispravne ploce nece se zavrtiti ventilatori. Tako da se na to usredotoci ostalo je nebitno zasad sto se tice davanja znakova zivota.

EnGuardian
30-05-2012, 16:05
a cuj kada je usisavao lako moguce da je nesto zakacio s usisivacem crijevom i iskopcao. ja imam obicaj kada usisavam da nakon toga obrisem suhom krpom a one ostale neranjive povrsine poput poklopca limenog vlaznom krpom. ali meni se u kucistu ne skuplja prasina toliko naprijed na ulasku zraka sam stavio filtere i spuzve a kuciste je zblindirano sa svih strana. iza malo baca vrelog zraka ali je i stol zatvoren pa je konstantno vrelo sve ali nemam problema s prasinom jer nema zraka hehe