PDA

Pogledaj cijelu verziju : Update BIOS-a problem



thonchek
11-05-2012, 15:59
Dakle formatirao sam usb na fat32 format, na usb sam stavio extractane fileove za bios flash, kada u biosu pokrenem QFLASH, bios očita usb kao floppy, ali piše da na njemu nema fileova i nemogu updateat bios. Pomoć :)

marijanovic
11-05-2012, 20:06
Možda nije odgovarajuč bios? Ili ti ploča ima problema s time...

Probaj flashati iz Windowsa. :)

thonchek
11-05-2012, 20:30
Možda nije odgovarajuč bios? Ili ti ploča ima problema s time...

Probaj flashati iz Windowsa. :)

Budem. Imo sam problem sa pregrijavanjem proca. Sad mi je temp u idle-u oko 40, sve je normalno, Jedino temperatura northbridgea ide preko 80 u idle-u..Kako da to rjesim?

EnGuardian
11-05-2012, 21:49
northbridge kao i southbridge nema ventilator na hladnjaku samo pasivni hladnjak s rebarcima da se pasivno pomalo hladi. a razlika je sto southbridge radi puno manje zahtjevnije stvari naspram northbridgea koji onda ima i drasticno vecu temperaturu. northbridge sluzi za povezivanje procesora fsb sabirnica radne memorije i graficke kartice a to uvijek radi vise ili manje bitno da uvijek radi tako da ti temperatura od 80 celzijusevih u idleu na full opterecenju nece ici preko 85 ili 90 sada preko ljeta kada je i okolina puno toplija. southbridge ti inace povezuje hard disk usb portove ostale pci utore bios itd. a to u glavnom nema veliku brzinu protoka podataka a i mnoge od tih komponenti koje southbridge povezuje u glavnom ne rade ili pak ne rade intezivno. kao sto je to slucaj procesora radne memorije i graficke. znaci ako ti je northbridge na 80 a southbridge na 30 celzijusevih to je normalno. a glede biosa flashaj ga iz windowsa po mogucnosti vecom verzijom dok se flasha nemoj nista dirati pricekaj a nakon sto bios flashanje zavrsi pc ce ti se resetirati pokrenuti windows na novo ali ti preporucujem nakon toga ugasiti pc i iskopcati ga iz struje na minutu da se preflesha sigurnosni bios chip kako bi ti bios radio normalno i kako ne bi imao kasnije nekih vecih problema jer sam i sam imao takva iskustva

marijanovic
11-05-2012, 23:19
Ako ploča više nema jamstvo, zamijeni termalnu pastu na čipsetu (između pasivnog hladnjaka i čipseta).
Osiguraj dobar protok zraka u kućištu (da se pasivni hladnjak čipseta može dobro hladiti) ili dodaj jedan mali vent na čipset.