PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nexon kupuje EA?



Gothmog
30-04-2012, 22:31
Pa...iako mi je ova novost u početku izgledala smiješno, nakon što sam pročitao članak, pomislih da tu možda i ima nešto
U svakom slučaju evo linkova:

PC Gamer (http://www.pcgamer.com/2012/04/30/free-to-play-mmo-publishers-nexon-interested-in-buying-ea/)

Bloomberg (http://www.bloomberg.com/news/2012-04-26/electronic-arts-rises-on-report-of-nexon-discussions.html)

mravojed20
30-04-2012, 23:07
Super mi je kad čujem za ovako neke kompanije iz vedra neba koje ispadnu :pray: i oće kupit jednu od najvećih ikad u gamin industriji. Nit mi je drago nit krivo, nego onako baš... vau.

Duke of Earl
30-04-2012, 23:11
Super mi je kad čujem za ovako neke kompanije iz vedra neba koje ispadnu :pray: i oće kupit jednu od najvećih ikad u gamin industriji. Nit mi je drago nit krivo, nego onako baš... vau.
A ono, Nexon je prošle godine imao prihod od 714 milijuna funti, EA 191 milijun. Neznam baš tko je tu manja ili slabija kompanija :)

Arbiter of Change
30-04-2012, 23:18
Nexon je azijski gigant. Nije baš nemoguće za zamisliti.

Gothmog
01-05-2012, 07:55
Kad malo pogledate njihove igre, vidite da tu ima dosta popularnih naslova, i da se od njihove F2P sheme očito da zaraditi, a prije manje od godinu dana doveli su i EvE Online u Japan.

Nexon Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Nexon_Co._Ltd.)

sickpetey
01-05-2012, 08:04
Nexon je azijski gigant. Nije baš nemoguće za zamisliti.

Azijski gigant koji nema niti jednu igru koju bi igro dulje od....15 minuta.

Aral
01-05-2012, 08:17
I ja sam među njima ali i da izvoze govna, to ipak netko kupuje.

sickpetey
01-05-2012, 08:28
Azijati. Ako budu radili takva govna za americko i europsko trziste ne vjerujem da ce dobiti preveliku dobit.

Duke of Earl
01-05-2012, 09:06
Azijati. Ako budu radili takva govna za americko i europsko trziste ne vjerujem da ce dobiti preveliku dobit.
Bokte pa ne vode djeca kompaniju, misliš da u slučaju kupovine neće proučiti tržište i prilagoditi se ?

sickpetey
01-05-2012, 09:13
Očekujem najgore tako da se mogu bolje osjecati ako ne zajebu išta.

mravojed20
01-05-2012, 09:41
Super mi je kad čujem za ovako neke kompanije iz vedra neba koje ispadnu :pray: i oće kupit jednu od najvećih ikad u gamin industriji. Nit mi je drago nit krivo, nego onako baš... vau.
A ono, Nexon je prošle godine imao prihod od 714 milijuna funti, EA 191 milijun. Neznam baš tko je tu manja ili slabija kompanija :)

Ma ne, oćem reć kako za EA smo svi mi čuli ovdje, i nema gamera koji kad čuje 'EA' ne pomisli 'ah to je onaj zli ogroooomni izdavač igara'. I onda me ovakva vijest iznenadi jer za Nexon nikad dosad nisam ni čuo, a kamoli mislio da je ovoliko moćniji, EA prema njima ispada ko neki klinjo. :D

Neven <R>
01-05-2012, 11:32
Azijski gigant koji nema niti jednu igru koju bi igro dulje od....15 minuta.
Onda će im spajanje s EA biti taman

I nije niš veća firma od EA, oboje imaju po milijardu dolara prihoda al opet nisam znao da su MMORPG-i baš TOLIKO popularni u Aziji.

Deadwalker
01-05-2012, 11:38
Ne vidim što je to toliko čudno, u kapitalističkom sustavu velike akvizicije nisu rijetkost.
Jedan Take Two Interactive posjeduje Rockstar Games, 2K Games i Bethesdu. Igra kapitala, tko je jači, taj kupuje ove "manje". U konačnici cilj je uvijek i jedino profit, a ako u Nexonu imaju kapitala za ulaganje u EA i razvoj njihovih franšiza, sumnjam da će se njihovi dionačari nešto buniti.

Gothmog
01-05-2012, 16:25
Mislim da većina ovdje razumije economics 101 o kojem pričaš, ali da je glasina neobična, to zbilja jest. Nisam imao pojma da Nexon vrti takve novce...
Za dosta ljudi Nexon je nepoznanica koja izdaje opskurne igre, a kupuje drugu najuspješniju izdavačku kompaniju u Americi.

sickpetey
01-05-2012, 17:19
Dragon Age 3 ce imati tentacle pr0n :(

Deadwalker
01-05-2012, 17:27
Mislim da većina ovdje razumije economics 101 o kojem pričaš, ali da je glasina neobična, to zbilja jest. Nisam imao pojma da Nexon vrti takve novce...
Za dosta ljudi Nexon je nepoznanica koja izdaje opskurne igre, a kupuje drugu najuspješniju izdavačku kompaniju u Americi.

Iskreno, ovo je zapravo dosta pozitivna glasina. Da se obistini, došlo bi vjerojatno do promjena upravljačke strukture u EA-u koja je trenutno okrenuta samo na kraktoročnu maksimalizaciju profita, što očigledno na dugoročnoj bazi vodi propasti svih njihovih značajnijih franšiza (ako ne propasti, barem značajnom padu kvalitete jer glupoj masi je sve dobro pa zašto baciti novce na kvalitet), kao i brisanju malih i kvalitetnih razvojnih studija s dobrim idejama.