PDA

Pogledaj cijelu verziju : PayPal



Duke of Earl
27-04-2012, 18:01
Ok, upravo sam napravio paypal račun, linkao sam im svoju Visa Electron karticu, i sad su mi oduzeli 2 dolara koje će mi vratiti kad upišem verifikacijski kod od 4 brojke. Ako sam dobro shvatio, sad bi trebao otići do banke i zatražiti izvještaj transakcija gdje ću vidjeti taj kod. Zanima me kad točno da odem u banku, kolko sam shvatio to se obavi za dan-dva, znači jel bi mogao već sutra do banke ili ? I jel bi trebao vidjeti tih oduzetih 2 dolara pod "My recent activity" zato jer ih trenutno ne vidim, a obavio sam to prije pola sata ?


EDIT: Čekaj, kolko sam shvatio, ta verifikacija sluzi samo za prodavanje i povećanje limita ? Znači ja bi već sad trebao moći kupovati preko paypala ? Ali zašto je onda moj PayPal balance: $0.00 USD (a imam oko 80 kn na kartici koju sam linkao), jel trebam ja nešto uplatiti ili wtf, zašto je tako zbunjujuće :(

WannabeClone
27-04-2012, 19:37
PayPal balance nema veze s parama na kartici, PP ti automatski povuče pare s kartice na koju je povezan ako na sâmom PP accountu nemaš para (taj balance). Iako možeš prebacit pare s kartice na PP account (što nemoj napravit, jer nema smisla).
A ovo za $2 se fakat ne sjećam, davno je bilo.

whiskey
27-04-2012, 19:41
Može se kupovati i bez verifikacije kartice, radim tako vec misec dana bez problema (nemam volje otic do banke), ali nisam siguran koji je limit kupnje sa ne verificiranom karticom.

Azer
28-04-2012, 01:03
Kanadski paypal = win

Lord Ragnarok
28-04-2012, 14:06
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d6/Visa_Electron.PNG/250px-Visa_Electron.PNG

ova 4 broja koaj su na bjelom "papiricu"
doljnja slika
zahvali sa uplatom na m4c4n999@gmail.com
!
ako si na to mislio.
ili ako si mislio na potvrdu kartice
ako imas omogucen e-banking (mislim da bi trebao, jer je suludo to uopce ne imati) odes na https://net.pbz.hr/pbz365/
logiras se sa svojim podacima.
odes na ispis transakcija.
pise ti negdje medu transakcijama ko u paypal uputama, samo drugaciji brojevi.

crnisokol
29-04-2012, 08:48
Ja sam pred par dana također napravio PayPal account i nisu mi uzeli nikakvu naknadu za to...i također nisam ništa odlazio aktivirati u banku...kolko sam ja o skužio možeš povezati svoj račun s PayPalom kako bi imao veću sigurnost, no meni se to neda :D ...i ovako sam bez problema obavio kupnju, a ispis transakcija imaš na e-banking sustavu svoje banke...

Duke of Earl
29-04-2012, 11:37
Hvala na pomoći, otišao jučer u banku, broj je bio na ispisu transakcija, upisao ga, vratili mi pare, i sad nemam limita na dizanje para s računa. Ko da će mi ikad trebat, al ajde.

cham3leon
29-04-2012, 14:58
Ček, znači, kad napraviš Paypal račun, negdje uneseš i broj kartice i taj kontrolni broj ili šta je već, i to je sve? PayPal ti odmah može vući s računa?

Ja sam inače financijski nepismen, a već dugo mislim napraviti PP acc. da mogu kupovat sranja preko neta.

WannabeClone
29-04-2012, 18:54
Yup, tojeto. Ne trebaš prebacivat pare posebno na PP, automatski ti povuče kolko treba.

EnGuardian
07-05-2012, 16:10
kada registriras paypal i svoju karticu imas limit kako kada ne znam o cemu ovisi ali taj limit moze biti svakakv tipa 50 dolara negdje 150 dolara nije ni bitno. ti mozes kupovati i sve normalno placati preko paypala on ce ti vuci pare s kartice ali imas taj limit pa ako zelis kupiti nesto sto kosta recimo 1000 dolara neces moci platiti od jednom cak ni da platis deset puta po 100 dolara pa tek onda u biti ides na potvrdu kartice to jest barem sam ja tako. kada mi je trebalo da platim veci iznos sam je potvrdio inace da skinu ti dva dolara kroz dan dva ali ja sam recimo u banku isao nakon pet dana i rekao gospodi na salteru da ocekujem transakciju za paypal ona je vec znala sta mi treba. vidjela je transakcije i prepisala mi na papiric od paypala taj kod i to je to. nije nista tesko samo eto da se makne limit sigurno ces kad tad trebati platiti nesto sto ce ici preko limita. a balance definitivno to nije stanje tvog racuna u banci vec stanje online racuna. ako budes nesto kupovao ili narucivao kada ti roba stigne na carinu pitati ce te za racun kojeg nemas to jednostavno isprintaj sa paypala transakciju gdje pise da si uplatio i to ti je racun

cham3leon
07-05-2012, 16:30
Oho, par točaka.

EnGuardian
07-05-2012, 16:34
reko mi je netko da stavljam tocke bez veze da se moze lakse pratiti

Hexfire
07-05-2012, 16:37
Još uvedeš zareze i naš zadatak je izvršen.

EnGuardian
07-05-2012, 16:44
dolazi ljeto ne da mi se jos i zarezavat

Outmind
07-05-2012, 19:40
Oprostite na hijacku threada, ali imam jedno kratko pitanje - mogu li za paypal karticu koristiti karticu od žiro računa ili to mora biti baš tekući?

WannabeClone
07-05-2012, 19:42
Može žiro, ali mislim da ne mogu sve banke, znam da PBZ sigurno može.

Hexfire
07-05-2012, 19:44
Zaba još uvijek ne može, pročitao sam negdje da Reifeisen i Splitska mogu, al nisam isprobao.

Outmind
07-05-2012, 19:59
Može žiro, ali mislim da ne mogu sve banke, znam da PBZ sigurno može.E

super, pošto i imam pbz-ov žiro.

EnGuardian
07-05-2012, 21:31
u erste s vizom mozes i ziro i tekuci ali preporucujem ti ziro posto s njime ne mozes u minus ici cisto zbog vlastite sigurnosti

crnisokol
08-05-2012, 10:17
kada registriras paypal i svoju karticu imas limit kako kada ne znam o cemu ovisi ali taj limit moze biti svakakv tipa 50 dolara negdje 150 dolara nije ni bitno. ti mozes kupovati i sve normalno placati preko paypala on ce ti vuci pare s kartice ali imas taj limit pa ako zelis kupiti nesto sto kosta recimo 1000 dolara neces moci platiti od jednom cak ni da platis deset puta po 100 dolara pa tek onda u biti ides na potvrdu kartice to jest barem sam ja tako. kada mi je trebalo da platim veci iznos sam je potvrdio inace da skinu ti dva dolara kroz dan dva ali ja sam recimo u banku isao nakon pet dana i rekao gospodi na salteru da ocekujem transakciju za paypal ona je vec znala sta mi treba. vidjela je transakcije i prepisala mi na papiric od paypala taj kod i to je to. nije nista tesko samo eto da se makne limit sigurno ces kad tad trebati platiti nesto sto ce ici preko limita. a balance definitivno to nije stanje tvog racuna u banci vec stanje online racuna. ako budes nesto kupovao ili narucivao kada ti roba stigne na carinu pitati ce te za racun kojeg nemas to jednostavno isprintaj sa paypala transakciju gdje pise da si uplatio i to ti je racun

Stavi si e-banking (meni su to besplatno uveli kad sam išao zatražit Visu) i obaviš verifikaciju kartice na PayPalu u svega nekoliko klikova mišem :D

EnGuardian
08-05-2012, 11:16
ma visa radi normalno svuda preko interneta bez problema a i ne treba mi nesto specijalno ali hvala

cham3leon
11-05-2012, 09:43
Semi-related: Koja je razlika između žiro i tekućeg računa?

Kao što rekoh, financijski sam nepismen.

Outmind
11-05-2012, 10:09
Žiro račun je račun na koji ti netko može poslat novce, pa ti sa njima raspolažeš. Nema minus.

Tekući je račun koji ti treba da dobiješ redovna primanja. Ima minus, obično u iznosu 3 mjesečne plaće.

Constantine
11-05-2012, 10:28
Outmind, mislim da je obrnuto, žiro je taj na kojeg primaš primanja i koji je oporeziv, a tekući nije, ali nisam 100% siguran.

WannabeClone
11-05-2012, 11:56
@cham3leon - Nisi jedini, vidiš da je i Outmind :3 lol da, obrnuto je >.< I prilično sam siguran da se i na tekućem može u minus?

crnisokol
12-05-2012, 15:05
Žiro račun je račun na koji ti netko može poslat novce, pa ti sa njima raspolažeš. Nema minus.

Tekući je račun koji ti treba da dobiješ redovna primanja. Ima minus, obično u iznosu 3 mjesečne plaće.

Mislim da je ovo točno...

Vedro
12-05-2012, 15:27
Placa ide na tekuci.Ja primam placu na tekuci racun.

EnGuardian
13-05-2012, 14:36
drzava ti jedino moze na crno isplatiti na ziro racun da ne placa pdv i sl. inace na tekuci ti ide placa i s njime mozes u minus ici dok sa ziro racunom ne mozes i zato ga ja preferiram za online kupovinu ali ga trebas placati svaki mjesec dok u nekima tekuci ne moras placati ili ga placas puno manje

Outmind
02-06-2012, 13:22
Imam problem vezan uz plaćanje paypalom. Naime, na balance-u imam nešto dolara, na samoj kartici trenutno možda imam kunu i pol. Svaki put kada hoću nešto kupiti paypalom, kao jedinu opciju mi navodi moju visa karticu, dok mi uopće ne uzima u obzir sam paypal balance na kojem imam dovoljno novaca. I transakcije i račun su u dolarima.

crnisokol
06-06-2012, 09:21
jep...ne možeš plaćat paypal balanceom, bar ne iz Lijepe naše :?

na kraju mjeseca bi ti trebao prebacit pare sa balancea na karticu, tj. račun na koji je vezana kartica...e sad ja sam pred 3-4 dana dobio obavijest da mi je prebacio pare al još nije ništa ''sjelo'' na račun..no to je vjerojatno ekipa iz hpb-a malo usporena sa knjiženjem...

crnisokol
06-06-2012, 10:33
evo baš sam provjerio stanje..uplatili su mi ovaj iznos sa paypal balance, tako da to funkcionira
mada nije da sam nešto profitirao s tih 11kuna :D

cham3leon
26-11-2012, 19:57
Nije mi jasno ovo govno.

Išao sam confirmat karticu (debitnu, žiro račun), i sad na netbankingu vidim da piše za naplatu: 11.34 kn, i to je sigurno to. E sad, kad kliknem na to, piše broj kartice i u opisu plaćanja POS i neke nule, ne vidim nigdje četveroznamenkasti kod za confirmation.

Onda sam išao tražit izvod prometa na mail, i vraća mi da nije danas bilo nikakvog prometa.

Banka je Erste, jel.

Outmind
26-11-2012, 21:18
Odi u banku, i šalteruši reci da ti da ispis transakcija. Tamo će ti biti aktivacijski kod.

cham3leon
26-11-2012, 21:20
A to ne mogu dobit preko netbankinga nikako?

Hexfire
26-11-2012, 21:42
Moguće je, ali nisam upoznat sa e-banking aplikacijom Erste banke pa ne znam gdje moraš gledati. Trebalo bi biti u opisu plaćanja, ali ako nije morat ćeš u banku.

Constantine
02-12-2012, 13:22
A to ne mogu dobit preko netbankinga nikako?
odi u netbanking web aplikaciju i klikni na svoj broj računa pa ces dobit popis transakcija i tamo bi trebao biti taj broj, isto to ces i u banci dobit

cham3leon
02-12-2012, 13:35
Da, našao sam ga na netbankingu, samo što nije odmah pisalo, tek idući dan je u tom polju pisao kod.

Haki
02-12-2012, 21:57
Jeli netko zna u kojoj te banci najmanje ispadne mjesečna/godišnja naknada za karticu koja je vezana za paypal?

Outmind
02-12-2012, 22:10
Jeli netko zna u kojoj te banci najmanje ispadne mjesečna/godišnja naknada za karticu koja je vezana za paypal?

Otvori si žiro u PBZ-u. Godišnja naknada - 0kn. Imam tamo karticu valjda neki 10-11 goina, pola tog vremena ju uopće nisam ni koristio, i cijelo to vrijeme sam imao istih, a mislim oko 7 kuna.

Hexfire
02-12-2012, 22:33
Žiro bi trebao biti svugdje besplatan, samo si pazi da kartica te banke radi na paypalu. Jednostavnije je da si uzmeš e-banking pa je ustvari to što ti čini razliku od banke do banke. Ja npr. kao student plaćam 5 kuna mjesečno. Inače ti je oko 50 kuna mjesečno, naravno ovisno o banci i paketu koji trebaš.

Haki
03-12-2012, 12:18
Jeli netko zna u kojoj te banci najmanje ispadne mjesečna/godišnja naknada za karticu koja je vezana za paypal?

Otvori si žiro u PBZ-u. Godišnja naknada - 0kn. Imam tamo karticu valjda neki 10-11 goina, pola tog vremena ju uopće nisam ni koristio, i cijelo to vrijeme sam imao istih, a mislim oko 7 kuna.

Ok, otvorim žiro u PBZ-u, stavim lovu i stavim je na paypal, uzmu mi 2$, odem na banku daju mi kod ja to potvrdim i imam verified paypal. Jeli ovo istina ili sam ja nesto zahebao? i jeli PBZ uzima proviziju kada plačam preko paypala?

Lord Ragnarok
03-12-2012, 12:58
tako je, ne uzima proviziju pbz, a tih 2 usd dobijes nazad ako se ne varam

Azer
03-12-2012, 14:49
Da, dobijes.

Haki
04-12-2012, 23:09
U roku 10-15 dana dobivam tu karticu za paypal, a u istom tom roku možda i prije dobijam token da prebacujem preko neta sa tekučeg na tu karticu :)