PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kanta se ne pali nakon ugradnje grafičke



Lord Jambrek
19-04-2012, 20:19
Dakle problem je slijedeći.

Idem frendu jučer ugradit AGP grafu u neku staru kantu od P4 sa ddr400 ramima. Do sad je radio na intergriranoj i sve uredu bilo. Ugradim grafu i ne baca sliku, reko dobro stara grafa ne radi, idem natrag na njegovu intergriranu, kad vidi vraga neće ni ona više da baca sliku. Probao sam 3 razne grafičke, neće ni jedna, probao sam različite pločice rama, ni to ne pomaže. Izvadio sam bateriju, ništa. Kad premjestim jumper za CMOS reset na položaj za resetiranje, komp se neće uopće upalit, mogu gumb lupat do mile volje, ali ne trza, kad ga vratim, opet se pali, ali i dalje nema slike. Ne pušta nikakav zvuk na zvučnik, lampa od HDD-a bljesne brzo 2x kad se upali i dalje ništa

Ljudi pomoć, pa zar je moguće da je matična prdnula kad se grafička stavila unutra? Ono wtf.

Nezz kaj je točno sve unutra, ovo jedino znam:

RAM: 2X512MB DDR400 No name
CPU: P4 (nezz mu takt)
MBO: M995 V: 3.0A (ovo je isto neki no name jer ni google ne zna za nju)
HDD: Seagate Barracuda 80GB
PSU: MS Industrial KY-400ATX

marijanovic
19-04-2012, 20:57
Moguće da je napajanje krepalo. Ili matična. Provjeri prvo napajanje.

Niko Bellic
19-04-2012, 21:13
Komp se pali, dakle nije napajanje. Napajanje ili radi ili ne radi. Ako ne radi komp je potpuno beživotan. Moj sud, matična gecrkt.

Jesi provjerio da možda nije monitor? Znam da zvuči glupo, ali šta te košta probati.

Lord Jambrek
19-04-2012, 21:49
Komp se pali, dakle nije napajanje. Napajanje ili radi ili ne radi. Ako ne radi komp je potpuno beživotan. Moj sud, matična gecrkt.

Jesi provjerio da možda nije monitor? Znam da zvuči glupo, ali šta te košta probati.

Izmjenio napajanje, nije ni to, probao na 2 monitora, nije ni to. A pobogu kak je mogla matična prdnut pa samo sam grafu stavio i izvadio nakon kaj sam vidio da ne radi? dafuqqq???????

Niko Bellic
19-04-2012, 22:13
Možda je sitna nataložena prašina prouzrokovala kratki spoj i gecrkt. :cry:

Matična ploča distribuira struju među komponentama koje su popikane na nju i možda je jednostavno neki od vodova odslužio svoje. :cry:

Znamo iz kakvog je napajanja struja dolazila na matičnu ploču, a takva "kvalitetna" napajanja često nemaju OCP (http://www.hardwaresecrets.com/article/Everything-You-Need-to-Know-About-Power-Supply-Protections/905/4), tak da... :cry:

marijanovic
19-04-2012, 22:45
Provjeri kondenzatore na matičnoj. Možda je neki procurio, napukao ili se napuhao pa popravak bude jednostavan - zamjena kondenzatora.