PDA

Pogledaj cijelu verziju : NASA investira u satelite koji će slati energiju na Zemlju



W1k1n6
13-04-2012, 09:11
Bivši inženjer NASA-e John Mankins, koji sada djeluje u kompaniji Artemis Innovation Management Solutions, predstavio je sustav za prikupljanje sunčeve energije u svemiru i njezino slanje na Zemlju u obliku mikrovalova, a NASA je njegov projekt prihvatila kao vrlo moguć, te mu osigurala novac za razvoj prototipa kojim bi dokazao koncept.

http://www.vidi.hr/var/ezflow_site/storage/images/sci-tech/znanost/nasa-investira-u-satelite-koji-ce-slati-energiju-na-zemlju/84396-1-cro-HR/NASA-investira-u-satelite-koji-ce-slati-energiju-na-Zemlju_VIDIClanakNaslovna.jpg

Sustav koji bi jednog dana mogao uvelike utjecati na energetski sustav našeg planeta, sastoji se od velikog broja satelita sa zvonolikim poljima ogledala koja usmjeruju sunčevu svjetlost ka sunčevim ćelijama. Energija koju stvaraju se potom konvertira u niskofrekventne mikrovalove koji se iz podnožja "lijevka" satelita šalju na Zemlju, gdje ih prijemnici energetskih postrojenja pretvaraju u struju i potom uključuju u sustav za distribuciju.
http://www.vidi.hr/Sci-Tech/Znanost/NAS ... -na-Zemlju (http://www.vidi.hr/Sci-Tech/Znanost/NASA-investira-u-satelite-koji-ce-slati-energiju-na-Zemlju)

keko
13-04-2012, 13:24
Zašto mi se čini da će ovo propasti? Ne mislim na to da je loš projekt, nego će smetati nečijim interesima.

cham3leon
13-04-2012, 14:10
Neće jer će biti skuplje od eksploatacije nafte i nuklearne energije.

keko
13-04-2012, 18:41
Od nuklearne energije možda, ali s obzirom na cijene nafte, mislim da će ovo ipak biti jeftinije.

R@pt0r
14-04-2012, 01:35
Jeli to početak type 2 civilizacije? ^^

The Boz
14-04-2012, 11:34
Kako bi to bio početak type 2 civa ako još nismo ni type 1 dostigli?
Usputno, "Da, da, stavljamo te satelite u orbitu da bi, err, slali energiju na Zemlju. Da, to, tako je. Ne, nema veze sa orbitalnim naoružanjem."

R@pt0r
15-04-2012, 14:16
Pa eto vidiš kako. ^^
Type 2 civ prikuplja energiju iz zvijezde jel tako? :P

Usputno, "Da, da, stavljamo te satelite u orbitu da bi, err, slali energiju na Zemlju. Da, to, tako je. Ne, nema veze sa orbitalnim naoružanjem."
Baš to.

The Boz
15-04-2012, 14:43
To je opisni dio definicije, čisto da znaš o kojem se redu veličine radi. Nije fora o crpljenju energije iz zvijezde nego o proizvodnji tolike količine energije da je ista usporediva sa proizvodnjom energije u zvijezdi. Punokrvna T2 civilizacija bi uspješno crpila SVU energiju iz svoje lokalne zvijezde, recimo, ili bi na planeti imali neki kvantni vakuumski paraboličnokromatski fazni generator koji bi proizvodio istu količinu.

Dania
15-04-2012, 14:48
Što znači paraboličnokromatski?

The Boz
15-04-2012, 14:58
Exactly what it sounds like.
Sn4WF7z8__4

Dania
15-04-2012, 15:02
Oh, dear, zvuči mi kao princip time machine-a. Vjerojatno zbog nedostatka znanja. Zanimljivo u svakom slučaju, dobro što planiram živjeti jako dugo. :)
EDIT: haha, volim kad bubnem točno, random youtuber misli slično. Nego, nastavite vi, don't mind meh.