PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sins of a Dark Age



Arbiter of Change
23-02-2012, 14:54
Od tvoraca Sins of a Solar Empire dolazi nova igra koja je mješavina... pa, više-manje svega. F2PMOBARTS?
http://www.sinsofadarkage.com/

In Sins of a Dark Age, players join an online team consisting of one Commander and a small group of Heroes who work together to accomplish a specific scenario goal. Go head-to-head against an enemy team in a short, fast-paced multiplayer match or work cooperatively against the AI in custom scenarios. Earn rewards for yourself and your clan, climb in ranks, and watch and share your most glorious replays. Players can choose from an ever-growing pool of heroes, commanders and factions each of which supports unique capabilities.

“Sins of a Dark Age is something totally unique in the strategy genre,” said Blair Fraser, co-founder and producer at Ironclad. “Like Sins of a Solar Empire, which blended 4x with real-time strategy, we’ve taken our favorite elements of traditional RTS and action RTS and added our own twists and turns that result in a completely new and unrivalled strategy experience.”

Y5SdGZBqexY

sickpetey
23-02-2012, 16:32
Provjerit cu veceras.

Arbiter of Change
25-02-2012, 10:57
Ne sviđa mi se baš MOBA aspekt, tim više jer moraju prodrijeti u F2P tržište, ali budem svejedno pogledao jer mi je SoSE bila odlična igra.

sickpetey
25-02-2012, 15:16
Aj mozda se vidimo u beti ako bude srece :D

Deadwalker
25-02-2012, 16:45
Zašto svi forsiraju taj F2P? :(
Al inače, ovo bi moglo biti veoma igrivo.

Neven <R>
25-02-2012, 17:18
Zašto svi forsiraju taj F2P? :(

Zato jer za MP igre rula.

Deadwalker
25-02-2012, 17:26
Taj blaženi F2P obično više košta od klasične pretplate. To se naravno odnosi na MMO naslove, nemam ideju kako će to ovdje funkcionirati.
Obična iluzija igračima kako će nešto biti jeftinije.

Neven <R>
25-02-2012, 17:30
Nije istina, tamo di košta puno (i obično premium igrači imaju ogromnu prednost nad F2P) loše su odrađene igre koje obično propadnu. Većina F2P kreće u tom smjeru da premium igračima da kozmetičke dodatke ili da recimo mogu kupiti "bodove" koji se i inače mogu zaraditi u igri.

U svakom slučaju bolje od poluimbecilnih izdavača koji traže 60€ za igru i onda naplaćuju nove mape koje izlaze u DLC paketima

Deadwalker
25-02-2012, 17:42
Valjda si svjestan da je takav poslovni model financijski neodrživ za visoko-budžetne naslove? :) Zato dolazi do problema koji si istaknuo u prvoj rečenici jer se ljude jeftinim trikovima želi privući ka aktivnom igranju. Primjerice, u slučaju Age of Empires Onlinea jedini razlog zašto ne igram tu igru je upravo F2P zbog kojeg postoji prevelika razlika između free i premium igrača. Nemam ja ništa protiv da igre budu pristupačnije ljudima, no to može funkcionirati samo kod jeftinijih naslova i to jedino uz pravilan omjer onoga što će biti besplatno i što će se plaćati. Najbolja je dakako zlatna sredina, odnosno klasični B2P.
Dobri, Sinsi ne bi trebali previše koštati izdavača pa bi dobro koncipiran F2P trebao funkcionirati. Svejedno, imam negativna iskustva do sada pa me odbija spomen tog poslovnog modela.

sickpetey
25-02-2012, 18:11
Nije istina, tamo di košta puno (i obično premium igrači imaju ogromnu prednost nad F2P) loše su odrađene igre koje obično propadnu. Većina F2P kreće u tom smjeru da premium igračima da kozmetičke dodatke ili da recimo mogu kupiti "bodove" koji se i inače mogu zaraditi u igri.

U svakom slučaju bolje od poluimbecilnih izdavača koji traže 60€ za igru i onda naplaćuju nove mape koje izlaze u DLC paketima


Ima naravno izuzetaka al te igre se mislim mnogo manje igraju nego te koje prodaju samo kozmeticke dodatke i bodove.

Neven <R>
25-02-2012, 18:19
Valjda si svjestan da je takav poslovni model financijski neodrživ za visoko-budžetne naslove? :) Zato dolazi do problema koji si istaknuo u prvoj rečenici jer se ljude jeftinim trikovima želi privući ka aktivnom igranju. Primjerice, u slučaju Age of Empires Onlinea jedini razlog zašto ne igram tu igru je upravo F2P zbog kojeg postoji prevelika razlika između free i premium igrača. Nemam ja ništa protiv da igre budu pristupačnije ljudima, no to može funkcionirati samo kod jeftinijih naslova i to jedino uz pravilan omjer onoga što će biti besplatno i što će se plaćati. Najbolja je dakako zlatna sredina, odnosno klasični B2P.
Dobri, Sinsi ne bi trebali previše koštati izdavača pa bi dobro koncipiran F2P trebao funkcionirati. Svejedno, imam negativna iskustva do sada pa me odbija spomen tog poslovnog modela.
Zato je AoE online smeće i upravo primjer krivog načina za F2P. Igre s takvim modelom se ne isplati ni isprobavati. World of Tanks je recimo uspješan primjer F2P (ili LoL, Quake Live, pa razni Turbine-ovi MMO-i koji su preživjeli tako što su postali F2P). Naravno tu bih dodao i TF2, ali se on plaćao prije iako sad zarađuju popriličan novac praktički samo na kozmetičkim dodacima.

Poslovni model je neodrživ za visokobudžetne igre koje 80% svog budžeta iskoriste za promociju

Planetside 2 će biti F2P, a visokobudžetni je naslov, al dobro još ne znamo kako će točno izgledati model plaćanja. IMO F2P igre su budućnost što se tiče multiplayer gaminga, pogotovo onih igara koje ciljaju na veliku masu igrača

Arbiter of Change
14-03-2012, 16:37
Prvi pogled na SoDA.
http://www.rockpapershotgun.com/2012/03 ... -dark-age/ (http://www.rockpapershotgun.com/2012/03/14/first-look-sins-of-a-dark-age/)

There will be various Commanders to choose from, each of whom comes equipped with special skills, and also opt for a particular faction. I was shown a Dragon Lord picking the Imperials, who are made of Human. And then you start your RTS-style game, with a town hall building and a few basic units. Harvesting nearby gold gathers the resources to start building defensive towers, and you’re off.

Except here four of your units are played by real-life people, under your charge. It’s up to the Commander to issue the orders to let players know where to attack, scout or defend, while also balancing any deficiencies the squad may have. The bossman can also issue useful units to accompany players, such as equipping a tank with a group or archers, or offering foot soldiers to a magic caster.

I jedan od video previewsa za tekstualno zakinute.

HIHW6f8KKek

Looky
14-03-2012, 19:17
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEES!

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Arbiter of Change
07-11-2012, 23:17
Čujem da su počeli slati beta ključeve. Javite ako se posreći kome. :)

1van
08-11-2012, 00:00
ček a kako da se uopče prijavim za beta ključ

The Boz
08-11-2012, 00:36
Ni pijan ne bih ubrajao World of Tanks u uspješne i kvalitetno odrađene F2P naslove.

1van
08-11-2012, 01:30
ni ja isto.

al kake to veze ima s ovom temom.

The Boz
08-11-2012, 01:33
Htio sam postat u njoj, eto. Zanima me što će Ironclad izbacit, jerbo su mi Sinsi genijalni.

Maloki
08-11-2012, 17:13
Uspješni F2P naslovi su TF2, Lol i Dota 2.

Neven <R>
08-11-2012, 18:38
Ni pijan ne bih ubrajao World of Tanks u uspješne i kvalitetno odrađene F2P naslove.
O kvaliteti možeš raspravljat (niti sam igdje napisao da je kvalitetno igra pošto ju nisam ni igrao), ali da je uspješna NOVČANO - je. Sigurno daleko više nego da nije bila F2P

Arbiter of Change
07-02-2013, 11:16
Jedan beta key ako nekome treba, a nije uspio nabaviti već.

CXWWNQ-H46T-L59CWV-M7WY-4WK682