PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kraj onim igrama?



GODSKILLER
21-02-2012, 15:10
Znam da več postoji topic ali,evo sad se iznenadih,jer odoh do svog dućana warez-bb.org i napokon i njih je stigla ruka pravde.
Kako se ono kaže pravda je spora ali kad tad te dohvati,tako izgleda dolazi vrijeme kupovanja igara,manje če se igrati(Arale),sve u svemu strpljen spašen.
Iskreno ako budem prisiljen kupovati igre za PC,prilazim na light side(konzole).

Kid A
21-02-2012, 15:17
Sta fali kupovanju igara za PC?

tako izgleda dolazi vrijeme kupovanja igara,manje če se igrati(Arale),sve u svemu strpljen spašen.
Sta pak ovo znaci?

I daj se malo bolje artikuliraj ili bar poradi na gramatici, treba mi pet minuta da skuzim sta zelis reci

The Boz
21-02-2012, 15:18
Meni cijeli post nema smisla.

Frky
21-02-2012, 15:24
Teško da će biti kraja piratstvu dok god je internetova kakvog ga znamo!

Aral
21-02-2012, 15:26
Gle ne radi warezbb. Nema veze, ionako tam nema niš pametno.

Kid A
21-02-2012, 15:30
Teško da će biti kraja piratstvu dok god je internetova kakvog ga znamo!
Nije fora u piratstvu nego sto ce decko biti prisiljen kupovati igre koje se inace bez razloga naplacuju. Nije da netko zivi od toga

kulamasta
21-02-2012, 15:32
Ma kakav mrtvi kraj piratstvu...

Jedino ce manje upuceniji tezi nalazit sadrzaj pa ce opet procvjetat kvartovsko piratstvo gdje ce svaki kvart imati lokalnog pirata...

...kao sto je bilo i prije

The Boz
21-02-2012, 15:34
Al odakle vam ideja da je wbb krepo?

Aral
21-02-2012, 15:39
Forum restructuring experiment in progress

February 21st, 2012 @ 8:29 HKT

Database schema changes being effected. Hopefully, the changes would be effective.

Prerano ste se nadali :)

edit: opet je gore

Sonic_Moronic
21-02-2012, 15:55
A lol.

Zeko149
21-02-2012, 16:14
http://filesocial.eu.s3.amazonaws.com/thumbnails/610/osxdtq3/bc0b373b03256e1ebe489633a9f3af3f9065e0f7/piracy_is_freedom.jpg

Frky
21-02-2012, 16:20
Teško da će biti kraja piratstvu dok god je internetova kakvog ga znamo!
Nije fora u piratstvu nego sto ce decko biti prisiljen kupovati igre koje se inace bez razloga naplacuju. Nije da netko zivi od toga

Treba ispljeskati one ljude što stavljaju cijenu na igre! Mislim, odakle im samo to pravo!?!?

croat1gamer
21-02-2012, 16:40
Meni cijeli post nema smisla.
This.

W3DR4N
21-02-2012, 16:57
Boli me ona stvar tko piratizira, ali ove debilane "we call it freedom" mi posebno idu na živce. Imaj pirate za sebe i muči. Ne moraš to glorificirati.

Chieftain
21-02-2012, 19:38
Istina, ta sranja sa "We call it freedom" su čista glupost. Kao glavni razlog piratiziranja igara je to što su igre pre skupe, a dok izađe neka indie igra koja košta neke sitne pare, ona se svejedno nađe na warezbbu/pitebayu itd. Da sam ja developer, uopće se nebi zamarao zaštitama igara nego bi stavio standarnu cijenu igre od kojih 350 kn i tu moju igru na svoju stranicu da si svako može skinut besplatno i napisao prije downloadanja jednu poruku u kojoj bi objasnio da i ja moram od nečega živjeti i da sam pišao krv da ja i moj tim napravimo tu igru i da smo još k tome potrošili brdo para i nek ne budu škrtice i nek odu do dućana i kupe igru.

Sonic_Moronic
21-02-2012, 19:44
Onima koji ništa ne kupuju iz principa se ne može pomoći, ali uglavnom je stvar u retardiranim i zastarjelim načinima kupovanja. Recimo odbijam kupovati muziku na cedeima, glupo je. Oću bolje usluge.
govori osoba koja je kupila 5 muzičkih cedea u zadnjih godinu dana

crnisokol
21-02-2012, 21:45
Dok god se nešto može pribaviti besplatno, a ne da se plaća, mada nelegalno, ali i šanse da vas kazne/uhite su skoro nikakve - velika većina će to i nabavljati besplatno :D

Stav da bi proizvođač svoj proizvod stavio na besplatan download uz poruku da on mora živjeti od nečega je jednostavno glup...aj preporuči našim mljekarima da tako prodaju svoje mlijeko pa da vidiš :D

Falus
22-02-2012, 01:59
Meni je jednostavno u kurcu nakon sta piratiziram nesto (sta je cesto) ne platit ako mi se svidi. Brat bratu sve prije probam gusarsko, ali stalkera, witchera, splinter cell i slicne bisere kupim jer su vrijedni toga

Magnus
22-02-2012, 10:51
Oni što uzimaju piratske kopije igara/glazbe/filmova ionako nisu namjeravali to nikada kupiti, pa developer i u jednom i u drugom slučaju nebi nikakvu lovu vidio. Jedina razlika je, da ne postoji mogućnost besplatnog skidanja, ti ljudi to nikad nebi igrali/čuli/gledali.

Mislim da je moguće da autori čak i zarađuju na ovaj način u konačnici, jer pošto mnogo veća skupina ljudi sazna za njihovo djelo, zbog popularizacije je veća šansa da će to doći do nekih kojima će se svidjeti dovoljno da kupe, a to ne bi inače napravili jer nebi nikad čuli za tu igru/cd/film.

Chieftain
22-02-2012, 12:14
Dok god se nešto može pribaviti besplatno, a ne da se plaća, mada nelegalno, ali i šanse da vas kazne/uhite su skoro nikakve - velika većina će to i nabavljati besplatno :D

Stav da bi proizvođač svoj proizvod stavio na besplatan download uz poruku da on mora živjeti od nečega je jednostavno glup...aj preporuči našim mljekarima da tako prodaju svoje mlijeko pa da vidiš :D

Lol, usporedbe su ti vrhunske... Zašto ne bi bilo bolje stavit na svoju stranicu igru za besplatni download i napisat poruku o tome kak trebaš od nečega živjeti, dok može lik otići na warez ili neki torrent site i od tamo skinut na isti način ko i s moje stranice. Po meni bi se ljudi više osvjestili na taj način, nego da se stvara neka negativna atmosfera dok developer najavljuje zaštitu koju će biti nemoguće probit i onda mu se za 2 dana cijeli internet smije i svi igraju piratske verzije (kao što je npr. bio slučaj sa Spore-om kad su ljudi u inat skidali igru po nekoliko puta samo da bi naudili developeru).

cham3leon
22-02-2012, 13:41
Ne bih se složio. Ljudi nemaju taj osjećaj savjesti da daju pare "prosjaku" preko neta kad ga ne vide i ne čuju. Drugo je kad ih gledaš u facu dok uzimaju jedan od tvojih proizvoda, a drugo kad skidaju s torrenata dok ih nitko ne vidi.

Osim toga, industrija se ne može temeljiti na takvom obliku prodaje. Moraju imati točne projekcije o budućem profitu koje ne mogu napraviti ako puštaju ljudima da plate koliko žele.

Ok je imati protupiratsku zaštitu, dok god zaštita ne postane važnija od same igre. Igra koja naplati neku prihvatljivu cijenu preko digitalne distribucije a ima piratsku zaštitu koja nije skroz bezazlena će sigurno dobro proći u prodaji jer se bar nekome neće dati zajebavati sa krekovima i sličnim stvarima.
Osobno, od modela naplate nove generacije jedino što ja vidim kao jasnu i logičnu opciju su reklame u loading screenovima, nakon što te ubiju, ili u sličnim situacijama. Napraviti crack da se to zaobiđe bi bilo dosta zajebano, a ne bi tražilo protupiratsku zaštitu.

Hexfire
22-02-2012, 13:51
Ako bi to stvarno bilo samo prilikom loadinga, a da nikako ne utječe na gaming iskustvo, onda ok. Ali što ako će mi zbog toga loading trajat tri puta duže ili se igra prekidat kako bih mogao uživati u reklamama?

crnisokol
22-02-2012, 14:09
Oni što uzimaju piratske kopije igara/glazbe/filmova ionako nisu namjeravali to nikada kupiti, pa developer i u jednom i u drugom slučaju nebi nikakvu lovu vidio. Jedina razlika je, da ne postoji mogućnost besplatnog skidanja, ti ljudi to nikad nebi igrali/čuli/gledali.

Mislim da je moguće da autori čak i zarađuju na ovaj način u konačnici, jer pošto mnogo veća skupina ljudi sazna za njihovo djelo, zbog popularizacije je veća šansa da će to doći do nekih kojima će se svidjeti dovoljno da kupe, a to ne bi inače napravili jer nebi nikad čuli za tu igru/cd/film.


Složio bi se s ovim...

Viper33
22-02-2012, 16:05
Ma kakav mrtvi kraj piratstvu...

Jedino ce manje upuceniji tezi nalazit sadrzaj pa ce opet procvjetat kvartovsko piratstvo gdje ce svaki kvart imati lokalnog pirata...

...kao sto je bilo i prije
Vjerovo il ne jos ima idiota koji po oglasnicima kupuju piratske igre... I to dosta ih ima...

Sonic_Moronic
22-02-2012, 20:09
@chameleon - U principu nije loša ideja, ali ne znam što bi više uništilo imerziju od reklama unutar igre.

Insert
22-02-2012, 20:43
Piratstvo je u neku ruku pozitivna stvar za kvalitetu igara. Inače bi se prije kupnje ljudi mogli oslanjati samo na trailere i demo verzije igre koji prikazuju samo ono pozitivno i koji su čista propaganda izdavača koja ima svrhu prodavanja što većeg broja kopija. Recenzenti su potkupljeni tako da argument: "recenzije su objektivne" otpada. Da nema piratstva, na tržištu bi puno više uspjevali preloši naslovi koji izlaze nakon ogromne reklamne kampanje, a ne valjalu za kurac. Ovako ljudi besplatno isprobaju igru pa ju kupe ako i se svidi i tako dobiju punu funkcionalnost (multiplayer).

Falus
22-02-2012, 21:43
To stoji, samo sta je ipak veci broj ljudi koji skine gusara i na tome ostane. Ne zelim glumatat moralnu okosnicu samo kazem :)
EDIT: Da samo prokomentiram onu sliku " You call it piracy, we call it freedom " kao nesto najgluplje i najbesmislenije ikad. Da mi je znat di su povukli tu paralelu da piratstvo poistovjecuju sa slobodom. Debilizam na n-tu

Deadwalker
22-02-2012, 21:48
Piratstvo je u neku ruku pozitivna stvar za kvalitetu igara. Inače bi se prije kupnje ljudi mogli oslanjati samo na trailere i demo verzije igre koji prikazuju samo ono pozitivno i koji su čista propaganda izdavača koja ima svrhu prodavanja što većeg broja kopija. Recenzenti su potkupljeni tako da argument: "recenzije su objektivne" otpada. Da nema piratstva, na tržištu bi puno više uspjevali preloši naslovi koji izlaze nakon ogromne reklamne kampanje, a ne valjalu za kurac. Ovako ljudi besplatno isprobaju igru pa ju kupe ako i se svidi i tako dobiju punu funkcionalnost (multiplayer).

Ne skidam piratske kopije, igram demoe, čitam recenzije i nekim čudom gotovo nikada ne potrošim novce na smeće.
Mora da imam neku kristalnu kuglu.

cham3leon
22-02-2012, 22:00
@chameleon - U principu nije loša ideja, ali ne znam što bi više uništilo imerziju od reklama unutar igre.

Zašto? Ljudi su se fala Bogu već desetljećima nagledali filmova sa reklamama između ponekih dijelova, pa što ne bi isto napravili sa igrama? Loading screenovi ti ionako ne pridonose imerzivnosti nego smetaju, pa šta košta da se unutar loading screena nagura reklama? Ja bih odmah pristao na to, čak i da mi produže loadinge s reklamama, samo ako bi to značilo sniženje cijene, ili možda čak besplatnu igru.

Maloki
23-02-2012, 01:04
Od svih ljudi koji su ovdje predlagali neke nove modele prodaje i/ili analizirali ponašanje tržišta jedino je kameleon rekao nešto smisleno i pametno.
Vi ostali uglavnom mlatite sranja ;(

Deadwalker
23-02-2012, 08:43
Cijeli topic je velika glupost.

Ogg The Dogg
23-02-2012, 10:42
ja ne vidim nista lose u sadasnjem modelu- plati pa se rugaj. ali problem je u cijeni sadržaja. 60 eura meni i nekom švabi nije isto. ali ako uvedu lokalne inačice, dakle igra za naše tržište košta 20-30% manje, naravno uz serversku detekciju da je igra prodana na takvom tržištu a ne na nekom drugom. prodaja bi im porasla. e sad kako bi takav model primile zemlje gdje bi i dalje igre koštale punu cijenu...