PDA

Pogledaj cijelu verziju : Smeća u 2012.



W3DR4N
20-02-2012, 21:02
Kao i svake godine, hrpa hajpanih igara ispadnu totalni promašaji. 2012. nije iznimka. Kad vidim neke igre, pomolim se da na kraju godine doista bude smak svijeta.

Potpuno promašene igre ove godine po meni:
Mass Effect 3
Assassins Creed 3
Silent Hill: Downpour
BioShock Infinite
Hitman: Absolution
XCOM

A po vama?

Kid A
20-02-2012, 21:07
Mass Effect 3
i nije mi drago sto moram dodati Downpour tom spisku
+ Absolution ce biti pojednostavljeno konzolasko sranje

(ostala iz tvog posta su isto smece al ovo sam morao izdvojiti)
osim XCOMa jer o njemu malo znam

Herr Schnitzel
20-02-2012, 21:08
Sve osim XCOMa koji možda ima nade.

bezimeni
20-02-2012, 21:29
gFpGQySodqI

Aral
20-02-2012, 21:34
Sve nabrojano su AAA hitovi i rulat će osim Silent Hill: Downpour i XCOM-a.

Failovi po meni:
I am Alive
Risen 2
Ghost Recon Future Soldier

između ostalog.

keko
20-02-2012, 21:39
Kritizirate igre koje još nisu izašle i niste ih ni isprobali, ono, svaka čast na argumentima.

Herr Schnitzel
20-02-2012, 21:51
Sve su n-ti nastavci izlizanih franšiza, ne trebaju argumenti pored iskustva.
Absolution je posebna priča jer će po svemu sudeći biti konzolaški invalid u usporedbi s prijašnjim nastavcima.

croat1gamer
20-02-2012, 21:55
>mfw vekica hejta loše igre
http://i.imgur.com/B3Ht7.jpg

Aerial
20-02-2012, 21:58
Absolution je posebna priča jer će po svemu sudeći biti konzolaški invalid u usporedbi s prijašnjim nastavcima.

Svi su hitmani invalidi :(

Xero
20-02-2012, 22:00
Ne znam ni šta izlazi :(

Delirium
20-02-2012, 22:03
>mfw vekica hejta loše igre
http://i.imgur.com/B3Ht7.jpg


Bome. Iznenađujuće.

Raz
20-02-2012, 22:04
Ne znam ni šta izlazi :(

http://adrianwerner.wordpress.com/2012-2/

Xero
20-02-2012, 22:12
Diablo 3. Risen 2 će bit najbolja igra ikad.

Aral
20-02-2012, 22:20
Eh da, Torchlight2. Sve ko u jedinici, uz dodataka nekakve priče i novih lvl-a.

cham3leon
20-02-2012, 22:29
Hitman bi mogao biti jako loš, konzolitis mu ne može dobro doći. Death to Spies 3 bi ga eventualno mogao zamijeniti, ako su autori šta naučili kroz sve ovo vrijeme. Za ostalo ili prvi put čujem, ili me ne zanima.
E, da, od Dishonoreda očekujem dosta, ipak je to novi IP, a setting je briljantan, iako je žestoko inspiriran HL2.

croat1gamer
20-02-2012, 22:33
Gledam malo, vidim da ima dosta medieval setting igara. There might be something decent.

Deadwalker
20-02-2012, 22:34
Kada već svi bičate, dajte to malo konkretnije argumentirajte. Ne vidim poantu topica ako cemo svi ovdje samo izlistati svoje kandidate.
Kasnije napišem svoje viđenje.

Arbiter of Change
20-02-2012, 22:37
Ja samo čekam da uprozore Thi4f, ako izlazi ove godine, ali na igri ipak radi Eidos Montreal tako da možda ima neke šanse.

Herr Schnitzel
20-02-2012, 22:57
Thiaf.

Babitz
20-02-2012, 23:26
thiaf
hitman: absolution
xcom (oba)
syndicate
diablo 3
mass effect 3
Jagged Alliance: Back in Action
Bioshock: Infinite

Meh, sjetit ću se još toga.
Favoriti (tj. najveća smeća): Bioshit: Infinite i ME3.

W3DR4N
20-02-2012, 23:26
Svima je Xcom nepoznanica. Radi se o FPS- na temelju strategije, što je uvijek loša ideja.
Rekao bih da će zbog tog razloga i Syndicate biti smeće, jer je RTT orginal rulao, ali njega radi Starbreeze koji ipak rula.
Syndicate bi zapravo mogao postati ono što je Human Revolution trebao biti, da nije ispao smeće kakvo je.

Hitmanu su konzole dosta pomogle. Blood Money je zbog njih imao veći budžet i ispao najbolji dosad.
To što je Absolution smeće nema veze s njima. Već s Eidosovim nedostatkom mozga.

Par igri sam izostavio s popisa jer su već izašle, a ispale su smeće kako sam ionako predvidio, poput Final Fantasy XIII-2 ili Twisted Metala.

Diablo 3 nisam napisao jer se za Blizzard ne isplati trošiti riječi.

Kid A
20-02-2012, 23:35
Jesi igrao ista novi Twisted, bas me zanima kakav je. Zadnje sto se sjecam o njemu je s E3 i otad sam zaboravio na njega

Deadwalker
20-02-2012, 23:45
Kolko znam, Twisted Metal još nije aktualan na europskom tržištu.

Xero
20-02-2012, 23:46
HAH! Kao da je to neki problem.

hansi
20-02-2012, 23:50
odličan je novi twisted metal za ps3, bar koliko sam vidio po streamovima igra rula

Maloki
20-02-2012, 23:54
Bioshock mi je ipak najveći favorit, naprecjenjeniji serijal ikad.


Eh da, Diablo 3. Sve ko u jedinici, uz dodataka nekakve priče i novih lvl-a.

Deadwalker
21-02-2012, 00:00
Rekao bih da će zbog tog razloga i Syndicate biti smeće, jer je RTT orginal rulao, ali njega radi Starbreeze koji ipak rula.
Syndicate bi zapravo mogao postati ono što je Human Revolution trebao biti, da nije ispao smeće kakvo je.

Meni zapravo zanimljivije djeluje Binary Domain. Planiram ga barem isprobati^^

Inače, što se mene tiče, Ubisoft je ove godine vrh vrhova po broju promašaja. Do sada su upropastili većinu serijala, no ove godine će to sve lijepo zaokružiti sa ovime što im je preostalo. Diablo 3 me sve manje zanima zbog u krajnju ruku čudnih dizajnerskih odluka (da ne spominjem always on DRM i Auction House), vjerojatno ću igrati Torchlight 2. BioShock mi nikada nije legao, sumnjam da će sa Infiniteom biti išta drugačije. Hitman će biti promašaj, Silent Hill također, a ne očekujem puno ni od EA-ovog Medal of Honora. Call of Duty više nije ni potrebno spominjati, priča za sebe.

Maloki
21-02-2012, 00:04
To sve ionako nema veze kad će Max Payne 3 bit najbolja igra.

Deadwalker
21-02-2012, 00:07
Hoće kada to Rockstar opet divno porta na PC.

W3DR4N
21-02-2012, 00:21
Meni zapravo zanimljivije djeluje Binary Domain. Planiram ga barem isprobati^^


Lijep i bolno repetativan. Skini demo.


odličan je novi twisted metal za ps3, bar koliko sam vidio po streamovima igra rula

Smeće je.

hansi
21-02-2012, 00:31
neznam, meni se ucinio dosta zabavan :(

Dania
21-02-2012, 01:43
Downpour, mislim da to nema potrebe argumentirati :(

Marvin OCX
21-02-2012, 02:08
Od zvucnijih imena koje ne bih nazvao smecem ali da ce biti dosta losije nego sto se ocekuje su Mass Effect 3,
Assassins Creed 3 i Hitman: Absolution. Jednostavno nemam razloga za trunku optimizma kad su navedene igre u pitanju. Mozda,ali veliko mozda ME3 da donekle iscupa prica i eventualno neki novi zanimljivi likovi,ali sumnjam.
Volim Bioshock serijal jer je drugaciji kad je atmosfera u pitanju od bilo cega drugog. Ko je ne moze osjetiti u svoj svojoj uvrnutosti je njegov problem. Za mene je taj serijal ko jedan uvrnut san prepun ludjaka,i mislim da ce BioShock Infinite biti solidan ponajvise radi promjene settinga. Jos jedan dio pod vodom i to ne bi bilo to. Ovako bi mogao biti ok.

Aral
21-02-2012, 08:10
Evo svi dežurni depresivci na forumu su dobili svoju temu, weee :)

Deadwalker
21-02-2012, 08:25
Baš smo u banani. Ne možemo se izvući iz depresije od silne količine overhajpanih hitova koji nas očekuju i koji će totalno razvaliti.

cham3leon
21-02-2012, 09:36
Smijem li primijetiti da se u zadnjih, ne znam, godinu dana na ovom forumu prema diskusijama o igrama pogled cjelokupnog foruma prema gaming industriji može ovako opisati?

http://www.ekoakcija.com/files/smece.jpg

Nego, u vožnjama nisam nigdje vidio Shift 3, iako bi navodno trebao izaći ove godine, ako se EA još drži svojih rasporeda izdavanja igara. Problem je, ako izađe bit će vjerojatno veće smeće od zadnje dvije igre jer ga SMS neće radit. Umjesto njih bi EA mogao ubacit recimo Black Box, a svi znamo što to znači.

SMS radi na projektu CARS koji već i sada izgleda lijepo, ali neće imati EA iza sebe koji će ga podmazivati parama, tako da neće biti mnogo licenciranog sadržaja i drugih stvari koje su potrebne da bi zamijenio Shift.

Aral
21-02-2012, 10:54
Baš smo u banani. Ne možemo se izvući iz depresije od silne količine overhajpanih hitova koji nas očekuju i koji će totalno razvaliti.
U zadnjih 10 godina nemaš hita koji nije bio overhypean. Štoviše, nije čak ni hit trebao bit ^^

Hexfire
21-02-2012, 11:07
Vjerojatnije je da će Shift 3 izaći slijedeće godine pošto je i između prvog i drugog razlika dvije godine.

Po meni je jedino AssCreed kandidat za promašaj, barem sudeći po posljednjem.

Iskreno se jako veselim novom Hitmanu. To možda neće biti onaj stari genijalni sneaker, ali to ne znači da će igra biti loša. Očekivao sam da će i Splinter Cell Conviction biti promašaj, ali igra je bila vrlo dobra. Ako će i failat, jbg šta sad, imam prošla četiri nastavka za uživanje. Hitman serijal je došao do vrhunca s zadnjim nastavkom i trebala je nekakva promjena.

Od navedenih, najmanje šanse da razočara ima Bioshock pošto su prošla dva već bila dno dna.

Aral
21-02-2012, 11:10
Da, prvi BS je bio dobar, drugi je unaprijedio sve kaj fali u jedinici a "treći", ako ga tak možemo nazvat jer to nije, će biti nešto sasvim drugo. Uglavnom, bit će brutalan naslov.

Sonic_Moronic
21-02-2012, 11:34
Diablo 3 će sakati, sad je postalo očito sa ponovnim odgodama i naglim mijenjanjem mehanika iz vedra neba. Ne miriše na dobro.
Torchlight 2 će rulati, drugi hekenslešeri mi neće ni trebati.

Marvin OCX
21-02-2012, 12:06
Smijem li primijetiti da se u zadnjih, ne znam, godinu dana na ovom forumu prema diskusijama o igrama pogled cjelokupnog foruma prema gaming industriji može ovako opisati?

http://www.ekoakcija.com/files/smece.jpg

A hoce neki da me razapnu kad to kazem. Ovako nastaviti tj sa ovim pristupom pravljenja igara kog imaju developeri samo ce se nastaviti sibati mrtav konj. Ocito je svima dosta konzolaskih "igrica" jer za ovo sto je cham3leon gore naveo jesu konzole krive. Dosadio je isti tromi gameplay,igre bez fizikalnih elemenata sa gadnom izlizanom grafikom prejakih boja. Treba nova generacija konzola ali da budu bar 10 puta jace od ovih i da se moze nesto ocekivati. Ovako ce uskoro Aral sam komentarisati igre na forumu.

Aerial
21-02-2012, 12:06
Evo svi dežurni depresivci na forumu su dobili svoju temu, weee :)


Smijem li primijetiti da se u zadnjih, ne znam, godinu dana na ovom forumu prema diskusijama o igrama pogled cjelokupnog foruma prema gaming industriji može ovako opisati?

http://www.ekoakcija.com/files/smece.jpg

Dobro je, znači nisam jedini koji u ovoj temi vidi vrhunac imbecilizma koji je u điru na forumu u zadnjih godinu dana.

SMEĆE STARI MOJ
AJME PRESAVRŠENO

Deadwalker
21-02-2012, 12:12
Divno si to polarizirao.

Arbiter of Change
21-02-2012, 12:14
Odražavaju se općeniti recenzentski stavovi u zadnje vrijeme kad su velike stranice u pitanju. Igra je ili savršena ili smeće.

Neven <R>
21-02-2012, 12:19
A obično je smeće

Deadwalker
21-02-2012, 12:20
Odražavaju se općeniti recenzentski stavovi u zadnje vrijeme kad su velike stranice u pitanju. Igra je ili savršena ili smeće.

To stoji. Igra ili dobije ocjenu blizu šestice ili blizu 9-ke, a zapravo većina naslova je u sivoj zoni, kao što će biti dobar dio tih hitova pobrojanih u ovoj temi. Negativan stav na forumu je čisto protuteža prevelikom hajpu koji se stvara oko određenih naslova pa to ovdje neki tumače kao "dežurni negativci". Prije bih rekao "realisti".
Ne znam, smuči mi se kada dođem u Diablo 3 topic, više objektivizma ću pronaći na Index portalu.

cham3leon
21-02-2012, 12:21
Bioshock? Ne znam. Očito su dosta investirali u Infinite, ali ne znam... Prvi Bioshock je bio totalno fora, podvodni setting u stilu 40-ih godina 20. stoljeća, gameplay je bio zabavan, itd., ali sve skupa nije bio baš remek djelo. U svakom slučaju to nije baš igra za nastavak, zato dvojku nisam ni probao, a da li se od Infinitea nešto da očekivati... ne znam. Mislim, vidjeli smo taj steampunk-like SF setting i igraću mehaniku koju donosi, sad to više nije ni upola toliko zanimljivo.

Aral
21-02-2012, 12:24
Rekao si da nije bilo baš remek djelo, to se niti nije očekivalo od te igre a bogme se ne očekuje ni od Infinitea. Očekuj samo dobru igru vrijednu igranja i zabave za par sati, to je to. To vrijedi i za ostale igre u takvom ili sličnom rangu.

Aerial
21-02-2012, 12:31
Divno si to polarizirao.

Pa jes' pročito wekijev post? Jel vidiš išta osim hrpe superlativa?

Ne kažem da su svi tu zabrijali na jeftino i bezumno polariziranje, naravno, ali ga je u zadnje vrijeme sve više.


Igra ili dobije ocjenu blizu šestice ili blizu 9-ke, a zapravo većina naslova je u sivoj zoni, kao što će biti dobar dio tih hitova pobrojanih u ovoj temi.

Pa to, istina :D

Sonic_Moronic
21-02-2012, 12:31
Da su svi s takvim niskim očekivanjima ne bi došli nigdje. Nikad nemožeš bit dovoljno strog što se mene tiče.

cham3leon
21-02-2012, 12:35
Da su svi s takvim niskim očekivanjima ne bi došli nigdje. Nikad nemožeš bit dovoljno strog što se mene tiče.

+1

Babitz
21-02-2012, 14:51
Ne shvaćam kako ass creed 3 može biti promašaj. To bi značilo da prethodni naslovi nisu to bili.

Marvin OCX
21-02-2012, 14:59
AC2 je fenomenalna igra,AC Brotherhood je samo dobar. Jedinica je ipak bila monotona, a ovaj zadnji dio je bezze realno.

Maloki
21-02-2012, 15:57
Dvojka je čak i bila zabavna igra ali je imala hrpetinu dizajnerskih propusta (primjerice radnja se odvija kroz više od 20 godina - svi likovi izgledaju isto).
Priču i scenarij neću ni spominjati jer su preretardirani.

Neven <R>
21-02-2012, 16:04
Maloki, čujem da ćemo se u novom GTA moći voziti Gradon Spliton

Maloki
21-02-2012, 16:08
Dok se ja budem vozio Gradon Spliton krv će liti, pedera neće biti.

cham3leon
21-02-2012, 16:26
AC2 mi je bila tek prosječna igra. Priča je bila interesantnija nego u jedinici, a misije su raznovrsnije, i to je sve skupa cjelokupni napredak u odnosu na prvi AC. Vidjevši da je AC postao novi CoD među sandboxovima/platformerima, izgubio sam volju da igram ijedan drugi nastavak ove igre.

bezimeni
21-02-2012, 17:26
Većina vas polako ulazi u životnu fazu kada shvaća da je sve tak jednostavno i bez veze i sve vas je teže impresionirati bilo čime.To vam je normalno :D .Biti će bolje kad dođete u četrdesetu ako prije toga ne završite ko razvedeni pijanci po birtijama :friends: .

cham3leon
21-02-2012, 17:29
^Je, ovo je slučaj sa mnom :(

Imam trenutno na hardu instalirano jedno 16 igara iz svih mogućih razdoblja, od Deus Ex-a do Skyrima, a većinu sam instalirao jer me primila volja za njima na trenutak, i onda nakon sat vremena netragom nestala.

Aral
21-02-2012, 17:31
Tak i kod mene, samo kaj ih imam preko 50. Uz to, čekam novije naslove pa mi ovi drugi krate vrijeme. Alan Wake, check. Sad će Syndicate, pa onda taman do ME3. Kaj bu kasnije, nemam pojma :/ Bitno da nekak izdržim do D3, onda mi je sve jedno kaj bu nakon toga.

Neven <R>
21-02-2012, 17:31
Meni se još samo da igrati multiplayer igre koje se mogu igrati ako treba 10 minuta ili 3 sata, bez nekog posebnog cilja.

Dania
21-02-2012, 17:46
Jao što ste ostarili ^^

Marvin OCX
21-02-2012, 17:59
:nonono: Ja sam jos mlad,beba, ili bar dijete. Kad umre dijete u meni i ja sam gotov. To je moja filozofija koja me sprecava da postanem lik kog bezimeni opisuje. Moramo njegovati to u sebi ako ne zelimo da nam zivot "odraslih" unisti zivot. Meni se samo ne svidjaju danasnje zvecke. :)

Arbiter of Change
21-02-2012, 18:17
Jao što ste ostarili ^^
Premda ima neke istine u tome, ako ne vidiš da industrija svjesno ide u prozor kako bi okrenula brzu zaradu samo zavaravaš samu sebe.

Dania
21-02-2012, 18:18
Haha, ma ono htjedoh reći koliko god je neka igra "osuđena na propast", ak' mi išta u njoj svidi, odigrat' ću je, ništa me ne košta da je isprobam ( :eyebrows: )
Evo, pa i taj Downpour prokleti ću igrat, baš me briga. Barem ću razgibati ruku facepalmovima i izmisliti nove psovke.
I ME3, daj niste normalni, pa samo zbog in game animacija i koliko toliko zanimljive priče skidam kapu ljudima, baš me briga ak' bude sakala i što je ona žena u Biowareu debela,Origina i korupcije. Tko je ono rekao da je sve po šablonu Star Warsa? hahahaha :D
Mislim da mi je to još gore od one izjave da je SWTOR isti kao WOW.
I Diablo će biti dosadan, ali opet, naravno da ga čekam, barem da si oživim neke uspomene.
DE:HR je većini bio loš, phahaha daj dobro je, kakvi su to standardi? Ako nešto nije doraslo prvom dijelu ne znači automatski da je loše. Zaboravili ste uživati u svemu, svi bi bili neke face hipsterske i borili se protiv acte tako što mjenjate slike na fb profilima. Divota ^^

no hard feelings, ovo je upućeno globalnom mentalitetu

edit: Arbiter, industrija ide u prozor od prve milijunske prodaje nečega, nije to ništa novo i ništa alarmantno.

Arbiter of Change
21-02-2012, 18:25
Alarmantno je kad jedan interaktivan medij gubi svoju interaktivnost jer se trudi postati film koji od tebe povremeno zahtjeva da stisneš X kad prestanu lijepe cutscene. Igre nisu filmovi, ma koliko nas svi pokušavali uvjeriti baš u to.

Aerial
21-02-2012, 18:31
ništa me ne košta da je isprobam ( :eyebrows: )

ja0jS_toKxk

:D

Dania
21-02-2012, 18:33
Igre mogu biti što god ljudi koji ih rade žele. Da ti imaš svoj tim programera i umjetnika, jel' bi slušao baš svaku želju? Netko voli i filmove, netko voli čiste pucačine bez imalo smisla i priče, netko voli spoj svega, a netko i simse.
Igra kao medij ne gubi ništa, nisam primjetila nikakav pad interaktivnosti u broju igara koje igram/izlaze. Biraš si što ćeš igrati i eto. Sa znanjem koje posjeduju, imaju pravo raditi što god žele.

edit: @Aerial: ^____^

Raz
21-02-2012, 19:03
Igre mogu biti što god ljudi koji ih rade žele. Da ti imaš svoj tim programera i umjetnika, jel' bi slušao baš svaku želju? Netko voli i filmove, netko voli čiste pucačine bez imalo smisla i priče, netko voli spoj svega, a netko i simse.Igra kao medij ne gubi ništa, nisam primjetila nikakav pad interaktivnosti u broju igara koje igram/izlaze. Biraš si što ćeš igrati i eto. Sa znanjem koje posjeduju, imaju pravo raditi što god žele.

Sign on that.

Ne znam, ja isto ne vidim neki pretjerani pad interaktivnosti niti kvalitete. Možda zato jer ne igram svaki generični šuter koji izađe niti franšize koje su još uvijek na životu čisto zbog imena.

Sonic_Moronic
21-02-2012, 19:32
Treba kritizirati i stiskati programere maksimalno dok ne poprave banalne greške i gluposti koje se pojavljuju godinama. Poput limitiranog FOV-a, FPS-a, loše kamere, nepodržanih widescreen rezolucija itd. Čisto s tehničke strane, o gejmpleju mi se ni neda. Izlaze sranja jer se gejmeri ne žale na sranja.

cham3leon
21-02-2012, 19:54
Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.

Dania
21-02-2012, 20:00
Izlaze sranja jer se gejmeri ne žale na sranja.
Izlaze sranja jer se kupuju sranja.

Sonic_Moronic
21-02-2012, 20:03
Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.

Ma to i ja kažem, scena je sad bolja nego ikad upravo zbog eksponiranosti indie igara. Što opet ne znači da se ne trebaju srediti velike tvrtke sa svojim AAA konzolaškim portovima.

Aerial
21-02-2012, 20:20
Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronima (http://acronyms.thefreedictionary.com/AAA)Sznači AAA.

Constantine
21-02-2012, 20:24
Nisam pratio vijesti vezane uz ME3, jel bi mi mogao netko ukratko objasnit zasto ce podbacit?

bezimeni
21-02-2012, 20:27
Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronima (http://acronyms.thefreedictionary.com/AAA)Sznači AAA.


Označava kreditni rejting neke zemlje .Hrvatska je npr. BBB ...tj. Dinamo prvak itd.

Deadwalker
21-02-2012, 20:52
Alarmantno je kad jedan interaktivan medij gubi svoju interaktivnost jer se trudi postati film koji od tebe povremeno zahtjeva da stisneš X kad prestanu lijepe cutscene. Igre nisu filmovi, ma koliko nas svi pokušavali uvjeriti baš u to.

Riječ je o blaženoj imerzivnosti. Većina dev timova smatra kako će igra biti realnija i kako će se igrač više uživiti u nju ako djeluje poput filma. I takav koncept prolazi jer većini igrača nažalost odgovara. Forsanje gaminga uz Kinect sa Microsoftove strane, te uz Move i 3D televizor sa Sonyjeve strane je samo potvrda toga. Ono, u slučaju Mass Effecta 3, interakcija sa igrom uz pomoć govora. Meni bi takav gaming bio strašno naporan, koliko god dev tvrdio da je imerzivniji.
Ne znam, možda je problem što smo od početka u gamingu i ne vidimo zabavu u tome. Mlađim naraštajima takve gluposti je puno lakše progutati, a posebice tzv. "caual publici" na koju se danas u globalu cilja.

Babitz
21-02-2012, 22:53
Glasovne naredbe su mi skroz oke za neke taktičke komande kao "garrus - wc papir" ili takvo što. Glasovne naredbe za bacanje granate su pak retardirane.


Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.
95% indie igara su generično neigrivo smeće. 99% ih je pretenciozno govno, platformer, physics based puzzle, tower defense ili takvo neko popularno indie smeće. Većina tog pokušava skupit neke bodove za nostalgiju. Indie scena je u globalu trula. Jedina indie igra koja mi se u zadnje vrijeme baš svidjela i za koju smatram da je pokušala nešto istinski novo je E.Y.E: Divine Cybermancy. Igra s nekom vražjom ambicijom, za razliku od gomile debilnih platformera.
To i Gemini Rue koji se isto fura na neku nostalgiju, al to mogu i pušit jer je to radio jedan tip u nekom amaterskom programu za avanture i napisao je odličnu priču. Da, jedan nebitan student je bio u stanju napisat bolju priču od svih indie kompanija i Biowarea zajedno.

Deadwalker
21-02-2012, 23:06
Indie scena je postala toliko puna raznolikog smeća da je Microsoft sam guši na svojoj Live mreži. Ironično, pošto se do prije par godina taj isti MS uvelike prsio svojom indie scenom.

Kid A
21-02-2012, 23:10
+1 na ovo za indie igre

I kad smo vec kod tog
http://store.steampowered.com/app/27020/

The Graveyard is a very short computer game. You play an old lady who visits a graveyard. You walk around, sit on a bench and listen to a song. It's more like an explorable painting than an actual game. An experiment with poetry and storytelling but without words.

Buying the full version of The Graveyard adds only one feature, the possibility of death. The full version of the game is exactly the same as the trial, except, every time you play she may die
Traze 4 eura za ovo smece lol

Babitz
21-02-2012, 23:23
Mislim da je bilo na extra credits neš o indie sceni na xbox liveu. Ne sjećam se točno kaj, al ima veze s eksplojtanjem kategorija, gušenjem konkurencije i generalno s tim da su igre smeće. Bitno da stalno svi tvrde kako su indie igre prepune inovacija i eksperimenata. Možda njih 1%, čime su potpuno iste kao i mainstream igre, samo s manjim budžetom.

Deadwalker
21-02-2012, 23:34
Čitao sam o tome u prezadnjem broju Edgea. Izuzev toga što većina naslova ne valja, Microsoft je sam napravio veliki propust - dao je mogućnost igračima da ocjenjuju neku igru bez da je kupe te se na taj način sustav uvelike zloupotrebljavao. Kada u priču ubaciš loše algoritme filtriranja, veoma agresivan marketing onih koji su skužili kako preveslati ljude (igre su se doslovno prodavale zbog lijepog covera, a ne zbog sadržaja), počelo se dešavati da i ono malo što ima kvalitetnih indie naslova se jednostavno utopi u moru smeća. Velike pomoći tu više nema pa je Microsoft između ostalog "lukavo" sa zadnjom nadogradnjom "dasha" indie marketplace praktički sakrio na svojem sučelju.

cham3leon
21-02-2012, 23:34
Ali tih 1% dođe do izražaja, dok u visokobudžetnoj kategoriji dovoljno marketinga stavlja jedan CoD uz bok dobrim igrama.

Maloki
22-02-2012, 00:06
Audiosurf najbolja indie igra ikad.

hansi
22-02-2012, 10:19
^

W3DR4N
22-02-2012, 20:47
Lol, bar indie više ima smisla kad iza nekih stoje izdavači s hrpom para.
Pretpostavlja se da je Journey Sony koštao par desetaka miliona, a EA je "indie" Shank pretvorio u hypeani serijal.

Indie ne znači smeće igra, već nezavisna. Mada kad vidiš te igre, kao da se trude ispuniti prvo značenje.

Sonic_Moronic
22-02-2012, 21:01
Hrpa dobrih indie igara. Većina stvari u bundleovima je super, a valjda svaka druga stvar pod indie sekcijom na steamu je zabavna.

Maloki
23-02-2012, 01:14
Indie ne znači smeće igra, već nezavisna. Mada kad vidiš te igre, kao da se trude ispuniti prvo značenje.
Isto kao što je indie rock postao sinonim za smeće glazbu.

Falus
23-02-2012, 10:03
Nisam pratio vijesti vezane uz ME3, jel bi mi mogao netko ukratko objasnit zasto ce podbacit?

Nisam igra taj serijal, ali san pogleda onaj video od TB-a i ono je stvarno alarmantno. Izbacit likove vazne za samu radnju (bar kako on kaze) i naplacivat takvo nesto 10 dolara naknadno je nakaradno i smijesno.

W3DR4N
23-02-2012, 19:05
Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronima (http://acronyms.thefreedictionary.com/AAA)Sznači AAA.


Označava kreditni rejting neke zemlje .Hrvatska je npr. BBB ...tj. Dinamo prvak itd.

Kako je bezimeni natuknuo, okvirno bi se radilo o količini novaca utučenoj u igru.
Ima hrpa pametnjakovića na netu koji pokušavaju definirati taj pojam.

S obzirom da sam ja pametniji, budem ti definirao što bi se smatralo AAA igrom u logičnijoj raščlambi.

Zamisli da svaki A predstavlja jedan čimbenik u produkciji.
Jedan A je brand.
Drugi A je visoka produkcija.
Treći A je marketing.

Sad si lako možeš uzeti hrpu primjera i dodijeliti im A slova. Gotovo uvijek će ispasti točno kako je.

Npr. Battlefield 3 je AAA naslov jer ima zvučni Battlefield brand, hrpu love u izradi igre i hrpu love u promociji.
The Old Republic je isto AAA jer ima još zvučniji Star Wars brand i cca pola milijarde u produkciji i marketingu.

Ubisoftov Avatar je A igra. Ima jak Avatar brand, ali je igra napravljena za drek za četiri mjeseca i na tržište je izašla bez reklame.
Npr. Homefront je AA igra. THQ je utukao masne pare u izradu i marketing, ali Homefront brand nije postojao prije igre.
Prvi Gears of War je s druge strane AAA igra. Visoka produkcija i marketing, a Epic je bio dovoljno pametan da ne gura naziv igre koji nije zvučan, već je brand stvorio oko Unreal Enginea.

Svaka igra koja ne zadovoljava niti jedan A se smatra B igrom. Vrlo jednostavno.
Magicka je dobra igra, ali nema ni brand, ni produkciju, ni marketing.
Trine je B igra.
Trine 2 je stvorio neki brand i sad je A igra.

Delirium
23-02-2012, 19:10
/kat

MFW Veky speaks the truth :o

cham3leon
23-02-2012, 19:58
Znači smak svijeta ipak dolazi.

Falus
23-02-2012, 20:45
Dayumn kako je lijepo to pojasnija :D (valjda i ispravno)

Aerial
24-02-2012, 00:38
Kako je bezimeni natuknuo, okvirno bi se radilo o količini novaca utučenoj u igru.
Ima hrpa pametnjakovića na netu koji pokušavaju definirati taj pojam.

S obzirom da sam ja pametniji, budem ti definirao što bi se smatralo AAA igrom u logičnijoj raščlambi.

Zamisli da svaki A predstavlja jedan čimbenik u produkciji.
Jedan A je brand.
Drugi A je visoka produkcija.
Treći A je marketing.

Sad si lako možeš uzeti hrpu primjera i dodijeliti im A slova. Gotovo uvijek će ispasti točno kako je.

Npr. Battlefield 3 je AAA naslov jer ima zvučni Battlefield brand, hrpu love u izradi igre i hrpu love u promociji.
The Old Republic je isto AAA jer ima još zvučniji Star Wars brand i cca pola milijarde u produkciji i marketingu.

Ubisoftov Avatar je A igra. Ima jak Avatar brand, ali je igra napravljena za drek za četiri mjeseca i na tržište je izašla bez reklame.
Npr. Homefront je AA igra. THQ je utukao masne pare u izradu i marketing, ali Homefront brand nije postojao prije igre.
Prvi Gears of War je s druge strane AAA igra. Visoka produkcija i marketing, a Epic je bio dovoljno pametan da ne gura naziv igre koji nije zvučan, već je brand stvorio oko Unreal Enginea.

Svaka igra koja ne zadovoljava niti jedan A se smatra B igrom. Vrlo jednostavno.
Magicka je dobra igra, ali nema ni brand, ni produkciju, ni marketing.
Trine je B igra.
Trine 2 je stvorio neki brand i sad je A igra.

mothafuckin' objašnjeno, hvala very much :D
http://twilightwap.com/forums/clipart/hug.GIF

Deadwalker
24-02-2012, 00:51
Još da kvalitet odgovara tim A oznakama, živjeli bismo u nekom utopijskom gamerskom svijetu.
Sada ste mu boostali ego, kao da ga nema dovoljno.

Neven <R>
24-02-2012, 00:54
Ane, pogotovo jer te podjele (osim AAA) postoje samo u njegovoj glavi :D

Aral
24-02-2012, 08:15
Ovdje kvaliteta trenutno nije bitna. To varira zadnjih 10 godina, a uz to i mentalitet gamera se promijenio. Štoviše, stvorio se ogroman jaz između jednih i drugih.

Deadwalker
24-02-2012, 11:35
Pa to je najveći problem danas jer su se ljudi pomirili sa smećem, uporno ga gutaju, a proizvođači igara uporno štancaju isprazne igre sa pecto puta prekopiranom gameplay mehanikom. Ja ako nešto igram, želim nekog vraga izvući iz te igre da ne bacim uzalud 10-50-100 sati slobodnog vremena kojega baš i nemam na pretek. Naravno, faktor zabave je misao vodilja u gamingu, no nakon tolikih godina u gamingu kriteriji su mi malo porasli što je mislim i u redu jer bi industrija trebala konstantno napredovati.
Nažalost, igraćoj industriji dešava se ono što se filmskoj desilo - većinom se štancaju smeća, tu i tamo dođe zbilja nešto kvalitetno s nekim zanimljivim idejama. Život je prekratak da se filam s razno raznim glupostima.

Aral
24-02-2012, 11:50
Al nemožeš zamjeri ljudima ako žele to namjerno radit :) Nekima je to smeće, nekima nije, uvijek se nađu kupci iako općenito stoji da je to i to smeće, da nebudem pregrub.

Nekad je možda i dobro pustit mozak na pašu al treba znat granice.

Marvin OCX
24-02-2012, 13:59
Ja imam samo jednu jedinu zelju kad je buducnost gaminga u pitanju. Konzola ce ostati glavna a ja je nikad necu imati jer bi je razbio od zid vjerovatno i igre ce primarno ici na konzole. OK. Ok, tu i tamo ce izaci neki Batman i bit cu zadovoljan. Ali neka prestanu portat FPS-ove. Samo to. Pa postali su nepodnosljivo bezvezni. Ali bas me neka tuga obuzme cim zapocnem instalaciju nekog svjezeg FPS dragulja na racunar :(

Falus
24-02-2012, 20:18
Ja se uzdam u europske devove 8) Valjda ih ima jos

Aerial
24-02-2012, 20:50
Kanada!

W3DR4N
24-02-2012, 21:51
Retardiranist ne poznaje geopolitičke granice. Svi su jednako loši.

Babitz
24-02-2012, 23:56
http://i53.tinypic.com/2hzh07k.gif

Deadwalker
25-02-2012, 00:02
:rotfl:

bezimeni
25-02-2012, 09:35
Kme , kme ...nema ništa originalno , klonovi i nastavci , kme , kme :cry: .

Onda dođe nešto originalno (http://gamereport.tportal.hr/178646/Dear-Esther.html)Si koliko (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=46873)Sigrača ju prihvati ? Između njih nekoliko i jedan Aral kojeg inače optužuju za male standarde :D .

hansi
25-02-2012, 09:46
dear esther je ko visual novel, samo nije

CrazySmurf
25-02-2012, 10:08
Kao i svake godine, hrpa hajpanih igara ispadnu totalni promašaji. 2012. nije iznimka. Kad vidim neke igre, pomolim se da na kraju godine doista bude smak svijeta.

Potpuno promašene igre ove godine po meni:
Mass Effect 3
Assassins Creed 3
Silent Hill: Downpour
BioShock Infinite
Hitman: Absolution
XCOM

A po vama?
Otkad to AC3 izlazi u 2012., molim vas prosvijetlite me.

W3DR4N
25-02-2012, 10:49
Lol Babic, tko je bio toliko kreativan.

Babitz
25-02-2012, 14:46
Nemam pojma. Bleki mi kaže da to potječe s gamera.

flander
25-02-2012, 22:57
toooo wedran nije reko za D3 da ce bit promašaj 2012. YES !!!!

Babitz
26-02-2012, 07:06
Diablo 3 nisam napisao jer se za Blizzard ne isplati trošiti riječi.

flander
26-02-2012, 10:00
aha :(

The Fury
26-02-2012, 14:15
Diablo 3 ove, sljedeće i one godine iza, kada god da izađe.

Aral
26-02-2012, 14:30
Haters gonna hate.

The Fury
26-02-2012, 17:29
Da se još nadovežem. Sve igre koje Weki smatra da će biti dobre ... Njih isto hejtam.

W3DR4N
26-02-2012, 17:45
Nitko ne hejta Max Paynea.

Dania
26-02-2012, 18:05
inb4 KidA

Srle
26-02-2012, 18:25
Otkad to AC3 izlazi u 2012., molim vas prosvijetlite me.
klik (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/02/15/assassin-39-s-creed-3-release-date.aspx)
AC3 je tri godine u razvoju i vele najveća igra do sad...Možda io ne bude kao Revelations i Brotherhood...možda

Nitko ne hejta Max Paynea.
Ovo me jako čudi. Dok se ja veselim novom Pejnu, čudi me što niko ne baca hejt na setting, izgled Maksa i slično...

mravojed20
26-02-2012, 18:40
Neda nam se, rekli smo sve već u temi. Meni po ničem ne liči na max payne igru osim po imenu i glasu glavnog lika. Sve ostalo je fulano.

Aral
26-02-2012, 18:53
Fulano je bilo prije, ovo je sad prava stvar.

bezimeni
26-02-2012, 18:56
Baš tak ...pogotovo kada se sjetim konzolaškog kraja dvojke .Trčiš u krug a tip baca po tebi zapaljene flaše :rotfl: .

Srle
26-02-2012, 19:23
Meni ovaj nastavak djeluje baš kako treba...Maks je u rasulu, i taman da si nađe neku vodilju u životu, on se po treći put nađe nad ivicom totalne propasti, s tim što sad prelazi istu...Priča o Maksu je priča o padu i pokušaju ustajanja, a ne o ruskim mafijašima i noći...NOIR atmosfera se i po danu može postići...Naravno, ne mogu reći da će atmosfera ili igra biti na nivou, ali mislim da priča ide u dobrom pravcu...
ME3, nisam demo odigrao, pa ne znam u detalje igru, ali ne vjerujem da će biti tolika propast kao što se govori...
kako je suština AC serijala ta da čovjek mora da se otme iz okova jednog načina mišljenja, nadam se da su u UBISoftu to shvatili, pa će napustiti neke elemente predhodnih igara...U suprotnom, igra bi mogla biti katastrofa bez obzira na "priču"

mravojed20
28-02-2012, 00:21
Fulano je bilo prije, ovo je sad prava stvar.

Što je točno bilo fulano?


Kunem se, jedan dan ću doć na ovaj forum, i Doom IV će bit najavljen, i bit će smješten na sunčane plaže Floride i ona njihova apartmanska naselja di starci dolaze crknuti i ekipa ovdje će reć da je sad tek to prava pucačina i prava stvar, da je ona horror atmosfera i akcija bila fulana, te da sad tek osjećaju da će igra biti kvalitetna.
:toilet:

cham3leon
28-02-2012, 08:29
Pod ekipa ovdje misliš na Arala?

Aral
28-02-2012, 08:32
Normalno. Žao mi vas je gledat ovako loše volje, alternativne i s negativnim nastupom...ko filozofi pa tražite neko dublje značenje u svemu tome.

Gaming is phun!

Marvin OCX
28-02-2012, 08:50
Ti da nisi ljudsko bice bio bi najotporniji oblik zivota u univerzumu.

Aral
28-02-2012, 08:52
Samo sam optimističan.

cham3leon
28-02-2012, 09:22
Što me je podsjetilo - zaboravili smo još jedno smeće. Novi Modern Warfare koji će sigurno izaći uskoro. Već dugo nije bilo CoD-a.

Marvin OCX
28-02-2012, 09:55
Ja inace volim SP u COD igrama ali se slazem da ce novi dio ako bude modern warfare tematike biti bezze. Oni moraju COD iz temelja mijenjati. Neka se vrate u drugi svjetski i naprave nesto ko COD2,bilo sta ali ovako ako ostane...Ustvari nista oni nece mijenjati jer nema potrebe,COD se prodaje...

Raz
28-02-2012, 10:06
Jedina gora stvar od toga da naprave još jedan moderni shooter je da se vrate u već sto puta prožvakani WW2.

Aral
28-02-2012, 10:21
Jedina gora stvar od toga da naprave još jedan moderni shooter je da se vrate u već sto puta prožvakani WW2.
1+

Nadam se će novi CoD (a mislim da su tak najavili) biti smješten u skroz futuristički setting. Naravno, tom serijalu bi, bez obzira na setting, trebala temeljita promjena al dok zarađuje milijune, teško da će se nešto promijenit u skorije vrijeme.

Maloki
28-02-2012, 11:00
Što se tiče Max Paynea - ne kužim zašto se ljudi toliko žale na promjenu settinga i gubitak "noir atmosfere" kad toga nije ni u dvojci bilo.
U jedinici je atmosfera na posebnoj razini, u pojedinim dijelovima igre te znala neka čudna jeza uhvatit. Cijela priča sa storm of the century je davala poseban ugođaj cijeloj igri. O Maxovim bad tripovima ne moram ni pričati.
Dvojka nema ni pet posto ugođaja jedinice.

Sonic_Moronic
28-02-2012, 13:14
Jedina gora stvar od toga da naprave još jedan moderni shooter je da se vrate u već sto puta prožvakani WW2.

KAKO JE PROŽVAKAN GDJE

Raz
28-02-2012, 13:45
Jedina gora stvar od toga da naprave još jedan moderni shooter je da se vrate u već sto puta prožvakani WW2.

KAKO JE PROŽVAKAN GDJE

http://lolibattlemachine.files.wordpress.com/2009/10/not_sure_if_serious.jpg?w=600

cham3leon
28-02-2012, 14:32
Nisam imao dovoljno snage volje da prođem CoD2 ili CoD4 SP. Monotonija do ibera. Probijaš se do neke lokacije ubijajući horde i horde neprijatelja koji se beskonačno spawnaju, a tebi ne mogu ništa jer si neki superheroj kojem rane zacjeljuju u roku 10-ak sekundi i koji je sposoban mlatiti protivnike kao muhe. Onda kad dođeš do te lokacije, moraš ići na iduću lokaciju opet probijajući se kroz svu silu švaba/terorista, i tako dok igra ne kaže da si pobijedio.

hansi
28-02-2012, 14:36
onda nemoj igrat na easy

Neven <R>
28-02-2012, 14:38
Bar se CoD ikad igrao zbog SP-a, ali MP je IMO bio najbolji u jedinici.

cham3leon
28-02-2012, 14:41
onda nemoj igrat na easy

Objasni mi onda koja je razlika na većoj težini? Igra je jednako dosadna, samo što sada možeš lakše poginuti.

Sonic_Moronic
28-02-2012, 14:42
raspon događaja pokriven ww2 pucačinama

- D-day
- Stalingrad i ostala napucavanja po Rusiji
- misije sa uništavanjem protuzračnih topova
- "malo vozi tenk" level
- solo infiltriraj njemačku bazu level
- oslobodi nekog level

Uf, iskusili smo cijelu povijest ratovanja, treba čekati novi svjetski.

hansi
28-02-2012, 14:44
onda nemoj igrat na easy

Objasni mi onda koja je razlika na većoj težini? Igra je jednako dosadna, samo što sada možeš lakše poginuti.
pa ne umires u 10 hitova nego u 2-3, i onda ides pomalo i razmisljas sto ces napravit, ne ko rambo

Sonic_Moronic
28-02-2012, 14:45
COD2 je zakon, bolji od jedinice.

Neven <R>
28-02-2012, 14:45
lolne

hansi
28-02-2012, 14:46
cod 2 mp i cod 4 mp su rulali samo tako

Neven <R>
28-02-2012, 14:49
CoD2 je previše pojednostavio oružja u odnosu na jedinicu, mp44 skoro nije ni imao recoila i snajperi su postali retardirani, shotguni su također bili smeće. Bez veze

hansi
28-02-2012, 14:51
m1 garand, mosin-nagant, karabiner

Sonic_Moronic
28-02-2012, 15:07
CoD2 je previše pojednostavio oružja u odnosu na jedinicu, mp44 skoro nije ni imao recoila i snajperi su postali retardirani, shotguni su također bili smeće. Bez veze

Nemam pojma ne igram COD mp. Singleplayer je luda zabava, nedavno sam prešao opet, igra nema dosadni momenat.

Marvin OCX
28-02-2012, 15:21
raspon događaja pokriven ww2 pucačinama

- D-day
- Stalingrad i ostala napucavanja po Rusiji
- misije sa uništavanjem protuzračnih topova
- "malo vozi tenk" level
- solo infiltriraj njemačku bazu level
- oslobodi nekog level

Uf, iskusili smo cijelu povijest ratovanja, treba čekati novi svjetski.

E upravo to. Bas sam prije neki dan zavrsio sa gledanjem dokumentarca o drugom svjetskom. I nisam realno imao blage kakve su sve bitke vodile a da ih nema u igrama jer nisu "popularne" zato sto se tu nije desilo mega krvoprolice. A mogle bi dati novu dimenziju dozivljaja dr.svj. rata u igrama. Smanjiti epicnost u bitkama i izbjeci kraj gdje ranjen i krvav postavljas rusku ili americku zastavu... Napraviti emotivniju igru,napraviti da se neke misije paralelno odigraju i kroz oci njemackog vojnika,itd. Ima dovoljno materijala u tim manje poznatim bitkama da se napravi najbolja WW2 igra,treba samo malo maste.

cham3leon
28-02-2012, 15:57
onda nemoj igrat na easy

Objasni mi onda koja je razlika na većoj težini? Igra je jednako dosadna, samo što sada možeš lakše poginuti.
pa ne umires u 10 hitova nego u 2-3, i onda ides pomalo i razmisljas sto ces napravit, ne ko rambo

Ali i dalje kolješ tisuće neprijatelja i radiš jednu te istu stvar kroz celu igru.

bezimeni
28-02-2012, 17:08
Ni jedan COD ne prati povijesne bitke nego obrađuje tj. krade popularne filmove .Iskopirali su svaku imalo bolju filmsku scenu .

Neven <R>
28-02-2012, 17:29
Tu je tradiciju započeo MoH

bezimeni
28-02-2012, 17:31
Pa ekipa koja je radila MOH je prebjegla i započela COD .Ista je to banda .

Sonic_Moronic
28-02-2012, 19:21
Sad ćete još reći da ne valja i Allied Assault. Gadovi.

Falus
28-02-2012, 19:23
Meni je bija dosadan. Previse lone wolf misija

Sonic_Moronic
28-02-2012, 19:25
Tako i treba, to je oldskul. Kao i RTCW.

Raz
28-02-2012, 19:38
Allied Assault je smeće.

1h5qe91WkFQ

Najbolji MoH ikad.

W3DR4N
28-02-2012, 19:50
To je rulalo bokte.

Allied Assault je pokrenuo lavinu smeća, uključujući svaki naknadni MoH, CoD i Battlefield.

Kid A
28-02-2012, 19:59
Ona bonus misija za zombijima i vitezovima u MOH Undergroundu je nesto najjace ikad

Neven <R>
28-02-2012, 21:41
Allied Assault je smeće.

I onda postaš pucačinu za playstation :rotfl:

Sonic_Moronic
28-02-2012, 22:37
Ane, kakva je to glupost bokte :))))
Stvarno nisam netko tko prigovara na grafiku, ali ovi počeci 3D-a su mi nešto najodvratnije :D

Duke of Earl
28-02-2012, 23:09
Kako vas dvojica nemate pojma o čemu pričate. Zapravo mi je žao što je vaše djetinjstvo zaobišla vjerojatno najbolja WW2 pucaljka ikad. Naravno, smještena u vremenski kontekst izlaska, stvarno izgleda jebeno odvratno danas.

Neven <R>
28-02-2012, 23:16
Ne neg smo igrali najbolje pucačine na PC-u s mišom. KAK BOG ZAPOVEDA. Vi vjerojatno niste imali komp pa ste se morali zadovoljiti sa otpadcima na PSX-u 8)

Jebote pa treba mu 30 sekundi da na cilja nešto u igri, mislim stvarno

A grafika je odvratna (iako je to manji problem) i za vremenski kontekst jer su tada već izašle igre tipa UT, Q3 itd.

Duke of Earl
28-02-2012, 23:19
NEZNAŠ O ČEMU PRIČAŠ ŠUTI

Sonic_Moronic
28-02-2012, 23:21
NAJBOLJA PUCAČINA JE VOLFENŠTAJN KOJEG SAM IGRO KO KLINAC, NEMOJ IZMIŠLJAT

Aerial
28-02-2012, 23:24
Grasshopperi :P

Neven <R>
28-02-2012, 23:24
Wolfenstein 3D izgleda bolje od ovoga.

Zajebavam se, al Doom mi stvarno izgleda bolje. I čini mi se da je gameplay fluidniji

Duke of Earl
28-02-2012, 23:26
Doom i je ljepši i fluidniji. A znaš di sam igrao prvi Doom ? NA PLAYSTATIONU.

Neven <R>
28-02-2012, 23:28
U Doomu se nije ciljalo mišem pa ti je oprošteno

Deadwalker
28-02-2012, 23:31
Sada mi je smiješno kako sam prošle godine dvije najbolje pucačine odigrao na Plejki. Na PC-u sam mogao igrati samo bugovita neoptimizarana smeća.
Al PC master race ftw

Herr Schnitzel
28-02-2012, 23:33
Konzolaši potlačena masa proletarijat *zijev*

Neven <R>
28-02-2012, 23:39
Sada mi je smiješno kako sam prošle godine dvije najbolje pucačine odigrao na Plejki. Na PC-u sam mogao igrati samo bugovita neoptimizarana smeća.
Al PC master race ftw
BF3 mi se ne čini kao smeće. Ne znam koje su to igrice izašle za konzolu

Maloki
29-02-2012, 00:11
Postoje pucačine i postoji Half Life.

Babitz
29-02-2012, 06:27
SP FPS igre su smeća jednolična.

Aral
29-02-2012, 07:51
Daikatana moj favorit.

W3DR4N
29-02-2012, 18:31
Postoje pucačine i postoji Half Life.

Half Life nije dobra pucačina. Imaš negdje popis dobrih.

Xero
29-02-2012, 18:39
Sada mi je smiješno kako sam prošle godine dvije najbolje pucačine odigrao na Plejki. Na PC-u sam mogao igrati samo bugovita neoptimizarana smeća.
Al PC master race ftw
Bacam ti hejt.

cham3leon
29-02-2012, 18:40
Ako Half Life i HL2 nisu dobre pucačine, onda dobre pucačine ne postoje.

Što nas vodi do jednog i jedinog zaključka ove teme - sve igre su smeće.

Dania
29-02-2012, 18:43
Dobrodošli na PC Play forum, forum za sve ljubitelje igara. Naš moto je "sve su igre smeće".

Aral
29-02-2012, 19:15
Moj je moto "najbolja igra ikad".

Dania
29-02-2012, 19:41
Da i Aral mode :D

Deadwalker
29-02-2012, 21:09
Dobrodošli na PC Play forum, forum za sve ljubitelje igara. Naš moto je "sve su igre smeće".

Mi smo oni probuđeni.
Biti probuđen je IN.
O tome pjevuši cijela hrvatska glazbena scena.
Ona alternativna.

:eyebrows:

Raz
29-02-2012, 21:21
Još samo fali Niko da nabaci koju rimu. :D

Aral
29-02-2012, 22:11
Vi ste off the grid :)

Xero
29-02-2012, 22:12
Budale imaju standarde.

Aral
29-02-2012, 22:16
Standardi u današnje vrijeme ne postoje. Barem ne u onom obliku kao nekad.

cham3leon
29-02-2012, 22:18
Ako ne postoje, zašto ih ja imam?

Aral
29-02-2012, 22:20
To kaj ih ti imaš niš ne pomaže gaming industriji.

The Boz
29-02-2012, 22:20
Sve vas volim.

Deadwalker
29-02-2012, 22:21
Topic godine
:rotfl:

cham3leon
29-02-2012, 22:22
To kaj ih ti imaš niš ne pomaže gaming industriji.

S druge strane, industrija je oduševljena što Aral igra sve nove naslove besplatno.

Xero
29-02-2012, 22:29
Sve vas volim.
Kupi mi Mass Effect 3.

Aral
29-02-2012, 22:56
To kaj ih ti imaš niš ne pomaže gaming industriji.

S druge strane, industrija je oduševljena što Aral igra sve nove naslove besplatno.
A netko i to mora.

Kid A
29-02-2012, 22:58
Nista, jedino rjesenje je spustit kriterije do krajnjih granica, onda stati pa jos malo nize dok u moru govana ne nadjemo ono sto najmanje smrdi ubjedjujuci sebe i ostale sa "a cuj, kad se malo naviknes na miris i nije toliko strasno" nakon cega slijedi zustra prepirka jel bolji MW3/BF3 ili pak mozemo zaglibiti u duboke filozofske konotacije Mass Effect storytellinga.

I da zavrsim s odlicnim citatom na kraju:

Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Falus
01-03-2012, 00:43
Onaj video novog R6 mi je skoro gadjenje izazva. Par min lose, skriptirane, cover based akcije. Zbljuv :yuck:

Feanor
01-03-2012, 09:32
Nista, jedino rjesenje je spustit kriterije do krajnjih granica, onda stati pa jos malo nize dok u moru govana ne nadjemo ono sto najmanje smrdi ubjedjujuci sebe i ostale sa "a cuj, kad se malo naviknes na miris i nije toliko strasno" nakon cega slijedi zustra prepirka jel bolji MW3/BF3 ili pak mozemo zaglibiti u duboke filozofske konotacije Mass Effect storytellinga.

I da zavrsim s odlicnim citatom na kraju:

Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

Kladim se da si ovo trazio preko Babitcha a ne preko praetoriana xD

Delirium
01-03-2012, 09:59
Topic godine
:rotfl:
:D
Bome smo jedinstveni. :roll:

hrčak
01-03-2012, 11:31
A ne, nije sve ošlo u kurac.

Xero
01-03-2012, 12:49
Onaj video novog R6 mi je skoro gadjenje izazva. Par min lose, skriptirane, cover based akcije. Zbljuv :yuck:
Trebaš me nešta?

Falus
01-03-2012, 20:23
Wha?

Kid A
01-03-2012, 20:26
http://steamcommunity.com/id/Zbljuv

W3DR4N
15-03-2012, 21:22
Popisu dodajem Dishonored i Risen 2. Preloše izgledaju.