PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako iznuditi novi router



RIDER32
01-02-2012, 10:17
Trenutno imam Gigaset SE555 i koji sam prije par godina nabavio od frenda (a on od t-coma). Uglavnom muci me prekidanje veze, preko kabela je još dobro ali bezicno više nije normalno. Mobitel i "bežicni komp" svako malo ostaju bez neta. MaX Tv nema nekih specialnih problema.
Uglavnom na garanciji vidim da je router još iz 2005 o.O (Zar je tad bilo ADSLa? :rotfl: )
Pa me zanima jel ima ko iskustva i ideje kako da od t-coma besplatno dobijem novi uređaj. Mislim barem nakon 3,5 godine korištenja ADSLa bi bio red da mi daju novi router.

Aral
01-02-2012, 10:29
Da, ista stvar je bila kod mog frenda, zvali t-com pa su se samo nasmijali. Možete dobit novi router, za 300-400kn il kolko već košta. To kaj si ga koristio 3,5g. nema veze ^^ To ti je ko da dođeš u dućan sa inf. opremom i tražiš besplatni router.

RIDER32
01-02-2012, 11:00
A što ja nemogu normalno koristiti internet to ih zaboli :/
Sjecam se da je tetak ima problema sa njim i dobio je novi router samo neznam jeli šta platio...
Cini se da mi je najbolje da malo pronjuškam nešto polovno jer kad mi za koji mjesec istekne ugovor bolje da uzmem poklon kurton koji budu djelili vec router xP

Hexfire
01-02-2012, 11:04
Nazovi ih i prijavi kvar. Doći će ti doma i promjeniti ruter, ako ne mogu drugačije riješiti problem.

Aral
01-02-2012, 11:12
A što ja nemogu normalno koristiti internet to ih zaboli :/
Sjecam se da je tetak ima problema sa njim i dobio je novi router samo neznam jeli šta platio...
Cini se da mi je najbolje da malo pronjuškam nešto polovno jer kad mi za koji mjesec istekne ugovor bolje da uzmem poklon kurton koji budu djelili vec router xP
Neznam, velim ti kak je bila situacija. Ajde da si pod ugovorom sa originalnim routerom koji po tome ne bi smio biti stariji od dvije godine; čak i tad neznam kaj bi bilo. Znam samo da je na kraju odustao od toga i išao kupit router u dućan di ga je jeftinije došao.

Raz
01-02-2012, 11:38
Nazovi ih i prijavi kvar. Doći će ti doma i promjeniti ruter, ako ne mogu drugačije riješiti problem.
This. Ja se nisam mogao spojiti na laptop preko starog modema i već su mi drugi dan donijeli novoga.

RIDER32
01-02-2012, 11:44
Glupo mi ih je i zvati kad znam da ce se šakom i kapom boriti da me što više oderu :yuck: a router mi je star 7 godina i kvar ajmo reci nije neki veliki...

Jel su vas puno zanovjetali tada i koliko vam je bio star router? I jesu vam išta naplatili?

Hexfire
01-02-2012, 12:44
Moj je bio star oko 3 godine i počeo se resitirat sam od sebe par put dnevno. Nazvao sam, došao je lik drugi dan s novim ruterom. Niš ti ne naplate. Pa njihova je obveza da tebi usluga radi kak spada. Ne trebaš se s nikim svađat, lijepo nazoveš i objasniš problem.

Lord Ragnarok
01-02-2012, 13:19
nazoves.
kazes da ti se ruter sam restarta svakih x sati.
ako je greska do centrale/neceg i ako to mogu oni popraviti, popravit ce.
ako je do rutera (neispravnost) dobijes novi djabe ako ti je istekao adsl ugovor.

mene su cak zvali ovi iz t-com da mi daju novi ruter jer sam 3 godine koristio jedan od onih losijih i starih rutera (kasda ako se iko sjeca tih smeca). dosli, dali mi skroz novi neki ruter s wirelessom. radi ko isus

Aral
01-02-2012, 13:37
lol, onda su nekaj promijenilil u zadnje vrijeme. Ono, nisam pod ugovorom, šta oni meni imaju besplatno davat router, jedino kaj radim koristim uslugu kod njih, mogu je prekinut bilo kaj. Ajde ako je unutar ugovorne obveze od dvije godine...skroz čudno al pozitivno za krajnjeg korisnika.

MasaKrisT
01-02-2012, 14:25
Meni je bila kasda crkla, lik je samo došao zamjenio i stavio gigaset sx763,ovu mrtvo-hladno bacio u čošak u kantu za smeće još se odbila od zida nije ju ni htio uzet:)

RIDER32
01-02-2012, 17:00
Hmm oke... hvala, sastavit cu neku pricu i ima da mi daju novu mazgu... kroz ove je prošlo dovoljno terabajta :)

Hexfire
01-02-2012, 17:21
lol, onda su nekaj promijenilil u zadnje vrijeme. Ono, nisam pod ugovorom, šta oni meni imaju besplatno davat router, jedino kaj radim koristim uslugu kod njih, mogu je prekinut bilo kaj. Ajde ako je unutar ugovorne obveze od dvije godine...skroz čudno al pozitivno za krajnjeg korisnika.

Ako koristiš uslugu kod njih onda naravno da si pod ugovorom. To što se ugovor produži automatski za mjesec dana, pa ti možda nisi svjestan, je druga stvar. Na koju foru bi oni dobili pare da daju uslugu bez ugovora.

Aral
01-02-2012, 19:40
lol, onda su nekaj promijenilil u zadnje vrijeme. Ono, nisam pod ugovorom, šta oni meni imaju besplatno davat router, jedino kaj radim koristim uslugu kod njih, mogu je prekinut bilo kaj. Ajde ako je unutar ugovorne obveze od dvije godine...skroz čudno al pozitivno za krajnjeg korisnika.

Ako koristiš uslugu kod njih onda naravno da si pod ugovorom. To što se ugovor produži automatski za mjesec dana, pa ti možda nisi svjestan, je druga stvar. Na koju foru bi oni dobili pare da daju uslugu bez ugovora.
Zašto onda nude produženje ugovora opet na dvije godine? Tehnički, ugovor je nakon dvije godine istekao, ja više nisam obavezan ugovorom uz njih i mogu se prebacit na koji god provider želim.

Hexfire
01-02-2012, 19:54
Jesi, vezan si ugovorom, koji se obnavlja svaki mjesec, sve dok ga ti ne otkažeš. Konkretno, ne možeš ti sutra preći na Optimu bez da T-Comu platiš naknadu za veljaču.

Kak misliš zašto ti nude produženje? Pa sam si si odgovorio, da ne otiđeš kod nekog drugog u roku dok ugovor traje.

keko
01-02-2012, 20:43
Nisi dobio nikakav router s MaxTV-om? Koliko se sjećam, meni su donijeli još jedan isti wireless router kad sam uzeo Maxtv.

RIDER32
01-02-2012, 23:53
To ti je ko tetrapak... Kupiš cjeli karton u kojemu ima 24 pakiranja mlijeka. I do određenog datuma moraš sve potrošiti htio ti to ili nehtio, e nakon što ti istekne ugovor nemaš više obavezu trošiti njihovo mlijeko, ali ak želiš nastaviti piti mlijeko moraš ga kupovati, a kada ga otvoriš radi jednoga deca moraš ga popiti cijelo. Ako više ne želiš piti mlijeko moraš ga jednostavno prestati otvarati.
Tojest od 1. u mijesecu nespajati se na net. usput za svaki slucaj ih nazoves i kažeš da ti prekinu omogucavati pristup. Ustvari neznam kakva je procedura za potpuni prestanak korištenja njihovog interneta ali nakon isteka ugovora jednostavno možeš kad got želiš prekiniti odnos sa njima. A ako misliš nastaviti koristiti net barem 24 mjeseca, jednostavno potpišeš ugovor, pokupiš neki poklon, a mjesecna naknada te izađe na isto, sa ili bez ugovora.


Nisi dobio nikakav router s MaxTV-om? Koliko se sjećam, meni su donijeli još jedan isti wireless router kad sam uzeo Maxtv.
Meni veliš? noup..vjerojatno su se kod tebe malo zaletili ili si imao router koji ne podržava max tv. Moj trenutni router u pravilu ne podržava max tv, što su mi i sami rekli kada sam ih zvao, ali sam bio pametniji od njih i na njihovoj stranici našao novi fw i sam sve sredio.

croat1gamer
02-02-2012, 00:08
Savjet jednog tipa: spoji ruter sa jednosmjernim izvorom struje pri minimalnom naponu od 12V (ili 24V, nisam sad siguran). Malo ces morat rezati i spajat zice, ali kad pravilno spojis bi trebalo sprziti ruter, te mozes optuzit nestanak struje ili nesto slicno prilikom nevremena. Samo moras racunati na to da ces biti bez interneta najmanje dan-dva.

keko
02-02-2012, 05:42
Meni veliš? noup..vjerojatno su se kod tebe malo zaletili ili si imao router koji ne podržava max tv. Moj trenutni router u pravilu ne podržava max tv, što su mi i sami rekli kada sam ih zvao, ali sam bio pametniji od njih i na njihovoj stranici našao novi fw i sam sve sredio.

Ne znam ni ja zašto su mi donijeli, donijeli su još jedan isti router koji sam već imao i ostavili ga kod mene xD

Lord Jambrek
11-02-2012, 11:47
Trenutno imam Gigaset SE555 i koji sam prije par godina nabavio od frenda (a on od t-coma). Uglavnom muci me prekidanje veze, preko kabela je još dobro ali bezicno više nije normalno. Mobitel i "bežicni komp" svako malo ostaju bez neta. MaX Tv nema nekih specialnih problema.
Uglavnom na garanciji vidim da je router još iz 2005 o.O (Zar je tad bilo ADSLa? :rotfl: )
Pa me zanima jel ima ko iskustva i ideje kako da od t-coma besplatno dobijem novi uređaj. Mislim barem nakon 3,5 godine korištenja ADSLa bi bio red da mi daju novi router.



Lik, imao sam Thomsona (onaj bijeli) kojem sam mijenjao FW da otključam sve lan portove, ako si pod ugovorom, nazoveš ih i kažeš da ti puca veza bla bla bla, ako nisi pod ugovorom, onda produžiš i uzmeš router za kunu.

Ugl. lik mi je došao, gleda zbunjeno kakav je to FW, ja se samo pravio totalno glup (nešto sam zbriko tokom zamjene FW-a i router se resetirao svakih 5minuta) i lik zamjenio router i to je to.
S tcomom se samo morate pravit malo oglupi i tehnička služba dođe i riješi to. Nazvao ih u petak, u subotu ujutro mi lik bio na vratima. Isto sam mislio da neće htjet zamjenit kad vidi FW, ali eto jebe se njemu očito :D

josip_kraš
11-02-2012, 20:45
Kako sam dobio ruter:

a) na 220V spojio stari, malo bum i čak ni osigurač nije izbacio
b) 0800-9000, "Dobar dan, pokvario mi se ruter blablabla.", "Dobro gospodine ali ako tehničar ne utvrdi grešku naplatit ćemo vam dolazak.", "Nema problema" :D .
c) tehničar došao, utvrdio grešku i spojio mi novi ruter.Thomson neki, najvažnije WLAN.

Bravo ja! :bravo:

m0dkayZ
11-02-2012, 21:25
Prijavit ču te , hoču matere mi. Zenga.

Lord Jambrek
12-02-2012, 00:25
mikrovalna > 220V

josip_kraš
12-02-2012, 00:31
Prijavit ču te , hoču matere mi. Zenga.

Go ahead, please.

U posljednje vrijeme mi je teško radi toga. :(