PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming TV by Gamersject



savec0re
16-01-2012, 23:53
U nedostatku dobrog gaming sadrzaja na tv-u, jos od MODUL-a 8 :))), uvijek me zanimalo kakav sadrzaj bi dobro prosao kod samih gledatelja. Sada gaming tematike gotovo i nema, tu je playomania koja ima ideju ali bas i nema sadrzaj koji bi nas priljepio za ekrane, a nekakvi youtube kanali koji bi se bavili gamingom na domacoj sceni ne postoje, zanima me sto misle sami gameri. Kakav sadrzaj Vi ocekujete od gaming tv-a? Bilo da je to hardware recenzija, gaming izvjestaji.
Gamersject zajednica zeli pokusati napraviti nesto i trazimo Vas savjet. puno hvala! :)

Dania
17-01-2012, 00:03
Ovako, pričamo sa sebe, ne predstavljam nikoga: reporti sa važnih događaja (makar se radilo i o ne-live prijenosima), zanimljivi "let's play" sa humorističnim, umjerenim i ne iritantnim commentary-em. Special emisije sa natječajima za publiku (ne pričam o nagradnim igrama i play videima, nego šire od toga, fan art, amaterski scenariji i mini rece...). Zanimljivi voditelji koji nemaju metlu unutar "pozadine". Intervjui (kao tekstualni, Skype i sl.) sa raznim predstavnicima Industrije ili umjetnicima. Razne teme posvećene raznim aspektima igara, kao glazba, voice acting, dizajn i sl.
Eto, ovo je prvo čega se trenutno mogu sjetiti.

EDIT: Za primjer dobrog prekrivanja odličja neke igre mogu navesti GT TV, ne moram dalje od toga.

savec0re
17-01-2012, 00:06
Odlicno :) puno hvala.

neka i ostali neke prijedloge daju! Ajmo ljudstvo! :D

Falus
17-01-2012, 00:54
Potpis na sve Daniino (lol kako san garant fejla), plus sta bi jos debelo podeblja da voditelji, recenzenti i ini moraju zivosti imat . Cak i lose geeky baze (a la Lauš) su simpaticne i dobrodosle u usporedbi s Gamespot kriticarima recimo. Video reviewi me tjeraju na plac kako su ti likovi mrtvi i dosadni.

I Sick mora imat svoj kutak za GTSFS :D. Kako se čovjek iskreno nasmije na 4:05, dan mi uljepsa.
Svemir (ynUlRQVOe_g)

keko
17-01-2012, 05:52
I ja potpisujem sve što je Dania rekla i još bih samo htio predložiti da se podjednako zastupe svi žanrovi ili da je npr. svaki dan posvećen nekome žanru: npr. RPG ponedjeljak ili strategy srijeda :) . Bilo bi super da se ponekad stavi i posebna emisija/tema o nekoj igri, gdje bi se pričalo o tome kako je igra nastala, kako se razvijala (ako ima više nastavaka) itd. I naravno, da se ne ponavljaju cijelo vrijeme jedne te iste stvari kao kod Playomanie, jedna do dvije reprize su OK, ali nemojte stalno vrtjeti iste stvari.

Puno sreće u projektu! :thumbs2:

Berax0r
17-01-2012, 14:11
Seve, seve, kako nema niti jednog YT kanala?

http://www.youtube.com/user/HCLGamingPortal

Nube :P

savec0re
17-01-2012, 14:23
Ali to su samo voiceover recenzije koliko vidim, to mi je trulo i dosadno. Zelimo napraviti nesto vise od toga, voditelji, saroliki sadrzaj , retro stvari itd...

Sgt. Bull
17-01-2012, 14:26
Pravite blitz rece za one koji bi ipak više vremena proveli igrajući nego slušajući/gledajući videe o igrama.
(darn rečenica zvuči čudno?)

Berax0r
17-01-2012, 14:33
Ali to su samo voiceover recenzije koliko vidim, to mi je trulo i dosadno. Zelimo napraviti nesto vise od toga, voditelji, saroliki sadrzaj , retro stvari itd...

oZQZd2uKEZc

Oni ti trebaju, shurikeni, pi*** materine. xD

TeraBajt
17-01-2012, 14:37
nema konkurencije u hrvatskoj za recenzije igara(i sve ostalo).


haha dobra fora.
dajem vam 3 mjeseca.

savec0re
17-01-2012, 15:18
nema konkurencije u hrvatskoj za recenzije igara(i sve ostalo).


haha dobra fora.
dajem vam 3 mjeseca.

Nisam skuzio post :D

Deadwalker
17-01-2012, 16:05
Ovako, pričamo sa sebe, ne predstavljam nikoga: reporti sa važnih događaja (makar se radilo i o ne-live prijenosima), zanimljivi "let's play" sa humorističnim, umjerenim i ne iritantnim commentary-em. Special emisije sa natječajima za publiku (ne pričam o nagradnim igrama i play videima, nego šire od toga, fan art, amaterski scenariji i mini rece...). Zanimljivi voditelji koji nemaju metlu unutar "pozadine". Intervjui (kao tekstualni, Skype i sl.) sa raznim predstavnicima Industrije ili umjetnicima. Razne teme posvećene raznim aspektima igara, kao glazba, voice acting, dizajn i sl.
Eto, ovo je prvo čega se trenutno mogu sjetiti.

EDIT: Za primjer dobrog prekrivanja odličja neke igre mogu navesti GT TV, ne moram dalje od toga.

Tako nešto u Hrvatskoj?

:))))

Kul, no za tako nešto treba godinama raditi, da ne govorim kako ti treba kamion love, veliki te iskusan novinarski tim te velika sponzorska pozadina. Bavim se time svaki dan, znam o čemu pričam :)
Inače, svaka čast na inicijativi, no autoru teme preporučam da se rađe fokusira na neki specijaliziran YouTube kanal, barem za početak dok ne steknete nekakvog iskustva. Dalje sve zavisi o financijama.

Sgt. Bull
17-01-2012, 16:11
@deadwalker: Činjenica je da je YT preplavljen tim kojekakvim recenzijama i šitovima. Osim ako neće da spadaju u tih 99%, onda treba da se svojski potrude i naprave ovo kako i treba inače je to sve pišanje u vjetar. Mogu samo na kraju reći: go big or go home.

Dania
17-01-2012, 16:24
Razumijem Dead, pogotovo ovo za lovu, ali jbg, činjenica je da osimSlove ne treba toliko iskustvo koliko vještine ljudi koji rade.
Svaki neelokventni majmun može pisati i raditi program s puno love pa će ispasti banana. Čovječe, frendovi i ja smo se snimali prije par godina, za neke od "emisija" su ljudi mislili da su profesionalne hahaha, a još su na engleskom bile. Možeš zamisliti koliko je to loše bilo, a opet reakcije super.
Stvar "ponavljanja i repriza" je druga stvar, jasno da si ne može svatko priuštiti non stop svježe stvari, ali ipak mislim da je talent' i "štih" kao i informiranost kod nekih stvari presudan.

p.s. nisam ništ' spavala tak' da se ispričavam ako neke rečenice nemaju smisla

TeraBajt
17-01-2012, 16:25
nema konkurencije u hrvatskoj za recenzije igara(i sve ostalo).


haha dobra fora.
dajem vam 3 mjeseca.

Nisam skuzio post :D

kazes da ima mjesta za jos jedan e-zine o igrama, sto je meni smjesno, jer je ova regija postala poznata po tome da svaka budala ima svoj portal i forum. bez uvrede, al ne ocekujem da cete dugo potrajati.

Deadwalker
17-01-2012, 16:27
@Sgt. Bull
Super, no da to bude, "kako treba", treba ti ogroman budžet, sponzore kojima trebaš prvo objasniti što su to "igrice", te novinare s dugogodišnjim stažom koji svakodnevno prate gaming industriju, koji imaju engleski u malom prstu i koji se znaju baviti profesionalnom video montažom. I koji imaju smisla za humor.
Gle, znam o čemu pričam i ne kažem bezveze da prvo se uvježbaju negdje i vide kakav će biti interes :)

@Dania
Sve pet, samo sam naveo nekakvu realnost :)

savec0re
17-01-2012, 16:50
pa naravno da ovo ne ide na tv, vec na youtube. Ja uopce ne vidim smisao stavljanja nekog gaming sadrzaja na televiziju kada vecina ljudi koja bi ovo gledala vecinu svog vremena provodi ispred kompa.

pimp
17-01-2012, 17:02
nema konkurencije u hrvatskoj za recenzije igara(i sve ostalo).


haha dobra fora.
dajem vam 3 mjeseca.

Nisam skuzio post :D

kazes da ima mjesta za jos jedan e-zine o igrama, sto je meni smjesno, jer je ova regija postala poznata po tome da svaka budala ima svoj portal i forum. bez uvrede, al ne ocekujem da cete dugo potrajati.


traju vec par godina s nekolicinom vrhunski organiziranih lan turnira, hgspot ih sponzorira vjerovatno, sposobni su i imaju volje... ovo je smao širenje posla vjerovatno

Deadwalker
17-01-2012, 17:29
pa naravno da ovo ne ide na tv, vec na youtube. Ja uopce ne vidim smisao stavljanja nekog gaming sadrzaja na televiziju kada vecina ljudi koja bi ovo gledala vecinu svog vremena provodi ispred kompa.

Aha, sorry, krivo skuzio uvodni post.
A ok, onda se morate prvo odlučiti za koga ćete raditi materijale i što takva publika očekuje. Gledanost kanala će vam isključivo najbrže rasti sa sadržajima koje drugi nemaju pa možda nije loše da idete van definiranih šablona. Na internetu također ljudi ne vole gledati ništa duže od pet minuta - dakle, morate biti veoma jasni, dinamični te trebate znati što želite reći, bez prevelikog vrludanja uokolo. Probajte si izgraditi neka prepoznatljiva imena te probajte imati nešto svoje što drugi nemaju ili barem probajte standarne priloge malo obogatiti s nečim novim.

Eto, moji osnovni savjeti :)

TeraBajt
17-01-2012, 17:44
Nisam skuzio post :D

kazes da ima mjesta za jos jedan e-zine o igrama, sto je meni smjesno, jer je ova regija postala poznata po tome da svaka budala ima svoj portal i forum. bez uvrede, al ne ocekujem da cete dugo potrajati.


traju vec par godina s nekolicinom vrhunski organiziranih lan turnira, hgspot ih sponzorira vjerovatno, sposobni su i imaju volje... ovo je smao širenje posla vjerovatno
nisam znao, ovo sa lanovima je gg, mislio sam da su jos jedan u nizu glupih gejmer portala.

pimp
17-01-2012, 18:58
vec imaju dobru bazu, zadnji lan koji su napravili u hgspotu u utrinama, imali su live streaming s komentatorima, konstantno je bilo oko 300-400 gledatelja,

tera - uglavnom su bili specijalizirani za call of duty, pa ako nisi igrao ozbiljnije cod2 ili cod4 nisi mogao tako lako ni cuti za njih

savec0re
18-01-2012, 18:12
A znaju nas samo iz COD community-a jer ga mi u principu i drzimo. A ostali ne bas, doduse uskoro idemo i sa LOL, DOTA2 , SC2, turnirima pa cemo vidjeti odaziv. Nije bas da nam je sad odjednom doslo portal otvorit, vec 3-4 godine uspjesno funkcioniramo, pocevsi od bivšeg CODhr-a pa danas Gamersject-a.