PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop Acer aspire 7520



Iceman
29-12-2011, 13:23
Pozz ekipa... Prvo vjerujem da moja tema ne spada pod ovu rubriku, ali cu ipak ovdje napravit temu jer sam vec s vama ovdje raspravljao o drugim stvarima a cini mi se da je sve vrlo brzo ažurirano.

Ovako imam Acer-a 7520 kupljen je prije cca 5 godina i redovno sam s njim imao kojekakvih problema koje sam više-manje uspješno riješio. No imam problem kojeg nisam uspio riješiti cca 1-2 godine.
Problem je: nema zvuka. Znači pustim muziku, gledam film, igram igre - nema zvuka. Problem se pojavio sam od sebe. Laptop nikad nije pao. Redovno jedanput godišnje mjenjam windows ( na njemu je bila i sedmica i vista a trenutno je xp, inače kupljen je sa vistom). Jedanput se desilo kad sam promjenio windows da se pojavio zvuk ali možda ga je bilo 1-2 dana i nakon toga je nestao.
Što se tiče drivera, skidam ih sa acer-ove stranice koji nažalost su stari 2-3 godine i nepostoje novi driveri ( znači svaki put skidam iste drivere ali za windows koji imam na laptopu).
Otišao sam i na Realtek-ovu stranicu no em što je iskreno stranica čudna, ispada kao da je za sve isti driveri (i isto su stari).

Ja ovaj laptop osobno previše ne koristim (imam svoje računalo) no koristi ga buraz(kojem je potreban zvuk) i ostali ukućani(kojima nije potreban zvuk). E sad dali je buraz nekad nešto davno napravio na tom laptopu vjerojatno nikad neću saznati.

Laptop i dan danas ima još jedan problem (koji se javlja nevjerojatno čudno ali u zadnje vrijeme jako rijetko) da kad se stisne restart nakon update neće upaliti tj upali se ali je crni ekran, pa se mora ivaditi baterija, pustiti 5 minuta da miruje i onda ga se upali i windows se podigne (e da to se počelo dešavati prije kojih 2 godine kad je buraz instalirao nekakav update adobe readera ili flash-a playera, pa sam negdje pročitao da se radilo o virusu), ali dobro danas to više i nije neki problem.

Nosio sam ga na servis u recro centar (ovlašteni servis za acere u ZG-u) ali kaj je najbolje, kad su ga upalili normalno se sustav digao, tako da su mi ga vratili bez ikakvog otvaranja. Na internetu sam pročitao na nekim engleskim forumima da na toj seriji laptopa postoji greška (vezano uz zvuk) i da se to nemože ispraviti/popraviti. Također sam poslušao nekakav savjet tih forumaša(netko ima isti taj problem) da pokušam u safe modu otići u device manager i tamo disable-ti sve vezano uz zvuk pa enable-ti sve to isto i nakon toga restartati laptop, i onda ću imati zvuka. Meni je to jedanput uspjelo i više nikad.

E sad mene zanima dali postoji bilo koji univerzalni program ili bilo što drugo pomoću čega ću moći doći do zvuka.
Hvala na svim prijedlozima i ispričavam se zbog podužeg izlaganja

marijanovic
29-12-2011, 14:01
Ima li zvuka na izlazima kad spojiš slušalice/zvučnike?
Koja je točno zvučna?

Iceman
29-12-2011, 18:26
Nema zvuka ako spojim slušalice/zvučnike.
Što se tiče zvučne, samo znam da se radi o Realtek (mislim da je integrirana)

marijanovic
29-12-2011, 19:06
Ako nema zvučnika ni na vanjskim izlazima (kad spojiš slušalice, zvučnike,...) vjrojatno zvučni čip ima problem.
Ako ti rade USB priključci rješenje ti je nabavka USB zvučne kojm bi puštao zvuk na slušalice i/ili vanjske zvučnike.