PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crko komp lol



W3DR4N
19-12-2011, 22:31
Crko komp. Jučer sam ga normalno izgasio i danas kad ga palim, ne ferma ni 5%.
Napajanje radi, cooleri isto, ali nit ima slike na monitoru, niti svjetle miš i tipkovnica.

Probao sam ga otvoriti, izvaditi kablove od napajanja i opet ih pospajati.
Probao sam izvaditi bateriju na matičnoj i vratiti je.

Ne znam šta bih više probao. Savjet?

marijanovic
20-12-2011, 00:03
Na žalost ne znam koju konfiguraciju imaš, a to bi bilo korisno znati u svrhu dijagnostike kvara.

Ako napajanje radi (vrti se vent na njemu i rade prikopčane komponente/ventilatori), moguće da je matična ploča, memorija ili grafička kartica.

Pušta li računalo kakve zvukove?

Jesi li u mogućnosti isprobati grafičku karticu u drugo računalo? Memoriju isto tako?

Dania
20-12-2011, 01:10
Sad da imamo dva W3DR4N-a jedan bi došao i rekao "To ti je zato što ne korisiš Mac"

Niko Bellic
20-12-2011, 11:04
Sam si kriv. Nitko te nije tjerao da kupujes ASRock plocu. Iduci put si uzmi ASUS, Gigabyte ili MSI.

ezav
20-12-2011, 13:39
Weki ajde prvo napisi kompletnu konfiguraciju pa da ljudi mogu reci mozda zasto :D

Ali na prvu ruku ili napajanje ili ram ili ploca ..

A moze biti disk i grafa ...

U prevodu sve ..

Probaj prvo iskopcati diskove, optiku , tj sve kaj mozes pa vidi dali bu se palil (sto znaci ostavis i samo jedanu plocicu rama)

W3DR4N
21-12-2011, 17:21
Poslušao sam Ezavov savjet i iskopčao medije (disk, optiku), te ostavio jedan keks rama koji sam stavio u posljednji od četiri utora. Proradilo. Onda sam restartao, uzeo i drugu keksu, i spojio u treći utor, odnosno drugi dual channel na matičnoj. Vratio i sve ostalo natrag.

Može li se utor za memoriju sjebati? Kompletni prvi dual channel?
Radi li memorija sporije ako su popunjeni treći i četvrti slot umjesto prva dva?


ezav, ezav, hm. Sad kad sam vidio iiyamu, jesmo mi išli na pivčaru u Medu na Teslinoj prije cca tri godine?

marijanovic
21-12-2011, 17:35
Može li otiči utor za RAM? Može, no to je iznimno rijetko.
Lako moguće da bi ti sad radilo i da vratiš memoriju u prve utore.
Ne bi trebalo biti ništa sporije ako memorija nije u prva dva utora.

ezav
21-12-2011, 19:03
Nemora biti da su "otisli" , mislim moze se desiti ali jako jako retko (cul za jedan takav slucaj) .

Jedino kaj meni pada na pamet je da se skupilo prasine izmedu same meme i slota pa nije bilo kontakta kak treba (na nekim plocama od asrocka i gigabyta je plastika do pci,pcex i ram slotova u kurcu i nakon nekog vremena dojde do deformacije iste) , ili da je doslo do oksidacije kontakti na samom ramu pa kak si ih puknul van i vratil unutra se kontakt "ocistil" (ali za takav slucaj komp mora biti u prostoru di ima dosta vlage) .

Bitno da sada radi :D

Jap jesmo i gwinona je bila s nama :D ... Vis mogli bi se opet uloviti za pivicu kakvu :D

EDIT: I da nema nikakve razlike u performansama bila mema uprvo dual slot setu utora ili drugom :D
Dosta ljudi drzi memu u druga dva slota radi velikih coolera :D

Gwin
05-01-2012, 23:23
evo i mene padobranca prve klase..

druga padobranska divizija. treći leteći vod..

imam dva hp laptopa doma, stara nešto preko 3g.. iz iste serije, kupljeni u razmaku od 6mj.
prdnuo mem-kontroler na obje ploče.. nema bootanja..

oće to..

loša karma wedran.. ;P