PDA

Pogledaj cijelu verziju : Carina



Razzarach
15-12-2011, 16:32
Šta ti carina napravi kad ti u autu nadju 5-6 iPada za koje nemas racune?
Iz Slovenije u Hrvatsku...

Macolla
15-12-2011, 16:54
Stavi ipadove u duple papirne koverte i onda ovij plastikom. Ubaci u gumu rezervnog točka/gume.

Razzarach
15-12-2011, 16:58
Ma kasno je za skrivanje toga...
Vec cu frenda copili pa pitam sta moze bit...

i da, dajte mi neke ideje di se to moze furat preko granice u autu...

marijanovic
15-12-2011, 17:05
U najblažem slučaju ti ili oduzmu uređaje ili na osnovu vrijednosti uređaja naplate carinu. Kazna ide dodatno na to (ako uopće).
U najgorem slučaju moguća je kazna za šverc, krijumčarenje ili što već - a tada su to ili velike sume ili kazna zatvora.

Razzarach
15-12-2011, 17:16
ma kakav šverc jebote, imo je par ipadova na sicu od auta... Nije ni skrivao ni nis... Ali nije ni kanio platit carinu za to...
Jel ikakav bed sta nema racuna ni opravdanja od kud mu to?

cham3leon
15-12-2011, 17:20
Jel trebaju nekom tableti?

:pray: Ne, uopće tu nema nikakvog šverca.

Razzarach
15-12-2011, 17:31
ma nije nista ilegalno jebo te isus... Kupi izvana, proda kod nas... No to nije sada bitno. haha
Samo probo je proc bez carine ali eto bilo je sta je bilo... sad mene zanima kolko moze najebat.

Constantine
15-12-2011, 17:48
u najboljem slucaju ce platit pdv od 23% na ukupno cijenu svih ipada

marijanovic
15-12-2011, 17:49
Ako otkriju da je roba "otuđena" može završiti u zatvoru.
U svakom slučaju ako su ga pitali jel ima šta za prijaviti a on nije rekao da nosi nekoliko iPadova pa su oni našli roba će ili biti otuđena ili ide carinjenje + kazna.

System
15-12-2011, 17:51
ma nije nista ilegalno jebo te isus... Kupi izvana, proda kod nas...

To se zove sverc.

Razzarach
15-12-2011, 17:53
Hvala Marijanovicu. :)

Ma boli me kurac... Samo da znam javit jednom frendu kojem je kupovo nesto vani...
Uostalom sta se ja imam vama opravdavat tu za ta sranja, pito sam sta moze bit a ne dal je to sverc i slicno...

Herr Schnitzel
15-12-2011, 18:08
Takli ste nerv izgleda.

Niko Bellic
15-12-2011, 18:27
big lol na amatere :rotfl:

Kid A
15-12-2011, 18:34
ma nije nista ilegalno jebo te isus... Kupi izvana, proda kod nas...

To se zove sverc.
:D

pimp
15-12-2011, 23:54
o moj bože kakvih bisera... cuj nije ilegalno :D


ovaj porez od 23% je za ukras jelda, a mi smo svi budale koji ga placaju kad nesto uvoze u hrvatsku hahahhaha

Razzarach
16-12-2011, 00:21
Pa debil nije platio eto, rijeseno je to sad...

C
16-12-2011, 00:26
Kada je na granici ima pravo uzeti te artikle i vratiti se nazad odakle je došao, ili ih kao staviti u poštu i poslati nazad u tu istu državu, te prijeći granicu bez toga, i bez ikakve kazne. A naravno, nakon toga možeš opet pokušati prenijeti, ili otići na kavu dok se na carini ne izmjeni smjena, pokušati opet ili kako smo mi jednom napravili, dali smo artikle autu iza nas samo da ih prenese preko granice, nas su zadržali, pregledavali, a auto iza nas su pustili.
Eventualno možeš platiti carinu u određenom postotku u tvom slučaju za elektroniku, plus PDV, svi ti postoci na total računa, npr. koštalo je 1000KN, plus carina npr. +7% na cijenu, plus PDV od +23%, i platiš tu razliku.
Ako nemaš račun, možeš to vratiti nazad kao što sam napisao na početku, ili eventualno mogu posumnjati na krađu i sl., te te oderati. Logično ako imaš jedan uber laptop od 20 000 KN, bez papira, lako kažeš da je tvoj, itd., kao u slučaju kada imaš 500 vlastitih presnimljenih CD/DVD-a za koje se izjasniš da su samo za tvoje potrebe (tj. da ih ne planiraš presnimavati i dilati), pa te mogu gnjaviti zbog papira, ali u većini slučajeva puste, ono, imaš mobitel, laptop, iPod i sl., tko traži račun i papire za to? Ali ako imaš 100 komada majica, 200 komada hlača, itd., bez papira, tu se već sumnja na krađu, šverc, kršenje autorskih prava, rasparčavanje lažne fuš robe, ilegalna zarada, itd.
Da imaš 1-2 iPoda, 1-2 laptopa, ili 2-3 mobitela, samo za sebe, bilo bi OK, ali 5 iPodova, kao da imaš 5 laptopa kod sebe bez papira. Možeš smuljati jedan poslovni, drugi privatni, jedan za gaming, ono-ovo, nije bitno, ali ne možeš smuljati za njih 5, kao što ni šverceri garderobe ne mogu smuljati kada u autu imaju 50 komada Nike zimskih kapa bez papira, još ako su svi ti artikli i zapakirani, logika, šta će ti toliko kapa, odakle ti tako originalno zapakirano, gdje je račun, šta s time planiraš, ono? I svakome je jasno da mu za vlastite potrebe ne treba 200 hlača, 100 majici, 50 kapa, 5 laptopa, 5 mobitela, 5 iPodova, itd.
U tome je fora. Postaviš se na mjesto carinika, i reci sve što bi logično mislio da zatekneš tako nekoga s tim artiklima, bez papira, ganc novo, zapakirano, itd., po gotovo da tako nešto nađeš u gumi od auta.