PDA

Pogledaj cijelu verziju : laptop problem



Tegla Ajvara
13-12-2011, 20:41
ovak:
problem sa paljenjem laptopa
svaki put kad kliknem paljenje, bude crn ekran i cd rom drdna i nakon 30ak sec se resetira i tak u dedogled, i tek kad ga prisilno ugasim , tak nakon 3-4x se upali, mogu uc u bios, sve ocitava. i sad kad treba uc u windows isto se to ponovi, i tek nakon 10 uspjesnih paljenja jednom udje u windows
kad je u windowsu sve je normalno nema nikakvih problma i kad ga ugasim il stavim na sleep opet isto
kad sam pokusao formatirat disk i novi windows stavit pise da neocitava nijedan hard disk
:S

C
13-12-2011, 23:11
Onda je problem s HDD-om. Možda će otkazati, a možda je samo loše spojen. To što drnda ROM, ispod ga drži samo jedan šarafić, odvrni ga, izvadi ROM na bok, i opet ga zašilji unutra, i zavrni šarafić nazad da ga pričvrstiš. Ali prije bi rekao da HDD drnda. :)

Ogg The Dogg
14-12-2011, 01:14
ako je prazan cd rom se ne bi trebo ni okretat. i vjerojatno je hard na samrti, moja preporuka, počni arhivirat podatke dok ne rikne totalno :D

Tegla Ajvara
14-12-2011, 08:30
al bez obzira on bi se trebao normalno moc palit i onda ak je hdd u crkavici da nemere pokrenit win onda bi pisalo nes
a ovak nis, crn ekran i zuji 3 sec i restarta automatski i tak u nedogled i tek nakon par paljenja na tipku upali se ekrani vidim boot screen i onda kad bi tebo u win ulazit restarta se i opet sve ispocetka.
vadio sam hdd dobro je bio spoje, nesmrdi po paljevini, rami isto
jedino nisam mogo doc do graficke, meni je ona sumljiva :?

C
14-12-2011, 11:14
@Ogg The Dogg - Ako je ROM prazan, sve jedno će se pokrenuti na sekundu, radi provjere. Kao i floppy kada je prazan, pri paljenju računala, on se pokreće, zavrti glavu, itd., čisto radi provjere.

@Tegla Ajvara - Grafička ti normalno prikazuje sliku, i nema baš neke šanse da ona zuji. Ovako smrdi na HDD. Pokušaj ga otvoriti, izvadi ROM iz laptopa, upaliti i slušaj gdje zuji. Ako zuji na HDD-u, znači da je HDD, ako zuji oko procesora, grafičke, northbridgea i sl., moguće da je do njih, ali prije da je do matične u tom slučaju, i ako zuji bliže rubu laptopa gdje se napaja, moguće da oko struje nešto ne štima u samom laptopu, i nije do adaptera, a ako zvučnici malo puknu na paljenju laptopa (ako imaš bass u laptopu, bass zna puno jače tresnuti, nego što vučnici proizvode zvuk) i proizvode niski zvuk ravan očitavanjima HDD-a (npr. kada HDD čita, zvučnik šuti, kada HDD ne čita, zvučnik izbacuje zvuk poput "iiiiiccccciiiiiiccccciiiiiiiiccccc", ili obrnuto), znači da je do struje, eventualno matične.