PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop:Wireless problem



Kistra
11-12-2011, 12:02
Situacija je ovakva,na obicnom racunalu radi wireless i mogu ici normalno na internet dok na laptopu pise:
˝Not connected-No connections available˝ i na toj ikonici za wireless je crveni x
(znaci uopce nece da mi pokaze moju wireless mrezu ili bilo koju drugu,dok je na racunalu sve normalno)...
Probao sam sa onim troubleshoot-om i izbaci mi:

Problems found:
Wireless capability is turned off:Not fixed (X)
A network cable is not properly plugged in or may be broken:Detected (!)

marijanovic
11-12-2011, 12:44
Možda ti je isključen wifi. Probaj ga nekako uključiti (npr kombinacija Fn + F1 ako ti je ta kombinacija za wifi) ili ako imaš prekidač...
Možda trebaš ažurirati driver, probaj i to.

Kistra
11-12-2011, 16:54
Hvala ti,uspio sam kombinacijom Fn+F10... :bravo:

C
11-12-2011, 17:48
Imao sam slučaj kada se na laptopu pokvarila F10 tipka za Wireless, u biti mislim da je bila F12, pa se Wireless nije mogao tehnički uključiti nikako, a bio je isključen, tipa Fn+F10, a F10 ne radi i nema Isusa da ga uključiš. Ako budeš imao takav problem, ako imaš WMC, samo stisni WIN+X i upali ga tehnički umjesto tipke ili gumba na laptopu. Ako ne može zbog gumba kao na nekim laptopima, obriši mu Wireless drivere i stavi ih na novo, automatski će se upaliti, međutim biti će ugašen ako je na gumb, pa ga u WMC-u upali i biti će prisilno upaljen. Pod gumb mislim na prekidačić.

Kistra
11-12-2011, 19:15
Imao sam slučaj kada se na laptopu pokvarila F10 tipka za Wireless, u biti mislim da je bila F12, pa se Wireless nije mogao tehnički uključiti nikako, a bio je isključen, tipa Fn+F10, a F10 ne radi i nema Isusa da ga uključiš. Ako budeš imao takav problem, ako imaš WMC, samo stisni WIN+X i upali ga tehnički umjesto tipke ili gumba na laptopu. Ako ne može zbog gumba kao na nekim laptopima, obriši mu Wireless drivere i stavi ih na novo, automatski će se upaliti, međutim biti će ugašen ako je na gumb, pa ga u WMC-u upali i biti će prisilno upaljen. Pod gumb mislim na prekidačić.

Ok,hvala ti za savjet! :thumbs2:

Kistra
24-01-2013, 23:26
Da ne otvaram novu temu...evo novog problema u vezi laptopa ali sad u vezi baterije,a ne wireless-a...
http://img441.imageshack.us/img441/1916/img4795g.jpg
Sto to tocno znaci? Taj ˝X˝ mi se ne sklanja uopce cak i kad stavim da se puni na struju...
P.S. Sorry zbog malo vece slike...

marijanovic
25-01-2013, 13:10
Znači da je baterija neispravna ili da se ne može puniti iznad 50% kapaciteta kojeg je kao nova imala.
Drugim riječima, kao što piše, potrebna je zamjena baterije.

FaTaL_mRkvA
26-01-2013, 17:50
Da bi to spriječio trebas bateriju ponekad (mozda par puta mjesečno) isprazniti pa napuniti opet a ne ju držati stalno na 100% dok je laptop priključen na struju. Ili ju izvadi iz laptopa dok je priključen na struju. (postoji milijun teorija ali to je otprilike to)...

Ali sad ti je već prekasno, evo i meni se to desilo prije par mjeseci i naručio sam bateriju s ebaya novu i odsad ću pazit :P

Kistra
26-01-2013, 22:18
Ok,hvala vam na pomoci i savjetu! :D

Hexfire
26-01-2013, 23:44
Da bi to spriječio trebas bateriju ponekad (mozda par puta mjesečno) isprazniti pa napuniti opet a ne ju držati stalno na 100% dok je laptop priključen na struju. Ili ju izvadi iz laptopa dok je priključen na struju. (postoji milijun teorija ali to je otprilike to)...


Bapske priče.

cham3leon
27-01-2013, 11:39
Trebalo bi napraviti neku statistiku. Ja otkako sam nabavio laptop punim ga isključivo kad je baterija prazna i punim do kraja, a u rijetkim slučajevima kad mi je samo na struji vadim bateriju. Vidjet ću koliko će baterija izdržati, ali stvarno bi trebalo to opsežno ispitati.

Ipak, ja bih svima savjetovao da čine upravo tako - da pune od dna do vrha i paze da nije konstantno na napajanju. Ako i nije doista učinkovito, ne može škoditi.

marijanovic
27-01-2013, 13:36
Znanost je pokazala:
Ako se ne koristi, držati na 40% napunjenosti na suhom i hladnom.
Ako se koristi, onda laptop nije na struji.
Ako je laptop na struji, baterija van.

FaTaL_mRkvA
27-01-2013, 16:25
Znanost je pokazala:
Ako se ne koristi, držati na 40% napunjenosti na suhom i hladnom.
Ako se koristi, onda laptop nije na struji.
Ako je laptop na struji, baterija van.
E hvala puno, sad znam tocno :thumbs2:

marijanovic
27-01-2013, 16:52
Da nadodam; često puno pražnjenje pa potpuno punjenje škodi bateriji laptopa (izaziva gubitak kapaciteta) kao i konstantno držanje baterije na 100%.

StormCr0w
27-01-2013, 16:55
I koliko otprilike produžiš trajnost takvim postupanjem?

marijanovic
27-01-2013, 17:35
Nije dokazano. Baterije su lutrija, možeš imati isti model da ti bez problema radi godinama i zadržava skoro puni kapacitet (brinuo se o njoj ili ne), a može biti da ti već nakon 6 mjeseci baterija otkaže.
Ako je dobra, na 3 godine možeš dobiti možda godinu dobrim čuvanjem, al ako je loša ne možeš skoro ništa.

The Boz
27-01-2013, 19:18
Na Dell Studio 17 mi se kapacitet baterije smanjio za jedno 5% u zadnje 4 godine.

marijanovic
27-01-2013, 19:54
To je izvrsno (ako taj laptop uopće koristiš).

FaTaL_mRkvA
28-01-2013, 23:56
Pa općenito se Li-ion baterije kolko ja znam nebi smjele prazniti ispod 20-ak %. Zato kad se kaže "isprazniti do kraja" misli se obično do tog postotka.

The Boz
29-01-2013, 02:03
To je izvrsno (ako taj laptop uopće koristiš).
Koristim ga. Nije svakodnevno, ali sigurno bar 5 sati tjedno, pola na bateriji pola na struji.