PDA

Pogledaj cijelu verziju : VGA to HDMI



Razzer_007
09-12-2011, 21:41
hay...ovako imam jedno pitanje u vei prikljucaka vga i hdmi...ja imam monitor lg flatron w2246 full dh i ima samo vga ila...sad me zanima dali mogu nekako,tj dali postoji neki prikljucak da taj vga ilaz spojim na hdmi izlaz?? 8)

marijanovic
10-12-2011, 00:26
Ne. VGA je čisto analogni, HDMI je čisto digitalni.
Mislim da možeš kupiti pretvornik HDMI na VGA, no takav uređaj baš i nije jeftin i jako ga je teško nabaviti.

C
10-12-2011, 17:44
Imaš već negdje temu gdje sam slikao HDMI to VGA male konvertere, postoje i VGA to HDMI, međutim kvaliteta će biti loša, kao da pretvaraš SCART u HDMI, točnije za super kvalitetu trebati će ti jedan uređaj koji je nalik audio pojačalu, koji će ti detaljnije konvertirati signale i od VGA napraviti jako fini HDMI, međutim strašno je skup cijeli konverter, pa se više isplati kupiti novi monitor. U ostalom ne vezano za grafičke izlaze, ne podržavaju svi monitori male obične konvertere poput HDMI to VGA ili VGA to HDMI. Recimo ako ti grafička ima HDMI, a monitor VGA, možeš ih spojiti preko malog konvertera čisto da se ulazi i izlazi spajaju, ali to ne radi na svakom monitoru, a kamo li sa VGA grafičke na HDMI monitor, čak i ako bude radilo što je 1% šanse, grafike će biti uber loša, jer praktički lošu kvalitetu pretvaraš u visoku, a nemaš ju odakle izmisliti, još kada se tu nadovežu digitalni i analogni signali, havarija.