PDA

Pogledaj cijelu verziju : kvaliteta zvuka



Freddy
09-12-2011, 15:02
kako smanjim kvalitetu zvuka? imam problema s BF3 i lik iz EA mi je rekao da smanjim kvalitetu zvuka na 16 khz

edit: zvucna je Realtek High Definition Audio

C
09-12-2011, 19:53
Prvo reci kakve probleme imaš s zvukom? Opiši ih.
Kome danas na pamet pada smanjivati kvalitetu zvuka. To je kao da smanjuješ brzinu procesora, brzinu grafičke, smanjenje memorije, itd., samo puno lakše.

Freddy
09-12-2011, 20:11
komp mi se smrzne ( slika i zvuk ) kad igram na serveru s punkbusterom i lik mi je rekao da to napravim xD

tj, prvo mi je rekao da obrisem sve punkbuster fajlove, ( iz C:\Users\<username>\AppData\Local\PunkBuster\BF3\pb\ i D:\Games\Battlefield 3\ ), pa da ga opet instaliram i onda sam morao nest radit u powershellu i sad mi je zadnji korak smanjiti kvalitetu zvuka

i daaa..imam zadnje drivere od svega

C
09-12-2011, 21:04
Nemoguće da ti se PC smrzne zbog velike kvalitete zvuka u igri. Provjeri ti malo drivere za grafičku i odvrti test opterećenja CPU-a i GPU-a, usput provjeri i RAM.
Nikakav zvuk ti tu neće pomoći. Možeš uninstallirati audio drivere, skinuti zvučnu s matične, ugasiti ju totalno, i opet će ti se PC u BF3 zamrznuti.
Ako je riječ o PunkBusteru, ako on ima neke opcije podesi, ako nema, pročeprkaj po softwareu koji si dobio uz audio drivere i tamo smanji. Ako ne, unistalliraj ih i instaliraj univerzalne audio drivere iz 1995. koji rade na svim zvučnim karticama iznadima nakon 1995. godine, a ime im je "Sound Blaster 16", ovo 16 je 16khz...pronađi ih na listi drivera od Windowsa, ako ne možeš, onda ih progooglaj i nađi download, nisu veliki...ako baš želiš 16khz-a zvuk. Inače ti i stari audio driveri mogu pomoći. Ali čisto sumnjam u audio problem.

Freddy
09-12-2011, 21:12
i meni je cudno to da se smrzne zbog zvucne, 100% je problem u PBu posto mogu normalno igrati na non-PB serverima ( ali tamo ima puno citera )

a ne vjerujem da je neko opterecenje, druge zahtjevne igre rade + bf3 radi na non-pb serveru + igram na low ( a mogo bi igrat na high - ultra, ali preferiram low posto je multiplayer igra + veci fps :D )

Ogg The Dogg
14-12-2011, 01:17
ugl, upali onaj control panel sto si dobio kad si instaliro drivere i tamo imas sound qualiti i promjenis na koju vrijednost zelis