PDA

Pogledaj cijelu verziju : Resetiranje COMS-a



olio
16-08-2006, 14:01
Ovako što se dogodi kad resetiram COMS ..... koje se postavke vrate na default.....

kako se resetira (ja sam čuo da ga treba izvaditi na pet minuti dok je k0mp izgašen).....

i koje su posljedice...i u biosu ,a ima li posljedica na hard disku ....

ivan
16-08-2006, 14:08
u biosu se SVE postavke vrate na default.
ne utječe na podatke na hardu.
resetira se tako da ugasiš napajanje, izvadiš kabel iz napajanja, izvadiš bateriju iz matične, premjestiš jumper za jedno mjesto(pogledaj manual matične) i vratiš ga nazad, metneš bateriju, ukopčaš kabel, upališ napajanje i startaš komp...

meni radi samo s vađenjem baterije i ponovnim stavljanjem iste...
ali ovako je kao "najsigurnije" - prema manualu od matične

OUTLAW
16-08-2006, 14:14
Nema potrebe i za vađenjem baterije i premještanjem jumpera kad i jedno i drugo radi istu stvar. Ili izvadi bateriju ili makni jumper(u slučaju prmemještanja jumpera dovoljno je i 2min a i jednostavnije je od vađenja baterije)

ivan
16-08-2006, 14:17
Nema potrebe i za vađenjem baterije i premještanjem jumpera kad i jedno i drugo radi istu stvar. Ili izvadi bateriju ili makni jumper(u slučaju prmemještanja jumpera dovoljno je i 2min a i jednostavnije je od vađenja baterije)

tako je... ja sam samo rekao kako piše u manualu, ali ja samo vadim bateriju.... čemu čekat 2min? kaj nije za to vrijeme lakše izvadit bateriju(samo stisneš kopču) tj. odvojit je tek tolko da izgubi kontakt i vratit je nazad? ja kad radim sa jumperom ne čekam ništa nego ga odmah bez ikakvog čekanja premjestim i sve radi

OUTLAW
16-08-2006, 14:26
2 min radi sigurosti da se bios ispraznio. U biti zavisi i od proizvođača ploče i biosa. Za award se preporuča i do 5min čekanja

olio
16-08-2006, 14:44
ok može lock ..... resetirao sam ...

JohnDoe
16-08-2006, 14:54
inace, fyi, nije COMS nego CMOS. :D

Cali
16-08-2006, 15:27
ja na matičnoj imam jedno malo dugme, pritisnem ga, i odma je resetirano... ne treba inače čekat dugo, dosta je 10-tak sekundi staviti jumper na drugu poziciju.

ivan
16-08-2006, 16:31
ja na matičnoj imam jedno malo dugme, pritisnem ga, i odma je resetirano... ne treba inače čekat dugo, dosta je 10-tak sekundi staviti jumper na drugu poziciju.

vidiš, to je prava stvar 8)
inače, imam pheonix bios i dovoljno mu je dok promjenim poziciju ;)