PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izbori



Stranica : [1] 2

Sonic_Moronic
01-12-2011, 09:07
Za koga ćete glasat i tako to.
Valjda me neće lokati jer ima i već je bilo podosta ovakvih tema u kojima je sve proteklo bez ikakvih kršenja pravila.

Ja najvjerojatnije budem za laburiste.

Aral
01-12-2011, 09:22
SDP

SharpDressedChevap
01-12-2011, 09:35
Korčulanska liga

Niko Bellic
01-12-2011, 09:38
Neću glasati, ali glasao bi da se može glasati online.

Sonic_Moronic
01-12-2011, 09:38
Pohvalno.

Niko Bellic
01-12-2011, 09:41
Znam.

cham3leon
01-12-2011, 09:48
Uopće ne mogu nać niti jednu opciju koja mi paše. Još na kraju neću izaći na izbore :(

Čekirao sam par websajtova onih manjih stranaka koje su većinom zajebancija i ne možeš ih shvatit ozbiljno, onda sam pogledao HSLS koji moja stara toliko hvali pa i dalje nisam vidio ništa posebno iako oni tvrde da su totalno drukčiji od svih drugih stranaka.

Za kukuriku neću glasat, a HDZ pogotovo ne dolazi u obzir. Tko glasa za HDZ na ovim izborima ili je kriminalac i profiter koji će preko hdz-a dobitnekakvu vezu ili nešto, ili je totalni i apsolutni kreten koji pada na najjeftinije predizborne trikove ikad.

Kid A
01-12-2011, 10:04
Nikad nisam glasao u zivotu i ne namjeravam

Sonic_Moronic
01-12-2011, 10:05
Meni laburisti definitivno pašu, pogotovo odluka za češće referendume, uvijek i bičam da jebeš demokraciju kad nemaš nikakav udio u njoj. A i čini se da zapravo idu u neku bolju socijalu pored svih ovih lijevih i desnih drkaždija koji su apsolutno isti. Uz to mi je Lesar uvijek bio ok ličnost, a nedavno su me iznenadili intervjui sa njim i Vukšićem na queer.hr gdje vrlo pozitivno gledaju i zagovaraju težnje LGBT populacije, to nisam očekivao. Još ćemo vidjeti oko obećanja ali to je već hrabar korak koji im može izgubiti glasove.

Kukuriku mi se čini kao manje zlo, neke stranke su mi ok druge ne, a i oni podliježu jeftinim trikovima, no thanks.

Niko Bellic
01-12-2011, 10:17
Laburisti jako lijepo pričaju i puna su im usta pravednosti, ALISsu ima ciljevi jebeno neostvarivi, odnosno ostvarivi su, ALISkroz period od recimo 20 godina kontinuirane vlasti, što brijem da je film koji nikada nećemo gledati. Hrvatskoj nema pomoći, sve dok se ama baš svaki malograđanin ne trgne, pogleda oko sebe, shvati gdje jebeno živi i počne se ponašati u skladu s tim. Mi trenutno živimo u Illusion svijetu, a kada nestane mane iliti magicke, bit će brutalno velikih extra huge with cherry on top sranja.

crnisokol
01-12-2011, 10:21
Meni laburisti definitivno pašu, pogotovo odluka za češće referendume, uvijek i bičam da jebeš demokraciju kad nemaš nikakav udio u njoj. A i čini se da zapravo idu u neku bolju socijalu pored svih ovih lijevih i desnih drkaždija koji su apsolutno isti. Uz to mi je Lesar uvijek bio ok ličnost, a nedavno su me iznenadili intervjui sa njim i Vukšićem na queer.hr gdje vrlo pozitivno gledaju i zagovaraju težnje LGBT populacije, to nisam očekivao. Još ćemo vidjeti oko obećanja ali to je već hrabar korak koji im može izgubiti glasove.

Kukuriku mi se čini kao manje zlo, neke stranke su mi ok druge ne, a i oni podliježu jeftinim trikovima, no thanks.

i što bi to značilo?

inače još nisam odlučio za koga ću glasati...jedino znam da to neće biti kukuriku, HDZ, ili neka umirovljenička, odnosno zelena opcija...i što se tiče tih raznih zelenih stranaka, pa to su za mene udruge, a ne stranke

i trebalo bi sad sve koji dobiju manje od 1% glasova ukinuti, a ne da bezveze rasipaju novac...


EDIT:

Laburisti jako lijepo pričaju i puna su im usta pravednosti, ALISsu ima ciljevi jebeno neostvarivi, odnosno ostvarivi su, ALISkroz period od recimo 20 godina kontinuirane vlasti, što brijem da je film koji nikada nećemo gledati. Hrvatskoj nema pomoći, sve dok se ama baš svaki malograđanin ne trgne, pogleda oko sebe, shvati gdje jebeno živi i počne se ponašati u skladu s tim. Mi trenutno živimo u Illusion svijetu, a kada nestane mane iliti magicke, bit će brutalno velikih extra huge with cherry on top sranja.

a čuj skoro svi ti ''programi'' su zapravo popisi lijepih želja koja svatko malo pametniji može sastaviti u, recimo, sat vremena...

pogledao malo program Laburista...prena njemu bi svaki mjesec bio referendum čije održavanje košta novaca :D

Kenyi
01-12-2011, 11:17
Ja glasam za Sonika

Death By Sexy
01-12-2011, 11:26
Ja glasam za Sonika

Hexfire
01-12-2011, 11:41
Vjerojatno ću glasati za HSLS, njihov gospodarski program mi se najviše sviđa iako je pitanje dali će ga uspjeti provesti. Većina ostalih stranka doživljava gospodarski program kao program želja. Laburisti su mi isto ok, prvenstveno zbog Lesara. Za Hdz neću jer smatram da nisu zaslužili još jedan mandat (i ovaj je bio previše), a za kukuriku neću zbog Čaćića.

Tko kod pobijedi čeka ga težak posao jer će svi očekivati nekakvo čudo i izlazak iz krize drugi tjedan. Treba mijenjati mentalitet društva da bi ijedna od tih promjena uopće došla u obzir. Najgore bi bilo da i nova vlast nema muda za temeljite promjene nego će se nastaviti ista politika: osigurati si još jedan mandat, a ako to dovede do stvarnog poboljšanja, još bolje.

Kid A
01-12-2011, 11:48
/cut
Evo ti jedan odlican clanak po tom pitanju (zapravo intervju)
http://www.b92.net/info/intervju/index. ... _id=561141 (http://www.b92.net/info/intervju/index.php?yyyy=2011&nav_id=561141)


U vise navrata smo dosad pokazali svijetu da nismo sposobni da se brinemo o sebi, najbolje sto bi nam se moglo desiti je da se pripojimo nekom kao kolonija jer sve tri drzave dozivljavam kao dijete koje ne smijes ostaviti ni 5 minuta nasamo.
Svaka drzava ima onu vlast kakvu zasluzuje

Death By Sexy
01-12-2011, 11:52
Evo tu ću staviti, mislim da je povezano...

QhE3bE56tK8

cham3leon
01-12-2011, 11:58
U vise navrata smo dosad pokazali svijetu da nismo sposobni da se brinemo o sebi, najbolje sto bi nam se moglo desiti je da se pripojimo nekom kao kolonija jer sve tri drzave dozivljavam kao dijete koje ne smijes ostaviti ni 5 minuta nasamo.
Svaka drzava ima onu vlast kakvu zasluzuje

...Koju dobije političkom nezainteresiranošću što omogući raznim mudrijašima da se popnu na vlast i prave haos.

btw, ima li neka stranka da spada u neki desni centar a da nije samo ljevica prefarbana u crno? I ima li ijedna stranka u cijeloj zemlji koja proziva Todorića i njegov uvozni lobi koji zapravo vlada zemljom?

Sonic_Moronic
01-12-2011, 12:11
Ja glasam za Sonika

Može, ja se zalažem za diktaturu u kojoj ću sredit državu. Tko mi osigura 100+ glasova imat će neka prava 8)

Neven <R>
01-12-2011, 12:12
Ja sam mislio da si ti za Grubišića jer je pop i to. Ne znam za kog ću glasat. Čak sam pogledao onu predizbornu emisiju za moju jedinicu, al da ga jebeš male stranke isto seru ko velike (sa još gorim javnim nastupom) ili su luđaci. Nema između

Wizard
01-12-2011, 12:48
Ja san mislia za HSLS, al vjerovatno necu za nikoga, triba bi ici doma glasat jer nisan prijavljen odi, a ic putovat 10 sati u dva dana mi se neda samo radi toga, al iopet nikad neznas.

Nisan nesto previse gleda programe razne, al ovi od HSLS mi se ucinia najboljim, dobre ideje za gospodarske promjene i tako to, za razliku od hdz-a i kukuriku po kojima ce sve jednostavno postati bolje samim time sto ce oni biti na vlasti, vise-manje, nadje se i tu koja ideja solidna, al kad je ociti cilj prodat pricu da se dobiju izbori i onda 4 godine bit miran.

Dok je demokracije ne vidim mogucnosti ka promjeni na bolje.

beba nema zvečku
01-12-2011, 13:25
Evo tu ću staviti, mislim da je povezano...

QhE3bE56tK8

e se more za njega glasat?

cham3leon
01-12-2011, 13:43
Ue5qY8nyN9s&annotation_id=annotation_242728&feature=iv

Još malo N. Faragea

Chieftain
01-12-2011, 17:48
Evo jedan zanimljiv upitnik
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ispu ... 86003.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/ispunite-interaktivni-upitnik-i-saznajte-za-koga-glasati/586003.aspx)

Ako moderatori misle da ovaj upitnik ide previše u politiku nemojte zaključavat cijelu temu nego samo obrišite moj post.

Duke of Earl
01-12-2011, 17:55
U vise navrata smo dosad pokazali svijetu da nismo sposobni da se brinemo o sebi, najbolje sto bi nam se moglo desiti je da se pripojimo nekom kao kolonija jer sve tri drzave dozivljavam kao dijete koje ne smijes ostaviti ni 5 minuta nasamo.
Svaka drzava ima onu vlast kakvu zasluzuje
Tako je, oduvijek sam tvrdio da nema načina da Hrvatska napreduje kao samostalna zemlja, jer smo fascinantno idiotan narod, i najljepše bi nam bilo da netko drugi upravlja s nama. Ja glasam za njemačku, jest da ni njima nejde dobro, ali mislim da su oni jedini koji bi znali s nama, s obzirom da imamo nekakvu prošlost. Da recimo dovučeš Japance, dajem desnu ruku da bi kroz par mjeseci pobjegli mentalno slomljeni, ili bi se ubili kad bi malo proučili "efektivan" radni dan Hrvata.

Ali s obzirom da takvih izbornih opcija nema, glasat ću za HSLS.

cham3leon
01-12-2011, 17:59
Upitnik je odličan, ali ja očito nemam opciju koja mi paše na izborima. Nijedna opcija mi ne ide preko 50% podudarnosti :((

Razzarach
01-12-2011, 18:26
Moji glasaju za Mladena Schwartza.

Death By Sexy
01-12-2011, 18:31
http://izbori-2011.info/wp-content/uploads/2011/10/Mladen-Schwartz-270x120.png

croat1gamer
01-12-2011, 18:43
Moji glasaju za Mladena Schwartza.
Ja mislio da je to zajebancija, al mi je stara prepricala kako tip oduvjek to govori.

Inace, pustit cu thread, nemojte da se pretvori u rage/flame thread i to je to.
E, i ovaj upitnik je wtf. Daje mi isti postotak za HDSSB i crvene. :(

Kostolomac
01-12-2011, 19:07
Ja dobio neke laburiste. Prvi put čujem za njih =/

cham3leon
01-12-2011, 19:07
@croati:
Pa kad su to relativno slične stranke.

Death By Sexy
01-12-2011, 19:22
Ja dobio neke laburiste. Prvi put čujem za njih =/

http://metro-portal.hr/img/repository/2009/12/medium/lesar_dragutin_cx_gm.jpg

Čakovec!!!!

Lik je pošten, to je jedino što znam.

Neven <R>
01-12-2011, 19:25
Lol kak niste čuli za Schwarza?

zPRGHSAn98E

Na 2:30 je akcija

Niko Bellic
01-12-2011, 19:43
Meni je u anketi ispao HSS na prvom, SDP na drugom, a HDZ na zadnjem mjestu. :rotfl:

Kostolomac
01-12-2011, 19:54
Čakovec!!!!

Lik je pošten, to je jedino što znam.
Malo sam im škicnuo stranicu, mogao bih glasati za njih.

Maloki
01-12-2011, 19:55
Premišljam se između Laburista i HSLS-a.

A od Kukuriku očekujem pobjedu jer ono... Jebiga.

cham3leon
01-12-2011, 19:56
Jest, laburisti su odlična ljevica, ali ja baš tražim neku normalnu stranku a da nije lijeva.

Maloki
01-12-2011, 19:59
To ne postoji, svi normalni su lijevi (H)

skitkid
01-12-2011, 20:03
ja sam za DALI MORA legendu

cham3leon
01-12-2011, 20:07
To ne postoji, svi normalni su lijevi (H)

Postoji, ali ne kod nas.

Sonic_Moronic
01-12-2011, 20:12
A zašto si baš navalio na desnicu/desni centar kajgod?

cham3leon
01-12-2011, 20:17
Zato jer je to u globalu bolja opcija za prezaduženu i nerazvijenu zemlju kao što smo mi. Moramo pod hitno popraviti gospodarstvo i bdp.

Ne mislim isključivo na desnicu, ali to bi spadalo negdje u desni centar ili bar čisti centar.

Chieftain
01-12-2011, 21:25
Ako naglo ne promjenim mišljenje do nedjelje glasat ću za laburiste.

Falus
01-12-2011, 22:58
I ja isto. A na upitniku mi je ispala kukuriku.

accursed
01-12-2011, 23:21
evo i pobjednika: T6L3Kl7Ac0sSheheheheh xD

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 00:39
Jest, laburisti su odlična ljevica, ali ja baš tražim neku normalnu stranku a da nije lijeva.
Iskreno, Laburisti mi se čine kao populisti, ali na lijevoj strani. Fak dat šit. Osim toga, izrazito ih ne volim jer su liste ljudi za biračke odbore poslali u Word fajlu, a ne Excelu kakav su predložak dobili od Sabora. Popizdio sam kopirajuć to đubre iz jednog formata u drugi :(

Zato jer je to u globalu bolja opcija za prezaduženu i nerazvijenu zemlju kao što smo mi. Moramo pod hitno popraviti gospodarstvo i bdp.
Molim te, oh molim te objasni mi ovo.

Da_killah
02-12-2011, 01:09
Zato jer je to u globalu bolja opcija za prezaduženu i nerazvijenu zemlju kao što smo mi. Moramo pod hitno popraviti gospodarstvo i bdp.

Ne mislim isključivo na desnicu, ali to bi spadalo negdje u desni centar ili bar čisti centar.


onda za savez za promjene ;) eh, sjećam se ja švarca iz noćne more, to se u osnovnoj gledalo....

Chappi
02-12-2011, 01:24
LIBERALIZAM

Ne kuzim ove desnicare,konzervativce..ja takve ljude smatram retardiranima,zaostalim za svijetom oko 30 godina..ozbiljno.

Dania
02-12-2011, 01:29
Osim toga, izrazito ih ne volim jer su liste ljudi za biračke odbore poslali u Word fajlu, a ne Excelu kakav su predložak dobili od Sabora.
Ti se šališ, jel'da? :)

Herr Schnitzel
02-12-2011, 01:30
LIBERALIZAM

Ne kuzim ove desnicare,konzervativce..ja takve ljude smatram retardiranima,zaostalim za svijetom oko 30 godina..ozbiljno.
To im je i furka.

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 08:17
Osim toga, izrazito ih ne volim jer su liste ljudi za biračke odbore poslali u Word fajlu, a ne Excelu kakav su predložak dobili od Sabora.
Ti se šališ, jel'da? :)
Ne. Jebao sam se kao idiot s time. Ekipa pošalje tablicu u Wordu s, tehnički, krivim podatcima (fali općina, krivo napisane adrese, negdje nema broja mobitela i/ili OIB-a), i to pošalju zadnji dan oko 13 sati, a rok za predaju gotovihStablica DIP-u je u 17 sati. Ekipa iz HSU-a je predala bolje liste, ono :cry:

cham3leon
02-12-2011, 08:33
Zato jer je to u globalu bolja opcija za prezaduženu i nerazvijenu zemlju kao što smo mi. Moramo pod hitno popraviti gospodarstvo i bdp.
Molim te, oh molim te objasni mi ovo.

Uz socijalnu politiku kakvu mi imamo, teško je očekivati da gospodarstvo bude konkurentno. Šta god Milanović govori, bez značajnih rezova se nažalost neće moći. Samo je pitanje kome uzeti - studentima besplatno studiranje, penzionerima smanjit mirovine, braniteljima povlastice, ili raznorazne socijalne naknade za najsiromašnije. Ako se ponašaš kao HDZ i nastojiš svima ugoditi, to ne vodi nikamo. Prvi korak bi trebala biti objava registra branitelja i čišćenje ogromne količine lažnih branitelja iz njega što bi sigurno bila ogromna ušteda. Nakon toga reformiranje javne uprave i smanjenje birokracije.

crnisokol
02-12-2011, 10:02
Uz socijalnu politiku kakvu mi imamo, teško je očekivati da gospodarstvo bude konkurentno. Šta god Milanović govori, bez značajnih rezova se nažalost neće moći. Samo je pitanje kome uzeti - studentima besplatno studiranje, penzionerima smanjit mirovine, braniteljima povlastice, ili raznorazne socijalne naknade za najsiromašnije. Ako se ponašaš kao HDZ i nastojiš svima ugoditi, to ne vodi nikamo. Prvi korak bi trebala biti objava registra branitelja i čišćenje ogromne količine lažnih branitelja iz njega što bi sigurno bila ogromna ušteda. Nakon toga reformiranje javne uprave i smanjenje birokracije.

Besplatno studiranje samo djelomično postoji, penzionerima nemaju što uzeti, ne znam baš koje povlastice imaju branitelji, a ovo zadnje treba romima ograničiti prava, al opet to je neprovedivo jer će se pobuniti sve one glupe udruge za ljudska prava koje štite sve druge osim običnog hrvata...

Slažem se za objavu registra branitelja, ali (opet ali :D ) opet teško da će netko to napraviti jer većina tih političara ima neke počasne činove i sl....

cham3leon
02-12-2011, 10:12
Tu su još i tobože nezaposleni koji zbog toga primaju neku socijalu a za to vrijeme rade u fušu, državne firme koje okreću mastodontske gubitke. Sad, netko je u jednom talk showu napomenuo kako su zapravo državna poduzeća neiskorišten potencijal, pa bi dugoročno najisplativije bilo zadržati isti broj radnika, ali raditi na sređivanju tih poduzeća da bolje posluju, i to je sigurno bolje rješenje, ali čini mi se da bi to tražilo mnogo vremena i pitanje je bi li se provelo kako treba. Mi nemamo baš vremena na bacanje.

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 10:25
studentima besplatno studiranje, penzionerima smanjit mirovine, braniteljima povlastice, ili raznorazne socijalne naknade za najsiromašnije. Ako se ponašaš kao HDZ i nastojiš svima ugoditi, to ne vodi nikamo. Prvi korak bi trebala biti objava registra branitelja i čišćenje ogromne količine lažnih branitelja iz njega što bi sigurno bila ogromna ušteda. Nakon toga reformiranje javne uprave i smanjenje birokracije.
Sveučilišta ne možeš kontrolirati i neka svejedno naplaćuju studiranje. Kineziološki fakultet, recimo, besplatan je samo za one koji imaju 5.0 prosjek. Fakjea. Mirovine su mizerne. "Prosječna mirovina (prema ZOMO) iznosi 2.151,29 kn." Pa ti živi s tim, betmen. Braniteljske povlastice i nisu nešto. Nisam siguran ni jesu li više oslobođeni participacije. Ako ne daješ nikakve socijalne naknade, ljudi će ti završiti u bolnici ili, još gore, umrjeti. Grobno mjesto je jako skupo, a njima ga nema tko platiti, morat ćeš ti (država).

Ako uzmemo da imamo 150k fejk branitelja i da oni mjesečno primaju 7k kuna od države, to je godišnja ušteda od 12.600.000.000 kuna. Jako veliki novci, no opet: tolike naknade primaju samo ratni vojni invalidi, a njih toliko sigurno nema.

Naglim i velikim otpuštanjima će doći do kontra efekta: smanjit ćeš potrošnju na državnoj razini i novac od poreza će biti sve manji. Vidi kako se HDZ proveo s povišenjem PDV-a i haračem od 3% i 6%.

crnisokol
02-12-2011, 10:48
Braniteljske povlastice i nisu nešto. Nisam siguran ni jesu li više oslobođeni participacije.

Ako uzmemo da imamo 150k fejk branitelja i da oni mjesečno primaju 7k kuna od države, to je godišnja ušteda od 12.600.000.000 kuna. Jako veliki novci, no opet: tolike naknade primaju samo ratni vojni invalidi, a njih toliko sigurno nema.


Participacije za što??

Što se tiče branitelja jedini problem su lažni branitelji, a taj problem je jako teško riješiti sad kad smo si ga napravili :D

Pa i braniteljske miorovine su skoro i jedina stvar što su umanjili u ovoj krizi (10%)

cham3leon
02-12-2011, 10:51
A bogami rješenje nije ni pustiti sve kako je. Potrošnja je ionako jako loša, s time da je pitanje što potrošnja kod nas može osigurati osim dobiti od poreza, jer zbog uvozne mafije domaća proizvodnja neće mnogo profitirati od povećanja potrošnje. Profitirat će eventualno Todorić i njegova ekipa.

Osim toga, ovo rješenje o kojem sam pričao tamo gore, optimizacija poslovanja javnih poduzeća bez otpuštanja - to je toliko velik poduhvat da će trebati bar jedno 10 godina da se ti gubici dovedu u normalu. Pogledaj recimo jedan HŽ koji godišnje gubi skoro 15 milijuna kunaSsamo na krađi goriva oko koje postoje cijeli kriminalni lanci zaposlenika unutar firme. Osim krađe goriva postoji onaj slučaj sa vagonima-restoranima, i još niz raznoraznih potkradanja firme, a ta pljačka cvate već dvadesetak godina. Tek nedavno su se sjetili da bi mogli malo počačkati po tome, gdje smo mi još od normalnog poslovanja te tvrtke? Tu pričam samo o HŽ-u. Zamisli koliko se još sličnih muljaža može iskopati iz Hrvatskih Cesta, HEP-a, i drugih javnih poduzeća i kolika tu šteta nastaje. I ne, to ne rade (samo) glavešine na upravljačkim i mendadžerskim pozicijama koji su političkom vezom dobili posao, to rade obični radnici koje se često prikazuje kao anđeliće i poštenjačine u odnosu na političare koji kradu.

Herr Schnitzel
02-12-2011, 10:59
I zašto onda misliš da bi neka desničarska stranka mogla pomoći po tim pitanjima, pogotovo kad uzmeš u obzir da desnica cvjeta u licemjerstvu?
Ako želiš koncentraciju na gospodarska pitanja glasuj za Jurčića, a ne sad tražit desničarsku stranku jer ti savjest nalaže da ni u kom slučaju tvoj glas ne ode na lijevo.

cham3leon
02-12-2011, 11:14
Pod desnicom ne smatram HSP ni njegovih 900 frakcija u koje se raspao, što dovoljno govori o ozbiljnosti takvih ljudi, niti pod desnicom smatram razne HDSSB-ove i slične stvari, jer da, tu je licemjerje žešće. Ne nalaže mi savjest da glasam za desnicu i ne treba to isključivo biti desnica, ne zanima me uopće da li podržavaju gej brakove ili ne, vjeronauke, financiranje Crkve i slično, nego opciju koja ima muda napraviti financijske rezove i ozbiljno se boriti protiv korupcije, pozitivno utjecati na naš žalosni mentalitet i druge goruće probleme u Hrvatskoj. Takvih nažalost baš i nema.

Neven <R>
02-12-2011, 11:29
http://h21.hr/hr/

Evo glasaj za njih.

Hexfire
02-12-2011, 11:40
Prije bih rekao da nikad nisu dobili pravu šansu nego da nema onih spremnih na promjene. Veliki problem je što ljudi glasaju za HDZ ili SDP čisto iz razloga jer su te stranke najveće, pa misle da ako daju glas npr. HSLS-u, to je isto kao da nisu glasali. Tak su manje više stalno isti ljudi na vlasti.

Ova cijela kampanja mi je dosta mlaka, najmanje zanimljiva od svih koje sam imao prilike vidjeti. Sve se većinom svodi na ponavljanje istog od strane svih stranaka, a rijetki imaju konkretno rješenje za neki problem. Moram popljuvati i HTV u ovom kontekstu, konkretno ono "sučeljavanje" koje možemo gledati svaki dan popodne. Tko god je gledao imalo, skužio je da tu nema ništa od sučeljavanja. Sve se svede na to da 20 ljudi priča u isti glas, o ničemu konkretnom.

Ok, HTV se izvlači da je takav koncept zahtjevan zakonom, ali baš ne vjerujem da to nije moglo biti napravljeno kvalitetnije. Gledao sam neki dan emisiju i došli su do blic pitanja gdje moraš odgovoriti sa da ili ne. I onda postave pitanje dali bi vi povećali PDV. Koja je poanta takvog pitanja, ako se može odgovoriti sa samo da ili ne? To je ko da pita dali više volite zelenu ili plavu boju. Takav odgovor bez konkretnog objašnjenja meni kao biraču ne znači apsolutno ništa.

Aerial
02-12-2011, 11:47
Koliko god Nigel bio u pravu kad govori da ulaskom u EU ulazimo u novu Jugu, toliko zapravo mislim da bi nam to i dobro bilo.
Nažalost, mi nismo ni Belgija, ni Njemačka ni Island pa da zapravo imamo mogunost izbora po takvim pitanjima. Živimo u je**om leglu lokalnih moćnika kojima je politički uspjeh doći na vlast, a ne ostati na njoj. Koliko gore može biti ako uđemo u EU? Umjesto malograđana s janjetinom među notkima nama će upravljati birokrati iz Bruxellesa. A je**ga, bolja je ova druga opcija :(

cham3leon
02-12-2011, 14:29
http://h21.hr/hr/

Evo glasaj za njih.
U, zanimljivo! Ovo sam totalno previdio, vjerojatno zbog smiješnog imena. Hvala puno.

Sad moram još malo čekirati HSLS, Ladonju i možda još koju stranku pa odlučiti...

@Aerial: Zapravo nitko ne zna koliko ćemo dobiti, a koliko izgubiti. Nitko ne garantira da će EU potjerati lokalne moćnike. I neće nama upravljati nitko iz Bruxellesa, upravljat će Zoki, poslije njega opet Jaca, i tako dalje. Oni pak od EU eventualno mogu dobiti po prstima kad nešto krene krivo.
A što se negativnih strana tiče, mnogo je scenarija katastrofe. Ono što se nazire kao jedan od crnjih scenarija je podjela EU i eura kao valute napola, pa bismo imali euro za bogate i euro za siromašne, i dvije unije, jednu sa razvijenim i bogatim zemljama, i jednu sa slabijim i siromašnim državama tipa Rumunjska, Grčka, itd. Pogodi kamo bismo mi završili.

Frky
02-12-2011, 17:40
Nisam još našao stranku koja meni paše!
Protiv EU-a sam i MMF-a i svih tih pizdarija, a koliko sam skužio HSP isto tako misli, no ta stranka po svemu drugom je lošost...
Stoga, bmk ko će dobiti, ali glasat ću! Šta ja znam, možda za laburiste! Oni su mi simpa!

Gu$ht3r
02-12-2011, 18:27
ja se samo nadam da ce na referendumu za EU pobijediti NE!

Aerial
02-12-2011, 19:30
Zapravo nitko ne zna koliko ćemo dobiti, a koliko izgubiti. Nitko ne garantira da će EU potjerati lokalne moćnike. I neće nama upravljati nitko iz Bruxellesa, upravljat će Zoki, poslije njega opet Jaca, i tako dalje. Oni pak od EU eventualno mogu dobiti po prstima kad nešto krene krivo.

Naravno da ćemo imati i dalje našu "ekipu" na vlasti, ali dobar dio zakonodavstva će dolaziti iz EU. Ako ništa drugo, barem oni koji su nužni za sinkroniziranje ekonomije.
Najbolji primjer - porez na neobrađivanja zemljišta. Čisto me zanima kad bi mi to na svoju inicijativu uveli kad EU ne bi od nas isti zakon tražila.
Što je super zapravo, jer u HR imamo milijarde hektara polja koja trunu kao socijalni ugar. Najgore od svega, većina ljudi koji imaju mnogo zemlje koju ne mogu/ne žele obrađivati zapravo ne žele ni prodati ni dati zemlju u najam. Jer to je nekakva "ostavština" i "od ćaće zemlja".
U Dalmaciji je to katastrofalan sindrom, većina polja, maslenika, vinograda itd doslovno trune, a ljudi su totalni status quo. Eto, moja familija prva po redu :/

Opet, kažem, ima naravno i minusa i pluseva u EU... da možemo sve sami srediti i bez EU, bilo bi super, al eto... :/

cham3leon
02-12-2011, 20:06
Bez pogovora, to što smo sve napravili da dođemo do ovoga su sve dobre stvari, pa čak i ako ne uđemo u EU, dobro je za nas.

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 20:16
Participacije za što??
Lijekove i lječničke postupke!!

A bogami rješenje nije ni pustiti sve kako je. Potrošnja je ionako jako loša, s time da je pitanje što potrošnja kod nas može osigurati osim dobiti od poreza, jer zbog uvozne mafije domaća proizvodnja neće mnogo profitirati od povećanja potrošnje. Profitirat će eventualno Todorić i njegova ekipa.

Osim toga, ovo rješenje o kojem sam pričao tamo gore, optimizacija poslovanja javnih poduzeća bez otpuštanja - to je toliko velik poduhvat da će trebati bar jedno 10 godina da se ti gubici dovedu u normalu. Pogledaj recimo jedan HŽ koji godišnje gubi skoro 15 milijuna kunaSsamo na krađi goriva oko koje postoje cijeli kriminalni lanci zaposlenika unutar firme. Osim krađe goriva postoji onaj slučaj sa vagonima-restoranima, i još niz raznoraznih potkradanja firme, a ta pljačka cvate već dvadesetak godina. Tek nedavno su se sjetili da bi mogli malo počačkati po tome, gdje smo mi još od normalnog poslovanja te tvrtke? Tu pričam samo o HŽ-u. Zamisli koliko se još sličnih muljaža može iskopati iz Hrvatskih Cesta, HEP-a, i drugih javnih poduzeća i kolika tu šteta nastaje. I ne, to ne rade (samo) glavešine na upravljačkim i mendadžerskim pozicijama koji su političkom vezom dobili posao, to rade obični radnici koje se često prikazuje kao anđeliće i poštenjačine u odnosu na političare koji kradu.
... i upravo ono što ti je Šnicl rekao: to nema blage veze s desnicom. Da bilo koja druga stranka sad dođe na vlast umjesto HDZ-a, morala bi raditi nekakve rezove. Nebitno gdje, kakve i koliko, ali to je činjenica. Jedini način kako je HDZ uspio "smiriti" narod je sve većim i većim socijalnim povlasticama.

Znaš tko bi najviše profitirao od povećanja potrošnje? SVI.
1. Država, iako je smanjila PDV, dobiva više novaca zbog povećanja potrošnje. Psihološki faktor je puno bitniji od čiste matematike kod ljudi.
2. Bilo koje firme. Sve i da Todorić zgrne miljone zbog toga, otvarat će nove dućane i zapošljavati nove ljude.
3. Ljudi koji će moći dobiti posao jer sada postoji potreba za njima.

Kid A
02-12-2011, 20:20
aspiring young politician

Aerial
02-12-2011, 20:23
Bokte gledam malo prije Dnevnik Nove i onak...
Mislio sam da gluplji birači od IX. jedinice ne mogu biti, a kad ono tam-dam-dam Kerum i ekipa iz X. uleti u scenu :(

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 20:26
aspiring young politician
Aupičkumaterinu, imaš više postova od mene.

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 20:27
I moj sin se nikad neće udat za Srbina!

Herr Schnitzel
02-12-2011, 20:28
Ne možemo se oslanjati na rast potrošnje. Potrebna nam je proizvodnja i okruženje koje ohrabruje male i srednje poduzetnike da ulaze u proizvodne, a ne uslužne djelatnosti. Frizeraji i šoping centri nisu nijednu zemlju izvukli iz ikakve krize. To ne znači da mi je ova Hrvatska za 21. stoljeće prihvatljiva jer ti ljudi žele pretvorit Hrvatsku u malu Ameriku, gdje se štiti isključivo interes kapitala. No thanks, bro.

Aerial
02-12-2011, 20:29
"Ne nasjedajte na portale, medije elektronske, uđu na kompjuter, na internet i tako dalje."

http://www.index.hr/images2/kerum_zeljko4-150709prkic540.jpg

McPingvin_v2.0
02-12-2011, 21:15
Ne možemo se oslanjati na rast potrošnje. Potrebna nam je proizvodnja i okruženje koje ohrabruje male i srednje poduzetnike da ulaze u proizvodne, a ne uslužne djelatnosti. Frizeraji i šoping centri nisu nijednu zemlju izvukli iz ikakve krize. To ne znači da mi je ova Hrvatska za 21. stoljeće prihvatljiva jer ti ljudi žele pretvorit Hrvatsku u malu Ameriku, gdje se štiti isključivo interes kapitala. No thanks, bro.
Čru, ali trebaš imati nekakav mentalni kick start, a tu mi se porast potrošnje čini perfect.

cham3leon
02-12-2011, 23:08
Ali Šnicla ima pravo. Osim toga, to je rečeno već toliko puta da koliko god je karakteristično za random pripadnika nekog prosvjeda da spominje lopove, toliko je karakteristično za ekonomske i političke stručnjake u nas da naklapaju o proizvodnji, i to je istina. Trebali bismo povećati proizvodnju. Todoriću, Kerumu i drugim vlasnicima trgovačkih lanaca to ne bi dobro došlo jer više ne bi mogli uvoziti tako povoljno.
Ako se dobro sjećam, rečeno je kako je tečaj kune uz ostale faktore zapravo totalno nastrojen uvozu.

McPingvin_v2.0
03-12-2011, 00:22
Jedna jako pametna stvar koju HNB radi je da drži kunu stabilnom. Ne sjećam se točno koje su sve posljedice jačanja i slabljenja valute, ali obje situacije imaju i plus i minus. Ako ti bude bolje vani s takvom kunom, unutar države će ti biti gore i obrnuto.

To da nam je uvoz glavna grana poslovanja trgovačkih lanaca je iznimno loše i zabrinjavajuće je, a pitanje je tko i što se može napraviti po tom pitanju.

Herr Schnitzel
03-12-2011, 00:28
Uvoze zato jer je jeftinije, jeftinije je zato jer je kuna napuhana i drži je se pod kontrolom. Logičan korak bi bio devalvacija, ali slabiji tečaj bi požderao ostatke što ljudima i tvrtkama ostane nakon kredita koji su uglavnom u evrima. Mene više zanima jel Rohatinskog brine dobrobit nacije, ili pogoduje uvoznom lobiju dok je zaštita građana sretna podudarnost :)

McPingvin_v2.0
03-12-2011, 00:31
E, to, fala.

Koliko god mi se on činio sposoban i sve to, bojim se da je sretna podudarnost. Malo se prečesto u zadnje vrijeme čuje o njemu i Todoriću.

Neven <R>
03-12-2011, 00:50
Kod Todorića nije sam stvar kod uvoza nego i fine pare koje dobije kroz subvencije za poljoprivredu, preko 100 milijuna kuna na godinu.

Schadenfreude
03-12-2011, 04:01
Naravno da ćemo imati i dalje našu "ekipu" na vlasti, ali dobar dio zakonodavstva će dolaziti iz EU. Ako ništa drugo, barem oni koji su nužni za sinkroniziranje ekonomije.

Ti ne vidiš problem u tome da ti zakoni koji vrijede u tvojoj državi dolaze izvan tvoje države?

cham3leon
03-12-2011, 08:05
Šta se tiče tečaja kune, koliko ja znam možemo birati između povoljnijeg izvoza uz koji bi porasle cijene stvari u trgovinama, i jeftinog uvoza uz težak izvoz kao što imamo i sada. Uvijek postoji više izbora.

Aerial
03-12-2011, 11:00
Ti ne vidiš problem u tome da ti zakoni koji vrijede u tvojoj državi dolaze izvan tvoje države?

Pa rekli smo prije u čemu je "problem". To što mi takve adekvatne zakone na vlastitu inicijativu zapravo nećemo ni donijeti.
Naravno da je problem što ti netko drugi određuje standarde... ali kad su nam vlastiti standardi smeće, onda ih trebamo potražiti negdje drugdje.

Bilo bi dobro da se ne žurimo s referendumima i jurenjem u uniju odmah po završetku pregovora. Da se da 2-3 godine formiranja mišljenja *nakon nužnih promjena* od strane nove vlade. Pa da onda nakon toga vdimo jel trebamo takvog "roditelja" ili ne.
Jer ako i dalje ostanemo u ovoj svojoj samodopadnoj kulturi, onda je EU ipak bolja opcija :/

Gu$ht3r
03-12-2011, 11:08
Bez pogovora, to što smo sve napravili da dođemo do ovoga su sve dobre stvari, pa čak i ako ne uđemo u EU, dobro je za nas.

upravo tako. Neka su ovi iz EU natjerali malo ovu gamad na neke promjene i reforme, ali mislim da jos nismo spremni za ulazak.

Schadenfreude
04-12-2011, 00:11
Pa rekli smo prije u čemu je "problem". To što mi takve adekvatne zakone na vlastitu inicijativu zapravo nećemo ni donijeti.
Naravno da je problem što ti netko drugi određuje standarde... ali kad su nam vlastiti standardi smeće, onda ih trebamo potražiti negdje drugdje.

Ako mi takve adekvatne zakone nećemo donijeti na vlastitu inicijativu onda te zakone ne bi trebali ni imati.


Bilo bi dobro da se ne žurimo s referendumima i jurenjem u uniju odmah po završetku pregovora. Da se da 2-3 godine formiranja mišljenja *nakon nužnih promjena* od strane nove vlade. Pa da onda nakon toga vdimo jel trebamo takvog "roditelja" ili ne.
Jer ako i dalje ostanemo u ovoj svojoj samodopadnoj kulturi, onda je EU ipak bolja opcija :/

Ako mi ostanemo u ovoj svojoj samodopadnoj kulturi onda je ta samodopadna kultura očito ono što mi jesmo.
Ako bi do promjene zakona i mentaliteta trebalo doći onda bi trebalo doći zato jer je narod shvatio da dosadašnji mentalitet ne funkcionira te da ga se skupa sa zakonima treba mijenjati, a ne zato jer smo ušli u organizaciju kojoj se ne sviđaju naši zakoni.
U suprotnome što će nam glasanje, vlada i sabor ako će naše zakone krojiti ljudi koje mi nismo izabrali?

Niko Bellic
04-12-2011, 00:14
Evo jedna prigodna za sve face u odijelima...

9bLdk-TVPIw

Neven <R>
04-12-2011, 00:36
Ako mi ostanemo u ovoj svojoj samodopadnoj kulturi onda je ta samodopadna kultura očito ono što mi jesmo.
Ako bi do promjene zakona i mentaliteta trebalo doći onda bi trebalo doći zato jer je narod shvatio da dosadašnji mentalitet ne funkcionira te da ga se skupa sa zakonima treba mijenjati, a ne zato jer smo ušli u organizaciju kojoj se ne sviđaju naši zakoni.
U suprotnome što će nam glasanje, vlada i sabor ako će naše zakone krojiti ljudi koje mi nismo izabrali?
Newsflash - svi zakoni/povelje doneseni na međunarodnoj razini, znači doneseni u UN-u i sličnim međunarodnim organizacijama čiji je član i RH, pravno su gledano iznad hrvatskih zakona. Tako da je situacija već takva bili mi u EU ili ne. Ne živimo u vakuumu

Schadenfreude
04-12-2011, 01:03
Newsflash - svi zakoni/povelje doneseni na međunarodnoj razini, znači doneseni u UN-u i sličnim međunarodnim organizacijama čiji je član i RH, pravno su gledano iznad hrvatskih zakona. Tako da je situacija već takva bili mi u EU ili ne. Ne živimo u vakuumu

Prihvaćanje određenog dijela tih zakona/povelja je nažalost neophodno za nekakvo funkcioniranje u međunarodnoj zajednici, prihvaćanje zakona EU nije.

Neven <R>
04-12-2011, 01:39
Svejedno bi zakonodavstvo EU na mnogim poljima imalo veliki utjecaj na naše, inače bi nam zabranili pristup njihovom tržištu i nametali razne sankcije.

Aerial
04-12-2011, 01:43
1) Ako mi takve adekvatne zakone nećemo donijeti na vlastitu inicijativu onda te zakone ne bi trebali ni imati.
2) Ako mi ostanemo u ovoj svojoj samodopadnoj kulturi onda je ta samodopadna kultura očito ono što mi jesmo.

1) wat
2) a bogatitvoga, ponekad je promjena bolja. Oni dole u Burkini Faso režu ženama klitorise zahrđalim noževima. Nisu još u EU, ali prilično sam siguran da kastracija zahrđalim noževima nije najpozitivniji element nečije kulture. Tako i mi sa svojim biserima, nažalost nešto moramo mijenjati ako želimo level-upati.

Schadenfreude
04-12-2011, 02:14
Svejedno bi zakonodavstvo EU na mnogim poljima imalo veliki utjecaj na naše, inače bi nam zabranili pristup njihovom tržištu i nametali razne sankcije.

Možeš li biti precizniji na kojima sve to poljima bi mi morali mijenjati zakone da nam ne bi zabranili pristup tržištu i nametali razne sankcije?


1) wat
2) a bogatitvoga, ponekad je promjena bolja. Oni dole u Burkini Faso režu ženama klitorise zahrđalim noževima. Nisu još u EU, ali prilično sam siguran da kastracija zahrđalim noževima nije najpozitivniji element nečije kulture. Tako i mi sa svojim biserima, nažalost nešto moramo mijenjati ako želimo level-upati.

1) Ili ćemo nakon određenog vremena shvatiti zašto nam određeni zakoni trebaju (što će nam biti vrijedna lekcija za budućnost) ili ćemo shvatiti da nam određeni zakoni zapravo ne trebaju.
2) Pozitivan ili negativan to je element njihove kulture i dokle god oni taj element drže izvan tvojih granica i dalje od tvojih građana nije na tebi da ih prisiljavaš da to mjenjaju.
Naši biseri su naši biseri i kao takvi dokle god ne diraju druge oni su naši da ih mijenjamo.

Neven <R>
04-12-2011, 02:19
Možeš li biti precizniji na kojima sve to poljima bi mi morali mijenjati zakone da nam ne bi zabranili pristup tržištu i nametali razne sankcije?

Recimo poljoprivreda, razni zakoni koji se tiču gospodarstva i slobode kretanja kapitala, mnoge stvari vezane za civilni život (iako to pokrivaju već i druge međunarodne organizacije) itd.

Schadenfreude
04-12-2011, 03:23
Recimo poljoprivreda, razni zakoni koji se tiču gospodarstva i slobode kretanja kapitala, mnoge stvari vezane za civilni život (iako to pokrivaju već i druge međunarodne organizacije) itd.

A zašto bi mi morali mijenjati zakone koji se tiču poljoprivrede i gospodarstva?
Interakcija na tom polju između nas i EU bi se većinom svodila na uvoz i izvoz što bi EU regulirala ograničavanjem uvoza ili izvoza, tako da ne vidim zašto bi u tom slučaju bila potrebna promjena naših zakona.
Što se tiče slobode kretanja kapitala mislim da nema nekakvih prevelikih razlika koje bi pravile problem.
I što se moralo mjenjati u civilnom životu da nam ne bi zabranili pristup njihovom tržištu i nametali razne sankcije?

Neven <R>
04-12-2011, 11:39
Za vrijeme kasnih 90-ih prije nego što su počele reforme vezane za EU - dosta toga, a reguliranje uvoza i izvoza je praktički druga riječ za sankcije jer EU ima moć da kvote smanji na minorni nivo koji bi štetio našem gospodarstvu jer su nam oni glavni trgovački partneri, a mi smo njima nevažni. Neka vrsta izolacije sigurno bi postojala da se nismo prilagodili zapadu.


Što se tiče slobode kretanja kapitala mislim da nema nekakvih prevelikih razlika koje bi pravile problem.
Da, danas nema kada se zakonodavstvo prilagodilo EU.

Aerial
04-12-2011, 13:25
Da zapravo počnemo s razvojem/korištenjem poljoprivrednih dobara ne bi ni trebali misliti o balansu izvoza/uvoza.
Nije da se razumijem baš u konkretne gospodarske zahvate, ali neke stvari bi i 10-godišnje dijete moglo shvatiti. O Slavoniji kao žitnici je već stereotip govoriti (zato što postaje naporno isticati istu stvar po 500. put, a još napornije što se te stvari ne provode), mada treba napomenuti da i seljaci imaju dobar dio krivnje. Umjesto da se prate trendovi i prilagode se, ogroman dio njih ide za onim što tradicionalno rade - u najgorem slučaju pšenica, koja je već toliko sveprisutna i u tolikim omjerima da postaje potpuno neprofitno uzgajati ju na našim relativno malim poljima (uvoz je zapravo po tom pitanju bolje rješenje).
Polja su nam problem #2. Treba pod htino provesti komasaciju i ukrupniti to. U Slavoniji je još situacija ok, ali južnije je užasno. To su "vinogradi" od 200 loza, "polja" od 2 hektara itd.
Za razliku od Slavonije koja još i koristi dio potencijala, na jugu Ravni kotari potpuno zjape, a imaju resursa za hraniti pola Hrvatske. Toliko se otišlo u stagnaciju da ovih dana i lavandu (!) uvozimo iz Srbije.

McPingvin_v2.0
04-12-2011, 15:57
http://9gag.com/gag/885645?ref=fb-share

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 8543_n.jpg (http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379838_10150388686752624_687867623_8780374_1943938 543_n.jpg)

Aral
04-12-2011, 16:09
Ahahahaha :rotfl:

Niko Bellic
04-12-2011, 16:36
Prefora! :rotfl:

Aerial
04-12-2011, 16:53
Hasselhoff, bokte :D

Schadenfreude
04-12-2011, 18:35
Za vrijeme kasnih 90-ih prije nego što su počele reforme vezane za EU - dosta toga, a reguliranje uvoza i izvoza je praktički druga riječ za sankcije jer EU ima moć da kvote smanji na minorni nivo koji bi štetio našem gospodarstvu jer su nam oni glavni trgovački partneri, a mi smo njima nevažni. Neka vrsta izolacije sigurno bi postojala da se nismo prilagodili zapadu.

Reguliranje uvoza i izvoza može biti sankcija zbog političkih poteza (npr. jer se nekome ne sviđaju zakoni određene države) no isto tako su razlozi dosta često ekonomski, te bi se ukoliko određeni proizvod počne ugrožavati prodaju proizvoda iz EU kvote uvele bez obzira na naše zakone.
Kažeš da bi sigurno postojala nekakva vrsta izolacije da se nismo prilagodili zapadu, pa koji su to zakoni koje smo mi imali, a koji su bili toliko sporni i neprilagođeni zapadu da bi njihovo zadržavanje rezultiralo ekonomskim sankcija i izolacijom od strane zapada?


Da, danas nema kada se zakonodavstvo prilagodilo EU.

Koliko je meni poznato ni prije prilagodbe nije bilo tako velikih razlika da bi uzrokvale sankcije.

Schadenfreude
04-12-2011, 18:35
Double post.

Niko Bellic
04-12-2011, 18:41
aTk9SkDbVB4

Neven <R>
04-12-2011, 18:50
Kažeš da bi sigurno postojala nekakva vrsta izolacije da se nismo prilagodili zapadu, pa koji su to zakoni koje smo mi imali, a koji su bili toliko sporni i neprilagođeni zapadu da bi njihovo zadržavanje rezultiralo ekonomskim sankcija i izolacijom od strane zapada?

Pa do 2000. smo bili prilično izolirani. I da nije bilo tih promjena IMO bili bi još gore danas, negdje ko Srbija.

Aerial
04-12-2011, 21:15
Bio sam u povjerenstvu danas na jednom od biračkih mjesta u Zadru i od 464 glasova samo ih je bilo 6 trollova. Niti jedan kreativan :(
U susjednoj prostoriji su imali Chucka Norrisa na jednoj listi, ali to je bilo preočekivano.

McPingvin_v2.0
05-12-2011, 04:16
Diste.

croat1gamer
05-12-2011, 06:54
Slavimo.

MasaKrisT
05-12-2011, 07:55
na janjetini.

Death By Sexy
05-12-2011, 08:38
Isto bude.

+ KERUMI.

Kenyi
05-12-2011, 10:38
Da mi je neko rekao da ce crveni pobijediti na hrvatskim izborima nasmijao bih se.
Mogu misliti kako se sad "pravi" hrvati ubijaju u mozak.

crnisokol
05-12-2011, 10:57
Da mi je neko rekao da ce crveni pobijediti na hrvatskim izborima nasmijao bih se.

Zašto???
Pa bilo je očito da HDZ gubi...

Kenyi
05-12-2011, 11:09
Svejedno, narod uglavnom ne glasa za boljeg nego za onog ko mu je drag.

Kostolomac
05-12-2011, 11:19
Očekivano je bilo da će crvenjare dobiti poslije svih onih HDZ-ovih afera. Jbg, kad smo k'o ovce, ni ne vidimo treći izbor =(

Wizard
05-12-2011, 11:54
A morali su dobit, nije bilo druge opcije, a vidilo se vec po presjednickim izborima kako bi ovi tribali zavrsit, a ove afere hdz-u nisu nis pomogle, a ono predvidjam za 4 godine da ce iopet hdz dobit :)

Razzarach
05-12-2011, 12:00
Nakon 4 godine komunističkog terora narod će se opametiti i opet odabrati pravi izbor.

cham3leon
05-12-2011, 13:52
Jer tko ne bi glasao za simpatičnu i nasmijanu bjeloglavu gospođu.

Arbiter of Change
05-12-2011, 14:23
Jer tko ne bi glasao za simpatičnu i nasmijanu bjeloglavu gospođu.
A ne.

wtn132NpR_o

Herr Schnitzel
05-12-2011, 14:36
Diste
Da, totalno neočekivano jelda :)


Da mi je neko rekao da ce crveni pobijediti na hrvatskim izborima nasmijao bih se.
Nije da je bez presedana.

Kenyi
05-12-2011, 15:48
http://www.facebook.com/#!/pages/Hrvats ... 5216518357 (http://www.facebook.com/#!/pages/Hrvatska-%C4%87e-opet-cvasti-kad-CRVENI-odu-s-vlasti/334985216518357)
Pocelo je :D

Herr Schnitzel
05-12-2011, 15:53
Naravno, šahovnica koja počinje s bijelim poljem™

MasaKrisT
05-12-2011, 16:14
Prelose lol:D

Kenyi
05-12-2011, 16:14
Koji je kurac sa jastrebom ? :D

Aral
05-12-2011, 17:01
MEGAloše

Falus
05-12-2011, 18:14
Ffs koliko ogranicenih ljudi iman pod prijateljima na fejsu :(

Dania
05-12-2011, 18:15
E, da, meni su ovakvi dani baš super za čistsku :D

Aerial
05-12-2011, 18:41
Očekivana reakcija od Fabije:

Kukuriku…perje leti,
Crvena nam gamad prijeti!!!
Vođa tima pernatoga,
Zoka, lica fraskavoga.
Tu je Čačić, vozač strašni,
... ... Junačina pozamašni,
Što hrvatske ceste zida
I proračun naš zakida.
Zatim Linić, pizdek stari,
Koga stomak zdrav ne vari.
Uza nj Stazić, šunjku diže
Da Zokinu guzu liže.
S desna Kain barjak vije,
Sa njega se đava smije…
Jakovčić mu pismu piva
Dok državu Istru sniva.
-Jovanović bubanj tuče
I smrdljivu kantu vuče.
Nakenja ju punu kvaka,
Nosi šefu s Pantovčaka.
&#39;&#39;Evo Ivo, brate mio,
Ako si mi ogladnio&#39;&#39;
Iza njega Vesna piči,
Baš k&#39;o začin ciloj priči.
Naškiljila desno oko
Jerbo cilja na visoko…
S fotelje će skinut Jacu,
Pa &#39;&#39;ugnjizdit&#39;&#39; svoju &#39;&#39;macu&#39;&#39;.
-Bože mili, čudne grupe,
Oko nje se muhe kupe.
&#39;&#39;Opančara&#39;&#39; puno ima
Pa ih mame mirisima.
Dugačka je to kolona,
Boljševika i masona.
Na tron bi se oni peli
I Hrvatsku razapeli,
Na stup srama, na zid plača,
Zbog pedera i lejzbača.
Jugosferu staru sniju,
U brk nam se svima smiju.
I crvenu mute kašu
Da oboje Lijepu Našu.
….Kukuriku…. baš ste strava,
Odnija vas lipi đava…..

Death By Sexy
05-12-2011, 18:42
Ček, to stvarno il ovak? :D

Herr Schnitzel
05-12-2011, 18:50
Pol rima kurca ne valja.

Aerial
05-12-2011, 19:11
Ček, to stvarno il ovak? :D

fo' real bro

http://www.facebook.com/profile.php?id=1448582161

Što mu se dogodilo u zadnjih godinu-dvije, god knows :/

Maloki
05-12-2011, 19:33
Inače je Hrvatska baš onako jako cvijetala zadnjih 20 godina.

TeraBajt
05-12-2011, 19:36
dosli su komunjare zabranit ce crkve!!!

Mafioz0r
05-12-2011, 19:46
http://i.imgur.com/5QHET.jpg

Razzarach
05-12-2011, 20:34
dosli su komunjare zabranit ce crkve!!!
I ISUSA ĆE MI ZABRANIT, PALIĆE CRKVE

Sonic_Moronic
05-12-2011, 21:07
Prokleti pederi će po Poljani silovat djecu.

Kenyi
05-12-2011, 21:40
Ane Zoran rekao da ce dekriminalizovati lake droge.

Schadenfreude
05-12-2011, 21:56
Pa do 2000. smo bili prilično izolirani. I da nije bilo tih promjena IMO bili bi još gore danas, negdje ko Srbija.

A tu je u pitanju bila namjerna izolacija zato jer se zapadu nisu sviđali naši zakoni?
Priznajem da nisam nešto pratio politiku tih dana, ali mislim da bi takvo nešto zapamtio.
Koliko ja vidim dokle god se javnost ne diže previše na noge zbog kršenja ljudskih prava i može se zarađivati zapad živo boli briga kakve zakone tko ima.


Da mi je neko rekao da ce crveni pobijediti na hrvatskim izborima nasmijao bih se.
Mogu misliti kako se sad "pravi" hrvati ubijaju u mozak.

Ovo je daleko više poraz HDZ-a nego što je pobjeda SDP-a.


Svejedno, narod uglavnom ne glasa za boljeg nego za onog ko mu je drag.

Mislim da je ovog puta narod dobrim dijelom glasao protiv nekoga umjesto za nekoga.

cham3leon
05-12-2011, 22:04
IMO svatko tko je glasao za HDZ i misli da je HDZ dijametralno suprotna stranka od SDP-a, ili imalo dobra stranka je ili neki lažni ratni invalid (ili sličan profiter), ili je pravi invalid, i to žešći.

TeraBajt
05-12-2011, 22:19
Ane Zoran rekao da ce dekriminalizovati lake droge.
ane hug

McPingvin_v2.0
05-12-2011, 22:22
Ne vidim što je tu čudno :/

hrčak
05-12-2011, 22:24
Ja imam pitanje u vezi toga. Ako sam dobro shvatio, svatko će kod sebe moći imati do 1g marice. No, da li se to odnosi samo na odrasle osobe (prijatelji u razredu se neš zabrijavaju)?

croat1gamer
05-12-2011, 22:25
Reci im da su idioti. Isto kao i sa cigaretama, al kontrole/kazne ce bit rigoroznije.

edit:
Isusekriste, ovo je vec 4-5 put od jucer da upadam u ovakav razgovor.

edit2:
Zar su ljudi tako glupi ili ne znaju razlikovati dekriminalizacija =/= legalizacija.

Duke of Earl
05-12-2011, 23:05
Ne vidim što je tu čudno :/
Ovo. To je već odavno trebalo bit napravljeno. Ali razumljivo mi je da se to nije moglo izvesti dok su oni mongoloidi bili na vlasti.




edit2:
Zar su ljudi tako glupi ili ne znaju razlikovati dekriminalizacija =/= legalizacija.
Zapravo, u dosta europskih država gdje je isto na snazi samo dekriminalizacija, puno se liberalnije gleda na to, gotovo kao da je i legalizirano. Naravno, nemožeš se šetat okolo sa 50 grama ili uzgajat farmu biljki doma, ali za male količine ili pušenje na nekom skrovitom mjestu policija u 95 % slučajeva progledava kroz prste, uz eventualno verbalno upozorenje. Iz prve ruke znam da je takva situacija u engleskoj, a vjerujem da nije ni puno drukčije u ostalim razvijenijim europskim državama.

croat1gamer
05-12-2011, 23:18
Jer je procedura sljedeca:
Ilegalna tvar, 3 godine zatvora-> dekriminalizacija, gotovo i legalizacija; u gotovo instantnom roku. Jel?

Ali i dalje, najbolji su mi klinci koji misle da ce se moci svakodnevno napusavati kad se dekriminalizira. :)

Feanor
05-12-2011, 23:18
Kanada također. Kaže frend da policajci ne odlučuju procesuirati ''više štete neko koristi'' slučajeve. Tako da ako te vide da pušiš na ulici samo te upozore da ugasiš i možeš nastaviti svojim putem.

Duke of Earl
05-12-2011, 23:21
Jer je procedura sljedeca:
Ilegalna tvar, 3 godine zatvora-> dekriminalizacija, gotovo i legalizacija; u gotovo instantnom roku. Jel?

Naravno, trebat će proći jedno određeno vrijeme da se malo razumnije počne gledati na to, pogotovo gledajući mentalitet i inteligenciju nekih naših policijskih snaga, ali na kraju bi se situacija trebala unormaliti, ja se duboko nadam.

croat1gamer
05-12-2011, 23:24
Exactly.


Ali i dalje, najbolji su mi klinci koji misle da ce se moci svakodnevno napusavati kad se dekriminalizira. :)

TeraBajt
06-12-2011, 00:07
dal se dekriminalizacijom automatski smanjuju kazne za maloljetnike ili to ostaje isto?
also, kad smo vec na toj temi, vec nas 4 subote za redom haltaju murjaci u parkovima i vec mi ide lagano to na kurac. wtf, jel to zbog izbora il nes trece? zadnji put sam moro vadit sve stvari iz dzepova i onda me murjak pretrazivo. cak frajer jos zajebava "kaj decki, ni rizle a", ono wtf.
subotu prije toga smo pili kod skole, dolazi patrola, mi ostali stajat reko da vidim sta ce nam rec, policajac se zaleti autom, dodje "kaj je decki, sve ste popili?" mi onak "da", a bog nas pita dal idemo u srce (disko klub) : ))), mi mu odgovorimo kao ne, ic cemo negdje drugdje, on laku noc i ode. kasnije sa 2 frenda odem prosetat i ispred crkve dolazi auto u nasem smjeru (skoda) i mi se zajebavamo a ne, opet murja lol, i frajer spusti prozor i pokaze znacku : ))))). uglavnom trazi osobne, ja imam, frendovi nemaju, jedan jos nema 16 a drugi je zaboravio, dam pajkanu osobnu a on da trebi u autu i ona zapisuje neki kurac. traze podatke, frendovi kazu, pajkan veli da ak nisu tocni da ce mene trazit. dosad me nisu nis trazili. uglavnom jebena ironija ono. tak da nemam pojma za sta sam sad upisan, jer imam 16 i osobnu i po obiteljskom zakonu smijem bit nakon 11 sati vani, a bilo je oko pola 1. isto tak su nam rekli ovu subotu da ne smijemo bit vani poslje 11 i da ne smijemo pit na javnim povrsinama, sad, dal sam ja mogo odbit to pretrazivanje? Znam da je nesto pingu govorio o tome, al u ovom slucaju sam u barem jednom dijelu prekrsio zakon (valjda) a to je to kaj sam pio na javnoj povrsini, jel to povod za pretres?
also, da sam kojim slucajem uz sebe imao nesto marijane koliku bi kaznu snosio (jer to je ocito to sto su trazili, podjebavajuci kao nemate ni rizle)?

i da primjetio sam kad god smo imali problema sa policijom to su bili policajci u civilu. ovi u odorama bi obicno samo rekli da se maknemo.

hrčak
06-12-2011, 00:29
Moj frend je završio na policiji zbog tog što su ga ulovili sa maricom, dobio je zapis i bukvicu u postaji i to je to.

Anarion.Umarth
06-12-2011, 00:43
Ma to zapisivanje "služi" popunjavanju nekakve kvote i u slučaju da se desi na tom području nekakvo sranje da znaju koga tražiti.

Inače, nikad lošeg iskustva sa pandurima, bez obzira na sav alkohol/dernjavu/uništavanje.Prije par tjedana smo svirali kraj zelenog vala, na pločniku, pa je lik sa strane čekao da završimo stvar, pa tek onda zamolioSda se premjestimo.
A ako već pušite ilegalne supstance, pa uradite to kod nekoga u stanu/kući/šupi, ili makar negdje u nekom zapećku gdje se ne okuplja omladina(park kraj krajobrazne arhitekture nije loš izbor).

Maloki
06-12-2011, 03:16
Ma to zapisivanje "služi" popunjavanju nekakve kvote i u slučaju da se desi na tom području nekakvo sranje da znaju koga tražiti.
To je to. Uglavnom svi ti blokovi sa popisima završe u smeću lol.
Malo ti priprijete da pokažu ko je gazda, čekaju da vide oćeš im odbrusit pa da te još zajebavaju i tak.
Osobno nikad problema s njima.

Što se tiče kazne - kolega s faksa mi prošle godine pričao kak je pao i morao je na sud :)

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 03:58
dal se dekriminalizacijom automatski smanjuju kazne za maloljetnike ili to ostaje isto?
also, kad smo vec na toj temi, vec nas 4 subote za redom haltaju murjaci u parkovima i vec mi ide lagano to na kurac. wtf, jel to zbog izbora il nes trece? zadnji put sam moro vadit sve stvari iz dzepova i onda me murjak pretrazivo. cak frajer jos zajebava "kaj decki, ni rizle a", ono wtf.
subotu prije toga smo pili kod skole, dolazi patrola, mi ostali stajat reko da vidim sta ce nam rec, policajac se zaleti autom, dodje "kaj je decki, sve ste popili?" mi onak "da", a bog nas pita dal idemo u srce (disko klub) : ))), mi mu odgovorimo kao ne, ic cemo negdje drugdje, on laku noc i ode. kasnije sa 2 frenda odem prosetat i ispred crkve dolazi auto u nasem smjeru (skoda) i mi se zajebavamo a ne, opet murja lol, i frajer spusti prozor i pokaze znacku : ))))). uglavnom trazi osobne, ja imam, frendovi nemaju, jedan jos nema 16 a drugi je zaboravio, dam pajkanu osobnu a on da trebi u autu i ona zapisuje neki kurac. traze podatke, frendovi kazu, pajkan veli da ak nisu tocni da ce mene trazit. dosad me nisu nis trazili. uglavnom jebena ironija ono. tak da nemam pojma za sta sam sad upisan, jer imam 16 i osobnu i po obiteljskom zakonu smijem bit nakon 11 sati vani, a bilo je oko pola 1. isto tak su nam rekli ovu subotu da ne smijemo bit vani poslje 11 i da ne smijemo pit na javnim povrsinama, sad, dal sam ja mogo odbit to pretrazivanje? Znam da je nesto pingu govorio o tome, al u ovom slucaju sam u barem jednom dijelu prekrsio zakon (valjda) a to je to kaj sam pio na javnoj povrsini, jel to povod za pretres?
also, da sam kojim slucajem uz sebe imao nesto marijane koliku bi kaznu snosio (jer to je ocito to sto su trazili, podjebavajuci kao nemate ni rizle)?

i da primjetio sam kad god smo imali problema sa policijom to su bili policajci u civilu. ovi u odorama bi obicno samo rekli da se maknemo.
Išao sam malo čitati policijski pravilnik/ zakon o policiji, o nekim stvarima nisam bio u pravu, al' ajmo redom.

U članku 95. Obiteljskog zakona (NN br. 116/03, 17/04 i 136/04) propisano je da radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama. S tim u vezi, roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od 16 godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje. Noćnim se izlaskom smatra vrijeme od 23 do 5 sati.

Po pitanju pregleda auta: smiju ga pregledati, ali ne i pretražiti bez naloga. Ukoliko ne dobiju nalog nakon 6 sati, dužni su te pustiti.
E sad, semantika: pregled i pretraga nisu isto. Pregled je korištenje osjetila (pipanje, vid), a pretraga je osobno vađenje stvari, otvaranj vratiju auta, pretinaca itd. Vrijedi i na ulicu.

Policajac te smije bez razloga pregledati [opipati ti džepove, zamoliti te da skineš jaknu (meni se desilo kad su me zahaltali nasred Vukovarske, mislili su da sam neki divljak na identičnom skuteru)], ali pretražiti te smiju samo ako sumnjaju da nosiš oružje, nešto vezano za kazneno djelo ili sredstvo kojim možeš ozljediti sebe ili nekog drugog.
Isto tako, policajac ti smije reći (tehnički, trebao bi te zamoliti) da izvadiš stvari iz džepova, auta itd. To isto spada u pregled, ali to imaš pravo odbiti. U tom slučaju bi te mogao privesti ako mu se baš sprda jer, hej, ipak živo u Hrvatskoj, ali mislim da na to ne bi trebao imati pravo.

Ovo za upisivanje se ne brini: ja sam se vozio skuterom po Jelačić placu prije nešto godina (mislio sam da smijem, bar su tako u autoškoli objasnili), murjak me halta. Pita me, odgovorim mu, pričamo, skuži da ne serem i da fakat mislim da se tu smijem voziti, kuži da nisam pijan, zapiše u blokić i ni pisma ni razglednice.

Ako te se sumnjiči za kazneno djelo [razbojstvo, ubojstvo, kleveta (ane rofl, kleveta je kazneno djelo)]Ssmije te se privesti (uz obrazloženje zašto) i pri tome te se smije pretražiti bez naloga.

Po pitanju cuganja vani, to sve ovisi o gradu. U Osijeku ne smiješ ništa :)))) U Zagrebu ne smiješ piti ispred dućana, dok u parkovima smiješ. E sad, caka: smiješ piti, ali se ne smiješ opijati. Opijanjem se smatra višekratno konzumiranje alkohola na istom mjestu kroz više dana. Probaj naći komunalne odredbe od Velike Gorice i potražiti, znam za Zagreb samo.

Ako je isto stanje kao i tu, samo mijenjajte parkiće svaku večer, što da ti kažem.

Isto tako, najbitnije od svega: nemoj jebat murjake u mozak. Ako su kulturni i zajebavaju se (ne negativno za tebe), pusti ih. Za 10 minuta si miran. Ako ćeš se ići natezati, možda tek ujutro dođeš doma. Ili starci dođu po tebe.

http://www.glowleaf.net/anarchy.jpg



P.S. Jebem ti sve, za 3 sata se budim i idem na faks.

EDIT: Literatura.
http://forum.hr/showthread.php?t=481776
http://www.forum.hr/showthread.php?t=633282
http://www.mup.hr
http://www.justfuckingoogleit.com

Dania
06-12-2011, 05:43
Po pitanju cuganja vani, to sve ovisi o gradu. U Osijeku ne smiješ ništa
:(

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 07:33
Znaš di sam, slobodno se preseli :)))

Neven <R>
06-12-2011, 07:43
Pingvin je sad dio Vlasti, sve će nam objasnit on

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 08:20
Fakjea. Vidjet ćeš me na sjednicama Vlade.

Kenyi
06-12-2011, 09:26
Nas ne maltretira policija toliko jebote
Ono kod nas je sf da te nasred ulice u bilo koje doba zaustavi policajac radi identifikacije i pretrage.
Slicno sa alkoholom.
Samo nemoj piti na glavnoj ulici i nemoj praviti probleme i sve je pet.

Aerial
06-12-2011, 11:20
EKSKLUZIVNO: Sud zaprimio tužbeni zahtjev za poništenjem izbora (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18652%3Aekskluzivnosud-zaprimio-tubeni-zahtjev-za-ponitenjem-izbora-&catid=7%3Aparlamentarni-izbori-2011&Itemid=282)

Službeno pismo u Comic Sans fontu :pray:

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 13:42
Ane. Dobro da nije Papyrus.

TeraBajt
06-12-2011, 14:59
dal se dekriminalizacijom automatski smanjuju kazne za maloljetnike ili to ostaje isto?
also, kad smo vec na toj temi, vec nas 4 subote za redom haltaju murjaci u parkovima i vec mi ide lagano to na kurac. wtf, jel to zbog izbora il nes trece? zadnji put sam moro vadit sve stvari iz dzepova i onda me murjak pretrazivo. cak frajer jos zajebava "kaj decki, ni rizle a", ono wtf.
subotu prije toga smo pili kod skole, dolazi patrola, mi ostali stajat reko da vidim sta ce nam rec, policajac se zaleti autom, dodje "kaj je decki, sve ste popili?" mi onak "da", a bog nas pita dal idemo u srce (disko klub) : ))), mi mu odgovorimo kao ne, ic cemo negdje drugdje, on laku noc i ode. kasnije sa 2 frenda odem prosetat i ispred crkve dolazi auto u nasem smjeru (skoda) i mi se zajebavamo a ne, opet murja lol, i frajer spusti prozor i pokaze znacku : ))))). uglavnom trazi osobne, ja imam, frendovi nemaju, jedan jos nema 16 a drugi je zaboravio, dam pajkanu osobnu a on da trebi u autu i ona zapisuje neki kurac. traze podatke, frendovi kazu, pajkan veli da ak nisu tocni da ce mene trazit. dosad me nisu nis trazili. uglavnom jebena ironija ono. tak da nemam pojma za sta sam sad upisan, jer imam 16 i osobnu i po obiteljskom zakonu smijem bit nakon 11 sati vani, a bilo je oko pola 1. isto tak su nam rekli ovu subotu da ne smijemo bit vani poslje 11 i da ne smijemo pit na javnim povrsinama, sad, dal sam ja mogo odbit to pretrazivanje? Znam da je nesto pingu govorio o tome, al u ovom slucaju sam u barem jednom dijelu prekrsio zakon (valjda) a to je to kaj sam pio na javnoj povrsini, jel to povod za pretres?
also, da sam kojim slucajem uz sebe imao nesto marijane koliku bi kaznu snosio (jer to je ocito to sto su trazili, podjebavajuci kao nemate ni rizle)?

i da primjetio sam kad god smo imali problema sa policijom to su bili policajci u civilu. ovi u odorama bi obicno samo rekli da se maknemo.
Išao sam malo čitati policijski pravilnik/ zakon o policiji, o nekim stvarima nisam bio u pravu, al' ajmo redom.

U članku 95. Obiteljskog zakona (NN br. 116/03, 17/04 i 136/04) propisano je da radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama. S tim u vezi, roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od 16 godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje. Noćnim se izlaskom smatra vrijeme od 23 do 5 sati.

Po pitanju pregleda auta: smiju ga pregledati, ali ne i pretražiti bez naloga. Ukoliko ne dobiju nalog nakon 6 sati, dužni su te pustiti.
E sad, semantika: pregled i pretraga nisu isto. Pregled je korištenje osjetila (pipanje, vid), a pretraga je osobno vađenje stvari, otvaranj vratiju auta, pretinaca itd. Vrijedi i na ulicu.

Policajac te smije bez razloga pregledati [opipati ti džepove, zamoliti te da skineš jaknu (meni se desilo kad su me zahaltali nasred Vukovarske, mislili su da sam neki divljak na identičnom skuteru)], ali pretražiti te smiju samo ako sumnjaju da nosiš oružje, nešto vezano za kazneno djelo ili sredstvo kojim možeš ozljediti sebe ili nekog drugog.
Isto tako, policajac ti smije reći (tehnički, trebao bi te zamoliti) da izvadiš stvari iz džepova, auta itd. To isto spada u pregled, ali to imaš pravo odbiti. U tom slučaju bi te mogao privesti ako mu se baš sprda jer, hej, ipak živo u Hrvatskoj, ali mislim da na to ne bi trebao imati pravo.

Ovo za upisivanje se ne brini: ja sam se vozio skuterom po Jelačić placu prije nešto godina (mislio sam da smijem, bar su tako u autoškoli objasnili), murjak me halta. Pita me, odgovorim mu, pričamo, skuži da ne serem i da fakat mislim da se tu smijem voziti, kuži da nisam pijan, zapiše u blokić i ni pisma ni razglednice.

Ako te se sumnjiči za kazneno djelo [razbojstvo, ubojstvo, kleveta (ane rofl, kleveta je kazneno djelo)]Ssmije te se privesti (uz obrazloženje zašto) i pri tome te se smije pretražiti bez naloga.

Po pitanju cuganja vani, to sve ovisi o gradu. U Osijeku ne smiješ ništa :)))) U Zagrebu ne smiješ piti ispred dućana, dok u parkovima smiješ. E sad, caka: smiješ piti, ali se ne smiješ opijati. Opijanjem se smatra višekratno konzumiranje alkohola na istom mjestu kroz više dana. Probaj naći komunalne odredbe od Velike Gorice i potražiti, znam za Zagreb samo.

Ako je isto stanje kao i tu, samo mijenjajte parkiće svaku večer, što da ti kažem.

Isto tako, najbitnije od svega: nemoj jebat murjake u mozak. Ako su kulturni i zajebavaju se (ne negativno za tebe), pusti ih. Za 10 minuta si miran. Ako ćeš se ići natezati, možda tek ujutro dođeš doma. Ili starci dođu po tebe.

http://www.glowleaf.net/anarchy.jpg



P.S. Jebem ti sve, za 3 sata se budim i idem na faks.

EDIT: Literatura.
http://forum.hr/showthread.php?t=481776
http://www.forum.hr/showthread.php?t=633282
http://www.mup.hr
http://www.justfuckingoogleit.com

gg thx : ))))

croat1gamer
06-12-2011, 15:06
Mislim da neka stranka povezana s Pernarom koristi logo napisan u papryrusu.

edit:
http://strankamladih.blogspot.com/

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 15:30
http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/original/000/126/314/3cd8a33a.png


BTW:

IME I PREZIME : Neven Botica
DATUM ROĐENJA : 31.08.1987. g.
BRAČNI STATUS : Neoženjen, otac jedne kćeri
ADRESA : Grad Zagreb / Hrvatski Leskovac 10251 / Prečna 9
OBRAZOVANJE : Ekonomski tehničar

Ane :))))))))))))

Kid A
06-12-2011, 15:48
Citam ove statuse od Kresinih frendova na fb. Jebote sto si vise patriota, vise si nepismen. Kako su ti ljudi zavrsili uopce osnovnu skolu

croat1gamer
06-12-2011, 16:07
Magija.

TeraBajt
06-12-2011, 18:21
moc medjugorja*

Duke of Earl
06-12-2011, 18:26
also, kad smo vec na toj temi, vec nas 4 subote za redom haltaju murjaci u parkovima i vec mi ide lagano to na kurac. wtf, jel to zbog izbora il nes trece? zadnji put sam moro vadit sve stvari iz dzepova i onda me murjak pretrazivo. cak frajer jos zajebava "kaj decki, ni rizle a", ono wtf.

hmmm, pa neznam zašto, možda zato što imate 15-16 jebenih godina, jel ti to palo napamet ? Još ste djeca jebote, naravno da bi se svaki normalan policajac trebao zapitati koji kok se imate opijat vani u 1 ujutro. Vjerujem da si ti odgovoran mladić, ali po gradu sam vidio stvarno previše klinaca od 14-15 godina koji nemogu stajat na nogama kolko su pijani, i ono, malo je to sve zabrinjavajuće i potrebne su puno učestalije policijske kontrole kod takvih slučajeva.

Aerial
06-12-2011, 19:10
Pda, zaustaviti će svakoga sa bocom pive u ruci. Ne zato što policajac ima loš dan ili zato što se zoveš Mirko, nego zato što, prvo i najvažnije, na javnom mjestu nije dopuštena konzumacija alkohola.
Jest da preko vikenda obično ne legitimiziraju po popularnijim mjestima, ali i da učine to nemaš se što buniti. Pokupiš se, boce u kese i odi piti negdje u zatvoreno :D

TeraBajt
06-12-2011, 19:41
also, kad smo vec na toj temi, vec nas 4 subote za redom haltaju murjaci u parkovima i vec mi ide lagano to na kurac. wtf, jel to zbog izbora il nes trece? zadnji put sam moro vadit sve stvari iz dzepova i onda me murjak pretrazivo. cak frajer jos zajebava "kaj decki, ni rizle a", ono wtf.

hmmm, pa neznam zašto, možda zato što imate 15-16 jebenih godina, jel ti to palo napamet ? Još ste djeca jebote, naravno da bi se svaki normalan policajac trebao zapitati koji kok se imate opijat vani u 1 ujutro. Vjerujem da si ti odgovoran mladić, ali po gradu sam vidio stvarno previše klinaca od 14-15 godina koji nemogu stajat na nogama kolko su pijani, i ono, malo je to sve zabrinjavajuće i potrebne su puno učestalije policijske kontrole kod takvih slučajeva.

ne znam di ti zivis, al ovdje je doslovno svaka klupica zauzeta. ne opijamo se, pijemo, sto je jeftinija varijanta u odnosu sa izlascima u klubove u gradu koji su preskupi, pustaju losu muziku i imaju redare koje ne smijes krivo pogledat. ono sta ja ne shvacam je kako to da ne izvlace "klince" sa parkiralista ispred jednog takvog kluba u gradu koji su svake subote urokani i to po par komada, nego idu po parkovima koji se ne nalaze u blizini ikakvih kuca i zgrada, nikakvih ljudi kojim bi mogli smetat i rade takve gluposti tipa pretrazivanja da ne bi nasli koju mrvu trave ili slicnog. Nije mi cudno da dodje policajac i kaze nam da smo na javnom mjestu i da se maknemo, jer nam se to cesto dogadja i to postujem, ali ovo zadnjih subota nije bilo nista slicno tome. tj. uvijek su bili policajci u civilu i zapisivali su nesto/trazili da vadimo stvari iz dzepova i pretrazivali nas, zato mi je cudno.

Aerial
06-12-2011, 20:16
Samo da ponovim:
Konzumacija alkohola na javnom mjestu NIJE DOPUŠTENA.

To je to.

Dreadlock
06-12-2011, 20:17
@Pingu koliko si ti siguran da se smije pit na javnim mjestima (a da se ne radi o kaficima i tim sranjima)?

also-zadovoljan izborima. glasao sam za laburiste i svida mi se trenutna situacija u saboru :D

edit: takoder dogodila se cudna stvar mom jednom frendu.pa da podjelim s vama. nije imao vremena glasati ujutro i oko 5 se uputio na biraliste. dok je hodao prema biralistu zvoni mu mob on se javi i kazu mu "gospodine (njegovo prezime),zovemo iz kukuriku koalicije.vidimo da jos niste glasali pa vas samo podsjecamo da su danas izbori i da odete dati svoj glas."

eto,mozda se jos nekom slicno nesto dogodilo

crnisokol
06-12-2011, 21:43
ja sam čekao da mi netko plati da glasam za njega, ali ništa od toga :D

skitkid
06-12-2011, 23:05
bokte meni nije padalo napamet sa 14 godina izać van ludovat po gradu kamoli se opijat ko ovi klinci danas :(

klinci odvratni ste. :(

Razzarach
06-12-2011, 23:07
@Pingu koliko si ti siguran da se smije pit na javnim mjestima (a da se ne radi o kaficima i tim sranjima)?

also-zadovoljan izborima. glasao sam za laburiste i svida mi se trenutna situacija u saboru :D

edit: takoder dogodila se cudna stvar mom jednom frendu.pa da podjelim s vama. nije imao vremena glasati ujutro i oko 5 se uputio na biraliste. dok je hodao prema biralistu zvoni mu mob on se javi i kazu mu "gospodine (njegovo prezime),zovemo iz kukuriku koalicije.vidimo da jos niste glasali pa vas samo podsjecamo da su danas izbori i da odete dati svoj glas."

eto,mozda se jos nekom slicno nesto dogodilo
mojoj staroj.

McPingvin_v2.0
06-12-2011, 23:08
Samo da ponovim:
Konzumacija alkohola na javnom mjestu NIJE DOPUŠTENA.

To je to.
Nije istina. Pročitaj moj post na prethodnoj strani.

@Pingu koliko si ti siguran da se smije pit na javnim mjestima (a da se ne radi o kaficima i tim sranjima)?
Pročitaj post. Postoji razlika između konzumacije i opijanja. Prvo se smije (ovisno o gradu), a drugo se ne smije.

Aerial
06-12-2011, 23:26
Hm, da, apparently Zagreb i Split nemaju tu zabranu i to zbog "odugovlačenja u administraciji s donošenjem zakona o zabrani" :O

McPingvin_v2.0
07-12-2011, 01:16
Meni je to skroz dobro. Ono, globit ćeš nekog tko ruča u parku i pije radler?

cham3leon
07-12-2011, 10:37
http://vidi.hr/Non-Tech/Hrvatska/SDP-ponistava-Karamarkov-natjecaj-nbsp

Eto. Čišćenje državne uprave, samo studenti koji redovito polažu predmete će imat besplatno školovanje. Zašto toga nije bilo u kampanji? Zašto je na plakatima umjesto takvih konkretnih stvari pisalo "Dug život umjesto života na dug", i takva slična sranja koja nalikuju na monolog nekog random retardiranog penzionera s ulice koji tupi o politici misleći da je pametniji od svih?

Mislim, slažem se s ovime što žele napraviti, ako imaju takvih konkretnih planova za druge segmente gospodarstva i društva, još bih i glasao za njih, ali ova marketinška kampanja s kojom su išli prije izbora nije spominjala baš ništa od toga. Štaviše, bila je vrijeđanje intelekta svakog građana koji se nije rodio jučer.

Slična stvar je bila i kad se Josipović natjecao za predsjednika. Ja sam oduševljen s tim čovjekom i potezima koje je napravio, poput pokušaja poboljšanja odnosa između Hrvatske i Srbije, priznanja i isprike za hrvatske ratne zločine i slično za koje treba imat muda kad si okružen ultranacionalistima sa svih strana kojima se takve stvari uopće ne sviđaju.
U kampanji, pak, je pričao totalne gluposti koje je očito naučio napamet od svojih PR stručnjaka, pa se tu našlo najavljivanje otvaranja tvornica i novih radnih mjesta i druge populističke izjave o stvarima na koje predsjednik niti ne može utjecati, a o onome što misli postići u odnosima sa susjedima nije pričao, ili je pričao nešto sasvim drugo.

Neven <R>
07-12-2011, 11:34
A uvijek su te kampanje nejasne i sa što manje detalja i to kod svih stranaka, čak i onih malih . Lakše je dobiti glasove tako nego najaviti konkretne mjere koje se neće sviđati biračkom tijelu, dok je Josipović imao kampanju temeljenu na pravdi kaj je tak širok da nema smisla uopće razmišljati o tome.

bezimeni
07-12-2011, 11:40
Kampanje valjda ne utječu ni 5% na krajnje glasove .Mala smo zemlja...praktički selo u kome svatko zna sve o svakome i nekakva predstavljanja nisu pretjerano potrebna .Građani polako politički sazrijevaju a to je dugačak proces .Svakim idućim izborom ljudi će sve više znati nagrađivati ili sankcionirati djela a sve manje će padati na populizam .

croat1gamer
07-12-2011, 15:18
kad si okružen ultranacionalistima sa svih strana kojima se takve stvari uopće ne sviđaju.
Mda. Jedino sta su ultranacionalisti je da su glasni.

bezimeni
07-12-2011, 16:04
kad si okružen ultranacionalistima sa svih strana kojima se takve stvari uopće ne sviđaju.
Mda. Jedino sta su ultranacionalisti je da su glasni.

samo se ti zajebavaj ...

QplWOLlFtTA&feature=related

Duke of Earl
07-12-2011, 17:42
Zašto toga nije bilo u kampanji? Zašto je na plakatima umjesto takvih konkretnih stvari pisalo "Dug život umjesto života na dug", i takva slična sranja koja nalikuju na monolog nekog random retardiranog penzionera s ulice koji tupi o politici misleći da je pametniji od svih.

U kampanji, pak, je pričao totalne gluposti koje je očito naučio napamet od svojih PR stručnjaka, pa se tu našlo najavljivanje otvaranja tvornica i novih radnih mjesta i druge populističke izjave o stvarima na koje predsjednik niti ne može utjecati, a o onome što misli postići u odnosima sa susjedima nije pričao, ili je pričao nešto sasvim drugo.
Zato jer se obraćaju masi ljudi. A masa je glupa.

cham3leon
07-12-2011, 18:52
Ma znam to, više sam pitao onako retorički. Al eto, ja nisam glup i stoga sam alergičan na takve stvari.

Duke of Earl
07-12-2011, 19:08
Pa znam da nisi, al moraš shvatit da si u manjini pa im se stoga više isplati jeftini populizam.

cham3leon
07-12-2011, 21:56
Dobro, ja govorim za sebe, a kako drugi to interpretiraju je druga stvar.

Ali gledajući druge kampanje, svaka je nudila nešto konkretno, bar su davale hintove gdje bi uštedile, za koga jesu a za koga nisu, jedino Kukuriku i Milanović od početka sve prave planove kriju.

McPingvin_v2.0
08-12-2011, 00:21
YRLY?

http://www.kukuriku.org/plan21

Nije da je plan kao takav okosnica ove kampanje...

Schadenfreude
08-12-2011, 00:35
http://vidi.hr/Non-Tech/Hrvatska/SDP-ponistava-Karamarkov-natjecaj-nbsp

Eto. Čišćenje državne uprave, samo studenti koji redovito polažu predmete će imat besplatno školovanje. Zašto toga nije bilo u kampanji? Zašto je na plakatima umjesto takvih konkretnih stvari pisalo "Dug život umjesto života na dug", i takva slična sranja koja nalikuju na monolog nekog random retardiranog penzionera s ulice koji tupi o politici misleći da je pametniji od svih?

Zato jer se radi o predizbornim obećanjima kojima nitko živ nevjeruje budući da svi redovito obećavaju stvari koje nemaju namjeru ispuniti ili uopće nemogu ispuniti, stoga je jedino važno da je ono što im piše po plakatima ima veze sa sadašnjim problemima zemlje te da se slaže sa generalnim stavom stranke.
Sam si dao konkretni primjer Josipovića koji je kao kandidat SDP-a davao obećanja za koja je morao znati da kao predsjednik jednostavno ne može ispuniti.
Na temelju čega bi osoba trebala vjerovati SDP-ovim predizbornim obećanjima kada su svjesno lagali prilikom predizborne kampanje za izbor predsjednika?

Neven <R>
08-12-2011, 00:54
Ali gledajući druge kampanje, svaka je nudila nešto konkretno, bar su davale hintove gdje bi uštedile, za koga jesu a za koga nisu, jedino Kukuriku i Milanović od početka sve prave planove kriju.
u javnim ustanovama školovanje će biti besplatno za uspješne i redovite učenike i studente

Evo piše to na linku koji je pingvin dao, to kaj si ti sve informacije o planovima dobio iz plakata je druga stvar. I ne sjećam se kad su to u kampanji Josipovića obećavali da će učinit gospodarska čuda, bilo je više isticano da će se boriti protiv korupcije i kao zastupat će obične ljude

To da'l će se ispuniti i 20% onoga čega je u planu je druga priča.

Maloki
08-12-2011, 02:09
Ni ja se ne sjećam takvih obećanja iz njegove kampanja.
Ustvari jedino čega se sjećam je izraza PRAVDA na svakom čošku.
I Bare u onom spotu. Taj spot je rulao. Pogotovo Bare.

McPingvin_v2.0
08-12-2011, 03:04
Ja se isto ne sjećam takvih "obećanja" kad su bili predsjednički izbori. Sjećam se da je glavni moto bio "PravDA za sve!" i "My president can read this" (:D), ali nikakve priče o oporavku zemlje ili otvaranju novih radnih mjesta se ne sjećam. Ne mogu reći ništa iz prve ruke pošto tada još nisam bio politički aktivan.

Doduše, sjećam se dok je Jadranka govorila kako će natjerati INA-u da snizi cijene goriva.

Po pitanju "nisu ništa konkretno rekli" spike - nitko ne može ništa "konkretno" ni reći, ako nije vlast. Nemaš sve te podatke tko što, kako i koliko troši, pa ne možeš reći "uštedit ćemo na uredskom priboru HŽ-a jer troše 243 milijuna kuna godišnje na to, počet ćemo printati na dvije stane" kad to ne znaš. Prva stvar koju sad koalicija mora napraviti je temeljiti damage assessment, a tek će se onda dalje vidjeti što je najpametnije napraviti za ovu zemlju.

BTW, malo istraživanja po DZS-u, HNB-u, HZZ-u, CIA World Factbooku, gfmag.com-u itd, našao sam jedan i napravio nekoliko interesting grafova.

http://i.imgur.com/KDbCI.jpg

http://i.imgur.com/84qec.jpg

McPingvin_v2.0
08-12-2011, 03:06
http://memegenerator.net/cache/instances/400x/11/11774/12056753.jpg

Aerial
08-12-2011, 10:22
http://i.imgur.com/T3ipS.jpg

Neven <R>
08-12-2011, 11:55
Ček stvarno je tolki dug danas? :(

McPingvin_v2.0
08-12-2011, 11:57
Ne, toliki je bio prije godinu dana :(

Nisam radio s 2011. godinom jer nisam mogao naći sve podatke.

Neven <R>
08-12-2011, 12:07
Al jedan caveat tu. Inozemni dug je javni (vlada) + privatni (banke, ostale kompanije), iako vjerujem da su i za javni dug slični podaci.

McPingvin_v2.0
08-12-2011, 13:19
Veći je problem postotak vanjskog duga u BDP-u koji je još prošle godine prešao 100% :)

Insert
08-12-2011, 16:23
http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=282 (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18232%3Avesna-pusi-podravam-gej-brakove-i-protiv-sam-vjeronauka-u-kolama&catid=7%3Aparlamentarni-izbori-2011&Itemid=282)

Čitajte komentare ispod vijesti.

Kid A
08-12-2011, 16:26
Zvonko Malkoc · Sisak, Croatia
biće vjeronauka u školi dok je hrvatske državi i hrvatskog naroda hrvatski narod je stvorio i obranio državu pa ima valjda da on sam bira ne da neko stalno nešto određuje nitko neće moći nametnuti svoja pravila hrvatskom narodu to je bilo davno do su drugi nametali svojom voljom ono što hrvatski narod nije želio pa valjda kad je ostvario i obranio državu koju više voli od bilo koga na svijetu tako ima pravo na vjeronauk u školi da sam bira to je kultura većine hrvatskog naroda koja je odgojena u vjeri ta vjera u boga koja nam je pomogla obraniti hrvatsku od srbijanskog neprijatelj koji je mislio slomit hrvatski duh to nije uspjelo nit pošlo za rukom tako isti neprijatelj mora platit štetu hrvatskom narodu za zločina koje je počinio u hrvatskoj bog i HRVATI BOŽE ČUVAJ HRVATSKU OD SVIH ZALA

Insert
08-12-2011, 16:34
Ta govna nemaju više poštavanje ni za što!SIzgleda da se bliži isto vrieme kano 1929. godine kad nije bilo nikakvog drugog riešenja nego uzeti pušku u ruke i boriti se protiv takve gamadi.

Dobro pa takva govna ne hodaju mojim gradom, ne znam šta bi napravio da vidim ovu Pušikurićku na ulici, mislim da koliko god mi Kršćanstvo zabranjuje ljutnju, da se ne bi mogao suzdržati a da je barem jednom ne mlatnem u taj sotonski obraz.

Mene zanima o čemu ovaj priča :|


Jedna prigodna:

-yz-r0zmbqw

Kenyi
08-12-2011, 16:46
Usput, zacudujuce malo hrvata iz BiH je glasalo.
Samo oko 7%
A i oni što su glasali su glasali za HDZ lol :(

Aerial
08-12-2011, 17:01
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.

cham3leon
08-12-2011, 17:03
Pa kod mene u osnovnoj je postojao katolički i islamski, jer su to dvije najzastupljenije religije u nas.

Insert
08-12-2011, 17:09
Usput, zacudujuce malo hrvata iz BiH je glasalo.
Samo oko 7%
A i oni što su glasali su glasali za HDZ lol :(

Mislim da dijaspora ima zasebnu jedanaestu izbornu jedinicu i dobivaju samo nekoliko zastupnika tako da ne mogu previše utjecati pa ih vjerojatno boli kurac. Ionako bi trebalo ukinuti pravo glasa svima koji žive izvan hrvatske.

Kid A
08-12-2011, 17:17
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.

A i to sto si naveo je opet praznoglavo ucenje od kojih nemas nikakve koristi ni svrhe u zivotu. Takvim stvarima vise nije mjesto u skolama

Neven <R>
08-12-2011, 17:23
Pa kod mene u osnovnoj je postojao katolički i islamski, jer su to dvije najzastupljenije religije u nas.
A ja sam recimo imao prazan sat onda. (usred školskog dana naravno) GG? GG

Hrsvijet je portal namjenjen dijaspori, a svi znamo da najveći domoljubi žive izvan Hrvatske

cham3leon
08-12-2011, 17:30
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.

A i to sto si naveo je opet praznoglavo ucenje od kojih nemas nikakve koristi ni svrhe u zivotu. Takvim stvarima vise nije mjesto u skolama

Onda komotno možemo izbaciti glazbeni, likovni, književnost, možda i povijest.

Herr Schnitzel
08-12-2011, 17:32
Ane nisi ovo napisao.

TeraBajt
08-12-2011, 17:38
bar mi likovni u srednjoj nije pregg. mozda je do profe, al kaj god da radimo (pogotovo arhitekturu) jebeno je zanimljivo.

bezimeni
08-12-2011, 17:42
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.


Ja sam imao marksizam i obuhvaćao je upravo ovo o čemu pišeš.Bio je to filozovski predmet koji je anlizirao društvena uređenja , religije , kulture , pokrete ...imao sam tako dobrog profesora da mi je to u krajnjoj liniji bio jedini zanimljivi predmet uz povijest , zemljopis i djelomično fiziku .Kasnije je tip posto pomoćnok ministra obrazovanja ( klik (http://politopedia.net/index.php?title=Martin_Or%C5%A1oli%C4%87)S).

Današnji vjeronauk je totalna koma i treba ga pod hitno izbaciti ili mijenjati .

Duke of Earl
08-12-2011, 17:47
Jednostavno bi trebalo uvesti nekakvu kombinaciju ovog što je napisao Aerial, i nešto slični etici u srednjoj. Meni je etika bila genijalan predmet, ali to je više bilo do profesora. A vjeronauk je stvar koja me najviše žalosti u trenutnom školskom sustavu, čisto zato jer imam 12-godišnju sestru kojoj pune glavu tim smećem dok još nije sposobna kritički razmišljati.

hrčak
08-12-2011, 17:49
Isti kurac, samo što nema kolke tolke veze s Biblijom. Doduše to i ovisi o profesoru al ono.... isti kurac -.-

Insert
08-12-2011, 17:58
Isti kurac, samo što nema kolke tolke veze s Biblijom. Doduše to i ovisi o profesoru al ono.... isti kurac -.-
Nema veze, bar predmet po definiciji nije toliko pristran. To sa profesorima je druga stvar.

Vjeronauk bi se trebao održavati u crkvama/džamijama/sinagogama, a ne u školi da se financira iz državnog proračuna.

Neven <R>
08-12-2011, 18:41
Il ga barem staviti izvan regularne nastave (tipa ak je ujutro škola da bude poslije nastave) pa da oni koji ga ne pohode mogu ići doma.

Constantine
08-12-2011, 18:59
Jednostavno bi trebalo uvesti nekakvu kombinaciju ovog što je napisao Aerial, i nešto slični etici u srednjoj. Meni je etika bila genijalan predmet, ali to je više bilo do profesora. A vjeronauk je stvar koja me najviše žalosti u trenutnom školskom sustavu, čisto zato jer imam 12-godišnju sestru kojoj pune glavu tim smećem dok još nije sposobna kritički razmišljati.
upravo to,ja sam trenutno prisiljen pohađati vjeronauk zato sto se ne mogu prebaciti na etiku na kraju srednjoškolskog školovanja,a ovo sto trenutno radimo je cisti kreacionizam,muka mi je to slusat.Sat prije toga smo gledali dokumentarac iz proslog stoljeca o opasnosti istocnjackih religija prema kršćanstvu

Insert
08-12-2011, 19:26
Jednostavno bi trebalo uvesti nekakvu kombinaciju ovog što je napisao Aerial, i nešto slični etici u srednjoj. Meni je etika bila genijalan predmet, ali to je više bilo do profesora. A vjeronauk je stvar koja me najviše žalosti u trenutnom školskom sustavu, čisto zato jer imam 12-godišnju sestru kojoj pune glavu tim smećem dok još nije sposobna kritički razmišljati.
upravo to,ja sam trenutno prisiljen pohađati vjeronauk zato sto se ne mogu prebaciti na etiku na kraju srednjoškolskog školovanja,a ovo sto trenutno radimo je cisti kreacionizam,muka mi je to slusat.Sat prije toga smo gledali dokumentarac iz proslog stoljeca o opasnosti istocnjackih religija prema kršćanstvu
ime dokumentarca? :)

Duke of Earl
08-12-2011, 19:27
I sad se samo zapitaj kakav to utjecaj može imat na djecu u razvoju.

Insert
08-12-2011, 19:32
I sad se samo zapitaj kakav to utjecaj može imat na djecu u razvoju.
A, ono, ja sam na početku osnovne bio zaluđen dinosaurima pa sam već tada bio sumnjičav :)

Constantine
08-12-2011, 19:47
Jednostavno bi trebalo uvesti nekakvu kombinaciju ovog što je napisao Aerial, i nešto slični etici u srednjoj. Meni je etika bila genijalan predmet, ali to je više bilo do profesora. A vjeronauk je stvar koja me najviše žalosti u trenutnom školskom sustavu, čisto zato jer imam 12-godišnju sestru kojoj pune glavu tim smećem dok još nije sposobna kritički razmišljati.
upravo to,ja sam trenutno prisiljen pohađati vjeronauk zato sto se ne mogu prebaciti na etiku na kraju srednjoškolskog školovanja,a ovo sto trenutno radimo je cisti kreacionizam,muka mi je to slusat.Sat prije toga smo gledali dokumentarac iz proslog stoljeca o opasnosti istocnjackih religija prema kršćanstvu
ime dokumentarca? :)
mislim da je to ovaj:
oiIHbFvUcnY

Samo sto je pripovjedac bio drugi i tri puta iritantniji od ove zene.

Razzarach
08-12-2011, 19:53
Meni etika ide na zivce zato sto je profesor idiot i tjera nas da pisemo referate o svakom mogucem sranju, zadnji referat je bio na temu pedera...
Inace je okej predmet...

Insert
08-12-2011, 19:55
Samo sto je pripovjedac bio drugi i tri puta iritantniji od ove zene.

zamijenili su pripovjedačicu jer ova priča srpski :rotfl:

related:
y-7A02OriMY&feature=fvwrel

skužite uvodnu scenu, ja umirem :pray:

Duke of Earl
08-12-2011, 20:17
related:
y-7A02OriMY&feature=fvwrel

skužite uvodnu scenu, ja umirem :pray:
Da saznam da mi ovo puštaju sestri u školi, tužio bih školu.

Maloki
08-12-2011, 21:18
Il ga barem staviti izvan regularne nastave (tipa ak je ujutro škola da bude poslije nastave) pa da oni koji ga ne pohode mogu ići doma.
Ovo.
Ili da bude prvi ili zadnji sat tako da se može kasnije u školu/ranije doma.
I treba malo kontrolirati što se predaje na vjeronauku, pogotovo u nižim razredima osnovne škole.

Dania
08-12-2011, 21:31
Jednostavno bi trebalo uvesti nekakvu kombinaciju ovog što je napisao Aerial, i nešto slični etici u srednjoj. Meni je etika bila genijalan predmet, ali to je više bilo do profesora. A vjeronauk je stvar koja me najviše žalosti u trenutnom školskom sustavu, čisto zato jer imam 12-godišnju sestru kojoj pune glavu tim smećem dok još nije sposobna kritički razmišljati.
Ne brini, naučit će vremenom, ne može joj nitko isprati mozak ako ima kraj sebe normalne ljude. Ja sam na početku petog osnovne sama odustala od vjeronauka, ali budući da nisam muslimanka niti ikoje druge vjere, morala sam tamo sjediti, no bez domaćih zadaća ^^

Maloki
08-12-2011, 21:36
Ja sam cijelu osnovnu školu vjeronauk proveo po hodnicima.
Jedne godine je pak bilo da za vrijeme trajanja nastave učenici ne smiju bit na hodniku već moraju bit ili u razredu ili u knjižnici.
Naravno, knjižnica nikad nije radila u vrijeme kad sam ja imao vjeronauk pa sam morao sjedit na satu.
Hura.

Dania
08-12-2011, 21:38
E, al' nije ni to bilo loše, već znaš nešto o znanosti, slušaš "drugu stranu" i umireš od smijeha ^^

Sonic_Moronic
08-12-2011, 22:37
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.

Fala bogu, to ja uvijek govorim.

Razzarach
08-12-2011, 22:41
"Ta darvinova teorija ne zasniva se na nikakvim znanstvenim činjenicama" hahahahahaahhaah
Na 4:25

TeraBajt
08-12-2011, 22:55
upravo to,ja sam trenutno prisiljen pohađati vjeronauk zato sto se ne mogu prebaciti na etiku na kraju srednjoškolskog školovanja,a ovo sto trenutno radimo je cisti kreacionizam,muka mi je to slusat.Sat prije toga smo gledali dokumentarac iz proslog stoljeca o opasnosti istocnjackih religija prema kršćanstvu
ime dokumentarca? :)
mislim da je to ovaj:
oiIHbFvUcnY

Samo sto je pripovjedac bio drugi i tri puta iritantniji od ove zene.
ovo smo gledali u osnovnoj : )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
nju ejdz vs krscanstvo : )))))))))))))))))))))))))

Neven <R>
08-12-2011, 23:36
Ja sam cijelu osnovnu školu vjeronauk proveo po hodnicima.
Jedne godine je pak bilo da za vrijeme trajanja nastave učenici ne smiju bit na hodniku već moraju bit ili u razredu ili u knjižnici.
Naravno, knjižnica nikad nije radila u vrijeme kad sam ja imao vjeronauk pa sam morao sjedit na satu.
Hura.
Nas je u nižim razredima čuvala učiteljica jer je vjeronauk netko drugi predavao, čak se sjećam da nas je čistačica par puta čuvala rofl. U višim razredima smo se šetuckali hodnicima, a u 8. nas je čak pustila da se vani prošetamo što je bilo VAU, pogotovo jer mi je škola bila 5 minuta pješke od doma

Aerial
09-12-2011, 00:07
Treba biti vjeronauka u školi, ne vidim zašto ga maknuti.
Ali vjeronauk, a ne katolikonauk. U najboljem slučaju, predmet bi se zvao Religija i kultura ili ako već mora biti nekakva -logija ili -pis, onda teologija, mada je to već prenategnuto.
Treba biti sociološki predmet. Dakle, upoznavanje sa svim religijama i kulturama, a ne praznoglavo učenje 3. Poslanice Korinćanima ili neke apsurdne dogme.

A i to sto si naveo je opet praznoglavo ucenje od kojih nemas nikakve koristi ni svrhe u zivotu. Takvim stvarima vise nije mjesto u skolama

Što je praznoglavo u upoznavanju sa svjetskim religijama i kulturama? Baš sad nam treba tako nešto kad je islamofobija kronična bolest na zapadu.
Ne govorim o učenju molitva i dogma, nego o stavljanju religije u antropološku perspektivu. Zašto se i gdje koja religija razvila, kakva je, kako je utjecala na kulturu itd...
Izostaviti to iz školovanja je, kao što chameleon kaže, kao da izostaviš povijest.

Maloki
09-12-2011, 02:49
Nas je u nižim razredima čuvala učiteljica jer je vjeronauk netko drugi predavao, čak se sjećam da nas je čistačica par puta čuvala rofl. U višim razredima smo se šetuckali hodnicima, a u 8. nas je čak pustila da se vani prošetamo što je bilo VAU, pogotovo jer mi je škola bila 5 minuta pješke od doma
Nas je isto u nižim razredima znala čuvat čistačica rofl.
Al sjećam se kad sam prvi put imao vjeronauk tako u rasporedu u prvom razredu i onda sam ostao na satu i nisam kužio kaj se dešava. Vjeroučiteljica je rekla da moramo nacrtat Adama i Evu i jabuku i zmiju pa sam ja nacrto Adama i Evu u zelenoj odjeći.
Idući dan me učiteljica upozorila da ja nisam upisan na vjeronauk pa da ne moram bit na satu. Tjedan kasnije sam otišo sa sata i kad su me pitali reko sam da mi se neda bit u školi. LAJKA BAUS. Nakon toga mi učiteljica srala da moram ostat poslije vjeronauka jer imam još nastave. Neodlučna kuja.


Što je praznoglavo u upoznavanju sa svjetskim religijama i kulturama? Baš sad nam treba tako nešto kad je islamofobija kronična bolest na zapadu.
Ne govorim o učenju molitva i dogma, nego o stavljanju religije u antropološku perspektivu. Zašto se i gdje koja religija razvila, kakva je, kako je utjecala na kulturu itd...
Izostaviti to iz školovanja je, kao što chameleon kaže, kao da izostaviš povijest.
I ja se slažem s tim. Mislim, ekipa se nasmijala na izjavu da je to isto kao i ukidanje likovnog, glazbenog i ostalih predmeta al to zbilja je tako. Velikoj većini nas znanja iz likovne umjetnosti i glazbene teorije neće apsolutno nikad trebat pa smo svejedno to učili.

Schadenfreude
09-12-2011, 03:35
Ta govna nemaju više poštavanje ni za što!SIzgleda da se bliži isto vrieme kano 1929. godine kad nije bilo nikakvog drugog riešenja nego uzeti pušku u ruke i boriti se protiv takve gamadi.

Dobro pa takva govna ne hodaju mojim gradom, ne znam šta bi napravio da vidim ovu Pušikurićku na ulici, mislim da koliko god mi Kršćanstvo zabranjuje ljutnju, da se ne bi mogao suzdržati a da je barem jednom ne mlatnem u taj sotonski obraz.

Mene zanima o čemu ovaj priča :|

1929. godine je Pavelić osnovao UHRO (Ustaše).

McPingvin_v2.0
09-12-2011, 03:42
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18232%3Avesna-pusi-podravam-gej-brakove-i-protiv-sam-vjeronauka-u-kolama&catid=7%3Aparlamentarni-izbori-2011&Itemid=282

Čitajte komentare ispod vijesti.

Ivica Rajkovača · Predbilježi se · KBF Zagreb
bravo glupačo!
izbaci neke usrane predmete, a ne vjeronauk..
pa mi smo rimokatolička država, a ne židovska ili neznam kakva :S
Majke mi moje, ekipa fakat ne kuži da u Europi imaš ~10 država koje imaju službenu religiju, a Hrvatska sigurno nije jednja od njih :(

Herr Schnitzel
09-12-2011, 12:37
Mislim, ekipa se nasmijala na izjavu da je to isto kao i ukidanje likovnog, glazbenog i ostalih predmeta al to zbilja je tako. Velikoj većini nas znanja iz likovne umjetnosti i glazbene teorije neće apsolutno nikad trebat pa smo svejedno to učili.
Treba ti jer si ljudsko jebeno biće koje se ne bavi samo brojevima i ne koristi samo lijevu stranu mozga. Samo zato što je školski sistem formiran tako, ne znači da je dobro niti povoljno za razvoj pojedinca.

cham3leon
09-12-2011, 13:05
Onda ti treba i vjeronauk ili nešto slično jer si jebeno ljudsko biće koje ne misli samo o brojevima, ne koristi samo lijevu stranu mozga i čistu logiku.

Aerial
09-12-2011, 13:43
Al kužiš, oni pod vjeronauk misle (tj. forsiraju misao) na tipično rimokatoličko dogmatiziranje.. :(

Herr Schnitzel
09-12-2011, 13:50
Ako je u mogućnosti ljudskog uma da otkloni potrebu da postoji neka viša sila, onda znači da vjerovanje nije čvrsto usađen koncept u našoj psihologiji, za razliku od glazbe i likovnog izražavanja koji itekako jesu. Doduše, ne bih imao ništa protiv vjeronauka koji je koncipiran kako je Aerial rekao.

Aerial
09-12-2011, 13:54
Nego, malo vedrije...
Jedna dobra stvar kod današnjeg svečanog, spektakularnog i uzvišenog potpisivanja pristupnog sporazuma :P

http://i.imgur.com/14IsB.jpg

TeraBajt
09-12-2011, 14:07
kak se zove ona uberhrvatica sa svojom strankom? bila je na izborima i suceljavanjima, picka i pol.

Aerial
09-12-2011, 14:31
Hmm... Plava, brineta, starija, mlađa? :P

TeraBajt
09-12-2011, 17:02
plava, mladja

Aerial
09-12-2011, 17:12
Which reminds me, tko je ova vampiruša (prilično zgodna inače, kad ne zauzima ovakav napadački gard) na slici?

http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00447/kukuriku_izbori67-_447916S1.jpg

Sonic_Moronic
09-12-2011, 19:08
Izgleda kao Klingonka na toj slici :pray:

skitkid
09-12-2011, 21:37
plava, mladja

marijana petir, ljudski ološ.

TeraBajt
09-12-2011, 22:11
ne, nije ona, neka ono rvacka rvacka stranka ono
al su demokrati neki ne znam

The Great Duck
10-12-2011, 00:23
Ima "demokratska" ili "demokrati" u nazivu?

cham3leon
10-12-2011, 08:39
Nacionalni demokrati?

The Great Duck
10-12-2011, 11:40
Da nije ova?
http://www.nacionalni-demokrati.hr/izbori/wp-content/uploads/2011/10/Martina-Su%C4%8Di%C4%87.png

Dreadlock
10-12-2011, 17:21
ja opcenito u zivotu dobijem alergijsku reakciju kad upoznam/vidim nekog hard core vjernika.i kad me ekipa gleda kao komunista koji zeli obnovit jugoslaviju kad kazem za kog sam glasao. neki dan mi je frajer reko da sam mu pao u ocima jer sam glasao za ljevicare. a tip mi glasa za hsp,mislim o cem pricamo :pray:

ja bih osobno vjeronauk izbacio,tome nije mjesto u skoli. ajde neki predmet koji uci o svim mogucim religijama,al vjeronauk ne. ako zelis bit vjernik,postoji vjeronauk u crkvi (na stranu to sto te onda nadgledaju svecenici koji te ispituju dal si masturbirao od zadnjeg vjeronauka). mislim gadi mi se to sve. tipa,vozim se u tramvaju prek puta mene neka zena od kojih 50+ godina,oko vrata ima neki lancic i sliku marije i javlja se na telefon "pa gdje si je*ate bog".

mrzim velike hrvatine i velike vjernike. volim i ja svoju zemlju,nakon faksa upravo planiram ostat tu da rjesim neke stvari ovdje ili bar da pomognem,ali stvarno sto je previse je previse.

Aerial
10-12-2011, 18:44
A super mi je kako se vjeronauk inače zove vjeronauk, iako ovaj naš predmet zapravo nema veze s naukom o vjeri.
Ovo naše su nekakve školske kateheze. Da je vjeronauk zbilja nauk (tj. znanost o nečemu) pretvorio bi se u sprdnju nakon prvog predavanja.

Sonic_Moronic
10-12-2011, 19:31
Da nije ova?
http://www.nacionalni-demokrati.hr/izbori/wp-content/uploads/2011/10/Martina-Su%C4%8Di%C4%87.png

Predobar fotošop skill :)))))

TeraBajt
11-12-2011, 01:17
Da nije ova?
http://www.nacionalni-demokrati.hr/izbori/wp-content/uploads/2011/10/Martina-Su%C4%8Di%C4%87.png
brijem da je, kak se zove?

Aerial
11-12-2011, 13:59
Ummmm

http://www.nacionalni-demokrati.hr/izbori/wp-content/uploads/2011/10/Martina-Sučić.png