PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako ubrzati Android OS i produljiti battery life



Niko Bellic
30-11-2011, 09:54
Upalite i/ili otkljucajte vas Android smartphone i pratite ove upute:

1) Odite u Settings/Applications/Manage applications/Running/Facebook

2) Odaberite opcije "Clear Cache", "Clear Data" i na kraju kliknite na "Force Stop"

3) Uzivajte u puno fluidnijem uredjaju s duljim trajanjem baterije, a ako bas morate koristiti Facebook, posjecujte ga preko web preglednika na stranicama http://m.facebook.comSili http://www.facebook.com

P.S. Facebook aplikacija je najvece govno od postanka svijeta

Aral
30-11-2011, 10:23
Nemam opcije "Clear Cache" i "Clear Data". Nema veze, zgašen je, tak i tak ga ne koristim skoro nikad.

edit: nwm, našao.

Niko Bellic
30-11-2011, 11:20
Meni nakon sto sam to napravio mob radi kao da sam u njega ugradio SSD. Response time za skoro svaku radnju je trenutan i jednostavno to nemrem rijecima opisati.

Aral
30-11-2011, 11:30
Super. Ja nisam baš primjetio, mob mi je ovak i onak radio kak treba. Al opet, vidjet ću kak baterija radi.

Niko Bellic
30-11-2011, 11:39
Ma fora je u tome da se ta Facebook aplikacija stalno sama od sebe pali i radi u pozadini, a ovim joj sam OS blokira tu mogucnost. ATK ju moze samo ugasiti, ali ne i blokirati, a svaki put kad ju gasi i kada se ona nakon tog sama od sebe pali u pozadini, trosi se baterija i usporava se OS.

Aral
30-11-2011, 11:41
Da, ko i sve ostale aplikacije :/

Niko Bellic
30-11-2011, 12:38
Za razliku od ostalih aplikacija, Facebook app se sam od sebe pali otprilike 1000 puta cesce. Najradije bi napravio root samo da je maknem jednom za sva vremena.

Bartuc
30-11-2011, 15:42
Probao, osjeti se boost na ovoj mojoj "Android Phone 7" temi pošto je inače dosta zahtjevna sa gro Desktop Visualizera.

Ovaj Darky Ressurection ROM po defaultu izreže praktički SVE nepotrebne aplikacije iz sustava, ali ostavi ti opciju da ih reinstaliraš ukoliko smatraš da ti neka od njih treba. Tak da dobiješ ultra light sustav i snimiš samo programe koji ti odgovaraju. Zato i je jebački brz :D

Niko Bellic
30-11-2011, 16:21
Ja sam ovo sasvim slucajno otkrio i sad cijeli dan svrsavam od srece koliko mi je Legend odjednom postao fluidan. Niti jednom nigdje nije usporio ni na djelic sekunde i feeling je kao da sam na kompu s obicnog diska presao na SSD. Na sve mi reagira trenutno, a kad mrdam ekrane i radim onu gestu da svih 7 smanjim na 1, sve se odigrava toliko brzo da je za nepovjerovat.

Mora da su ti developeri Facebook aplikacije neki nedojebani kreteni, ako su sa samo jednom samoaktivirajucom aplikacijom uspjeli toliko ujebati fluidnost moje unibody HTC bebice.

RIDER32
30-11-2011, 22:46
Meni nakon sto sam to napravio mob radi kao da sam u njega ugradio SSD.
Kako znas da radi kao SSD kada nemaš SSD :D

btw tix... jel zna ko kako onda da se napravi da mi se neke applikacije uopce negase, kao npr browseri. nabijem ti multitasking kad odem promjeniti pjesmu i vec mi zagasi browser i sve mora ponovo ucitavati -.-

Niko Bellic
30-11-2011, 23:08
Znam igrati PS3, a nemam ga doma. Znam kako je raditi na mjesalici, a nemam je doma. Znam gadjati iz pistolja kao pro, a nemam ga doma. Razmisli malo, pa mozda i shvatis. Budimo realni, bubnuo si glupost.

RIDER32
01-12-2011, 00:13
jbt sprdam se :|

IGoR_2803
01-12-2011, 10:39
@niko: svaka ti dala...

napravio to, i xperia neo mi je odjednom duplo "odazivnija"... ali fakat, ne serem... mislim, nije ni do sad ona bila spora, sve je bilo fluidno, ali je svako malo znao zastati, zaštucati na tren, prilikom otvaranja nečega, slide-anja po ekranima itd..

sad toga nema...

jedino kaj me jebe je to što koristim facebook app, a ne znam koliko ću se moći naviknuti na pregledavanje fajsbuka u pregledniku...

Niko Bellic
01-12-2011, 11:05
@niko: svaka ti dala...
RIJEČI TI SE POZLATILE

X-_9kKHjNTo

IGoR_2803
01-12-2011, 15:50
i tata bi sine... :P