PDA

Pogledaj cijelu verziju : Editor Texta



C
28-11-2011, 15:05
Riječ je o editiranju živih DLL-ova, što je moguće.
Međutim editiranje u bilo kojem editoru pri save opciji modificira znakove koje ne razumije u znakove za koje misli da su, i na kraju se dobije neispravan DLL, ponekad znatno smanjene veličine.

Pokušao sam s CMD-ovim Editorom, on samo neke znakove zamjeni.

Pokušao sam s WordPad-om, on pak dosta znakova izmjeni, jer ih ne može pokazati.

Pokušao sam s ConTEXT-om, on pak znakove koje ne razumije ostavi prazno mjesto na mjesto tog znaka, a znakove koji su komplicirani, a razumije ih, međutim US verzija ih ne može pokazati, jer su to recimo znakovi s točkicama i crticama iznad sebe, zamjeni za popunjeni kvadratić, pa u konačnici napravi istu grešku.

Office isto...

Pokušao sam i s Hexplorerom, međutim on izostavi mnoge stvari iz DLL-a.

Na kraju sam pokušao i s trojancem, međutim od par desetaka tisuća Hex codea očita samo par random redova.

Dakle trebao bi mi neki dobar editor koji sve razumije i pri save opciji ništa ne mjenja. Praktički da u jednom fileu mogu biti svi mogući znakovi i jezici, poput č, ć, đ, ž, â, é, ě, ę, €, $, %, &, itd., ConTEXT je to prije mogao, međutim sada se ograničava samo na jedan jezik, pa ako je US, ne vidi č, ć, ž, š, đ, ako je HRV, onda ne vidi Švicarski e s dvotočkom i sl., znači vidi samo ograničeno na jezik koji je postavljen, a kada se u to umješaju razni znakovi, praktički dobijem dokument pun praznih slova i kockica ili pak zamjenjenih znakova.
Eventualno editor koji bi 1:1 kopirao sve osim onog izmjenjenog.

Kostolomac
28-11-2011, 15:09
Probaj Notepad++. Ima dosta plugina, pa možda ima i neki specijaliziran za to.

C
28-11-2011, 15:30
THX; NVM, upravo sam skužio Hex code za DLL-ove, nije normalno kao u većini slučajeva, može imati 1+ bit više, nije bitno, ali čim ima 1 bit manje, odmah ne radi, pa se trebaju koristiti slobodne rupe Hex codea "00" ili "20" ako je potreban razmak a ne prazno mjesto.

Ova tema se može obrisati.