PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šta po vama čini dobru igru?



BüreSuxX
02-01-2006, 22:34
Ajd, da vidimo, ludo me zanima...
Znam da bi mnogi odabrali vise odgovora, ali sta se moze?
:yuck:
Dakle
Grafika- vjerujem da svi znaju sta se podrazumijeva

Igrivost- koliko vas igra uvuce u svoj svijet; dal sve sto u igri radite ima smisla, ili automatizirano radite sta se od vas trazi...

Replay Value- Dal se igru vrijedi igrati nakon sta ste ju vec presli, iz vise razloga: dobra igra, otkljucavanje skrivenih stvari...

Kontrole- Dal se krecete jednostavno i fluidno kao Prince, ili se vas lik zabija u svaku prepreku...


Ako nije nista od navedenog, napisite u postu!

Büre
02-01-2006, 22:35
Naravno, zna se moj odgovor....
Definitivno GRAFIKA
:pray: :pray: :pray:

Imothep
02-01-2006, 22:36
Igrivost

W3DR4N
02-01-2006, 22:49
Ništa od navedenog :)

BüreSuxX
02-01-2006, 22:52
Ništa od navedenog :)

Daj procitaj post do kraja! :yuck:

hehe :)

v4MP1r3
02-01-2006, 22:54
Igrivost- koliko vas igra uvuce u svoj svijet; dal sve sto u igri radite ima smisla, ili automatizirano radite sta se od vas trazi...


definitivno, ja bi mogao igrati HOMAM 2 kolko hocete, i ponovo i ponovo i ponovo...... iako sam sve ovo osvojio i sve presao, moram is pocetka drugim putem, drugacijim nacinima... drugacijim monsterima itd itd itd...

Osiru$
02-01-2006, 22:58
This is nonsence...

Sve od navedenog je važno. Niti jedna igra nije dobra ako nema svaki od ovih aspekata kvalitetno urađen.

W3DR4N
02-01-2006, 23:01
This is nonsence...

Sve od navedenog je važno. Niti jedna igra nije dobra ako nema svaki od ovih aspekata kvalitetno urađen.

Svakako, kakvo je to uopće pitanje

v4MP1r3
02-01-2006, 23:06
A koja igra ima sve ovo???
dajte mi 5 primjera face, al pazite
al kvaka je u ovome sto se SVAKOME moraju svidjeti!!!

W3DR4N
02-01-2006, 23:15
Beyond Good and EvilSmi je odličan primjer takve igre
Indigo ProphecyStakođer

lcy
02-01-2006, 23:29
1. konfiguracijaS- to je prva stvar na koju gledam kad kupujem igru
2. igrivostS- moram se uzivit u igru.. tak ak je neka strashna scena da se userem...
3. grafikaS- da vidim kako covjeku vire crijeva van... :rotfl:
4. replay valueS- ne volim kad mi igra brzo dojadi... pa ju odigram samo jednom u zivotu...
5. kontroleS- shto vishe to bolje
6. cijenaS- pa nec kupovat neku igru koja kosta... ... ... pun kurac para... mada me cijena nikad nije sprijecila da kupim neku igru

Kimi
02-01-2006, 23:32
Moja mišljenja



Grafika- vjerujem da svi znaju sta se podrazumijeva
Nakon kaj sam odigrala recimo FEAR, Still Life,.. grafika me recimo u gta:SA razočarala. Ne znam očekivala sam ono realnije ljude a ne crtić al igra je svejedno dobra tak da to nije utjecalo na kvalitetu igre (osim nekih poteškoća)



Igrivost- koliko vas igra uvuce u svoj svijet; dal sve sto u igri radite ima smisla, ili automatizirano radite sta se od vas trazi...
nedovoljno precizno objašnjeno al ak sam dobro shvatila onda bi to odabrala jer ipak sve ovisi kak ti se igra dopadne, jer ak ti se ne svidi nećeš ju igrat ne?



Replay Value- Dal se igru vrijedi igrati nakon sta ste ju vec presli, iz vise razloga: dobra igra, otkljucavanje skrivenih stvari...
ovo možda najmanje, ne znam al ponekad mi nema smisla prolazit ju ponovo - iznimka CoD2 al tu se opet radi o drukčijim postavkama (i sl igre)



Kontrole- Dal se krecete jednostavno i fluidno kao Prince, ili se vas lik zabija u svaku prepreku...
kao princ ha? :) ha ha ovo nije loše al igra može imat odlično kretanje a radnja i ostalo su jadni pa mislim da mi to nema neku veliku važnost. Naravno da je to bitno al opet oni koji rade igru opet paze kaj rade

Sickmanno1
02-01-2006, 23:32
Beyond Good and Evil

mora da se salis, pa nabrojim ti sad 10 slicnih igri koje imaju bolju i igrivost i grafiku (za to vrijeme).

v4MP1r3
02-01-2006, 23:37
jesam vam rekao da ne mozete izbrojiti 5 najigica koje svi mi volimo, evo vam jos jednog primjera da smo svi mi drugaciji

jer ja pr obozavam 2D, nekome se to gadi
volim u igricama dobar zvuk koji predocava surround, nekima je to bezveze
ja volim kada su zvukovi snimljeni bas samo za tu igru a neki kada je samo ubacena
obozavam gameplay u mracnim prostorijama, zanimljivim questovima, di nije samo aimShoot glavna stvar nego i logika i razmisljanje

neki vole UT, ja volim MI
to vam je tako, zato molim nema igra koje SVI razliciti ljudi vole...

W3DR4N
02-01-2006, 23:46
Beyond Good and Evil

mora da se salis, pa nabrojim ti sad 10 slicnih igri koje imaju bolju i igrivost i grafiku (za to vrijeme).

Ma 100 godina nisam igrao ništa takvo, pa mi je igra jako dobro sjela.

jeretik
02-01-2006, 23:58
Prije svega mastovit i kvalitetan dizajn i nepredvidljiva struktura levela

Raznolikost

Kakav-takav AI (citaj: zajebani protivnici)

I na kraju, kvalitetna muzika (ako nema muzike, onda bogat ambijentalni zvuk)

mrs.croft
03-01-2006, 00:38
igrivost je temelj svake igre.grafika,glazba,itd. su šminka u toj igri,tako da bi bolje izgledala i da bi bila što igrivija.

dFixxx3r
03-01-2006, 08:54
igrivost=
Half life 2

Ludy
03-01-2006, 14:33
Definitivno igrivost.....na prvom mjestu, a onda replay value(ako je singleplayer)...
meni osobno grafika ne igra kljucnu ulogu, ali nemogu igrat neakvu igru ako ima koma grafiku,ali samo od danasnjih.

Ja uglavnom sad igram igre s losijom grafikom,jer mi e ova graficka koma....gf mx400 :(......tako da sad uglavnom mmorpg igram.....i igre sa NES-a i SNES-a......eventualno Sega mega system....ili C64 lol

Voigtkampf
03-01-2006, 16:18
Igrivost bi trebao biti očigledan odgovor. Lako je naći desetine avantura kod kojih mi se grafika više dopada, ali mi je Fallout još uvijek najbolji RPG svih vremena. Također, Medieval:TW je imao gifove umjesto predivno ispoliranih 3D vojnika iz Romea, ali ipak više volim M:TW. LOTR RTS i slični noviji lijepo ušminkani RTS-ovi opet, barem što se mene tiče, ne mogu praviti konkurenciju legendarnom Starcraftu... And so on and on ad infinituum...

Replay value je usko vezan uz igrivost, grafika, sound, to su sporedne stvari. Na to gledam kao na žene; neke od onih s kojima sam imao čast pobliže se družiti nisu ostavljale poseban grafički dojam na sveopću okolicu, ali im je igrivost i replay value bio na nevjerojatno visokoj razini, dok su, s druge strane, određene eye-candy igračice imale sve vizualne atribute i posebne shadere koje je pogonio samo najnoviji direct X monster imale nizak stupanj igrivosti a replay value se u pravilu svodio na jedan jedini prolaz, bez želje da ih ikada ponovno instaliram. :boohoo:

Prince-Artas
03-01-2006, 19:38
igrivost i grafika

sTALKer
03-01-2006, 21:48
Replay value je usko vezan uz igrivost, grafika, sound, to su sporedne stvari. Na to gledam kao na žene; neke od onih s kojima sam imao čast pobliže se družiti nisu ostavljale poseban grafički dojam na sveopću okolicu, ali im je igrivost i replay value bio na nevjerojatno visokoj razini, dok su, s druge strane, određene eye-candy igračice imale sve vizualne atribute i posebne shadere koje je pogonio samo najnoviji direct X monster imale nizak stupanj igrivosti a replay value se u pravilu svodio na jedan jedini prolaz, bez želje da ih ikada ponovno instaliram. :boohoo:

:D :pray: sad će te feministice i feministički nastrojeni forumaši :) na kolac nabiti :wink:

meni je atmosferičnost (= muzika najvećim dijelom) oduvijek imala posebnu ulogu, al je besmisleno samo to isticati jer dobre igre nema i bez ostalih elemenata (uz časni izuzetak Flashpoint koji je nikakve grafike, a odlične igrivosti)

Arthas
03-01-2006, 22:05
igrivost je svakako najvazniji element, nakon toga slijede grafika, zvuk, glazba i jedan od jako vaznih elemenata je replay value da se igra moze igrati duze vrijeme

Rocchiro
04-01-2006, 11:24
1.OPTIMIZACIJA!

2.Igrivost-kak to sve funkcionira

3.grafika/kontrole-podjednako važne iako kontrole ipak malo prevladavaju

4.replay value-nije bitan

Voigtkampf
05-01-2006, 11:04
:D :pray: sad će te feministice i feministički nastrojeni forumaši :) na kolac nabiti :wink:

Istinu zbori pa makar nebo palo. :wink:

ivan
05-01-2006, 13:34
sve po redu.... ali igrivost na 1. mjestu :wink:

Ludy
06-01-2006, 19:25
Voit...ako bude ikad ikakvo glasanje za najbolji post na pcp forumu, moj glas ide tebi za taj feminem post....prejak si :pray:

miro u sutonu tihom
06-01-2006, 19:30
[quote="W3DR4N"]Beyond Good and EvilSmi je odličan primjer takve igre


Nikad čuo!!Jel to neka avantura?!

miro u sutonu tihom
06-01-2006, 19:33
Ma skoro sve je važno,ali opet to sve najbolje izgleda kada je to sve povezano u jednu odličnu cjelinu,koja ima to sve,a i više!
Čist primjer takve igre je :"Desperados:Wanted dead or Alive",ne zaostaji ni Far Cry daleko,a tu je i Half Life 2.

goGAMERo
08-01-2006, 10:34
This is nonsence...

Sve od navedenog je važno. Niti jedna igra nije dobra ako nema svaki od ovih aspekata kvalitetno urađen.

Potpuno se slažem Darko! SVE treba biti kvalitetno urađeno da bi igra bila uspiješna!

DeusEx
07-02-2006, 12:54
Dobru igru cini igrivost i replay value, grafiku ima svaka igra danas tak da se oko toga ne brinem :)

Phillip010
07-02-2006, 15:41
Igrivos i sve skupa.

07-02-2006, 15:51
sve od navedenog.

igra sa uber grafikom,pričom,replayvaluom je quratz asko nemožeš upravljat time :)


savršena priča,isto takav replay value i dobre kontrole bez 1337 grafike mogu proć


zakon priča,dobra grafika,ok kontrole bez replay valuea?ostaju u sjećanju još dugo,dugo...


dobra grafika i kontrole bez priče koja bi nelinearnošću napravila replay value?možda neka pucačina za ispraznit negativne frustracije...

Aragorn
07-02-2006, 18:50
po meni je sve ovo vazno da dobijem dobru igru osim od konzole :D

DrunkyDuck
08-02-2006, 00:27
Nista od navedenog ali sam glasao za igrivost jer je najblize.
Grafika bi se recimo dala podijelit na level dizajn, dizajn modela i na kvalitetu samog enginea.
Igrivost - prica, likovi (NPC), Ai, kontrole, kamera,...
Zvuk - glazba, kvaliteta zvuka, kvaliteta glumaca koji posudjuju glasove
Itd...


dajte mi 5 primjera face, al pazite
al kvaka je u ovome sto se SVAKOME moraju svidjeti!!!
Mislim da su se Doom i Dune 2 svakom svidjeli kad su izasli. Po igrivosti, grafici, zvuku i kontrolama jer boljeg do tad nije bilo. Vjerojatno i Monkey Island triologija, Comander Keen i ostali klasici.

E da, fore kao mojoj baki se nisu svidjele ne vrijede. :D Gledamo normalnu gamersku populaciju (ako se to dvoje uopce moze staviti u istu recenicu).

never
12-02-2006, 02:26
originalnost, inovativnost..pricha koja nije samo izgovor za hrpu bezumne akcije..itd...

D.E.M.O.
12-02-2006, 18:30
igra tipa postal 2...

W1k1n6
12-02-2006, 19:06
Ako je igrivost OK, kontrole i replay-value obično idu zajedno s njom. Što se grafike tiče, u zadnje vrijeme loš gameplay često se izvlači na grafiku, pa je često u stanju zavarati manje iskusne igrače.

Awspuh
12-02-2006, 19:23
Grafika - nije mi baš vazna ako je igra starija ali ako je novija igra ne zelim neki schrott :?
Igrivost i atmosfera - po meni,najvaznija dva segmenta igre.
Replay value - nije vazno
Kontrole - nije vazno

MarkaN
12-02-2006, 19:59
IGRIVOST, IGRIVOST I SAMO IGRIVOST!

Ukoliko ima igrvost "na nivou" igra ne mora imati niti replay value niti trajnost, a grafiku neću niti spominjati... Ako je igra iznimno igriva bez problema mi se "ureže" u sjećanje i dobar provod koji sam doživio tijekom igranja.

(slično je i sa seksom :D)