PDA

Pogledaj cijelu verziju : rundll32.exe error nakon skidanja drivera za grafu



m0dkayZ
23-11-2011, 15:06
Evo ovako imam Ati Radeon Hd 4650 512mb gddr3.
Skido sam update sa Amd stranice. Skinio sam onaj autoselect da ocita grafu i drivere potrebne za nju.
Sve je bilo uredu dok se driveri nisu instalirali i ponovno booto comp.
Nakon toga mi je ekran bio poput 8bitne verzije igara.
Nisam mogo promijenit rezu niti desni klik na desktopu properties. Baca mi error rundll32.exe not found i da pogledam na run... No nema ga uopce. E sada Antivirus mi neocitava nista sve sam skenirao i u bootmodu. Antispware isto.
Vratio sam stare drivere i opet isto. Windowse svoje orginal nemam vise izgubio sam cd kao i drivere od grafe.....Sto da radim?

m0dkayZ
23-11-2011, 16:30
Fixed sa Spybotom i CCleanerom

C
23-11-2011, 17:28
Reci koji Windows imaš, koji Service Pack i je li 32 ili 64 bitni.

Moguće da je skinuo krive drivere, tj. da su se krivi instalirali. Može biti i da je virus. Pa pokušaj u system32 pronaći rundll32.exe, ako je tamo, stavi ga na VirusTotal web stranicu i postaj nam ovdje link na rezultate skeniranja svih anti-virusnih programa. Ako je inficiran, morati ćeš potražiti neki anti-virus koji može očistiti tu infekciju, ako je moguće očistiti istu, a ako nije, morati ćeš staviti nove Windowse. Ako ga nema u system32, od istog Windowsa će ti netko poslati isti taj pravi, ispravni, čisti, svježi file kojeg ćeš staviti u system32. Ako ništa, možeš pokušati s vraćanjem vremena kao pokušaj popravka.

m0dkayZ
23-11-2011, 19:11
Evo ovako uopce nemam rundll32.exe
Imam Windows Xp sp3 32bitni.
I otkad sam instalirao te nove (vjerovatno krive drivere) to sranje se desava sa slikom i rundll32.exe. Sad neznam sta da radim...
Nemogu doci do system restora sta god da pokusam dobijem rundll32.exe error

m0dkayZ
23-11-2011, 19:27
Evo bar sam rijesio graficki problem s dobrim driverima ali me opet jebe taj rundll32.exe problem jer ga nemam uopce...

m0dkayZ
23-11-2011, 20:52
System Restore takodjer neradi............ A kada pokusam bootat Win 7 jer nemam Xp vise, pise mi cannot boot cd - error code 5
Edit : Jaja bi si odsjeko jebemti i amd i ati radeon

Mr. G33k
23-11-2011, 21:10
Rundll32 nema veze s AM-om i njihovim driverima.

m0dkayZ
23-11-2011, 21:18
Da al fora je u tome sto komp uredno skeniram svakih tjedan dana i nije bilo sranja sa nicime dok nisam skinio update za drivere od grafe....
(em mi je krivu grafu ocitalo em mi je sjebalo sadasnju sa krivim driverima)

Mr. G33k
23-11-2011, 21:56
Probaj negdje nabaviti rundll32.exe i staviti u Windows folder.
Možeš probati i provjeriti disk na probleme, napraviti scandisk.

C
24-11-2011, 03:05
Znam točno koji Windows 7 imaš, kopirani je, i on ti radi samo na nekim računalima, poput svih virtualki, a osobno znam da radi samo kod mene na laptopu i kod frenda na stolnom, drugima ama baš nikome kome sam dizao Windowse ne želi pokrenuti iz nepoznatog razloga, sa errorom code 5 i sl., nekada znaju biti dva errora tipa error 5 i 10.

Dakle XP imaš sa SP3, 32 bitni nije toliko ni bitno, ali čisto da se zna. U glavnom ja trenutno od XP-ovog rundll-a imam sa XP-a s SP2 verzije Windowsa 5.1.2600 (Start>Run>CMD>VER), od toga rundll je verzije 5.1.2600.2180, pa provjeri verziju Windowsa, ako je tu negdje mislim da neće biti problema (eventualno ovo što je 2180 build kod tebe bi možda trebalo biti 3XXX build, ali to su jako male razlike, ali eto ako kojim slučajem SP3 počne pizditi), svakako je svaki rundll namjenjen istoj stvari i funkcionalnosti. Ako je razlika verzija puno veća (max. verzija ti može biti 5.9), ili ako budeš imao problema s ovim rundll-om, da ne radi kako treba, onda pokušaj naći rundll sa SP3, a naravno za početak ti je dobar bilo koji, samo da je ispravan, pa evo link:

http://k003.kiwi6.com/hotlink/ui2q858lkr/rundll32.exe

To je inače modificirani rundll32.exe od XP Professional SP2 32bit, pa bi trebao biti jako dobar (jer je pravljen da takav i bude), u glavnom njega copy/paste u C:\Windows\system32\. Ako ga ne budeš mogao tu kopirati, onda otiđi u Safe Mode pod CMD-om, CTRL+ALT+DEL, Application, New Task, Browse i preko toga jednostavno ga tamo kopiraj.
Nakon toga nam javi rezultate, nadam se da će biti sve super. Gdje god zapne, viči.

m0dkayZ
24-11-2011, 10:41
Hvala C :P Radi bez problema sada.