PDA

Pogledaj cijelu verziju : Starforce



Herr Schnitzel
15-08-2006, 20:33
E 'vako: ja planiram u bliskoj buducnosti kupiti Cossacks 2: Battle for Europe (original) jer Cossacksi su mi legendarne igre. Ali cujem da je igra zasticena Starforceom pa me je malo trta, posto instalira neke drivere bez korisnikova znanja i pristanka. Da ipak mozda odustanem od kupnje?

Om3G@
15-08-2006, 20:49
Ja ako volim neku igru, spreman sam sve riskirati!

Prince-Artas
15-08-2006, 21:39
Ja ako volim neku igru, spreman sam sve riskirati!

također, samo nakon šta priđeš igru pobriši star force drivere sa kompa

Imam Feebasa/Milotca
15-08-2006, 23:43
Nabavi orginal i napravi si backup verziju što je legalno (samo nemoj djelit okolo :roll:), i pokreći sa backup diska na kojem nije zaštita. Kaj nisu rekli isto da je starforce spyware pa da se nesmije koristit više ili sam pobrao krivu informaciju?

Prince-Artas
16-08-2006, 00:06
Nabavi orginal i napravi si backup verziju što je legalno (samo nemoj djelit okolo :roll:), i pokreći sa backup diska na kojem nije zaštita. Kaj nisu rekli isto da je starforce spyware pa da se nesmije koristit više ili sam pobrao krivu informaciju?

mislim da sf ne dozvoljava izradu backupa

Herr Schnitzel
16-08-2006, 07:49
Ne dozvoljava, stovise SF zestoko napada sav hardver/softver koji je predviden za kopiranje (pa tako i backupa, makar vlasnik originalnog proizvoda ima legalno pravo napravit si backup za slucaj stete).
Ali ima nade, jer posto je to sto SF radi u biti nelegalno, mnogi korisnici su se odrekli SF-a (Ubi Soft), pa mozda koristi izmijenjenu verziju.

Herr Schnitzel
16-08-2006, 08:16
TOOOO!!!! Evo, upravo sam procitao na http://www.glop.org/starforceSda je CDV (proizvodac igre) odjebo Starforce jos krajem petog mjeseca!! NA MIRU SAM!!! :D :pray: Tako sam sretan :cry:

WEASEL
16-08-2006, 14:54
pitanje, jel american conquest ima expanzije (igra je zapravo nekakva vrsta nastavka kozaka) jer igra je moćna posve

revenion
16-08-2006, 16:28
Ne dozvoljava, stovise SF zestoko napada sav hardver/softver koji je predviden za kopiranje (pa tako i backupa, makar vlasnik originalnog proizvoda ima legalno pravo napravit si backup za slucaj stete).
Ali ima nade, jer posto je to sto SF radi u biti nelegalno, mnogi korisnici su se odrekli SF-a (Ubi Soft), pa mozda koristi izmijenjenu verziju.



vidim da ne pratis vijesti,ubisoft ce odustati od SF-a zbog financijskih problema jer je nekoliko igara koje su prodavali imalo SF i ljudi nisu zbog toga kupovali igru,ali ima fora,razvija se tehnologija(zapravo je vec razvijena) za SF clean i ovo mi je zadnji put da sam spomenuo nest piratsko jer vec imam dovoljno opomena pa me vise nemojte natjeravat da pricam takve stvari :-x :-x :-x

Herr Schnitzel
16-08-2006, 17:13
pitanje, jel american conquest ima expanzije (igra je zapravo nekakva vrsta nastavka kozaka) jer igra je moćna posve

Ima, i to dvije: Divided Nation i Fight Back.

WEASEL
16-08-2006, 17:35
pitanje, jel american conquest ima expanzije (igra je zapravo nekakva vrsta nastavka kozaka) jer igra je moćna posve

Ima, i to dvije: Divided Nation i Fight Back.

kool, a mozes li mi reci imaju li nove nacije i to (ako imaš igru fkors)

*Fila*
16-08-2006, 20:31
Treba :twisted: onoga ko je izmislio taj starforce!!

revenion
16-08-2006, 20:45
taj starforce sprijecava na neki usrani nacin da se pirati prodavaju

WEASEL
16-08-2006, 20:47
Treba :twisted: onoga ko je izmislio taj starforce!!

tim ruskih hakera mislim 8)

*Fila*
16-08-2006, 20:48
taj starforce sprijecava na neki usrani nacin da se kreteni prodavaju
Dal ali nije to samo za gusarske cdeje nego zajebava i one koji kupe orgigi
Vidiš da se ovaj čovjek koji je otvorio temu boji kupit orgigi jer se boji starforcea!Starforce je :thumbs1:

WEASEL
16-08-2006, 20:58
btw, ima način da pirati zaobiđu star force, samo ga nesmijem reći jer bi moglo biti svašta :)

IgGy
16-08-2006, 21:03
Svi mrze Starforce, a svima je jasno zasto. Imam dvije originalne igre zasticene Starforce zastitom i nikada nisam imao problema sa sustavom, a ukoliko se bas toliko bojite tih drivera, jednostavno skinite aplikaciju od 36 kilobajta koji ce ih maknut.

Prince-Artas
16-08-2006, 22:36
Svi mrze Starforce, a svima je jasno zasto. Imam dvije originalne igre zasticene Starforce zastitom i nikada nisam imao problema sa sustavom, a ukoliko se bas toliko bojite tih drivera, jednostavno skinite aplikaciju od 36 kilobajta koji ce ih maknut.

nisi imao problema iako ti je kolega iz redakcije popljuvao SF i naveo da je sigurnost sistema s SF-om degradirana na razinu 98ice

Glass
17-08-2006, 09:00
S kojim programom mogu otkriti Starforce drivere i maknuti ih?

Herr Schnitzel
17-08-2006, 09:17
Svi mrze Starforce, a svima je jasno zasto. Imam dvije originalne igre zasticene Starforce zastitom i nikada nisam imao problema sa sustavom, a ukoliko se bas toliko bojite tih drivera, jednostavno skinite aplikaciju od 36 kilobajta koji ce ih maknut.


Imam i ja: Codename - Panzers (faza prva i druga) i one su zasticene SF-om (jel tako da su to te dvije, svi znamo kako obozavas Panzerse)
Ali one koriste one relativno bezopasne verzije x1 i x2. Ali ima igara koje koriste x3, koji stvara velike probleme, usporavanja itd...


Glass - odi na Control Panel -> system -> hardware -> device manager -> show hidden devices -> non-plug and play drivers i voila, imas dokaze i mozes ih tuzit.

The Boz
17-08-2006, 10:39
Uff... joooj... StarForce... mamumu u lijevo uho sa sybianom zlostavljo...
Ako oces vidjet jel imas SF, desni klik na My Computer - Properties - Hardware - Device Manager - View - Show Hidden Devices - Non-Plug and Play Drivers i vidi jel ima ista kaj se zove StarForce Security Environment ili tako. Trebale bi bit tri stvari. Ako ih nema, you are in luck.
Ako ih ima, imas tri opcije:
1. Ostavit kako je. Ocekuj hakerske upade, krepavanje optičkih driveova, SCSI driveova, vanjskih medija i pucanje CDa.
2. Skinut sa StarForceovog websitea removal tool(tako su loši da sami priznaju). Preporučam ovaj korak.
3. Uninstallat te tri stvari, otvorit registry i pobrisat neka tri entrya koja sam zaboravio kak idu.
Zašto je StarForce loš? Ima 91315323123 razloga. Od ring-0 privelegesa za sve iznad ringa-3(jako loše kad ti MSN ima root access izvana), optical drive spindown-a, 16-bit drive compatibility modea, lockanja pržilica...
Sam StarForceov site je jedno od najduhovitijih mjesta na internetu. Prije par mjeseci je izašla Galactic Civilizations 2. Igra nema nikakav sustav zaštite, ništa, a prodavala se ko crni kruh za kunu. Netko je to reko na SF forumu, kao dokaz da igre netrebaju anti-copy zaštitu. Dođe budala Moderator, kaže liku da je kreten, i stavi torrent link za skidanje igre. I to je official forum Starforcea, ljudi. Čak i oni kažu kako bi se nakon kupnje i instalacije legalnom korisniku trebao dati patch koji makne StarForce i ovisnost o njemu iz igre.
I ne, ne važi ona "ako ti smeta makni ga i igraj dalje", jer kad makneš StarForce, i pokreneš igru koja ga ima, on se fino vrati. Bez pitanja. I opet sve po starom.
Ljudi, bojkotirajte to smeče.

King tiger
17-08-2006, 10:42
http://rapidshare.de/files/29715439/sfdrvrem.zip.html

Evo uplodao.

--HS--
17-08-2006, 10:45
Uff... joooj... StarForce... mamumu u lijevo uho sa sybianom zlostavljo...
Ako oces vidjet jel imas SF, desni klik na My Computer - Properties - Hardware - Device Manager - View - Show Hidden Devices - Non-Plug and Play Drivers i vidi jel ima ista kaj se zove StarForce Security Environment ili tako. Trebale bi bit tri stvari. Ako ih nema, you are in luck.
Ako ih ima, imas tri opcije:
1. Ostavit kako je. Ocekuj hakerske upade, krepavanje optičkih driveova, SCSI driveova, vanjskih medija i pucanje CDa.
2. Skinut sa StarForceovog websitea removal tool(tako su loši da sami priznaju). Preporučam ovaj korak.
3. Uninstallat te tri stvari, otvorit registry i pobrisat neka tri entrya koja sam zaboravio kak idu.
Zašto je StarForce loš? Ima 91315323123 razloga. Od ring-0 privelegesa za sve iznad ringa-3(jako loše kad ti MSN ima root access izvana), optical drive spindown-a, 16-bit drive compatibility modea, lockanja pržilica...
Sam StarForceov site je jedno od najduhovitijih mjesta na internetu. Prije par mjeseci je izašla Galactic Civilizations 2. Igra nema nikakav sustav zaštite, ništa, a prodavala se ko crni kruh za kunu. Netko je to reko na SF forumu, kao dokaz da igre netrebaju anti-copy zaštitu. Dođe budala Moderator, kaže liku da je kreten, i stavi torrent link za skidanje igre. I to je official forum Starforcea, ljudi. Čak i oni kažu kako bi se nakon kupnje i instalacije legalnom korisniku trebao dati patch koji makne StarForce i ovisnost o njemu iz igre.
I ne, ne važi ona "ako ti smeta makni ga i igraj dalje", jer kad makneš StarForce, i pokreneš igru koja ga ima, on se fino vrati. Bez pitanja. I opet sve po starom.
Ljudi, bojkotirajte to smeče.

nije smece.. kakavi hakerski napad koji ti je k*rac ??
Svi serete po njoj zato kaj je 350 kn tesko dat z aigru .. je tesko je :)

Za originale ak nes igrat s satrforcem makni drivere .. skini miniimage ili ga napravi s svojeg orginalnog diska odi u bios disejbliraj Pata controler i drivove i sve radi.. kad ih se diseblirta iz windowsa ona ne radi dok ce ovak raditi. Svi sretni i zadovoljni

King tiger
17-08-2006, 10:47
Sve je to fino ali ne pada mi napamet kupit orginal igru sa starforceom, sniziti sigurnost sistema, a ako vec kupim original NECU da se zajebajem u biosu pravim vratolomije radi ugodnog igranja.

The Boz
17-08-2006, 10:57
nije smece.. kakavi hakerski napad koji ti je k*rac ??
Svi serete po njoj zato kaj je 350 kn tesko dat z aigru .. je tesko je :)

Za originale ak nes igrat s satrforcem makni drivere .. skini miniimage ili ga napravi s svojeg orginalnog diska odi u bios disejbliraj Pata controler i drivove i sve radi.. kad ih se diseblirta iz windowsa ona ne radi dok ce ovak raditi. Svi sretni i zadovoljni
Umm...
Kupio sam original GalCiva2. Nisam kupio original X3. X3 ima StarForce. GalCiv2 nema. Obje igre obožavam. Nije da se nema para.
Zašto bih htio radit sve to nakon što kupim faking igru? Po zakonu NIŠTA tebe nebi trebalo spriječiti od backupiranja kupljenog softwarea.
I da, skidanje miniimagea(lol) igre koje sam upravo kupio original(rofl) i prčkanje po BIOSu, disableanje driveova samo da ih SF ne zayebbe i sve to samo da bih mogao igrati igru koja bu i tako i onako ponovno VRATILA StarForce nazad na prvom pokretanju mi se baš ne isplati, ne?

--HS--
17-08-2006, 11:12
[quote="--HS--":3po4biia]

nije smece.. kakavi hakerski napad koji ti je k*rac ??
Svi serete po njoj zato kaj je 350 kn tesko dat z aigru .. je tesko je :)

Za originale ak nes igrat s satrforcem makni drivere .. skini miniimage ili ga napravi s svojeg orginalnog diska odi u bios disejbliraj Pata controler i drivove i sve radi.. kad ih se diseblirta iz windowsa ona ne radi dok ce ovak raditi. Svi sretni i zadovoljni
Umm...
Kupio sam original GalCiva2. Nisam kupio original X3. X3 ima StarForce. GalCiv2 nema. Obje igre obožavam. Nije da se nema para.
Zašto bih htio radit sve to nakon što kupim faking igru? Po zakonu NIŠTA tebe nebi trebalo spriječiti od backupiranja kupljenog softwarea.
I da, skidanje miniimagea(lol) igre koje sam upravo kupio original(rofl) i prčkanje po BIOSu, disableanje driveova samo da ih SF ne zayebbe i sve to samo da bih mogao igrati igru koja bu i tako i onako ponovno VRATILA StarForce nazad na prvom pokretanju mi se baš ne isplati, ne?[/quote:3po4biia]

svacam kaj os rijeci.. sad se tu moze dugo pricati o tome.. mogucnost vlastitog backupa ili kao na pladnju poslozena igra za pirate.. Kad ti kupis igru ti netrebas nist mos ju igrat i sve bez PROBLEMA ali nemres napraviti backup. ( to nisam nigdje vidio da je IKOJI proizvodac to odobrio)

BTW s tim sigurnost sistema prestanite sr*t gluposti... Napadi hakera preko Starforca .. unisatvanje cda i diskova.. ma dajte ljudi..

IgGy
17-08-2006, 11:29
Svi mrze Starforce, a svima je jasno zasto. Imam dvije originalne igre zasticene Starforce zastitom i nikada nisam imao problema sa sustavom, a ukoliko se bas toliko bojite tih drivera, jednostavno skinite aplikaciju od 36 kilobajta koji ce ih maknut.

nisi imao problema iako ti je kolega iz redakcije popljuvao SF i naveo da je sigurnost sistema s SF-om degradirana na razinu 98ice

Tom je vrhunski popljuvao Starforce, objavio fenomenalan tekst, ali kazem da ja osobno dosad nisam imao nikakvih problema :)

The Boz
17-08-2006, 11:30
Moja Plextorica ke gecrktnula zbog poradi StarForcea. Sve radi savršeno, instaliram X3, odjednom prži samo na 24x. Maknem X3, maknem StarForce, prži na 48x. Probam jednu drugu igru kaj mi je frend dao, isto sa StarForceom, gecrkt. Piši propalo.
A ako mi ne vjeruješ, objasnit ću ti zašto se to događa.
StarForce se fino namjesti između drivea i svega ostalog. Štogod ide iz drivea, prvo prolazi preko StarForcea, i tu se događaju errori i usporavanja. Windowsi tto kuže kao greške drivea ili medija, i automatski uspore čitanje kako bi riješili problem. SF još uvjek smeta, i Windowsi opet uspore, sve to tako do 16-bit compatibility moda. Današnji driveovi NISU napravljeni da rade na tako niskim brzinama, ni čitač, ni elektromotor ni protok. Drive rikne. Eksterni USB diskovi krepavaju od SFa radi istog razloga, spindown.
Što se tiče hakiranja, opet, nije sranje. Ne hakira se preko StarForcea, ali SF omogućava bad stuff to happen. Naime, svi programi koji su ring-3 ili niže odjednom dobe ring-0 pristup. Ring-0 je totalni pristup, kad nešto ima ring-0 access, nemora te pitat za ništa, radi šta želi. E, forica je u sljedećem. Osim kaj svaki trojan, keylogger, virus, worm i ostali malware može radit tulum po tvom disku, SF u sebi ima ugrađen usage statistic. Ali ne onaj normalni tipa BSPlayer ili WinAmp koji gleda koliko često koristiš taj program, kada crkava i to, nego ti fino gleda SVE programe koje koristiš, kada, koje igre igraš, dali su krekane itd. I u kodu se jasno vidi da SF to MOŽE poslat preko neta. Ponovno, bez pitanja i upozorenja. Mnogi su taj dio koda uspoređivali sa keyloggerom. Zbog toga on fino jedan port(negdje 20k i nešto) drži otvorenim za još lakši upad. I fino ti dođe mali Ivica koji je jučer otkrio C kompajler, uđe ti u komp i napiše Ivica waz here, pa formatira disk.
Što se tiče SCSIa, SF ih fino gasi. Frend u sam dao, čisto da vidim, jer ima SCSI disk i pržu, i nakon instaliranja Prince of Persia 3, ti mu se driveovi nisu vidjeli. Makne SF i vidi čuda, driveovi uskrsli!

--HS--
17-08-2006, 11:38
lijep opis ali nebih se slozio s tobom :)
Igro sam skoro sve igre koje imaju Starforce ( ovaj Gal Civ nisam ) i nikada nisam imao nikakvih problema s njima tako da..

olio
17-08-2006, 11:40
ovako pratim ovu temu i znam što je starforce ali da li se on ukinio ili se još koristi u novijim igrama....?? postoji li gdje popis igara sa SF

The Boz
17-08-2006, 11:43
http://www.glop.org/starforce/S
Za vas obojcu, read it and weep.

King tiger
17-08-2006, 11:45
Igro sam skoro sve igre koje imaju Starforce ( ovaj Gal Civ nisam ) i nikada nisam imao nikakvih problema s njima tako da..
Pa ignorises ljude koji kazu da su imali problema ali ih ti nsii imao pa prema tome zakljucujes da Starforce ne pravi nikakve probleme???

--HS--
17-08-2006, 12:07
Igro sam skoro sve igre koje imaju Starforce ( ovaj Gal Civ nisam ) i nikada nisam imao nikakvih problema s njima tako da..
Pa ignorises ljude koji kazu da su imali problema ali ih ti nsii imao pa prema tome zakljucujes da Starforce ne pravi nikakve probleme???

necu komentirat.. King tiger ne pravi se pametan

King tiger
17-08-2006, 12:16
necu komentirat.. King tiger ne pravi se pametan
Daj nemoj molim te se tako jeftino izvlacit.
Il komentaj il nemoj nista napisat!

GrannyKiller
17-08-2006, 12:23
[quote]Igro sam skoro sve igre koje imaju Starforce ( ovaj Gal Civ nisam ) i nikada nisam imao nikakvih problema s njima tako da..
Pa ignorises ljude koji kazu da su imali problema ali ih ti nsii imao pa prema tome zakljucujes da Starforce ne pravi nikakve probleme???

necu komentirat.. King tiger ne pravi se pametan[/quote:3f7qw4qg]

ma kretenu jedan!! kako se niš ne događa?

ovako: kupio sam ASUS dvd pržu koja može pržit na 16x, instalirao CMR2005 i Race Driver 2. nakon nekog vremena prža nije htjela radit na brže od 8x, nakon toga na 4x...i sad, nakon što sam maknuo Sf drivere, (i crackirao igre) i dalje imam problema sa pržom.

imam i manjih sa drugim DVD-čitaćem. dok je SF bio u mašini, svaki CD/DVD koji stavim u bilo koji uređaj bio je kipuć...

F_U_C_K starforce!

--HS--
17-08-2006, 12:36
[quote]Igro sam skoro sve igre koje imaju Starforce ( ovaj Gal Civ nisam ) i nikada nisam imao nikakvih problema s njima tako da..
Pa ignorises ljude koji kazu da su imali problema ali ih ti nsii imao pa prema tome zakljucujes da Starforce ne pravi nikakve probleme???

necu komentirat.. King tiger ne pravi se pametan

ma kretenu jedan!! kako se niš ne događa?

ovako: kupio sam ASUS dvd pržu koja može pržit na 16x, instalirao CMR2005 i Race Driver 2. nakon nekog vremena prža nije htjela radit na brže od 8x, nakon toga na 4x...i sad, nakon što sam maknuo Sf drivere, (i crackirao igre) i dalje imam problema sa pržom.

imam i manjih sa drugim DVD-čitaćem. dok je SF bio u mašini, svaki CD/DVD koji stavim u bilo koji uređaj bio je kipuć...

F_U_C_K starforce![/quote:2xfj2028]


ja sam reko za sebe daj se nauci citati..

olio
17-08-2006, 13:36
Ako niste sigurni sa ovim programom možete provjeriti koja je zaštita na cd-u...

http://rapidshare.de/files/29732145/A-R ... 3.rar.html (http://rapidshare.de/files/29732145/A-RayScanner2.0.2.3.rar.html)

Dreamer Deceiver
17-08-2006, 13:52
da bi vrah sahrani starforce

Z3nG4
17-08-2006, 17:39
E 'vako: ja planiram u bliskoj buducnosti kupiti Cossacks 2: Battle for Europe (original) jer Cossacksi su mi legendarne igre. Ali cujem da je igra zasticena Starforceom pa me je malo trta, posto instalira neke drivere bez korisnikova znanja i pristanka. Da ipak mozda odustanem od kupnje?

TE koze 2 nisu nist posebno... jedinica je puuuuno bolja... trust me;)

WEASEL
17-08-2006, 17:44
star force je bio dobar pokušaj da se stane u kraj sa piratizacijom......sve je i ostalo na pokušaju :rotfl:

RA7R
17-08-2006, 18:15
trebalo bi startat masivnu peticiju protiv to smeća hebenog starforce-a

*Fila*
17-08-2006, 20:06
Ma nevrijedi im da naprave super force opet će se nać neki crackeri koji će to razbit!(normalno nakon nekog vremena) :)

Dreamer Deceiver
17-08-2006, 20:08
Ma nevrijedi im da naprave super force opet će se nać neki crackeri koji će to razbit!(normalno nakon nekog vremena) :)

ko čeka taj i dočeka :D

*Fila*
17-08-2006, 20:14
Ma nevrijedi im da naprave super force opet će se nać neki crackeri koji će to razbit!(normalno nakon nekog vremena) :)

ko čeka taj i dočeka :D
Tako je!Sam fisher 3 je izašo prošle godine a ja ga odigro prije dva mjeseca(ili mjesec nisam siguran)jel je tad lik razbio SF!
Sorry neću više o p i r a t i m a

Prince-Artas
17-08-2006, 21:41
meni je sf sjebao necu pržu, ali srećom mjesec dana prije isteka garancije

Herr Schnitzel
18-08-2006, 09:17
E 'vako: ja planiram u bliskoj buducnosti kupiti Cossacks 2: Battle for Europe (original) jer Cossacksi su mi legendarne igre. Ali cujem da je igra zasticena Starforceom pa me je malo trta, posto instalira neke drivere bez korisnikova znanja i pristanka. Da ipak mozda odustanem od kupnje?

TE koze 2 nisu nist posebno... jedinica je puuuuno bolja... trust me;)


Kako kome, imam jedinicu, i kao sto sam rekao, legendarna mi je (i obadvije expanzije), ali igrao sam demo i ne bih se slozio da je jedinica puuuuno bolja. Dvica omogucava kompleksnije takticke manevre itd.
Ali ja sam ionako Napoleon-buff pa bi ju kupio i da je doista dvica losija. Ali nije...

Glass
18-08-2006, 17:10
Mali offtopic:
Ljudi pobogu uključite BBCode

MarkaN
18-08-2006, 19:32
Dobro pobogu pa kaj se svi toliko zamarate tim STARFORSOM!?

oću LOCK!S :killyou: :(

Dreamer Deceiver
18-08-2006, 20:26
ja ocu da Starforce bude topic u pljuvačnici :D

*Fila*
18-08-2006, 20:41
ja ocu da Starforce bude topic u pljuvačnici :D
Ma nevrijedi pljuvat po tome jer mislim da nema ni 5 osoba koje to smatraju dobrom stvari!! :)

Herr Schnitzel
18-08-2006, 20:47
Ima, i to desetorica (prevaranti koji su to izmislili)

*Fila*
18-08-2006, 20:57
Ima, i to desetorica (prevaranti koji su to izmislili)
Ma njih smo rekli poubijat tako da se oni ne računaju :)

HalF-DeaD
22-08-2006, 14:06
I meni je sjebo pržu NEC ND-3540a, CDove uopće nije čitala, a DVDove je na 2.4x. I sve to zbog Trackmanije Sunrise, Ghost Recon Advanced Warfightera i Splinter Cella 3.

Imam Feebasa/Milotca
22-08-2006, 20:35
I meni je sjebo pržu NEC ND-3540a, CDove uopće nije čitala, a DVDove je na 2.4x. I sve to zbog Trackmanije Sunrise, Ghost Recon Advanced Warfightera i Splinter Cella 3.

I onda nam modovi kažu da pirati nisu dobri. Zašto kupit orginal kad ti uništi pržilicu. :D

Prince-Artas
22-08-2006, 22:27
I meni je sjebo pržu NEC ND-3540a, CDove uopće nije čitala, a DVDove je na 2.4x. I sve to zbog Trackmanije Sunrise, Ghost Recon Advanced Warfightera i Splinter Cella 3.

jebote imao sam istu pržu i isti problem nije htjela čitat cd-e, i sve zbog sf-a :twisted:

--HS--
23-08-2006, 09:22
ma da sad je SF za sve kriv.....EVO ZA VAS PAMETNE KORISNI LINK...


http://www.clonecd-center.slyboard.com/ ... mepage.htm (http://www.clonecd-center.slyboard.com/v_tid=8&pid=1&search=clonecd+homepage/clonecd-homepage.htm)


Prije neg kaj nabavis piratsku kopiju ili nedaj boze original .. po vama .. pogledaj ovdje..

Zato ne serite da je SF kriv za vas prze.. ak nes igrat igru nemoras.. a ak os i nekaj se sjebe kus budi.. Što je najvaznije sumnjam da se to desava s originalima koje vi svi naravno imate.. Niko se ne pita kad pokrecete vasu piratliju kakve drivere instalirate s onim secrum loaderima nightmarom i tim sto dovodi do problema..

Herr Schnitzel
23-08-2006, 11:28
Programe kao sto su Starfucker, StarforceNightmare i ostale samo idiot koristi. Opcepoznata stvar je da ovi programi samo pogorsaju stvar i ja bjezim od njih cim dalje.

The Boz
23-08-2006, 11:31
Programe kao sto su Starfucker, StarforceNightmare i ostale samo idiot koristi. Opcepoznata stvar je da ovi programi samo pogorsaju stvar i ja bjezim od njih cim dalje.
Word! Prije ili kasnije, netko bu izdo NoCD. U slučaju StarForce, vjerojatno sama tvrtka koja je i izdala igru.
Mislim, ako vam je do piratluka.
P.S.
--HS--, i meni i frendu je pržu(moja Plextor mrcina od soma kuna) ubio Original Prince of Persia. Pa si ti misli. I da, koji je smisao tvog linka?

Prince-Artas
23-08-2006, 18:16
ma da sad je SF za sve kriv.....EVO ZA VAS PAMETNE KORISNI LINK...


http://www.clonecd-center.slyboard.com/ ... mepage.htm (http://www.clonecd-center.slyboard.com/v_tid=8&pid=1&search=clonecd+homepage/clonecd-homepage.htm)


Prije neg kaj nabavis piratsku kopiju ili nedaj boze original .. po vama .. pogledaj ovdje..

Zato ne serite da je SF kriv za vas prze.. ak nes igrat igru nemoras.. a ak os i nekaj se sjebe kus budi.. Što je najvaznije sumnjam da se to desava s originalima koje vi svi naravno imate.. Niko se ne pita kad pokrecete vasu piratliju kakve drivere instalirate s onim secrum loaderima nightmarom i tim sto dovodi do problema..

slažem se s ovim o nightmareu. no u pcplayu ti je sve rečeno o sf-u i to je podkrepljeno činjenicama

ROCCO_GRANDE
25-10-2006, 19:17
Možda bi informacije s ovog linka mogle razjasniti neke informacije vezane uz Starforce:

http://en.wikipedia.org/wiki/StarForce

Dreamer Deceiver
25-10-2006, 19:22
šta se nervirate,neće on još dugo(makar smo to rekli za zakon o 0,00 promila,aon je još uvijek na snazi :-x )

Valtiel
26-10-2006, 14:54
[quote="half-dead-cro":2mlgeid7]I meni je sjebo pržu NEC ND-3540a, CDove uopće nije čitala, a DVDove je na 2.4x. I sve to zbog Trackmanije Sunrise, Ghost Recon Advanced Warfightera i Splinter Cella 3.

jebote imao sam istu pržu i isti problem nije htjela čitat cd-e, i sve zbog sf-a :twisted:[/quote:2mlgeid7]

Hmmm, kako je to uspio??? I ja imam isti przac, i sve sto je meni uradio je da mi rom vrati iz DMA mod u PIO.. Ali samo ga ja ponovo vratim na DMA i to je to. Ako vec nije moguce, onda reinstal przac, a ako ni to nije moguce onda format...

Prince-Artas
26-10-2006, 21:01
[quote="half-dead-cro":2nq5gbjk]I meni je sjebo pržu NEC ND-3540a, CDove uopće nije čitala, a DVDove je na 2.4x. I sve to zbog Trackmanije Sunrise, Ghost Recon Advanced Warfightera i Splinter Cella 3.

jebote imao sam istu pržu i isti problem nije htjela čitat cd-e, i sve zbog sf-a :twisted:

Hmmm, kako je to uspio??? I ja imam isti przac, i sve sto je meni uradio je da mi rom vrati iz DMA mod u PIO.. Ali samo ga ja ponovo vratim na DMA i to je to. Ako vec nije moguce, onda reinstal przac, a ako ni to nije moguce onda format...[/quote:2nq5gbjk]

reklamirao sam ja to davno :) i dobio novu pržu

RA7R
28-10-2006, 18:19
ima neki programčić svega 20 kb koji uninstallira starforce na http://www.gamecopyworld.com

The Boz
17-02-2007, 21:30
Evo, da dignem ovaj topic iz mrtvih...
I AM USING RAISE THREAD!

kulamasta
17-02-2007, 22:31
starforce rulz

=PcP=F@N
18-02-2007, 21:39
starforce je vec neko vrijeme mrtav

ROCCO_GRANDE
18-02-2007, 23:48
Nažalost, još uvijek postoje neke zanimljive igre koje ga se nisu riješile.

Prince-Artas
20-02-2007, 20:56
mala obavjest
Codename Panzers Phase One i Phase Two (vrlo dobri WW2 RTS-ovi) su patchem nedavno očišćeni od SF-a
linkovi
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Patch+110+++120/;6777235;;/fileinfo.html)
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Phase+Two+106+++107+Patch/;6777214;;/fileinfo.html)

kulamasta
20-02-2007, 23:02
mala obavjest
Codename Panzers Phase One i Phase Two (vrlo dobri WW2 RTS-ovi) su patchem nedavno očišćeni od SF-a
linkovi
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Patch+110+++120/;6777235;;/fileinfo.html)
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Phase+Two+106+++107+Patch/;6777214;;/fileinfo.html)

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(

Lord Jambrek
20-02-2007, 23:23
mala obavjest
Codename Panzers Phase One i Phase Two (vrlo dobri WW2 RTS-ovi) su patchem nedavno očišćeni od SF-a
linkovi
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Patch+110+++120/;6777235;;/fileinfo.html)
http://files.filefront.com/Codename+Pan ... einfo.html (http://files.filefront.com/Codename+Panzers+Phase+Two+106+++107+Patch/;6777214;;/fileinfo.html)

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(

Zašto ne :?

kulamasta
21-02-2007, 10:36
Cini mi se da su problemi sa Starforce igrama vise urbana legenda nego stvarno stanje stvari...

ROCCO_GRANDE
21-02-2007, 10:51
Cini mi se da su problemi sa Starforce igrama vise urbana legenda nego stvarno stanje stvari...

Možda jednim dijelom, ali većina toga je istinita. Osobno mislim da se većini onih kojima je pržilica crkla to dogodilo jer su čupli kabele a da nisu ugasili comp, iako i to dosta ovisi o kojoj se pržilici konkretno radi jer ne isključujem da su Lite On stavili na nekakav blacklist budući da su iste poznate kao najučinkovitiji alat za kopiranje zaštićenih sadržaja. Međutim, ne sumnjam da jedna takva zaštita u određenim verzijama može dovesti do nestabilnosti sustava što nije neobično ako proučiš način na koji radi. Ja sam se osobno uvijek trudio zaobilaziti takve igre, jedino mi se omaknulo nekoliko sa starijim verzijama Starforcea koje zapravo i nisu posebno opasne koliko mi je poznato. Eto, to bi bilo moje mišljenje o utemeljenosti odnosno neutemeljenosti kritika upućenih Starforceu.

kulamasta
21-02-2007, 11:22
Komp moze biti nestabilan radi milijun razloga. Zbog zastite. bilo ona starforce ili neka deseta. Moze biti nestabilan radi lose isprogramirane igre. Moze biti nestabilan radi nekompatibilnosti hardvera ili hardvera sa igrom, ili drivera sa igrom. Dakle razloga moze biti milijun.

Koliko su kompovi nestabilni odnosno imaju vise problema sa igrama koje koriste starforce u odnosu na one koje ne koriste trebalo bi napraviti podrobnije istrazivanje i pokazat brojke a ne lupetat bezveze, jer je nekome peri pericu rikla prza ili mu se komp resetira a bas je na njemu instaliran Chaos Theory sa starforce zastitom. To sto je jos gore instalirano milijun drugih stvari i sto je bas dan prije polijao przu sa kavom to necemo navoditi jer nije "relevantan" podatak.

Da bi mogli pricat o starforsu kao o stvarno nekoj ogromnoj stetocini trebali bi znat primjerice, u koliko je primjeraka prodan recimo Chaos Theory i koliko je korisnika prijavilo problem sa igrom. I nac neku slicnu igru prodanu u slican broj primjeraka i vidjet koliko je kod te igre korisnika prijavilo probleme.

Druga stvar, ima netko na ovome forumu koju ORIGINAL igru sa starforce zastitom pa da ima problema? I ako ima jel 100 % siguran da je glavni krivac za probleme starforce???

Imka li netko koju original igru instaliranu na kompu a da nema starforce zastitu pa da je prinjetio kakve probleme sa kompom? nestabilnost ili slicno?

=PcP=F@N
21-02-2007, 13:19
ja imam CT origigi i kad sam ga igrao nikad nije bilo problema na kompu,igro sam i jos par igrara sa SF da sam ga zahebbo i nii tad nije bilo problema tako da meni SF ne predstavlja neki problem..znam se brinit za računalo,i ono radi perfektno..a to sto nebi noobovi imaju problema i onda krive sve druge osim sebe me cisto boli briga..naucit ce i oni jednom

Bishop_45_(2)
21-02-2007, 13:39
ili mozete jednostavno manualno onesposobiti SF i igrati igru na miru !!!

mravojed20
21-02-2007, 13:39
Komp moze biti nestabilan radi milijun razloga. Zbog zastite. bilo ona starforce ili neka deseta. Moze biti nestabilan radi lose isprogramirane igre. Moze biti nestabilan radi nekompatibilnosti hardvera ili hardvera sa igrom, ili drivera sa igrom. Dakle razloga moze biti milijun.

Koliko su kompovi nestabilni odnosno imaju vise problema sa igrama koje koriste starforce u odnosu na one koje ne koriste trebalo bi napraviti podrobnije istrazivanje i pokazat brojke a ne lupetat bezveze, jer je nekome peri pericu rikla prza ili mu se komp resetira a bas je na njemu instaliran Chaos Theory sa starforce zastitom. To sto je jos gore instalirano milijun drugih stvari i sto je bas dan prije polijao przu sa kavom to necemo navoditi jer nije "relevantan" podatak.

Da bi mogli pricat o starforsu kao o stvarno nekoj ogromnoj stetocini trebali bi znat primjerice, u koliko je primjeraka prodan recimo Chaos Theory i koliko je korisnika prijavilo problem sa igrom. I nac neku slicnu igru prodanu u slican broj primjeraka i vidjet koliko je kod te igre korisnika prijavilo probleme.

Druga stvar, ima netko na ovome forumu koju ORIGINAL igru sa starforce zastitom pa da ima problema? I ako ima jel 100 % siguran da je glavni krivac za probleme starforce???

Imka li netko koju original igru instaliranu na kompu a da nema starforce zastitu pa da je prinjetio kakve probleme sa kompom? nestabilnost ili slicno?

Mislim da ti činjenica da su se Starforcea odrekle tvrtke koje su ga najviše koristile dovoljno govori. ne treba tu previše filozofirati.

Ja imam Chaos Theory original, komp se ruši,przilica VRIŠTI dok radi.

Maknem Chaos Theory,komp radi normalno,przilica i dalje VRIŠTI-a nije to radila prije instalacije CTa.

neka su se odrekli starforcea,donijela je više štete nego koristi,očito.

kulamasta
21-02-2007, 13:52
Komp moze biti nestabilan radi milijun razloga. Zbog zastite. bilo ona starforce ili neka deseta. Moze biti nestabilan radi lose isprogramirane igre. Moze biti nestabilan radi nekompatibilnosti hardvera ili hardvera sa igrom, ili drivera sa igrom. Dakle razloga moze biti milijun.

Koliko su kompovi nestabilni odnosno imaju vise problema sa igrama koje koriste starforce u odnosu na one koje ne koriste trebalo bi napraviti podrobnije istrazivanje i pokazat brojke a ne lupetat bezveze, jer je nekome peri pericu rikla prza ili mu se komp resetira a bas je na njemu instaliran Chaos Theory sa starforce zastitom. To sto je jos gore instalirano milijun drugih stvari i sto je bas dan prije polijao przu sa kavom to necemo navoditi jer nije "relevantan" podatak.

Da bi mogli pricat o starforsu kao o stvarno nekoj ogromnoj stetocini trebali bi znat primjerice, u koliko je primjeraka prodan recimo Chaos Theory i koliko je korisnika prijavilo problem sa igrom. I nac neku slicnu igru prodanu u slican broj primjeraka i vidjet koliko je kod te igre korisnika prijavilo probleme.

Druga stvar, ima netko na ovome forumu koju ORIGINAL igru sa starforce zastitom pa da ima problema? I ako ima jel 100 % siguran da je glavni krivac za probleme starforce???

Imka li netko koju original igru instaliranu na kompu a da nema starforce zastitu pa da je prinjetio kakve probleme sa kompom? nestabilnost ili slicno?

Mislim da ti činjenica da su se Starforcea odrekle tvrtke koje su ga najviše koristile dovoljno govori. ne treba tu previše filozofirati.

Ja imam Chaos Theory original, komp se ruši,przilica VRIŠTI dok radi.

Maknem Chaos Theory,komp radi normalno,przilica i dalje VRIŠTI-a nije to radila prije instalacije CTa.

neka su se odrekli starforcea,donijela je više štete nego koristi,očito.

Hehehehe...
Bas bi skoknuo do tebe da vidim kako to prza vristi dok je Chaos Theory instaliran

mravojed20
21-02-2007, 13:55
"Vrišti" otkad je prvi put instaliran,ne samo kad je instaliran,nego od trenutka kad sam ga zaigrao,do dan danas,par mjeseci nakon što sam ga maknuo s kompa. Doslovno zavija.Znam da mi ne vjeruješ al eto..

ROCCO_GRANDE
21-02-2007, 14:03
Ne mora značiti da ako netko nema problem sa Starforceom da je tako sa svima, i obratno. Stvar je u tome što se ne nose svi modeli pržilica sa Starforceom jednako. Najugroženije su LiteOn pržilice. Problemi mogu nastati ia ako Starforce detektira neki image tool kao što je Alcohol 120% ili Deamon Tools.

Lord Jambrek
21-02-2007, 14:05
ili mozete jednostavno manualno onesposobiti SF i igrati igru na miru !!!

ili instalirati star force driver removal i problem riješen.

The Boz
21-02-2007, 14:35
Vi očito ne čitate postove prije vaših, jelda?
Svakim pokretanjem igre sa starforceom, starforce se nanovo instalira.
Dokazano je da starforce usporava komp. Instaliraj X3, nemoj patchirat, igraj dva dana, i pobroji koliko puta ti se srušio, i koliki ti je prosječni FPS. Zatim instaliraj patch koji makne starforce iz igre, pa makni starforce sa kompa. GOLEMA razlika.
Starforce dokazano oštečuje optičke čitače, SCSI driveove, čak i hard diskove u slučaju TrackManie i programa koji ne trebaju CD. To radi zbog spin-downa, i prelaženja u PIO mod.
Starforce je sigurnosna rupa. Provalija, točnije. Preko starforcea svaki program u ringu 3 ili niže ima ring 0 privilegije. To je loše.
PROČITAJTE CIJELI THREAD prije odgovora.

kulamasta
21-02-2007, 14:49
Preko starforcea svaki program u ringu 3 ili niže ima ring 0 privilegije. To je loše.


Objasni mi ovaj dio...

The Boz
21-02-2007, 15:22
Ring 0 je apsolutan pristup hardveru i softveru kompjutera. Ring 1 je niži, manje mogućnosti. Ring 2 je opet niži itd.
Po ringovima su razvrstani resursi. Koliki ring privileges neki program ima, s tim resursima može baratat.Primjerice, web browser, ring 3 aplikacija, mora tražit dopuštenje za internet jer je bilo kakva veza na internet ring 1 resurs. Ring 3 aplikacija Microsoft Word traži ring 2 pristup za eksterni hardver, dakle printere skanere i to.
E vidiš, preko Starforcea, koji kao(loše programirani) device driver, vrti na sebi privilegije ring 0, svaki drugi program može dobiti ring 0 pristup. Na taj način recimo dođe program do vrata koja djele ring 3 od ringa 0, i vratar pita program "Čiji si ti?" Program, stvarnim imenom SpržitĆuTiKomp2.0, odgovara "Starforceov." i vrata se otvaraju.
Takvu je rupu recimo imao i Sonyev rootkit, isto tako zaštita protiv piratluka.

kulamasta
21-02-2007, 15:28
Ako starforce vrti ring 0, zasto i svaki drugi program moze dobiti ring 0 pristup?
Koji jos programi imaju ring 0 pristup?

The Boz
21-02-2007, 15:52
Zato jer je Starforce jako loše napravljen. Kad su ga konačno RELOADED uspjeli cijelog otvoriti i izmapirati, izdali su čitavu dokumentaciju o Starforceu, koliko je loše i nespretno napravljena, i kako ga se riješiti. U njoj piše i kako se stvaraju rupe između ringova.
Ring 0 su uglavnom kernel, driveri i tako dalje.

kulamasta
21-02-2007, 16:11
Mjesecima nije bilo cracka za Chaos Theory....znaci da je starforce super je napravljen...

The Boz
21-02-2007, 16:18
Dolaziš do krivih zaključaka krivim putem.

kulamasta
21-02-2007, 16:20
Apsolutno ne...
Koliko Windowsi imaju rupa? I svaki dan nove... Pa nije takva panika... Zasto? Jer se lako kopiraju, dok je rupa u Starforceu jakooooo kriticna jer eto, slucajno, starforce jest zastita od kopiranja...

The Boz
21-02-2007, 16:37
Jedna jedina rupa u Windows XPu je tako velika i lako dostupna koliko je to Starforce. Zloglasni Printer Neighbourhood. Sve ostalo je milo štene naspram Starforcea. Jel tebi jasno da browser preko starforcea može dobiti ring 0 privilegije? Messenger isto.
I jel ti jasno da sigurnosni propust nije jedina mana starforcea? Izlistano ih je u ovom threadu bar sto tisuća.

dugi
21-02-2007, 16:52
Mjesecima nije bilo cracka za Chaos Theory....znaci da je starforce super je napravljen...

Nebi ga bilo ni dan danas da sami nisu maknuli starforce sa patchom za doticnu igru.Starforce je zajebana stvar i cudi me da su odustali od njega.Mislim da su odustali od starforcea samo zato jer igre zasticene njime ne rade na Visti.Hvala Bogu na Visti.

kulamasta
21-02-2007, 20:06
Jedna jedina rupa u Windows XPu je tako velika i lako dostupna koliko je to Starforce. Zloglasni Printer Neighbourhood. Sve ostalo je milo štene naspram Starforcea. Jel tebi jasno da browser preko starforcea može dobiti ring 0 privilegije? Messenger isto.
I jel ti jasno da sigurnosni propust nije jedina mana starforcea? Izlistano ih je u ovom threadu bar sto tisuća.

Znas nekoga da mu je netko provalio na komp zbog starforcea?