PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stop Online Piracy Act - piratstvu odzvonilo?



Stranica : [1] 2

Deadwalker
19-11-2011, 12:33
Ukoliko pratite novosti iz svijeta, vjerojatno vam nije promaknula informacija o novom zakonu koji se priprema u Americi - radi se o tzv. paketu SOPA (Stop Online Piracy Act) uz pomoću kojeg će, citiram, "Američko ministarstvo pravosuđa dobiti jurisdikciju za pravnim proganjanjem i gašenjem svih internet stranica koje na bilo koji način neovlašteno distribuiraju bilo čije autorske sadržaje".
U prijevodu, kako navode svjetski mediji, opet citiram, "ovo je početak cenzure i kontrole interneta od strane američke vlade koja time postaje monopolist svih internet sadržaja. Također, ovim aktom se stvara tzv. "Internetska crna lista" u kojoj će se ugasiti svi portali koji na bilo koji način rade protiv američke vlade."

U tim navodima ima sigurno previše senzacionalizma, no ukoliko ovo prođe, moglo bi se svašta desiti. Valjda ne moram spomenuti kako su brojni IT divovi poput Googlea, Facebooka, eBaya ustali protivStog zakona, dok ga podupiru Američka gospodarska komora, Američka filmska udruga, Američka federacija glazbenika, Udruga redatelja, Udruženje filmskih glumaca

Detalje možete pročitati ovdje (http://www.pcworld.com/businesscenter/article/243659/house_hearing_on_stop_online_piracy_act_scheduled. html)

Je li ovo prva ozbiljna prijetnja piratstvu? Što mislite? :)

Kid A
19-11-2011, 12:39
I naravno mozete pogodit na cijoj su strani EA i Sony

Deadwalker
19-11-2011, 12:42
Biti će vjerojatno i ostali izdavači i prodavači IT opreme. Generalno nemam ništa protiv smanjenja stope piratstva, ali to ovako raditi nema veze sa zdravim razumom.

Constantine
19-11-2011, 12:48
http://americancensorship.org/infographic.html

Sonic_Moronic
19-11-2011, 13:07
Užas. Osobno mislim da je samo pitanje vremena kad će i internet pasti pod potpunu kontrolu i otići do vraga. Samo da ne bude još...

croat1gamer
19-11-2011, 13:34
Jer amerika je centar svijeta.

Aral
19-11-2011, 13:36
Aha, samo nek probaju, budu me čuli.

croat1gamer
19-11-2011, 13:39
Pardon my french.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))

Deadwalker
19-11-2011, 13:43
Aha, samo nek probaju, budu me čuli.

:D

Kid A
19-11-2011, 13:55
Aha, samo nek probaju, budu me čuli.
http://i.imgur.com/DdyU4.jpg

Mirko L
19-11-2011, 14:52
Ček, ja još uvijek ne shvaćam zašto oni to prije nisu radili, to mi nikad nije bilo jasno.

Lord Ragnarok
19-11-2011, 15:05
inb4 kineskih servera.
oh wai.....
inb4 svedska
oh wai.....

Razzarach
19-11-2011, 15:59
a sta cemo mi koji nemamo para? Bolje pljackat preko interneta nego uzivo prodavaonice igara.

Kid A
19-11-2011, 16:04
Nista, cekaj od staraca da ti se smiluju za dzeparac. Pretpostavljam da si invalid u obje ruke i noge pa ti je lakse pljackat nego kupovat od onog sto posteno zaradis. Ili si siromasan kao Aral koji moze upisat fax pa da mu nista ne ostane za kupovat igre i onda jadan mora skidat.
Kako bi ja vas tukao

Razzarach
19-11-2011, 16:15
ne, nego mi je zao dat 400kn za igru a nemam ni za posten komp.

System
19-11-2011, 16:16
@xara
Otkad ti posta toliki moralista? :)

croat1gamer
19-11-2011, 16:19
Alergican je na dvolicnost.

Deadwalker
19-11-2011, 16:23
Pa slažem se s Xarabasem.
Ne sjećam se da je gaming pravo, nego prije luksuz. Osim toga, ima hrpetina starih i kvalitetnijih igara koje se prodaju za bagatelu, samo treba znati naći :)
Ofkors da neću reći kako nikada nisam skinuo igru, ali dok skužiš kako preko neta se stvarno povoljno mogu kupit igre, ne vidim potrebu da se idu iste skidati (krasti) sa torrent stranica. 100 ili 200kn se uvijek može uštediti s vremenom. Nekada se puno teže dolazilo do igara (nije bilo brzog interneta, a i standard je bio užasan), no danas mislim da si čovjek u današnja vremena uz sve dostupne digitalne servise može nešto priuštiti. Posebice ova starija ekipa koja radi i privređuje :)

Viper33
19-11-2011, 16:29
Pa kad bi igre bile 100 il 200 kn onda bi vjerovatno masu ljudi vise kupovalo. Nemoze doc npr sad novi NFS run koji ima 6 sati gameplaya zajedno sa svim cut scenama i da ja za to dam 400-500 kn. Druga stvar je gta skyrim oblivion. Za te igre bi ja mozda i dao 300-400 kn jer igra stvarno ono mozes ju igrat mjesecima. Ali takvih igri je jako malo..

Deadwalker
19-11-2011, 16:31
Pa tko kaže da moraš dati?
Ja stvarno rijetko kupujem nove igre, najčešće na Steamovim akcijama ili kada im cijena padne ispod 200kn. Zadnje što sam više platio bio je Witcher 2 koji sam kupio u pretprodaji te Mass Effect 2 koji me stajao 30€ :)

Arbiter of Change
19-11-2011, 16:34
Pa kad bi igre bile 100 il 200 kn onda bi vjerovatno masu ljudi vise kupovalo.
Preseli se u Rusiju, imaju bolesno niske cijene igara upravo da bi se suprotstavili piratiji. Čini se da funkcionira.

Inače... Ameri. Dok ne dođe kod nas nema razloga za brigu, isto kao što te u nas EULA pokriva po pitanju određenih stvari kad je online dio igara u pitanju. Treba još čekati i vidjeti.

Necromonger
19-11-2011, 16:35
Ali zato...

http://www.laquadrature.net/en/eu-parli ... n-internet (http://www.laquadrature.net/en/eu-parliament-massively-commits-to-net-neutrality-and-open-internet)

Paris, November 17th, 2011 – The European Parliament today massively adopted its resolution on Net neutrality, calling on the EU Commission to protect the open Internet, which is put at risk by an increasing number of restrictions imposed by telecoms operators. This overall positive resolution urges EU Commissioner Neelie Kroes to depart from her failed wait-and-see approach by rapidly assessing the need for further regulation to keep the Internet open and free. This votes represent a political commitment by the European Parliament to protecting the Internet from any form of restriction or censorship.

The EU Parliament's adoption of a resolution on Net neutrality1 by a massive majority comes at a timely moment, as the EU Commissioner for the Digital Agenda Neelie Kroes keeps denying2 the illegitimate restrictions to Internet access imposed by operators that are reported all over Europe, as evidenced by the citizen platform RespectMyNet.

This vote is also a signal sent to BEREC – the body of EU telecoms regulators, which is expected to soon release its anticipated study on Net neutrality violations3 – as the Members of the EU Parliament point to the dangers of access restrictions for freedom of communication, as well as competition and innovation in the digital economy.

Even though the resolution contains loopholes4, it is a strong political statement in favour of an open Internet. In particular, the Parliament requires the Commission to swiftly assess the need for further regulation to protect Net neutrality, as soon as BEREC concludes its fact-finding exercise5.

“EU telecoms operators already violate Net neutrality in large numbers6 by illegitimately restricting Internet access. If Commissioner Neelie Kroes is really committed to defending freedom of expression, as she has claimed in the past, she must act accordingly by imposing Net neutrality by law, as was done in the Netherlands. Today's massive vote by EU Parliament certainly increases the pressure on the Commission to effectively guarantee competition and innovation as well as citizens' freedom of expression and privacy online. As the EU Parliament commits to defending the Net's openness, it should now act by further pushing for an effective regulation and rejecting any attempt at imposing Internet access restrictions or censorship in the name of an obsolete copyright regime, such as ACTA.”, said Jérémie Zimmermann, spokesperson of citizen advocacy group La Quadrature du Net.

Kid A
19-11-2011, 16:35
Druga najjaca stvar mi je klasicno opravdanje "nemam kreditne/nacina za kupovat preko neta pa moram skidat". Ono, to je jedini izbor. Kako sam ja npr prosle godine preko Pingua narucio majicu iz UK, on dao svoje novce, doslo njemu na adresu, proslijedio meni i ja mu iznos koji je dao uplatio na njegov racun. Ne znam jel klinci danas samo traze jeftin izgovor (jer je daleko lakse ostavit 2-3 upaljena torrenta preko noci i da te ceka gotovo kad se ujutru probudis) ili je problem u novoj generaciji koja je navikla da sve dobije servirano, nekako ignorirajuci cinjenicu da novce moras zapravo zaradit. Ja se ne sjecam da sam ikad u zivotu dobio nesto gotovo na ruke.

Pa tko kaže da moraš dati?
Ja stvarno rijetko kupujem nove igre, najčešće na Steamovim akcijama ili kada im cijena padne ispod 200kn. Zadnje što sam više platio bio je Witcher 2 koji sam kupio u pretprodaji te Mass Effect 2 koji me stajao 30€ :)
Zaboravljas logiku koje se drze vecina u ovoj temi; nema nista jeftinije od dzaba

Xero
19-11-2011, 16:37
Ajmo cenzurirat internet.

Duke of Earl
19-11-2011, 16:40
Nista, cekaj od staraca da ti se smiluju za dzeparac. Pretpostavljam da si invalid u obje ruke i noge pa ti je lakse pljackat nego kupovat od onog sto posteno zaradis. Ili si siromasan kao Aral koji moze upisat fax pa da mu nista ne ostane za kupovat igre i onda jadan mora skidat.
Kako bi ja vas tukao

Ja se ne sjecam da sam ikad u zivotu dobio nesto gotovo na ruke.

Pa tko kaže da moraš dati?
Ja stvarno rijetko kupujem nove igre, najčešće na Steamovim akcijama ili kada im cijena padne ispod 200kn. Zadnje što sam više platio bio je Witcher 2 koji sam kupio u pretprodaji te Mass Effect 2 koji me stajao 30€ :)
Zaboravljas logiku koje se drze vecina u ovoj temi; nema nista jeftinije od dzaba
Sunce ti, a onih tvojih 3.000 izvođača i 30.000 playeva preslušanih na last.fmu je sigurno bilo preko orginalnih CDa, jelda :eyebrows:


Daj se malo smirite s tim dvoličnim pljuvanjem piratstva i dobro razmislite kolko ste filmova, glazbe, knjiga i igara pogledali, poslušali, odigrali ili pročitali ilegalno, i to još uvijek radite (vjerojatno u manjoj mjeri, ali svejedno), zato jer bi vam trebalo otprilike par tisuća kuna mjesečno da to sve nabavite na legalan način.

Deadwalker
19-11-2011, 16:50
Pa da kod nas postoji neki kvalitetan digitalni servis s dobrom lokaliziranom podrškom za multimedijalne sadržaje (filmovi, serije i glazba), vjerojatno bih ga i koristio. Ionako tu i tamo pogledam film ili seriju pošto radim i nemam vremena još i na to trošiti silnu količinu slobodnog vremena.

Kid A
19-11-2011, 17:09
Daj se malo smirite s tim dvoličnim pljuvanjem piratstva i dobro razmislite kolko ste filmova, glazbe, knjiga i igara pogledali, poslušali, odigrali ili pročitali ilegalno, i to još uvijek radite (vjerojatno u manjoj mjeri, ali svejedno), zato jer bi vam trebalo otprilike par tisuća kuna mjesečno da to sve nabavite na legalan način.
Ok, ali sta sad? Ajmo nastaviti skidati dalje jer smo to dosad isto radili

Xero
19-11-2011, 17:10
Da?

Viper33
19-11-2011, 17:18
1. pa kad vec i skupimo pare za neku igru, mislim da svima rade da potrose te pare na nesto drugo a igru jednostavno skinu. realno geldajuci za tih 300-400 kn kupis si posteni hedset i jos dobis igru za dzabe. Ja se slazem da to nije uredu, al opet.. zao mi je nekad dat pare za tako nesto. Jest da mi nije problem, i da sam novce bacao na puno gore stvari ali vejrovatno smo u dobu di smo nauceni da je to jednsotavno besplatno i da budale su oni koji to placaju..
2. budimo realni, ni jedan zakon nije dovoljno jak da zaustavi piratizaciju

W3DR4N
19-11-2011, 17:30
Ja sam u 2011. kupio oko 30-40 igri za Plejku 3. Say woot?

Dania
19-11-2011, 17:31
E, pa baš žalosno. Sve. Naravno da ne treba zanemariti trud koji su timovi uložili u igre, ali eto...trudim se kupiti igre koje stvarno želim i što manje ih nabavljati ilegalno, ali postoje iznimke. Kao Deus Ex koji košta koliko i moja jadna plaćica za ovaj mjesec. Cijela. Pa sad ili ću reći: "gledaj, pa ne moram si kupiti hranu ili platiti režije" ILI, logičnije - "neću igrati" - ILI ću skinuti sa neta jer je j*beno čekam od kad sam bila dijete, s time neću oštetiti apsolutno nikoga jer ionako zarađuju milijarde, a kopija već stoji na netu, skidala je ja ili ne. Eto, iznimke.
A da ne pričam kako smatram da se glazba i književnost trebaju raditi jer ih želiš podijeliti s ljudima, a ne zaraditi.
Drugo je s filmovima, gdje ljudi ulože hrpu novaca da bi nam predočili nekakav eye candy...pa ne bi smio biti problem dati 30 kn za ulaznicu u kinu, barem to.
Tužno je kako svi čekaju neki razlog da optužuju i osuđuju druge, samo da bi sebe izdigli, eto :/

Viper33
19-11-2011, 17:32
1 okej malo ljudi ima mogucnost kupit 30-40 igri
2 ja sam pricao za PC only, ja ni neznam da ima za ps 3 piratskih igri?

EDIT: sad kad neki od admina uleti u ovu temu pa svi dobijemo ban :D

Feanor
19-11-2011, 17:35
Kao što rekoh milion puta do sada. Otkad sam došao u neke godine (stalni radni odnos, redovni prihod, manje slobodnog vremena, normalan ljubavni život, manje alkoholiziranja i sveopćeg ludiranja) postao sam tipičan primjerak konzolaša, ali bez konzole. Znači igram max. 2 sata dnevno, ako i toliko. Skužih isto tako da igru koju skinem najvjerovatnije neću igrati previše, razlog nepoznat, ali jednostavno neću, nije mi gušt, don't ask me why.

Kupim u prosjeku jednu ili dvije igre svaki mjesec ili dva i na njima se stvarno izguštiram i odradim ih pošteno bez ikakve muke. Neznam koji je to mentalni sklop u mojem-u mozgu koji određuje zašto mi nije gušt igrat skinute igre, a kupljene je, ali se kladim u bilošto da sam skinuo sada Skyrima, a ne ga kupio, brijem da bi ga već prestao igrati.

Uglavnom, ne smeta mi ovaj zakon, jer igram umjereno, u 95% slučajeva pošteno kupljenu i plaćenu igru i nisam ovisan o tome da odigram svaku hitoidnu igru na tržištu kao i Aral.

Neznam, uglavnom meni ne smeta. Još kad sada imam i način da kupujem igre preko Steam-a, a neki popusti stvarno znaju biti smiješni, ilegalno nabavljanje igara je stvarno postao idiotizam. I nemože mi nitko reći da nemože odvojit 45 kn da si skine Oblivion GOTY sa apsolutno svim DLC-ovima i pizdarijama (Ova rečenica ni u kojem slučaju ne pokušava nametnuti Oblivion kao dobru igru, ali ima mnogo sličnih primjera, ovaj mi je sad s vrha jezika)

EDIT: Nabaviti ilegalnu igru u svrhu da čeknem gameplay i igram ju dan, dva i osudim dali ću je kupiti ili ne apsolutno podržavam, hell čak sam kupio i neke igre koje sam odigrao 100x ilegalno čisto iz grižnje savijesti.

W3DR4N
19-11-2011, 17:37
Deus Ex: Human Revolution preko neta košta 100 kuna. Dobiješ DVD za tjedan dana na kućnu adresu. Say woot?

Feanor
19-11-2011, 17:39
Deus Ex: Human Revolution preko neta košta 100 kuna. Dobiješ DVD za tjedan dana na kućnu adresu. Say woot?


Nove igre su bitch za nabaviti jer znaš da će izaći kasnije hrpa DLC-ova na kojih ćeš potrošiti 300-400 kn, uvijek se čeka neki Complete Edition na steamu, za pola godine ili godinu.

Dania
19-11-2011, 17:39
Di to košta 100 kn? Na Steamu je 49,99 eura, na drugim stranicama koje sam gledala je oko 50 dolara

Viper33
19-11-2011, 17:39
To stoji da. Ali razlika je u tome sto ti imas redovan posao sa stalnom placom i to ocito dovoljno velikom da mozes pokrit sve troskove plus priustit si luksuz.
ali..
igre primarno ''kupuju'' djeca, tindedzeri kako god, tj to im je ciljana skupina koja kupuju igre a ne osobe starije od neznam 25-30 ogdina itd( nemoj shvatit to ko uvredu molimte :)
isto tako, sta je sa osobama kao Dania koja kad pokrije sve troskove nemoze si priustit tako neku igru.
Ljudi kao ti koji si pored svih torskova mogu priustit da mejsecno odvoje cca 400-500 kn na igre su rijetki..

Feanor
19-11-2011, 17:40
To stoji da. Ali razlika je u tome sto ti imas redovan posao sa stalnom placom i to ocito dovoljno velikom da mozes pokrit sve troskove plus priustit si luksuz.
ali..
igre primarno ''kupuju'' djeca, tindedzeri kako god, tj to im je ciljana skupina koja kupuju igre a ne osobe starije od neznam 25-30 ogdina itd( nemoj shvatit to ko uvredu molimte :)
isto tako, sta je sa osobama kao Dania koja kad pokrije sve troskove nemoze si priustit tako neku igru.
Ljudi kao ti koji si pored svih torskova mogu priustit da mejsecno odvoje cca 400-500 kn na igre su rijetki..

45 kuna nije lukusz, 45 kuna su 3 milke, ili 5 kava, 3 kutije cigareta itd. itd.

EDIT: Za igre koje kupujem ili preorderam na release date štedim kao i svaka druga normalna osoba, bez obzira što imam redovan prihod, opet nemogu bez razmišljanja odvojit 350kn, štedi se na nekim drugim stvarima...

EDIT2: U srednjoj sam imao 10-15 kn dnevno za ''marendu'' i to mi je bio cijelokupni đžeparac općenito, ako sam zelio izaći vani ili kupit nešto za sebe sam morao gladovati. Današnja djeca imaju u prosjeku 20 kn za marendu dnevno. 5 kn pecivo i svaki dan po 15 kn to je 350kn na kraju mjeseca...

Viper33
19-11-2011, 17:42
istina, al nisu sve igre 45 kn. da jesu ja bi dao imao preko 100 originala

W3DR4N
19-11-2011, 17:43
2 ja sam pricao za PC only, ja ni neznam da ima za ps 3 piratskih igri?


http://steamcommunity.com/id/w33drunn/games?tab=all

Say woot?

@Feanor
Kotor, Alpha Protocol, Max Payne, Fahrenheit i brojne druge su na Steamu svojevremeno koštale 1-2€.

Deadwalker
19-11-2011, 17:44
@Viper33
Prosječna starost igrača premašuje dobnu granicu od 30 godina. Osim toga, većinu igara koje ovdje ljudi igraju nisu namijenjene djeci.

Imam i ja redovan posao sa stalnom plaćom, no kako bi se aktivno igrao, odreknuo sam se nekih drugih životnih luksuza jer ipak ne zarađujem toliko puno. Onaj stav "rađe ću za te pare kupiti nešto drugo" je krajnje licemjeran.
Ovo što je Dania rekla, apsolutno stoji, no stoji i ovo što Weky kaže. Nema potrebe davati za igre 300-ak kn, može se naći jeftinije :)

Aral
19-11-2011, 17:47
Nakon kaj dam svu lovu za hranu, kredite i režije, ne ostane puno. Ne pijem, ne pušim, ne bacam lovu uzalud. A i žena bi me ubila da dam novce za tak nekaj xD

I nemorate mene samo spominjat, nisam niš drugačiji od bilo kog drugog na forumu tko živi normalann život i radi, osim kaj se vidi da ustvari uživam u igranju igara.

W3DR4N
19-11-2011, 17:49
Skyrim, fizička kopija s kartom i svim, 250 kuna.

Mene apsolutno nije briga tko kupuje, a tko skida i nemam neki donkihotovki duh koji će se boriti protiv piratije. Svatko si bira kako mu najbolje paše i nikoga ne mislim suditi zbog toga. Jedino smatram da je problem što igrači nisu dobro informirani da se igre mogu naći puno jeftinije, pa idu linijom najmanjeg otpora.

Dania
19-11-2011, 17:55
Pa W3DR4Ne, ja sam se pokušala informirati gdje je Deus za 100 kn, nisi mi rekao :)

cham3leon
19-11-2011, 18:06
Nije da sam poznat po kupovanju originala, ali jedva čekam da se zaposlim da počnem svojim parama kupovati igre, ako ništa drugo, neće biti natezanja sa zaštitama i silnog posla probijanja iste kako bi se igra kako-tako pokrenula. A i ljudi moraju zaraditi svoj novac. I ja bih se mogao za koju godinu naći u sličnoj poziciji na kraju krajeva.

Jedino što mi zbilja užasno smeta jest forsiranje naplaćivanja muzike. Sva muzika koju imam je piratska i nimalo me ne grize savjest oko toga. Glazba je open-source i u današnje vrijeme je nema smisla naplaćivati. Pred ne tako dugo sam na crackedu pročitao da je pjesma Happy birthday to you koju se pjeva valjda na svakom dječjem (i drugom) rođendanu intelektualno vlasništvo WB-a ili nekog, i zaštićena je od javnog izvođenja. Što znači da svaki put kad ju zapjevaš bi morao platiti licencu njenom vlasniku. Gdje je sad tu smisao? Hoće li zakon zabraniti i da je pjevušim u sebi? Najbolje da jednostavno ne objavljuju glazbu. Ako mene pitate, svaka pjesma je automatski javno kulturno dobro. Druga stvar je ako izvođač prima donacije tako da ih fanovi mogu podržati, ali ne prihvaćam stavljanje cijene na muziku.

Kid A
19-11-2011, 18:08
Hehe kako sad nitko ne zna gdje i sta. Btw Dania koliko si platila Portal 2 kad je izasao?

Bez zajebancije, opet mi je i Aral bolji od vecine vas koji skidate cisto jer se ne krije iza kojekakvih prica.
Ok hoces torrentat igre jer ti ima vise smisla dati novce na izlaske itd ali ljudi koji piratiziraju igre i onda to opravdavaju nekavih kompromisima gdje sami sebe lazu, to mi je onako novo dno

W3DR4N
19-11-2011, 18:11
http://www.base.com
http://www.thehut.com
http://www.shopto.net

Ja od tuda kupujem igre. Već šest mjeseci stare koštaju 100-150 kuna. Nove su 200-250.

Dania
19-11-2011, 18:14
Druga stvar je ako izvođač prima donacije tako da ih fanovi mogu podržati, ali ne prihvaćam stavljanje cijene na muziku.
E pa upravo ovo. Skidam kapu glazbenicima koji su rekli: "evo, imam talent, dođite da ga podjelim s vama". Ja slušam piratsku glazbu i eto.
Portal 2 sam platila u packu oko 35 eura, ako me pamćenje služi i to samo zato jer sam prepolovila s dečkom. Zašto? Nikad nisam rekla da ne želim kupovati igre, evo trenutno ne mogu i what's the deal? Usput, ako ćemo o izlascima, nemam ni za to.

EDIT: fala W3DR4N ^^

sickpetey
19-11-2011, 18:29
Ja jedva imam za kruh i mlijeko :(

Aral
19-11-2011, 18:33
Ja jedva imam za kruh i mlijeko :(
+1

cham3leon
19-11-2011, 18:36
Ja jedva imam za kruh i mlijeko :(
+1

Dobro, ti to stvarno odlično krpaš skupa, privatni faks i sve, ali činjenica je da imaš auto i skuter. I nedavno si ako se ne varam kupio novu high end konfu.

Aral
19-11-2011, 18:39
Auto i skuter su od vremena kad se to moglo priuštit. Sad su malo druga vremena...zadnje dvije godine bolje rečeno. Al dobro, dok imam krov nad glavom i platim sve režije, gura se. Buš vidio kad počneš živjet sa curom/ženom :)

cham3leon
19-11-2011, 18:45
Pa ono, prodaš skuter?

sickpetey
19-11-2011, 18:45
Pa ono, prodaš ženu?

Raz
19-11-2011, 18:45
Skidanje igara da ih se isproba je OK. Ako ti se igra svidjela i želiš podržati njene proizvođaće kupit ćeš je bez obzira na to što već imaš svoju (besplatnu) kopiju. Isto vrijedi i za nestašicu para. Ono, skineš igru, odigraš i zatim kupiš kada malo padne cijena. Ne vidim nikakvo zlo u tome.

Piratstvo ne podržavam ukoliko osoba imaSnovaca i mogućnosti da kupi određenu igru, no ne želi čisto iz razloga jer može skinuti igru sa torrenta i ne platiti ništa za nju.

Sonic_Moronic
19-11-2011, 18:47
Zapravo sve više mi je žao kad nešto skidam jer Steam stvarno ima odlične popuste. Indie scena je sve bolja u gejmingu i ima genijalnih igara za 2-3 eura. Moram si otvorit račun...

Aral
19-11-2011, 18:49
Pa ono, prodaš skuter?
Prije bi prosio na cesti. Šala, nema koristi od toga, samo bi izgubio.

@sickpetey: Haha :)

Lord Ragnarok
19-11-2011, 18:56
isusbog wedrane, prestani koristiti woot.

rade napisi say wut/what/nesto al woot ne. pogotovo jer ocito nzns znacenje toga.

W3DR4N
19-11-2011, 19:00
Woot?

Kid A
19-11-2011, 19:03
Zapravo sve više mi je žao kad nešto skidam jer Steam stvarno ima odlične popuste. Indie scena je sve bolja u gejmingu i ima genijalnih igara za 2-3 eura. Moram si otvorit račun...
http://store.steampowered.com/app/92000/

Znaci ni dva eura, veci napor bi mi bio zajebavat se sad s daemon toolsom i krekovima kad ovo mogu imat u dva klika

Sonic_Moronic
19-11-2011, 19:16
Stvarno smiješno :D

Imam već listu 5-6 igara koje sam zaigrao a stvarno imaju niske cijene, kupim ih čim budeo mogao.

DelPiero
19-11-2011, 19:21
Ameri će svoje provesti bez obzira na mišljenja.Ne želim kupovati igru preko neta čak i kada ima popusta.Želim da imam kutiju na polici,spreman sam dati i više za box verziju.

Sonic_Moronic
19-11-2011, 19:23
Mislim da će igre u kutiji uskoro postati kolektorske stvari kao i recimo vinyl. I meni je lijepo vidjeti kutiju, ali nije baš toliko neophodno, pogotovo danas kad unutra nemaš ništa osim instruction manuala.

W3DR4N
19-11-2011, 19:32
Ameri će svoje provesti bez obzira na mišljenja.Ne želim kupovati igru preko neta čak i kada ima popusta.Želim da imam kutiju na polici,spreman sam dati i više za box verziju.

Ja igre kupujem u kutiji. Za siću.

Dania
19-11-2011, 19:35
Eto! Hydrophobia prophecy! Daily deal -.- A baš sam je htjela imati, pa jel' to sad nije očajno što nemam 13 kn haha, fuj. Ok, ajde, nije ni inače skupa pa je to ok.

streetrace777
19-11-2011, 19:37
Kao što rekoh milion puta do sada. Otkad sam došao u neke godine (stalni radni odnos, redovni prihod, manje slobodnog vremena, normalan ljubavni život, manje alkoholiziranja i sveopćeg ludiranja) postao sam tipičan primjerak konzolaša, ali bez konzole. Znači igram max. 2 sata dnevno, ako i toliko. Skužih isto tako da igru koju skinem najvjerovatnije neću igrati previše, razlog nepoznat, ali jednostavno neću, nije mi gušt, don't ask me why.

Kupim u prosjeku jednu ili dvije igre svaki mjesec ili dva i na njima se stvarno izguštiram i odradim ih pošteno bez ikakve muke. Neznam koji je to mentalni sklop u mojem-u mozgu koji određuje zašto mi nije gušt igrat skinute igre, a kupljene je, ali se kladim u bilošto da sam skinuo sada Skyrima, a ne ga kupio, brijem da bi ga već prestao igrati.

Uglavnom, ne smeta mi ovaj zakon, jer igram umjereno, u 95% slučajeva pošteno kupljenu i plaćenu igru i nisam ovisan o tome da odigram svaku hitoidnu igru na tržištu kao i Aral.

Neznam, uglavnom meni ne smeta. Još kad sada imam i način da kupujem igre preko Steam-a, a neki popusti stvarno znaju biti smiješni, ilegalno nabavljanje igara je stvarno postao idiotizam. I nemože mi nitko reći da nemože odvojit 45 kn da si skine Oblivion GOTY sa apsolutno svim DLC-ovima i pizdarijama (Ova rečenica ni u kojem slučaju ne pokušava nametnuti Oblivion kao dobru igru, ali ima mnogo sličnih primjera, ovaj mi je sad s vrha jezika)

EDIT: Nabaviti ilegalnu igru u svrhu da čeknem gameplay i igram ju dan, dva i osudim dali ću je kupiti ili ne apsolutno podržavam, hell čak sam kupio i neke igre koje sam odigrao 100x ilegalno čisto iz grižnje savijesti.


Potpisujem...
Pogotovo od kad sam kupio PS3...
Mogao bi ga jailbreakat, ali jednostavno nije to to...
Sve ovo gaming vrijeme u mom zivotu sam igrao piratske igre, uz pokoju original... ali zadnjih godinu dana me nesto puklo, i probao bih skinuti igru, pocnem igrati i jednostavno mi nije zabavna, mozda jer znam da me vec ceka nova..
A sada kad dam za igru 200-400 kn, jednostavno se trudim uzivati u njoj oliko god mogu jer znam da sam radio za nju 2 dana i da cu pricekati da si kupim neku drugu...

DelPiero
19-11-2011, 19:42
stoji to ali više volim da napravim kolekciju originala nego da mi danas-sutra EA ili Ubisoft osporavaju igru koju sam kupio preko steama

Sonic_Moronic
19-11-2011, 19:58
Ja planiram kupovati indie igre više-manje :D
I stare klasike koji su na popustu. Steam je po tome stvarno dobar.

Feanor
19-11-2011, 19:59
Hydrophobia se kupuje, hvala Kid A :D

Herr Schnitzel
19-11-2011, 20:05
Mene apsolutno nije briga tko kupuje, a tko skida i nemam neki donkihotovki duh koji će se boriti protiv piratije. Svatko si bira kako mu najbolje paše i nikoga ne mislim suditi zbog toga. Jedino smatram da je problem što igrači nisu dobro informirani da se igre mogu naći puno jeftinije, pa idu linijom najmanjeg otpora.
Slažem se s Vekicom a svemir nije implodirao. Jebeno :)

hansi
19-11-2011, 20:15
je odma cu ic dat 450 kuna u ducanu za mw3, na kojem su ko "radili" 2 godine, a nakraju ima losiju grafiku od igre stare 2 godine, testure ko da se neko posro ponjima, mp uvijek uvijek isti. sp je cak uspio bit losiji od bf3, neznam ni sam kako im je to uspjelo, kojega oni prodaju u 7 milijuna primjeraka, bas im treba mojih 10% mjesecne place

Kid A
19-11-2011, 20:15
Hydrophobia se kupuje, hvala Kid A :D
Uzeo sam i ja sad :D

W3DR4N
19-11-2011, 21:16
Igrao sam to. Okej je. Pogotovo za tu lovu.

Razzarach
19-11-2011, 21:35
Pa ono, prodaš skuter?
da bi igrao original igre. Da sam tako glup ubio bi se.

Chupacabra
19-11-2011, 23:58
Vedrane gledam tvoj Steam acc i polovicu igara nisi igrao ni dva sata. wtf
Neke su cak i neotpakirane

Kid A
20-11-2011, 00:16
kako moze imati na accu a neotpakirano?

Chupacabra
20-11-2011, 00:55
Ne razumijem se bas u to, vidim da ne pisu sati provedeni igrajuci pa sam pretpostavio da nije ni zaigrao

Kid A
20-11-2011, 01:04
neotpakirano ti samo moze biti u inventaru (i to tek odskora otkako je steam uveo opciju) a ovo drugo samo znaci da je kupio nesto a nije ni instalirao/pokrenuo

MasaKrisT
20-11-2011, 03:04
Sto se mene tice lovu cu dati samo za igre za koje smatram da su zasluzile to. Isfurano je al tu je u prvom slucaju Blizzard, Valve i mozda jos pokoji prozivodjac ciju bi kolekciju htio imati cisto da imam(Max Payneovi mi padaju na pamet). Pet godina sam razmisljao kupiti PES ili ne jer ga igram aktivno vs frendova(ove godine je fifa umjesto pesa konacno) ali zbilja nemam namjeru platit 350/250/200 kn za igru gdje ce za 9-10 mjeseci vec izaci ista stvar novije upakirana i sve ispocetka cisto jer ne podrzavam tu politiku. Isto se odnosi na COD/NFS/BF(trenutno se troumim uzeti BF3 ili ne). Igra koju sam primjerice kupio ali nikad nisam aktivno igrao je Red Orchestra jer mi se svidjela ali eto nisam zazivio s njom i nije mi zao.

Sto se glazbe tice ne slazem se da je napravljena stvar javno dobro jer je autor utrosio godine vjezbe, ucenja, pjevanja/sviranja itd da bi proizveo tako nesto. Po toj logici bi autoceste, avioni itd trebali biti javno dobro.

Dania
20-11-2011, 04:08
Istina, ali iskreno, jel' razmišljaš o lovi dok sviraš ili jednostavno uživaš i želiš to prenijeti ljudima? :)

Kid A
20-11-2011, 11:33
Nhf ali da si nesto napravio s bendom u zadnjih par godina znam da bi imao drugacije misljenje. Evo moji prijatelji iz Zaa; svake godine novi album za koji se unapred zna da ce biti free i izvori prihoda su im iskljucivo od svirki, trenutno su najaktivniji bend u Srbiji sa po 2-3 svirke tjedno. Sam Zlaya kaze, kakav je to bend koji se 3-4 godine probija?
Normalno da ti taj zakon o glazbi odogvara kad izdas jedan album u 7 godina i onda namjeravas da ga muzes bar 10 godina preko autorskih prava

Sova
20-11-2011, 11:44
Ja podrzavam piratiju, ali ovim NE potvrdjujem NITI zelim reci da sam pirat. Znaci podrzavam je, ali NISAM pirat. :fof:

Duke of Earl
20-11-2011, 11:54
:fof: :fof:

Neven <R>
20-11-2011, 12:15
Nhf ali da si nesto napravio s bendom u zadnjih par godina znam da bi imao drugacije misljenje. Evo moji prijatelji iz Zaa; svake godine novi album za koji se unapred zna da ce biti free i izvori prihoda su im iskljucivo od svirki, trenutno su najaktivniji bend u Srbiji sa po 2-3 svirke tjedno. Sam Zlaya kaze, kakav je to bend koji se 3-4 godine probija?
Normalno da ti taj zakon o glazbi odogvara kad izdas jedan album u 7 godina i onda namjeravas da ga muzes bar 10 godina preko autorskih prava
Da, al to je odluka benda da dijeli besplatno. Reći da bi glazba trebala biti javno dobro je retardirano u najmanju ruku (onda možemo sve medijske proizvode svrstati - pa i videoigre). OK zakoni su možda smješni jer prava traju 50 godina nakon smrti autora ili kak već pa novac ide sasvim pedesetim ljudima, ali to ne mjenja činjenicu da bi glazbenici morali imati pravo kontrolirati što se dešava s njihovim radom (pa ga pustiti free ako žele) i naplaćivati albume kolko god žele te naravno primati paušale za puštanje na radiju/televiziji. Super je kaj taj bend može živjeti od live svirke, ali nevjerojatno malo glazbenika to može pa je prihod od albuma i tih paušala sigurno dobrodošao.

I reći da Masa nije ništa uspio sa bendom je priglupo, jer su uspješniji od jedno 90% bendova koji postoje kod nas

Viper33
20-11-2011, 12:22
Dobro al budimo realni, ako se igre ne kupuju CD glazbenika jos manje. Ja iskreno eto ni neznam nikog ko je kupio neki cd. Dobro evo mozda moja stara da ima u autu..

Kid A
20-11-2011, 12:28
I reći da Masa nije ništa uspio sa bendom je priglupo, jer su uspješniji od jedno 90% bendova koji postoje kod nas
Iskreno da nema ovog foruma cisto sumnjam da bi ikad cuo za njega/njih (mozda bi bila druga stvar da zivim u Hrvatskoj pa bi i prije znao za njih) a i onaj album me nije nesto odusevio al to je vise stvar ukusa.

Neven <R>
20-11-2011, 12:30
@viper33:Ja znam ljude koji slušaju preko spotifyja, radija, televizije itd. I od toga glazbenici dobiju neke pare (ako imaju sređena prava), a ne bi da je glazba javno dobro.

@Kid A: Ja sam vidio neku klinku s njihovom majicom u gradu lol, a nastup na onom talent showu im sigurno nije odmogao što se tiče popularnosti

MasaKrisT
20-11-2011, 12:31
Nhf ali da si nesto napravio s bendom u zadnjih par godina znam da bi imao drugacije misljenje. Evo moji prijatelji iz Zaa; svake godine novi album za koji se unapred zna da ce biti free i izvori prihoda su im iskljucivo od svirki, trenutno su najaktivniji bend u Srbiji sa po 2-3 svirke tjedno. Sam Zlaya kaze, kakav je to bend koji se 3-4 godine probija?
Normalno da ti taj zakon o glazbi odogvara kad izdas jedan album u 7 godina i onda namjeravas da ga muzes bar 10 godina preko autorskih prava

Admire ja sam svoj cd prvi uploadao na net i pustio ga na free download paralelno sa izradom cd-a u koje smo ulozili par tisuca kuna(tisak, ne snimanje) i mislim da svaki bend/glazbenik sam odlucuje hoce djeliti nesto free ili ne. Sad je takva era da se od cd-a ne moze zivjeti i sto se mene tice dijelit cu svaki album koji snimimo for free. Ono sto nema smisla ,a Neven je ispod objasnio je u vezi javnog dobra...
Bend koji se 3-4 godine probija je normalan bend koji radi dobrim intezitetom, nekima treba 15 godina da izadju na vidjelo pa sto onda. 3-4 godine ti trebaju samo da poslozis savrsenu ekipu, stvoris koncept benda , pronajdes viziju i smjer u kojem zelis ici. Svaki drugi put je neprirodan i zavrsit ce ili brutalnom slavom(rijetko) ili totalnim zaboravom(najcesce).Pricam o autorskim bendovima ne svatovskim i cover bendovima gdje nadjes 3 dobra svirca u gradu, nazoves da skine 20 pjesama i eto u petak svirke.

Sto se boldanog tice: nit sam registriran kod ZAMP-a jer ne zelim puniti privatne djepove pojedinaca , nit zaradjujem od toga sto mi se pjesme vrte na radiju. Uzmi i slusaj brate , meni ce bit bolje kad dodjes na koncert i znas rijeci:)

EDIT: skoro sam zaboravio na dragu Daniu :) Ja dok sviram razmisljam samo o tome da publici i meni bude super, sve drugo je nebitno. Evo napravili smo sad svirku u PZ nakon godinu ipo dana, prepunili kapacitet kluba za duplo,svirali za cistu nulu i bila je jedna od boljih svirki,

kulamasta
20-11-2011, 13:02
Pirateriji je nemoguse stat na kraj jer priroda proizvoda poput igara, filmova i muzike jest jednostavno takva da se lagano kopira i prosljedjuje dalje za nista. Tu lijeka nema. Gasenjem raznih torrent stranica i cenzurom moguce je postic jedino to da neiskusniji korisnici ne uspiju pronac sadrzaj na internetu pa ce posegnut za klasicnim piratima preko oglasnika. Odista, oni koji su do sada piratizirali sadzaj tesko da ce zbog toga promjenit navike.

Sto se tice samoga piratiziranja i moralnih implikacija istoga... Pa stvari tu nisu bas crno bijele...

Pa meni je nekako uvijek oko srca drago kada netko uzme od onoga koji ima... A taj koji ima prilicno je eksplotacijski raspolozen prema svojim kupcima i buducim kupcima... Kazem u sebi: tko te jebe, da mozes i govno bi mi prodao bez ikakvih moralnih dilema...

Aral
20-11-2011, 14:06
Pa ono, prodaš skuter?
da bi igrao original igre. Da sam tako glup ubio bi se.
Da si pročitao kaj smo pisali, ne bi pisao ovo ;)

streetrace777
20-11-2011, 14:27
je odma cu ic dat 450 kuna u ducanu za mw3, na kojem su ko "radili" 2 godine, a nakraju ima losiju grafiku od igre stare 2 godine, testure ko da se neko posro ponjima, mp uvijek uvijek isti. sp je cak uspio bit losiji od bf3, neznam ni sam kako im je to uspjelo, kojega oni prodaju u 7 milijuna primjeraka, bas im treba mojih 10% mjesecne place

Rekli su mi da zato postoji demo...

Lord Ragnarok
20-11-2011, 15:13
Pa ono, prodaš skuter?
da bi igrao original igre. Da sam tako glup ubio bi se.
Da si pročitao kaj smo pisali, ne bi pisao ovo ;)
i on bi na osnovu toga trebao lagati ans, koji neznamo njegov pravi identitet, i reci da ce prodati taj skuter da bi si kupio skyrim i morrowind goty? lolne.
ja priznajem otvoreno da imam tolko piratije na racunalu da bi dozivotno mgoao otplacivati sve te dugove.
i sta sada.
eto samo da se prokurcim glazbom. filmove/serije koje sam nabvio isto ima u mnogo vecim kolicinama.
http://i.imgur.com/Zohej.jpg

i ne, nikad mi nije pamlo napamet prodati nesto da bi kupio cd/dvd neki, kamoli jos gladovati.

W3DR4N
20-11-2011, 19:09
Da mene pitaš, doživotno bi otplaćivao loš ukus, a ne piratske kopije.

Dania
20-11-2011, 19:18
A je dosta lošosti, al' ne slušaju svi Lady Gagu

Lord Ragnarok
20-11-2011, 19:28
Da mene pitaš, doživotno bi otplaćivao loš ukus, a ne piratske kopije.

neka, barem nisam feget poput tebe.
say woot.

isuse

MasaKrisT
20-11-2011, 21:36
Brijem da imamo 80% istih izvođača na kompu:)

Neven <R>
20-11-2011, 21:46
Ima King Crimson tak da je sve drugo oprošteno.

Duke of Earl
20-11-2011, 21:51
Ima i Floyda. Ali većinom dno dna :D

Lord Ragnarok
20-11-2011, 21:56
ajd da vidimo vase music foldere. no hiding.

MasaKrisT
20-11-2011, 21:59
Otvorena tema...

Kid A
20-11-2011, 22:16
ajd da vidimo vase music foldere. no hiding.
aj mogao bih
http://i.imgur.com/1YRa8l.jpg (http://imgur.com/1YRa8)
http://i.imgur.com/Th3Ukl.jpg (http://imgur.com/Th3Uk)
http://i.imgur.com/9I1Ryl.jpg (http://imgur.com/9I1Ry)
http://i.imgur.com/SfukJl.jpg (http://imgur.com/SfukJ)
http://i.imgur.com/Hixrxl.jpg (http://imgur.com/Hixrx)
http://i.imgur.com/LGBcjl.jpg (http://imgur.com/LGBcj)
http://i.imgur.com/JEBInl.jpg (http://imgur.com/JEBIn)
http://i.imgur.com/Pla92l.jpg (http://imgur.com/Pla92)
http://i.imgur.com/2Pn1Sl.jpg (http://imgur.com/2Pn1S)
http://i.imgur.com/Lldk5l.jpg (http://imgur.com/Lldk5)

<--------- definicija dobrog ukusa

hansi
20-11-2011, 22:25
jebote admire pa ti si ceo internet skino

Aerial
20-11-2011, 22:35
to zato što nema kreditnu karticu da plati.

Neven <R>
20-11-2011, 22:36
Sup.

http://i.imgur.com/PVWQLl.jpg (http://i.imgur.com/PVWQL.jpg)

Aerial
20-11-2011, 22:37
Tako i meni.. otkad sam prije mjesec dana na novi komp prešo, nemam ni 100 mb glazbe na njemu.

Streaming?

Neven <R>
20-11-2011, 22:38
Jep, osim kaj je kod mene to tak oko 3 godine

EDIT: Krivi topic, neda mi se sad mjenjat

Maloki
21-11-2011, 15:15
@naslovni post - debilana čista, sumnjam da će takve stvari prolazit u Europi i da će Ameri moći tako lako gasiti servere koji se nalaze van SAD-a. Možda mogu zabranit pristup tim stranicama u SAD-u al u tom slučaju ono. Jebeš njih.

@glazba javno dobro - veliki broj glazbenika se bavi samo i isključivo glazbom, ako želiš bit kvalitetan izvođač moraš apsolutno biti posvećen glazbi. To znači da vjerojatno nemaš baš nekih izvora prihoda. Konstantno nastupanje nije moguće iz više razloga, među kojima je jedan od glavnih problema slaba potražnja jer nisi previše "razvikan". Da ne spominjem kako se često za svirke daje sića koja nerijetko jedva pokriva i troškove putovanja.
Da, lijepo je kad ti je glavni motiv da te ljudi čuju, da se izraziš kroz glazbu i da podjeliš nešto novo s ljudima ali također trebaš povremeno jest i platit režije :)

Deadwalker
23-11-2011, 12:16
Jep, osim kaj je kod mene to tak oko 3 godine

EDIT: Krivi topic, neda mi se sad mjenjat

This.
Čemu skidati glazbu kada možeš sve streamati. Imam par originalnih soundtrackova na disku.


debilana čista, sumnjam da će takve stvari prolazit u Europi i da će Ameri moći tako lako gasiti servere koji se nalaze van SAD-a. Možda mogu zabranit pristup tim stranicama u SAD-u al u tom slučaju ono. Jebeš njih.

True, ali ako ovo bude tamo davalo nekog rezultata, mogu se kladit da će i famozna europska komisija krenuti istim stopama. Mi ćemo navodno u EU za godinu i pol dana.

Sonic_Moronic
23-11-2011, 12:49
I gdje vi to streamate?

Deadwalker
23-11-2011, 12:52
Grooveshark (http://grooveshark.com/)

Last fm free music player (https://chrome.google.com/webstore/detail/bbncpldmanoknoahidbgmkgobgmhnafh)S(chrome ekstenzija) - topla preporuka

i naravno YouTube koji ima veoma jednostavno kreiranje playlista :)

Kid A
23-11-2011, 12:52
youtube i last.fm (onaj plugin za slusanje sve glazbe bez da si subscriber)


EDIT

Dead me prestigao

Sonic_Moronic
23-11-2011, 12:54
Šta baš moram chrome?

Deadwalker
23-11-2011, 12:59
Zašto bi morao?
Las fm free music player je ekstenzija za chrome, nisam siguran da postoji u tom obliku za druge preglednike.
Ako ne želiš to, Grooveshark bi trebao zadovoljiti tvoje apetite.

Sonic_Moronic
23-11-2011, 13:00
Pa koristim last.fm i preferiram da mi se skroblaju stvari.

A i na tom groovesharku kako sam i očekivao nema mnogo toga što slušam, probao sam par searcheva.

Constantine
23-11-2011, 18:07
http://gizmodo.com/5862026/grooveshark- ... -destroyed (http://gizmodo.com/5862026/grooveshark-will-soon-be-destroyed)

Nego jel zna netko jel u hrvatskoj ikad budu dostupni servisi tipa itunes,amazonMP3,google music i spotify?

Dania
23-11-2011, 18:18
This.
Čemu skidati glazbu kada možeš sve streamati. Imam par originalnih soundtrackova na disku.
Sumnjam da mogu na mp4 instalirati last.fm plugin :)

Babitz
24-11-2011, 09:36
Problem s ovim SOPA je što je vrlo nedefinirano napisano tak da bi mogli bilo kaj ukljanjat, kao LP videje i slično kaj im se sprdne. Time bi Sony, EA i ostala bagra dobili pravo regulirat internet kak njima odgovara.

Što se mene tiče - piratstvu ima mjesta i dobro je što postoji. Da ga nema, većina nas ovdje ne bi bili gameri, a još manje kupci. Piratstvo je jedna od najboljih stvari koja se dogodila igraćoj industriji na duge staze i to se ne zajebavam. Osobno sam prestao piratirati kad sam počeo dobivati solidne prihode, no da sam opet u nekoj lošoj financijskoj situaciji, komotno bih piratirao i kupio bih te igre kad bih lakše disao financijski.

cham3leon
24-11-2011, 09:56
Piratstvo je jedna od najboljih stvari koja se dogodila igraćoj industriji na duge staze i to se ne zajebavam

Care to explain?

Babitz
24-11-2011, 10:28
Da ga nema, većina nas ovdje ne bi bili gameri, a još manje kupci. Osobno sam prestao piratirati kad sam počeo dobivati solidne prihode
derp

Sonic_Moronic
24-11-2011, 18:48
Živa istina. Da nije bilo piratstva, taman bi meni roditelji kao klincu kupili neku tamo igricu od 300 kuna.

Duke of Earl
24-11-2011, 19:02
Piratstvo je jedna od najboljih stvari koja se dogodila igraćoj industriji na duge staze i to se ne zajebavam

Care to explain?
Jel se ti zajebavaš ? U istom paragrafu je sve objasnio, i mislim da se većina nas može složit s njim.

Dania
24-11-2011, 19:03
Ja sam dobila Grim Fandango za božić kao dijete i točno se sjećam da je koštala je 70 kn, aw haha :)

Aerial
24-11-2011, 22:21
Bokte kad se sjetim da smo frend i ja u maškarama išli od vrata do vrata da skupimo za Monkey Island 3 (bilo skupo i kod gusara jer je igra bila na 42 CD-a) :D

Lord Ragnarok
24-11-2011, 22:44
četrdeset dva?

Feanor
24-11-2011, 22:45
Bokte kad se sjetim da smo frend i ja u maškarama išli od vrata do vrata da skupimo za Monkey Island 3 (bilo skupo i kod gusara jer je igra bila na 42 CD-a) :D

Bila je na 2 cd-a. Kod mog gusara 40kn je bila cifra za to. Ali whell moj gusar je bio susjed, a moja mama je bila frendača s njegovom mamom, pa je za mene imo popusta :D

Dania
24-11-2011, 22:46
Jao, da...sad sam se sjetila onih fotokopiranih popisa na par strana, pa nemaš pojma šta je u pitanju jer nemaš net, al' svejedno naručiš ^^

Feanor
24-11-2011, 22:47
Ane, vijećanja kod frendova i sa frendovima, šta se uzima, jer se sve uvijek uzimalo zajedno... I oh veselja kad bi došo poštar. Jebo današnji original, nikad takvog veselja neću opet doživit. (TO prije neg sam se doselio kod gusara)

Aerial
24-11-2011, 22:49
Yep, ja sam to naručivao iz fukin Varaždina, bilo je 85 kn/CD :D

Falus
24-11-2011, 23:30
Povratak kralja na 3 cd-a 100 kuna. Nesto najbolje sta san ikad kupija.

MasaKrisT
24-11-2011, 23:47
Amstel je pravo bogatstvo zaradio tada. I mp je nesto znacio. Lanovi.Osjecam se tako staro.

Maloki
25-11-2011, 00:00
Za MP se čekala informatika ili se išlo u lokalnu igraonu.
Warcraft III i Counter Strike glavne igre <3

Systematic Reverse
25-11-2011, 00:02
Za MP se čekala informatika ili se išlo u lokalnu igraonu.
Warcraft III i Counter Strike glavne igre <3

<3

osjecam se kao da sam zapeo u vremenu u ovom podruciju, posto su mi te dvije igre jos uvijek najbolje nesto sto sam igrao u MP-u xd

Maloki
25-11-2011, 00:05
Kod nas se na informatici peglao i Midtown Madness :)

Herr Schnitzel
25-11-2011, 00:06
UT99.

Maloki
25-11-2011, 00:08
Oda, UT99 je bio uvjerljivo najbolji.

Aerial
25-11-2011, 00:13
Jebeni shock rifle na Morpheusu xD

Feanor
25-11-2011, 00:18
Kod nas na informatici samo i izricito UT99. E i cekanje poslje 7 da odes na net, i branjenje starcima da primirisu telefonu sat dva... :(

EDIT: Insta gib, low gravity Morpheus, ane...

Maloki
25-11-2011, 00:19
Morpheus, najviši vrh, Shock Rifle.
Ne može ti nitko ništa.

hacker
25-11-2011, 00:21
Ane, vijećanja kod frendova i sa frendovima, šta se uzima, jer se sve uvijek uzimalo zajedno... I oh veselja kad bi došo poštar. Jebo današnji original, nikad takvog veselja neću opet doživit. (TO prije neg sam se doselio kod gusara)


Fakat. Svakih pola minute bi gledao kroz prozor da vidim je li frajer stigao :D I igru bi prelazio po par puta, cijeli dan razmišljao o njoj...

croat1gamer
25-11-2011, 00:28
Starcraft i UT99. ♥
CTF_Face i DM_Morpheus. Mape znam napamet u skoro pa svako doba dana i noci.

Al da, bas to sta karabas kaze, vecina ljudi, ne samo kod nas nego i u svijetu je najvjerovatnije prvo iskustvo sa gamingom imala preko piratki, te je to i glavni uzrok zasto se uspio prosiriti toliko. Ima onih koji su zauvjek ostali na piratkama, ali s vremenom se smanji i to, cim dodu u mogucnost da si mogu te stvari priustiti.

Inace, mene najvise smeta to sto cijela industrija onaj piratski postotak shvaca kao "potencijalni profit". Misle da bi sprecavanjem piratiziranja pretvorili dio tih ljudi u kupce, a Ubisoft i njegov DRM zapravo najbolje pokazuju kako se takvi pokusaji odrazavaju na legitimne usere. A usput i workaroundsi koje pirati uspiju napraviti ispadnu bolji od onoga originalnog. Mogu navesti par frendova koji koriste AlterIWNet umjesto originalnog IWNeta za igranje MW2, iako imaju originalne kopije igara.

Sonic_Moronic
25-11-2011, 13:12
Jebote što se vi naplatiste za te pirate. To se kupovalo u Bosni za siću :)
Ima tu lokalni pirat u videoteci, ali 20 kn po cedeu je previše ej.

Neven <R>
25-11-2011, 14:55
Pfft warcrafti 3 i UT-ovi. Ovo se igralo u multiplayeru:

FxmmLLadu6E

I naravno duke3D.

TeraBajt
25-11-2011, 15:07
bar nisam ko klinac svaki mjesec sa burazom zvao pirata. jebote, onda su cak i dostavu imali rofl.

MasaKrisT
25-11-2011, 16:04
U pozegi jos jedan funkcionira, iako mi nije jasno kome se isplati kupovat za 35kn dvd sa isom al ajde.

Kid A
25-11-2011, 17:21
Sto volim kad nesto pricam u temi i onda me Gabe osobno podrzi 8)
http://gamingbolt.com/gabe-newell-pirac ... more-sales (http://gamingbolt.com/gabe-newell-piracy-is-a-non-issue-to-valve-providing-better-services-will-result-in-more-sales)

S druge strane, ono sto mi definitivno ide na jetru su preseravaja i izgovori ljudi koji pokusavaju opravdat skidanje kad vise nemaju potrebe za tim. Kao "ja sam prinudjen/na"

Netko ide na privatni fax, ima se za auto, motor ali mora se torrentat neki Gemini Rue od pisljivih 7 eura. Ili tko je ono napisao, ja cekam novi Deus Ex od djetinjstva. Pa da ga cekas i 2 godine mogao si ustediti dovoljno da ga kupis. Mislim boli me briga kako tko nabavlja igra al nemojte mi te izgovore tipa "pas mi pojeo zadacu" jer je fakat prejadno

Dania
25-11-2011, 17:26
Ne kenjaj, znaš dobro tko je napisao zato si i spomenuo :) Ispravak netočnog navoda, ja sam rekla da sam ga skinula DOK ga ne kupim jer nisam mogla čekati da skupim, što radim trenutno. Tako ajd pliz ne navodi dok ne shvatiš kontekst.
edit: slažem se s ovim za privatne faksove/motore etc. iskrenije je reći "ne želim kupovati igre"

Kid A
25-11-2011, 17:34
egocentic much?


Boli me kurac tko je napisao, ono sto sam rekao i dalje stoji. Ja recimo vec sad imam odvojene novce za Hitmana Absolution makar i ne znam tocan datum izlaska (pretpostavljam pocetkom iduce godine)

EDIT

I samo da se nadovezem na ono u linku, doci ce vrijeme kad ce ponuda odredjenih distributera (ma koga zezamo, mislim konkretno na Valve) biti visestruko bolja i primamljivija od piratskih izvora. Valve samo gleda na pirate kao na jednu od manjih konkurencija u biznisu a ne na rak ranu koja izjeda gaming, kako to mediji znaju pompozno uljepsati

MasaKrisT
25-11-2011, 17:43
Admire sto si agresivan danas, daj zapali jednu , petak je. Uzivaj malo:D

Kid A
25-11-2011, 17:49
Radio sam danas do 16:00, pola posla sam donio kuci i jos me sutra isto toliko ceka :D

MasaKrisT
25-11-2011, 17:54
:( javi mi se na fejsicu pa cemo odrzati neki hotline da te opustim.

Kid A
25-11-2011, 18:04
Trebali bi opet okupiti staru ekipu na Skypeu, cisto radi nostalgije i da vidimo gdje je tko sad. Jesu se poudavali, ozenili

MasaKrisT
25-11-2011, 18:24
E pa nema te na skypeu uopce... jesi se zbrisao,jesi mene zbrisao ili ne dolazis?(masakrist1 pa me dodaj, nocas cemo opet slozit grupu?)

Kid A
25-11-2011, 18:26
Ma imam te bre, samo otkako sam na ovom Steamu ne koristim vise ni MSN, ono ulogiram se na Skype mozda jednom tjedno

MasaKrisT
25-11-2011, 18:27
Anđa je za, samo nema navecer net u zg je, vec preko dana dok radi. Obradi Daniu, ja cu sickeya,dalje ce sve samo od sebe :P

beba nema zvečku
26-11-2011, 18:05
e čisto iz znatiželje, kolko je dobna granica za staru ekipu. :D

MasaKrisT
26-11-2011, 19:27
Hm prema gore je Admir, prema dolje je nema :D

mronki
27-11-2011, 21:24
Ja sam Hrvat i volim Hrvatsku pa kupujem samo hrvatsko... a ove sve igre su ionako od nekih stranaca, šta me briga ako od njih kradem

sickpetey
27-11-2011, 22:58
.....aha

Maloki
28-11-2011, 01:28
Trebali bi opet okupiti staru ekipu na Skypeu, cisto radi nostalgije i da vidimo gdje je tko sad. Jesu se poudavali, ozenili

Zakaj ja nisam dio "stare ekipe"? ;(

Mirko L
28-11-2011, 14:24
I ja sam kao mali igrao UT i još ga igram. Sad bih predložio da se udružimo i zaigramo, ali ionako neće ništa bit od toga.

Raz
18-12-2011, 12:39
JhwuXNv8fJM

Znači, ovaj zakon bi omogućio da stranice poput youtubea budu ugašene zato jer postoji mogućnost da na njima ima copyright materijala. Zakon. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

croat1gamer
18-12-2011, 12:45
Gugl se preseli zajedno sa serverima izvan US and A. Magic.

Raz
18-12-2011, 13:11
Well, that should work. Ali svejedno je taj zakon užasno retardiran.
Zapravo, cijela ta borba protiv piratstva je toliko apsurdna da... neznam. :(

Ne kažem da je piratstvo neka pozitivna stvar, ali su sve buhuhu, piratstvo ubija gamingSspike pretjerivanje.
Velike gaming kompanije bi trebale već jednom shvatiti da piratizirana igra =/= izgubljen profit jer ti ljudi ionako nisu namjeravali dati svoj novac za igru. Naravno, to nije nikakvo opravdanje ako ilegalno skidaš igru, ali gledati na pirate kao na ološ i kriminalce je bedasto. Ljudi skidaju igre zato što mogu i zato što im je to najjednostavnije. Kako će se servisi poput steama poboljšavati i kako će igre biti sve dostupnije tako će i potreba za piratiziranjem istih igara polako nestajati.

A ovakvi zakoni i rigorozne zaštite zaštite mogu samo pogoršati stvari i otjerati potencijalne kupce.

Sonic_Moronic
18-12-2011, 13:13
Više pirata = više budućih kupaca
Bez pirata = više ljudi koji će potpuno odustati od gaminga

Pretty simple.

Aral
18-12-2011, 13:19
Upravo to.

croat1gamer
18-12-2011, 13:23
Javlja se najveci kupac od svih njih. :)

@raz- Nije da sam slicno napisao na prosloj stranici.

hansi
18-12-2011, 15:02
SOPA primjer toga sto americanski idioti od 80 IQ kojima je pizza povrce rade kad im mama popusi kurcine pa dodu na vlast
da

croat1gamer
18-12-2011, 15:08
Ti znas da je to doneseno radi lakse zakonske regulacije nekih pizdarija?
Also, paradajz je voće a lubenica povrće.

cham3leon
18-12-2011, 15:12
SOPA primjer toga sto americanski idioti od 80 IQ kojima je pizza povrce rade kad im mama popusi kurcine pa dodu na vlast
da
Frende, ti si puko. Moja iskrena sućut.


Da se osvrnem na nejednadžbu piratstvo =/= gubitak profita.
Igrači koji ne bi mogli ukrast igru s neta ne bi nužno odustali i od kupovine originala. Ako se radi doista o slučaju da čovjek nema para, onda niti ne bi kupovao igru, jasno, ali ako si može priuštiti igru, a svejedno igra ukradeno, onda bi ga vrlo vjerojatno nedostupnost piratskih kopija natjerala da igru kupi. Uostalom, ako je istina što mediji pišu da svaki drugi osnovnoškolac u državi redovito pije i puši, onda sigurno ima i para za igre.

hansi
18-12-2011, 15:14
znam da sam puko, imam i pravo puknut

Neven <R>
18-12-2011, 15:41
Ti znas da je to doneseno radi lakse zakonske regulacije nekih pizdarija?

Istina - da bude prehrambenim kompanijama (u ovom slučaju proizvođači smrznute pizze) lakše prodavati svoju nezdravu hranu američkoj djeci

Deadwalker
18-12-2011, 15:42
Zašto je ova tema još živa i priča se o nekakvoj hrani? :(

W3DR4N
18-12-2011, 15:49
Zbog Nevena.

Neven <R>
18-12-2011, 22:20
Ako ne vidiš ja sam kvotao tuđi post

HALOOO

Niko Bellic
19-12-2011, 00:45
JhwuXNv8fJM

Niko Bellic
19-12-2011, 01:28
o0Wvn-9BXVc

Aerial
20-12-2011, 19:22
U slučaju da danas niste posjetili Pirate Bay, here's the vid:

1w6GtwOvnWM

Anelson
22-12-2011, 00:05
Donosenje zakona je odgodjeno do 21. sijecnja. Koliko sam cuo.

Raz
06-01-2012, 16:14
eNQh56czKgc

Sonic_Moronic
06-01-2012, 16:24
Kul ideja.

Aerial
17-01-2012, 15:41
Wikipedia ne voli SOPA-u. (http://wikimediafoundation.org/wiki/English_Wikipedia_anti-SOPA_blackout)

Dania
17-01-2012, 15:54
Sopa odgođena

Kid A
17-01-2012, 15:57
Za kad?

Dania
17-01-2012, 16:02
Stavila sam link iznad tvog u "što ste spoznali" pa nitko nije vidio haha, ček'
SOPA ODGOĐENA (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/01/16/major-provision-temporarily-stripped-from-sopa.aspx)

Kid A
17-01-2012, 16:08
House Oversight Chairman Rep. Darrell Issa (R-CA) says that Republican Majority Leader Eric Cantor (R-VA) has told him that he won't bring SOPA up to a vote in the House, shelving the proposed legislation for the time being
Znaci privremeno je stopirana na neodredjeno vrijeme?

Imam utisak da ce se malo pritajiti i probat opet progurati zakon na mala vrata

Dania
17-01-2012, 16:13
Vjerojatno, da

Deadwalker
17-01-2012, 16:56
Ma složiti će sigurno neku light verziju pa je s vremenom nadograđivati novim dopunama. Sumnjam da će u konačnici biti nekog velikog gušenja internet sloboda jer to privlači preveliki negativni publicitet, no mnoge torrent stranice biti će instantno ugašene. Čitao sam da se i pružatelji ISP-ova uključuju u borbu protiv piratstva.

Xero
17-01-2012, 16:58
Ako ovo ikad prođe osobno ću kupit sve smećarske moderne šutere koji su u to vrijeme aktualni. Toliko sam siguran da ništa od toga.

Sonic_Moronic
17-01-2012, 17:42
Ipak je Amerika, nemoš bit siguran.

Deadwalker
17-01-2012, 18:02
Ako ovo ikad prođe osobno ću kupit sve smećarske moderne šutere koji su u to vrijeme aktualni. Toliko sam siguran da ništa od toga.

Ja nemam ništa protiv da se smanji količina piratiziranog sadržaja, no to nema smisla raditi represijom poput ove. Postižeš samo kontra efekt.

Maloki
17-01-2012, 18:53
Ma složiti će sigurno neku light verziju pa je s vremenom nadograđivati novim dopunama. Sumnjam da će u konačnici biti nekog velikog gušenja internet sloboda jer to privlači preveliki negativni publicitet, no mnoge torrent stranice biti će instantno ugašene. Čitao sam da se i pružatelji ISP-ova uključuju u borbu protiv piratstva.
Ako se ne varam, u Europi je ISP-ovima zabranjeno kontrolirati sadržaj na internetu i špijunirati korisnike.
Tako da ono, puca mi.

Dania
17-01-2012, 22:19
"Ako ovo ikad prođe osobno ću kupit sve smećarske moderne šutere koji su u to vrijeme aktualni."
by: Xero, 17.01.2012.

čisto za svaki slučaj :D

Xero
17-01-2012, 22:21
To mi je prijatelj pisao.

Sonic_Moronic
17-01-2012, 22:22
aha :D

W3DR4N
17-01-2012, 23:30
Ako se ne varam, u Europi je ISP-ovima zabranjeno kontrolirati sadržaj na internetu i špijunirati korisnike.
Tako da ono, puca mi.

Lol. Francuska.

Maloki
18-01-2012, 03:35
To ionako nisu ljudi.

Chupacabra
18-01-2012, 10:34
It's not a waiting game, it's a game of poker. Lamar Smith has a royal flush and few people know it.

SOPA may pass. It may not. He doesn't care, and it doesn't matter. The MPAA and RIAA started working on their legislative strategy to pass a new anti-piracy bill in late 2010. SOPA was designed to raise the noise. Everyone is playing right into the entertainment industries hand. The lobbyists are laughing manically at the ignorance of the mob. Even Wikipedia and reddit have played into it.
What people don't know about is the ace: H.R.1981, the Protecting Children From Internet Pornographers Act of 2011 which is lying in wait. It's not complete. You see, PCIP is not contestable because it's about protecting children. They can, and very well might, copy and paste the full text of SOPA to the end of PCIP. That's the backup. That's the deal that was struck with entertainment industry lobbyists. We will try to push this anti-piracy bill. It probably won't work. Don't worry, we can pass it under an anti-child pornography bill.
There are two things which no Congressman will risk supporting: terrorism and child pornography. There can be no opposition, no discussion.

Any anti-piracy law can ALWAYS be reframed as an anti-child pornography bill and it will pass, without even discussion. It will have the full support of the House (minus Ron Paul), the full support of the Senate, and most importantly the full support of the American people. NO ONE wants to risk being called a pedophile.
The entertainment industry has finally caught up with technology. They understand how it works. It took them 15 years, but they know what DNS is. They are going to exploit a fundamental problem with the way DNS is centralized and there is nothing that can be done to stop it. They have found an error in the very architecture of the Internet. The solution, from a free speech standpoint is not to fight it politically. The solution is the fix the error.

We must move to a decentralized system of DNS. It is not impossible. It requires some new thinking and a re-architecture of some web services, but it must be done if we want the Internet, as we know it today, to exist in 5 or 10 years.

Ouch.

Sonic_Moronic
18-01-2012, 10:43
Može li mi netko objasniti kakve veze child pornography ima s piratstvom?

cham3leon
18-01-2012, 13:15
Vjerojatno borba protiv dječje pornografije ima iste metode kao SOPA, pa su se lijepo sjetili da u to još ubace i borbu protiv piratstva.

Sonic_Moronic
18-01-2012, 13:20
Jel to na 4chanu svi pišu sa crnim spojler tagom kao protest :pray: :pray:

hansi
18-01-2012, 13:40
ane :)

GDra
18-01-2012, 13:51
Jel to na 4chanu svi pišu sa crnim spojler tagom kao protest :pray: :pray:

:pray: :pray: :pray:

Raz
18-01-2012, 15:54
pHOZcHkvkvs

Bojkotiranje E3-a? Shit just got real.
Ne vjerujem nekako da će im ovo uspjeti, ali valja vidjeti. :)

Sgt. Bull
18-01-2012, 16:40
I believe you, gents, will fail. Miserably.

keko
18-01-2012, 17:18
Naletio upravo na ovo, (http://9gag.com/gag/1114501?ref=sopa)Stako da me sad ovo zainteresiralo. Zašto postoji toliki strah i protivljenje SOPA-i? Da li postoji stvarno mogućnost da je to prvi korak prema cenzuri interneta?

Znam što je SOPA, odnosno, da dopušta vladinim agencijama u SAD-u da blokira bilo koju stranicu koja krši autorska prava, no da li bi se to stvarno moglo pretvoriti u represiju na internetu?

Sonic_Moronic
18-01-2012, 21:32
hi4kfTah7yI&feature=g-user-lik&context=G2cb4ba1UCGXQYbcTJ33YG23qXPZiIS_CP7j-CBJwVPPevJYHzCRE

Raz
18-01-2012, 21:32
Vidim da i ti "stalkaš" TB-a. :D

Sonic_Moronic
18-01-2012, 21:35
A nema se šta gledat, taman odgledao svih 37 videja starog Terraria Let's Play-a, i sad ne mogu krenuti na novi jer su na njegovom kanalu.

Freddy
18-01-2012, 21:52
Zar su ljudi stvarno tak glupi ili je ovo neki troll twitter?

https://twitter.com/herpderpedia

Kid A
18-01-2012, 21:54
Ocigledno troll acc koji retweeta retardirane tweetove idiota. Ono nije da ti na blackout pageu od wikija konkretno pise zasto su stali i ljudi su svejedno zbunjeni i trce na twitter po odgovore

Sonic_Moronic
18-01-2012, 21:56
Najbolje mi danas u razredu.
10 žena istovremeno: "ŠTA ĆE SRUŠIT FEJSBUK ZAŠTO ŠTA NEMOGU ŠTA"

Freddy
18-01-2012, 22:00
moji u razredu ni ne znaju za to

Aerial
19-01-2012, 00:05
Hitler, kao po običaju, ima i komentar na SOPA-u.

uvXo4sGB7zM

Chupacabra
19-01-2012, 08:35
Podrška PIPe je srušena sa 13 odbjeglih senatora. http://arstechnica.com/tech-policy/news ... senate.ars (http://arstechnica.com/tech-policy/news/2012/01/pipa-support-collapses-with-13-new-opponents-in-senate.ars)

Aerial
19-01-2012, 11:12
Zanimljivo da su većinom derpublicans :O

Sonic_Moronic
19-01-2012, 12:41
Usrali su se :D

loo
19-01-2012, 15:38
Ne znam jel' netko gledao Athenea i njegov livestream... Uglavnom skupio je oko 11k ljudi i stavio linkove na twitter svih senatora koji se protive SOPA-i i PIPA-i da im svi ljudi tweetaju da odustanu od tih sranja. Svaki senator je dobio par tisuća tweetova (senatora ima 70ak) i njih 10ak je odgovorilo i promijenilo mišljenje :D Mislim da je to imalo puno veći i osobniji utjecaj na senatore od blackouta raznih stranica.

TeraBajt
19-01-2012, 15:44
da, jebeni tweetovi nekih mlatimudana : )))))))))

croat1gamer
19-01-2012, 15:53
da, jebeni tweetovi nekih mlatimudana : )))))))))
Internet is srs bzns.

loo
19-01-2012, 15:56
da, jebeni tweetovi nekih mlatimudana : )))))))))

Pa šta? Čovjek dobije par tisuća tweetova u 5 minuta, nakon tih 5 minuta odgovori ljudima koji su mu tweetali da im se zahvaljuje i da je promijenio mišljenje. Sigurno je imalo bar nekakvog utjecaja.

sickpetey
19-01-2012, 16:00
Il je to rekao da ih skine sa prozora samo.

Xero
19-01-2012, 16:01
Političari to ne smiju radit jer će ih mediji počet rejpat.

loo
19-01-2012, 16:04
Ili ne jer je danas objavljeno puno članaka u kojima piše koji su senatori promijenili mišljenje. Uostalom, i da je, koga briga? Kad reddit ili 4chan zacrne svoju stranicu/tekst to je kul, al' kad normalan čovjek neš pokuša to je naivno i glupo.

Babitz
19-01-2012, 16:08
Da, spemanjem nečijeg tvitera moš nešto postić. Kaj sve ti nećeš popušit.

Neven <R>
19-01-2012, 21:51
Megaupload zatvoren

http://techcrunch.com/2012/01/19/megaup ... legations/ (http://techcrunch.com/2012/01/19/megaupload-taken-down-on-piracy-allegations/)

Direktor firme je bio neki američki reper lol (muž Alicie Keys). To objašnjava onu čudnu reklamu od prije par tjedana

Duke of Earl
19-01-2012, 22:03
To mi je bila najdraža stranica za downloadanje svega :(


pCkI5I8vsBg

lol, ovo rula :pray:

Freddy
19-01-2012, 22:05
ne kuzim kako mogu ugasiti stranicu koja nije americka :I

croat1gamer
19-01-2012, 22:06
DMCA + tucet internacionalnih zakona o copyrightu, WTO i te furke.

Freddy
19-01-2012, 22:09
cemu onda SOPA i PIPA kada mogu i ovako ugasiti stranice

croat1gamer
19-01-2012, 22:43
A sta mislis zasto ovolke pobune oko toga?

Deadwalker
20-01-2012, 00:52
Počelo je.
Al jebemu, zašto baš MU, meni osobno najbolji servis za upload, imao sam gore i neke dokumente od posla :(

croat1gamer
20-01-2012, 01:21
MU je totalno nevezan uz SOPA/PIPA, te bi mu se desilo prije ili kasnije.
Probaj Mediafire, on je jos dobar.

Raz
20-01-2012, 01:28
Rapidshare je isto dobar u zadnje vrijeme, barem što se tiče brzine skidanja. Btw:

Anonymous strikes back after feds shut down piracy hub Megaupload (http://money.cnn.com/2012/01/19/technology/megaupload_shutdown/)

streetrace777
20-01-2012, 10:14
Odgovor Anyonimusa na gasenje Megauploada : Rusenje stranice FBI :D

Smb-cFSDXrw

Arbiter of Change
20-01-2012, 10:24
Bodovi za dramatičnost. :)

Sonic_Moronic
20-01-2012, 13:06
Sranje. Ne nalazim toliko fajlova na MU zadnjih mjeseci, ali jedno vrijeme je stvarno bio najbrži.

Niko Bellic
20-01-2012, 13:37
qeEcoi8kEuU

Freddy
20-01-2012, 14:41
TB


Let's be honest, the people behind SOPA/PIPA are smart, very smart. They know without a doubt the bill will not put a dent in piracy. The kind of people who pirate and run piracy services are far too smart to be brought to heel by mere legislation and have continued to elude the best efforts of the US and it's lackeys. SOPA/PIPA exists for one reason, to protect an aging and crooked business model, dominated by large corporations who are slowly but surely being eroded by people like you and me. These corporations want to stifle the internet because the internet is the biggest threat to their dominance that has ever existed. For decades, through control of radio stations and television channels, corporations have made bank, but now, all the money in the world can't save them from guys in their bedrooms and home-made studios creating content that is more relevant to the current generation. The variety the big media corporations refused to provide because it "wasn't profitable", is now being provided by hundreds of thousands of amateur, semi-pro and professional independent creators and directors and we're all competing for the most important currency of all, time. The time you spend watching our material is time you don't spend watching theirs. It's money directly out of their pocket that they could have been earning before the internet came along and that's the hilarious thing about this whole deal. Piracy is not what's killing their profits, completely legitimate competition from the internet is. They use the cause of "fighting piracy" as a trojan horse to force through bought and paid for legislation to kill independent content creation for good because they can see the end is nigh for their aging and increasingly irrelevant business model. They know they cannot win legitimately, so they do what they've always done, exploit a corrupt political system to bully and extort their way to what they want.

This is what SOPA/PIPA are really about and that is why you should oppose them. You are standing up for what your generation represents, just as previous generations have done the same on a slew of different issues. As much as those in power would like us to believe we are the apathetic, lazy generation. The truth is we are anything but and that scares the shit out of them.

hansi
20-01-2012, 15:13
jesu kurac moj pametni

Sonic_Moronic
20-01-2012, 15:18
Potpuno je u pravu.

croat1gamer
20-01-2012, 15:19
Bodovi za dramatičnost. :)
Citiram ovo za freddyev post.

Niko Bellic
20-01-2012, 17:23
Feel free to see what Maddox think about SOPA >>> http://maddox.xmission.com/

Babitz
20-01-2012, 18:00
Baš sam to htio linkat olololo

MasaKrisT
20-01-2012, 18:03
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/1978518_700b.jpg

Kid A
20-01-2012, 18:25
kako lose jebote

Neven <R>
20-01-2012, 18:30
Feel free to see what Maddox think about SOPA >>> http://maddox.xmission.com/
Maddox nije relevantan već godinama, a ni smješan bome

Sonic_Moronic
20-01-2012, 19:22
Složit ću se.

MasaKrisT
20-01-2012, 19:38
kako lose jebote
ne bih znao, nisam ljubitelj LOTR-a ,a posto ima tonu fanova,valjda im je smjesno:)

Sgt. Bull
20-01-2012, 19:43
Vjeruj da ni nama nije ovo smiješno. Prije jadno nego smiješno.

sickpetey
20-01-2012, 22:19
kako lose jebote

Fan sam lotra al ta slika je prokleto loša :( ali jako.