PDA

Pogledaj cijelu verziju : pa ti nemoj stati pješacima :@



accursed
18-11-2011, 11:00
:-x napravio sam prekršaj i murja me štopala 100m naprijed..nisam stao pješaku na pješačkom a on je već bio na pola ceste..imao sam vremena proći sve laganini i zaustaviti se na vrijeme ali jednostavno nisam xd
pošto mi je to prvi put da me murja zaustavila i utvrdila da sam napravio prekršaj rekao mi je policeman da odem do prometne postaje i da napišem neki prigovor, te da vjerojatno neću morati platiti kaznu od 500kn jer mi je to prvi prekršaj..navodno ću dobiti samo opomenu jeej -.-
sad me zanima mogu li proći i bez opomene? i dali se ovime gubi onaj popust kod reganja auta? hvala

police: :fof:

edit: piše da je prekršaj utvrđen neposrednim opažanjem, dakle nema dokaza ili očevidaca osim tog policajca.

Lord Ragnarok
18-11-2011, 12:05
plat kaznu, nej bit picka.
zato ja izletavam idiotima na pjesackom. kada me udare sve ce platiti

Aral
18-11-2011, 12:26
Ak je prvi prekršaj, pošalji prigovor. Meni su prije mjesec dana prvi put od kad imam vozačku haltali murjaci, zbog mobitela. Kazna 500kn al sam rekao da nemam ni lipe i da jedino mogu u zatvor odslužit kaznu ili poslat prigovor. Poslao sam prigovor, sad čekam da me puste. Prvi prekršaj ti uvijek oproste.

IGoR_2803
18-11-2011, 13:25
Ak je prvi prekršaj, pošalji prigovor. Meni su prije mjesec dana prvi put od kad imam vozačku haltali murjaci, zbog mobitela. Kazna 500kn al sam rekao da nemam ni lipe i da jedino mogu u zatvor odslužit kaznu ili poslat prigovor. Poslao sam prigovor, sad čekam da me puste. Prvi prekršaj ti uvijek oproste.

meni su za prvi prekšraj kaznu smanjili s 500 na 300 kn i to je to... vozio sam 77 di je dozvoljeno 50, kad se oduzme 10, vozio sam 67 km/h...

accursed
19-11-2011, 09:19
aj sexy..čini mi se da ću barem jeftinije proći :))

recite mi još što ste napisali u prigovoru? samo rečenicu-dvije ili ste cijelu priču pisali?

Niko Bellic
19-11-2011, 09:59
Napisi ovo...


Postovani,

Ovo mi je prvi prekrsaj u prometu i obecajem da cu ubuduce vise paziti na postivanje prometnih pravila. Molim Vas da se ovaj put suzdrzite od novcane kazne, a ako isti prekrsaj ponovim, obecajem da cu platiti dupli iznos kazne i cijeli sud pocastiti s biranim delicijama i vrhunskim vinima iz vlastite proizvodnje.

Lijep pozdrav

Vas (tvoje ime i prezime)

accursed
19-11-2011, 10:53
Napisi ovo...


Postovani,

Ovo mi je prvi prekrsaj u prometu i obecajem da cu ubuduce vise paziti na postivanje prometnih pravila. Molim Vas da se ovaj put suzdrzite od novcane kazne, a ako isti prekrsaj ponovim, obecajem da cu platiti dupli iznos kazne i cijeli sud pocastiti s biranim delicijama i vrhunskim vinima iz vlastite proizvodnje.

Lijep pozdrav

Vas (tvoje ime i prezime)

veliki lajk na drugi dio :D al mislim da ću staviti samo prvi jbg.hh :wink:

beba nema zvečku
19-11-2011, 12:00
bježi u bosnu

Viper33
19-11-2011, 12:06
plat kaznu, nej bit picka.
zato ja izletavam idiotima na pjesackom. kada me udare sve ce platiti

:pray:

marijanovic
19-11-2011, 12:18
Zar nisu policajci u mogućnosti napisati opomenu za kazne manje od 1000 Kn ako je prekršaj počinjen prvi puta odnosno ako nije u proteklih godinu dana već izdana jedna opomena?

accursed
19-11-2011, 12:32
pojma neamam..policajac nije bio baš pričljiv a zbilja nisam bio neugodan nego sve na lijepo..

marijanovic
19-11-2011, 12:46
Možda ti nije napisao opomenu zbog toga što si direktno ugrozio nečiji tuđi život?
Nije isto nepropustiti pješaka koji je već na pješačkom i imati nevezan pojas.

Viper33
19-11-2011, 13:34
trebao si sjest na gas i gibat. pa igrao si gta sta, nakon jedno 5 minuta izgubis zvjezdice..

accursed
19-11-2011, 14:11
Možda ti nije napisao opomenu zbog toga što si direktno ugrozio nečiji tuđi život?
Nije isto nepropustiti pješaka koji je već na pješačkom i imati nevezan pojas.

boo :|


trebao si sjest na gas i gibat. pa igrao si gta sta, nakon jedno 5 minuta izgubis zvjezdice..

nisam imao kamo pobjeći..auti su bili svuda oko mene a nisam se sjetio izaći iz auta i ući u drugi pa onda pobjeći -.- a jbt i riva mi je bila tamo..a šifra je seaways - barem za gtv vc :D

C
21-11-2011, 23:30
Ako si profurao nakon što je pješak prošao ispred tebe, nemaš šta, osim pisati prigovor da nisi kriv, jer znaš pravila i da se to sve poništi.
A ako je pješak morao stati na sredini ceste na pješačkom da bi ti prošao, nemaš druge osim pisati prigovor da ti se smanji novčana kazna ili da dobiješ samo opomenu. Ako ti se odredi novčana kazna koju ne želiš platiti, odaberi da odeš u zatvor i odslužiš tih 3-4 dana, a s obzirom da si mlad, i da su zatvori puni, morati ćeš svaki dan svratiti do zatvora i javiti se, da te pribilježe, da si tu, i da kažu, ajde mali, vozi ća.


plat kaznu, nej bit picka.
zato ja izletavam idiotima na pjesackom. kada me udare sve ce platiti
Ajde meni izleti pizda ti materina. Ometanje prometa znači kada vozač mora naglo kočiti i skretati, jer si mu izletio kao djete na dva metra. A da te pokupim, mislim da bi frnuo rikverc preko tebe i platio bi tvojim starcima za sahranu, iako nisam kriv, ja, malo nevinašce.

W3DR4N
21-11-2011, 23:35
Ja sam pisao prigovor za prebrzu vožnju u okolici Gračaca. Dobio sam natrag pismo s uvećanom kaznom, sudskim troškovima i odbijenicom zbog prošlih prekršaja. I kaznene bodove. Lol.

accursed
22-11-2011, 00:05
haha nemoj tako :D ja neam nikakve prekršaje od ranije :))

C
22-11-2011, 00:08
Izlazi novi GTA V, s super real time grafikom, ali mnogima je veći gušt in live raditi sranja. :D
Tko je vidio stajati na crveno, stajati pješacima, itd., kada god najebeš odeš na ESC i Restart ili Load Save Game...

Lord Ragnarok
22-11-2011, 11:51
Ako si profurao nakon što je pješak prošao ispred tebe, nemaš šta, osim pisati prigovor da nisi kriv, jer znaš pravila i da se to sve poništi.
A ako je pješak morao stati na sredini ceste na pješačkom da bi ti prošao, nemaš druge osim pisati prigovor da ti se smanji novčana kazna ili da dobiješ samo opomenu. Ako ti se odredi novčana kazna koju ne želiš platiti, odaberi da odeš u zatvor i odslužiš tih 3-4 dana, a s obzirom da si mlad, i da su zatvori puni, morati ćeš svaki dan svratiti do zatvora i javiti se, da te pribilježe, da si tu, i da kažu, ajde mali, vozi ća.


plat kaznu, nej bit picka.
zato ja izletavam idiotima na pjesackom. kada me udare sve ce platiti
Ajde meni izleti pizda ti materina. Ometanje prometa znači kada vozač mora naglo kočiti i skretati, jer si mu izletio kao djete na dva metra. A da te pokupim, mislim da bi frnuo rikverc preko tebe i platio bi tvojim starcima za sahranu, iako nisam kriv, ja, malo nevinašce.

da, jer je tvoja duznost VIDJETI jesaka koji ceka na pjesackom i STATI mu.
no shit, i read about it.

Herr Schnitzel
22-11-2011, 12:04
Pješak na pol ceste a ti ne staneš. Takvima bi vozačku oduzimao, a ne smanjivao kazne zbog prvog prekršaja.

Hexfire
22-11-2011, 12:18
Točno to.

C
22-11-2011, 21:24
da, jer je tvoja duznost VIDJETI jesaka koji ceka na pjesackom i STATI mu.
no shit, i read about it.
He, he, čekao sam da to napišeš. Pročitao si pravila vozača, pa misliš da sve znaš. Inače ti postoje i pravila pješaka, gdje kaže da je pješak dužan prijeći cestu ako na njoj nema auta, i to u pravilu, u naselju na 50 metara, a izvan naselja 100m. No u HR su te brojke invidualne. Dakle ne možeš izletiti na pješački 2 metra od auta koje je u brzini i očekivati da će naglo zakočiti, po gotovo ako je neki tegljač, jer ako on naglo zakoči i po potrebi naglo skrene na druge trake kako te ne bi lupio, moguće je da dobije po ritu od auta iza njega i sl., tj. može nastati sudar, gdje je kriv onaj drugi auto iza, kao i onaj što te trebao pokupiti, a u konačnici je pješak kriv za ometanje prometa.
Inače na pješačkom je znak obilježavanja pješakog prijelaza, koji spada u grupu znakova obavjesti. Nikakav znak STOP i sl., gdje vozač mora stati.

no shit, i read about it.
Njab, jedan razlog više da te pokupim.

Lord Ragnarok
22-11-2011, 21:26
da, jer je tvoja duznost VIDJETI jesaka koji ceka na pjesackom i STATI mu.
no shit, i read about it.
He, he, čekao sam da to napišeš. Pročitao si pravila vozača, pa misliš da sve znaš. Inače ti postoje i pravila pješaka, gdje kaže da je pješak dužan prijeći cestu ako na njoj nema auta, i to u pravilu, u naselju na 50 metara, a izvan naselja 100m. No u HR su te brojke invidualne. Dakle ne možeš izletiti na pješački 2 metra od auta koje je u brzini i očekivati da će naglo zakočiti, po gotovo ako je neki tegljač, jer ako on naglo zakoči i po potrebi naglo skrene na druge trake kako te ne bi lupio, moguće je da dobije po ritu od auta iza njega i sl., tj. može nastati sudar, gdje je kriv onaj drugi auto iza, kao i onaj što te trebao pokupiti, a u konačnici je pješak kriv za ometanje prometa.
Inače na pješačkom je znak obilježavanja pješakog prijelaza, koji spada u grupu znakova obavjesti. Nikakav znak STOP i sl., gdje vozač mora stati.

to se zove zdrav razum.

bravo. svaka cast.

C
22-11-2011, 21:40
Zdrav razum...je da ti izletiš na pješački kao muha bez glave ispred vozila u brzini na 2 metra.
Bravo, svaka čast...to što je obilježen pješački prijelaz ne znači da je vozač dužan stati svaki put kada ga vidi.

Ne shvaćaš ti to.

Edit: Moj frend je na Potoku, gdje su 2 raskrižja na glavnoj cesti u razmaku oko 20 metara, oko 6 pješačkih, svima zeleno na glavnoj cesti, svi jure da prođu što prije, on se zaletio preko pješačkog mirnim korakom preko glavne ceste bez da gleda išta, dignuo glavu gore i ide (prije toga je rekao "pješaci imaju prednost"), iako mu je bilo crveno za pješake, a autima zeleno, da ne kažem kako su vozači počeli kočiti, manevrirati i trubiti. Naravno, nitko ga nije pokupio i ništa se nije desilo, ali da ga je netko pokupio, ne bi mi ga bilo žao, kada si tako umisli da je pješak apsolutni Bog na cesti, neovisno o bilo čemu.

Lord Ragnarok
22-11-2011, 22:51
citiraj mi 2 metra. fala

kada su semafori pazis na semaforee+, zdrav razum oept to nalaze.
al hej. lako je koristiti svoje rijeci u tudim ustima.

a moj priajtelj se jednom sa kalasnjikovom popeo na markov trg, pucao po ekipi i onda se otisao sisati ko da ga nista nije bilo. jos uvijek ga lovi CIA I FBI I KGB. true story, no baloney

C
22-11-2011, 23:32
Ma ej.
U prometu se ne ponašaš tako da očekuješ da svi imaju zdravu pamet.
U prometu se trebaš ponašati kao da nitko nema zdravu pamet, što znači da moraš paziti na sve, neovisno o tome što je drugi nadasve pametan i ima veliki um, ti to ne možeš znati, možda je baš on kreten na cesti.

Lord Ragnarok
22-11-2011, 23:35
dakle, ti moras, posto si ti u tom razmisljanju PAMETNIJI, stati na pjesackom jer ostatak ljudi nije dovoljno pametan i izletit ce ti pod auto. ili sam te krivo procitao? premda mislim da nisam

C
22-11-2011, 23:38
Ne vrijedi tebi pojašnjavati. Idi van baci se pod auto da ne moram ja. :)

Lord Ragnarok
22-11-2011, 23:43
pa samo sam tvoje rijeci ponovio. Pametniji se sigurno nece JOS BRZE zaletiti s autom preko pjesackog.

C
22-11-2011, 23:51
Pa naravno da neće, osim ako nije budala za volanom. Govorio sam o više stvari. Napisao sam po zakonu, 50 i 100 metara, um, pamet, itd., ali ti se tu praviš faca, kao ja sam Bog na cesti, kao ja volim izletavati na pješački ispred auta, kao neka me lupe, platiti će mi odštetu, kao ti si sada faca, a u biti bogohuliš onome što je jače od tebe i što te na cesti može ubiti.

A o onome o čemu sam govorio još, jest da bi ja stao kao čovjek i propustio pješake, poštovao bi sve i svakoga, ali da vidim isključivo i isključivo tebe na cesti, zabunom bi stisnuo gas i slučajnim manevriranjem bi te pokupio, zatim bi mislio da si mi ispred auta, i vratio bi se u rikverc slučajno preko tebe.

Herr Schnitzel
23-11-2011, 00:04
Jednostavno baci čari na njega i gotovo. Ili ga nožem izubijaj.

C
23-11-2011, 00:05
Kako bi rekao milicajac s Mrtav 'Ladan...ovako je lakše, komfornije, elegantnije... :D

Ogg The Dogg
28-11-2011, 16:32
pješački prijelaz je dio kolnika na kojem PJEŠACI IMAJU PREDNOST PROLASKA. dakle, svaki put kad ne staneš pješaku tehnički ti njemu oduzimaš prednost i za to slijedi odgovarajuća kazna. znači ista situacija kao kad izletiš iz sporedne ulice ako misliš da ćeš stić prije ovoga sa glavne i on te lupi. oćeš njemu srat zato što nije usporio kad je vidio da ti prolaziš???

accursed
29-11-2011, 00:57
da ahahahaha :D

Lord Ragnarok
29-11-2011, 13:51
pješački prijelaz je dio kolnika na kojem PJEŠACI IMAJU PREDNOST PROLASKA. dakle, svaki put kad ne staneš pješaku tehnički ti njemu oduzimaš prednost i za to slijedi odgovarajuća kazna. znači ista situacija kao kad izletiš iz sporedne ulice ako misliš da ćeš stić prije ovoga sa glavne i on te lupi. oćeš njemu srat zato što nije usporio kad je vidio da ti prolaziš???


nenenenne, kada su pjesaci na pjesackom tvoja je duznost da jos vise ubrzas da ih mozes jace udariti ako iskorace, ili ako nece da ih mozes vratima opizditi u naletu.

C
29-11-2011, 16:36
Pandur!
-Gazi!

W3DR4N
29-11-2011, 19:20
Pa normalno da produžiš ako pješak nije na tvojoj "polovici" zebre.

accursed
30-11-2011, 00:30
Pa normalno da produžiš ako pješak nije na tvojoj "polovici" zebre.
:thumbs2:

Systematic Reverse
01-12-2011, 13:05
nisam citao ovo sve, ali

samo otidji do murjacke postaje, i napisi prigovor/zamolbu da ti je ovo prva kazna ikad i da molis da ti oproste blabla.

oprostiti ce ti.

a popusti pri reganju auta nemaju veze sa ovim LOL

ako mislis na bonus u osiguranju.

btw kad sam vec tu da bacim hejt, ali ne na pjesake koji idu preko pjesackog, nego na glupe bicikliste. :-x

C
01-12-2011, 13:49
btw kad sam vec tu da bacim hejt, ali ne na pjesake koji idu preko pjesackog, nego na glupe bicikliste. :-x
Jedno blic pitanje s ispita, kako obično biciklisti voze? Brzo ili sporo? :)

Kostolomac
01-12-2011, 14:28
Mene više živciraju skuteraška prdekala od 50cc. Stvore se niotkud, stanu ispred mene na semaforu, i onda voze 30 na sat -.-
Biciklista nema baš po Rijeci jer je previše uzbrdica x)

Systematic Reverse
01-12-2011, 15:05
btw kad sam vec tu da bacim hejt, ali ne na pjesake koji idu preko pjesackog, nego na glupe bicikliste. :-x
Jedno blic pitanje s ispita, kako obično biciklisti voze? Brzo ili sporo? :)

neznam.

ali mislio sam na bicikliste koji idu preko pješakog misleći da imaju prednost.

najrađe bi ih namjerno puknuo.

Aral
01-12-2011, 15:45
Pa svi koji idu preko pješačkog imaju prednost, bili pješaci ili biciklisti. Uz to, biciklisti imaju pravo kretanja po kolniku, skupa s autima.

Dođe mi da svakog pokosim di god da ih vidim, voze se ko muhe bez glave. Neznam kak je to u zadnje vrijeme, sve puno biciklista jer su svi kao siromašni, prodali aute pa se samo nadrkavaju po cesti. Čudi me kak još nitko nije poginuo.

Systematic Reverse
01-12-2011, 15:58
ako me sjecanje dobro sluzi biciklisti nemaju prednost na pjesackom lol?

jedino ako sidju sa bicikla i guraju ga.

C
01-12-2011, 16:06
[quote="Systematic Reverse":3q5ticwx]btw kad sam vec tu da bacim hejt, ali ne na pjesake koji idu preko pjesackog, nego na glupe bicikliste. :-x
Jedno blic pitanje s ispita, kako obično biciklisti voze? Brzo ili sporo? :)
neznam.
[/quote:3q5ticwx]
Točan odgovor je da se biciklisti obično voze brzo. :hangin:

Aral
01-12-2011, 18:05
ako me sjecanje dobro sluzi biciklisti nemaju prednost na pjesackom lol?

jedino ako sidju sa bicikla i guraju ga.
Pa to je isti vrag, samo kaj to ne rade. Inače, tko god da je na pješačkom, a ti ga pokupiš, kriv si. Zebra je bog i batina.

Herr Schnitzel
01-12-2011, 18:07
Pouka priče: uspori kad vidiš zebru, liječi komplekse na autocesti.

marijanovic
01-12-2011, 18:09
Ako pokupiš biciklistu na pješačkom i imaš svjedoke da je vozio a ne gurao bicikl - on je prouzročio nesreću jer je oduzeo prednost.
No ako je gurao bicikl smatra se pješakom. Isto tako ako nema svjedoka da je vozio bicikl (jer tko će odrediti jel gurao ili si ga udarcem dismountao).
U svakom slučaju prednost nije opravdanje da nekoga pokupiš; oštetiš imovinu, ozljediš ili čak usmrtiš.

Sonic_Moronic
01-12-2011, 19:36
Biciklisti imaju toliko prava da izbjegavam cestu bilo kojom prilikom jer će me vrlo vjerojatno okrznut neki kreten koji vozi rubom ceste. Biciklisti pokupe sav hejt :(

W3DR4N
01-12-2011, 19:39
Kad vidiš biciklista na biciklističkog stazi uz rub ceste i blizu je semafor s crvenim, onda ga prestigneš i taman na semaforu staneš uz rub da mu oduzmeš traku. Onda frajer rejđa jer mora prek rizola na nogostup.

C
01-12-2011, 22:36
Čovjek koji siđe s bicikla i gura ga je pješak. A šta kada čovjek izađe iz auta, gura ga na vratima i upravlja, šta je on, pješak ili vozač?

accursed
01-12-2011, 23:24
budala..ima vučna služba :D

Ogg The Dogg
07-12-2011, 15:50
meni su najjači ti biciklisti što se voze po cesti i onda kad dođu do pješačkog samo lijepo krenu preko njega. i onda ga zatepeš. i samo imaš sranja s budaletinom.
i još jednu stvar da podijelim svama, kazao mi ju je jedan pandur: mi vozači(s položenim vozačkim ispitom i važećom dozvolom) smo obučeni za sudjelovanje u prometu dok pješaci nisu i stoga je naša dužnost da pazimo i na ove budale što idu ko muve bez glava te smo stoga uglavnom mi krivi ako se tim muvama bez glava nešta u prometu desi. takav je zakon

C
07-12-2011, 15:56
115/120 bodova na ispitu, nije loše.

Systematic Reverse
08-12-2011, 12:06
meni su najjači ti biciklisti što se voze po cesti i onda kad dođu do pješačkog samo lijepo krenu preko njega.

baš to.

:c

snortan
17-02-2012, 15:17
plat kaznu, nej bit picka.
zato ja izletavam idiotima na pjesackom. kada me udare sve ce platiti

Zato mi i nije žao kad na*ebe pješak kao što si ti.

Svaki dan vozim te svaki dan viđam debilne pješake koji misle da su bogovi na pješačkom te očekuju da se vozilo od 2 tone sa 50kmh zaustavi u naredna 2 metra. E pa neće moći.

Šta se tiče autora topica, napiši žalbu, prva kazna, nemaš kuna blabla i 99.99% da će ti samo izreći opomenu. Sritno.

accursed
19-02-2012, 00:53
e zab sam reći da samo još prije mjesec dana dobio rješenje kojim sam opomenut i to je to :D