PDA

Pogledaj cijelu verziju : Top 10 najgorih mužnja love u povijesti gaminga



Deadwalker
15-11-2011, 16:56
http://i.crackedcdn.com/phpimages/article/9/0/3/100903_v1.jpg

Da ne pišem roman, evo jedan zanimljivi članak o ljudskoj pohlepi koji je sastavio jedan novinar na jednom sajtu, a naravno, odnosi se na gaming.

The 10 Most Insulting Things Video Games Charged Money For (http://www.cracked.com/blog/the-10-most-insulting-things-video-games-charged-money-for/)

Vjerovali ili ne, oklop za konja iz Obliviona je tek na 10. mjestu.

Slažete se s listom ili imate svoje kandidate? :)

Marvin OCX
15-11-2011, 16:59
Oklop za konja je vrhunac. Nema dalje.

cham3leon
15-11-2011, 17:02
Svaki nastavak CoD-a od četvorke nadalje, možda i ranije.

Kid A
15-11-2011, 17:02
Citao sam to bas neki dan na crackedu a ako se sjecas za #4 sam cak i otvorio temu na Play0maniji. Ovo za Godfathera mi je genijalno. Odlican primjer mi je ovaj remake GoldenEyea sa N64, hrpa cheatova koje si mogao otkljucati u originalnoj igri zavrsavajuci time triale, skrivene objectivse ili prelascima na visim tezinama ces sad u rimejku imati odmah ponudjeno, naravno u vidu dlcova

Deadwalker
15-11-2011, 17:05
Slika:

http://i.crackedcdn.com/phpimages/article/9/1/1/100911_v1.jpg

Komentar na sliku:

This P42DC Genesis costs more than a blow job

:))))

Al da, Godfather mi je vrh.

Duke of Earl
15-11-2011, 17:10
Meni je Train Simulator favorit. I tekst koji su napisali za njega.


There is a game called Train Simulator 2012 and that's not the ridiculous bit. It features incredibly detailed trains for train spotters, real routes for people who hate the way games take them to fantastic new worlds and a full driving simulation for people who dream of a career so boring that real drivers fall asleep even when they know that will kill hundreds of people. Again, not the ridiculous bit.

Imagine a life where you'd pay to do this for fun and WAIT TAKE THE GUN OUT OF YOUR MOUTH.

:pray:

Al stvarno trebaš bit ozbiljno sjeban i antisocijalan da bi zaigrao i plaćao nešto ovakvo.

W3DR4N
15-11-2011, 17:12
Ne slažem s listom, kao ni recimo chameleonovim postom. Svaki dodatni sadržaj je baš to dodatan, i nitko te ne tjera kupiti ga, stoga nitko ne izvlači lovu iz tebe.
Recimo, mužnja para je kad netko prisilno osakati sadržaj da ti ga može poslije naplatiti. Takva je recimo nova Castelvania koja završi meh, a dva naknadna chaptera ti obračunaju 80 kuna svaki.

Deadwalker
15-11-2011, 17:14
Istina, no opet, općenito mi je nevjerojatno što se sve može kupiti i što ljudi ekšueli kupuju.
Naslov teme je onako novinarski, da ljudi kliknu :eyebrows:

Kid A
15-11-2011, 17:19
Ne slažem s listom, kao ni recimo chameleonovim postom. Svaki dodatni sadržaj je baš to dodatan, i nitko te ne tjera kupiti ga, stoga nitko ne izvlači lovu iz tebe.
Recimo, mužnja para je kad netko prisilno osakati sadržaj da ti ga može poslije naplatiti. Takva je recimo nova Castelvania koja završi meh, a dva naknadna chaptera ti obračunaju 80 kuna svaki.
I jesi kupio oba? :eyebrows:

Devil Dog
15-11-2011, 17:25
Blizzard je pretjerao sa SC2. Treba platit troduplo za 1 igru.

cham3leon
15-11-2011, 17:33
Ne slažem s listom, kao ni recimo chameleonovim postom. Svaki dodatni sadržaj je baš to dodatan, i nitko te ne tjera kupiti ga, stoga nitko ne izvlači lovu iz tebe.
Recimo, mužnja para je kad netko prisilno osakati sadržaj da ti ga može poslije naplatiti. Takva je recimo nova Castelvania koja završi meh, a dva naknadna chaptera ti obračunaju 80 kuna svaki.

Pa dobro, mislim da nitko nije ni rekao da je ovo doslovce pljačka, ali je očita metoda kojoj je svrha samo izvući čim više para na glupostima. Nema šanse da bih platio išta takvo, niti me tko prisiljava na to. Mislim da nije problem u tome što se ne možemo suzdržati da ne kupimo jedno od ovih dlc sranja, nego je problem u tome što na taj način developeri i izdavači otvoreno poručuju svojoj publici "vi ste najveći kreteni na planetu, evo, kupite ciglu, lol."

W3DR4N
15-11-2011, 17:37
Blizzard je pretjerao sa SC2. Treba platit troduplo za 1 igru.

Trostruko. Troduplo bi značilo šest puta.

W3DR4N
15-11-2011, 17:39
Pa dobro, mislim da nitko nije ni rekao da je ovo doslovce pljačka, ali je očita metoda kojoj je svrha samo izvući čim više para na glupostima. Nema šanse da bih platio išta takvo, niti me tko prisiljava na to. Mislim da nije problem u tome što se ne možemo suzdržati da ne kupimo jedno od ovih dlc sranja, nego je problem u tome što na taj način developeri i izdavači otvoreno poručuju svojoj publici "vi ste najveći kreteni na planetu, evo, kupite ciglu, lol."

Ne, poručuju da je danas u doba širokopojasnog interneta lakše distribuirati dodatne sadržaje i proširivati igru. To što neki te sadržaje izrabljuju je drugi par rukava.

Deadwalker
15-11-2011, 17:44
Nemam ništa protiv dodatnog sadržaja, ali onda to mora biti nešto konkretno, kao što to radi primjerice Obsidian.

IGoR_2803
15-11-2011, 18:08
Blizzard je pretjerao sa SC2. Treba platit troduplo za 1 igru.

govoriš takve nebuloze da to nisu istine... to kaj će svaki od tri nastavaka kampanje imati starcraft 2 u nazivu ne znači da to nije zasebna igra... mogli su staviti starcraft 3: heart of the swarm... onda nitko ne bi izvaljivao ovakve izjave...

wings of liberty kampanja daje nekoliko puta više sati zabave nego bilo koji jebeni Call of Duty ili Battlefield... da se razumijemo, govorim o SP... za mp neću ništa govoriti jer je to u starcraftu dovedeno na jednu sasvim drugu, za 99% igara, nedostižnu razinu...

heart of the swarm će donijeti novu kampanju sa 25-30 singleplayer misija što znači minimalno 20ak sati gameplaya... a da ne govorim o cijelom novom multiplayeru itd...

anyways, i think i've made my point!

Maloki
15-11-2011, 18:10
govoriš takve nebuloze da to nisu istine... to kaj će svaki od tri nastavaka kampanje imati starcraft 2 u nazivu ne znači da to nije zasebna igra... mogli su staviti starcraft 3: heart of the swarm... onda nitko ne bi izvaljivao ovakve izjave...

wings of liberty kampanja daje nekoliko puta više sati zabave nego bilo koji jebeni Call of Duty ili Battlefield... da se razumijemo, govorim o SP... za mp neću ništa govoriti jer je to u starcraftu dovedeno na jednu sasvim drugu, za 99% igara, nedostižnu razinu...

heart of the swarm će donijeti novu kampanju sa 25-30 singleplayer misija što znači minimalno 20ak sati gameplaya... a da ne govorim o cijelom novom multiplayeru itd...

anyways, i think i've made my point!
Haha, netko je butthurt.


Also, najbolja rečenica u članku:

Call of Duty is such a great game they've released it eight times.

Cracked <3

Kid A
15-11-2011, 18:26
the fanboyism is strong in this one

Duke of Earl
15-11-2011, 18:34
Možda, ali je u pravu. SC 2 stvarno nudi puno više zabavnih i vrhunski produciranih SP sati od dosta "velikih" naslova po istoj cijeni, a multiplayer nije ni potrebno spominjati. A ova dva nastavka će ponudit vjerojatno još više, i bit će prodavani po nižoj cijeni kao ekspanzija, tako da je apsolutno debilno izjavljivati da su mužnja novaca.

Systematic Reverse
15-11-2011, 20:41
u pravu je.

Mirogamemasta
15-11-2011, 20:48
Slažem se sa Igorom i Dukom.
Izgleda da ekipa to zaboravlja da će ekspanzije biti jeftinije, pa misli da je to mužnja novaca. Koliko je prošlo od izlaska SC2? Skoro dvije godine. A ekspanzija se jedva nazire. Koliko COD-a je izašlo u međuvremenu?
http://www.pohrani.com/f/2M/W5/3P85epLU/starcraft-thisisstarcraf.png

Naravno ovo što Bethesda radi apsolutno ne podržavam. Horse Armor naplačivati? :thumbs1:
Od svih ovih DLC-ova jedino valjda Shivering Isles opravdava cijenu.

Babitz
15-11-2011, 21:11
Pa dobro, mislim da nitko nije ni rekao da je ovo doslovce pljačka, ali je očita metoda kojoj je svrha samo izvući čim više para na glupostima. Nema šanse da bih platio išta takvo, niti me tko prisiljava na to. Mislim da nije problem u tome što se ne možemo suzdržati da ne kupimo jedno od ovih dlc sranja, nego je problem u tome što na taj način developeri i izdavači otvoreno poručuju svojoj publici "vi ste najveći kreteni na planetu, evo, kupite ciglu, lol."

Ne, poručuju da je danas u doba širokopojasnog interneta lakše distribuirati dodatne sadržaje i proširivati igru. To što neki te sadržaje izrabljuju je drugi par rukava.
Jedno je proširivanje, drugo je izbacivanje sadržaja i onda dodatno naplaćivanje istog. Day one DLC kao ovaj u DA:O je čisto to.

hansi
15-11-2011, 21:55
nebi mogo bit ni jedan ni topic ni 1 strana na ovom forumu da se vi nepocnete svadat i srat po glavama sa svojim egom
also, slazem se sa vekicom

W3DR4N
15-11-2011, 21:57
Jedno je proširivanje, drugo je izbacivanje sadržaja i onda dodatno naplaćivanje istog. Day one DLC kao ovaj u DA:O je čisto to.

Da, ali to je potpuno nebitno. Tipa armor ili jedan quest. Ako ti DLC uskraćuje doživljaj orginalne igre, onda ne štima. Sve ostalo je ok.

Srle
15-11-2011, 22:31
Valjda je prikladno temi
Capcom Sells Cheat Codes as DLC (http://www.gameranx.com/updates/id/3619/article/capcom-sells-cheat-codes-as-dlc/)

Maloki
16-11-2011, 00:52
I Saints Row: The Third ima ovu foru.
Rofl.