PDA

Pogledaj cijelu verziju : Optima - pucanje veze



Worthaur
09-11-2011, 14:12
Prokleta Optima i prokleto cudan problem.
Veza cesto puca, 10+ puta dnevno. Znaci, kad se pojavi zuti usklicnik na konekciji u system trayu, ne mogu otvorit ni jednu stranicu. ALI, bez problema komuniciram sa ljudima preko msna dok je veza "puknuta". Bez problema skidam torrente. Samo ne mogu ni jednu stranicu otvorit, cak me i sa steama disconecta, dok sa msna ne.
Wtf?

C
09-11-2011, 14:22
Pokušaj resetirati router na tvorničke postavke (stisni reset gumb i drži ga 3+ sekunde), znaju pomoći, jer se neki routeri s vremenom "zaprljaju", pogotovo ako se dešava nestanak, tj. trzanje struje, zezne se. Takvih problema sam imao masu, i uvijek pomogne.

Druga opcija je da imaš virusa, ipak sve možeš osim praktički web stranica i jednog programa.

Ogg The Dogg
14-11-2011, 22:16
rješenje je to da nazoveš službu za korisnike, kažeš im svoj problem, oni tamo resetiraju konekciju prema tebi i problem nestane. to se i meni desilo kad sam tek preso na optimu veza pucala svake 2 minute.

kikeron
23-03-2012, 12:39
u posljednja dva dana i ja imam problem sa optimom i pucanjem veze. moj slučaj je pomalo bizaran; konektiram se na internet i veza u pravilu pukne nakon točno sat vremena. ne pomaže ništa nego ručni reset modema. i nakon toga opet isto. sat vremena radi internet i veza pukne. pa opet ručni reset... i tako već polako gubim živce.

što se to događa? lampice sve uredno svijetle i kada pukne veza i kada veze na internet ima...

Lord Ragnarok
23-03-2012, 13:41
zovi sluzbu za korisnike.

flander
23-03-2012, 15:40
prebaci se na Tcom

kikeron
23-03-2012, 17:56
upravo sam se skinuo sa T-coma i na Optimi sam zadnja tri mjeseca. :)))

pucami
10-05-2012, 19:02
e ovako
adsl na t-comu sam imao negdje 5 godina, i više-manje nikakvih problema! ono malo kad je bilo problema, tehničar je došao u roku dva dana. (napominjem da nisam iz Zagreba, nego iz Bjelovara)
inače oduvijek imam spojena dva računala na ruter (žičano stolni kompjuter i bežično laptop)

od proljeća prošle godine, uzeo sam paket Optime (onaj najveći TV + internet 5 MB + telefon) i od onda su počeli problemi!
veza mi je pucala konstantno. stalno, stalno i stalno. najmanje deset puta na dan.
što je najgore, kada dođem mišem na ikonicu veze (ona mala dva kompjutera), napiše mi Very good connection. a nijednu stranicu ne mogu otvoriti!

naravno, zvao sam ih petnaestak puta, u ovih godinu dana, i svaki put mi kažu - da vide kako je veza do mog rutera odlična!
kad sam zatražio da mi pošalju tehničara, kažu da šta mi to vrijedi, ako on dođe, a kod njega se pokaže da je sve u redu.
još sam ih pitao da li su možda loše parice, da se njih zamijeni. rekli su da su dobre, jer bi im pokazalo lošu vezu.

onda sam uzeo stvar u svoje ruke i počeo tražiti rješenje po internetu. negdje sam pročitao da programi koji se sami updataju mogu stvarati probleme. isključio sam update sa svih programa osim antivirusa, i dalje mi je pucala veza.
kako sam imao avast, otišao sam na forum njihovih stranica. ljudi su pisali da avast zna često uzrokovati pucanje veze.
uninstalirao sam ga, i stavio aviru. veza je i dalje pucala. onda sam skinuo i aviru, i stavio avg. i znate šta! veza više nije pucala!

i to je sve krasno trajalo nekoliko mjeseci, dok Optima nije odlučila 1. 5. staviti neki update TV programa, i ponovo mi uništila internet! i život :)
sad mi veza puca i preko dvadeset puta na dan!
opet sam ih zvao, kažu da je njihova veza do mog rutera ok.
sad sam maknuo antivirus s kompjutera, skype i već razmišljam o brisanju windowsa. mislim, ako je zbilja njihova veza do mog rutera ok, onda vjerojatno nešto ne valja u mom kompjuteru (napominjem da sam ga nekoliko puta pregledao u vezi virusa i spywarea, i nikad ništa nisam imao)

evo to je moja priča, možda nekome pomogne (u vezi antivirusa), ali više zbilja ne znam kome bi se požalio. korisničkoj službi Optime se više ne isplati žaliti. a drugome nemam kome.
hvala šta ste me saslušali :)
možda se vratim skupom T-comu, ili Bnetu ili šta više znam kome

flander
10-05-2012, 19:22
meni su nudili prije cca mjesec dana Optimu, cijena je stvarno primamljiva, ali ne vrijedi tih živaca, jest da je tcom 100 kuna skuplji ali sam siguran da mi net nece pucat, 3 kompa imam trenutno spojena na jedan ruter i radi ko podmazan

najbolje bi ti bilo da se vratiš t-comu, velim jest da su skupi ali valjaju

LS Malice
10-05-2012, 20:46
prebaci se na Tcom

veoma konstruktivno

Lord Ragnarok
11-05-2012, 10:59
prebaci se na Tcom

veoma konstruktivno

i ti isto

flander
11-05-2012, 11:18
a kaj bi mu trebal rec, svi ovi ostali provajderi su jako slabo rasprostranjeni po Hrvatskoj, slaba su konkurencija Tcomu, može Optima, H1, Iskon imat neznam kakve cijene, kaj mi to vrijedi kad čitam po netu da se svi žale na redovita pucanja veze, prebacivanja traju po par mjeseci, usluga je nikakva itd itd, naravno nije ni Tcom bajan, ali jebiga nije mi do živciranja

weird1
11-05-2012, 13:03
Ja sam na optimi vec punih 5 godina igrao sam MMORPG i komp je znao biti bez gasenja cijeli dan jer se ostavljao shop preko noci i ujutro sam jos uvijek spojen. Od pucanja veze ni p.
Ja vjerujem da neki ljudi imaju problema to 100%, ali mi nekako glupo zvuci generalizirati da optima nevalja tj da je jeftinije i da zato sto je jeftinije obavezno puca veza.

Na kraju nije optima jedina. Da nisam zadovoljan s optimom probao bih b net ili iskon ili nesto trece. Eto sestra mi je na iskonu i ne zali se, ali doduse nikad komp ne ostavlja cijeli dan niti igra online igre koje bi se odmah srusile da se veza prekine na trenutak.

Sve u svemu tko ima problema nek proba drugog providera ako bi samo gledali kako se ljudi zale online, zale se i na t com i na svakog providera znaci nijedan nevalja tom logikom.

Duke of Earl
11-05-2012, 16:08
a kaj bi mu trebal rec, svi ovi ostali provajderi su jako slabo rasprostranjeni po Hrvatskoj, slaba su konkurencija Tcomu, može Optima, H1, Iskon imat neznam kakve cijene, kaj mi to vrijedi kad čitam po netu da se svi žale na redovita pucanja veze, prebacivanja traju po par mjeseci, usluga je nikakva itd itd, naravno nije ni Tcom bajan, ali jebiga nije mi do živciranja
Ne pričaj gluposti. Iskon ima apsolutno jednaku, ako ne i bolju kvalitetu usluge kao T-Com, u ovo malo više od godinu dana što se koristim njihovim internetom i telefonijom veza mi nijedanput nije pukla, i služba za korisnike mi je sve probleme i pitanja riješila istom brzinom kao i T-Comova. Jedina razlika je što je Iskon oko 30 % jeftiniji. Stvarno ne vidim ni jedan logičan razlog zašto bi netko htio ostati na T-Comu ako ima mogućnost prelaska na druge operatere.

Lord Ragnarok
11-05-2012, 17:21
jer su zadovoljni uslugom?

EnGuardian
11-05-2012, 22:04
koliko znam tcom ima dva izlazna kabla prema svjetu od 1gbps a sve ostale imaju jedno po defaultu. tcom ne bi nikome preporucio ne kazem da su losi ali su gamad nad gamadi s njima sam se ganjao po sudu jer nisu radili svoj posao za koji sam im platio. za h1 optimu i iskon znam da su dobri dok recimo carnet tu i tamo ima malih problema a vip tele2 i drugi mobilni operateri su ipak za mobilne uredaje i isto su dobri. a pojedini problemi ovise od centra do centra od routera do routera od korisnika do korisnika itd. tako primjerice tele2 odasiljac svugdje radi odlicno jedino u mojem kvartu svaki drugi dan ne radi a svaki treci ima problema sa spajanjem. a drugi razni problemi vezani za router pucanje veze je tu isto ukljuceno nemogucnost spajanja itd. to ovisi od vise cimbenika na prvom mjestu isp koji pruza takve usluge recimo iskon ima blokadu na hardcore roaming agresivi neki nemaju ali tako sve jedno nekima ce blokada to blokirati i nece moci na internet ili ce moci raditi samo jednu stvar na internetu tipa samo skidati nesto a dok skidaju nicemu drugome na netu nemaju pristup. a oni koji ne blokiraju routeri se vrlo brzo s protokolom podataka zaprljaju pa ih se mora iskljuciti iz struje i na novo upaliti inace telefon prestane raditi kao i sve ostalo vezano za internet itd. ponekad se vise ne moze spojiti dok se ne resetira an tvornicke postavke na novo konfigurira i zove svog ispa da pusne telefonsku vezu na novo i eventualno da poprave nastale kvarove ali to je invidualna stvar. samo mrzim kada svaka 24 sata pukne veza bas u trenutku kada nesto igram a recimo cijeli dan nista ne igram malo sjednem da poigram i hop u pola gejma pukne veza i dobijem novi ip ali to ne mozete reci da stalno puca

Lord Ragnarok
11-05-2012, 22:12
це текст-"риба" що використовується в друкарстві та дизайні Lorem Ipsum є фактично стандартною "рибою" аж з XVI сторіччя коли невідомий друкар взяв шрифтову гранку та склав на ній підбірку зразків шрифтів "Риба" не тільки успішно пережила п'ять століть але й прижилася в електронному верстуванні, залишаючись по суті незмінною. Вона популяризувалась в 60-их роках минулого сторіччя завдяки виданню зразків шрифтів Letraset які містили уривки з Lorem Ipsum і вдруге - нещодавно завдяки програмам комп'ютерного верстування на кшталт Aldus Pagemaker які використовували різні версії Lorem Ipsum