PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kineska kinematografija (glumci)



W3DR4N
02-01-2006, 21:50
Postavio sam anketu i napisao neke od najpoznatijih hongkongških glumaca današnjice. Kao velik fan takvih filmova ova mi imena vjerojatno znače više nego vama, te ih mogu manje-više raspoznati i sortirati s istom lakoćom kao i hollywoodska. Ipak, zanima me vaše stajalište prema njima. Molio bih da se raspitate prije odgovaranja, jel nema smisla reći da vam je primjerice J.Chan najdraži, dok za ostale ne znate ni tko su. Popričajmo malo i o njihovim filmovima.





P.S. Čini mi se da anketa neće imati previše smisla, te da će zvučnija imena biti popularnija u anketi

Sickmanno1
02-01-2006, 22:23
Dobro si napiso u P.S. Naravno da ce pobijediti J. Chan ili mozda caki i Jat Li..razlog...pa nisu ovdje svi ljubitelji filmova ko ti i jos jedan razlog je sto ovdje prevladavaju klinci:))

Osiru$
02-01-2006, 22:49
Pa gdje je Bolo Yeung, najveci negativac svih vremena :D

I da ga ima, Chow Yun Fatu dajem glas.

v4MP1r3
02-01-2006, 22:50
kinezi imaju inace dobre filmove, svi puni akcije... ja iskreno ne volim bas njihove glumce, nisu mi bas nesto, ali prije sam znao gledati filmove s onim nekim glumcem, sad zaboravio ime, i naj japanski film mi je Povratak u Zmajevo Gnijezdo il tako nesto... film iz mojeg djetinjstva... mislim vec je i onda bio star al ja sam ga onda pogledao ;;DD

Büre
02-01-2006, 23:04
Meni sa ove liste glumaca najvise "lezi" Stephen Chow, zbog filma "Kung fu"
u kojem je po meni najbolja "šora" svih vremena...
Definitivno, ni ostali glumci nisu manje vazni....
:D

W3DR4N
02-01-2006, 23:09
Pa gdje je Bolo Yeung, najveci negativac svih vremena :D


Čovjek već desetak godina nije snimio film. I ovi su ljudima prenepoznati glumci.

Kimi
02-01-2006, 23:19
Jackie Chan
zašto - gledala najviše njegovih filmova koji su mi svi zakon a posebno kad glumi u akcijskoj komediji

lcy
02-01-2006, 23:22
Jet Li

Danny The Dog
Ying Xiong
Cradle 2 the Grave
Legend of the Red Dragon

itd. itd.....

evo jedna zanimljivost vezana uz đeki čena... kad je snimao fil Božji Oklop (1 ili 2 sad se nemrem sjetit) e to je bilo josh dok se ni igy nije rodil... mozda se onda jedino wiking rodil... no... i tako je on skakao s drvata na drvo i grana pukla... i pal dolje... to bilo visoko pun kurac... iz ushi mu je siktala krv... bil u nesvjesti.. i sta ti ja znam... i sad su ga prvo htjeli avionom prebaciti u japan... il kinu... al su prokuzili da bi let trajao predugo... umro bi do kine... i onda su ga steli u svapsku prebacit isto tak avionom... al se jedan sjetio da bi ga taj tlak (jer se avion dizhe u visinu... i sto je vishlje to je tlak.. ... ... drukciji...) da bi ga taj tlak ubil... i onda su ga prebacili u zagrebu u neku bolnicu...

to sam procital u total filmu... hrvatskom... brijem da se vishe ne proizvodi... jer se jedno duze vrijeme ne proizvodi... sad neznam dal se pocel opet... i uglavnom tu scenu kako on pada ste mogli vidjeti na kraju filma Bozji oklop... bil sad nedavno na telki... budeju ga oni reprizirali za par mjeseci... (mislim uvjek repriziraju)

W3DR4N
02-01-2006, 23:42
Tony Leung Chiu-Wai

Iako je Chow Yun-Fat čak i veći car od njega i ipak sam gledao pretežno njegove filmove, u zadnje vrijeme Tony radi nevjerojatne filmove, a i nije ih strašno teško nabaviti.
Njegova uloga Slomljenog mača zasjenila je Jet Leea, iako je on bio zvijezda filma.
Također, glumi u prvom nastavku paklenih poslova. Isto tako odličan, relativno novi hongkongški film.
Iako snima od sredine osamdesetih, preteško i preskupo bi bilo nabavljati te starije filmove. Trudim se što više toga uloviti na televiziji i raznim medijima.

Chow je car, ali ipak dajem Tonyu malu prednost.

Voigtkampf
03-01-2006, 08:35
Sammo Hung - Pravedno ili ne, tipa sam oduvijek doživljavao kao side-kicka.
Jackie Chan - Brusilica moje mladosti. Na žalost, od početka devedesetih nije snimio pristojan film.
Andy Lau, Tony Leung Chiu-Wai i Chow Yun-Fat su izvrsni glumci s mnogo karizme. Respect.


Jet Li kod mene odnosi pobjedu. Zašto? Izvrstan je ekspert što se tiče borilačkih vještina, a u "Hero" je dokazao da posjeduje i više nego dojmljive glumačke sposobnosti.

http://derekmartinez.blogspot.com/images/jet_li_hero.jpg

dFixxx3r
03-01-2006, 10:35
ja sam laik za ovo i jedino ime koje mi je poznato je jackie chan :|

W3DR4N
03-01-2006, 15:56
Jet Li

Danny The Dog
Ying Xiong
Cradle 2 the Grave
Legend of the Red Dragon

itd. itd.....


Uglavnom si napisao njegov Hollywoodski opus. Prekasno ćeš shvatiti da su ti filmovi smeća (izuzev Heroja, koji je Zhangovo remek-djelo i najljepši film zadnjih par godina, no on je ionako istočnjački, i Miramax mu je jedina veza s Hollywoodom).

Ako ti je on najdraži, filmovi s početka '90. su njegovi najbolji primjerci.

lcy
03-01-2006, 17:53
ni sad mi nusu bash neshto... jedino mi je doar Ying Xiong... to moram opet pogledat... Cradle 2 the grave sam gledal prije 3 godine... brijem... danny the dog sam gledo jucer... a legend of the red dragon se ne sjecam... :D

Rocchiro
03-01-2006, 20:32
:o

Robertus
03-01-2006, 22:01
a jackie chan! šta ću od njega

Arthas
03-01-2006, 22:38
takvi filmovi su mi cist ok, najbolji mi je jackie chan

Osiru$
04-01-2006, 00:52
Mali OT...

Upravo gledam Seven Swords iliti Qi jian... izgleda PREDOBRO :shock: 8)

Rocchiro
04-01-2006, 11:39
onaj tip iz Tigra i Zmaja

unknown
28-02-2006, 22:04
chow yun fat i ona njegova trilogija prikazivali je na Htv prije 2-3 mjeseca najbolji hongoški film radi se o tamošnjoj mafijaškoj obitelji zakon Ps prije nego što sam to pogledao najbolji je film bio sedam samuraja , poslje toga musa

Osiru$
01-03-2006, 01:03
Evo nabavio sam Shinobi, i jedva čekam gledati. Još od filmova iz osamdesetih (filmovi tipa "Beli Nindža" ;) ) nisam pogledao film o ninjama.