PDA

Pogledaj cijelu verziju : GTA V



Stranica : [1] 2 3 4 5 6

Worthaur
25-10-2011, 12:18
http://www.rockstargames.com/

02.11.11.

GDra
25-10-2011, 12:24
Super, nisam to očekivao. :D

flander
25-10-2011, 12:49
da jebenica, baš neki dan razmišljal od kad halam četvorku, da kad bu petica ugledala svjetlo dana :D

jao kako ce ovo bit dobro, mora !!! :D :D

Hexfire
25-10-2011, 12:54
Zakon. Trebat će puno posla da se dostigne kvaliteta četvorke, ali valjda neće nešto zeznut. Sjećam se nekih priča da 5 možda neće biti u SAD-u, baš me zanima što su odlučili na kraju.

Aral
25-10-2011, 13:36
Nemoj zezat...ajde baš me zanima :) Samo, ovo će morat bit jako dobra igra da bi bila bolja od četvorke.

cham3leon
25-10-2011, 13:37
The time has come. Da vidimo što nam Rockstar sprema. Ja se i dalje kladim da će bit radnja u SAD-u.

Duke of Earl
25-10-2011, 13:38
Ja se kladim da će bit bolji od četvorke. Dosad su svi GTAovi, počevši od drugog, eksponencijalno napredovali. Tak da i prije ikakvih informacija mogu reći da bi "V" mogao ozbiljno pretendirati za titulu najkvalitetnije igre u povijesti gaminga.

IGoR_2803
25-10-2011, 13:40
ovo me baš obradovalo... četvorka je genijalna igra koja je postala još bolja s ekspanzijama... a 5.icu jedva čekam, actually, pošto to neće još koju godinu dana sigurno, taman prije toga obnovim konfiguraciju... :)

Azer
25-10-2011, 13:45
:D

Krajnje vrijeme da odigram IV.

Aral
25-10-2011, 14:21
Samo da nebude opet neoptimizirano smeće i loš port :/

Bartuc
25-10-2011, 14:38
Daj ne seri, kad sam vidio datum, već mi je srce preskočilo, onda kliknem i vidim da je riječ samo o traileru :D Daj zabrij da takvo nešto izađe bez ikakve najave ili pompe.


Vjerujem da će biti dobar, pogotovo ako će reciklirati stari engine i samo ga do temelja optimizirati i doraditi. To bi im uštedilo dosta vremena i mogli bi se posvetiti kreiranju najboljeg sandbox sadržaja do sada. Grafika u četvorci je isto bila OK i treba je samo dobro optimizirati da texture ne kasne i dodati objektni anti aliasing da svijet nije toliko nazubljen.


Jedino bad ako rade novi engine sa novom grafikom, onda će igra ispasti za qurac pošto će se maksimalan trud i budget u to uložiti... a sumnjam da su toliko glupi.

Deadwalker
25-10-2011, 15:32
Samo da nebude opet neoptimizirano smeće i loš port :/

Vjerojatno hoće, vidimo da L.A. Noire ide stopama prethodnog GTA nastavka.

cham3leon
25-10-2011, 15:47
Nije mi jasno kako im to polazi za rukom kad su RAGE već lijepo isturpijali na GTAIV. Ovo bi morao biti isti engine, RAGE-ove mogućnosti su zbilja velike, a konzole sigurno nisu sposobne potegnuti ništa jače od toga.

Inače, od petice očekujem da freeroaming bude življi, da grad u freeroam modu ne bude samo skup skriptiranih botova koji hodaju/voze virtualnim gradom, nego da se nešto dešava.

Zani
25-10-2011, 19:37
Zanimljivo kako nema GTA: nešto tipa VC ili SA koji su bazirani na III. Odmah se skače na V :D

Zanimljiv novi logo, ocekivao sam isto ko IV samo V...

Mirogamemasta
25-10-2011, 20:18
O M F G.... Samo da prenesu animacije lica iz L.A Noire i to je to. Opet imamo filmsku priču. Jedva čekam vidjeti trailer.
Petica (V) mi ima nekakav "dollar" štih, što me automatski asocira na hrpu love koju onda povezujem sa Las Vegasom. :)

(ali su rekli da se radnja više neće odvijati u Americi tako da sam vjerojatno u krivu. )

flander
25-10-2011, 20:22
GTA : Vinkovci, možda kod nas se zalete :D

cham3leon
25-10-2011, 20:30
Ma ko je reko da se radnja neće događat u Americi?

Sonic_Moronic
25-10-2011, 20:34
Ma GTA Srbija.

hacker
25-10-2011, 20:37
On 25 October 2011, Rockstar changed their homepage to display the logo for Grand Theft Auto V with the 'V' stylized like an American bank note.[17]SA message was printed below the logo stating that a trailer would be released on 2 November 2011

Duke of Earl
25-10-2011, 20:41
Da, vjerojatno će se odvijati u SADu, sudeći po logou. Jedina želja koju imam je da vrate prirodna prostranstva kao u San Andreasu, daje novu dimenziju freeroamingu, istraživanju i raznovrsnosti.

IGoR_2803
25-10-2011, 21:07
Da, vjerojatno će se odvijati u SADu, sudeći po logou. Jedina želja koju imam je da vrate prirodna prostranstva kao u San Andreasu, daje novu dimenziju freeroamingu, istraživanju i raznovrsnosti.

da, samo što je kod toga problem što sav taj prostor treba ispuniti sadržajem, a ne da je mrtav i pust..

hacker
25-10-2011, 21:09
Možda stave jelene, medvjede i te pizdarije pa možeš i lovit xD

Sonic_Moronic
25-10-2011, 21:09
Vožnja motorom po kantrisajdu mi je jedan od najvećih užitaka u San Andreasu.

Aral
25-10-2011, 21:14
Mene samo zanima, barem zasada, okvirni release date. I naravno, na koje će platforme prvo doć.

Mirogamemasta
25-10-2011, 21:18
To ti nitko ne mora reći, to se već dobro zna...

Viper33
25-10-2011, 21:52
jedini moj komentar je


:')))

Nee Joe
25-10-2011, 22:04
:')))))

Sad moram skupit pare za to -.-'.... NVM, SKUPLJA SE!

hrčak
25-10-2011, 22:36
Ako će da bude ljudi s Jamajke, ja hepi.

Viper33
25-10-2011, 22:42
:')))))

Sad moram skupit pare za to -.-'.... NVM, SKUPLJA SE!


a bome vremena imas..

Kid A
25-10-2011, 22:46
Da, vjerojatno će se odvijati u SADu, sudeći po logou. Jedina želja koju imam je da vrate prirodna prostranstva kao u San Andreasu, daje novu dimenziju freeroamingu, istraživanju i raznovrsnosti.
Ane bas sam volio onu pustinju kojoj zapravo uopce nije bilo mjesto u mapi, kao da su je stavili za nase uzivanje


also
http://i.imgur.com/3cskC.png
:D

Bartuc
25-10-2011, 22:47
Eh da je u onom bundleu od 7 ipo € bio i preorder za peticu :D

Kid A
25-10-2011, 22:56
E jebiga sad Bartuce nemoj biti bezobrazan :D

Bartuc
25-10-2011, 22:59
Pa je, mislim, kupili smo GTA COMPLETE, a već danas je INcomplete :(

Zani
25-10-2011, 23:42
"It's in DC/Baltimore, US Mint is in Washington DC"
http://i.imgur.com/N3WpY.jpg

:D

cham3leon
26-10-2011, 06:36
Eto, sam lijepo reko da će ostat u US. Baltimore? Fino, baš gledam The Wire.

Scarecrow
26-10-2011, 07:44
ovo mora bit predobra igra

Nee Joe
26-10-2011, 08:34
Eto, sam lijepo reko da će ostat u US. Baltimore? Fino, baš gledam The Wire.

Joj, živo se nadam da je, setting je i više no savršen za takav tip igre :D.... Navodno igra dobiva izlazak već iduće godine, što bi zaista bilo brzo, s obzirom da je nakon prve najave GTAIV dobio izlazak 2 (ili 3?) godine kasnije....... Bez obzira na sve, ne propušta se, omiljeni gaming serijal, možda puknem i pre-order :D

Death By Sexy
26-10-2011, 08:50
Opa, lajk.

Gie_BZoxoxo

:thumbs2:

Aral
26-10-2011, 19:14
GTA V će biti postavljen u Los Angeles i sadržavati više igrivih likova (http://www.hcl.hr/vijesti-gta-v-ce-biti-postavljen-u-los-angeles-i-sadrzavati-vise-igrivih-likova-6407-27.html)

Duke of Earl
26-10-2011, 21:23
Znači ništa od prirodnih prostranstava :( Doduše, ne valja te anonimne izjave uzimat zaozbiljno, čeka se službena objava.

Zani
26-10-2011, 22:13
Čeka se trailer :D To će biti analize na kvadrat sa svih strana...

Aral
27-10-2011, 07:57
Da, a trailer će trajat 30sec i pokazat će kiflu.

Hexfire
27-10-2011, 08:07
Srećom pa se na temelju trailera nikad ne donose zaključci o finalnom proizvodu.

Babitz
27-10-2011, 08:10
Da, zato se svatko loži na svaku sliku trejlera kad god se objavi novi cod, tes, gta ili koji već anualni kurac.
Ekipa skače od veselja jer im dolazi mesija, no kad kažeš da će bit smeće, dobiješ licemjerne odgovore kao "durr igra nije izašla ne moš sudit dok nisi odigrao no ja znam da će da rula makar isto nisam igrao igru još durr".

Aral
27-10-2011, 08:12
Pa svačije je pravo pljuvat i hvalit igru na temelju trailera. Zato i imamo trailere, da se bezrazložno nakurimo i budemo slijepi kad igra izađe. Ofc, netko je više a netko manje imun na takve stvari :)

Zani
27-10-2011, 10:03
Treba izbjegavat sve što ima veze s GTA V; i onda kad dođe na PC u potpunom neznanju upaliti igru na nekoj mrcini koja će to pokrenuti na ultra high...

best feeling ever :D

Sad i ozbiljno razmišljam da to napravim, iako će biti jako teško ne gledati trailere...ne gledati review/gameplay videos kad izađe na PS/Xbox... :wink:

Deadwalker
27-10-2011, 10:21
I sad kad se na traileru pojave samo X360 i PS3 logo... :D

Hexfire
27-10-2011, 10:39
Ja još uvijek vjerujem da će biti PC ekskluziva.

Aral
27-10-2011, 10:56
Hoće hoće :(

flander
27-10-2011, 11:09
riječ "ekskluziva" ne postoji više

Zani
28-10-2011, 11:14
Koje su šanse da ću se moći suzdržati da ne gledam trailer... mission impossible?
Ali zaigrati novi GTA a da ne znam ništa o njemu bi bilo jedno od najboljih; ako ne i najbolje gaming iskustvo ikad.

Hexfire
28-10-2011, 11:34
Zašto se suzdržavati? Za GTA 4 sam pogledao velik broj trailera, video recenzija i pročitao sve i svašta. Ništa od toga nije mi pokvarilo gaming iskustvo kad sam napokon zaigrao igru.

hansi
28-10-2011, 12:11
Ja još uvijek vjerujem da će biti PC ekskluziva.
nece nazalost

Viper33
28-10-2011, 12:33
ja sam spreman za gta V kupit koju god konzolu.. ( ovisno na kojoj izade)

cham3leon
28-10-2011, 12:56
ja sam spreman za gta V kupit koju god konzolu.. ( ovisno na kojoj izade)

I tako, draga djeco, se zarađuje na konzolama.

Deadwalker
28-10-2011, 12:58
I?
Razumijem orijentiranost ljudi na ovom forumu prema PC gamingu, no konzole isto imaju svoje prednosti, kao i PC svoje.

cham3leon
28-10-2011, 13:02
Nemaju. Razlika je u tome što neke poznate igre dođu na konzole prije nego na PC, a par ih ni ne izađe za PC.

Hexfire
28-10-2011, 13:08
Tebi je jasno da je tvoj argument na to da konzole nemaju prednosti, upravo jedna od najvećih prednosti konzola?

cham3leon
28-10-2011, 13:33
Da, i to mi zaista nema smisla. Dat ćeš 3-4 hiljade kuna radi jedne ili dvije igre koje izlaze isključivo na konzoli i njih par koje će izaći i na PC-u, samo nakon par mjeseci, a koje moraš igrat ODMAHSADA.

I još ćeš po mogućnosti plaćat mjesečnu pretplatu na multiplayer ili tako nešto.

Deadwalker
28-10-2011, 16:15
Ili ces igrati na PC-u loše portove koje često ne rade kako trebaju (kao GTA IV ili Rage) te još k tome ulagati u skupo računalo koje ti generalno ne treba, ali jebi ga kada je razvojni studio lijen portati igru kako treba.
Ako ti stolno računalo od 4-5 tisuća kuna ne treba osim za igranje, onda je to bacanje novaca u vjetar. Naravno, svako si bira kak njemu najviše paše, ali sa moje perspektive, ako si netko tko koristi računalo isključivo za surfanje i gledanje filmova, konzola je savršen odabir jer imaš uređaj specijaliziran za igranje gdje ne moraš razmišljati koliko će igra biti zahtjevna, imaš uvijek kvalitetnu podršku gdje je većina stvari automatizirana te imaš online dućan gdje uz tobožnje plaćanje pretplate imaš popuste na sadržaje, a nerijetko možeš preuzeti besplatne igre gdje ti se uložen novac u pretplatu vrati već nakon mjesec dana.

Sa perspektive prosječnog hrvatskog igrača, konzola je većinom zatvoren sustav gdje se teško mogu igrati piratske igre i gdje se sve mora plaćati. Plaćanje nečega uvijek nosi i određene beneficije, vjerovali ili ne. Gaming je osim toga skup hobi, luksuz.

bezimeni
28-10-2011, 16:25
Ili ces igrati na PC-u loše portove koje često ne rade kako trebaju (kao GTA IV ili Rage) te još k tome ulagati u skupo računalo koje ti generalno ne treba, ali jebi ga kada je razvojni studio lijen portati igru kako treba.
Ako ti stolno računalo od 4-5 tisuća kuna ne treba osim za igranje, onda je to bacanje novaca u vjetar. Naravno, svako si bira kak njemu najviše paše, ali sa moje perspektive, ako si netko tko koristi računalo isključivo za surfanje i gledanje filmova, konzola je savršen odabir jer imaš uređaj specijaliziran za igranje gdje ne moraš razmišljati koliko će igra biti zahtjevna, imaš uvijek kvalitetnu podršku gdje je većina stvari automatizirana te imaš online dućan gdje uz tobožnje plaćanje pretplate imaš popuste na sadržaje, a nerijetko možeš preuzeti besplatne igre gdje ti se uložen novac u pretplatu vrati već nakon mjesec dana.

Sa perspektive prosječnog hrvatskog igrača, konzola je većinom zatvoren sustav gdje se teško mogu igrati piratske igre i gdje se sve mora plaćati. Plaćanje nečega uvijek nosi i određene beneficije, vjerovali ili ne. Gaming je osim toga skup hobi, luksuz.




Ma uopće nije tak jednostavnoS.Netko tko voli igrati FPS-ove mišem ne bira konzolu .Isto tako RTS-ove .Na desetak kupljenih igri godišnje , što je neka neka noramala za prosječnog gamera , uštediš za kupovinu grafe ili nekog drugog dijela jer su igre nerijetko 150 kn skuplje za konzole od PC igra .

Što se loših portova tiče Rage i GTA IV rade odlično i izgledaju na PC-u barem duplo bolje a jeftinije su barem 30% u trenutku izlaska .

Deadwalker
28-10-2011, 16:33
Zato sam i napisao da si svatko bira kak njemu paše, naravno da će biti oni koji preferiraju igrati RTS-ove i FPS-ove.
U vezi skupljih konzolaških igara, ako ih kupuješ vani i ne kupuješ u trenutku izlaska, ne mora biti razlika od 150kn, stovise, doci ce te isto kao i na PC-u.
Loši portovi rade odlično nakon jedno 5-6 zakrpi i dvije/tri nadogradnje drivera. Da ne spominjem razne DRM divote.
Tu su dakako u pitanju i neke ekskluzive.
Opet, teško je o ovome općenito pričati, dosta do izražaja dolaze i ukusi. Najveći problem jest što danas igre na PC-u kasne nekoliko mjeseci, što se većinom sve loše portaju, što dolaze sa rigoroznim zaštitama i drugim mnogobrojnim problemima. Oni ljudi koji nemaju živce da kupe nekakav Rage i ne mogu ga igrati jedno 2 tjedna dok ne dođu novi driveri ili zakrpa, konzola je bolje rješenje.

Sonic_Moronic
28-10-2011, 16:47
Nije stvar ukusa nego toga što je igrati fpsove i rtsove sa mišem objektivno bolje lol.

Deadwalker
28-10-2011, 16:49
Krivo sam se izrazio, ofkors, strategije nema smisla igrati na konzoli :)

cham3leon
28-10-2011, 17:23
Ili ces igrati na PC-u loše portove koje često ne rade kako trebaju (kao GTA IV ili Rage) te još k tome ulagati u skupo računalo koje ti generalno ne treba, ali jebi ga kada je razvojni studio lijen portati igru kako treba.
Ako ti stolno računalo od 4-5 tisuća kuna ne treba osim za igranje, onda je to bacanje novaca u vjetar. Naravno, svako si bira kak njemu najviše paše, ali sa moje perspektive, ako si netko tko koristi računalo isključivo za surfanje i gledanje filmova, konzola je savršen odabir jer imaš uređaj specijaliziran za igranje gdje ne moraš razmišljati koliko će igra biti zahtjevna, imaš uvijek kvalitetnu podršku gdje je većina stvari automatizirana te imaš online dućan gdje uz tobožnje plaćanje pretplate imaš popuste na sadržaje, a nerijetko možeš preuzeti besplatne igre gdje ti se uložen novac u pretplatu vrati već nakon mjesec dana.

Da?

I računala i konzole su potrošna roba, imaju svoj životni vijek. Ako sam potrošio 5000 kuna na komp za igranje, dođe mi opet jeftinije nego da sam trošio 2000 kuna na računalo (i više ako je laptop, a laptopi su danas preferirani) na kojem se može ugodno raditi osnovne stvari, plus 3 i pol do 4 k kuna na konzolu. Konzola će ti imat životni vijek cca. 5 godina, ali isto će bit s tim uredskim računalom oko kojeg se vrti neka iluzija da ga ne moraš upgradeati. Da, itekako je moguće potrošiti manje od 3k kuna na PC konfiguraciju na kojoj se može ugodno raditi te osnovne stvari, pa ga srediti da ti traje preko 10 godina, ako si pravi frik za optimizaciju i izvlačenje snage iz hardvera. Primjerice, neke za to predviđene distribucije Linuxa glatko idu na Pentium 3 muzejskim primjercima, ali istina je da će potrošač vulgaris raditi isključivo s windowsima i stalno će kupovati nove windowse koji uopće nisu jeftini, a sve su zahtjevniji, i za to će im trebati sve jače mašine, koje će isto morati nakon par godina mijenjati.

Moje trenutno računalo je nadograđeno pred jedno 3 godine. Inače je kupljeno još davno prije, i nije se moglo nositi sa novim naslovima iz next-gen generacije kad su počeli izlaziti. Nadogradnja (ako izuzmemo HDD koji nema utjecaja na performanse) je koštala oko 2000 kuna, s time da sam sigurno mogao proći jeftinije za isti rezultat. Sad mogu pokrenuti GTA4 (ne na nekim visokim detaljima, ali sasvim ugodnim, i boljim nego na konzolama), i prema sys. req. od Skyrima, trebao bih moći pokrenuti i njega bez nekih većih problema.


Sa perspektive prosječnog hrvatskog igrača, konzola je većinom zatvoren sustav gdje se teško mogu igrati piratske igre i gdje se sve mora plaćati. Plaćanje nečega uvijek nosi i određene beneficije, vjerovali ili ne. Gaming je osim toga skup hobi, luksuz.

Jesam li ja gdje spominjao piratstvo? Kad spominjem stvari koje se plaćaju, mislim na Xbox Live koji ako se ne varam traži pretplatu koja je prilično masna, pogotovo za naše prilike, a zauzvrat daje... što? Multiplayer? Ili one kvazi-socijalne gluposti sa avatarima i trofejima koji su IMO najveća glupost u ovo moderno doba gaminga kad su gotovo sve visokobudžetne igre smiješno lagane? Naslovi koji se mogu kupiti preko XBLA se mimo toga naplaćuju, koliko ja znam.
Za PSN nisam ništa rekao, znam da se on ne plaća. Preko digitalne distribucije je uobičajeno da možeš naletjeti na razne popuste, ugrabiti koju besplatnu igru, isto ko na Steamu. Samo što si ovdje dakako limitiran na taj jedan jedini sustav digitalne distribucije i kupovine za koji smo pred nemalo vremena otkrili da je držao osjetljive i povjerljive korisničke informacije u plain text obliku, čega nema ni na ovom forumu. Just sayin'.

Deadwalker
28-10-2011, 17:42
Xbox Live pretplata je reterdirana, apsolutno se slažem, no ima i to svojih nekih prednosti, kao sve u životu što plaćaš. Više sam zapravo aludirao na PSN gdje plaćam pretplatu i koja mi se vratila veoma brzo pošto sam nemali broj igara dobio džabe. Zadnje je to bio primjerice primjerice Plants vs. Zombies koji sada na akciji na Steamu košta 5 eura, a inace 10. Pretplata za 3 mjeseca me koštala mislim 110kn ;)

Sony? Korporacija kao i svaka druga. Ide mi na neku stvar uzdizanje jedne kompanije, a blaćenje druge, kada su sve iste i cilj im je samo maksimalno dizati profit. Provala u Sony-ev sustav? Rast prihoda i prodaje za xx postataka naspram istog razloga prošle godine. Cijela ta farsa je služila da novinari pišu romane i da si dižu čitanost portala, kao trenutno medijski linč na određene političke stranke u Hrvatskoj zbog blaženog senzacionalizma.
Jest da je odnos prema kupcima grozan, da te se tjera da plaćaš igranje multiplayera zbog kupnje rabljene igre ili ti se dovodi u pitanje vlasništvo nečega što si kupio samo zato jer je uveden novi reterdirani sustav. Al nekog izbora i nemaš osim da promijeniš hobi.

Okej, sad sam već skrenuo s teme dosta, natrag na GTA V

Hexfire
28-10-2011, 19:59
Nije da baš imamo što pametnije raspravljat. Barem dok ne dođe trailer.

Zani
28-10-2011, 20:06
Ako će prvi trailer bit u stilu prvog trailera za četvorku onda ćemo vidjet i čuti glavnog lika te dobar dio novog grada :D

Nee Joe
29-10-2011, 11:07
Ako će prvi trailer bit u stilu prvog trailera za četvorku onda ćemo vidjet i čuti glavnog lika te dobar dio novog grada :D

Ma da je i u stilu prvog teaser trailera za MW2, ja mnogo zadovoljan :D

Maloki
31-10-2011, 00:36
Tebi je jasno da je tvoj argument na to da konzole nemaju prednosti, upravo jedna od najvećih prednosti konzola?
Lol zašto je sa perspektive korisnika prednost ograničenost neke igre na određenu platformu što će neke od njih natjerat da uz svoje računalo izdvoje još par tisuća kuna za konzolu (a nerijetko i novi TV)? Ekskluzivnost ide na ruku samo i isključivo proizvođačima konzola. Sumnjam da devsi/izdavači pojedinih odličnih ekskluziva od tih proizvođača dobiju dovoljno novaca da se pokrije ona razlika koju bi zaradili da su izdali igru za više platformi.


U vezi skupljih konzolaških igara, ako ih kupuješ vani i ne kupuješ u trenutku izlaska, ne mora biti razlika od 150kn, stovise, doci ce te isto kao i na PC-u.
Lol možda ti je cijena igara u tom slučaju bliža cijenama igara u Hrvatskoj, ali ako usporedimo cijene iste igre za više platformi u nekom stranom dućanu opet je razlika očita.
Evo, za primjer ćemo uzeti Battlefield 3 u dućanu Game.co.uk gdje verzija za X360 i PS3 košta 39,99 funti, dok je verzija za PC 10 funti niža, odnosno 29,99 funti.

Ide mi na neku stvar uzdizanje jedne kompanije, a blaćenje druge, kada su sve iste i cilj im je samo maksimalno dizati profit.
Naravno da im je svima zarada apsolutni i jedini cilj, ali tvrdit da su sve kompanije iste je glupost.
Neki od njih će se maksimalno trudit da ti pruže što bolju uslugu za tvoje novce i tako privući korisnike, a neki će jeftinim forama probat privuć što više ljudi i uvjetovati ih raznoraznim budalaštinama i retardacijama da iz tih korisnika izvuku i zadnju lipu.
Za usporedbu si uzmi Valve i EA, odnosno njihove servise za digitalnu distribuciju. Ili si zamisli dvije čevapdžinice koje svoje porcije naplaćuju po 30kn, s time da ti jedna nudi odlično pripremljene i fino začinjene čevape sa maksimalno mesa i minimalno nadomjestaka za masu, a drugi odvratne prepečene komade koji ni nemaju okus po mesu i od kojih podriguješ ostatak dana.

That is all.

Kid A
31-10-2011, 04:36
Evo leakani detalji o igri na 4chanu
http://i.imgur.com/LjY0K.png

Aral
31-10-2011, 08:47
Pa, vidjet ćemo da li je tako kad izađe :)

Xero
31-10-2011, 08:57
Bar u ovom nastavku nisi niger.

Mirogamemasta
31-10-2011, 09:14
Još uvijek postoji šansa da ćeš biti...
Ako je ovo iznad istina čini se da se vračaju SA štihu. So far so god...

Aral
31-10-2011, 10:09
Kaj nisu mogli nešto novo izmislit...ovo mi izgleda ko recikliranje starog settinga.

W3DR4N
31-10-2011, 10:21
Fejk ko kuća.

Sonic_Moronic
31-10-2011, 10:24
Nekak sumnjam da bi opet uzeli isto područje i sličan setting.

Mirogamemasta
31-10-2011, 10:32
Sve ćemo vidjeti sutra... :D
Jedva čekam!

IGoR_2803
31-10-2011, 10:34
Sve ćemo vidjeti sutra... :D
Jedva čekam!

nije sutra nego prekosutra... :P

cham3leon
31-10-2011, 11:43
Fejk ko kuća.

I ja mislim.

Duke of Earl
31-10-2011, 12:05
Još jedna stvar kojoj se nadam je da će handling automobila bit sličniji ovome:

TKBgfN6be8Q


Nego onom skakutanju na amortizerima i limitiranoj brzini u vanilla verziji.

Hexfire
31-10-2011, 12:16
Tebi je jasno da je tvoj argument na to da konzole nemaju prednosti, upravo jedna od najvećih prednosti konzola?
Lol zašto je sa perspektive korisnika prednost ograničenost neke igre na određenu platformu što će neke od njih natjerat da uz svoje računalo izdvoje još par tisuća kuna za konzolu (a nerijetko i novi TV)? Ekskluzivnost ide na ruku samo i isključivo proizvođačima konzola. Sumnjam da devsi/izdavači pojedinih odličnih ekskluziva od tih proizvođača dobiju dovoljno novaca da se pokrije ona razlika koju bi zaradili da su izdali igru za više platformi.


Previše kompliciraš, pa naravno da je ekskluzivnost glupost i igrači nemaju koristi od nje. To ipak ne mijenja činjenicu da konzole imaju očite prednosti pred PC-om. Najveća je ta da neke igre nikad ne dođu za PC ili ako smo sretni dođu kao loši portovi nakon godinu dana.

Xero
31-10-2011, 12:21
Znaš postoje i pc ekskluzive.

Hexfire
31-10-2011, 12:24
Kakve to sad ima veze? Ako su meni najzabavnije tabačine tipa Tekken i Mortal Kombat, pa što ću onda sa PC-om. Misliš da me briga u tom slučaju da na PC-u ima nekakvi Witcher 2, pa naravno da ne.

Xero
31-10-2011, 12:25
Ekskluzive sam po sebi nisu prednost jer ih svaka platforma ima.

cham3leon
31-10-2011, 13:01
Još jedna stvar kojoj se nadam je da će handling automobila bit sličniji ovome:

TKBgfN6be8Q


Nego onom skakutanju na amortizerima i limitiranoj brzini u vanilla verziji.

E fala ti na ovome, sad moram instalirat četvorku opet :pray:

Ima još kakvih kvalitetnih i obaveznih modova za četvorku? Osim onog iCEnhancera, nemam ipak dovoljno jaku grafiku za to.

Bartuc
31-10-2011, 13:32
I onda kad ja kažem da auti u GTA 4 imaju lošu voznu fiziku i mehaniku, popljuje me se, lol :D Ovaj trailer zorno dokazuje moju poantu (vanilla), sa modom izgleda fenomenalno u drugu ruku! Morati ću ga instalirati sljedeći put, puno hvala na ovome!


I da, full mi se sviđa cockpit view :pray:

cham3leon
31-10-2011, 13:38
Pa i inače je vozni model prva liga, ali to ljuljanje dosta upada u oči. Za brzinu i nije toliko bitno, ionako je nemaš baš gdje razviti, al ajde.

Aral
31-10-2011, 13:53
Bezveze, gdje ona ima zabave ako je sve full realno? Mislim, naravno da ima al ono, znam da to nije org igra onda i zgubim volju :)

Kid A
31-10-2011, 15:28
Fejk ko kuća.
A normalno da je fejk :D

GDra
02-11-2011, 15:11
Za oko dva sata dolazi trailer, samo da vas podsjetim :)

flander
02-11-2011, 15:24
taman kad mi predavnje počinje :(

a dobro doma moram doć :D

IGoR_2803
02-11-2011, 15:56
haha, meni se isto potrefilo da taman, this day of all days, moram ići drito s posla u zagreb... tak da ću trailer vidjeti tek navečer oko 9.. ali nema veze... :)

GDra
02-11-2011, 16:32
Još manje od pola sata, jedva čekam. :)

Viper33
02-11-2011, 16:34
i ja :D di se tocno moze pogledat trailer?

hacker
02-11-2011, 16:35
http://www.rockstargames.com/

flander
02-11-2011, 16:35
ipak ispada da stignem, evo tačno još 23 minute

http://www.rockstargames.com/

Sonic_Moronic
02-11-2011, 16:51
Taman sam na informatici, budem pogledo :)

Viper33
02-11-2011, 16:59
minuta :)

Feanor
02-11-2011, 17:02
San andreas :-) Grafika malo bolja od cetvorke

GDra
02-11-2011, 17:03
Dođe mi do 1:02 i ne želi dalje. :(
Dobro izgleda BTW. :)

flander
02-11-2011, 17:04
kao i ocekivano, ništa posebno, tresla se brda rodio se miš

Raz
02-11-2011, 17:05
Izgleda lijepo.

Kid A
02-11-2011, 17:06
Evo leakani detalji o igri na 4chanu
http://i.imgur.com/LjY0K.png
:? jos ce biti da je lik bio ozbiljan

Viper33
02-11-2011, 17:07
neznam za vas, al ja nemogu docekat dan kad ce izac :) meni se cini da ce bit ko i svaki nastavak gta do sada, savrsen.

Duke of Earl
02-11-2011, 17:10
:? jos ce biti da je lik bio ozbiljan
Teško za povjerovat, ali stvarno je. Barem što se tiče rase protagonista i mjesta radnje. Uglavnom, jako mi se sviđa ovo, San Andreas mi je najdraži GTA poslije IV, i čini se da će bit prirodnih prostranstava, što je meni već sad garancija odlične igre.

Sonic_Moronic
02-11-2011, 17:19
Meni je trailer čisti slideshow jer server saka ovdje :D

Koje je uopće vremensko razdoblje? Današnje?

Arbiter of Change
02-11-2011, 17:21
YouTube link kad ga već nema.

QkkoHAzjnUs

Maloki
02-11-2011, 17:35
Ček, kako znate s kojim likom se igra, odnosno da se radi o latino momku?
Narator mi ne zvuči kao latino, a u fokusu trailera je bilo par likova.

cham3leon
02-11-2011, 17:36
Izgleda da će ekonomska kriza bit u centru zbivanja.

Zani
02-11-2011, 17:37
Ček, kako znate s kojim likom se igra, odnosno da se radi o latino momku?
Narator mi ne zvuči kao latino, a u fokusu trailera je bilo par likova.

Meni lik zvuči kao Ray Liotta tj. Tommy Vercetti. A i sam kontekst upućuje da je vrlo moguće da to bude on.

Duke of Earl
02-11-2011, 17:38
Pogledao ga još par puta, stvarno je vrhunski odrađen trailer, odlično su pogodili atmosferu i muziku. Primjetio sam da će po prvi puta u serijalu biti prisutne životinje, odmah na početku trailera se prikazuje pas, i vraća se pilotiranje raznih aviona. U nekim scenama je primjetno osjetno poboljšanje grafike, a čini mi se da se pojavljuje par mjesta iz Las Vegasa, kao i ona planina Mount Chiliad, tako da je moguće da će ovdje biti prisutan cijeli San Andreas, što bi bilo jebeno fantastično. Uglavnom, miriši na najbolji GTA do sada, ali to je putanja kojom su krenuli od izdavanja legendarne trojke.

cham3leon
02-11-2011, 17:38
Nema šanse da je to Vercetti, R* se od četvorke još odrekao starih likova.

Sonic_Moronic
02-11-2011, 17:40
Pucanje džukela šatganom <3

Bartuc
02-11-2011, 17:40
Odlično izgleda, svijet mi se čini mnogo življim nego u četvorci. Samo da je ispoliraju ovaj put, samo to!

bezimeni
02-11-2011, 17:41
Izgleda zanimljivo i odlično ali uopće se ne želim veseliti dok ga ne potvrde za PC.

Maloki
02-11-2011, 17:41
Da, i meni je više zvučao ko neki guido.
Ali sumnjam da je Tommy, mislim da su to dva potpuno odvojena svijeta. Plus prestar bi Tommy bio.

Gothmog
02-11-2011, 17:56
Je'l se to Brucie preselio u San Andreas? :D

Duke of Earl
02-11-2011, 18:03
E da, vidi se i bicikl u jednom dijelu trailera.

http://wireframebox.com/linkto/bikes_in_gtav.jpg

Iskreno, to je jedna od stvari koja mi je najviše falila u GTA IV, tak da je ovo još jedna jako pozitivna stvar :)


A bit će i cepelina izgleda:

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309705_182064441878544_100002249684686_410960_1607 976368_n.jpg

Gore desno.


I IGN kaže da se odvija na cijelom području San Andreasa:

http://uk.ps3.ign.com/articles/121/1211341p1.html


Da, ovo bi mogla bit najbolja igra ikad. No joke.

Aral
02-11-2011, 18:07
Stvarno dobar trailer, izgleda zrelije, stvarnije, ozbiljnije, bolje...takav sam barem osjećaj stekao kad sam ga pogledao. Samo da bude dobro optimiziran za PC, odnosno da se ne dogodi stvar sa četvorkom.

Ten Facts About San Andreas (http://games.ign.com/articles/121/1211346p1.html)

Uglavnom, nećem se hypeat previše, treba čekat još infoa i ostalih pizdarija ali zasada izgleda obećavajuće.

Markecgrad
02-11-2011, 18:31
Na 0:55 se pojavljuje broj 2405 koji bi MOŽDA mogao biti release date :)

Aral
02-11-2011, 18:33
Dabar.

BigBongman
02-11-2011, 18:35
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/American_Beaver.jpg/220px-American_Beaver.jpg
OT: Trenutno živim za Skyrim. No nakon toga imam novi razlog za život :D

Gothmog
02-11-2011, 18:42
GTA V: Is That Tommy Vercetti? (http://pc.ign.com/articles/121/1211368p1.html)

BigBongman
02-11-2011, 18:48
Možda će on bit jedan od glavnih likova. Neki mafijaški boss ovo-ono.

Duke of Earl
02-11-2011, 19:04
A onaj crnac koji trči pred policijom na kraju me opasno podsjeća na CJa. Možda planiraju povezati sve protagoniste u nekakvoj suludo dobro ispričanoj priči ?

Viper33
02-11-2011, 19:07
al cekaj sta nije onaj frajer koji sjedi u onom kabriu na semaforu glavni lik tj lik s kojim igramo? pa vidi se na njemu da je neki latino i da je dosad nepoznat lik

Sonic_Moronic
02-11-2011, 19:24
Odmah mi je palo na pamet da je taj postariji lik Tommy, bilo bi zakon.

flander
02-11-2011, 20:21
Grand Theft Auto V by Rockstar Games (Video Game) - Xbox 360 and PlayStation 3.
Buy new: $59.99
Available for Pre-order

Assasin`s
02-11-2011, 20:40
Ak nedođe za PC j*bat ću im majku.

IGoR_2803
02-11-2011, 20:41
samo ću jedno reći - djeluje jebeno... :) samo da ga potvrde za PC... :pray:

Aral
02-11-2011, 20:43
Da, bilo bi fora da ga nema za piceka. Mislim da će prvo doć za konzole, a onda, nakon jedno pola godine, i na pc.

flander
02-11-2011, 20:49
ja to geldam ovako

ako izađe prije D3 igrat ce se, ako izađe poslije D3 well you got the point ^^

samo kažem 8)

Deadwalker
02-11-2011, 20:55
PC verziju možemo očekivati jedno pola godine kasnije pošto će Rockstar kao i u slučaju L.A. Noirea ciljati vjerojatno na duplo lansiranje. Prvo samo konzolaške verzije, kasnije neko GotY izdanje s portanom PC verzijom.

Glede foršpana, veoma zadovoljan viđenim. Očekivano, Rockstar će do najsitnijih detalja razraditi svaki detalj igre da se što vjernije prikaže virtualni L.A. Ne bi išao s epitetima najbolja igra ikad jer se to ni za jednu ne može reći, no da će biti klasik, vjerojatno će biti. Budem vidio hoću li čekati PC verziju ili ću igrati konzolašku.

Maloki
02-11-2011, 21:40
E al netko je rekao da je grafika malo bolja od GTA IV.
Ne znam za vas ali meni grafike djeluje par puta bolje, pogotovo okoliš. Onaj dio pred kraj kad se pokazuje neka potjera iz ptičje perspektive mi je totalno predobro izgledala i na trenutak sam pomislio da gledam neke vijesti.
That is all.

Feanor
02-11-2011, 22:09
Ma mislio sam samo reći da je isti engine, ali poboljšani. + gledao sam na poslu u SD-u i nabrzinu pa jebiga. Uglavnom, za novi engine cemo valjda trebati cekati novu generaciju konzola...

Aral
02-11-2011, 22:35
E al netko je rekao da je grafika malo bolja od GTA IV.
Ne znam za vas ali meni grafike djeluje par puta bolje, pogotovo okoliš. Onaj dio pred kraj kad se pokazuje neka potjera iz ptičje perspektive mi je totalno predobro izgledala i na trenutak sam pomislio da gledam neke vijesti.
That is all.
Bogme da, ne vidi se odmah, ali ako više puta pogledaš trailer, vidi se veća paleta boja, detalji, cijeli landscape samog grada i sl. Ovo bi mogla biti jedna jako lijepa igra.

Maloki
03-11-2011, 01:31
Ma mislio sam samo reći da je isti engine, ali poboljšani. + gledao sam na poslu u SD-u i nabrzinu pa jebiga. Uglavnom, za novi engine cemo valjda trebati cekati novu generaciju konzola...
Pa ono, iskreno ni ne treba novi engine ako je dobar.
Valve je na Sourceu već 8 godina i ne čini se da će tako skoro odustat od njega :)

Kid A
03-11-2011, 04:25
http://i.imgur.com/bg5jn.jpg
Jebo me zivot ako ovo nije Grove Street?

Fakak izgleda tako

Bartuc
03-11-2011, 09:50
Ma mislio sam samo reći da je isti engine, ali poboljšani. + gledao sam na poslu u SD-u i nabrzinu pa jebiga. Uglavnom, za novi engine cemo valjda trebati cekati novu generaciju konzola...
Pa ono, iskreno ni ne treba novi engine ako je dobar.
Valve je na Sourceu već 8 godina i ne čini se da će tako skoro odustat od njega :)

Engine je odličan, samo ga treba doraditi i dobro dobro ispolirati, a to je opet daleko jednostavnije nego sve iznova.

Viper33
03-11-2011, 11:09
SJebo me zivot ako ovo nije Grove Street? Fakak izgleda tako

pa mislim da je, tj i trebao bi bit ako se radnja dogada u isto gradu ko GTA SA

cak i mislim da znam otp di je ta kuca.. po sjecanju

Sonic_Moronic
03-11-2011, 11:16
Pa ima ona kuća u ulici gdje se spawnao bicikli nekih 50% slučajeva, uvijek sam išo vidit jel je :)

Viper33
03-11-2011, 11:22
sad kad ovako pogledam trailer i sve ful se nahajpam za igru, ko ce ju cekat sad jos toliko :( jos kao izlazi za PC pola godine poslje..

Mirogamemasta
03-11-2011, 12:21
Baš to. Ionako mi ne smeta, pred kraj godine su nas fakat preplavili dobrim naslovima koji još trebaju izači, tako da se za ovo ima vremena čekati.

Pretpostavljam da ste spuštajuči krov na kabrioletu skužili, još samo da skeniram trailer da vidim da li ima kamiona (sa prikolicom ovog puta) u traileru.

Zbilja mislim da su se trebali maknuti iz Amerike malo, ali nema veze. Neka rade igru gdje god hoće samo da uvedu dovoljno noviteta i neka naprave optimizaciju kako spada.
Bicikl sam koristio samo prvi put u SA i skoro nikad više, ali naravno što više opcija to bolje. SAmo se nadam da ću ovog puta vidjeti buggy ili quad kao prijevozno sredstvo.

Aral
03-11-2011, 12:49
Na gornjoj slici od Kid A, kante za smeće izgledaju super.

flander
03-11-2011, 13:16
http://www.rockstargames.com/newswire/a ... ement.html (http://www.rockstargames.com/newswire/article/19471/grand-theft-auto-v-official-announcement.html)

evo imate za skinut wallpapere itd bla bla

Deadwalker
03-11-2011, 14:16
According to GameStop.co.uk, Grand Theft Auto is set to release February 9, 2012, a mere three months away! Of course, games do get delayed so this might not be the final date. We'll keep you updated when we learn more.

Nekako sumnjam da je ovo istina :)

cham3leon
03-11-2011, 14:55
Imam osjećaj da će ga natrpat raznim sadržajem i mogućnostima kao u San Andreasu, vidi se ona scena sa vinogradom i avionom koji ga zaprašuje. Čudno, nakon što je GTA 4 dosta pojednostavio igru, točnije, okrenuo se nekim drugim stvarima odbacivši sav treš iz prethodnih nastavaka. Ipak je nemoguće da će R* od toga napraviti nešto tipa Saints Row.

Kid A
03-11-2011, 15:15
http://i.imgur.com/1GAdU.jpg

cham3leon
03-11-2011, 15:17
Ma ne vjerujem, to su likovi praktički iz različitih univerzuma.

Maloki
03-11-2011, 15:52
Mislim da su to više kao neki easter eggovi, barem što se ovih CJ i Niko look-alikea tiče.
Btw, jeste primjetili u traileru onaj gorući auto na brzoj cesti/mostu? Totalno početak GTAIII :)

IGoR_2803
03-11-2011, 16:00
ne znam za vas ali meni ovi likovi uopće ne nalikuju... osim eventualno CJa...

Viper33
03-11-2011, 16:06
Meni je draze da ovaj GTA 5 ima toliko trivialnih stvari sastrane sto moze se radit. Zato mi i je gta 4 najbolji nastavak( iako je skoro svakom ljubitelju gta najdrazi gta 3 ili barem gta sa). U gta 4 kad zavrsis storyline toliko toga ima sastrane za istrazit, u svaku skoro zgradu se moze uc, ima puno onlih likova koje samo presretnes na cesti pa krene misija neka. Nadam se da ce toga u gta 5 bit jos vise

Razzarach
03-11-2011, 16:39
Ona planina : Mount Chilliad, ono izmedju Los Santosa i San Fierra.
Mogla bi biti cijela mapa iz san andreasa, zato sto vidim ove golf terene u traileru a oni su u San Fierru u San Andreasu... Jedino ako nisu promijenili mapu...
Ove vjetrenjace bi mogle biti nesto prema Las Venturasu... Fakat ako stave cijelu mapu kao iz SA su bogovi!
Nemogu ni zamislit Vegas, San Francisco i LA u tako brutalnoj grafici. A moguce je, ubacili su avione... Nema smisla vozit avion samo po jednom gradu...
jedva cekaaaam :DD

Duke of Earl
03-11-2011, 16:55
Na žalost, neće bit prisutan cijeli San Andreas.


On 3 November, Rockstar Games announced that Grand Theft Auto V was in full development and that it would take place within Los Santos and its "surrounding hills, countryside and beaches", and that it would be "the largest and the most ambitious game Rockstar has yet created", with Sam Houser describing it as a "radical reinvention of the Grand Theft Auto universe".[21]SRockstar parent Take-Two calls GTA V "a bold new direction in open-world freedom, storytelling, mission-based gameplay and online multiplayer," while confirming that its story will focus on "the pursuit of the almighty dollar in a re-imagined, present-day Southern California." No release date or platforms were provided in the announcement. Despite implications from gaming publications, the game does not appear to take place in the other two cities in the fictional state of San Andreas - Las Venturas and San Fierro.

Ali svejedno bi moglo bit ogromno područje.




Ma ne vjerujem, to su likovi praktički iz različitih univerzuma.
Pa zapravo i ne, svi glavni likovi su operirali u razmaku od najmanje 10 godina, ne bi bilo ništa čudno da se svi nađu u jednoj igri, niti bi to bilo teško povezati i objasniti.

Viper33
03-11-2011, 17:01
vjerovatno ce ih negdje umetnut, kao sto je bilo sa gta 4 i onda ona dva nastavka ballad of gay tony i lost and dammed

hacker
03-11-2011, 17:14
A da ziher da će Niko završit na ulici, nema šanse...

Razzarach
03-11-2011, 17:20
Na žalost, neće bit prisutan cijeli San Andreas.


On 3 November, Rockstar Games announced that Grand Theft Auto V was in full development and that it would take place within Los Santos and its "surrounding hills, countryside and beaches", and that it would be "the largest and the most ambitious game Rockstar has yet created", with Sam Houser describing it as a "radical reinvention of the Grand Theft Auto universe".[21]SRockstar parent Take-Two calls GTA V "a bold new direction in open-world freedom, storytelling, mission-based gameplay and online multiplayer," while confirming that its story will focus on "the pursuit of the almighty dollar in a re-imagined, present-day Southern California." No release date or platforms were provided in the announcement. Despite implications from gaming publications, the game does not appear to take place in the other two cities in the fictional state of San Andreas - Las Venturas and San Fierro.

Ali svejedno bi moglo bit ogromno područje.




Ma ne vjerujem, to su likovi praktički iz različitih univerzuma.
Pa zapravo i ne, svi glavni likovi su operirali u razmaku od najmanje 10 godina, ne bi bilo ništa čudno da se svi nađu u jednoj igri, niti bi to bilo teško povezati i objasniti.

A dobro, ubiti to sve sta sam ja nabrajo i je countryside... Jebiga... :|

Maloki
03-11-2011, 18:37
Šteta što nema San Fierra, osobno mi je to bio najbolji grad u San Andreasu.

Razzarach
03-11-2011, 18:47
Šteta što nema San Fierra, osobno mi je to bio najbolji grad u San Andreasu.
Također.

cham3leon
03-11-2011, 19:17
Meni je draze da ovaj GTA 5 ima toliko trivialnih stvari sastrane sto moze se radit. Zato mi i je gta 4 najbolji nastavak( iako je skoro svakom ljubitelju gta najdrazi gta 3 ili barem gta sa). U gta 4 kad zavrsis storyline toliko toga ima sastrane za istrazit, u svaku skoro zgradu se moze uc, ima puno onlih likova koje samo presretnes na cesti pa krene misija neka. Nadam se da ce toga u gta 5 bit jos vise

Ma u koje se to zgrade može uć u GTA 4 osim u 3 stambena bloka i 2 birtije? Te ulaske u zgrade najavljuju iz nastavka u nastavak, a sve to nekako na isto se svede. San Andreas ih je možda imao najviše.

Sonic_Moronic
03-11-2011, 20:01
ne znam za vas ali meni ovi likovi uopće ne nalikuju... osim eventualno CJa...

CJ jedini nimalo ne nalikuje, lol.

Mirogamemasta
04-11-2011, 07:38
Grand Theft Auto V GT Pop-Block: Debut Trailer (http://www.gametrailers.com/video/gt-pop-block-grand-theft/723529l)

Viper33
04-11-2011, 14:28
Meni je draze da ovaj GTA 5 ima toliko trivialnih stvari sastrane sto moze se radit. Zato mi i je gta 4 najbolji nastavak( iako je skoro svakom ljubitelju gta najdrazi gta 3 ili barem gta sa). U gta 4 kad zavrsis storyline toliko toga ima sastrane za istrazit, u svaku skoro zgradu se moze uc, ima puno onlih likova koje samo presretnes na cesti pa krene misija neka. Nadam se da ce toga u gta 5 bit jos vise

Ma u koje se to zgrade može uć u GTA 4 osim u 3 stambena bloka i 2 birtije? Te ulaske u zgrade najavljuju iz nastavka u nastavak, a sve to nekako na isto se svede. San Andreas ih je možda imao najviše.

pa ima ih dosta? msm sigurno nije svaka 2 zgrada, ali u svakoj ulici imas barem 1 zgradu u koju mozes uc i popet se na krov gore.

Mirogamemasta
04-11-2011, 19:52
Pod ući u zgradu podrazumjevalo bi se i ući u stan/sobu.
Ali da to naprave za svaku ili svaku drugu zgradu onda bi bilo previše. Dobili bi copy/paste praznih soba, bez ikakvog sadržaja i svrhe. Da ne napominjem kako bi bilo nemoguće naći nekakve tajne ili easter eggove. Uglavnom takvo nešto nam ne treba. Ja b iviše volio da uvedu nekakav dobar sistem za lovu pa da se ima na šta trošiti ili još bolje da ju je jako teško zaraditi.

Sonic_Moronic
04-11-2011, 19:54
U svakom nastavku GTA je lako skupiti lovu ako baš hoćeš. Ja se uvijek ograničavam jer mi cijela igra nema svrhe ako si na trećini igre pun love, skupim dovoljno da kupim stanove, a za oružje i ostalo dobivam na kapaljku.

Mirogamemasta
04-11-2011, 19:59
Kako možeš dobivati na kapaljku? Jedino ako misije uopće ne obavljaš. Tehnički si onda zapeo na jednom djelu grada i vrtiš se u krug. Ili se prijaviš na muriju svako malo, jelda? :)

cham3leon
04-11-2011, 20:00
Ima za GTA IV jedan mod koji se zove Arrest Warrant koji dodaje notoriety sustav tako da te policajci mogu prepoznati kasnije, čak i ako si im pobjego. Na ratingu od jedne ili 2 zvjezdice kad te je vidjelo možda 2 ili 3 policajca, možeš bez beda ići po ulici, ali kad napraviš neko veće sranje, polismeni koji šeću ulicom će te možda prepoznati.
A onda kad nabiješ dobar notoriety, možeš ga skinuti mitom, samo šta moraš iskipat masne pare da ti smanji notornost. Dobar način za trošenje para.

Isto tako postoji i Car Shop mod. Isto solidan način za trošenje para. Naravno, to je GTA, dođeš, mazneš auto i bok, ali ovako bar ne moraš lutati po gradu cijeli dan da dočekaš da ti se pojavi baš taj auto koji hoćeš nego ga odmah kupiš. Igram s ta 2 moda, i na početku vozim taksi za Romana, kradem aute za Brucieja i sve ostalo da čim prije zaradim da imam za mito ako zatreba, ili za neki novi auto.

Sonic_Moronic
04-11-2011, 20:05
Kako možeš dobivati na kapaljku? Jedino ako misije uopće ne obavljaš. Tehnički si onda zapeo na jednom djelu grada i vrtiš se u krug. Ili se prijaviš na muriju svako malo, jelda? :)

Pa kupujem sve stanove po redu, nakon toga mi ostane jako malo. A inače mi je najlakši način zarade vatrogasne misije, sve je blizu i bez muke skupiš 30-40k, pa zato ih i izbjegavam :D
Zabavnije je biti taksist na minimalcu.

Deadwalker
05-11-2011, 12:07
GTA V Map Leaked (http://thatshortguy.com/2011/11/gta-map-leaked/)

Kid A
05-11-2011, 12:13
http://i.imgur.com/YNNF5.png

03-01-2012, 13:22
Pod ući u zgradu podrazumjevalo bi se i ući u stan/sobu.
Ali da to naprave za svaku ili svaku drugu zgradu onda bi bilo previše. Dobili bi copy/paste praznih soba, bez ikakvog sadržaja i svrhe. Da ne napominjem kako bi bilo nemoguće naći nekakve tajne ili easter eggove. Uglavnom takvo nešto nam ne treba. Ja b iviše volio da uvedu nekakav dobar sistem za lovu pa da se ima na šta trošiti ili još bolje da ju je jako teško zaraditi.


Pa najbolje onda da ga cijelu igru zaposle u konzum...lol... tebi prijatelju nije zivot jasan :D, ako se bavis ilegalnim stvarima onda lako steknes lovu, ako radis posteno cjeli ce te zivot neko fukat u mozak, a gta nije takav koncept :D...

p.s. ovo je zahebancija nemoj se naljutit :)


Sto se tice igre, mislim da je gta 4 nesto kao gta 3 (osim sto je isti grad), dosao je s novom grafikom i idejama, ali igrivost i nije neka, sto vise iako mi je najdrazi vice city, mislim da je SA najbolji jer su uveli one pljacke, friziranje auta, skillse, autoskole...
Trebali bi u 5. sve to vratit+omogucit da se sa novcima kupe odredjeni biznisi, koji se s vremenom moraju na neki nacin obranit od strane drugih mafija ili gang.a+sve ono sto je bilo u SA (gorespomenuto), volio bi i da ima onaj filing vremena (sunce, noc, kisa ko u vice cityju) mada mi i ono vrijeme san andreasa pase (najbitnije da ne bude onako sivo i mracno ko u gta 4). Neka vrate i mogucnost kupovine kuca i stanova. Volio bi i da opet omoguce da se nosi vise municije, pogotovo rpg, neznam zasto teze prema nekoj realnosti, a opet cijela igra ne drzi vodu sto se realnosti tice (pay n spray, ili imat uzi sa +1000 metka, ak sa 600 metka, pusku sa 80, sniper sa 50, wtf? di njemu sve to stane? neka stave max 2 oruzja ili da vrate kao prije+minigun :D)

IGoR_2803
27-03-2012, 11:00
na ovo sam naišao danas...

uzeti sa velikim zrnom soli jer zrači sa riječju "fake" ali evo ga svejedno:

KLIK (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:RAxyEJyEZYQJ:www.gamespot.com/forums/topic/29093844/gta-v-info+29093844/gta-v-info)

Mirogamemasta
08-04-2012, 23:58
Rumor: Grand Theft Auto V May Release This October (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/04/08/rumor-grand-theft-auto-v-may-release-this-october.aspx)

Rekao bih da nema šanse.... ali sa druge strane, imamo isti uhodani tim, isti engine, mali broj promjena koje ionako ne bi trebale oduzimati previše vremena da se napravi igra.
U svakom slučaju PC verzija izlazi 6 mj poslje, osim ako Rockstar ne odluči preokrenuti svoju politiku izdavanja igara za 180 stupnjeva.

Mirogamemasta
05-05-2012, 11:59
http://www.gametrailers.com/video/grand ... int/729862 (http://www.gametrailers.com/video/grand-theft-blueprint/729862)
Apsolutno se slažem sa GT-om. :thumbs2:

+ par stvari koje bih volio vidjeti u petici...
promjena godišnjeg doba
Kupovina auta i nekretnina (Napon bi mogli efikasnije trošiti one silne hrpetine love.)
Customizacija auta
Realnije ponašanje ljudi u gradu, (Okupljanje pred semaforom, prelaženje ceste, itd. )
Eventi poput sitnih krađa, random oružane potjere između bandi i policije, izdavanje tjeralice za kriminalcima itd.
Teren i objekti koji možemo uništiti.
Što više različitih završetaka, još kad bi mogli napraviti da se misije grananaju poput onih u Witcheru... ufff :D
Realnija vožnja i upravljanje
Speed - 0 - meter

Aral
05-05-2012, 12:30
Opa, zanimljiv video!

cham3leon
05-05-2012, 12:36
Za četvorku postoji Arrest Warrant mod koji jako dobro funkcionira i sjajno obogaćuje igru dodavanjem notorietyja. Ako te policajac prepozna nakon nekog zločina, taj zločin ti se zapisuje u dosje i povećava ti notoriety. Kad je notoriety dosta mali, možeš slobodno prolaziti pokraj policajaca bez da te prepoznaju, ali kad je već malo veći, ako negdje potrčiš, pogurneš nekoga na ulici ili slično da privučeš pozornost, policajac će te skužiti i pitati osobnu (koju ilegalni imigrant Niko nema), i eto potjere. Isto tako, ako ti polismeni vide pištolj, odmah dobiješ wanted level bez obzira na notoriety.

Zgodno je što ti dodaju High Alert stanje nakon potjere, zavisno o wanted levelu, nekih 100-200 sekundi kada moraš baš ozbiljno izbjegavat policiju i gdje te mogu skužiti čak i ako si u autu, a ako te primijete, opet se nastavlja potjera sa istim wanted levelom.
Notoriety uvijek možeš smanjiti mitom, ali default cijene podmićivanja su ogromne, pa eto dobrog načina kako potrošiti sve te silne pare.

Još autor tvrdi da se taj mod dobro slaže sa Prison Break modom (ili tako nekako) koji te smješta u zatvor u Alderney svaki put kad te uhapse, tako da moraš bježati nakon čega si nabiješ bogovski notoriety.

Kostolomac
18-05-2012, 11:19
Otkrivena lista GTA 5 vozila (http://www.hcl.hr/vijesti-otkrivena-lista-gta-5-vozila-6533-27.html)

car_brzhatchplc
car_brzsedanplc
car_brzhatchjnk
car_brzsedanjnk
Brz!

cham3leon
18-05-2012, 11:49
Bobsleigh? Skimobile? Čak i žirokopter, jej!

Duke of Earl
18-05-2012, 11:55
Skimobile kažeš ? Možda dobimo i nekakvu izmjenu godišnjih doba :o Makar se igra odvija u Los Angelesu koji baš i nema neku jaku zimu :D

Carp
10-07-2012, 04:00
Ne znam jeli bilo govora u ovoj temi, ali, kolika je vjerojatnost da ce ovo ubaciti u igru? :D

KppTmsNFneg

Devil Dog
10-07-2012, 07:16
Mala je vjerojatnost. Sumnjam da će jedan sudar totalno uništit auto, to se u simlacijama ne događa.
I zašto auto djeluje ko da je napravljen od gume?

Mirogamemasta
10-07-2012, 15:24
Čini mi se kao dobra fizika što se uništavanja auta tiće, jedino mi malo previše poskakuje na 2:05.


Sumnjam da će jedan sudar totalno uništit auto, to se u simlacijama ne događa.
Zašto ne ako se zabije odgovarajučom brzinom?

Devil Dog
10-07-2012, 15:57
Sumnjam da će jedan sudar totalno uništit auto, to se u simlacijama ne događa.
Zašto ne ako se zabije odgovarajučom brzinom?

Jer se radi za razmažene konzolaše kojima se ne da svakih 10 sekundi tražit novi auto.

Sonic_Moronic
10-07-2012, 18:53
Koji će vrag realna fizika u GTA, jeste normalni.
I ovako su auti dosad bili potrošna roba.

Deadwalker
10-08-2012, 19:08
Xe2K0lV6IIQ

:D

Hexfire
11-08-2012, 07:39
Dobra ideja :D:

Tsaя
16-08-2012, 12:42
Jeli se zna možda kada je release date za GTA 5?

Devil Dog
16-08-2012, 13:08
Još ništa.

Azer
22-08-2012, 17:45
http://anony.ws/i/2012/08/22/KUe9O.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/523295_487439977934775_371719536_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284970_487390157939757_1938602652_n.jpg

Azer
22-08-2012, 17:45
briši

KI CO
22-08-2012, 17:47
ovo meni nece radit

Hexfire
22-08-2012, 17:53
meni hoće

KI CO
22-08-2012, 17:57
dolazim kod tebe pa igramo moze? :friends:

Mirogamemasta
22-08-2012, 18:33
Znači novi komp mi ne gine, a poslije toga ću morati čekati još dva-tri patcha sigurno....
http://www.pohrani.com/f/1b/Pb/3q45dhnr/official-screenshot-4.jpg
Drooling in progres...

KI CO
22-08-2012, 18:37
bolje kupi konzolu jeftinija je i nista ti ne cuka

Mirogamemasta
22-08-2012, 18:43
Na konzoli kao da igram sa dvije lijeve.
Predugo sam HC PC gamer da bih sad prelazio na konzolu. Što se novog kompa tiće malo sam figurativno to govorio zbog eye-candy grafike. Mislim da će mi samo nova grafa biti dovoljna...
A čujem da se snižavaju cijene 7000 serije...

KI CO
22-08-2012, 18:45
radit ce ti na medium low, red dwarf je slab

Mirogamemasta
24-08-2012, 15:02
Mislim da ću GTA V sa ovom grafom uspjeti pokrenuti... :D
http://hothardware.com/News/PowerColor- ... hics-Card/ (http://hothardware.com/News/PowerColor-Pulls-No-Punches-with-the-Devil-13-HD7990-DualGraphics-Card/)

Ahm...

A čujem da se snižavaju cijene 7000 serije...S
http://hothardware.com/News/AMD-Takes-A ... me-Bundle/ (http://hothardware.com/News/AMD-Takes-Axe-To-Radeon-Prices-Announces-Game-Bundle/)S
Sve se bojim kako će na 7990 spustitit cijenu...

Mirogamemasta
24-08-2012, 18:09
http://www.computerandvideogames.com/36 ... ow-so-far/ (http://www.computerandvideogames.com/364868/blog/gta-v-everything-we-know-so-far/)

Samo mi nije jasno zašto se Rockstarovci ne opamete i naprave GTA u oldschool mafijaškom settingu 60-ih.
I kad će se več jednom iseliti iz te Amerike?

Sonic_Moronic
24-08-2012, 19:50
Uvijek će biti u Americi i starijeg settinga neće biti.

Tužno je to.

StormCr0w
24-08-2012, 19:56
Klonovi GTA su izvan Amerike.

Carp
13-10-2012, 01:59
NAjavljen za do kraja ozujka 2013. Dayum.

IGoR_2803
13-10-2012, 07:28
NAjavljen za do kraja ozujka 2013. Dayum.

izvor?

Mirogamemasta
13-10-2012, 13:52
Ako je istina mi ga onda igramo u 9. mjesecu. :D (PC gameri mislim.)

flander
24-10-2012, 17:23
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/172753_10151303595570097_1457568976_o.jpg


Lots of info coming next month. Get ready. For now, enjoy this first official artwork release from Grand Theft Auto V

sa fb fan pagea

Mirogamemasta
24-10-2012, 18:09
Novi wallpaper. Thx.

Mirogamemasta
27-10-2012, 17:25
8. dobivamo novosti. Nice.
December Issue Featuring GTA V To Launch Digitally On November 8 (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/10/26/december-issue-featuring-gta-v-to-launch-digitally-on-november-8.aspx)
Mod support please.

flander
28-10-2012, 17:52
počele prednaruđbe doduše samo za konzole

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/521850_456436904407707_919613756_n.jpg

StormCr0w
28-10-2012, 17:55
Mi ćemo opet morat čekat 6 mjeseci jelda?

Hexfire
28-10-2012, 18:00
Vjerojatno.

flander
30-10-2012, 17:45
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/293699_457267827657948_1170258107_n.jpg


Grand Theft Auto 5 officially receives 'Spring 2013' release window.

Pre-orders for the sandbox crime drama beginning November 5 for PS3 and Xbox 360. There is no mention of a PC version in the company's press release.

Arbiter of Change
30-10-2012, 19:38
Oh snap.

http://i.imgur.com/qvCnO.jpg

Deadwalker
30-10-2012, 20:24
Doći će PC verzija od 6 do 9 mjeseci kasnije.

IGoR_2803
30-10-2012, 21:01
ma nabijem ih na kurac s takvim bahatim komentarom...

flander
30-10-2012, 21:42
Fuck that losers !

Aral
31-10-2012, 00:16
Nije bitno kad, samo neka dođe. Moar.

I da, sam da ne bude NEoptimizirana ko četvorka.

StormCr0w
31-10-2012, 07:40
A bit će.

Možda je i bolje da iziđe prvo na konzole, mogu se ljudi hajpat gejmplejima i vidjet zapravo valja li igra ili ne.

cham3leon
31-10-2012, 10:15
Valjat će jer Rockstar nikad nije iznevjerio. Jedino što se tehnikalija tiče sa četvorkom na PC-u, ali što se tiče samog gameplaya i sve...

StormCr0w
31-10-2012, 15:02
Četvorka mi je bila skroz bezveze.

cham3leon
31-10-2012, 15:24
To ne znači da je loša, nego nemaš ukusa.

Aral
31-10-2012, 22:54
+1

StormCr0w
01-11-2012, 08:35
+1

Okej uvjerili ste me :D :D

W3DR4N
01-11-2012, 08:55
I bolje ti je da su te uvjerili.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 09:04
Četvorka mi je bila skroz bezveze.

Šteta s obzirom da je riječ o najboljoj igri ikada .

Xero
01-11-2012, 09:06
Jedine dobre stvari kod Četvorke su cut scene i kolko tolko vožnja. Sve ostalo je loše.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 09:15
Zbilja ?

Atmosferu ,hrpu "malih" detalja ,igrivost , dizajn ,trajnost ,grafiku ,priču ,inovacije, dvije jako dobre ekspanzije i drugo nisi ni primjetio ?

Stvarno šteta što nekima ovakav biser prođe ispod radara .

Xero
01-11-2012, 09:16
Imaš pravo atmosfera je dobra. Šteta što gameplay ne valja.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 09:17
Čudno s obzirom da ga svi drugi žele kopirati .A jesu budaleeee.

Xero
01-11-2012, 09:20
Pucanje je loše melee borba je loša.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 09:23
Nije loše nego je sasvim solidno .Kada se uzme sve drugo u obzir napravili su remek djelo .

1van
01-11-2012, 09:27
nisu

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 09:32
Totalno si me razuvjerio svoji argumentima :rotfl: .

Xero
01-11-2012, 09:35
Počelo se pričat o argumentima. Odoh ja iz ove teme.

cham3leon
01-11-2012, 09:52
Melee borba je mogla biti bolja, ali i ovako je veliki upgrade od prošlih nastavaka. Pucanje ko pucanje, ništa novo, jedino su stavili cover sistem koji je prilično dobar i nema previše glitcheva. Vožnja iza sebe ima fantastični euphoria engine i doslovce je bolja i zabavnija čak i od nekih samoprozvanih simulacija vožnje. Pogotovo ako stavite onaj mod koji daje tvrđi ovjes i miče limit brzine.

Problem u igri po meni je monotonost i identični recept od svih prošlih nastavaka. Idi okolo i obavljaj misije. S time da su misije prilično jednolične, bar u usporedbi sa prošlim nastavcima. Ali to nije toliki problem koliko mislim da je problematičan free-roam. Ok, uveli su mobitel i mogućnosti druženja sa NPC-ovima i slično, ali free roam je jednako mrtav ko i u prethodnim nastavcima. Sve što se dešava dešava se kad staneš u marker od misije, a između je grad mrtav. Djeluje živopisno prvih par sati, ali poslije jasno vidiš da je mrtav kao i u drugim igrama.

Hexfire
01-11-2012, 10:03
GTA 4 s ekspanzijama je jedna od najboljih igara svih vremena. Količina sadržaja, hrpetina stvarno odličnih likova, humor, noviteti u žanru. Imala je sve. Osim katastrofalne optimizacije na PC-u ovo je najbliže savršenoj igri dosad. Apsolutno sve funkcionira i sve je na mjestu.
Naravno da neće pasati ljudima koji ne vole open world koncept, ail koga boli za takve.

Xero
01-11-2012, 10:04
Volim open world, ali ne paše mi.

W3DR4N
01-11-2012, 10:10
Red Dead je manje više ispravio sve propuste oko borbe i tromog kretanja, pa za peticu nema straha.

Bartuc
01-11-2012, 10:28
Četvorka je imala mana, ali generalno je bila zbilja fenomenalna igretina. RDR nisam probao, ali ako je odveo GTA4 koncept korak dalje, onda petica jednostavno mora biti odlična. Samo neka opet naprave hrpu karakterno različitih likova i da svaki pršti karizmom na svoj način.

... i više Brucie-a želim :D

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 11:10
Počelo se pričat o argumentima. Odoh ja iz ove teme.

Drugo ti i ne preostaje :D .

Niko Bellic
01-11-2012, 11:54
Problem u igri po meni je monotonost i identični recept od svih prošlih nastavaka. Idi okolo i obavljaj misije. S time da su misije prilično jednolične, bar u usporedbi sa prošlim nastavcima. Ali to nije toliki problem koliko mislim da je problematičan free-roam. Ok, uveli su mobitel i mogućnosti druženja sa NPC-ovima i slično, ali free roam je jednako mrtav ko i u prethodnim nastavcima. Sve što se dešava dešava se kad staneš u marker od misije, a između je grad mrtav. Djeluje živopisno prvih par sati, ali poslije jasno vidiš da je mrtav kao i u drugim igrama.
Ajde kad si toliko kritičan lijepo reci što bi ti napravio da nema monotonosti i da doživljaj igranja bude osjetno bolji? Ovo mi zvuči kao ne znam šta hoću, ali znam šta neću.

cham3leon
01-11-2012, 12:06
Random eventi koji se mogu dogoditi bilo kada. Na primjer, neprijateljska banda ili netko dojuri u autu i prepozna te. Suddenly potjera. Ili naiđeš na nekog od važnih likova van misije dok šeće gradom umiješan među obične NPC-ove koji se sami generiraju u područjima kojim ti prolaziš.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 13:30
Shvaćaš da takav nelinerna igra u otvorenom gradu nosi sa sobom mogućnost hrpetine bugova .Nešto tako za isprogramirati je SF a da radi na visokom standardu .S obzirom da je igra iz 2008 i da su je valjda počeli raditi barem tri/četiri godine ranije , mislim da su napravili ludilo od posla za tadašnju tehnologiju.

StormCr0w
01-11-2012, 13:32
A nisu mogli dofurat nekog Srbina da odradi VA koji neće bit totalno govno. GG.

cham3leon
01-11-2012, 13:39
Shvaćaš da takav nelinerna igra u otvorenom gradu nosi sa sobom mogućnost hrpetine bugova .Nešto tako za isprogramirati je SF a da radi na visokom standardu .S obzirom da je igra iz 2008 i da su je valjda počeli raditi barem tri/četiri godine ranije , mislim da su napravili ludilo od posla za tadašnju tehnologiju.

Za ovo o čemu ja pričam ne treba nikakvu tehnologiju ni postupke koji već nisu korišteni u GTA 4. Random koliko i poziv na mobitel od nekog od likova, spawna se na isti način kao svako vozilo u igri, samo što ima određeni cilj.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 13:41
A nisu mogli dofurat nekog Srbina da odradi VA koji neće bit totalno govno. GG.

:rotfl:

To je skužilo 0.001% igrača .Dam se kladiti da je ostatku svijeta VA bio odličan.

StormCr0w
01-11-2012, 13:47
Meni je nepodnošljivo i likove čini neuvjerljivima i retardiranima. Veliki minus, automatski prekidam igru.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 13:54
Meni je nepodnošljivo i likove čini neuvjerljivima i retardiranima. Veliki minus, automatski prekidam igru.


Šteta s obzirom da je riječ o najboljoj igri ikada .

StormCr0w
01-11-2012, 14:06
Očito nije.

šcer od SAVE BAĆIĆA
01-11-2012, 14:16
Dobro nije .Igra je sranje jer se ne priča Srbin.Naporan si sa pljuvanjem po ovoj temi kao i neki drugi .Jebao vas takav uporni pljuvalački stav .Ti i još vas par ste u stanju gnojiti po ovoj temi sljedećih deset strana bez ikakvih argumenata osim da se Vama nije svidjela :rotfl: .

Uostalom ovo je tema o GTA V kojeg će PC publika debelo čekati ako ga uopće i dočeka .