PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alo, alo di si memorijo moja



15-08-2006, 14:37
Ovako, igram FM 2005 (znam da je sad 2006, ali ovdje imam karijeru) i negdje sam na otprilike 2008oj, kadli, vidi vraga, odjednom igra prekine s error porukom tipa, "the game has run out of memory, please free more memory"! Molim, kaje sad to, ne kužim na koju memoriju misli, imam 1 gb rama, i 100njak gb na hardu slobodnih. Tako da, HEEEEELp!

revenion
15-08-2006, 15:25
VIRTUALLLLL MEEEEEEEEEEEEEEEEEEMORYYYYYYYYY(barem mislim jer je meni to bio prob) i ja imam problem i deferagmentiro sam disk i otislo!

MindReader
15-08-2006, 15:44
virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem

ivan
15-08-2006, 15:55
virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem

od zahtjevne igre grafa ispala iz utora?? :rotfl:
ma daj odi kupine brat

MindReader
15-08-2006, 16:02
virtual memory kažeš?? ah, i meni je pokazivalo "virtual memory too low"..
to mi se dogodilo zbog Doom3... igro sam na nepreporučenog grafulji i jednostavno ju je iscrpio i onda ispala! moraš samo namjestit grafulju..ako je u tome problem

od zahtjevne igre grafa ispala iz utora?? :rotfl:
ma daj odi kupine brat
ne zezam!! bila je to geforce 2, mx 400! ne moraš vjerovat čovječe! :killyou:

p.s. pobro sam kupine

Marcellius09
15-08-2006, 16:30
lol pa odkad za fm triba neka grafa lol vazan je samo proc i memorija

15-08-2006, 16:57
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.

15-08-2006, 17:14
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.
za defragmentaciju MORAŠ imati vremena


ostavi preko noći

revenion
15-08-2006, 17:27
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.



ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.

Glass
15-08-2006, 17:38
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.



ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.


A zašto molitm te?
Ja defragmentiram komp skoro svaki tjedan i defragmentacija mi traje otprilike 5-10min, a kompjuter mi radi bolje.

revenion
15-08-2006, 17:42
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.



ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.


A zašto molitm te?
Ja defragmentiram komp skoro svaki tjedan i defragmentacija mi traje otprilike 5-10min, a kompjuter mi radi bolje.


pa nisam pricao tebi samo sam reko da ako nemre defragmentirat nek formatira i defragmentacija ne traje bas 5-10 min meni je jednom trajalo oko 12 sati

Glass
15-08-2006, 17:45
Koliko traje ovisi od brda stvari od počevši od količine podataka na hardu pa do verzije Windows.

revenion
15-08-2006, 17:47
da

15-08-2006, 17:58
da
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

revenion
15-08-2006, 18:01
8) 8) hvala hvala 8) 8)

Prince-Artas
15-08-2006, 21:33
instaliraj mst Defrag koji defragmentira disk dok se ništa ne radi na kompu

str33t6l0w
15-08-2006, 22:16
dosta spama revenion i mcpingvin....

15-08-2006, 23:11
dosta spama revenion i mcpingvin....
sry kolega mod,ali nemogu odit kad neko u post stavi "da" :|

GrannyKiller
16-08-2006, 09:06
Upravo tako. A za defragmentaciju nemam vremena.



ako za to nemas vremena si neki n00b jer se disk defragmentira najmanje 1 u 2 mjeseca a ako to nemres moras formatirart disk a ako to neznas lipo ti odi u servis i daj komp da ga formatiraju naravno ako neznas formatirat recimo ja znam.

instaliraj si mstDefrag, uvijek će ti diskovi bit defragmentirani. automatski ih defraga dok ti niš konkretno ne radiš na kompu (surfaš, pišeš, niš ne delaš), kad uđeš u igru ili neš zahtjevno, gasi se.

http://www.snapfiles.com/get/mstdefrag.htmlSe da, i to je najbrži defragmenter koji sa ikad vidio...2 diska istovremeno dođe do 50 % za 10 minuta.

a sad šta se tiće virtualne memorije:

Control Panel/System/Advanced/Performance/Settings/Advanced/Virtual Memory i klikni na Change. po "initial size" ti treba bit količina rama puta 1.5, dakle, napiši 1536. pod "maximum size" upiši 3072, klikni na SET pa OK, dalje stiskaj sve Apply, ok, kaj ima....i restartaj komp.

ako imaš drugi hard disk (ne particiju nego baš fizički disk) dobro je i na njega stavit Page File (virtualnu memoriju). stavi isti kao i na C: disk.
kad imaš 2 page filea, Windowsi koriste onaj na disku koju se manje koristi u tom trenutku, i dobivaš nešto bolje performanse računala.

16-08-2006, 11:55
Dobro, ovako, nisam toliki n00b, znam za mst defrag, i znam formatirati, ali nemrem formatirati jer igram wow na 56k modemu, pa bi morao opet skidati sve patcheve, a to je teško, a i sa mst defrag mi wow šteka (više nego inače). A za defrag fakat nemam vremena, i siguran sam da s 100 gb slobodnog prostora defrag nema veze, te da se moj problem može riješiti drugačije.

GrannyKiller
16-08-2006, 13:36
Dobro, ovako, nisam toliki n00b, znam za mst defrag, i znam formatirati, ali nemrem formatirati jer igram wow na 56k modemu, pa bi morao opet skidati sve patcheve, a to je teško, a i sa mst defrag mi wow šteka (više nego inače). A za defrag fakat nemam vremena, i siguran sam da s 100 gb slobodnog prostora defrag nema veze, te da se moj problem može riješiti drugačije.

probaj ono sa virtualnom memorijom što sam ti napisao.

16-08-2006, 14:29
MA DEFRAGMENTIRAJ ODIJOTE,NE FORMATIRAJ NEGO DEFRAGMENTIRAJ...



i još kažeš da nisi n00b :yuck:

16-08-2006, 14:58
Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.

revenion
16-08-2006, 16:19
gle nemoj sad s tim ostavi komp prek dana uklucen dok se ne defragmentira i tocka nemres da nemas vremena kaj si neki i must do something on my computer ovisnik ha :o

GrannyKiller
16-08-2006, 19:17
[offtopic_off]Seto šta WoW čini od ljudi... [offtopic_on]

16-08-2006, 21:58
Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.
ček...jel ti sebe slušaš?


NEMAŠ SAT VREMENA DNEVNO NEŠTO READITI DRUGO DOLI SJEDITI NA KOMPJUTERU?




/me rests his case :roll:

Prince-Artas
16-08-2006, 22:41
Rekoh, nemam Hebenog vremena za defragmentaciju, mst defrag mi štopa wow, uostalom sumnjam da je uopće stvar s VIRTUALNOM memorijom, u erroru on ne kaže virutal memory, nego samo memory, i da, probo sam ono u panelu, ali nije uspjelo, opet isto njesra.

kad odeš leć, ručat uključi defragmentaciju

olio
16-08-2006, 22:48
meni defragmentira sa mst Defrag minut dvije .kad nemam puno programa i igara na kompu......

18-08-2006, 14:03
Gle, nisam reko da imam život, makar ga imam, štoviše imam dva, jedan na Ragnarosu, Dwarf Palla, drugi na Moongladeu, Tauren Shaman. Ok? I ne, nemam ništa za raditi drugo, a i probo bi nešto, da nema te sumnje dali će se stvari popraviti uopće defragmentacijom ili će biti isto sranje.[/b]

str33t6l0w
18-08-2006, 14:33
Gle, nisam reko da imam život, makar ga imam, štoviše imam dva, jedan na Ragnarosu, Dwarf Palla, drugi na Moongladeu, Tauren Shaman. Ok? I ne, nemam ništa za raditi drugo, a i probo bi nešto, da nema te sumnje dali će se stvari popraviti uopće defragmentacijom ili će biti isto sranje.[/b]

e pa kad nemas vremena za stvari koje su potrebne tvom kompu onda i trebas trpit takve gluposti kad se nebrines o njemu :P

GrannyKiller
18-08-2006, 15:20
Gle, nisam reko da imam život, makar ga imam, štoviše imam dva, jedan na Ragnarosu, Dwarf Palla, drugi na Moongladeu, Tauren Shaman. Ok? I ne, nemam ništa za raditi drugo, a i probo bi nešto, da nema te sumnje dali će se stvari popraviti uopće defragmentacijom ili će biti isto sranje.[/b]

moj Bože... :rotfl: :yuck: brzo! uninstaliraj to!

mislim, stvarno, ne znam kako si uopće našao vremena za ovaj forum :o

Systematic Reverse
18-08-2006, 17:29
Owo nije normalno wiše.:scared: Daj ono defragmentaj disk i OK. Netreba tii baš toliko puno wremena...

18-08-2006, 22:26
I šta ako onda još ne bude radilo, oćeš ti ić u MC s ekipom?

str33t6l0w
18-08-2006, 22:52
e ako hoces formatirat formatiraj... ako hoces defragmentirat defragmentiraj... ali nemoj mi dolazit sa pricama da nemas vremena nest popravit na kompu... ako nemas vremena za to nemas onda za nist... samo bi igro WOW... e pa lakse malo....

ovo ide pod lock..... za par postova.. ako hoces nest napravit javi.. ako neces nemoras....

19-08-2006, 12:08
OK, ok, samo sam htio vidit oće se nać neko ko je imo iste probleme, ali čini se da ne. I da, defragmentiro sam, i to windowsovim defragmenterom, i trajalo je 12 sati, i JOŠ UVIJEK MI BLOKA!

Prince-Artas
20-08-2006, 01:09
OK, ok, samo sam htio vidit oće se nać neko ko je imo iste probleme, ali čini se da ne. I da, defragmentiro sam, i to windowsovim defragmenterom, i trajalo je 12 sati, i JOŠ UVIJEK MI BLOKA!

ma šta će ti to sranje, defragmentiraj sa nečim komercijalnim tipa o&o defrag :pray: , i možda ti bloka jer imaš virus/spyware