PDA

Pogledaj cijelu verziju : na 1 kompu sporen dl......ping u igrama velik zato jer...



Haki
22-10-2011, 17:22
netko na drugom kompu skida nesto preko firefoxa.....to se dogada i kad skida i preko torrenta ili rapidshare managera..... kako to rijesiti?

cham3leon
22-10-2011, 17:29
Um, pa ako istovremeno skidaš i igraš, normalno da ćeš imat veći ping u igri jer joj downloadanje uzme dio bandwidtha.

Haki
22-10-2011, 17:52
ma ne...na 1 kompu igram igru i kad trazim servere ping mi je na svim serverima preko 250,zato jer drugi komp skida nesto..... to mi je JAKO cudno.....znaci nitko nesmije nista skidati jer ce ovaj drugi komop biti usporen?

BigBongman
22-10-2011, 17:56
Ako idu preko iste veze da.

Haki
22-10-2011, 17:57
da spojeni su na isti ruter zicno ALI ovo se prije nije dogadalo....zato me i cudi

cham3leon
22-10-2011, 18:01
Pa da ako su spojeni na isti ruter, odnosno priključak. Kakve ima veze da li se skida na istom kompu ili na drugom ako su oba na istom ruteru? Nije usko grlo veza od kompa do rutera, nego od rutera do centrale.

Haki
22-10-2011, 18:02
pa kazem ti sto se dogada kada na 1 kompu skidas nesto nemozes nista preko neta raditi na drugom kompu

Hexfire
22-10-2011, 22:21
Pokušavaju ti objasniti da je to normalno. Nemoguće je da si dosad mogao skidati najvećom brzinom na jednom kompu i istovremeno imati dobar ping na drugom kompu.

flander
24-10-2011, 08:26
kod mene isto tako na modemu spojena dva kompa i bezobzira tko kod da skida nešto ili igra na netu nema problema, mora da je do centrale zovi Tcom

cham3leon
24-10-2011, 08:45
Gle, ako ti ISP da 4 Mbita downloada i 0.5 uploada, on ti ne da toliki bandwidth za svaki komp koji imaš nego je to sveukupno koliko možeš dobit na ruteru. Iznimka je iptv poput maxtva koji ima zasebni odvojeni bandwidth koji računala ne mogu iskoristiti.

Stvar je u tome da ako ti jedan komp iskoristi pola bandwidtha za igranje, a drugi recimo četvrtinu za skidanje (ili obratno, nije bitno), sve skupa neće iskoristiti maksimalni bw i nećeš osjetit štekanje, al ako ti popuni cijeli bandwidth, dolazi do usporavanja naravno. I nije bitno da li će ti se skidanje dešavat na drugom pc-ju, da li ćeš podijelit taj zadatak na sto kompova, nema nikakve veze jer sve ide preko jednog rutera koji ima vezu od toliko i toliko mbps u jednom i drugom smjeru. Možeš eventualno tražit pakrt sa većom brzinom koji će biti i skuplji.

Systematic Reverse
24-10-2011, 09:35
yep..

ucestalo flejmam sestru koja je sa wirelessom na mom routeru.