PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 7 sa MSDNAA



cham3leon
27-09-2011, 12:49
Ovako, još kad su izašli Windows 7, nabavio sam 64-bitnu verziju na MSDNAA servisu na što imam pravo kao student. Sjećam se onda da sam dobio key koji se može iskoristiti 3 puta za novu instalaciju.

Međutim, sad vidim da su mijenjali neke stvari na MSDNAA, tako da više nigdje ni ne piše da imam taj Win7, niti taj Win7 nije u ponudi. Zamijenile su ga verzije sedmice sa SP1 i tako. Pošto ja nisam iskoristio više od jedne instalacije pomoću onog starog keya, da li i dalje mogu iskoristiti taj key, ili on više ne vrijedi?

Kostolomac
27-09-2011, 13:09
Možeš. Bez problema sam iskoristio isti ključ kad sam nanovo digao 7-icu sa SP1.

cham3leon
27-09-2011, 13:17
Thank you very much :D

Sad mi je lakše. A to si skinuo novu verziju sa uključenim SP-om i na njoj iskoristio stari ključ?

Kostolomac
27-09-2011, 13:22
Yep. Bez ikakvih problema.

cham3leon
27-09-2011, 13:26
Awsm, hvala puno.

C
27-09-2011, 15:58
Ja sam skinuo taj W7, i instalirao ga nekih 10+ puta na stolna računala, sve je OK, eventualno na nekim laptopima ne želi, pa se tu faćam iljegalje...

marijanovic
27-09-2011, 17:39
Kad vec ima tema da i ja pitam...
Nigdje mi na MSDN nema zavedeno stare keyeve što imam; što bi sad bilo ako bi došla kakva inspekcija?

C
27-09-2011, 21:43
Kakva inspekcija. Sve što skineš biva zapisano, s serialom naravno, ali koliko sam skužio za sve usere je isti serial, čak i ako nije zapisan da si ga skinuo nije tvoja greška, beć greška web base i sl.

marijanovic
28-09-2011, 09:48
Nisi skuzio sta pitam. Sto ako nekome tko koristi takve s msdn kojih vise nema u sustavu dodje doma policija odnosno inspekcija (sto traze nelicencirani softver i nelegalne materijale) s nalogom; hoce li oni te Windowse gledati kao original ili jogurt verziju?

cham3leon
28-09-2011, 15:28
Pokažeš im svoj serial, dokažeš da je Windows originalan jer se normalno updatea bez da Genuine sere, i onda te uhapse zbog 100 giga piratske muzike.

C
28-09-2011, 16:45
Na to gledaju kao original jer ti je fakultet to dozvolio i serial key je za studente, čak i da nije, to su tvoje osobne stvari, nisi neki piroman da ćeš to sada pržiti i prodavati. Kao kada ideš preko granice, i imaš kod sebe 200 DVD-ova piratskih poput mene, kada te pita šta ti je to, jednostavno kažeš da su to tvoje osobne stvari, igre, muzike, svaštare, itd. i pusti te. U personal stuff nema nitko pravo dirati. :D
Već da imaju neku informaciju da ti to presnimavaš i prodaješ, bilo bi drugačije, ali jednostavno, koji danas stan nema piratsku muziku samo za svoje uho, ili piratske programe samo za svoje potrebe, ili piratske filmove koji im se sviđaju pa ih sačuvaju, itd., ali nije da ih presnimavaju.