PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rekonstrukcija videa iz/kroz moždane aktivnosti



Arbiter of Change
23-09-2011, 20:12
Zašto mi nitko nije rekao da je budućnost već došla? Nije je da precizno i izgleda ovisno čisto o korisnikovoj percepciji, ali potencijal je tu.
http://gizmodo.com/5843117/scientists-r ... n-activity (http://gizmodo.com/5843117/scientists-reconstruct-video-clips-from-brain-activity)


Indeed, it's mindblowing. I'm simultaneously excited and terrified. This is how it works:

They used three different subjects for the experiments—incidentally, they were part of the research team because it requires being inside a functional Magnetic Resonance Imaging system for hours at a time. The subjects were exposed to two different groups of Hollywood movie trailers as the fMRI system recorded the brain's blood flow through their brains' visual cortex.

The readings were fed into a computer program in which they were divided into three-dimensional pixels units called voxels (volumetric pixels). This process effectively decodes the brain signals generated by moving pictures, connecting the shape and motion information from the movies to specific brain actions. As the sessions progressed, the computer learned more and more about how the visual activity presented on the screen corresponded to the brain activity.

nsjDnYxJ0bo

GDra
23-09-2011, 20:16
Mindblowing, stvarno.
Potencijal za vojna i policijska ispitivanja. :)

BigBongman
23-09-2011, 20:19
Bilo u House-u ^^

Schadenfreude
23-09-2011, 20:48
Mindblowing, stvarno.
Potencijal za vojna i policijska ispitivanja. :)

A što bi to korisno policija ili vojska mogla doznati koristeći ovo?

GDra
23-09-2011, 21:16
Kada malo dorade, rekonstruirati događaje kojih se svjedoci sjećaju.

Wolfwrath
23-09-2011, 21:17
Onak,sve što žele? Neprijateljske planove? Istinu iza ubojstva? Nemoj mi reći da u doba CSI-a i sličnih pizdarija ne možeš biti malo kreativan... :P

Sonic_Moronic
23-09-2011, 21:18
"Bazirano na stvarnim događajima" dobiva novi smisao. Ludilo.

Schadenfreude
23-09-2011, 22:12
Kada malo dorade, rekonstruirati događaje kojih se svjedoci sjećaju.

Onak,sve što žele? Neprijateljske planove? Istinu iza ubojstva? Nemoj mi reći da u doba CSI-a i sličnih pizdarija ne možeš biti malo kreativan... :P

Koliko ja vidim s ovim ne mogu ni jedno ni drugo.
Oni nisu dobili sliku onoga na što su subjekti u trenuku skeniranja mislili već sliku onoga što su subjekti u trenuku skeniranja gledali.

GDra
23-09-2011, 22:22
Da, znam, zato i kažem, kada malo dorade. Mislim da će ta tehnologija dosta napredovati. :)

croat1gamer
23-09-2011, 22:37
Mene impresionira kako su ljudi iz klipa i iz rekonstruirane aktivnosti potpuno razlicite osobe. Samo na osnovi ovoga tu bi se moglo napraviti tucet novih istrazivanja.

Aerial
24-09-2011, 12:20
Mene impresionira kako su ljudi iz klipa i iz rekonstruirane aktivnosti potpuno razlicite osobe.

Pomalo sumnjivo da žene postaju muškarci, a svi crnci postaju bijelci u rekonstrukciji, da :D

Btw, nadam se da će nekakva v2.0 ovog stroja moći reproducirati snove <3

Wolfwrath
26-09-2011, 15:01
Uuuh, to bi bilo premoćno. Kakav hollywood, odeš na neku stranicu,skineš hrpetinu dobrih snova i gledaš uz kokice. Garantirano bolji hororci i komedije :D

croat1gamer
26-09-2011, 15:12
Sumnjam da bi htio gledati tude snove, jer ono, poznavajuci njihovu narav, velike su sanse da bi ostao mentally scarred.

Wolfwrath
27-09-2011, 13:57
Ne znam,meni to izgleda primamljivo. A sigurno ima još ljudi koji bi htjeli

W1k1n6
27-09-2011, 15:02
Ja na primjer :)

Wolfwrath
27-09-2011, 19:49
:D
Već vidim temu tu na forumu: "Koje ste snove nedavno gledali?"

Schadenfreude
27-09-2011, 23:24
Not to burst your bubble but....koja bi vam bila svrha gledanja tuđih snova kada ne bi znali ništa o 99% likova u tim snovima, a većina događaja bi imala drugačije značenje od samog vizualnog prikaza događaja.

Dania
27-09-2011, 23:27
Ja znam da bi radije gledala svoje, barem one kojih se sjećam, ali ne potpuno ^^

Wolfwrath
28-09-2011, 13:29
Pa baš zato. Snovi definitivno nećemo gledati kao ekvivalent filmovima. To će prije biti kao da šetaš galerijom apstraktne umjetnosti i diviš se umjetninama tamo. Nemaš pojma tko je i šta naslikao, niti znaš šta je namjeravao. Ali svejedno se diviš i uživaš.