PDA

Pogledaj cijelu verziju : vrijedi li jamstvo za računalo ako je otvarano



vedran180
17-09-2011, 06:21
zanima me da li vrijedi jamstvo za računalo ja sam ga samo otvarao da bi očistio prašinu ništa drugo :eyebrows:

Outmind
17-09-2011, 10:09
Ovisi o servisu. Neki daju jamstvo na cijeli pc, pa onda na njega stave naljepnicu koju ne smiješ ti oštetiti jer ti prestane vrijediti garancija. Drugi pak daju garanciju na svaku komponentu zasebno, tako da možeš slobodno čistit prašinu.

vedran180
17-09-2011, 10:20
znači ipak vrijedi garancija ako sam samo čistio prašinu :D

vedran180
17-09-2011, 10:29
I da gdje se nalazi ta naljepnica?Unutar računala.

croat1gamer
17-09-2011, 10:33
Na straznjoj strani kejsa, spaja straznju stranu i one ploce sa strane.

vedran180
17-09-2011, 10:36
sad ću pogledat jeli naljepnica oštećena

marijanovic
17-09-2011, 10:38
Pa naravno da vtijedi jamstvo. Ako si ostetio pecat samo vise nemas besplatnu detekciju kvara i besplatnu ugradnju novih komponenti koje kupis kod njih. Nikakvom naljepnicom ti oni ne mogu uskratiti pravo na jamstvo.

croat1gamer
17-09-2011, 10:42
Ne slušaj ga, ta naljepnica im služi za prepoznavanje ako je netko prčkao po kompjuteru, tako da mogu svaki kvar koji je nastao otvaranjem prebaciti na krivnju korisnika, te time poništiti jamstvo.

Jel mozes pojasniti, kako si kupio kompjuter- komad po komad ili sve u kutiji vec?

vedran180
17-09-2011, 10:47
kupio sam ga cjelog odjedamput nisam kupovao komad po komad

croat1gamer
17-09-2011, 10:49
U kojem tocno shopu?
Potrazi njihove jamstvene listove & co. Procitaj ih, 99% da imaju paragraf o tim naljepnicama.

vedran180
17-09-2011, 10:50
kupio sam ga u shopu ELEKTROINSTALACIJE ŠOKAC Okučani

Shaka
17-09-2011, 10:51
nemoj otvarat,dobronamjerni savjet =)

da si uzeo u admu,bez problema bi mogao,ovako je rizicno,nazovi pa ih pitaj dali to smijes

vedran180
17-09-2011, 10:54
dobro ali šta je paragraf :eyebrows:

croat1gamer
17-09-2011, 10:58
Paragraf, odjeljak. :)

Ugl, zovi i provjeri, opet 99% sanse da otvaranje kejsa ponistava garanciju shopa (dijagnostika, popravak i zamjena).
Postoji jos i individualna garancija za svaku komponentu, ali to je vec kompliciranije, i to te ne bi trebalo interesirati trenutno.

vedran180
17-09-2011, 11:03
da ali ja sam otvorio kejs jeli mogu nekako to prikrit da oni to nevide da sam otvarao :(

marijanovic
17-09-2011, 11:20
Ako si oštetio pečat odnosno to što zoveš naljepnicom - nikako.

vedran180
17-09-2011, 11:24
s strane kejsa unutra nisam oštetio pečat ali s vanjske strane ima nešto naljeljeno to mi je oštećeno sam neznam šta je to

croat1gamer
17-09-2011, 11:27
To je naljepnica vjerovatno.

vedran180
17-09-2011, 12:49
ne vjerujem

vedran180
17-09-2011, 12:51
stavit ću sliku da vidite

vedran180
17-09-2011, 12:53
s strane kejsa unutra nisam oštetio pečat ali s vanjske desne strane ima nešto naljeljeno to mi je oštećeno sam neznam šta je to

vedran180
17-09-2011, 12:59
sad sam pogledao ta naljepnica s vanjske strane što je oštećena istu taku imam naljepljenu untar računala na dnu isti su brojevi sve

bezimeni
17-09-2011, 15:12
Jamstvo ti i dalje vrijedi po komponentama .Znači ako ti nešto ne radi sam moraš zaključiti koja komponenta ne radi i to im doneseš na servis .Ako je komponenta stavrano bila neispravana onda su ti ju dužni zamjeniti bez ikakve naknade .Ako je bila ispravna mogu ti naplatiti radni sat koji su utrošili na ispitivanje .Također ti mogu naplatiti ako kod njih doneseš kompletni komp na detekciju kvara s obzirom da si dirao naljepnicu .

Znači garanciju imaš i dalje ali ne na njihov rad koji je obuhvaćao sklapanje računala te jamstvo da sve kao cjelina radi ispravno .Komponete obično imaju jamstvo dvije do tri godine a oni na svoj rad ( sklapanje računala ) daju garanciju od godine dana .Neispravne komponete oni i tako šalju glavnom uvozniku što možeš naparaviti i sam te si tako uštediti dva tri dana i prije dobiti robu nazad nego da to rade ovi iz dućana gdje si kupio komp .

vedran180
17-09-2011, 17:10
ja imam jamstvo na cijeli pc

marijanovic
17-09-2011, 17:52
Nemaš. Zato što si oštetio naljepnicu nemaš. Osim toga jamstvo na cijeli PC je nešto što je dobra volja firmi koje slažu komp a po mom mišljenju je čista glupost.

croat1gamer
17-09-2011, 19:02
Pardon my french, ali jebemu boga marijanovic, zar ti nikad nisi imao posla komp. servisima ili koji prozor?

Kada otvoris njihov komp, ponistavas garanciju na kompjuter kao cjelinu, ali garancija na komponente ti ostaje. Garancija servisa ti ukljucuje: besplatnu dijagnostiku, besplatnu izmjenu potpuno pokvarenih komponenti (izgradnja, ugradnja komponenti pod jamstvom), besplatan popravak komponenti i jos par pizdarija.
Garancija na komponente je za svaku komponentu individualna. Izuzev toga, ona je od proizvodaca, te ako taj servis nije sluzbeni servis proizvodaca, u njemu ti garancija ne vrijedi, vec moras ici u neki sluzbeni servis.

Lord Ragnarok
17-09-2011, 19:53
ne. kada uzmes garanciju na cjelinu, zanemaruje ti se garancija na komponente. tako je u ve-milu 100%. znam da sam ja tako izvisio.
also marijanovic, u krivu si, pokusaj citati i tude postove. za promjenu.

Niko Bellic
17-09-2011, 21:04
Pardon my french, ali jebemu boga marijanovic, zar ti nikad nisi imao posla komp. servisima ili koji prozor?

Kada otvoris njihov komp, ponistavas garanciju na kompjuter kao cjelinu, ali garancija na komponente ti ostaje. Garancija servisa ti ukljucuje: besplatnu dijagnostiku, besplatnu izmjenu potpuno pokvarenih komponenti (izgradnja, ugradnja komponenti pod jamstvom), besplatan popravak komponenti i jos par pizdarija.
Garancija na komponente je za svaku komponentu individualna. Izuzev toga, ona je od proizvodaca, te ako taj servis nije sluzbeni servis proizvodaca, u njemu ti garancija ne vrijedi, vec moras ici u neki sluzbeni servis.
U pravu je gospodin moderator. VELIKI PROBLEM je ostvariti garanciju po komponentama u službenom servisu ako nemaš original ambalažu, jamstvene listove i račun ili račune. Sam hardver uz račun, a bez jamstvenog lista i original ambalaže (pomoću koje je često moguće evidentirati godinu proizvodnje i uvoznika proizvoda) garanciju je skoro nemoguće ostvariti. Za uspješno ostvarivanje garancije na određenu komponentu trebate imati original ambalažu (to je više zbog vas da vam se proizvod vrati nazad bez fizičkih oštećenja), jamstveni list od uvoznika na kojemu je naveden ovlašteni serviser i račun ili kopiju računa iz trgovine gdje je proizvod kupljen. Ukoliko nemate original ambalažu, potrebno je osigurati odgovarajuću ambalažu koja će proizvod dobro zaštititi kod (lako moguće) dugotrajnog stajanja u servisu i pri transportu, ukoliko proizvod ne predajete i preuzimate osobno u ovlaštenom servisu. Ako ste izgubili račun, moguće je zatražiti da vam trgovina gdje ste proizvod kupili izda reprint računa (no ukoliko ne znate točan datum, bitno je da znate bar mjesec i godinu kada je proizvod kupljen) u svrhu ostvarivanja vaših prava na reklamaciju iz garantnog lista. Nemate garantni list? Puno sreće, čuda se događaju, možda baš vi budete taj sretnik...