PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izletio sa faxa - sto sada?



MasaKrisT
06-09-2011, 23:37
Ajde da neku korisnu temu otvorim, nisam dugo.

Dakle danas sam za fakin pola boda od dvadeset izletio sa faxa jer nisam rjesio matematiku. Sto i kako dalje? Drzavnu maturu nemam jer sam maturirao prije hm, 3 godine? Nisam niti stariji od 24godine da mi se gleda stara matura, dakle prakticki sam beskoristan. Zavrsio glazbenu gimnaziju i dvije godine opce gimnazije. Posla u Pozegi nema. Kakvo je stanje u Zagrebu?
Radno iskustvo: predavao godinu dana glazbeni u osnovnoj skoli, radio ankete(rofl)
Ako mogu korisni savjeti, ideje, bez trolanja bio bi zahvalan, zbilja mi nije do zajebancije, thx.

Chieftain
06-09-2011, 23:41
a kak si to izletio sa faksa?

MasaKrisT
06-09-2011, 23:43
Pao sam matku na usmenom na komisiji, pismeni sam dao, teoriju mi je falilo pola boda za prolaz;)

Lord Ragnarok
06-09-2011, 23:44
humm u zg bez faksa neces naci posao, jedino prek student servisa ako dobijes od nekog ugovor. tesko je i sa faksom naci posao.
mozes probati drzavnu maturu rijesiti, fkt nije preteska i svatko ju moze dobro napisati. i onda neki faks upisati (nznm na kojem si bio ni di ciljas).
mozes probati u nekim osnovnim skolama potraziti posao kao ucitelj glazbeog, posto si to vec radio, no sumnjam da ces naci posao tamo.


i smao da te pitam, kako 2 razreda opce gimnazije? kaj nije to 4 godine? il 2 godine opce+2 god glazbene se misli?

MasaKrisT
06-09-2011, 23:46
Isao sam paralelno obje gimnazije, a posto sam u srednjoj vise bio van skole nego u njoj, u trecem srednje sam se "pametno" prebacio u glazbenu gimnaziju, nisam mogao(citaj nije mi se dalo) ici obje skole...
Sto se faksova tice zanima me arheologija,povijest, glazbena akademija(gdje se prima trubac do dva godisnje) i eventualno ekonomija ako mi priznaju hrpu predmeta koje sam rjesio na FOI-u.

Dania
06-09-2011, 23:49
Hm, evo znam da ti neće zbog tog biti lakše ali ja sam isto pala zbog jednog ects-a, s prosjekom 4. I doviđenja faks. Ni ja nemam državnu, ali nakon godine dana bez faksa mislim da ići polagati i nije tako loša ideja...naravno ako imaš u planu nešto novo što bi studirao. Ja mislim da ćeš uspjeti naći neki poslić, ako pristaješ na male novce...možda ne u Požegi, al' probaj Zg, Varaždin ili čak Osijek, zna se ovdje naći svega. Good luck enivejz ^^

Maloki
06-09-2011, 23:51
Polagat državnu.
Hvala Bogu imaš vremena sad da si ponoviš sve, matematika ti ne bi trebala bit neki problem ako si zadatke dao na faksu, a ovi ostali predmeti su ti svi više manje štreberaj.

Niko Bellic
06-09-2011, 23:52
Ima svugdje posla, ali ne i onakve plaće kakvu očekuješ. Trebao si više učiti, a manje piti i izlaziti s društvom. Probaj riješiti tu državnu maturu ili pričekaj da napuniš 24 godine. Ako imaš vremena pojasni mi koja je fora s tim da trebaš imati 24 godine i koje olakšice to donosi u vezi državne mature. Sretno!

Chieftain
06-09-2011, 23:53
Neznam, ak ti se da studirat odi položi državnu maturu i probaj nešto, a ako ti se neda studirat probaj neki tečaj uzeti. Ja bi na tvom mjestu možda čak otišao negdje u inozemstvo u neku random državu (po mogućnosti neka razvijena europska) i na taj način vidio svijet, a možda našao neki posel. Kad mislim na odlazak u drugu državu ne mislim kao turist nego s ciljem zaposlenja i da stekneš nova iskustva.

Lord Ragnarok
06-09-2011, 23:58
e sad stvarno neznam kako ti to gleda drzavna matura nit koje predmete si imao u toj glazbenoj (ak nisi imo hrv/mat/eng-strani jezik onda je malo banana s maturo. neznam kako bi to oni bodovali)
za foi nznm kolko bi ti bodovali predmete na ekonomiji, al sam prilicno siguran da na ffzg(arheo/pov) bi te lagano odjebali u korjenu.
za akademiju znam da je jebacki tesko upasti, frendica pokusava na onu umjetnicku, jebeno crta i sve to, al opet ne uspjeva. a primaju valjda 5ero il tako ensto..

kao sto rekoh, mozes probati maturu polagati, kolko znam imas pravo na 2 izlaska na maturu potpuno besplatno, dok sljedece izlaske placas 200kn/ispit. mislim da ti je to najbolji potez. onda je na tebi da upises neki faks da dobijes studentska prava za pcoetak (da mos u student servisu trazit posal ak faks nece ici) i zavrsiti to nesto. l barem probati dogodine opet upasti na drugi faks.

Dania
07-09-2011, 00:04
@lord ragnarok: sorry što se ubacujem, ali jesi siguran za to da je prva 2 puta besplatno? gdje si to čuo?

Neven <R>
07-09-2011, 00:06
Odi državnu polagat, znam ljude koji su prolazili s 3 u srednjoj koju su završili prije nekih 7-8 godina i imali prilično dobre rezultate. Pljuga je stvarno

Lord Ragnarok
07-09-2011, 00:12
siguran sam u to, osim ako nesto naknadno nisu mjenjali. ja sam prvi koji je pisao maturu (generacija 10/11) i receno nam je da nam je jos sljedeci put besplatno pisanje cjele mature (stogod zeljeli) no da se 3. put placa. sada nisam siguran da je 200kn/ispit ali takva mi je neka cifra u glavi ostala.

sada mi je u glavi piknuta ideja da se ta 2 puta ne odnose na njega kako je vec prije maturirao, ali mislim da bi trebalo.

MasaKrisT
07-09-2011, 00:19
Imao sam Hrv/Eng 4 godine i to sam maturirao sa 4, matku sam imao samo 2 godine ali sam siguran da bi mogao dati maturu iz matke uz malo pripreme. Za izborni jos maznem glazbeni/infu npr i to bi trebalo ici. U glavi mi je svakako ta drzavna i planiram ju ici polagati, samo bi htio naci neki posao ako je moguce da ne budem starcima na teret, dovoljno je ovo sa FOI-em kostalo.

@ Niko: koliko znam osobama starijima od 24godine se stara matura boduje kao i ova(ne znam detalje) dok nama izmedju 24 i nove mature stara ne vrijedi vec moramo polagati novu.
@ Chieftain:Inozemstvo nije realna opcija jer nemam pocetni kapital za otici van, sestra je upisala sad faks, treba i nju financirat...

Lord Ragnarok
07-09-2011, 00:33
nisam mislio zbog ispita iz matise. sa znanjem s faksa, taj ispit bi trebao bit zajebancija veca, vec sa bodovima od predmeta. svaki predmet ima dio bodova od ispita i dio bodova sto su ti bile ocjene iz srednje...

sad posao nznm stvarno di bi mogao naci sa samo srednjom. nznm ni dal mos preko student servisa raditi

ukratko, najbolja solucija ti je drzavna matura, dobro ju napisati i otici na faks koji bi zelio. naravno ffzg ima svoj set ispita za koje se nemos pripremiti jer su takve prirode no otom potom.
u meduvremenu mozes probati naci posao, ali mi nije jasno kak planriasu zg biti bez posla a problem je tvojim starcima te uzdrzavati, tj ti ne zelis ih vise opterecivati.

Niko Bellic
07-09-2011, 00:35
Ajde nek ti je sa srećom, šta god da odlučio. Ipak je ovo važna odluka, a najteže je biti pametan za sebe.

MasaKrisT
07-09-2011, 00:42
@ Ragnarok: recimo da bi u zg imao besplatan smjestaj dakle morao bi eventualno djelit nesto rezija/hranu. Ne mislim otici u Zg i jednostavno biti tamo, radije cu to isto raditi u Pz ako ne nadjem posao, pa ako uleti koji sprovod mogu platit net/telefon itd...

@ Hvala Niko, hvala svima, ako bude jos kakvih prijedloga slobodno opalite.

Duke of Earl
07-09-2011, 05:47
Jel mi može netko pobliže objasnit tipove pitanja na državnoj, namjeravam je položit iduće godine da krenem na faks, a strukovnu skolu sam zavrsio prije 4 godine tako da mi je sve isparilo većinom. Jel dobro gledat ovdje: http://drzavnamatura.skole.hr/ispitni-kataloziS? I ono pisanje eseja, pretpostavljam da je svake godine neki drugi izbor ispitnih dijela, samo me zanima kojeg ce to datuma oni objavit, s obzirom da treba to sve pročitat do 5./6. mjeseca. I vjerojatno bi polagao više razine hrvatskog i engleskog.

Od literature sam nabavio:

matura@hr-priručnik za hrvatski jezik na državnoj maturi

Čitanke za sva 4. razred gimnazije

Udžbenike "učimo hrvatski" za sva 4. razreda gimnazije



Matematiku ću morat uzet instrukcije, a za engleski nisam siguran jel bi uopće morao puno učiti, s obzirom da ga poprilično dobro razumijem, pričam i pišem, jedino teoriju gramatike ne poznam tolko dobro, zanima me koliko dio ispita zauzimaju pitanja tog tipa ?


Hvala unaprijed.

Kid A
07-09-2011, 05:59
a za engleski nisam siguran jel bi uopće morao puno učiti, s obzirom da ga poprilično dobro razumijem, pričam i pišem
must....resist.....urge

cham3leon
07-09-2011, 06:02
Ovako: ako još možeš, trebao bi zatražiti popis položenih predmeta sa prijepisom ocjena, i onda naći neki sličan fakultet i zatražiti premještaj. Ja sam zbog jednog kolegija tako bio na rubu ispadanja sa računalstva prošle godine, pa sam već pripremio premještaj, srećom od toga ništa nije bilo.
Možda to svaki faks radi na svoj način, ali na tom veleučilištu i smjeru poslovne informatike su me tražili da donesem spomenuti prijepis ocjena i ovjereni studijski program da se može pogledati koji su to točno predmeti i kako se slažu sa onime što se kod njih radi, pa ti onda prodekan ili netko odredi što od toga će ti se priznati da ne moraš polagat, i ako ostane mjesta na upisnim rokovima, upadaš.

Prijelaz se može napraviti samo ako prelaziš na smjer koji je sličan kao dosadašnji, znači gledaš informatiku i računarstvo. Za ostalo bi morao polagat državnu. Najbolje je da nađeš koji faks sa takvim studijem pa pitaš njih koliko je to moguće i što sve moraš donijeti. Negdje će te valjda primiti. Ako ne, polagat državnu.

EDIT: I nek ti je sa srećom. Gadno je to, ja sam skoro tako već izletio, ali na kraju sam ostao čisto zbog enormnih količina sreće.

Death By Sexy
07-09-2011, 06:41
@Duky, Masa: Ulovi nekog klinca koji je sad polagal maturu i nek ti da papire i to sranje.. Čul sam da je fkat pljuga to ak imaš imalo sposobnosti logičkog razmišljanja i opće kulture. Tak da to nije bed.
Kaj mislite studirat? (smrdite na filozofski ;( )

@Masa: Iskreno, u ovom trenutku ti diploma kitu znači što se tiče pronalaska posla. Nitko od moji frendača si još nije našel posel, a da ga nije stari ili neka rodbina zaposlila i to izvan struke. Brijem da bum i ja na burzi i na kraju na baušteli delal.
Uglavom, u ovom trentku diploma ti nije garancija posla, al baš nikakva.
Doduše, dok ti završiš za kojih 5, 6 god, možda će situacija biti drukčija.. Kolko čujem 2013. izlazimo iz krize.. Rajt.

Tak da idite studirati deficitarna zanimanja, ako vas imalo zanima bar jedno od takvih.

cham3leon
07-09-2011, 07:14
Sa filozofskim faksom nećeš naći posao sigurno, ali posla uvijek ima, samo ga treba naći. Deficitarno zanimanje ne znači da ćeš instantno dobit posao, nego se opet moraš natjecat s nekim protukandidatima. Najteže je kad tek kreneš s faksa, jer većina poslova traži jednu do dvije godine radnog iskustva, ali ima i firmi koje uzimaju mlade ljude. Osim toga, ako na CV-u pokažeš dobre ocjene s faksa ili mnogo dobrih dodatnih znanja, recimo strane jezike, sigurno imaš veće šanse nego neki slabiji student.

bezimeni
07-09-2011, 08:21
Šanse su vam trule i jako pesimistične ...jako .Faks vam ne garantira baš ništa a bez faksa je još teže osim ako nemate sreće više nego pameti ili debelu vezu .Čak i ako imate toliko sreće da nađete redovito plaćen i stalan posao derat će vas svakodnevno i morati čete zaraditi svaku kunu ( državna uprava se ne računa ) .

Da sam vaših godina i da nemam fax u današnjoj situaciji , razmislio bih o poslu murjaka .Plaća redovita , mirovina dođe odmah iza pedesete , posao ima svojih rizika i gadosti ali koji nema ...Uz malo mozga vjerujem da se može i napredovati .Vjerujem da primaju na akademiju sa bilo kakvom srednjom školom.

Mirko L
07-09-2011, 10:15
Jesi li razmišljao o upisu na tečaj? Ja naprimjer razmišljam o tečaju za turističkog vodiča.

skitkid
07-09-2011, 11:48
bil sam u istoj situaciji prošle godine. izgubio prava na faksu pa sam morao polagat državnu maturu. onu prvu ikad.
srednju sam završio pradavne 2006. a za državnu nisam apsolutno ništa radio i prošao sam skroz dobro. osim matematike koju ništa ne znam i došao sam na ispit bez kalkulatora. :D
sreća da ovaj faks na kojem sam sad ima i prijamni pa sam upisao kaj sam oduvijek želio!

tak bute i vi dećki! sretno!

Dania
07-09-2011, 11:56
@Duke of Earl: ovdje http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/svi_ispitiSimaš primjere cijelih ispita od prošlih godina, zajedno sa točnim odgovorima :) Na onim katalozima što si naveo u principu gledaš što trebaš učiti, koliko sam ja skužila

MasaKrisT
07-09-2011, 12:21
@bezimeni: policija sada isto mjenja sistem, bit ce princip njihove srednje skole pa tek onda mozes na akademiju jer su uvidjeli koliko sljama su nakupili u ovih par godina kad su primali sve i svasta. Imam par frendova koji su tako upali u policiju istina zive kao carevi trenutno pa me i ta opcija skaklja, ali eto sad je stanje kod njih totalno nesredjeno..

Jel itko radio ovako nesto?
http://www.moj-posao.net/Posao/181231/T ... d-kuce-mz/ (http://www.moj-posao.net/Posao/181231/Telefonski-operater-za-rad-od-kuce-mz/)

Malo zvuci predobro da se za 3h moze zaraditi placa, a opet to bi mogla biti ova od 1500 kn posto su naveli brutalan raspon?

Dania
07-09-2011, 12:29
Meni ne zvuči legit :/ Uostalom, radi se o tome da kao idiot nagovaraš ljude da kupe neki proizvod koji ti sam ne bi kupio

Kid A
07-09-2011, 12:31
Ma ima ih hrpa takvih ovdje, idu i prodaju posudje i slicna sranja sto nikog zivot ne zanima. Taj iznos je samo u teoriji a placaju ti zapravo na procenat koliko si prodao

MasaKrisT
07-09-2011, 12:36
E to me zanimalo, gg nista od toga..

hacker
07-09-2011, 13:07
Jel igraš još poker? :)

MasaKrisT
07-09-2011, 13:25
Kako si ga samo izvukao hihihi:)

Maloki
07-09-2011, 13:39
Jel mi može netko pobliže objasnit tipove pitanja na državnoj, namjeravam je položit iduće godine da krenem na faks, a strukovnu skolu sam zavrsio prije 4 godine tako da mi je sve isparilo većinom. Jel dobro gledat ovdje: http://drzavnamatura.skole.hr/ispitni-kataloziS? I ono pisanje eseja, pretpostavljam da je svake godine neki drugi izbor ispitnih dijela, samo me zanima kojeg ce to datuma oni objavit, s obzirom da treba to sve pročitat do 5./6. mjeseca. I vjerojatno bi polagao više razine hrvatskog i engleskog.

Od literature sam nabavio:

matura@hr-priručnik za hrvatski jezik na državnoj maturi

Čitanke za sva 4. razred gimnazije

Udžbenike "učimo hrvatski" za sva 4. razreda gimnazije



Matematiku ću morat uzet instrukcije, a za engleski nisam siguran jel bi uopće morao puno učiti, s obzirom da ga poprilično dobro razumijem, pričam i pišem, jedino teoriju gramatike ne poznam tolko dobro, zanima me koliko dio ispita zauzimaju pitanja tog tipa ?


Hvala unaprijed.

To ti je za hrvatski čist dosta, prođeš kroz sve dobro i nećeš imat problema.
Eventualno da pročitaš lektire koje oni izlože kao moguće no to ti nije toliko bitno pošto uvjek dobiješ ulomak iz neke lektire na koji moraš napravit osvrt.
U 3. sam na probnoj (viša) pisao esej na temu Otac Goriot i imao 80%. Lektiru nisam nikad pročitao. Uzaključku sam pisao o svjetskim problemima poput ratova i glad u svijetu.
U 4. sam pak na nižoj pisao na temu Zločin i kazns i imao 76%. Lektiru isto nisam pročitao. Zaključak je opete više manje bio isti.

Da, toliko je pljuga.
Btw, u 4. razredu je meni osobno viša razina bila lakša od niže :)


Matematika niža razina ti je apsolutna pušiona, no s obzirom da si završio strukovnu i da već par godina ne ideš u školu, definitivno ponovi. Neke instrukcije ili neki program ponavljanja bi trebali bit dobri.

Engleski si isto ponovi jer nije isto onaj školski i onaj koji koristiš svakodnevno.

Kaj to planiraš upisat?

Aral
07-09-2011, 13:43
Nađi posao ako nema druge, imat danas fakultet i je i nije, pošto nemožeš nać ovak i onak posao. Imam par frendova bez faxa, takve poslove imaju da je to prebrutalno. I kaj je najbolje, za stalno.

Maloki
07-09-2011, 13:49
E da, probajte se zaposlit u t-comovoj službi za korisnike.
Početna satnica je 18kn, s time da noćna (ona od 22 do 2 ili tako nešto), vikendi i praznici imaju posebne tarife, te već nakon par mjeseci možete napredovat na 22kn po satu. I uz to si praktički sami slažete raspored.

mortician
07-09-2011, 14:22
Slična situacija i kod mene bila, al ok, ja sam odustao od foi-a. Nije mi se dalo više trošit vrijeme i novac u prazno.
...i isto imam u planu položit maturu ove godine : ) pa upisat ono kaj sam prvotno trebao.

Ugl da, opcija bi ti bila naći bilo kakvu šljaku, makar na crno...e da, zdravstveno osiguranje ! Pošto vrlo vjerojatno gubiš studentska prava sad jel, mjesecSdana ti je rok da se javiš na socijalno, hzzo il koji prozor već, pa da te se vodi ko nezaposlenog građanina rvacke il nki, ergo i dalje imaš pravo na osnovno osiguranje. Al za dopunsko nisam siguran !

Aral
07-09-2011, 14:27
Na zdravstveno imaš pravo ovak i onak, nemoraš bit prijavljen na burzu fala bogu, odvojili su to prije negdje 10 godina. Ako želiš imat zdravstveno riješi si to a dopunsko nemaš ovak i onak, to moraš posebno plaćat.

Lord Ragnarok
07-09-2011, 14:43
@dania damn bas sam isao to zakeljiti sa ispitima xD
ugl tu po oglednim primjerima gledaj sto treba znati. iz matise, koja je najteza od svih predmeta (visa razina barem) nebi trebao iamti nekih problema ako si ju polozio na faksu. i naravno za psihologiju ako ti treba, trebas ustrebati sve, jer je navodno jako tezak isto ispit.
fizika i informatika od izbornih predmeta su zajebancija lagana.
Za hrvatski esej (ja sam bio niza razina te mi je hrvatski nosio ukupno 0 bodova za faksove) trebas procitati knjige i znati o postavljenom pitanju nesto napisati. recimo Zlocin i kazna pa o njemu ispisati sto ti mislis, zasto je sve to tako i takve gluposti. sve vise manje toleriraju kolko sam cuo i daju dosta bodova ako sastavak ima neskakvog smisla. engleski esej necu ni spominjati, isto niza razina bio. dobio sam 95%bodova iz pisma (trebalo je pismo napisati jel, ne esej) od 100-150 rjeci u kojem sam pisao o tome kak smo se ja i rodjak dobro proveli u zatvoru.

eda, da ne zaboravim napomenuti.
priajvio sam se u t-comu za korisnicku sluzbu i danas me zvala zenska i pitala me dal sam student il ne. nezaposlen ili sta. sada neznam dal ti kao ne-student se mozes svejedno javiti i mozda dobiti posao ili ne ali stvarno mozes probati. ja ti necu nista garantirati osim neke fakat sitne satince (briem da je meni ko studentu 18kn/h za pocetak, no ovisno o odjelu di te smjeste mozes raditi i za 26kn/h i nsita nedajem student servisu) ako te uopce prime.

Duke of Earl
07-09-2011, 14:45
Hvala svima na odgovorima. Još nisam siguran kaj ću točno upisat, razmišljao sam o povijesti na FFu, ali vidim da primaju samo 60-70 ljudi, a vjerojatno i nije baš jako traženo zanimanje, pa sam počeo tražit nešto drugo. To još imam puno vremena za odlučit se, glavno mi je da se pripremim za maturu i da proširim opće znanje za prijemne. Možete slobodno preporučit faks, možda nešto na što idete vi ili prijatelji, gdje nema previše matematike, i s kojim postoje nekakve osrednje šanse za posao.



Šanse su vam trule i jako pesimistične ...jako .Faks vam ne garantira baš ništa a bez faksa je još teže osim ako nemate sreće više nego pameti ili debelu vezu .Čak i ako imate toliko sreće da nađete redovito plaćen i stalan posao derat će vas svakodnevno i morati čete zaraditi svaku kunu ( državna uprava se ne računa ) .

Tko kaže da bi trebao tražit posao u ovoj truloj državi ? Dok ja završim faks, ući ćemo u EU i tad će vjerojatno postojat puno veća mogućnost zaposlenja u inozemstvu.


Imam par frendova bez faxa, takve poslove imaju da je to prebrutalno. I kaj je najbolje, za stalno.
Imam i ja, samo kaj su te poslove dobili uz jako debele veze. Ja nemam takvih mogućnosti, tako da je faks jedina opcija koja mi preostaje.



[quote="Duke of Earl":2di84mim]a za engleski nisam siguran jel bi uopće morao puno učiti, s obzirom da ga poprilično dobro razumijem, pričam i pišem
must....resist.....urge[/quote:2di84mim]
Ali ne razmišljam na njemu :D

Lord Ragnarok
07-09-2011, 14:51
ti duke mislis na ffzg u pvoijest, al fkt ja nigdje na ffzg ne vidim posla osim na jezicima, di bi mogao raditi kao prevoditelj te onda mozda uzeti tecaj za vodica. tu sigurno ima posla. s povjecu na ffzg jedino di vidim je ko profesor u osnovnoj/srednjoj....

Duke of Earl
07-09-2011, 14:54
Da, to je jedino što me jako brine. Par smjerova na FFZGu mi zvuči jako privlačno, ali to mi ništa ne znači ako godinama neću uspjeti nać posao u struci. Zato pitam ljude kaj oni studiraju i s čim postoji realna mogućnost zaposlenja, da mi malo pomognu u traženju.

Lord Ragnarok
07-09-2011, 14:57
eo ja sam ti na tvz INFO, kao i mcpingvin ia jsam relativno siguran da ce bit u mom smjeru posla. sto vise napreduje civilizacija to cu ja bit potrebniji svijetu sa znanjem htmla/jave/cegagod
sad ja tebi mogu to il fer preporuciti, al djabe to ako ti nemas smisla za programiranje/volje. jedino gore od nezaposlenosti je raditi posao koji mrzis i nemozes podnesti...

bezimeni
07-09-2011, 15:04
Tko kaže da bi trebao tražit posao u ovoj truloj državi ? Dok ja završim faks, ući ćemo u EU i tad će vjerojatno postojat puno veća mogućnost zaposlenja u inozemstvu

Svaka čast ali znaj da ti je to kruh sa sedam kora i da te život neće maziti a jedan je život .Od mojih bivših kompića koji su zapalili vani svi osim jednoga su se vratili nakon 4-5 godina podvijenog repa .Nekima se i obitelj raspala , rastava braka i sl.Znali su dolaziti na par dana u posjetu vidno mršaviji i nekako rastreseni .Nije im bilo lako bez obzira na dobru zaradu ...problem je što si troškovi veliki .Naravno uštedjeti se može daleko više nego ovdje .Ovaj koji je ostao i vjerovatno se neće vratiti do starosti je totalna flegma od čovjeka.Sve mu je ravno ...možda je u tome tajna.Tip je čovjeka za kojeg se može reći da ni u WC-u ne bi ostao gladan :D .

Kid A
07-09-2011, 15:15
Joj daj bezimeni ne kenjaj, imam 5 tetki u inozemstvu sa poslovima za koje su triput placene vise nego ovdje, dva auta, godisnji bla bla.
Cak im je bolje i nego meni.
Ne znam s kim se ti druzis i kakva si iskustva imao al bolje mu je onda da se ubije kad procita tvoj post :(

Lord Ragnarok
07-09-2011, 15:17
pa ono, iskustva su razlicita. ti si imao srece i tvoje tetke dobro zive. njegovi prijatelji nisu i banana sada. oba posta drze vodu, sve ovisi o skolovanju/potraznji za doticnim i lokaciji. mos ti u inozemstvu zivjeti gore neg ovdje ak se ne zaposlis(zaposlis negdje di je usrano....
no to nije topic, masa je rekao da mu inostranstvo otpada

Kid A
07-09-2011, 15:21
Slazem se al opet covjek u sustini ne treba vjerovati ni bezimenom ni meni, najbolje da on to vidi za sebe :D

Kenyi
07-09-2011, 15:23
Usput, mislim da 10 godina mora proci od clanstva u EU kako bi mogli dobiti dozvole za rad u državama unije.

cham3leon
07-09-2011, 15:24
Gdje god da živiš možeš proći dobro i loše. Može se i u Hrvatskoj živjeti sa plaćom trostruko većom od prosječne i imat 2 auta i pun k godišnjeg, samo treba doći do dobre pozicije.

skitkid
07-09-2011, 15:50
Zato pitam ljude kaj oni studiraju i s čim postoji realna mogućnost zaposlenja, da mi malo pomognu u traženju.

odi na dizajn :D

Sonic_Moronic
07-09-2011, 17:15
ti duke mislis na ffzg u pvoijest, al fkt ja nigdje na ffzg ne vidim posla osim na jezicima, di bi mogao raditi kao prevoditelj te onda mozda uzeti tecaj za vodica. tu sigurno ima posla. s povjecu na ffzg jedino di vidim je ko profesor u osnovnoj/srednjoj....

Šta ima posla kao prevoditelj? To mi je jedan od dream poslova ali uvijek su mi govorili da tu nema šanse da ću išta naći.

Kid A
07-09-2011, 17:16
lol

Lord Ragnarok
07-09-2011, 17:21
@sonic
prevoditelja ce uvijek trebati. mozda nema posla za hrv-eng eng-hrv al za ostale jezike sigurno ima. cak i ako zavrsis tako neki stupanj nekog jezika mozes se probati i u sovi zaposliti kao ucitelj tog stranog jezika.

cham3leon
07-09-2011, 17:48
Ako naučiš japanski ili neki od drugih egzotičnih jezika, i postaneš ovlašteni prevoditelj za njih, mislim da imaš velike šanse.

Xero
07-09-2011, 17:59
U miliciju. Nemaš sigurnijeg posla.

Da_killah
07-09-2011, 18:42
a ono, tu u rijeci dosta ljudi iz frendove generacije ne radi jer tu je sve kao puno

Arbiter of Change
07-09-2011, 18:43
Greška #1 koju čine svi koji "ne mogu naći posao" - ne ograničavaj se samo na okolicu aka 10 minuta od kuće kad su poslovne ponude u pitanju.

Niko Bellic
07-09-2011, 20:23
Čisto sumnjam da je tako. Najčešće se ljudi ne ograničavaju lokacijom, nego si u glavi zacrtaju kolika bi im trebala biti plaća i onda ostale poslove ni ne razmatraju. Po meni, ograničavajući faktor kod traženja posla trebao bi biti samo jedan, a on je da ti posao koji radiš ne smije biti prenaporan ili oduzimati previše vremena, ukoliko ne nudi dostojnu kompenzaciju kroz plaću. Onaj tko pristane na posao koji to ne poštuje, samo sebi i drugim ljudima radi medveđu uslugu, jer kada se poslodavac jednom navikne na to da za osjetno manje novca može dobiti radnika, onda mu u 99% slučajeva to postaje sasvim normalna stavka, a ja uistinu ne vidim zašto bi mi bili ti koji ćemo ga naviknuti na to.

Ipak, veliki su tu problem brojni iznimno nezreli i neodgovorni ljudi, koji često prakticiraju seks bez zaštite u pripitom stanju i s osobama koje jedva poznaju, pa onda naprave djecu koja bi trebala živjeti od ljubavi, a kako je to nažalost nemoguće i nerealno, takvi onda često pristaju na to da rade bilo kakav posao za mizernu plaću i uz to što time sebi unište i ograniče život, automatski to rade i svim drugim ljudima, koji onda, ni krivi ni dužni, moraju igrati po novim pravilima i raditi za male novce, a sve zbog toga što nekima nije jasno da ako bez razmišljanja uokolo jebeš, vrlo lako možeš da si život sjebeš.

mronki
07-09-2011, 22:18
nemam pojma jel netko več spomenuo (nemam vremena sve čitat, moram sutra statistiku položit:P), al kaj ne možeš vanredno nešto upisat bez državne mature? znam lika koji je neki dan ispisao fuji, i sad ide na multimediju vanredno (nije polagao državnu maturu)

Kvothe
08-09-2011, 00:07
Da, to je jedino što me jako brine. Par smjerova na FFZGu mi zvuči jako privlačno, ali to mi ništa ne znači ako godinama neću uspjeti nać posao u struci. Zato pitam ljude kaj oni studiraju i s čim postoji realna mogućnost zaposlenja, da mi malo pomognu u traženju.
Ako ti idu jezici, uzmi si povijest i neki jezik. Ja sam na anglistici, odsjek je dobar, smjer nije pretežak, ovisno o tome kolko dobro sad vladaš engleskim. Ali možda je zbog posla bolje uzeti neki egzotičniji jezik.

Maloki
08-09-2011, 04:51
eo ja sam ti na tvz INFO, kao i mcpingvin ia jsam relativno siguran da ce bit u mom smjeru posla. sto vise napreduje civilizacija to cu ja bit potrebniji svijetu sa znanjem htmla/jave/cegagod
sad ja tebi mogu to il fer preporuciti, al djabe to ako ti nemas smisla za programiranje/volje. jedino gore od nezaposlenosti je raditi posao koji mrzis i nemozes podnesti...
Lol, iz tvog posta se da zaključit da posla ima samo u IT sektoru i samo ako završiš TVZ ili FER :)

Na FF-u se definitivno najviše isplate jezici jer mislim da samo tu ima nekog posla.
Teško da ćeš nać posao sa završenom primjerice antropologijom. To mi ionako zvuči više kao nešto što ideš studirat kad malo ostariš i trebaš neki hobi.

Lord Ragnarok
08-09-2011, 08:33
daleko od toga, uvijek ce trebat i arhitekta, odvjetnika, geodeta, ekonomista, suca, ali s onim sto je duke naveo pod sto bi zelio bas i nema posla. povijest, antropologija i te picke materine na ffzg su vise manje no-job situacije. jedino jezici se isplate uciti.

Bartuc
08-09-2011, 09:05
Sto i kako dalje?

Ista stvar se desila jednoj ženi sa računalstva ili informatike, kontaktirala je prodekanicu i dogovorili su extra upis predmeta (TVZ). Također se desilo i frendici (mislim da je Biologija ili Kemija!?), kontaktirala je ...nekoga... (ne znam dubinu priče) i sredila je zamrzavanje studija (mogućnost upisa i slušanja novih predmeta) te dodatnu šansu za polaganje kolegija.


Probaj se vratiti na fax, odi do dekana ili nekog sa važnijom funkcijom i vidi da li se može nešto srediti. Jebo sve ako ti ne mogu nategnuti tih pola boda, u najmanju ruku...

cham3leon
08-09-2011, 10:03
Probaj to sa prebacivanjem na drugi faks što sam ti predložio. Šteta da ti baš sve propadne.

McPingvin_v2.0
08-09-2011, 11:04
eo ja sam ti na tvz INFO, kao i mcpingvin ia jsam relativno siguran da ce bit u mom smjeru posla. sto vise napreduje civilizacija to cu ja bit potrebniji svijetu sa znanjem htmla/jave/cegagod
sad ja tebi mogu to il fer preporuciti, al djabe to ako ti nemas smisla za programiranje/volje. jedino gore od nezaposlenosti je raditi posao koji mrzis i nemozes podnesti...
Bar ćeš naučit HTML ili Javu na TVZ-u, al dobro :)))

cham3leon
08-09-2011, 11:07
Kod nas se uče appleti, Javascript i PHP. Diste sad?

Lord Ragnarok
08-09-2011, 11:08
uspješno upisan na 2. godini tvza :D
(ovo je malo nisko al jbg :P)

Maloki
08-09-2011, 13:14
Upišite FSB svi.

Aerial
08-09-2011, 13:39
Ajme, ne da mi se čitati sad sve stranice..
Masa, na kojoj godini ti se ovo dogodilo? Mislim, ništa čudno ako sjebeš fax iz prvog pokušaja, znam sto ljudi takvih, među koje i sam spadam (napomena: ne upisivati medicinu u ZG ako niste jebeni robot) :D Srećom, u ZD (odakle sam inače) ima također sveučilište pa mi nije bio bed prebaciti se na novi fax...
Ako ti se da, odnosno ako imaš financija, prebaci se na neki novi. Sredi prvostupnički nivo i pokušaj se s time zaposliti ako ti je vremenska stiska..

pedagogija/psihologija i neki strani jezik ftw. Komada ko u priči :D

McPingvin_v2.0
08-09-2011, 16:50
Kod nas se uče appleti, Javascript i PHP. Diste sad?
Refer to my signature, thanks.

Booby
09-09-2011, 12:11
državna matura je sprdnja (ove godine sam polagao), položite to i tražite faks.

matematika niža razina se temelji na prvom i drugom razredu srednje, a veći dio se može riješiti korištenjem omjera (proporcija), što se uči u osmom razredu osnovne. prolazio sam matku sa dva svake godine a na maturi imao četiri (za svaki sam se predmet počeo pripremati 4 dana prije mature).
zajebao sam se jer sam štrebao povijest književnosti za hrvatski, a uopće mi nije trebalo. matura iz hrvatskog se temelji na razumijevanju teksta i poznavanju djela iz lektire. ne postoji način da se na to pripremite, osim da čitate knjige (ne samo lektiru).
engleski (viša razina) nije bio lagan, a imam FCE i prvo mjesto na županijskom ove godine. morate, naravno, biti upoznati sa osnovom gramatike, ali osim toga ne postoji neki način na koji bi se u kratkom roku mogli pripremiti. čitajte članke na engleskom, skinite anglofoni film i stavite titlove na engleskom, guglajte lirike svog omiljenog benda. to su neki od načina, jer naglasak je također na razumijevanju.
za izborni sam uzeo sociologiju zato što mi je ultra zanimljiva, a svima preporučujem da uzmu predmet kojeg su najmanje imali (u mom slučaju jednu godinu). ispit je bio relativno težak (neki zadaci) ali nitko nije osobito dobro riješio pa sam sa relativno trulih 65% (ako se ne varam) imao četiri.

enivejs, sretno svima, ja sam imao trule ocjene u srednjoj ali sam dobro riješio maturu i prijemni na FFZG i evo me sad na anglistici i informacijskim znanostima, što mi je bio prvi izbor. :D
nisam baš pogodio topik, ali vidim da ste naklapali i o maturi, sorry ak je preopširan tekst :P

Maja
15-09-2011, 00:40
Šta ima posla kao prevoditelj? To mi je jedan od dream poslova ali uvijek su mi govorili da tu nema šanse da ću išta naći.
Proguglaj, možda i nađeš, stranice s informacijama o prevođenju dokumenata i slično, toga ima na hrpe, uglavnom engleski + something, ako traže jezik koji ti paše, prijaviš se.

Babitz
15-09-2011, 14:18
Prevoditi je nešto najdosadnije i najnapornije na svijetu. Pogotovo kad dobiješ milijardu tehničkih termina.

TeraBajt
15-09-2011, 14:52
[quote="Lord Ragnarok":kf7ikk6x]eo ja sam ti na tvz INFO, kao i mcpingvin ia jsam relativno siguran da ce bit u mom smjeru posla. sto vise napreduje civilizacija to cu ja bit potrebniji svijetu sa znanjem htmla/jave/cegagod
sad ja tebi mogu to il fer preporuciti, al djabe to ako ti nemas smisla za programiranje/volje. jedino gore od nezaposlenosti je raditi posao koji mrzis i nemozes podnesti...
Bar ćeš naučit HTML ili Javu na TVZ-u, al dobro :)))[/quote:kf7ikk6x]
sta se uopce uci na tom mrtvom tvzu

jebo ga bog ako znam sta cu upisat poslje srednje.

cham3leon
15-09-2011, 14:53
Čini mi se da bi za tebe idealna bila teologija.

HarDStyle[R]
15-09-2011, 15:00
Ajme, ne da mi se čitati sad sve stranice..
Masa, na kojoj godini ti se ovo dogodilo? Mislim, ništa čudno ako sjebeš fax iz prvog pokušaja, znam sto ljudi takvih, među koje i sam spadam (napomena: ne upisivati medicinu u ZG ako niste jebeni robot)S:D Srećom, u ZD (odakle sam inače) ima također sveučilište pa mi nije bio bed prebaciti se na novi fax...
Ako ti se da, odnosno ako imaš financija, prebaci se na neki novi. Sredi prvostupnički nivo i pokušaj se s time zaposliti ako ti je vremenska stiska..

pedagogija/psihologija i neki strani jezik ftw. Komada ko u priči :D

Na sta tocno ciljas? :D

Niko Bellic
15-09-2011, 15:01
jebo ga bog ako znam sta cu upisat poslje srednje.
Osnuj bend i budi glazbenik!

Duke of Earl
15-09-2011, 15:07
Čini mi se da bi za tebe idealna bila teologija.
Ta teologija je još besmislenija od npr. studija filozofije, u smislu tog da se mišljenje nekog ko je završio takav "fakultet" ozbiljno shvaća kod bilo koje teme. Filozofija još može ponuditi nekakve odgovore i smisao, ali teologija se nebi trebala razlikovati od npr. proučavanja vilenjaka kad se priča o bilokakvim iole ozbiljnijim temama.

Sonic_Moronic
15-09-2011, 15:17
Baš mi je danas pala na pamet ta teologija, ako može to onda neka budu znanosti o Sili i klingonskoj religiji.

cham3leon
15-09-2011, 15:27
Bome ni filozofija se ne bavi ničim pametnijim.

Niko Bellic
15-09-2011, 15:57
Znam lika koji je pred sam kraj odustao od teologije, iz razloga što tamo ili postaneš (po načinu razmišljanja) klon svojih profesora ili se (zbog načina razmišljanja) sukobiš s njima i onda te uzmu na pik. Ne cijeni se individualni pristup onome što se proučava, baš kao što je slučaj i kod najrasprostranjenije religije na ovim prostorima. Svi oni koji ne žele misliti svojom glavom i koji žele kao papige ostatak života ponavljati tuđa tumačenja, više su nego dobrodošli na teologiji.

Duke of Earl
15-09-2011, 15:59
Bome ni filozofija se ne bavi ničim pametnijim.
Daj molim te razmisli prije nego nešto napišeš.

Bavi se većinom s ljudskim problemima, koristeći racionalne argumente. Teologija se bavi proučavanjem nečeg de facto nepostojećeg, i jednostavno nemože ponuditi nikakve odgovore ni objašnjenja jer se doslovno bazira na ničemu. Odavno je trebala je postati relikvija prošlosti.

TeraBajt
15-09-2011, 16:01
inb4 religious conflicts

Death By Sexy
15-09-2011, 16:29
Bome ni filozofija se ne bavi ničim pametnijim.

:'))))))))))))))))))))))))))))))))))

cham3leon
15-09-2011, 17:05
Bome ni filozofija se ne bavi ničim pametnijim.
Daj molim te razmisli prije nego nešto napišeš.

Bavi se većinom s ljudskim problemima, koristeći racionalne argumente.

To bi u prijevodu značilo da imitira znanost, s iznimkom što se nikad ne bavi dosadnim brojevima, jednadžbama i eksperimentima što bi u konačnici rezultiralo nečim korisnim?

Herr Schnitzel
15-09-2011, 17:39
I ti mi se žališ da su moji odgovori na tvoje postove snobovanje i iracionalno pljuvanje?

Negro, por favor.

Maloki
15-09-2011, 17:45
Ta teologija je još besmislenija od npr. studija filozofije, u smislu tog da se mišljenje nekog ko je završio takav "fakultet" ozbiljno shvaća kod bilo koje teme. Filozofija još može ponuditi nekakve odgovore i smisao, ali teologija se nebi trebala razlikovati od npr. proučavanja vilenjaka kad se priča o bilokakvim iole ozbiljnijim temama.
Sa teologijom bar imaš posla rofl.


Negro, por favor.
<3

Duke of Earl
15-09-2011, 18:17
Ta teologija je još besmislenija od npr. studija filozofije, u smislu tog da se mišljenje nekog ko je završio takav "fakultet" ozbiljno shvaća kod bilo koje teme. Filozofija još može ponuditi nekakve odgovore i smisao, ali teologija se nebi trebala razlikovati od npr. proučavanja vilenjaka kad se priča o bilokakvim iole ozbiljnijim temama.
Sa teologijom bar imaš posla rofl.
Istina :D

cham3leon
15-09-2011, 19:00
I ti mi se žališ da su moji odgovori na tvoje postove snobovanje i iracionalno pljuvanje?

Negro, por favor.

To nema veze jedno s drugim. Nema ništa loše u filozofiji, njome se dođe do dobrih ideja i u konačnici neke mudrosti. Prirodno je i dobro filozofirati zbog osobnih spoznaja i razvijanja osobnih stavova, ali je prilično jadan životni poziv. Nemam ja ništa protiv filozofije, niti snobujem, to je stanje stvari.

Kostolomac
15-09-2011, 19:37
Imam neki osjećaj da filozofi, teolozi i pedagozi baš i ne vole inženjere. Jer njihovih sat vremena priče inženjer sumira u dvije rečenice x)
Šalu na stranu, teologija nije baš najbolja što se tiče posla, jer većinom teolozi završe kao profe vjeronauka. A vrlo moguće je da će se vjeronauk za koju godinu ukinuti. Tako se barem već par godina priča.

Carp
15-09-2011, 19:41
Frend završio teologiju. Već godinu dana traži posao, kao profesor, ali ništa.

Arbiter of Change
15-09-2011, 20:29
Imam neki osjećaj da filozofi, teolozi i pedagozi baš i ne vole inženjere. Jer njihovih sat vremena priče inženjer sumira u dvije rečenice x)
Ajde sada. :)

Death By Sexy
15-09-2011, 20:41
I ti mi se žališ da su moji odgovori na tvoje postove snobovanje i iracionalno pljuvanje?

Negro, por favor.

To nema veze jedno s drugim. Nema ništa loše u filozofiji, njome se dođe do dobrih ideja i u konačnici neke mudrosti. Prirodno je i dobro filozofirati zbog osobnih spoznaja i razvijanja osobnih stavova, ali je prilično jadan životni poziv. Nemam ja ništa protiv filozofije, niti snobujem, to je stanje stvari.

Jadno, as in ne može se njome zaraditi? Ili?

cham3leon
15-09-2011, 21:09
S njome se ne dobiva nikakav konačan proizvod. Da, dobiva se znanje, ali u današnje vrijeme ako tvoje zanimanje kaže da ćeš "proizvoditi" znanje za ostale, očekuje se da će to znanje biti bar donekle specijalizirano za pojedino područje, i da će biti, kako da kažem, primijenjivo, ili što korisnije, tako da u konačnici posluži nekom drugom da sudjeluje u izradi nekog proizvoda ili izvršenja neke usluge. Opća filozofija si tu ne može naći mjesta, stoga nema ni potražnje za njom, ergo, ne može se zaraditi.

Normalno, kad završiš filozofiju sigurno ćeš imati šire vidike, shvaćat ćeš život drukčije, i moći ćeš otkriti bolja mišljenja i stajališta za neku općenitu životnu problematiku, ali đabe sve to kad to očito ne može biti posao čovjeku. Ja isto rastežem monologe i dijaloge filozofirajući o raznim aspektima života, pogotovo kad sam pijan, ljudi se često slažu sa mnom i respektiraju moja mišljenja, da dobro razmišljam, itd., ali iz toga ne možeš izvući kruh.

Karlo_from_Bjelovar
15-09-2011, 22:25
šta se uopce uci na teologiji 3/4/5 godina?
da su biblija i kuran zakon il wtf?!

bezimeni
15-09-2011, 22:36
Uči se ovo drugo , il wtf .

Booby
16-09-2011, 23:32
Bome ni filozofija se ne bavi ničim pametnijim.

misliš da su ideje o ljudskim pravima i slobodi došle same od sebe?

Dreamer Deceiver
17-09-2011, 11:57
Hm, evo znam da ti neće zbog tog biti lakše ali ja sam isto pala zbog jednog ects-a, s prosjekom 4. I doviđenja faks. Ni ja nemam državnu, ali nakon godine dana bez faksa mislim da ići polagati i nije tako loša ideja...naravno ako imaš u planu nešto novo što bi studirao. Ja mislim da ćeš uspjeti naći neki poslić, ako pristaješ na male novce...možda ne u Požegi, al' probaj Zg, Varaždin ili čak Osijek, zna se ovdje naći svega. Good luck enivejz ^^

1 ects bod? je to možda bio tjelesni? :D ako je, znam kako ti je. Skoro sam ja izgubio pravo studiranja zbog toga.

Herr Schnitzel
17-09-2011, 13:34
Teško odradit tjelesni?

sickpetey
17-09-2011, 13:38
Tjelesni ne daje etsc bodove.

Insert
17-09-2011, 14:42
Teško odradit tjelesni?
Prošle godine je tjelesni na mom fakultetu u prvom semestru bio srijedom i četvrtkom u 7 ujutro . Valjda meni neće bit tako.

Dania
17-09-2011, 14:57
1 ects bod? je to možda bio tjelesni? :D ako je, znam kako ti je. Skoro sam ja izgubio pravo studiranja zbog toga.
E, nije :) Tjelesni sam sredila nekako, al' nisam odradila praksu do kraja (morali smo u nekom muzeju, knjižnici, arhivu ili sl. odraditi) jer me je voditeljica sj*bala i više nisam imala vremena. Da bi stvar bila tužnija, prosjek mi je bio iznad 4 i mogla sam se prijavit' sl. godinu bez plaćanja. But, nooo :D

Carp
17-09-2011, 15:02
Zar se nemože ECTS bod kupiti? To nam je rečeno na onim predavanjima još dok sam bio u srednjoj, da košta 200 kuna?

Dania
17-09-2011, 15:11
Prvi put čujem O.o Mislim da u mom slučaju ni to ne bi vrijedilo, jer je završetak prakse obavezan za prelazak u drugu. Mogla sam ja upisati i parcijalu (što i jesam na kratko), al' nema smisla jer opet plaćam i u stalnom sam zaostatku.

Dreamer Deceiver
17-09-2011, 15:50
Teško odradit tjelesni?

Prvi semestar sam bio preljen za se uopće upisati u teretanu, a u drugom semestru nisam stigao odraditi tjelesni 1 i 2, tako da sam odradi samo tjelesni 1. Na studomatu mi je taj ects bod bio upisan i još sam čuo da je profesor svima djelio potpise (nisam bio prisutan tome) i kako nisam mogao upisati ponovno tjelesni 2, ja sam mislio da sam ga prošao sve dok nisam skužio da mi treba taj potpis ako bi htio diplomirati.

Petey, ovisi o faksu. Neko dobiva ects bod za to, netko ne.

Maloki
17-09-2011, 17:30
Tjelesni ne daje etsc bodove.
Ovisi od faksa do faksa.
Meni nosi po 1 ECTS svaki semestar i obavezan mi je prva 4 semestra.
To je 4 besplatna ECTS-a.


Zar se nemože ECTS bod kupiti? To nam je rečeno na onim predavanjima još dok sam bio u srednjoj, da košta 200 kuna?
Lol?
Ako si upisao neki kolegij koji nosi određeni broj ECTS-a i ne riješiš ga u roku, odnosno ideš ga ponovno upisivat, onda moraš platit ponovni upis tog kolegija, odnosno tih ECTS-a. Cijena ti ovisi od faksa do faksa. Na FSB-u je 120kn, s time da imaš bonuse ili maluse ovisno o prosjeku. Uz najmanji prosjek ECTS nam košta 214kn.

Dreamer Deceiver
17-09-2011, 17:52
S time da dosta fakseva nudi oksilaciju do 5%(ja mislim, uglavnom do 3 ects boda). Ako si pao tjelesni ili koji predmet od 3 ectsa (npr. izborni), ne moraš izbaciti neki drugi predmet kako biš druge godine ponovno upisaotaj predmet

Maloki
17-09-2011, 17:55
Kod nas je pravilo da po semestru možeš upisat minimalno 18 i maksimalno 35 ECTS-a.

Lord Ragnarok
17-09-2011, 17:57
i onda ako upises 2*18 nemres ici dalje jer ti treba 60 za upise u sljedecu godinu

Maloki
17-09-2011, 18:05
Pa nema veze, poanta je u tome da si možeš sam rasteretit faks ako to želiš. Ili ako moraš.

Carp
17-09-2011, 18:25
Zar se nemože ECTS bod kupiti? To nam je rečeno na onim predavanjima još dok sam bio u srednjoj, da košta 200 kuna?
Lol?
Ako si upisao neki kolegij koji nosi određeni broj ECTS-a i ne riješiš ga u roku, odnosno ideš ga ponovno upisivat, onda moraš platit ponovni upis tog kolegija, odnosno tih ECTS-a. Cijena ti ovisi od faksa do faksa. Na FSB-u je 120kn, s time da imaš bonuse ili maluse ovisno o prosjeku. Uz najmanji prosjek ECTS nam košta 214kn.

Aha, tako to ide. Nama su samo rekli da ako ti fali npr. 5 bodova za upis u drugu god. da samo toliko moras nadoplatit. Malo mi je to čudno zvučalo, a sad vidim da je to i nemoguće.

Dreamer Deceiver
17-09-2011, 18:30
Kod nas je pravilo da po semestru možeš upisat minimalno 18 i maksimalno 35 ECTS-a.

kod nas je minimalno 30 ectsa. Znači, moraš upisati sve predmete -.-

Maloki
17-09-2011, 18:31
Carp, pa to ti je više manje to :)
Jer ti praktički nisi druga godina dok ne sakupiš svih 60 ECTS-a iz prve godine.

Lol Dreameru, malo retardirano :)
Na kojem si ti faksu?

Dreamer Deceiver
17-09-2011, 18:34
Upravno pravo :(

Kvothe
17-09-2011, 19:02
i onda ako upises 2*18 nemres ici dalje jer ti treba 60 za upise u sljedecu godinu
Ne treba. (Možda ovisi o faksu.)
Meni tip u referadi rekel da za upis na treću godinu trebam ukupno 35 bodova s prve dvije. Bilo mi je wut, ali zakaj ne. Al dobro, mi nemamo ni parcijalu.

Carp
17-09-2011, 19:03
Znači fali mi 1 bod, platim recimo tih 214 kn. i imam pravo upisa na drugu god? o.O

Lord Ragnarok
17-09-2011, 20:10
da

Niko Bellic
17-09-2011, 21:13
Upravno pravo :(
To nije faks. To je viša. :P

angel eye
17-09-2011, 21:33
Masa bas mi je zao, buši gume profi ...

U Rijeci isto nije bilo posla (cca 2 godine stagnacije), onda mi je prošli tjedan upao posao u Zagrebu, digla sidro i sad sam u Zg, uz pomoć frenda-za smještaj do prve plaće..
Nije lako, al ne odustaj ;)

Dreamer Deceiver
18-09-2011, 12:07
[quote="Dreamer Deceiver":m0isg8lp]Upravno pravo :(
To nije faks. To je viša. :P[/quote:m0isg8lp]

to nije ni viša. To je poseban krug dante-ovog pakla. :/

Da_killah
18-09-2011, 12:11
[quote="Herr Schnitzel":1y5c78nq]Teško odradit tjelesni?

Prvi semestar sam bio preljen za se uopće upisati u teretanu, a u drugom semestru nisam stigao odraditi tjelesni 1 i 2, tako da sam odradi samo tjelesni 1. Na studomatu mi je taj ects bod bio upisan i još sam čuo da je profesor svima djelio potpise (nisam bio prisutan tome) i kako nisam mogao upisati ponovno tjelesni 2, ja sam mislio da sam ga prošao sve dok nisam skužio da mi treba taj potpis ako bi htio diplomirati.

Petey, ovisi o faksu. Neko dobiva ects bod za to, netko ne.[/quote:1y5c78nq]

frend ni nakon 4 godine nema potpis iz tjelesnog 2 :D

Maloki
18-09-2011, 12:11
Znači fali mi 1 bod, platim recimo tih 214 kn. i imam pravo upisa na drugu god? o.O
Ti nisi službeno druga godina dok nemaš sakupljeno svih 60 bodova.
Dakle ti možeš slušat sve predmete sa druge godine, ić na kolokvije, pismene i usmene, ali tebi i dalje stoji da si ti prva godina.

Dania
18-09-2011, 12:37
I,da...zaboravih reći ovim starijim maturantima, državna matura nije obavezna ako ste maturirali prije 2010., ali je mogućnost upada bez nje jako mala jer konkurirate ovima koji je polažu :) Just so you know

Insert
18-09-2011, 12:55
Da se vratim malo na tjelesni, imam par pitanja. Čuo sam nešto da se ne treba ići na tjelesni ako se baviš nekim sportom. Mene zanima što se sve ubraja u sportske aktivnosti koje te oslobađaju odlaska na tjelesni. Meni paše teretana ako se broji jer inače idem tamo pa bi samo nastavio i tako se oslobodio tjelesnog i buđenja u 6.

Maloki
18-09-2011, 12:56
Svaki ti fakultet ima drugačije organizaciju tjelesnog.

Kostolomac
18-09-2011, 12:57
Moraš vidjeti koje teretane će ti profa iz tjelesnog priznati. Barem je tako kod nas bilo.

Insert
18-09-2011, 13:04
ok, hvala. Vidim sad na forumu od fakulteta da se priznaju svakakve gluposti (npr. streljaštvo).

cham3leon
18-09-2011, 16:20
Na našem faksu se priznaje bavljenje sportom umjesto tjelesnog samo i samo ako se u tom sportu natječeš u prvoj ligi. Naravno da nema smisla.

Gu$ht3r
30-09-2011, 13:43
Na našem faksu se priznaje bavljenje sportom umjesto tjelesnog samo i samo ako se u tom sportu natječeš u prvoj ligi. Naravno da nema smisla.

ne, nego moraš imati status profesionalnog sportaša (znači da te plaćaju u klubu), nije bitno u kojoj je ligi klub.

Lord Ragnarok
30-09-2011, 14:57
a ti ides s njim na faks pa znas?
meni na fkasu priznaju samo da treniram. nemoram biti pro sportas da bi bio osloboden...

LD
30-09-2011, 18:13
Ide.

Da_killah
30-09-2011, 19:27
ako je to bađim, koji je i na mom faxu, on nam je prvi sat rekao da bi bio oslobođen da moraš imat olimpijsku normu :D

McPingvin_v2.0
02-10-2011, 12:47
Masa bas mi je zao, buši gume profi ...

U Rijeci isto nije bilo posla (cca 2 godine stagnacije), onda mi je prošli tjedan upao posao u Zagrebu, digla sidro i sad sam u Zg, uz pomoć frenda-za smještaj do prve plaće..
Nije lako, al ne odustaj ;)
Ne brini, zvat ću te kad će trebat maljat stan :*

Maloki
02-10-2011, 13:39
Maja živi kod tebe?

cham3leon
02-10-2011, 19:26
ako je to bađim, koji je i na mom faxu, on nam je prvi sat rekao da bi bio oslobođen da moraš imat olimpijsku normu :D

Da, Bađo je. Čovjek koji je u stanju ne doći na nogomet u zadanom terminu iz x razloga, i nikad ne staviti nijednu obavijest unaprijed.

Carp
10-10-2011, 21:14
Šta hoćete, ja tjelesni imam u obliku planinarenje. Ne, nikakve potvrde nemogu proći ni ništa, nego samo planinarenje do izvora Riječine. :(

Gu$ht3r
14-10-2011, 16:49
sta nije to samo jedanput u semestru ? građevinski faks?

Carp
15-10-2011, 12:30
Nope, 4 puta u semestru. Ja sam na Odjelu za informatiku na Sveučilištu.